PDA

Виж пълната версия : ВЪПРОСИ/ОТГОВОРИ - АПИТРЕЙД



Страници : [1] 2 3

ivandespotov
30.11.2013, 20:15
Дайте поне някаква цена, примерно 5,20-5,50лв/кг................

Antonov
30.11.2013, 20:41
Аз тази година си продадох меда на тях.Много съм доволен.Взеха проби,след 15 дена ми се обадиха и дойдоха.Платиха на място и ми върнаха чисто нови тенекета.Много коректни.
А колкото до цената 5.20-5.50 няма кой да даде.

Antonov
01.12.2013, 23:48
Платиха ми го по 4.20 лв букета.Да,малко е,но им продадох 9 тона.Такова количество кога щях да го продам,на тоз едно бурканче,на онзи 100 кила,на трети 400.Знам,че сега ще скочите и ще кажете,че заради такива като мен цената на меда е толкова ниска.И какво трябва да направя аз,да им откажа,и ще отидат при тоя до мен и той ще им го даде на 4.20.И кво?

rosty_sz
02.12.2013, 12:50
Браво на Апитрейд за ясната позиция.

Апитрейд Пловдив
03.12.2013, 23:38
Апитрейд Пловдив-в момента това са реалните цени, на които работим и които можем да предложим.

Аз пак си мисля ,че политиката Ви не съвпада с нашта .Купувате акациев мед на 5,50 лв ,а го продавате за UK£ 9,99 ( http://www.bulgarianfood.co.uk/shop/Apitrejd_Pchelen_med_akaciya_900_gr..html ) което е -UK£ 9,99 =
23,6026825 Български лева и някък ми идва на ум ,че и 7-8 лв да дадете за акация няма да сте на загуба.
А и другите Ви цени са подобни- http://www.bulgarianfood.co.uk/shop/Honey_dessert/ тъй ,че нашто желание е да си коригирате цените ,пък и печалбата Ви пак ще я има .

Здравейте,

Относно рапицата - мнението ми е, че че плащайки еднаква цена за рапица и букет е в полза на пчеларите, тъй като много от тях възприемат меда от рапица като по-нискокачествен и следователно цената трябва да бъде ( а и в минали години беше) по-ниска.

Относно цените, които сте посочили за Великобритания - това са цени, определени от търговец, който закупува меда си от нас в България и го изнася самостоятелно. И на мен би ми се искало картината да е като описаната от Вас, но уви не е.

Mateev
04.12.2013, 21:12
Искам да благодаря на Апитрейд за коректния отговор на всички поставени въпроси. Да, цената може и да не ни харесва, но все пак нека да не забравяме, че живеем в пазарна икономика, и този, който дава парите, също си прави добре сметката така, както и ние си я правим.

Коректността на една фирма се определя не от цените, а от всичко останало, като например отношение към клиента, спазване на обещанията, изрядност в документооборота, справедливо отношение при възникване на проблем и т.н. Аз лично мисля да пробвам с Апитрейд, и после ще ви кажа как тя се е представила по моите лични критерии за точност, коректност, справедливо отношение и зачитане на интересите на и на двете страни в процеса на осъществяване на сделката.

enchev
05.12.2013, 15:29
Имам въпрос към Апитрейд колко грама сваляте за тенекйите

Апитрейд Пловдив
05.12.2013, 17:06
Здравейте,

За тенекиите приспадаме по 1кг на брой.

Апитрейд Пловдив
07.12.2013, 12:45
Здравейте отново,

Радвам се, че обявата ни все пак е интересна за членовете на този форум и предизвика такава дискусия. За мен е напълно нормално всеки, когато избира контрагент, с който да осъществява дадена търговска дейност, да събере информация за отсрещната страна, за да си изгради мнение и да вземе решение да работи ли с нея или не. Поради тази причина не приемам като нападки или компромати нещата, пуснати по-горе, а напротив - радва ме факта, че фирмата ни е обект на интерес от Вас - пчеларите. Информацията в Интернет е достъпна за всеки и ние не се крием или притесняваме от нищо.
В конкретния случай относно меда с марка АРО, който преди години пакетирахме за съответната търговска верига - въпросната партида е била "прегрята" при преработката (изложена на нагряване за по-продължително време от необходимито, в следствие на което показателите ХМФ и диастазна активност излизат извън позволените граници съгласно законовите разпоредби). Допускането на това, както и пропускът тези параметри да бъдат правилно измерени в нашата лаборатория, са причините за този случай и естествено ние сме понесли съответните санкции от контролните органи в страната (БАБХ).

Знам, че по ред причини като некоректно отношение на даден купувач или излъгани пчелари от преработватели в миналото, за много от производителите всички фирми в бранша като нашата попадаме под общ знаменател "прекупвачи", изпълнен с негативно отношение. Доста хора пчелари са с убеждението, че ние купуваме меда от тях на дадена цена - било 4, 4.20 или 5,50 и едва ли не на следващия ден го продаваме със 50 - 80 - 100 % надценка, като по този начин не добавяме никаква принадена стойност към продукта им, а се възползваме от техния труд. Реалността обаче е съвсем друга и наскоро видях, че потребителят Матеев е опитал да я опише подробно в една от другите теми, макар и с някои неточности. Ще си позволя да дам приятелски съвет на пчеларите тук - не обръщайте толкова голямо внимание на цената - тя може в даден момент да се вдигне с 10 - 20 стотинки, да падне с 10 - 20 стотинки или да остане непроменена дълго време. Това зависи изцяло от ситуацията на международните пазари, на които ние с количествата, които произвеждаме и изнасяме като държава, за съжаление не можем да влияем. За сравнение има преработватели в Европа, които годишно пакетират по около 20 000 тона мед, а вие сами знаете колко е българското производство. Това, от което може да се подобрят финансовите резултати, по-скоро е наблягането на монофлорни медове, подвижно пчеларство и естествено увеличаване на семействата и добивите. Към момента, след последните решения относно държавното и еврпейско субсидиране на сектора, нещата не излеждат много цветущи, но аз съм убеден, че това ще се промени.

Желая приятна събота и неделя на всички!

сезгин
10.12.2013, 17:07
Апитрейд са единственни които връщат за стари тенекии ,много добре измити тенекии ,което не го прави никоя друга фирма.в момента са най добрите на пазара.само с някои видове мед са 10 ст надолу и от там когато продаваме групово ,някои дърпат на другаде заради 10 те ст.

Апитрейд Пловдив
10.12.2013, 21:20
Има начин и за това. Ако се продава в добре опаковани запечатани пити. Има и вариант с едни кутийки, които ги произвеждаше човека с пластмасовите основи. Те са кутийки, но в кошера се поставят дъната които представляват полуизградена пита, която пчелите доизграждат пълнят и запечатват. След това се демонтират от рамките и се затварят с капачетата с които се продават комплект. Ясно е че цената на такъв мед ще трябва да е поне тройна и има неудобството да не е отделен от восъка, но има гаранция, че не е смесван с нищо след центрофугирането. Ясно е , че тая работа няма да я бъде и е много по-добре да се повиши културата на консумация на мед на крайния потребител та така, че поне да може да различава откровените ментета на вкус от оригинала. После да започне да купува мед от възможно най-проверено място. Изтичат маса държавни и европейски пари за популяризиране на меда, но резултата е нулев.
Ето и няколко въпроса към Апитрейд по темата.
Има ли намерение фирмата да разширява кръга на производителите с които работи предлагайки ПОСТОЯННО висок стандарт за работа и коректни условия?
Има ли намерение фирмата да предложи на пазара продукт с гарантирано отлично качество?
Под висок стандарт на работа и коректност разбирам :
- работа само с нови тенекии, като мед в стари ръждиви боклуци да не се изкупува, може да се предложи и друг вид по-евтин амбалаж на хората с които се работи редовно с цел понижаване на разходите но амбалажа да бъде наистина такъв и да се ползва еднократно или да има възможност за стерилизация преди повторна употреба. Не виждам никакъв проблем да се работи с ПВЦ кофи в които да се поставя ПВЦ плик преди да се пълнят и меда всъщност да е в плика. Така може да се ползва кофата многократно и разходите пак да се минимизират а качеството да расте.
- да приспада коректно теглото на амбалажа, както заяви няколко поста по горе.
- да дава ясни срокове и да ги изпълнява за взимане на проби, за излизане на резултатите, за вдигане на меда.
- да заплаща меда при неговото вдигане в пълния му обем и по договорената цена.
- да предлага коректни договори при вдигането на меда, без разни уловки и глупости от рода на това, че ако се откриели ала бала примеси и т.н. ще се дължат какви ли неустойки и т.н. Нали заради това са пробите.
- да предложи диференцирани изкупни цени според качеството на продукта, който изкупуват. Това звучи трудничко, защото знаем, че пробите се дават купажно, НО
- водно съдържание се тества за секунди с обикновен рефрактометър.
- полен се брои относително лесно от специалист под микроскоп.
- от един сътрудник могат да се обиколят огромно количество пчелини за да се разяснят критерии за качество част от които да се отнасят към пчелина и кошерите в него и при желание на пчеларя да даде съгласие за проверка.
- да се проверяват и помещенията и оборудването за вадене на меда.
Ясно е че за да се случи това трябва съгласие от двете страни и естествено да се предложи по-висока цена за меда който отговаря на стандарт изработен от изкупвача. Това е доста труд, но е полагане на едни нови отношения между производител и изкупвач от които ще имаме взаимна изгода. Вие ще работите със сигурен кръг хора със които ще изградите отношения и ще получите качествена суровина която можете да продавате под специална марка както на вътрешния така и на външния пазар. Ние ще имаме относителна сигурност за коректно изкупуване и ясна представа, че ако вложим средства в модернизиране на производството ще покрием критерии за по-висока изкупна цена.
В момента положението е трагично. Продава се мед събиран в катранено черни пити, въртян в мухлясало прашно мазе на ръждива 40-50 годишна центрофуга, и се съхранява в тенекии 10-20 употреба които не са измити от предния мед които е бил в тях първо, защото е трудно и второ, защото са го прихванали като тара. Насреща стоят всякакви малки и големи измекярски фирми, които ги чакат с месеци да вземат проби и после още толкова да вдигнат меда. В последния момент се оказва, че цената ще е друга, че амбалажа ще няколко употреби по стар от уговореното, че кантара тегли умопомрачително, че в момента има пари само за част от меда ама след няколко дни ще платят другата и т.н. и т.н.
Много се радвам че за сега темата се развива в относително спокоен и ползотворен дух , а това не се е случвало с изкупвач на мед до сега. Дано положим основи на някакви нормални разговори и извлечем взаимна полза.

Здравейте отново. Нещата, които казвате, са много хубави в същността си, макар някои от тях да са практически неприложими. На първо място искам отново да Ви уверя, а и това може да бъде потвърдено от пчелари, които са работили с нас (ако желаят естествено), че държим изключително много на амбалажа и неговата хигиена. Използваните тенекии, които връщаме на хората, които не ползват нови, са идеално измити и след това изсушени, без ръжда и каквито и да било следи от мед. Тарата се приспада коректно, стараем се да не закъсняваме нито ден с изкупуването след като са излезли резултатите от анализа на меда. За съжаление, няма как ние като фирма да купуваме и раздаваме на хората само нови тенекии, а на следващата година да получаваме от някои доставчици такива, които са обиколили всички предприятия в страната по няколко пъти и са годни само за претопяване. Никога не сме отказали на пчелар, който има желанието да поднови амбалажа си - препродаваме нови тенекии на доставните цени за нас като предприятие с цел да стимулираме такива хора.

Кофите наглед са удобни за съхранение на мед, но са предпоставка и за проблеми. И сега се случва да купуваме такъв мед, но съществуват много различни видове кофи с различна вместимост, тара, форма, капак и т.н. Освен това има пластмаси, които са негодни за контакт с храни, има и кофи, в които са съхранявани различни нехранителни продукти.

Отново казвам, че заставаме зад името си и няма случай, в който да сме променили предварително договорената цена, да сме били некоректни в тегленето, или да не сме изплатили напълно получената стока в момента на сделката (на редовни и надеждни доставчици плащаме предварително по банков път и на място се изравняват само килограмите по точното натоварено количество). В договорите ни думата неустойка не присъства, а и не е логично да я има - след като сме взели проба и сме се върнали да купим меда, то той отговаря на качествените ни изисквания. Единствените случаи, в които на наши доставчици им се налага да чакат за купуването повече от 2 седмици, е когато в пробата има открит замърсител и имаме нужда от допълнително разделяне на хората в нея и изолиране на причинителя (или причинителите, както нерядко се случва). За това естествено изрядните пчелари нямат вина, тъй като пробата се формира от нас най-често по райони, но няма как на всекиго по отделно да се анализират толкова много показатели (няколко групи антибиотици, пестициди, ГМО, фалшификации и т.н.). В такива случаи уведомяваме всички, влезли в съответната проба и договаряме нова дата за товарене, тъй като анализирането на нови проби освен пари, отнема и време.

Относно проверяването - ние нямаме нито правото, нито амбицията да проверяваме пчеларите и да им казваме как да си вършат работата. За контрола над третирането, помещенията за добив, съхранението и т.н. е отговорна държавата с различните й институции, които за съжаление към настоящия момент нямат нито възможността, нито желанието да вършат тази работа. Затова разчитаме единствено на добрата съвест и отговорността на прозиводителите, но в практиката сме се сблъсквали с какви ли не случаи и условия на добиване на мед и съхранение. Случвало се е да отказваме да вземем проба от пчелари, които откровено нехаят, че произвеждат хранителен продукт - уви, това няма голям ефект върху цялата картина, тъй като по един или друг начин те в последствие реализират продукцията си. Съвсем настрана оставям обширната тема за различните замърсители, които откриваме, като антибиотици, фалшификации, остатъци от препарати (не включвам пестициди и ГМО, където пчеларят няма вина). В края на краищата разходите, направени за това, остават за наша сметка, а няма механизъм, по който недобросъвестните производители да бъдат санкционирани.

Накрая няколко думи за така интересната тема за лошата партида наш мед под чужда марка. Който се е занимавал с производство знае, че пропуски се случват, още повече когато процесите се управляват от хора. Уважавам мнението на всекиго и правото на избор на кого да продава стоката, която е произвел. Сигурно има и такива от вас, които ни възприемат като поредните шмекери в този иначе толкова "коректен" бранш, но нас не ни е срам да излезем с името си и да обявим тук, че изкупуваме мед. Обяви имаме и във всички пчеларски вестници, а мед ни трябва целогодишно, тъй като в края на краищата това ни е работата.

Поздрави и останете със здраве!

rosty_sz
10.12.2013, 21:52
Идеята ми беше да предложите нов продукт на пазара. Мед са абсолютно гарантирано качество, който да продавате по скъпо и естествено да изкупувате по скъпо от хора отговарящи на някакви критерии. При положение, че както сами казвате нямат никакво значение хигиенните норми примерно, защо трябва да си оскъпява човек продукцията за да произведе нещо истинско и чисто при положение, че ще го продаде при равни условия с останалите, които на се си мръднали пръста.
Иначе поздравления ако работите така както пишете и ако реша да сменя изкупвача определено ще се свържа с вас. Успех.

Mateev
28.02.2014, 23:19
Хайде да не се надлъгваме. Тарикати има както сред пчеларите, така и сред прекупвачите. При това положение както едните, така и другите, са в правото си да се съмняват в лоялността на отсрещната страна. Това не е нещо ново за България. Тарикати и мошенници има и във всички останали бизнеси, така че обикновенно първия път сделките са най-трудни. Когато обаче се изгради доверие в няколко последователни сделки, нещата потръгват.

Аз лично цял живот съм преследвал максимата "Казана дума, хвърлен камък", обаче за съжаление не винаги моите партньори са ми отвръщали със същото. Затова дозата подозрение си я налагам върху всеки един нов бизнес партньор. Така ще е и с Апитрейд. Вече съм решил да работя с тях и жена ми вече заяви към тях 3 тона за продан. Те от своя страна обещаха тази седмица да дойдат и да вземат проби. Вече е сряда вечер и все още не са дошли, но пък и седмицата все още не е изтекла. Та има още два дена да видим дали си спазват думата. Не че е нещо сериозно, ако не дойдат, но е кофти да си сложиш черна точка още на първия контакт с нов клиент.

