PDA

Виж пълната версия : ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА ЗА СЕКТОРА



solaris60
03.09.2016, 15:22
Много ви моля, бъдете по-активни в гласуването по тази анкета. Резултатите от нея са много важни и на базата на тях ще можем да прогнозираме какво всъщност ще се случи с налудничавия деминимис 2016.

В анкетата има въпрос - Отговаряте ли на изискванията? В цялата страна условията бяха тежки, а някъде са все още такива. Същата тази държава която ще дава тези мижави стотинки изби тонове пчели, попречи на развитието на кошерите и за догодина. Продължават да измират пчели. Кошерите се опразват. Загуба на хиляди тонове продукция. Милиони левове. Отнет беше и последния залък на хората от устата. А кажете ми кой не отговаря на изискванията? И пак ще се облагодетелстват някакви тарикати, които вместо по пчелините висят пред канцелариите и чакат всяка изгодна позиция за да вземат ЕДНИ ПАРИ. Но както е казал народа - не само ядене - трябва и акъл. Но уви - такъв няма.

nyanakiev
03.09.2016, 18:13
Ако не се възползва ме да вземем и последната стотинка от тези пари остатъка ще се използва за избор на президент който ще продължи геноцида за пчеларите

delta.e
03.09.2016, 18:19
Ако не се възползва ме да вземем и последната стотинка от тези пари остатъка ще се използва за избор на президент който ще продължи геноцида за пчеларите


Никой не Ви спира .
Аз не искам .

solaris60
03.09.2016, 18:43
Ако не се възползва ме да вземем и последната стотинка от тези пари остатъка ще се използва за избор на президент който ще продължи геноцида за пчеларите

Оффффффффф. Да се смееш ли или да плачеш?

Дамян Дамянов
03.09.2016, 18:48
Ако не се възползва ме да вземем и последната стотинка от тези пари остатъка ще се използва за избор на президент който ще продължи геноцида за пчеларите

Че на мен президента ми харесва. Ако можеше и министър Танева и Цветан Димитров да бъдат като Плевнелиев...грешка няма да имат. Тоест, по-добре да бездействат като президента, отколкото да се правят на загрижени. Така ни оправиха тази година, че ще ни държи влага поне още 3. Където стъпят, трева не никне!

Ще гласувам за ГЕРБ, само ако емигрирам - ей така да ви е гадно на останалите. :tres:

solaris60
03.09.2016, 18:52
Че на мен президента ми харесва. Ако можеше и министър Танева и Цветан Димитров да бъдат като Плевнелиев...грешка няма да имат. Тоест, по-добре да бездействат като президента, отколкото да се правят на загрижени. Така ни оправиха тази година, че ще ни държи влага поне още 3. Където стъпят, трева не никне!

Ще гласувам за ГЕРБ, само ако емигрирам - ей така да ви е гадно на останалите. :tres:

Имаше една крилата мисъл на професор Вучков - активен некадърник.

Дамян Дамянов
03.09.2016, 19:14
Ако я видя да лежи на улицата, няма да я ритна, че да я видя дали е жива.

7325

kando
04.09.2016, 00:22
Но уви - такъв няма.
Не е само да акъла solaris - уви не е само до акъла в днешно време и в нашата държава конкретно. Поне за моя край ги знам и групировки, и чиновници, и ключови позиции из държавните служби, как са организирани, какви имена си стискат ръцете и т.н. И далеч, ама далеч не само аз ги знам - то си е ... как се казва "обществена тайна". Това положение, макар да не искам да го казвам, макар да ми се иска да има друг вариянт, макар все да се надявам, че не може да е само един начина, то уви в крайна сметка ща не ща, трябва да призная, че не виждам как може да се промени мирно - толкова са оплетени "нещата", че не просто протести, то преврат трябва тука. Щото за протестите, си има изградени планове, как могат да се задушат, как могат да се спрат, как да се подменят и ползата от тях да се окаже от "никаква" до "нещо може би ще се промени в бъдеще".

ivootur
04.09.2016, 07:42
Ами те нещата са били винаги такива, още от древноста от как се е пръкнал човека. Стремежа да се наложи над останалите е довел до това шепа хора да управляват и да мачкат останалите. Само че сегашните са облагодетелствани от всичките познания от историята, както и разполагат с допълнителни много мощни лостове за манпулация. Така че докато не настъпи някакъв повсеместен глад, няма изгледи нещо да се промени, освен няколко имена по върховете.
Другия вариант но доста по-далечен е да почнат да ни управляват машини.

бат тянко
04.09.2016, 08:15
Момчета, или се адаптирайте към настоящите условия, или отпадате от играта! Това е. Няма тия, няма ония! Всички сме свои. И да мрънкаме, и да не мрънкаме- няма сукане!

solaris60
04.09.2016, 09:28
Момчета, или се адаптирайте към настоящите условия, или отпадате от играта! Това е. Няма тия, няма ония! Всички сме свои. И да мрънкаме, и да не мрънкаме- няма сукане!

То, че няма да спрем локомотива си е ясно, но поне да хвърляме кал (да не кажа друго) по стъклото за да му е гадно на машиниста.