Това е един малко позакъснял постинг, но за да ми е чиста съвестта, трябва да го напиша. Обещах ви да ви кажа как премина изкупуването на собствения ми мед от Апитрейд Пловдив, и ето сега го правя. В интерес на истината не искам да си кривя душата - всичко премина добре, дори бих казал - перфектно. Дори нещо повече - имаше проблеми, но те се оказаха при мене, а не при тях.

Като цяло жена ми им се обади и им каза, че имаме 3 тона мед за продан. Те обявиха ден за идване, но не дойдоха на този ден. Звъннах по телефона, за да разбера какво става и се оказа, че жена ми е дала грешен телефон. Те са пътували покрай мене и в плановете им е било да минат и при мене за проби, но никой не е вдигал на дадения телефон. Изяснихме се с тях, дадох им нов телефон (този път верен), а те ми обявиха нова дата. Дойдоха на тази дата да вземат проби и о ужас - оказа се че имам не 3 тона, а 5 тона мед. Ще ги убия моите счетоводители - не могат да броят. Ха-ха...

Както и да е - момчетата взеха проби и си заминаха. След известно време се обадиха и ми дадоха дата, на която да дойдат и да го вземат меда. В нашата партида не е имало антибиотици (късметлия съм) и затова чакането беше много малко. Дойдоха и го натовариха меда. След това им написахме фактура и доколкото си спомням - в рамките на деня я платиха с банков превод по РИНГС.

Изключително съм доволен от тях, защото и двата пъти ми отделиха много време и внимание, като особенно първия път ги държах на кафе няколко часа и им зададох сигурно 1000 въпроса. С тях беше и шефа (по-точно сина на шефа) и той ми отговори на всеки един въпрос, включая и на неудобните такива, касаещи някакви тайни от кухнята на изкупвачите. Втория път пък извадиха един лаптоп с данни на фирмата и аз си изпросих да ми разпечатат как изглежда един западен сертификат с изследвания на меда. Ами разпечатаха ми го и после ред по ред и лист по лист ми обясниха всичко (а сертификата не беше малък - 10-15 листа с по 50-60 реда на лист и във всеки един ред - данни за изследване на някакъв параметър).

Та без да си кривя съвестта, искам да я препоръчам тази фирма. Много съм се наслушал как изкупвачите прекарват пчеларите, но това, което на мене лично ми се случи, няма нищо общо с фолклора и слуховете. Просто хората са си честни и съвестни и като всяка една друга фирма, поставена в пазарната икономика, се борят да завоюват доверието на клиентите и да станат с тях дългосрочни партньори, които се доверяват един на друг.

vovata
01.03.2014, 09:51
Аз си продадох меда на тях. Изключително точни и коректни. Всичко стана както го описват колегите.

ГАЛДИМ
03.03.2014, 23:23
Аз също си продадох меда на тях. Вече четвърта година. Точни и коректни са и затова им пожелавам през 2014 да удвоят клиентите си. А на Вас колеги, рекордни добиви!

Апитрейд Пловдив
17.05.2014, 13:20
Здравейте!

В началото на новата реколта се възползвам от възможността да обявя, че активно изкупуваме всички видове мед от цялата страна при условията, описани в първото мнение в темата. Има една единствена промяна и тя е цената - за рапица и букет предлагаме 4,30 лв. за килограм. При интерес от Ваша страна, моля позвънете на 0886 4444 16 или 032/969238, за да бъдете включени в списъка за взимане на проби.

Желая здраве и високи добиви на всички пчелари!

tarty
18.05.2014, 22:39
Здравейте,

До Апитрейд Пловдив-от 10 ина год. спряхте да изкупувате манов мед.Тази тенденция ще продалжава ли.


Поздрави.

Апитрейд Пловдив
21.05.2014, 08:44
Здравейте,

До Апитрейд Пловдив-от 10 ина год. спряхте да изкупувате манов мед.Тази тенденция ще продалжава ли.


Поздрави.


Здравейте,

Не сме спирали да изкупуваме манов мед, но взимаме ежегодно неголеми количества, защото пазарът на този мед е доста специфичен и търсенето е непостоянно. Също така изкупната цена в България е доста висока, а клиентите ни имат достъп до по-евтин манов мед от други страни като Испания например.

Поздрави

Недялко Атанасов
23.05.2014, 21:25
Здравейте,

Не сме спирали да изкупуваме манов мед, но взимаме ежегодно неголеми количества, защото пазарът на този мед е доста специфичен и търсенето е непостоянно. Също така изкупната цена в България е доста висока, а клиентите ни имат достъп до по-евтин манов мед от други страни като Испания например.

Поздрави Примерно миналата година, колко тона сте купили и на каква цена,каква електропроводимост( гоните) на меда освен друките критерии?

m_pchelari
11.07.2014, 15:19
Искам лично от мое име да благодаря на Апитрейд за поддържането на постинги във форума и макар, че не съм им продавал мед от 3 години оценявам присъствието им на пазара като на един от коректните търговци. Желая ви запазването на пазарите ви и навлизане на нови.
При новите цени съм убеден, че ще въртим центрофугите с повече мерак :)

Mateev
11.07.2014, 17:53
Администратор:
Моля въздържайте се от коментари относно цената. Темата е пусната в специален раздел за дългосрочни купувачи, който ги защитава. Най-важното от правилата е, че се забраняват всякакви коментари на цената или на качеството на стоката/услугата. Разрешени са само въпроси, искащи допълнителна информация относно параметрите на стоката/услугата.

Апитрейд Пловдив
30.07.2014, 15:55
Здравейте,

Използвам възможността да обявя цената ни за манов мед - 6,70 лв/кг. Останалите цени се запазват както в предишното мнение. За допълнителни въпроси и записвания - тел. 032/969238 и 0886 4444 16.

Поздрави от екипа на Апитрейд.

Вълчан
30.07.2014, 18:01
Здравейте отново,

Както предполагам всички от вас знаят, тази година ситуацията на пазара на меда както в България, така и в Европа е динамична, а и за да бъдем актуални и максимално коректни с цените, които предлагаме на пчеларите, използвам възможността да обявя актуализация на изкупните ни цени както следва:

- Букет, слънчоглед - 4,80 лв/кг
- Липа - 5 лв/кг
- Кориандър - 5,20 лв/лг
- Акация - 6,40 - 6,60 лв/кг, в зависимост от поленовото съдържание.

Цената за манов мед ще обявим в следващите дни, след като имаме достатъчно информация относно възможностите и търсенето.

Желем на всички да наваксате с добивите през следващите седмици и дано така създалата се ситуация е за добро и ви даде възможност за развитие и увеличаване на стопанствата.
За допълнителни въпроси и записвания, моля звънете на телефоните в предишното мнение.

От екипа на Апитрейд успех и спорна работа на всички пчелари!

Ако може един въпрос: Защо мед-букет е с цената на слънчоглед?
Мое наблюдение, че той се търси повече от монофлорния.

PetrakiBG
15.08.2014, 22:11
Здравейте.Решил съм да се занимавам с пчеларство като вас , но има някои въпроси на които не мога да си отговоря.След като добиете меда как го съхранявате до момента на продажбата му ? Захаросаният мед търсели се от прекупвачите ? Получавате ли някакво финансиране от ЕС ?

Апитрейд Пловдив
01.09.2014, 13:14
Здравейте,

Бих искал да обявя и цена за манов мед - 7лв/кг. Условията за изкупуване и телефоните за записвания са непроменени.

Поздрави и спорна работа.

marianski
17.12.2014, 09:02
Да попитам цените имат ли някаква промяна към днешна дата?

balki
17.12.2014, 20:23
работя от 6 години с тая фирма и са много коректни

solaris60
03.06.2015, 20:04
Здравейте отново,

Имаме актуализация на изкупните цени:
За акациев мед - 7 лв/кг
За рапица / букет - 5.20 лв/кг

Всички останали условия си остават непроменени и както винаги сме процедирали. Телефон за записвания за проби 0886 4444 16 и 032/969238.

Поздрави и спорна работа!

Всичко е добре. Искам обаче да ви помоля, ако може когато ви се обадят и кажете някакъв срок то той да бъде реален. Казвате месец време - идвате след 6 - 8 .....

Апитрейд Пловдив
03.06.2015, 20:48
Всичко е добре. Искам обаче да ви помоля, ако може когато ви се обадят и кажете някакъв срок то той да бъде реален. Казвате месец време - идвате след 6 - 8 .....

Здравейте,

Може би бъркате името на фирмата - винаги при взимане на проба казваме на пчеларите срок за изкупуване на меда 2 седмици. Случвало се е да го забавим с още седмица или две, но това е само в случаите, когато се появи проблем с даден параметър в средната проба - антибиотик, фалшификация и т.н. Тогава трябва да направим поредица от последващи анализи, с които да установим кой доставчик е причина за проблема и да го отстраним. В този случай останалите пчелари, които предлагат качествен мед, се налага да чакат допълнително без да имат никаква вина за случая, но за съжаление това е част от спецификите на работата. Често тези пчелари в крайна сметка продават меда си на друг купувач, но ние нямаме право да ги обвиняваме за това, тъй като комбинирането на различните доставчици в средни проби го правим ние и те нямат отношение към това. Ние самите имаме "черен списък" с хора, които през годините са предложили за продажба мед с различни отклонения в качеството и не изкупуваме мед от тях в последствие. Това, заедно с повишеното внимание на пчеларите към добрите и лошите практики в отглеждането, спомага всяка следваща година тези случаи да намаляват и се надяваме да дойде ден, в който отклоенията да стават все по-голяма рядкост.

Поздрави

solaris60
03.06.2015, 21:12
Всичко е добре. Искам обаче да ви помоля, ако може когато ви се обадят и кажете някакъв срок то той да бъде реален. Казвате месец време - идвате след 6 - 8 .....


Здравейте,

Може би бъркате името на фирмата - винаги при взимане на проба казваме на пчеларите срок за изкупуване на меда 2 седмици. Случвало се е да го забавим с още седмица или две, но това е само в случаите, когато се появи проблем с даден параметър в средната проба - антибиотик, фалшификация и т.н. Тогава трябва да направим поредица от последващи анализи, с които да установим кой доставчик е причина за проблема и да го отстраним. В този случай останалите пчелари, които предлагат качествен мед, се налага да чакат допълнително без да имат никаква вина за случая, но за съжаление това е част от спецификите на работата. Често тези пчелари в крайна сметка продават меда си на друг купувач, но ние нямаме право да ги обвиняваме за това, тъй като комбинирането на различните доставчици в средни проби го правим ние и те нямат отношение към това. Ние самите имаме "черен списък" с хора, които през годините са предложили за продажба мед с различни отклонения в качеството и не изкупуваме мед от тях в последствие. Това, заедно с повишеното внимание на пчеларите към добрите и лошите практики в отглеждането, спомага всяка следваща година тези случаи да намаляват и се надяваме да дойде ден, в който отклоенията да стават все по-голяма рядкост.

Поздрави

Става въпрос не когато вземете пробата, а когато ви се обадят по телефона за заявка за проба.(първия път)

Апитрейд Пловдив
03.06.2015, 21:24
Става въпрос не когато вземете пробата, а когато ви се обадят по телефона за заявка за проба.(първия път)

Извинявайте, не сме се разбрали. Този срок зависи от няколко неща, като основното е дали има достатъчно количество мед в дадения район, особено ако е по-отдалечен от нас. Също така, зависи от времето на годината - например по време на кампания колегите са постоянно на път, а и има по-голям предлагане на мед, с който да комбинираме маршрутите. През март-април е по-трудно, тъй като в повечето случаи количествата са изчерпани и дори да дойдем за съществено количество мед, ако няма с какво да допълним цяла проба, изчакваме да се съберат записвания. Държа да отбележа, че самото записване за даване на проба не Ви ангажира по никакъв начин - преди да тръгнем се обаждаме на всеки, за да проверим дали медът все още е наличен и да уточним ден за проба. След като вземем пробата, държим пчеларите също да бъдат коректни с нас и да изчакат 14-дневния срок за изкупуване, тъй като вече ние правим разходи за проби и анализи. И за проби и за купуване се стараем се да дойдем максимално бързо, тъй като това е и в наш интерес и не правим умишлени забавяния.

Поздрави

solaris60
03.06.2015, 21:31
Извинявайте, не сме се разбрали. Този срок зависи от няколко неща, като основното е дали има достатъчно количество мед в дадения район, особено ако е по-отдалечен от нас. Също така, зависи от времето на годината - например по време на кампания колегите са постоянно на път, а и има по-голям предлагане на мед, с който да комбинираме маршрутите. През март-април е по-трудно, тъй като в повечето случаи количествата са изчерпани и дори да дойдем за съществено количество мед, ако няма с какво да допълним цяла проба, изчакваме да се съберат записвания. Държа да отбележа, че самото записване за даване на проба не Ви ангажира по никакъв начин - преди да тръгнем се обаждаме на всеки, за да проверим дали медът все още е наличен и да уточним ден за проба. След като вземем пробата, държим пчеларите също да бъдат коректни с нас и да изчакат 14-дневния срок за изкупуване, тъй като вече ние правим разходи за проби и анализи. И за проби и за купуване се стараем се да дойдем максимално бързо, тъй като това е и в наш интерес и не правим умишлени забавяния.

Поздрави

Сега всичко стана както си е. Молбата ми беше точно за този срок, но като не може - не може.

n.kostadinov
23.06.2015, 15:18
Звънях на номера с четворките на 28.05 да ме запишете за проби,казахте ми че до 6-7-ми юни ще дойдете да вземете проба и никой не дойде.Това ми се случи и миналата година.Меда вече го продадох,но можех да го продам и преди това и да си взема парите които ми трябваха вместо да стоя и да чакам да се спази уговорката която направихме по телефона.Ако 20-те тенекии акация,които имах ви се струват твърде малко,поне напишете минимално количество с което да разполагат хората които ви се обаждат.

srg
28.06.2015, 15:26
Вече стана два месеца откак съм в списъка им за проби и месец откакто взеха пробите!!! Чакам само заради добрите отзиви на колегите и незнам кога ще ми се изчерпи търпението.

srg
05.07.2015, 23:33
Дойдоха накрая. Всичко протече нормално. Заслужават си добрата репутация. Намерението ми е да да подържаме отношения и занапред. Дано закъснението да е било инцидентно.

tarty
18.07.2015, 22:23
Здравейте отново,

Имаме актуализация на изкупните цени:
За акациев мед - 7 лв/кг
За рапица / букет - 5.20 лв/кг

Всички останали условия си остават непроменени и както винаги сме процедирали. Телефон за записвания за проби 0886 4444 16 и 032/969238.

Поздрави и спорна работа!
Манов мед ще изкупувате ли тази година и на каква цена?

Апитрейд Пловдив
20.07.2015, 17:39
Здравейте,

По отношение на забавянето на купуването на някои от пробите, наистина имаше такова и то се дължи отчасти на проблеми с качеството на меда на някои доставчици, както и с наши организационни пропуски. Взети са необходимите мерки в бъдеще такива забавяния да няма и взимането на проби и изкупуването да става в най-кратък срок.

Относно въпроса за мановия мед - цената е 7.20 лв/кг.

Поздрави

Генчо Генчев
27.07.2015, 10:29
Здравейте,
Одържаха си думата и цената и в събота го вдигнаха меда въпреки закъснението.Всичко беше точно и коректно за което Благодаря!

BleX
27.07.2015, 13:31
Здравейте,

бих искал да попитам има ли минимално количество под което не изкупувате мед.

Благодаря предварително!

Апитрейд Пловдив
29.07.2015, 08:33
Здравейте,

По принцип нямаме фиксирано минимално количество - ако във Вашето населено място имате колега пчелар с по-голямо, можете да занесете при него меда си и ще го пробваме и вземем. Ако имате например 100кг мед и трябва да разкарваме камион специално 20 км, тогава е по-сложно.

Поздрави

tarty
06.11.2015, 18:33
Здравейте,

Преди десетина дни позвъних и ми казахте цена на маната 7,20.Какво породи спада на цената на маната?Миналата год. нямаше никаква мана,няма и от каде да се внесе.

Апитрейд Пловдив
09.11.2015, 12:28
Здравейте,

Промяната в изкупната цена е породена от променената пазарна ситуация. За съжаление реколтата в България не оказва съществено влияние на цената в Европа.

Поздрави

ch.atanasov
08.12.2015, 11:22
Здравейте,

Имаме актуализация в изкупните цени както следва:

Букет / слънчоглед: 5.00 лв/кг
Липа: 5.30 лв/кг
Акация: 6.60 лв/кг
Манов: 6.70 лв / кг

Поздрави,
Екипът на Апитрейд

Хубави отзиви за Вас се четат тук ,аз също ги подкрепям.По точно подкрепях ги до скоро.Незнам кой стои зад " Екипът на Апитрейд" -някой работник или собственик.Искам да информирам за случващото се.При направена заявка за проби ,с последващо обаждане за проверка и потвърждение ,минават 40 дни.Следва уговаряне ден за вземане на проби и информация за финализиране на сделката -до нова година.Това не се осъществява по ваша вина /просто не дойдоха вашите хора/.Причината си я знаете само вие.Последвалата уговорка е : ще ви се обадим.Кога -никой не знае.Известно е ,че се стремите да бъдете коректни -направете го.

n.kostadinov
09.12.2015, 00:31
И при мен така и то за вотри път,и то все тази година.Предния път бе за акацията,сега и за букета.На 20-ти октомври се обадих да ме запишете за проби,от тогава минаха вече 50 дни....

solaris60
09.12.2015, 09:41
И аз съм се обадил, но още ги чакам. Пак ще има "ами защо не се обади?" Ха, ха.. до края на май има доста време.

Апитрейд Пловдив
09.12.2015, 10:52
Здравейте на всички,

Включвам се да внесем малко разяснения по въпроса със сроковете за изкупуване.
Включването на който и да било пчелар в списъците за взимане на проби не ангажират нито него, нито нас с фиксирани срокове. На всеки обясняваме, че при пътуване за проби в неговия район, колегите ще се свържат с него, за да уточнят дали меда все още е наличен и кога планират да вземат проба (ден-два по-късно, за да може всеки да си планира времето). Ако дотогава медът е продаден, това не е проблем за нас или нарушаване на договорка. През това време пчеларите спокойно могат да търсят други купувачи и да си дават проба / продават меда на тях, ако желаят. Договорката настъпва при взимане на пробите - тогава се разбираме за цена и поемаме ангажимент до 15 дни да изкупим меда. Очакваме и от пчеларите да спазят този срок и да не продават меда на друг колега през това време, тъй като ние вече сме направили разходи за проба и анализ. И тук се случват забавяния понякога, но те най-често са в резултат на наличие на проблем в средната проба (препратка към другата тема от раздел продава с препаратите със сложни имена). В този случай имаме нужда от време да направим разбивки на пробата и допълнителни анализи, за да намерим проблемния доставчик, което отнема време. Вината не е нито в нас, нито в пчеларите с качествен мед, а тези, които използват антибиотици или фалшифицират по един или друг начин.

Обикновено при нормални пазарни условия и наличие на търсене от страна на нашите клиенти, не минава много време от записването за проби до тяхното взимане. В ситуация като сегашната, обаче, когато цените падат и няма търсене отвън, ние не е логично да трупаме мед на склад на дадена цена, когато тенденцията е тя да пада. Затова сме и предпазливи с изкупуването и взимаме толкова мед, колкото е нужен в краткосрочен план. Вярвам, това е логиката и на другите преработватели. По тази причина, сроковете от записване до взимане на проба се удължават, но пак повтарям - това, че някой е записан за проба не го ангажира по никакъв начин. Ангажиментът настъпва при взимането на пробата. Да не говорим, че ние го правим "на мъжка приказка", без да подписваме предварителни договори, и ако някой е продал не си търсим по 500 лв за анализите, както други.

Конкретно в случая с г-н Атанасов - моля, кажете дали има нещо, от което сте недоволен в работата си с нас през 2009, 2010, 2011, 2012 и 2013 г. През 2014 сте бил записан за проби, колегите са Ви търсили 3 пъти - отсъствал сте от страната и повече не сме се чували. Сега са били изпратени да вземат проби от определено количество мед, говорили сте, но те са събрали количеството преди да стигнат до Вашия район и затова не са взели проба. Колегите от отдел изкупуване тръгват за проби със задачата да съберат определено количество по най-бързия начин и с най-малко разходи, което, съгласете се, е логиката на всеки. Истината е, че в момента има огромни количества непродаден мед, записани в нашите списъци, но няма адекватно търсене от пазара за тези количества. В края на краищата нашата работа е да изкупуваме мед и ние също нямаме интерес от бавене и бездействие, но в ситуация на падащи цени пазарът е блокиран.
Отделно на това, вече е почти средата на декември и дори да вземем проби тази седмица, най-вероятно резултатите ще излязат между Коледа и Нова година, тъй като хората излизат в почивка, затова продължаваме след Нова година.

Поздрави и весели празници на всички!

ch.atanasov
09.12.2015, 11:49
-
Конкретно в случая с г-н Атанасов - моля, кажете дали има нещо, от което сте недоволен в работата си с нас през 2009, 2010, 2011, 2012 и 2013 г. През 2014 сте бил записан за проби, колегите са Ви търсили 3 пъти - отсъствал сте от страната и повече не сме се чували. Сега са били изпратени да вземат проби от определено количество мед, говорили сте, но те са събрали количеството преди да стигнат до Вашия район и затова не са взели проба. Колегите от отдел изкупуване тръгват за проби със задачата да съберат определено количество по най-бързия начин и с най-малко разходи, което, съгласете се, е логиката на всеки. Истината е, че в момента има огромни количества непродаден мед, записани в нашите списъци, но няма адекватно търсене от пазара за тези количества. В края на краищата нашата работа е да изкупуваме мед и ние също нямаме интерес от бавене и бездействие, но в ситуация на падащи цени пазарът е блокиран.
Отделно на това, вече е почти средата на декември и дори да вземем проби тази седмица, най-вероятно резултатите ще излязат между Коледа и Нова година, тъй като хората излизат в почивка, затова продължаваме след Нова година.

Поздрави и весели празници на всички!
Благодаря Ви ,че сте проверили моя случай. Няма нищо от което да съм недоволен в общия ни бизнес.Винаги сте били абсолютно точни.Дългите срокове са неприятни ,но Ви разбирам.Упрека ми е по-скоро към подчинените Ви.След ,като са преценили ,че няма да стигнат до мен ,редно е да се обадят.Те не само не се обаждат ,но и не вдигат телефона. Аз не съм се отказал от вас ,ще чакам -да видим вие дали сте се отказали от мен.
Весели празници на Вас и целия колектив .

natnat
24.01.2016, 13:55
Здравейте!
Има ли промяна в цената на меда след нова година? Може ли актуални изкупни цени, на които работите към момента?

Благодаря предварително!

Николай-73
26.01.2016, 18:16
Ето моя случай с ваши служители.Отнася се за северозападния регион. На 15ти септември 2015г. ваши служители взеха проби от меда при договорена 5.50лв. за кг.Края на октомври минаха да вдигат меда но вече на цена 5,00лв.Разбира се не ви го дадох на тази цена.За каква коректност говорите и как смятате че пчеларите ще ви се доверяват в бъдеще.

Апитрейд Пловдив
26.01.2016, 19:03
Ето моя случай с ваши служители.Отнася се за северозападния регион. На 15ти септември 2015г. ваши служители взеха проби от меда при договорена 5.50лв. за кг.Края на октомври минаха да вдигат меда но вече на цена 5,00лв.Разбира се не ви го дадох на тази цена.За каква коректност говорите и как смятате че пчеларите ще ви се доверяват в бъдеще.


Здравейте,

Съжалявам да го чуя, но със сигурност не става въпрос за нашата фирма, тъй като досега не сме купили нито 1 кг букет на 5.50 лв - най-високата цена, която сме плащали, е 5.20 лв/кг. Най-вероятно ни бъркате с друга фирма. Каквато е била цената при взимането на пробата - на такава изкупуваме меда, независимо дали има промени междувременно.
Моля, преди да хвърляте обвинения към когото и да било, предварително се уверявайте, че твърдението Ви отговаря на истината.

Поздрави

solaris60
26.01.2016, 19:32
Здравейте и на Вас. Вече отговорих на колегата - моля, ако Вие също сте останали с някакво негативно впечатление от работата ни - да го споделите. В противен случай смятам мнението Ви за неуместно и не по темата.

Поздрави

Аз съм един от тези които съм давал не веднъж положителна оценка на работата Ви. Но ми се случва да ви се обадя Август, а да ми взимате меда Май. Да, знам отговора Ви. Обаждането не ни обвързва с нищо. Според Вас има ли някакво негативно впечатление от работата? Вашата работа си върви, моя мед стои.

Апитрейд Пловдив
26.01.2016, 20:59
Радвам се, че работите с нас и като цяло впечатленията са положителни. Ако желаете, изпратете имената си в лично съобщение и ще проверим случая с това наистина голямо забавяне.

Поздрави

solaris60
26.01.2016, 21:04
Радвам се, че работите с нас и като цяло впечатленията са положителни. Ако желаете, изпратете имената си в лично съобщение и ще проверим случая с това наистина голямо забавяне.

Поздрави

Само с вас работя, но ще си чакам реда като всички други. Благодаря все пак.

Апитрейд Пловдив
27.01.2016, 15:16
Говореха за 4.6 лв за това викам- нагоре....


Здравейте,

Тенденцията продължава да бъде надолу, но досега не сме говорили или обявявали цена от 4.60. Актуалната цена в момента е 4.80 лв/кг, преди това беше 5.00.

Поздрави

Saras
27.01.2016, 16:07
Здравейте,

Тенденцията продължава да бъде надолу, но досега не сме говорили или обявявали цена от 4.60. Актуалната цена в момента е 4.80 лв/кг, преди това беше 5.00.

Поздрави
Тенденцията до какви нива на спад на цената се очаква от ваша страна?Някакви прогнози върху пазара на меда?

Апитрейд Пловдив
27.01.2016, 16:44
Здравейте,

С конкретни прогнози и цифри не можем да се обвържем - факторите, които имат влияние са много. Като започнем от международните, които вече коментирахме, и стигнем до това, че в момента в България има голямо количество все още нереализиран мед у пчеларите, а същевременно търсенето е слабо.

Поздрави

Mateev
28.01.2016, 10:33
За втори път вече чистя цялата тема от край до край. Искам да припомня на всички, че тази тема се намира в специален раздел за дългосрочни покупки, в който има въведени специални правила. Моля всички да ги спазват.
http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1768

Ето една извадка от правилата, която много хора си позволиха да нарушат:

ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ПОТЕНЦИАЛНИТЕ ПРОДАВАЧИ
1. РАЗРЕШАВА СЕ на всеки един посетител на форума да иска допълнителна информация, свързана с един или друг параметър на услугата за изкупуване, както и за начините на плащане, начините на изкупуване, ценовата политика, надценките за количества и т.н.
2. РАЗРЕШАВАТ СЕ хвалбите от доволните продавачи, както и описания как в практиката се е извършвало самото изкупуване.
3. РАЗРЕШАВАТ СЕ критиките на недоволни продавачи, но само ако са ползвали услугите на изкупвача, и само ако критиките им СА ПОДКРЕПЕНИ С ДОКАЗАТЕЛСТВА и богат снимков материал.
4. ЗАБРАНЯВА СЕ обсъждането на публикуваните цени !!!
5. ЗАБРАНЯВА СЕ критикуването на услугата, нейното качество или други нейни параметри.
6. ЗАБРАНЯВА СЕ сравняването на услугата с други конкурентни такива, както и всякакъв тип коментари, че еди кой си прави подобни услуги, по-добри или по-евтини.
8. ЗАБРАНЯВА СЕ публикуването на линкове към сайтове с конкурентни изкупвачи.
9. ЗАБРАНЯВАТ СЕ всякакви коментари или обсъждания извън тези, касаещи самата услуга по изкупуване.

solaris60
01.02.2016, 18:00
Радвам се, че работите с нас и като цяло впечатленията са положителни. Ако желаете, изпратете имената си в лично съобщение и ще проверим случая с това наистина голямо забавяне.



Както винаги Апитрейд Пловдив излязоха коректна фирма за което им БЛАГОДАРЯ. Да сте живи и здрави и все така отзивчиви!

solaris60
02.03.2016, 22:53
Днес дойдоха и ми взеха меда. Дори направиха всичко възможно да съкратят времето си за път, за да ми направят и една услуга. Благодаря ви момчета. Живи и здрави.

Апитрейд Пловдив
24.03.2016, 13:56
Здравейте,

Налага се допълнителна промяна в изкупните цени. Медът на хората, от които вече е взета проба, ще бъде изплатен по старите цени, които са били актуални към момента на взимането й.

Настоящите цени са:
- Букет / слънчоглед - 4.50 лв/кг
- Липа - 4.70 лв/кг
- Акация - 6.00 лв/лг
- Манов - 6.10 лв/кг

Поздрави и успешен сезон 2016!

marianski
08.04.2016, 13:29
Здравейте,

Налага се допълнителна промяна в изкупните цени. Медът на хората, от които вече е взета проба, ще бъде изплатен по старите цени, които са били актуални към момента на взимането й.

Настоящите цени са:
- Букет / слънчоглед - 4.50 лв/кг
- Липа - 4.70 лв/кг
- Акация - 6.00 лв/лг
- Манов - 6.10 лв/кг

Поздрави и успешен сезон 2016!
Да попитам колегите от Апитрейд до края на лятото дали ще "треснете" ценички от към 3лв букета или има вероятност и да се "задържат"цените около 4лв.-4,50лв?
п.с.-питам чисто информативно!

Апитрейд Пловдив
27.04.2016, 10:48
Здравейте,

Поради големия брой обаждания, които получаваме със запитване за цени както на стара реколта, така и на мед от рапица от нова реколта, за да сме максимално коректни, искам да Ви уведомя, че към момента спираме изкупуването до понеделник, 9. Май. Тогава ще обявим новите ни цени за тези видове мед.

Поздрави и успешен сезон!

Апитрейд Пловдив
20.05.2016, 14:19
Здравейте,

На първо място бих искал да се извиня за не спазения срок за обявяване на новите цени, но за това има обективни причини. Пазарът в момента е изключително труден и правим всичко възможно да отстояваме по-добри цени за българския мед, което е свързано с търговски преговори и време.

Моля, някой зрял и отговорен човек в този форум да изчисти темата от мненията, които не отговарят на ясно написаните правила. Нямам против да бъдат преместени, ако сметнете за добре, в другата наша тема - там сме отворени и за поезия, и за проза.

По същество - актуалните цени за изкупуване са:

- рапица, букет - 4.00 лв/кг
- акация - 6.00 лв/кг
- букет, слънчоглед от стара реколта - 3.80 лв/кг

Останалите условия по отношение на проби, амбалаж и т.н. си остават непроменени.

За допълнителни въпроси и записвания: тел. 0886 4444 16; 0888 565 806; 032 96 92 38.

Поздрави и успешен сезон 2016!

kapanec
22.05.2016, 07:57
И какво се получиАпитрейд Пловдив (http://pchelari.com/forum/member.php?u=3221)
сам си си говори и няма кой да му пречи голяма дискусия.

rosty_sz
22.05.2016, 08:14
Може ли да обясните защо букет 2015 е по евтин от букет 2016?
Като заплаха ли да разбираме тази разкика в цената? Един вид продавайте на каквато цена ви се дава или ще става по зле. Надявам се да има някаква друга много обективна причина.

Въпроса ми е точно по темата и не смятам че нарушава правилата на форума. Ако админ реши че не така моля да се свърже с мен за да перефразирам но ще държа да получим отговор.

agro
22.05.2016, 08:17
Гледайте пост 67 на Матеев.