бат тянко
04.09.2016, 10:25
Тая ми е ясна. Ама аз с едната ръка си държа пурата, с другата кристалната чаша. Е при това се чудя, как да си почеша топките? А ти искаш да се кося, че нямам свободна ръка за кал! Гледайте си хаира, а света оставете на господаря му. Наздраве!

solaris60
04.09.2016, 10:38
Не е само да акъла solaris - уви не е само до акъла в днешно време и в нашата държава конкретно. Поне за моя край ги знам и групировки, и чиновници, и ключови позиции из държавните служби, как са организирани, какви имена си стискат ръцете и т.н. И далеч, ама далеч не само аз ги знам - то си е ... как се казва "обществена тайна". Това положение, макар да не искам да го казвам, макар да ми се иска да има друг вариянт, макар все да се надявам, че не може да е само един начина, то уви в крайна сметка ща не ща, трябва да призная, че не виждам как може да се промени мирно - толкова са оплетени "нещата", че не просто протести, то преврат трябва тука. Щото за протестите, си има изградени планове, как могат да се задушат, как могат да се спрат, как да се подменят и ползата от тях да се окаже от "никаква" до "нещо може би ще се промени в бъдеще".

Така де. Като ги обобщим всичките тези, а и други не изброени, пак стигаме до това което ни е точно между ушите - именно акъла. Ако правилно функционираше тази част на главата (не, че за тях не е правилно - точно обратното) държавата нямаше да е в такъв хаос. Докато има кухи лейки, които да движат изключително важни неща от които зависят съдбите на хиляди ще е все такъв хаос. Оправяне няма да има. А да не би пък нарочно да се създава хаоса? Май това е по верния сценарии.

kando
04.09.2016, 11:34
......
Извинявам се - явно съм те разбрал малко погрешно. Да - и според мен е така, както казваш. Мисълта ми е, че не виждам как по някакъв цивилизован, мирен начин, обикновенния, простосмъртен, гърбещ се човек, може да въздейства на това положение, за да се променя към по- добро. Онези сладникави препоръки - да започнем от малкото, да не хвърляме хартийки по улиците - са просто сладникави и не могат да доведат до значими резултати. В България е толкова сложна и жестока схема, че ..... направо е невероятно - пак казвам, аз като съм запознат и то не в дълбочина тука на местно ниво какво чудо е, представям си в столицата на парламентарно ниво, за какво иде реч. Това, че парите за пчеларите, може да се каже въобще не стигат и няма как да стигнат до пчеларите, е най, ма най- малкия проблем. Аз говоря, че шефовете на килъри, мутри, сутеньори, наркопласьори и всички престъпни среди, са общинари, прокурори, съдии, лидери на партии и всякакви такива - което ...... думи нямам, ма думи нямам. Егати забатаченото положение - че то на кино няма такова.

solaris60
04.09.2016, 12:21
Малко се отместваме от темата, но много пъти съм го казал, че има такъв цивилизован начин, чрез който могат да се получат резултати, а не да се блъскат тенджери, тигани и капаци по улиците. Хартийките са вече до културата на човека. Трябва в главата на този човек който го изберат горе да свети една лампа, че е избран да движи делата на държавата със собствените си действия, а не собствените си дела чрез държавата. Това изкривено мислене води до тези пагубни резултати. Мисълта за облагодетелстване само на един за сметка на много други е в основата на всички там качили се и самозабравили се. Но тя мисълта е още в основата, още преди да бъдат избрани. Тя зрее още в предизборните им сънища. Как като яхнат властта и рога на изобилието ще се излее върху тях. Да, но това изобилие за един ще дойде от изнемогването на хиляди активно работещи за нищо, за лишаването на възрастните и малките деца. Ако те гледат на тази картинка нормално, реалистично и работят в правилната посока биха се подобрили нещата и то с доста бързи темпове. Обратния път както сами виждаме е катастрофален. Иска се силна ръка която, ако трябва и малко силово да вкара ред в тази ситуация. В историята има примери как се прави.

П.П. Ха, ха..... ако искат могат и да питат мен. Безплатно ще им дам съвет как се прави, но жална им майка на някои. Шегувам се. А може и да не се шегувам.

бат тянко
04.09.2016, 12:35
http://samoistina.com/krumovizakoni.htm

kando
04.09.2016, 12:52
........
Съвършено вярно го казваш - а и по начало идеята на системата е такава: народа да избере този човек, за да протичат процесите що годе мирно и цивилизовано. Но - този човек от личен опит го знам, ще бъде убит, ако ли не все по някакъв начин елиминиран. Двама, трима - пак са малко. Гарантирам го - и това е една от причините, съвестните хора да странят от властта. За да си "там", дори още преди това, изобщо за да стигнеш до там - трябва да участваш в схемата, инак горко ти.

п.п. извинявам се за офтопика - няма да отклонявам темата повече.

solaris60
04.09.2016, 13:04
Съвършено вярно го казваш - а и по начало идеята на системата е такава: народа да избере този човек, за да протичат процесите що годе мирно и цивилизовано. Но - този човек от личен опит го знам, ще бъде убит, ако ли не все по някакъв начин елиминиран. Двама, трима - пак са малко. Гарантирам го - и това е една от причините, съвестните хора да странят от властта. За да си "там", дори още преди това, изобщо за да стигнеш до там - трябва да участваш в схемата, инак горко ти.

п.п. извинявам се за офтопика - няма да отклонявам темата повече.

Ще бъде убит, ако явно и демонстративно прилага метода. Ако се действа по друга методика в която да се завърти апарата на действие така, че много структури и звена да заработят в тази посока, мисля, че ще се получи. Но хайде да не го разискваме повече.

Който иска съвет как да се получи да ми се обади. Казах - безплатен ще е.;)

nyanakiev
05.09.2016, 08:23
На човека като му дойде акъла почва да мисли как да изплува отгоре без много труд.Преди който не беше с партията отиваше в Белене, сега ако не си лапаш мухи