Апитрейд Пловдив
26.05.2016, 09:41
Може ли да обясните защо букет 2015 е по евтин от букет 2016?
Като заплаха ли да разбираме тази разкика в цената? Един вид продавайте на каквато цена ви се дава или ще става по зле. Надявам се да има някаква друга много обективна причина.

Въпроса ми е точно по темата и не смятам че нарушава правилата на форума. Ако админ реши че не така моля да се свърже с мен за да перефразирам но ще държа да получим отговор.


Здравейте,

Причината за разликата в цените между стара и нова реколта е във факта, че интересът на клиентите ни е насочен към мед от нова реколта, като търсенето за стара е минимално и на по-ниска цена. При положение, че медът е престоял почти 1 година, най-често на места без температурен режим, това води до вдигане на съдържанието на на хидроксиметилфурфурол (ХМФ) до стойности, близки до и понякога над 10 мг/кг, докато при пресния мед тя е около 1 мг / кг. Изискването на всички купувачи на едро е тази стойност да е до 10 мг / кг. Лесно се различава когато е смесен мед от две реколтни години, така че не си мислете, че ние го купуваме от вас по-евтино и си слагаме разликата в джоба.

Отново подчертавам, че нямаме нищо против да се води дискусия в нормален тон, напротив - редно е да има диалог. Точно с тази цел сме отворили и друга тема, тъй като в този раздел има специфични правила. Надявам се, че все пак някои от пчеларите разбират, че ние не сме врагове, а търговски партньори.

Поздрави и успешен сезон.

Mystislav
03.06.2016, 19:15
При положение, че медът е престоял почти 1 година, най-често на места без температурен режим, това води до вдигане на съдържанието на на хидроксиметилфурфурол (ХМФ) до стойности, близки до и понякога над 10 мг/кг, докато при пресния мед тя е около 1 мг / кг. Изискването на всички купувачи на едро е тази стойност да е до 10 мг / кг.

В такъв случай, не е ли редно да изследвате ХМФ и според резултата да определите цената на стария мед?

jdrumev
03.06.2016, 19:30
в БЪЛГАРИЯ колега меда е на килограм не на качество;)/моля администратора да ми изтрие поста/

Stiliqn
18.06.2016, 16:23
Искам да попитам на каква цена изкупувате Акация производство 2015 година ?

Маладец
20.06.2016, 20:10
Явно подминаваме с лека ръка неудобните въпроси...

Апитрейд Пловдив
20.06.2016, 22:02
Явно подминаваме с лека ръка неудобните въпроси...


Напротив, задайте ги?

Mystislav
20.06.2016, 22:56
Защо не изследвате ХМФ и според резултата да определяте цена за стар мед?

Апитрейд Пловдив
20.06.2016, 23:32
Защо не изследвате ХМФ и според резултата да определяте цена за стар мед?

Изследваме ХМФ на всеки доставчик. В общия случай стойностите са такива, каквито описах по-рано. Цената я определя търсенето - за стария мед то е слабо, затова цената е по-ниска. Отново казвам - това са нашите условия, когото не го устройват, не е длъжен по никакъв начин да работи с нас. Никога не сме променяли цена в периода между взимане на проба и изкупуване - даже напротив - многократно след корекция на цената в посока надолу след взимане на пробите, медът на хората, от които е взета проба на по-високата цена, е плащан по нея. Както и има случаи, когато пробата е взета на по-ниска цена, а сме изкупили на по-висока, ако тя е коригирана междувременно нагоре - със сигурност тук има хора, които могат да го потвърдят. Както и има хора, които са били манипулирани с наличие на антибиотици и т.н., на които сме съдействали за изясняване на истината и чиито мед сме купили след като сме установили, че няма проблем с качеството. Разбирам, че ни поставяте под общ знаменател с всички останали, но когато предявявате претенции към нас - нека бъдат аргументирани.
Решението за задържане на продажбата на която и да било стока в търсене на дадена цена винаги носи риск тя да тръгне в противоположна посока - това важи за всяка една стока, във всеки бизнес, за всеки сегмент по веригата. Понякога се печели, понякогога се губи. За съжаление няма стока, чиято цена да е предвидима и да върви винаги нагоре - ако имаше, всички щяхме да я произвеждаме.

Поздрави!

tihmr
21.06.2016, 06:06
Напротив, задайте ги?
В една друга тема цитирахте цени на изкупуване на меда на 1,8-1,9 usd по света. Вие защо не изкупувате по тези цени след като се оказа че цените са били за паунд, а не за килограм?
Нали ни внушавате че сте коректна фирма след договаряне, бъдете коректни и за предлаганата цена на световно ниво!

Вълчан
21.06.2016, 07:22
Защо мед "Букет" е с цена Рапица? Като този мед е най-търсен и предпочитан на дребно?

Mystislav
21.06.2016, 07:54
Изследваме ХМФ на всеки доставчик. В общия случай стойностите са такива, каквито описах по-рано...

Поздрави!

Благодаря!
Останъл съм с грешно впечатление.

Mateev
21.06.2016, 08:13
В една друга тема цитирахте цени на изкупуване на меда на 1,8-1,9 usd по света. Вие защо не изкупувате по тези цени след като се оказа че цените са били за паунд, а не за килограм?
Нали ни внушавате че сте коректна фирма след договаряне, бъдете коректни и за предлаганата цена на световно ниво!

Цените по-горе наистина са за килограм, а не за паунд. Просто някои от посетителите на форума въведоха всички останали в заблуждение. Истината е, че цената на Българския мед зависи от цената на международния, и нищо повече не може да се направи по въпроса.

Искам да припомня на посетителите на форума, че в тази тема е ЗАБРАНЕНО ДА СЕ ОБСЪЖДА ЦЕНАТА НА МЕДА !!! Въобще в търговските теми (темите за продажба) е забранено да се обсъждат каквито и да било цени.

ПС: Всички мнения от тази тема, обсъждащи цените на меда по света, са прехвърлени в темата ЦЕНА НА МЕДА.

mr.gandalf
05.08.2016, 13:04
Здравейте,
Има ли вече промяна в изкупната цена при вас и ако има, дайте новите цени?
Благодаря!

mr.gandalf
26.08.2016, 16:42
Здравейте,
25 дена чакам да ми отговорите. Какво се случи с изкупните цени при вас? Дайте цени за отделните видове мед, както го направихте когато цената беше ниска.

Апитрейд Пловдив
27.08.2016, 12:49
Здравейте,
25 дена чакам да ми отговорите. Какво се случи с изкупните цени при вас? Дайте цени за отделните видове мед, както го направихте когато цената беше ниска.

Здравейте,

Цените са без промяна - както в последното мнение от 8.07. Колегите пътуват за проби постоянно, ако условията ви устройват, свържете се на тел. 0886 4444 16.

Поздрави

Пламен Керчев
27.08.2016, 13:46
Малко е извън темата но държа да получа отговор. В предвид намерението на МЗХ вие от Апитрейд имате ли готовност за издаване на удостоверения , потвърждение на качеството на пчелният мед купен от вас през 2015 г.

Апитрейд Пловдив
27.08.2016, 14:19
Малко е извън темата но държа да получа отговор. В предвид намерението на МЗХ вие от Апитрейд имате ли готовност за издаване на удостоверения , потвърждение на качеството на пчелният мед купен от вас през 2015 г.

Здравейте,

За това предложение научихме от страниците на форума, тъй като не членуваме в асоциации на преработватели и работни групи в МЗХ. Ако наредбата за де минимис бъде разписана по този начин, ще направим всичко възможно да издадем необходимите документи на желаещите пчелари в срок - това не представлява кой знае какъв административен проблем. Удостоверения няма да бъдат издавани на пчелари, в чиито проби са открити отклонения, но така или иначе техния мед не е изкупен от нас.

Поздрави

borislav aleksandrov
27.08.2016, 14:35
....... Удостоверения няма да бъдат издавани на пчелари, в чиито проби са открити отклонения, но така или иначе техния мед не е изкупен от нас.

Това е много интересно изречение...

cecko96_1
27.08.2016, 16:50
Продавам мед букет 2016г 2 тона в нови тенекии цена 6лв за килограм ! при интерес 8093447886.

delta.e
27.08.2016, 19:14
Здравейте,

За това предложение научихме от страниците на форума, тъй като не членуваме в асоциации на преработватели и работни групи в МЗХ. Ако наредбата за де минимис бъде разписана по този начин, ще направим всичко възможно да издадем необходимите документи на желаещите пчелари в срок - това не представлява кой знае какъв административен проблем. Удостоверения няма да бъдат издавани на пчелари, в чиито проби са открити отклонения, но така или иначе техния мед не е изкупен от нас.

Поздрави

Ха ! Тогава , защо давахте досега акъл ?

Апитрейд Пловдив
28.08.2016, 18:39
Това е много интересно изречение...

Нищо кой знае колко интересно няма. Доколкото разбирам, въпросните удостоверения евентуално ще се прилагат към договора за покупко - продажба на меда, а ако медът не е бил качествен, ние просто не сме го купили.

Акъл не си спомням да сме давали, както казах - не участваме в работни групи и обсъждания по тази мярка.

Поздрави

jdrumev
28.08.2016, 18:44
Апитрейд до сега не съм работил с вас,но мои колеги си дадоха меда преди 2 седмици.БРАВО! Хубави отзиви чувам.Само и цените да по-Оправите може и да сте номер 1

cecko96_1
28.08.2016, 21:28
Цените трябва да се определят от нас пчеларите! Като идеш да си купиш боб ти ли казваш каква му е цената? Така че: продавам мед букет 2016г 2 тона в нови тенекии цена 6лв за килограм ! при интерес 0893447886.

borislav aleksandrov
28.08.2016, 21:46
Нищо кой знае колко интересно няма. Доколкото разбирам, въпросните удостоверения евентуално ще се прилагат към договора за покупко - продажба на меда, а ако медът не е бил качествен, ние просто не сме го купили.

Акъл не си спомням да сме давали, както казах - не участваме в работни групи и обсъждания по тази мярка.

Поздрави

Моля за извинение това което отбелязах че е интересно не беше насочено точно към вас, и не цели да ви обидя или нещо подобно.
Доколкото разбирам вие не членувате в асоциацията на преработвателите на пчелен мед, но въпреки това ще се съобразите, с изискванията по де минимис, и ще издадете въпросните удостоверения, ако останат. Което е достатъчно коректно отношение към вашите доставчици (пчеларите).

А по повод една анкета бих искал да ви попитам - какво е вашето виждане по въпроса за създаването на дългосрочни отношения с пчеларите. Или ако виждате че даден пчелар от които закупувате мед е редовен (меда му е винаги качествен) бихте ли му предложили да стане ваш редовен доставчик. Като примерно му предложите договор за 3-5 години напред, преференциална цена, авансово заплащане, или някаква финансова подкрепа за развитие, или пък някакъв стимул да му покажете че е важен за вас например да му подарите уикенд някъде...

Апитрейд Пловдив
29.08.2016, 11:09
Цените трябва да се определят от нас пчеларите! Като идеш да си купиш боб ти ли казваш каква му е цената? Така че: продавам мед букет 2016г 2 тона в нови тенекии цена 6лв за килограм ! при интерес 0893447886.

Здравейте,

Цената се определя от пазара. В случая 6 лв е Вашето пожелание за цена, но всъщност това ще бъде реално цената, когато (ако) някой дойде и Ви ги плати. Към момента и в обозримо бъдеще за съжаление няма такива изгледи. Експортната ситуация е много сложна, тъй като украинските износители продължават да свалят цената и вече може да се купи украински букет (предимно слънчоглед) за 1.8 Евро на кг доставено до склад на купувача във всяка точка на Европа, с платено мито. Българския мед винаги е бил на по-висока цена от украинския, но някои колеги не допринасят това да се запази, опитвайки да смесват български и украински, предлагайки го като 100% български мед.



Моля за извинение това което отбелязах че е интересно не беше насочено точно към вас, и не цели да ви обидя или нещо подобно.
Доколкото разбирам вие не членувате в асоциацията на преработвателите на пчелен мед, но въпреки това ще се съобразите, с изискванията по де минимис, и ще издадете въпросните удостоверения, ако останат. Което е достатъчно коректно отношение към вашите доставчици (пчеларите).

А по повод една анкета бих искал да ви попитам - какво е вашето виждане по въпроса за създаването на дългосрочни отношения с пчеларите. Или ако виждате че даден пчелар от които закупувате мед е редовен (меда му е винаги качествен) бихте ли му предложили да стане ваш редовен доставчик. Като примерно му предложите договор за 3-5 години напред, преференциална цена, авансово заплащане, или някаква финансова подкрепа за развитие, или пък някакъв стимул да му покажете че е важен за вас например да му подарите уикенд някъде...

Подаръци на почивки не ни бяха минавали през ума, ако трябва да сме честни. Шегата настрана, ние и в момента имаме дългогодишни партньори, с които работим от много години и на които, когато е било възможно, сме помагали. Създаването на повече такива партньорства е основна цел в работата ни и именно затова стратегията ни е насочена към коректност в работата, вместо към търсене на някаква дребна моментна печалба на гърба на някой друг. По-скоро обаче преобладаващата част от пчеларите все още не са готови за структуриране на отношенията по начина, за който говорите, тъй като искат да имат свобода да продадат меда си на когото решат на момента, често подвеждайки се по обещания за по-високи цени. Един наш колега доста отдавна обичаше да казва, че за съжаление българските пчелари обичат да бъдат лъгани.

Поздрави

borislav aleksandrov
29.08.2016, 15:03
Българския мед винаги е бил на по-висока цена от украинския, но някои колеги не допринасят това да се запази, опитвайки да смесват български и украински, предлагайки го като 100% български мед.

От други фирми се оплакват че българският пчелар е виновен за всичкия върнат мед. В случая вие изразихте на глас общото мнение кои всъшност е виновен ...


Въпрос: Повече сме известни като износители на индустриален мед (варели 300 кг) и в ниския ценови клас. Според мнозина така е по лесно на фирмите износители, и през годините нито една БГ фирма не е проявила интерес да създаде българска марка мед и с нея да излезе на пазара. Или да бъде създадена специално за участие на Апимондия и да се бори за медал за качество (което води само до плюсове). Вие като фирма какво мислите за това и евентуано имате ли такава амбиция за развитие?

Апитрейд Пловдив
29.08.2016, 15:34
Не сме запознати кога какъв мед е върнат, но е факт, че много пчелари (като напоследък техния брой расте) злоупотребяват съвсем умишлено и именно това налага стриктния контрол на качество. Това струва хиляди левове за всяка една партида, но такава е спецификата на бизнеса. Тази година от това, което ние срещаме в пробите, особено популярно е доливането на вода в меда и заковаването му на 20% водно съдържание. Резултатът е нищо повече от една рядка чорба, с ниски стойности на диастаза и склонност към ферментация. Не слушайте разни фолклори как всеки го правел и как се продава вода за 4 лева - това са глупости. Не отстъпва и добавянето на инвертиран сироп разбира се.

По отношение на Вашия въпрос - ние, а и повечето от другите фирми, изнасяме мед под собствени марки и в опаковки за краен потребител. Фактът, че по-голямата част от българския мед се изнася на едро има своето логично пазарно обяснение - с две думи няма как ние с нашия мащаб и обеми на произдовство да изместим от пазара големите преработватели, всеки един от които пакетира по 20 - 25 хил. тона годишно и е на пазара от 80 - 100 години. Въпреки това сегментът се развива, но бавно и трудно.

Поздрави

Валентин.
29.08.2016, 17:06
Ако може да питам: имате ли си собствена лаборатория за изследване поне на някои от показателите? И втори въпрос: ако ви изпратя бурканче мед, ще ми направите ли изследване?
П.П. Срещу заплащане естествено.

jdrumev
29.08.2016, 17:08
[QUOTE=Апитрейд Пловдив;105480]Не сме запознати кога какъв мед е върнат,


Малко слъгах те!:bigsmile:

Апитрейд Пловдив
29.08.2016, 19:05
Ако може да питам: имате ли си собствена лаборатория за изследване поне на някои от показателите? И втори въпрос: ако ви изпратя бурканче мед, ще ми направите ли изследване?
П.П. Срещу заплащане естествено.

Здравейте,

Имаме лаборатория за изследване на почти всички показатели, но нямаме практика да извършваме анализи срещу заплащане. Случва се да го правим като услуга за някои наши редовни доставчици, които искат да сверят за себе си определен показател, но сега е кампания и лабораторията е достатъчно натоварена.



[QUOTE=Апитрейд Пловдив;105480]Не сме запознати кога какъв мед е върнат,


Малко слъгах те!:bigsmile:

Не знам кое Ви кара да мислите, че "слъгваме". При нас няма върнат мед, а няма как да знам какво се случва в двора на колегите. Като цяло, в пчеларските среди има много фолклор от типа "една жена каза", на който не бива да се обръща голямо внимание. Мога да изброя десетки случаи, когато купуваме мед от едно населено място, няколко съседи и приятели си продават меда заедно. На следващия ден звъни някой от тях и пита защо на комшията сме дали 20 стотинки повече, с кое неговия мед бил по-хубав. А просто комшията, за да се изкара по-можещ и разбиращ, след като си тръгнем казва, че на него сме платили 20 стотинки отгоре, защото меда му бил по-хубав, но сме го помолили да си мълчи. Надявам се никой да не се засегне, но пчеларските приказки понякога много приличат на рибарските :bigsmile:.

Поздрави

jdrumev
29.08.2016, 19:19
Благодаря за отговора.

solaris60
29.08.2016, 19:28
но пчеларските приказки понякога много приличат на рибарските :bigsmile:.



Добавете и ловджийските, че ще обидите Друмев. :bigsmile:

Валентин.
29.08.2016, 19:39
То по тая логика, нали и купувачите имат пчелини......пчелари са......:cool:
П.П. А дали има и ловджии сред купувачите?

mr.gandalf
30.08.2016, 16:22
Цената се определя от пазара. В случая 6 лв е Вашето пожелание за цена, но всъщност това ще бъде реално цената, когато (ако) някой дойде и Ви ги плати. Към момента и в обозримо бъдеще за съжаление няма такива изгледи. Експортната ситуация е много сложна, тъй като украинските износители продължават да свалят цената и вече може да се купи украински букет (предимно слънчоглед) за 1.8 Евро на кг доставено до склад на купувача във всяка точка на Европа, с платено мито. Българския мед винаги е бил на по-висока цена от украинския, но някои колеги не допринасят това да се запази, опитвайки да смесват български и украински, предлагайки го като 100% български мед.


Не е точно така. Реалните цени са доста по-различни от тези, които сте написали. Казвам го, защото кривата на търсене и предлагане се пресича доста над 4.20 за слънчогледовия.
За тази цена няма да го продам.

Mateev
30.08.2016, 16:44
......Не е точно така. Реалните цени са доста по-различни от тези, които сте написали. Казвам го, защото кривата на търсене и предлагане се пресича доста над 4.20 за слънчогледовия.
За тази цена няма да го продам.

Ти няма да го продадеш, но някъде някой ще го продаде, защото неговата камбанарийка и неговите нужди са различни от твоите. В резултат на извършената сделка се появява котировка, която вече се нарича ПАЗАРНА ЦЕНА и тази цена е валидна 1 секунда или 1 месец, тоест до момента, докато някъде някой друг също извърши сделка по тази или по друга (по-висока или по-ниска) цена.

Обявяването на някакви цени с ранг на НАМЕРЕНИЯ (твои или на изкупвачите) са просто едни ПРЕДЛОЖЕНИЯ за извършване на сделка. Те обаче НИЩО НЕ ЗНАЧАТ, защото в тях се изразяват САМО МЕЧТИ И НАДЕЖДИ, които могат да бъдат всякакви (от минус безкрайност до плюс безкрайност). Реалната пазарна цена обаче се формира тогава, когато се извърши РЕАЛНА СДЕЛКА и именно този тип цени се показват по графиките на финансовите инструменти. Тези графики се гледат от всички останали участници на пазара, и те вече знаят, че всяка една котировка означава РЕАЛНА СДЕЛКА - някъде някой е дал парите, а друг е доставил съответната стока.

Ако в пчеларството се регистрираха всички сделки и се рисуваха на графика, тя щеше да изглежда примерно така:

7313

Mateev
30.08.2016, 16:51
Това е графиката на Евро-Долар, но със същия успех можеше да бъде и графика на Мед-Лев. Структурата, характеристиките и начините на движение на цената за същите. Законите, които я управляват, пак са същите. На тази графика наблюдаваме цените на РЕАЛНИТЕ СДЕЛКИ, и въобще не се интересуваме, че някъде там по света някой се е заинатил, и е казал "Тези цени не ме устройват. Аз ще остана вън от пазара". Ами ....... ами че това си е негово право и негов личен избор - може ако иска да си стои извън пазара цял живот (няма значение дали е пчелар или изкупвач).

Всеки, който дава ПРЕДЛОЖЕНИЯ (Bid или Аsк) далеко от пазарните цени, в общия случай СТОИ ИЗВЪН ПАЗАРА. Пазара не се интересува от него, и неговото мнение (добро или лошо) въобще не влияе на пазарните цени. Твърдения от типа "аз няма да продам на тази цена" или "аз няма да купя на тази цена" нищо не значат, защото НИКОЙ НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВА ОТ ТЯХ. По света има над един милион търгувани по борсите стоки, валути, фючерси, опциони и т.н. и за всичките тях ВИЕ СТОИТЕ ИЗВЪН ПАЗАРА. Мислите ли, че на някой му пука от това? Ами стойте си - това е ваше право. Всякакви твърдения обаче от типа "аз няма да купя опциони върху 12 месечните фючерси на петрола" изглеждат меко казано СМЕШНИ, или нещо като избиване на комплекси. Ами ако имате комплекси (за петрола или за меда), избивайте си ги някъде другаде, а не на страниците на форума.

Mateev
30.08.2016, 17:19
Продължавам в същия дух:

Всякакви намеци от типа "Ама на Пешо ВЧЕРА му изкупихте меда по тази цена, а на мене днес по друга" изклеждат меко казано СМЕШНИ. Вчера си е за вчера, а днес си е за днес. Както пчеларя, така и изкупвачите имат право да сменят цените не само всеки един ден, но и всеки един час или дори ВСЯКА ЕДНА СЕКУНДА. Такъв е нормалния пазар - преди 1 секунда е бил един, а след 1 секунда е съвсем друг.

Всякакви намеци от типа "Ама в Румъния или в Полша изкупните цени са други" също СА СМЕШНИ. Нормалния тактичен отговор е "Ами продайте си меда в Румъния или в Полша".

Има и още, но май е време да спра, че ще събера прекалено много отрицателни ръчички от хора, които са си въобразили, че някъде някой им е длъжен с нещо. Аз обаче предлагам всеки да кацне на земята, за се отърси от собствените си илюзии, и да се опита да види каква е реалността. Пари се печелят в реалността, особенно ако добре я познаваш. Илюзиите са само в сънищата ......

212x
30.08.2016, 18:43
Ако графиката се рисува на основа действително извършени сделки... То тогава коя графика се рисува от buy limit и sell limit поръчките? И ако е същата то тогава, графиката от сделките или от намеренията за сделка се рисува?

Mateev
30.08.2016, 19:46
Ако графиката се рисува на основа действително извършени сделки... То тогава коя графика се рисува от buy limit и sell limit поръчките? И ако е същата то тогава, графиката от сделките или от намеренията за сделка се рисува?

Buy Stop, Buy Limit, Sell Stop и Sell Limit - това са само ЧАКАЩИ ОРДЕРИ (поръчки), които дебнат от двете страни на пазарната цена. Но пак повтарям - тези ордери изразяват само НАДЕЖДИТЕ на КАНДИДАТ ПАЗАРНИТЕ УЧАСТНИЦИ. Тези надежди в повечето случаи НИКОГА НЕ СЕ РЕАЛИЗИРАТ, което автоматично означава, че ТЕ НЕ ВЛИЯЯТ НА ДВИЖЕНИЕТО НА ПАЗАРНАТА ЦЕНА. Тяхното влияние се реализира само в момента, в който те се активират (ако въобще някога това се случи).

По-съвършенните и по-съвременните програмни продукти показват тези ордери на екрана, и това в трейдерската терминология се нарича LEVEL 2 - тоест Ниво 2, което ниво всъщност отразява НАДЕЖДИТЕ, а не РЕАЛНИТЕ СДЕЛКИ. Графики на Level 2 не се рисуват, защото то непрекъснато пулсира (движи се насам-натам). Това се случва защото чакащите трейдери (тези, които се кълнат, че текущата цена не ги устройва), всъщност много бързо променят решенията си (все пак не са дали пари за това) и непрекъснато бъзикат ордерите си, сменяйки тяхната цена нагоре-надолу.

На практика това Level 2 отразява НАСТРОЕНИЯТА и някои трейдери го използват като сигнал за покупка или продажба, но това е един много СЛАБ И НЕНАДЕЖДЕН СИГНАЛ - все пак едно е да се водиш по НАСТРОЕНИЯТА (чакащите ордери), и съвсем друго е да се водиш по ДЕЙСТВИЯТА (реално сключените сделки, при които наистина парите от един джоб се прехвърлят в друг). Второто (реалните сделки) тежи много повече и решенията за него се вземат много по-трудно. Първото (настроенията) са само едно чесане на клавиатурата и в повечето случаи са само емоционални изблици или избиване на комплекси, без реално потвърждение с действия в практиката.

Валентин.
30.08.2016, 20:06
Матеев, я направи една графика с украинската чорба за 1.8 пари (европейски).
П.П. Пардон, украинското било “мед“ а българското било “чорба“. Сори. Ама пак дай графика, ако обичаш.

Валентин.
30.08.2016, 20:12
И едно друго нещо не ми е ясно: Защо след като украинците могат да доставят мед до всяка точка на Европа (на еди-каква си цена). Защо аджеба нашите бизнесмени се натискат да купуват българска чорба и да я носят у европата. Я учените ако може да ме светнат.

kuline
30.08.2016, 20:25
И едно друго нещо не ми е ясно: Защо след като украинците могат да доставят мед до всяка точка на Европа (на еди-каква си цена). Защо аджеба нашите бизнесмени се натискат да купуват българска чорба и да я носят у европата. Я учените ако може да ме светнат.

Шъ тъ светнат те, че чак свят шъ ти се завие :bigsmile:

didaki
30.08.2016, 21:09
Не трябва да се говори за цени над тези на прекупвачите.Не трябва да се интересуваме какви са цените извън България.Като ви кажат 3 лв.добре 3.Кажат 2лв.добре ще се наведем още малко.Това ли искате да ни втълпите г-н Матеев.Не ставате ли доста прозрачен.

Цеко
30.08.2016, 21:15
А защо ли украйниците си продават меда под 1,50 евро (само 17% е митото)? Дали са по прости от нас, или има и нещо друго което ние не знаем или се премълчава?

mr.gandalf
30.08.2016, 21:19
Не трябва да се говори за цени над тези на прекупвачите.Не трябва да се интересуваме какви са цените извън България.Като ви кажат 3 лв.добре 3.Кажат 2лв.добре ще се наведем още малко.Това ли искате да ни втълпите г-н Матеев.Не ставате ли доста прозрачен.

Предлагам да спрем да коментираме цените. Все пак всеки си прави сам сметката. Като го устройва ще продаде, ако ли не, ще изчака или ще потърси реализация другаде. Същото е и от страната на търговеца.

rosty_sz
30.08.2016, 21:23
Предлагам да спрем да коментираме цените. Все пак всеки си прави сам сметката. Като го устройва ще продаде, ако ли не, ще изчака или ще потърси реализация другаде. Същото е и от страната на търговеца.

Не се приема.

Валентин.
30.08.2016, 22:12
Ситуацията е ясна на всички. Набутали са се нашите лакомници да вземат украински мед на тънки пари, мислили са че ще изгласят германци,австриици или французи и сега измислят кво ли не за да се оправдаят. Впрочем не само в Украйна ами навсякъде никой не би си дал хубавия, качествен мед на безценица. А тая украинска чорба за 1.5-1.8....... Нека Г-н Апитрейд да отиде у Германия и да каже: Ей като толкова знаете, купувайте си от Украйна по 1.8. Аз продавам от българия на 5 примерно.

rosty_sz
31.08.2016, 17:20
Винаги съм се чудел как да ви наричам. За сега изкупвачи ми изглежда най-правилно. Как вие се определяте?

jdrumev
01.09.2016, 13:38
Здравейте,имам едно запитване към вас.Ако ви донеса във фирмата една текия мед ще ми я вземете ли?Или работите с по големи количества?

Апитрейд Пловдив
01.09.2016, 16:49
А защо ли украйниците си продават меда под 1,50 евро (само 17% е митото)? Дали са по прости от нас, или има и нещо друго което ние не знаем или се премълчава?


Ситуацията е ясна на всички. Набутали са се нашите лакомници да вземат украински мед на тънки пари, мислили са че ще изгласят германци,австриици или французи и сега измислят кво ли не за да се оправдаят. Впрочем не само в Украйна ами навсякъде никой не би си дал хубавия, качествен мед на безценица. А тая украинска чорба за 1.5-1.8....... Нека Г-н Апитрейд да отиде у Германия и да каже: Ей като толкова знаете, купувайте си от Украйна по 1.8. Аз продавам от българия на 5 примерно.


Не забравяйте колко обезценена е украинската гривна и фактът, че в момента стандартът на живот там извън големите градове е по-нисък от нашия. Същият този украински мед се изнасяше за 3 евро на килограм по това време миналата година, когато нашия струваше 3.20. Изкупната цена там обаче винаги си е била на стабилни нива, просто тамошните износители преди правеха огромни маржове. Сега украинският е 1.80, немците казват за български, унгарски, румънски и т.н. можем да платим 2.50 - 60 - ако искате - доставяйте. Украйна внася в ЕС около 33 хил. тона, ние изнасяме 8-9. Украинският мед си е със съвсем нормално качество, правят му се всички необходими изследвания, както и на нашия. Така че към момента ситуацията е такава.

Към г-н Друмев - поне 5 ги направете тенекиите, 1 е много малко и не си заслужава пробите и писането.

Поздрави

Валентин.
01.09.2016, 17:02
Не забравяйте колко обезценена е украинската гривна и фактът, че в момента стандартът на живот там извън големите градове е по-нисък от нашия. Същият този украински мед се изнасяше за 3 евро на килограм по това време миналата година, когато нашия струваше 3.20. Изкупната цена там обаче винаги си е била на стабилни нива, просто тамошните износители преди правеха огромни маржове. Сега украинският е 1.80, немците казват за български, унгарски, румънски и т.н. можем да платим 2.50 - 60 - ако искате - доставяйте. Украйна внася в ЕС около 33 хил. тона, ние изнасяме 8-9. Украинският мед си е със съвсем нормално качество, правят му се всички необходими изследвания, както и на нашия. Така че към момента ситуацията е такава.

Към г-н Друмев - поне 5 ги направете тенекиите, 1 е много малко и не си заслужава пробите и писането.

Поздрави
Миналата година Август “нашия“ мед струваше 5.4лв. Толкова поне плащаха Рам комерс. Твоя може да е бил 3.2. Не каза дали си рекъл на швабина: да си купува от Украйна, щом толкова знае. И друго да питам: сега В МОМЕНТА ти даваш 4.2 (доколкото си спомням, не съм ти преглежда обявата скоро) Как така фирмата от Раковски преди седмица даваше тук при мен 5лв. 80 стинки разлика. Или освен тия от Раковски да незнаят какво става в Украйна и Германия. Обясни им на тях, не на нас. Между другото аз лично на моя мед в момента му търся цена 5 лв. ЧИСТИ. МИНИМУМ. За това (заради 20 стинки данък) отказах на на фирмата от Раковски. Имам и от лани, имам и от тази година. Апропо, като казах лани.......преди беше писал, че стар мед ОЩЕ по-евтино го плащаш. Така ли е все още, или нещо си променил? И ако си променил нещо, защо е променено?

Валентин.
01.09.2016, 17:08
За колко време ти излизат пробите в твоята лаборатория? ако ти закарам 20 тенекии и пробите излязат нормални, ще ми платиш ли 5.3лв. с фактура от ЗП.?

jdrumev
01.09.2016, 17:11
Благодаря ,за отговора.Просто ми дойде идея да извадя от плодниците 1 тенеке за пусто удостоверение.

Апитрейд Пловдив
01.09.2016, 17:46
Миналата година Август “нашия“ мед струваше 5.4лв. Толкова поне плащаха Рам комерс. Твоя може да е бил 3.2. Не каза дали си рекъл на швабина: да си купува от Украйна, щом толкова знае. И друго да питам: сега В МОМЕНТА ти даваш 4.2 (доколкото си спомням, не съм ти преглежда обявата скоро) Как така фирмата от Раковски преди седмица даваше тук при мен 5лв. 80 стинки разлика. Или освен тия от Раковски да незнаят какво става в Украйна и Германия. Обясни им на тях, не на нас. Между другото аз лично на моя мед в момента му търся цена 5 лв. ЧИСТИ. МИНИМУМ. За това (заради 20 стинки данък) отказах на на фирмата от Раковски. Имам и от лани, имам и от тази година. Апропо, като казах лани.......преди беше писал, че стар мед ОЩЕ по-евтино го плащаш. Така ли е все още, или нещо си променил? И ако си променил нещо, защо е променено?


За колко време ти излизат пробите в твоята лаборатория? ако ти закарам 20 тенекии и пробите излязат нормални, ще ми платиш ли 5.3лв. с фактура от ЗП.?

Ясно е, че цените, които съм написал, са в Евро. Не е редно и не желая да коментирам другите колеги какво предлагат - всеки сам си прави стратегия, калкулации и т.н. Има оферти на пазара от различни фирми, от пчеларите зависи какво решение ще вземат. Ако не друго, поне няма пак да ни обвинявате в картел.

Пробите излизат за 2 седмици. Ако докарате 20 тенекии и качеството е наред, медът ще Ви бъде изплатен по 4.20 лв., ако не сте регистриран по ДДС или по 4.20 лв.+ ДДС (5.04 лв.), ако сте регистриран.

Накрая бих искал да Ви кажа, че културните хора общуват с непознати в учтива форма и не с тон, все едно са Ви длъжни с нещо.

Останете със здраве!

jdrumev
01.09.2016, 17:54
Ако желая да подпиша с вас договор да ми изкупите другата година меда,какво представлява и да ли може да покажете как изглежда?

zapstojan
01.09.2016, 19:16
Благодаря ,за отговора.Просто ми дойде идея да извадя от плодниците 1 тенеке за пусто удостоверение.

Друмев, не ти стигат седемте отравяния, ами сега си причислен към "дребните мошеници" и няма де минис за теб Друмев, нямааа.;)

jdrumev
01.09.2016, 19:20
Друмев, не ти стигат седемте отравяния, ами сега си причислен към "дребните мошеници" и няма де минис за теб Друмев, нямааа.;)



То много пъти съм го казал такава ми е орисията,,на сиромах човек като не му върви и жена му не умира,,

Цеко
01.09.2016, 22:14
. Същият този украински мед се изнасяше за 3 евро на килограм по това време миналата година, когато нашия струваше 3.20..................... немците казват за български, унгарски, румънски и т.н. можем да платим 2.50 - 60 - ако искате - доставяйте.
Т.е. маржа за миналата година ви е бил левче на кг, а тази малко по надолу?

jdrumev
02.09.2016, 07:00
inio33 Що да ми е обидно мнението?Тук нали задаваме въпроси.Ако условията са добри що да не се подписват договори.Аз не виждам нищо обидно в това което съм написал.Ако може ти обясни къде е обидното?

Апитрейд Пловдив
02.09.2016, 09:28
Ако желая да подпиша с вас договор да ми изкупите другата година меда,какво представлява и да ли може да покажете как изглежда?

Към момента нямаме практика за подписване на предварителни договори, но и този момент ще дойде в бъдеще.


Т.е. маржа за миналата година ви е бил левче на кг, а тази малко по надолу?

В разликата между изкупната цена на меда и продажната цена при износ трябва да се вместят всички разходи - анализи, транспорт, преработка, режийни, заплати, материали, транспорт до клиента и т.н. Това се опитвам да обясня - цената на меда се определя както цената на всяка друга стока и в нашия бранш действат абсолютно същите ценообразуващи механизми, както например при пшеницата, царевицата и каквото още се сетите. Разбира се, има и пазарни субекти, които мамят и са некоректни - и при доставчиците, и при купувачите. Това го има и в другите браншове и тук всеки сам може да избира с кого и как да работи, вземайки предвид рисковете и ползите.

Поздрави

meho
02.09.2016, 10:09
Здравейте.Искам да попитам изкупувате ли пчелен мед от сертифицирани биопчелини и ако да има ли разлика в цените последно посочени от вас?

Апитрейд Пловдив
07.09.2016, 12:35
Здравейте.Искам да попитам изкупувате ли пчелен мед от сертифицирани биопчелини и ако да има ли разлика в цените последно посочени от вас?


Здравейте,

Умишлено стоим настрани от био сегмента в България. Случва се да изкупуваме мед и от сертифицирани пчелини, но ние след това го продаваме като конвенционален, тъй като не поддържаме био сертификация. С други думи, можем да го купим, но ще бъде по същите цени както конвенционалния.

Поздрави

jdrumev
30.09.2016, 13:44
Апитрейд имам един въпрос към вас/може и да не ми отговаряте/.Ако сключа договор с вас за следващата година,имам отново проблем с пръсканията,бихте ли ме защитили под някаква форма?

Апитрейд Пловдив
30.09.2016, 14:06
Апитрейд имам един въпрос към вас/може и да не ми отговаряте/.Ако сключа договор с вас за следващата година,имам отново проблем с пръсканията,бихте ли ме защитили под някаква форма?

Имаме сурова идея в подобна посока, но първо искаме да я структурираме правилно и тогава да обсъждаме. Засега не мога да кажа нищо конкретно.



Бог да го прости българското пчеларство. Амин.
Беше добър бизнес.
Ще оцелеят само пчелни стопанства които се субсидират от собствениците си или с своя подценен труд или със спестени пари/ програми/. Които разчита само на приходи от пчели ще фалира за 2-3 стопански години. Китайското супер менте никой няма интерес да го спре на пазара. Най-последна помощ очаквайте от бюрокрацията. А може би вече има risin технологията в БГ ?

Българското пчеларство няма да умре, както няма да умре в другите държави от Източна Европа. Китайските бъркочи, официално наричани от немските лаборатории "немед", които същевременно отговарят на всички законови изисквания и параметри, се внасят в ЕС от доста години вече. Сегашната ситуация е резултат от комплексни фактори и във всеки отрасъл в някакъв момент се случват такива неща. Цената на меда вървеше само в посока нагоре в продължение на доста поредни години - сега пазарите се балансират. Времето ще покаже на какви нива.

Иначе resin технологията вече я има и у нас - както знаете, българите обикновено сме пионери в шмекериите. Представител на въпросната фирма Sunresin е идвал на среща при нас преди 2 години, а посещението му се оказа по повод пускане в експлоатация на такава инсталация в някоя от българските фирми - доказа го нееднозначно, но ние така и не знаем къде е това технологично чудо. Системата е много популярна за "пречистване" и на натурални сокове, пулпове и т.н.

В заключение бих искал да кажа, че винаги за нас водещ е бил принципът, че измамите и лъжите са до време и рано или късно пазарът изхвърля от играта тези, които ги практикуват. По тази причина няма място за черногледство по повод бъдещето на сектора като цяло - понякога се печели повече, понякога по-малко, понякога се губи - това са нормалните страни на всяка стопанска дейност.

Поздрави

jdrumev
30.09.2016, 14:18
Още един последен въпрос.Ако се спре камион за проверка който кара проблемен мед,какви са санкциите?Щото до сега не съм чувал за някой преработвател или пчелар да е влезнал в затвора заради проблемен мед.

tsc1
30.09.2016, 14:23
Още един последен въпрос.Ако се спре камион за проверка който кара проблемен мед,какви са санкциите?Щото до сега не съм чувал за някой преработвател или пчелар да е влезнал в затвора заради проблемен мед.
Няма и да чуеш. За производство на некачествена стока могат да те осъдят само ако тя е доказано опасна за човешкото здраве и живот. За останалото те съди пазара и загубата на доверие на клиентите в теб е най-суровото наказание.

бат тянко
30.09.2016, 15:24
Ами че, той повечето мед си е опасен за здравето. Най-вече ако е от Чернобил, или от Китай. А и тука има алхимици, дето джуркат Амитраз с Кумафос, и после за разкош, добавят Перицин и Флувалинат. А и арендаторите не разреждат тия коктейли, а напротив- разнообразяват ги с какво ли не. Извинявам се за спама!!!

ahil4o
03.10.2016, 21:55
Може ли да ми дадете някаква актуална цена към момента. Блгаодаря предварително :)

jdrumev
05.10.2016, 13:23
Аз малко трудно се разбирам и за това да ме извините.Колко ви е цената с 30 полени и с 60 полени това имам предвид и колко ви е цената с 10 водно съдържание и 20 ?Благодаря предварително за отговора.

Апитрейд Пловдив
05.10.2016, 13:38
Аз малко трудно се разбирам и за това да ме извините.Колко ви е цената с 30 полени и с 60 полени това имам предвид и колко ви е цената с 10 водно съдържание и 20 ?Благодаря предварително за отговора.

Ще опитам да отговоря, въпреки, че въпросът е зададен погрешно изначало, но вероятно и други хора разсъждават така.

Относно полените: полените се изчисляват в проценти полен от дадено растение от общия брой полени, които се изброяват. Има си утвърдени методики за това изследване, не ми се навлиза в подробности, а и не му е мястото тук. Ако разглеждаме букета - той затова е букет, защото в него има най-различни полени и не може да се разграничи преобладаващ полен от акация, липа и т.н. В по-голямата част от българския букет (както и в украинския междувпрочем, във връзка с дискусията за цената) има най-голям процент слънчогледови полени, затова букет / слънчоглед са на една цена.
За акация и липа - знаете, има минимален процент от преобладаващия полен, който ако е достигнат, тогава може даден мед да се нарече акациев или липов. Дали процентът акация ще е 20%, 25% или 30% (изключителна рядкост), медът си е акациев.

Относно водното съдържание: от практиката ни имаме опит и знаем какво е нормалното водно съдържание на узрял мед, който е изваден когато трябва и към който не е доливана вода в последствие. По стандарт максимумът е 20%, но обичайно то е по-ниско. Ако в дадена проба водното съдържание е над обичайното, разследваме и намираме причинителя. Тази година беше много модерно да взимаме проби от мед, който се оказва закован точно на 20.0% Такъв мед не се купува от нас. А мед с водно съдържание 10% няма как да има.

Поздрави

Mateev
05.10.2016, 13:51
Специално за водното съдържание (и за другите показатели) искам да кажа конкретни стойности, които ги имам от изследване на моя мед буквално от преди 2-3 дена:

Водно съдържание: 18.0% +/- 0.1%
HMF: 3.50 +/- 0.1
Захароза: 2.30% +/- 0.04%
Инвертна захар: 72% +/- 0.9%

Изследванията са правени в Българска лаборатория.

Искрен Мутафов
05.10.2016, 14:00
....По стандарт максимумът е 20%, но обичайно то е по-ниско. Ако в дадена проба водното съдържание е над обичайното, разследваме и намираме причинителя. Тази година беше много модерно да взимаме проби от мед, който се оказва закован точно на 20.0% Такъв мед не се купува от нас.

Поради туй, що някой ви е изпреварил с ведрата ли?!? - та, колегата има в предвид, че ако водното съдържание е 17-18% примерно, което е доста често срещано, то и цената ви да е с 2-3% по-висока от "стандартната"(на 5лв, това са си 10-15ст, дори и на вашата цена пак си дава разлика)!!!

Апитрейд Пловдив
05.10.2016, 14:19
Поради туй, що някой ви е изпреварил с ведрата ли?!? - та, колегата има в предвид, че ако водното съдържание е 17-18% примерно, което е доста често срещано, то и цената ви да е с 2-3% по-висока от "стандартната"(на 5лв, това са си 10-15ст, дори и на вашата цена пак си дава разлика)!!!


Ведра не използваме, г-н Мутафов. По вашата логика, искате да доплащаме процент за това, че някой някъде по веригата ще долее същия процент вода и ще компенсира тези пари. Грешно разсъждавате - поне от нашата гледна точка. Ние държим да продаваме качествен продукт, добавянето на вода освен че е съществена предпоставка за ферментация, също така сваля всички останали показатели в меда като общо поленово съдържание, диастазна активност и т.н. Жалко, че въобще мислите в такава посока, не че сигурно няма и преработватели, които го правят. Крайния продукт обаче със сигурност ще е с осезаемо по-ниско качество от този, който не е бил "обогатяван" с ведрата.

Както казах в едно от предишните мнения - за да се постигне по-добра цена за българския мед и той да стане синоним за високо качество, трябва от пазара да излязат тарикатите и при пчеларите, и при преработвателите. Това ще отнеме години, ако въобще се случи.

Поздрави

Искрен Мутафов
05.10.2016, 15:05
Ведра не използваме, г-н Мутафов. По вашата логика, искате да доплащаме процент за това, че някой някъде по веригата ще долее същия процент вода и ще компенсира тези пари. Грешно разсъждавате - поне от нашата гледна точка. Ние държим да продаваме качествен продукт, добавянето на вода освен че е съществена предпоставка за ферментация, също така сваля всички останали показатели в меда като общо поленово съдържание, диастазна активност и т.н. Жалко, че въобще мислите в такава посока, не че сигурно няма и преработватели, които го правят. Крайния продукт обаче със сигурност ще е с осезаемо по-ниско качество от този, който не е бил "обогатяван" с ведрата.

Както казах в едно от предишните мнения - за да се постигне по-добра цена за българския мед и той да стане синоним за високо качество, трябва от пазара да излязат тарикатите и при пчеларите, и при преработвателите. Това ще отнеме години, ако въобще се случи.

Поздрави

Похвално е, че не доливате вода, но всички знаем къде отива българският мед, и за какво се използва. Дори и никой по веригата да не добавя вода, то най-вероятно е водното съдържание на китайският, аржентинският или украинският бъркоч, който ще бъде подобрен(от чуждите преработватели, за там където вие и другите изкупвачи изнасяте във варели) с нашият мед, ще е значително по-високо, или ще позволи по-голям процент от другият мед да бъде добавен във формулата...
Та, точно това, с %% за по-добро(ниско) водно съдържание и съответно по-висока цена, е един от начините да се повиши качеството на българският мед. Щото, на всички ни се е случвало да вадим около и под 50% запечатани пити, и тази практика ще продължава докато няма някакъв конкретен финансов стимул.

Денис-Белята
05.10.2016, 23:15
Здравейте,

Моля да поясните какво означава да се купува меда на качество, а не на количество? Ние никога не сме купували некачествен мед - когато стоката на даден производител не отговаря на параметрите, от него не се купува. Цената 4.20 е за букет, който отговаря на качествените показатели по нормите на българското и европейското законодателство. За да постигне пчеларя по-добра цена, трябва доколкото районът и годината позволяват да се стреми да вади монофлорен мед - акация, липа, кориандър, манов. Ако погледнете от друг ъгъл - това само по себе си е изкупуване по качество - за букет цената е една, за липа друга, за акация трета.

Поздрави

Добре, уважаема компания Апитрейд Пловдив, интересно и образователно ще ни бъде да ни информирате за параметрите, които ви вълнуват. Ако обичате, да ни предложите таблица с тези параметри, конкретно по графи за монофлорните сортове мед. За да можем и ние да сверяваме часовника си с вашите изисквания.

kazandzikata
11.10.2016, 16:50
Здравейте каква е цената на слънчогледовия мед към днешна дата ?

kazandzikata
11.10.2016, 16:59
Добре, уважаема компания Апитрейд Пловдив, интересно и образователно ще ни бъде да ни информирате за параметрите, които ви вълнуват. Ако обичате, да ни предложите таблица с тези параметри, конкретно по графи за монофлорните сортове мед. За да можем и ние да сверяваме часовника си с вашите изисквания.

Каква е актуалната цена към днешна дата на слънчогледовия мед ?

jdrumev
21.10.2016, 14:32
Здравейте!Въпросът ми към вас е:
Ако ваш клиент се опита да ви продаде проблемен мед/инверт/как постъпвате с него след това?
Благодаря ви за отговора предварителни.

kuline
21.10.2016, 14:36
Не четеш Друмев, не четеш! Хората са го писали - клиента влиза в "черния" списък.

jdrumev
21.10.2016, 16:08
И само това ли?

Искрен Мутафов
21.10.2016, 20:28
Здравейте!Въпросът ми към вас е:
Ако ваш клиент се опита да ви продаде проблемен мед/инверт/как постъпвате с него след това?
Благодаря ви за отговора предварителни.


Не четеш Друмев, не четеш! Хората са го писали - клиента влиза в "черния" списък.


И само това ли?

Е, че малко ли ти е?!? - то голяма част от фирмите си имат общ("черен списък"), тъй че изгориш ли при един, и други ще са "светнати"...

rosty_sz
21.10.2016, 20:40
Със сигурност се опитваха да го направят този списък. Към 2015 началото нямаха още. Предполагам, че вече са го създали. Това го зная лично от един от големите изкупвачи в момента, който го каза на лекция в нашето дружество. Много интересно, че не се създава списък на редовните, големи производители. Никой не толерира това, че се смазваш от бачкане да извадиш чист продукт в големи количества, над 10 тона, над 15 тона и накрая отиваш и продаваш на равно със човек с три тенекии мед. Пълна простотия.

Трендафил Дончев
21.10.2016, 20:49
Със сигурност се опитваха да го направят този списък. Към 2015 началото нямаха още. Предполагам, че вече са го създали. Това го зная лично от един от големите изкупвачи в момента, който го каза на лекция в нашето дружество. Много интересно, че не се създава списък на редовните, големи производители. Никой не толерира това, че се смазваш от бачкане да извадиш чист продукт в големи количества, над 10 тона, над 15 тона и накрая отиваш и продаваш на равно със човек с три тенекии мед. Пълна простотия.

Списъка и да не е оповестен си го има със сигурност. Много ясно, че някой като се издъни и няма да му вземат меда, а и така е редно. А за последното не съм съгласен. Всеки има право да си продава меда. Както много пъти си казвал, че това ти изхранва семейството. Е, неговите три тенекии дали не са последната сламка за която се е хванал?

rosty_sz
21.10.2016, 20:57
Разбира се, че всеки има право да продава, но съм съгласен аз да продавам 15 тона в нови тенекии, а колегата с 3 ръждиви тенекета получава същата цена. Да му сложат трите тенекета на моя палет и проба дори да не му вземат, защото то не си и заслужава. Ако ще търсят лошите да толерират и другите по някакъв начин.

Трендафил Дончев
21.10.2016, 21:05
Разбира се, че всеки има право да продава, но съм съгласен аз да продавам 15 тона в нови тенекии, а колегата с 3 ръждиви тенекета получава същата цена. Да му сложат трите тенекета на моя палет и проба дори да не му вземат, защото то не си и заслужава. Ако ще търсят лошите да толерират и другите по някакъв начин.

А защо трябва твоите да са нови, а неговите задължително да са ръждиви? Защо смяташ, че твоите 15 тона мед е по - качествен от неговите три тенекета? Аз мисля, че везната трябва да е в средата, а кой как си я накланя си е негова работа.

rosty_sz
21.10.2016, 21:16
Не смятам че е по качествен. Щом ни го взимат трябва да е достатъчно качествен. Няма пазарна логика по която да вземем еднаква цена. Жив и здрав да е всеки дори и с половин тенеке, но отношението на изкупвачите към едрите производители е отвратително. Тъй като пишем в темата на Апитрейд, моля да коментират.Да кажат, защо не се дават малко по-високи цени за количества?

Трендафил Дончев
21.10.2016, 21:24
Не смятам че е по качествен. Щом ни го взимат трябва да е достатъчно качествен. Няма пазарна логика по която да вземем еднаква цена. Жив и здрав да е всеки дори и с половин тенеке, но отношението на изкупвачите към едрите производители е отвратително. Тъй като пишем в темата на Апитрейд, моля да коментират.Да кажат, защо не се дават малко по-високи цени за количества?

Аз съм на обратното мнение. Цената на дребно е по висока от цената на едро, а цената на още по - едрото трябва да е дори по - ниска, а не по - висока. А и отстъпката за количество се дава от продавача.

agro
21.10.2016, 21:29
Аз съм на обратното мнение. Цената на дребно е по висока от цената на едро, а цената на още по - едрото трябва да е дори по - ниска, а не по - висока. А и отстъпката за количество се дава от продавача.
Не винаги и не при всяка стока. Типичен обратен пример е земеделската земя.

rosty_sz
21.10.2016, 21:31
По принцип си заядлив, но тази вечер се правиш съвсем на луд.
Нямам намерение повече да споря, след като се държиш по този начин.

rosty_sz
03.02.2017, 17:41
Категорично съм против възстановяването на обявата.
Правилата са си правила.

ch.atanasov
03.02.2017, 17:53
Категорично съм против възстановяването на обявата.
Правилата са си правила.

Какви правила бе човек, това е обява, редно е да се вижда от всички. Има хора, които отсега -нататък ще влязат тук.

rosty_sz
03.02.2017, 18:23
Какви правила бе човек, това е обява, редно е да се вижда от всички. Има хора, които отсега -нататък ще влязат тук.

Десет негатива и мнението изчезва. Важи за всички обяви.

ch.atanasov
03.02.2017, 18:33
Десет негатива и мнението изчезва. Важи за всички обяви.

Кефят те палците, но ако помислиш ще видиш, че не си прав.

пп. Някои навярно си мислят, че сега Апитрейд ще пусне нова обява с по-високи цени.:crazy:

rosty_sz
03.02.2017, 18:37
Почти никога не ползвам отрицателните палци. Има моменти когато е редно. Какво лошо има да изразим мнение без да нарушаваме правилата. Като пишем тук го правим и е редно веднага да ги махнат тези постове.

Модераторите, разчиствайте!

icofly
03.02.2017, 19:02
пп. Някои навярно си мислят, че сега Апитрейд ще пусне нова обява с по-високи цени.:crazy:

Няма,но така,като я няма по малко ще ги псуват.;)

kuline
03.02.2017, 19:12
Моля модераторите да възстановят обявата.

Това е автоматична опция, обявата е скрита, а не заличена. Какво има толкова - натискаш един бутон и си я четеш.

Ако ви прави впечатление, точно когато казахме, че има раздвижване в цените в точни цифри и хоп във форума публикуват понижение. Ей това ако не е целенасочено - здраве му кажи. Ей тъй ни работят нас, амсалаците!
Блажени са вярващите!

ПП Разровете се в миналогодишните постове и преценете, дали няма прилика!
Колеги, мислите ли, че останалите прекупвачи като не публикуват цените си тук, то не работят? Няма такова нещо! Работят и то в пълна сила. Тука обаче идва момента на "лошия" и "добрия" прекупвач. В случая въпросната фирма се е нагърбила да е "лошата". Това е картел бе, на кой не му стана ясно? Разровете се и прочетете, тук има писано за договорките по между им.

Апитрейд Пловдив
03.02.2017, 19:36
Развеселихте ни с тази кампания за скриване на обявата - наистина нестандартно решение :) .

Преди имаше категорични твърдения за организиран картел между търговците, договорки под масата и закани за сезиране на институциите - сигурно мнозина от вас си спомнят какви бяха реакциите преди месеци. Сега погледнете от позицията на днешния ден кой е бил прав - ние, казвайки Ви, че цената пада и изгледите са такива, или потребителите, които вдигаха шум до бога, псуваха и обиждаха, твърдейки, че всичко е манипулация от наша страна и цената до Нова година ще удари 6 лв за букет. Сега се замислете за пчеларя Х, който в онзи момент е имал да речем 1 тон мед за продажба. При тогавашната цена от примерно 4.80 лв / кг, при решение да продаде веднага какъв приход е реализирал той в онзи момент и какъв приход би реализирал сега, доверявайки се на форумните капацитети в каква посока ще се развие пазара.

Относно влиянието на форума над изкупната цена - вярвам, че изложените от някои хора тези са в кръга на шегата. В противен случай, това би ознавало, че според тях, ако я нямаше обявата ни във форума, сега цената на букета нямаше да е мръднала под 5.50 лв/кг, или може би 6. Та всеки може да звънне по телефона и да попита на каква цена изкупуваме и ще получи отговор, смятам, че е така и при останалите купувачи. Именно поради тази причина не виждаме проблем да обявяваме черно на бяло условията, по които работим и го правим от доста време на страницата на този форум. Той е един от начините за комуникация между нас като фирма и пчеларите.

На последно място - всеки пазарен субект е свободен сам да определя цените си, а нашата обява и условия не задължават никой производител да продаде меда си на Апитрейд. Който е удовлетворен от тях, го прави, който не е - може да продава на който друг купувач намери за добре. Аз продължавам да вярвам, че обмяната на информация между нас и пчеларите е полезно и със сигурност по-добро от заравянето на главата в пясъка. Цената не я определят нито форуми, нито фейсбук, нито палци нагоре и надолу. Определят я търсенето и предлагането. Казвал съм го и друг път - и за нас като фирма е по-добре цената да е по-висока, защото това означава по-големи обороти, а един и същ процентен марж на печалба дава различни абсолютни стойности при по-голям и при по-малък оборот. Уви, реалностите в момента са такива и ние сме длъжни да се съобразяваме с тях.

Поздрави и хубава вечер на всички!

Христо Димитров
03.02.2017, 19:43
Развеселихте ни с тази кампания за скриване на обявата - наистина нестандартно решение :) .

Преди имаше категорични твърдения за организиран картел между търговците, договорки под масата и закани за сезиране на институциите - сигурно мнозина от вас си спомнят какви бяха реакциите преди месеци. Сега погледнете от позицията на днешния ден кой е бил прав - ние, казвайки Ви, че цената пада и изгледите са такива, или потребителите, които вдигаха шум до бога, псуваха и обиждаха, твърдейки, че всичко е манипулация от наша страна и цената до Нова година ще удари 6 лв за букет. Сега се замислете за пчеларя Х, който в онзи момент е имал да речем 1 тон мед за продажба. При тогавашната цена от примерно 4.80 лв / кг, при решение да продаде веднага какъв приход е реализирал той в онзи момент и какъв приход би реализирал сега, доверявайки се на форумните капацитети в каква посока ще се развие пазара.

Относно влиянието на форума над изкупната цена - вярвам, че изложените от някои хора тези са в кръга на шегата. В противен случай, това би ознавало, че според тях, ако я нямаше обявата ни във форума, сега цената на букета нямаше да е мръднала под 5.50 лв/кг, или може би 6. Та всеки може да звънне по телефона и да попита на каква цена изкупуваме и ще получи отговор, смятам, че е така и при останалите купувачи. Именно поради тази причина не виждаме проблем да обявяваме черно на бяло условията, по които работим и го правим от доста време на страницата на този форум. Той е един от начините за комуникация между нас като фирма и пчеларите.

На последно място - всеки пазарен субект е свободен сам да определя цените си, а нашата обява и условия не задължават никой производител да продаде меда си на Апитрейд. Който е удовлетворен от тях, го прави, който не е - може да продава на който друг купувач намери за добре. Аз продължавам да вярвам, че обмяната на информация между нас и пчеларите е полезно и със сигурност по-добро от заравянето на главата в пясъка. Цената не я определят нито форуми, нито фейсбук, нито палци нагоре и надолу. Определят я търсенето и предлагането. Казвал съм го и друг път - и за нас като фирма е по-добре цената да е по-висока, защото това означава по-големи обороти, а един и същ процентен марж на печалба дава различни абсолютни стойности при по-голям и при по-малък оборот. Уви, реалностите в момента са такива и ние сме длъжни да се съобразяваме с тях.

Поздрави и хубава вечер на всички!



А бихте ли споделили към кой пазар изнасяхте през 2016 г и сега през 2017 г.(Германия,Италия,Испания) и кое налага промяната в цената надолу на пчелен мед акация,като всички знаем ,че такъв мед няма от 2 години?

Апитрейд Пловдив
03.02.2017, 19:49
А бихте ли споделили към кой пазар изнасяхте през 2016 г и сега през 2017 г.(Германия,Италия,Испания) и кое налага промяната в цената надолу на пчелен мед акация,като всички знаем ,че такъв мед няма от 2 години?


Здравейте,

Цената на пчелен мед акация се определя от нуждите ни за употребата му при продажбата в опаковки за краен потребител, не на едро. Както сам казахте, тази година реколтата беше изключително слаба и търговия на едро с акация нямаше. В момента цената ни за акация е 5.50 лв./кг- така сме преценили, че е удачно да постъпим.

Поздрави

npachovski
03.02.2017, 19:49
24% от бездомните по улиците на България са висшисти с дълъг трудов стаж, а 76% от собствениците на скъпи и луксозни лимузини са крадци на ДДС и посредници в схеми с държавата. Какво очаквате да ви се случва сега, а и за напред в живота? Всеки път когато видите нещо незаконно или несправедливо се държите като ощипани девици. Все едно очаквате да се случва нещо по различно. Ама така ще бъде свикнете с тази мисъл живота ви ще бъде по лек :cool: така сте научени вие така научихте и децата си да си мълчат докато някой е стъпил с двата крака отгоре им. Благодаря на всички поколения преди мен и на моето за живота който живеем. Благодаря ви

kuline
03.02.2017, 19:59
Преди имаше категорични твърдения за организиран картел между търговците, договорки под масата и закани за сезиране на институциите - сигурно мнозина от вас си спомнят какви бяха реакциите преди месеци. Сега погледнете от позицията на днешния ден кой е бил прав - ние, казвайки Ви, че цената пада и изгледите са такива, или потребителите, които вдигаха шум до бога, псуваха и обиждаха, твърдейки, че всичко е манипулация от наша страна и цената до Нова година ще удари 6 лв за букет. Сега се замислете за пчеларя Х, който в онзи момент е имал да речем 1 тон мед за продажба. При тогавашната цена от примерно 4.80 лв / кг, при решение да продаде веднага какъв приход е реализирал той в онзи момент и какъв приход би реализирал сега, доверявайки се на форумните капацитети в каква посока ще се развие пазара.

Относно влиянието на форума над изкупната цена - вярвам, че изложените от някои хора тези са в кръга на шегата. В противен случай, това би означвало, че според тях, ако я нямаше обявата ни във форума, сега цената на букета нямаше да е мръднала под 5.50 лв/кг, или може би 6. Та всеки може да звънне по телефона и да попита на каква цена изкупуваме и ще получи отговор, смятам, че е така и при останалите купувачи. Именно поради тази причина не виждаме проблем да обявяваме черно на бяло условията, по които работим и го правим от доста време на страницата на този форум. Той е един от начините за комуникация между нас като фирма и пчеларите.

На последно място - всеки пазарен субект е свободен сам да определя цените си, а нашата обява и условия не задължават никой производител да продаде меда си на Апитрейд. Който е удовлетворен от тях, го прави, който не е - може да продава на който друг купувач намери за добре. Аз продължавам да вярвам, че обмяната на информация между нас и пчеларите е полезно и със сигурност по-добро от заравянето на главата в пясъка. Цената не я определят нито форуми, нито фейсбук, нито палци нагоре и надолу. Определят я търсенето и предлагането. Казвал съм го и друг път - и за нас като фирма е по-добре цената да е по-висока, защото това означава по-големи обороти, а един и същ процентен марж на печалба дава различни абсолютни стойности при по-голям и при по-малък оборот. Уви, реалностите в момента са такива и ние сме длъжни да се съобразяваме с тях.

Поздрави и хубава вечер на всички!

Да, разбира се, че цените на меда не се влияят от публикациите във форуми, фейсбук др. подобни, но за Вас, а не за пчеларя, който следи единствено преждеспоменатото и си прави сметката от там, а не от борси или каквото там се нарича. Така, че не правете аналогия с големия срив през 2015г. За тогава - ясно, но сега? Сваляте цената на масовия мед, а повишавате цената на меда, който се произвежда в определени региони, в ограничени количества, съответно с него не търгуват другите прекупвачи. Честно да ви кажа, не съм сигурен, че такава обмяна на информация е полезна за нас. Как мислите, останалите прекупвачи нямат ли възможност да публикуват обяви тук? Не ми отговаряйте, клишираното "фирмена политика", това го знаем вече!
Казах и в друг пост, споменавам го и в този, убеден съм в схемата "добрия и лошия" прекупвач! Не намирам друга логика в публикуване на ниски цени от вас, при условие, че пазара се раздвижи на по-високи! Нормалното е да има конкуренция по между ви, а то единия дава повече, в същото време другия обявява в прав текст, директно на пчеларите по-ниска цена за същия мед.

agro
03.02.2017, 20:18
Скоро бях при закупчик на един от търговците на мед по друг повод. Каза ми, че за този сезон приключили с изкупуването на мед и ще чакат новата реколта. Защо, казва, да ядосваме лоялните си доставчици със сегашната ниска цена, по-добре да затворим и да си починем един - два месеца, пък после ще видим. Като гледам дискусията, май правилно са постъпили.

kuline
03.02.2017, 20:28
Като допълнение на предния ми пост!
Колеги, как бихте си обяснили причината за официално обявяване, от основен прекупвач на по-ниски цени тук, точно във времето, в което пчеларя е стискал меда си толкова дълго, а има нужда от средства, с които да си закупи, храна, инвентар и др. Аз го определям като схема и няма как, някой да ме убеди в противното!

Към модератора!
Видях, че премести постове от темата на Апитрейд за цената. Ако не ти представлява трудност премести този и предния ми пост от тук в темата "Въпроси и отговори Апитрейд".
Благодаря предварително.

Трендафил Дончев
03.02.2017, 20:40
Към модератора!
Видях, че премести постове от темата на Апитрейд за цената. Ако не ти представлява трудност премести този и предния ми пост от тук в темата "Въпроси и отговори Апитрейд".
Благодаря предварително.

Винаги. bow;

kuline
03.02.2017, 20:45
Винаги. bow;

Знам, че ще го изтриеш като приключи "Работния ти ден", за това си позволявам да го напиша тук.
Тъкмо търсих начин да те поощря за работата ти, макар да знам, че нямаш нужда от това. Също така знам, че си "Big Brother" - невидим, ама виждаш всичко!

ndm
03.02.2017, 20:46
От както се помня като пчеларче, меда който вадя все е манов, и то без да правя специално обучение на пчелите да съберат такъв. hi;

kuline
03.02.2017, 20:50
От както се помня като пчеларче, меда който вадя все е манов, и то без да правя специално обучение на пчелите да събират такъв.

Колега, вникни в съдържанието на написаното и не реагирай импулсивно! Не съм упреквал производителите на "специален" мед ! (ако това имаш предвид)

rosty_sz
03.02.2017, 21:03
Уважаеми Апитрейд, това че нашия интелигентен начин да изразим отношението си към вашите цени ви е развеселил е много е много жалко. Време е да се замислите и да разберете че ни убивате. Правите го напълно съзнателно и почти без да се ръководете от пазарните правила (говоря за вас и колегите ви). Влизате във форума редовно, но взимате участие в дискусиите само когато ви е угодно. Не мога да докажа че сте видели доклада на евро комисията относно меда публикуван във форума преди няколко дни, но сега ви го поствам директно и моля да го коментирате https://ec.europa.eu/agriculture/sites/agriculture/files/honey/presentation-honey-2015_en.pdf
Искам да наблегна на някои места от доклада които ще ни е доста интересно да ги изкоментирате.
1. В таблицата на страница 5 се виждат средните цени не меда по държави. Интересно ми е да коментирате защо сме на последно място? Не сте ли вие изкупвачите хората които да представите БГ меда и да извоювате цена за него? Какво сте свършили в тази посока? За мен НИЩО, изкупували сте продукцията ни и сте правили такива бъркочи че да застанем категорично на последно място по цена. Много ви моля като коментирате цената да не ни натрапвате че НИЕ ви даваме кофти качество и за това качество, можете да вземете толкова пари. Всички изкупвачи ни изследвате меда сякаш само космонавти ще го консумират и купувате само качествен мед, така че ако има проблем с качеството извън нашите граници с нашия мед вината САМО ВАША.
2. На графиката от стр.18 се вижда колко е спада в цената. Вие ( изкупвачите ) ни отрязахте главите. Реализирахте над 25% спад в цената. Убивате ни бе хора. Моля коментирайте?
Хубаво е да искате да има нормална комуникация между нас и вас само че не може това да бъде все за наша сметка. Приказките са си приказки ама меда си е с пари. Имам още един въпрос към вас. След като преди няколко дни ни натякнахте една мега ниска цена за украински мед докаран на място при изкупвача вие защо ни давате по висока цена? Като има толкова хубав и евтин украински мед вие от сантимети ли купувате нашия по-скъпо или от национализъм? Просто ни казвате каквото ви е удобно и се надявате че няма да срещнете мислещи хора насреща.
Благодаря за коментара по поставените въпроси предварително.

П.П. Тъй като не знам кога модовете ще почистят темата ви, пускам копи на този поста в темата за цена на меда.

ndm
03.02.2017, 21:37
И тъй като става дума и за укра-инский мед русо-украинците имат един лаф – лапшу наушо навешить.
8283
п.п. братко кuline погрешно ме разбираш…..

Nik_m
23.05.2017, 11:32
Не знам дали тук е правилното място, но искам да попитам. Каква е разликата между стара и нова реколта ако меда е еднакъв?

ПС: Сега видях че не трябва да има коментари по темата, извинявам се ако може модератор да го премести или изтрие.

jdrumev
30.06.2017, 10:26
Имам един въпрос към вас. Скоро очертавалисе в близкото бъдеще да купувате на качество,а не на документ?
Благодаря,предварително за отговора.

Апитрейд Пловдив
30.06.2017, 11:02
Здравейте,

Моля пояснете какво имате предвид.

jdrumev
30.06.2017, 11:06
Мисълта ми е ,че за БИО меда се иска сертификат с който се доказва и качество.А за нас които не сме БИО няма цена за качество.Това може да доведе до лоши пчеларски практики в сектора.

Апитрейд Пловдив
30.06.2017, 11:36
Мисълта ми е ,че за БИО меда се иска сертификат с който се доказва и качество.А за нас които не сме БИО няма цена за качество.Това може да доведе до лоши пчеларски практики в сектора.

Здравейте,

Темата за биологичния мед е много обширна и повечето от пчеларите много добре знаят ситуацията там. Други фирми от много години купуват мед както казвате "на качество", тоест без значение дали е сертифициран или не - ако при анализ показателите отговарят на критериите за биологичен, медът се купува на цена с 20-30 стотинки по-висока от тази на конвенционалния и впоследствие той магически се превръща в биологичен и се изнася като такъв. Това, че търсят мед, който минава за биологичен, открито се обявява от въпросните купувачи и е разисквано многократно дори тук във форума (случаят с Матеев например). Истинският биологичен мед винаги е бил на цена 50-60% по-висока от тази на конвенционалния, но досега купувачите на биологичен мед в България не заплащаха честната цена на пчеларя и вместо да работят с нормалните 5-10% печалба, купуваха например биологично сертифициран букет за 4.50 - 5 лв и го продаваха за 4.10-4.20 Евро. При акацията - купуваше се за 6.50 - 7 лв и се продаваше за 6 Евро. Сами можете да пресметнете какво означава това дори само за 1 камион от 22 тона.
От тази година решихме, че е време да се намесим на този пазар и да заплащаме на пчеларите реалната цена за истинска биологична продукция на честните производители, които отговарят напълно на изискванията. В следствие на нашата намеса вече биологичния мед се търгува на цени, които допреди това пчеларите дори не са си и помисляли, че могат да получават за продажба на едро. Логиката ни е много проста - какъвто е маржът при конвенционалния мед, такъв трябва да бъде той и при биологичния.
Отново подчертавам - всичко по-горе се отнася за истински биологичен мед от истински биологични пчелари, които отговарят на изискванията. Оставям настрана многото обаждания на пчелари, които предлагат биологична рапица, кориандър и слънчоглед. За нас в България такова животно няма.
Както с пчеларите, така и с клиентите ни ние сме открити и честни и никога не бихме дори помислили да ги мамим, продавайки им несертифициран мед като биологичен.

Толкова по тази тема.
Поздрави

tarty
30.06.2017, 12:24
Мисля, че Друмев имаше друго впредвид, а именно при закупуване на мед, изследванията покриват критерийте за биологочен мед, а няма регистрация на биологичен пчелин. Тогава на каква цена ще се заплаща меда, като биологичен или като на конвенционален? Много сме такива, който на интересува.

Апитрейд Пловдив
30.06.2017, 14:16
Мисля, че Друмев имаше друго впредвид, а именно при закупуване на мед, изследванията покриват критерийте за биологочен мед, а няма регистрирация биологичен пчелин. Тогава на каква цена ще се заплаща меда, като биологичен или като на конвенционален? Много сме такива, който на интересува.

Разбира се, че като конвенционален. По-високата цена на биологичните продукти се уповава върху доверието на крайния потребител в знака за биологична продукция, който от своя страна е гарантиран със сертификата на производителя и на всеки следващ по веригата. Това е факторът, който кара потребителя да плати 50% или 60% повече за буркан мед в магазина. За съжаление, в следствие на дълги години порочни практики, за пчеларите в България разликата между конвенционален и биологичен е абстрактно понятие, поради това до скоро нямаше разлика и в изкупната цена. Всеки производител, който счита, че отговаря на изискванията съгласно двата регламента на ЕС и на нашето национално законодателство за производство на биологична продукция, може пристъпи към сертифициране и, ако наистина отговаря - да получи сертификат и съответно по-високата цена. Това е свързано с много ограничения и изисквания, които са ясно разписани в нормативните актове, както и със съответните разходи.

Поздрави

Гинчев
06.07.2017, 16:17
Колко време след подадена заявка за изкупуване от Ваша страна реагирате и започват да се случват нещата ?

krasimir2006
06.07.2017, 22:23
Колко време след подадена заявка за изкупуване от Ваша страна реагирате и започват да се случват нещата ?

Може и да не реагират !

jdrumev
06.07.2017, 22:44
А сериозни са тая фирма,но сега не им е работното време:bigsmile:

pepoing
09.07.2017, 22:10
Към Апитрейт Пловдив имам въпрос.
Актуални изкупни цени можете ли да дадете за мед от тази година?

solaris60
09.07.2017, 22:14
Към Апитрейт Пловдив имам въпрос.
Актуални изкупни цени можете ли да дадете за мед от тази година?

Виж в другата тема на Апитрейд.

jdrumev
18.08.2017, 20:25
Само искам да попитам с риск да ми се изтрие мнението отново Апитрейд един въпрос?Знаете ли каква е продажната цена на Украински мед във варели в България в момента?

kuline
18.08.2017, 20:57
Само искам да попитам с риск да ми се изтрие мнението отново Апитрейд един въпрос?Знаете ли каква е продажната цена на Украински мед във варели в България в момента?

Ха-ха Друмеев, ти добре ли си? Има неща, които не се казват на всеуслошание, за да има материал за пчеларската раздумка " този казал, онзи рекъл"

marianski
19.08.2017, 12:49
Здравейте,

Позволявам си да се намеся с мнение от другата гледна точка - надявам се то да не породи отново напрежение. Сигурно си спомняте, че миналата година по това време дискусията тръгна в странна посока и някои потребители пламенно убеждаваха останалите, че цената ще се повиши рязко до няколко месеца. Тези, които ги послушаха, платиха реални пари за това от джобовете си. Разбира се, всяка година е различна, но към момента няма абсолютно никакви индикации за повишение - даже напротив. В момента сме подложени на постоянен натиск от купувачите в Европа за понижение на износните цени, тъй като реколтата от летен букет е изключително добра в цяла Източна Европа. Тя е такава и в Украйна и там очакванията на преработвателите са да реализират износ от 55 000 тона мед, което ще постави нов рекорд за страната им. Реколтата от летен букет / слънчоглед в България също е много добра и в момента търговията върви с пълна сила на цените, които сме посочили в обявата ни. Към настоящия момент не предвиждаме корекции, но не можем да кажем докога ще е така.

Две думи и за скорошните изявления на някои председатели на пчеларски организации по отношение на вноса на 5000 тона китайски мед без мито в България и прочее спекулации. Бидейки председател на каквато и да била организация на производители, предполага в публични изяви човек да използва проверени факти. В противен случай, това руши не само неговия авторитет, но и този на производителите от бранша, който представлява, и буди смях у хората, които са запознати с материята, а служителите в държавната администрация са добре запознати с цифрите. Преди известно време тук съм ви предоставял линк към сайта на НСИ, където всеки може да види колко мед е внесен в България и от коя държава. Безмитен внос от Китай в ЕС няма и всичко се обмитява със ставка 17.3%. Квотата за безмитен внос от Украйна бе увеличена от 5000 на 8000 тона (3000 ще бъдат пуснати тази есен), над тези количества всичко също се обмитява със 17.3%.
Важно е пчеларите да решат дали искат да бъдат представлявани пред държавата от авторитетни и запознати с материята хора, или от такива, които говорят неистини, които за сметка на това им звучат добре.

Надявам се, че ще приемете това мнение не като манипулация, а като друга гледна точка в дискусията.

Поздрави
Позволявам си и аз да се намеся и да ви попитам да държа ли още меда си, че от миналата година съм записан и все още идвате да ми вземате проби! Той (меда) не можа да вкисне ама поне ми кажете коя година ща минете за пробите?
А сега сериозно да ви попитам като се имате за много коректен прекупвач и пишете тук и обеснявате на пчеларите изкупни цени и т.н. защо аджеба постъпвате тогава НЕкоректно?

Трендафил Дончев
19.08.2017, 13:58
Позволявам си и аз да се намеся и да ви попитам да държа ли още меда си, че от миналата година съм записан и все още идвате да ми вземате проби! Той (меда) не можа да вкисне ама поне ми кажете коя година ща минете за пробите?
А сега сериозно да ви попитам като се имате за много коректен прекупвач и пишете тук и обеснявате на пчеларите изкупни цени и т.н. защо аджеба постъпвате тогава НЕкоректно?

Представителя на Апитрейд Пловдив не веднъж е давал отговор на този въпрос, а отговора е, че фирмата не се ангажира с точна дата за вземане на проба. Такава има само за вече взета проба и това е в рамките на 20 дни. Тук вече не може да се говори за НЕкоректно отношение. Хубаво беше и тук да има някакъв срок, но няма. Имаше писано по въпроса и лично аз съм поставял този въпрос.

ndm
19.08.2017, 14:15
А по колко вземат за проба, сигурно е писано, но съм забравилhi;

Трендафил Дончев
19.08.2017, 14:49
А по колко вземат за проба, сигурно е писано, но съм забравилhi;

На мен не са ми вземали пари за проба, но сигурно влиза в калкулацията на цената.;)

marianski
19.08.2017, 14:49
Представителя на Апитрейд Пловдив не веднъж е давал отговор на този въпрос, а отговора е, че фирмата не се ангажира с точна дата за вземане на проба. Такава има само за вече взета проба и това е в рамките на 20 дни. Тук вече не може да се говори за НЕкоректно отношение. Хубаво беше и тук да има някакъв срок, но няма. Имаше писано по въпроса и лично аз съм поставял този въпрос.
Слънчо тук не говорим за дати приятелю тук говорим за въобще не взимане на пробата! А им звънях 2-3 пъти миналото лято и отговора беше като дойдем към вашият край ще ви се обадим! Е не вярвам вече година и нещо да не са идвали насам!!!
За мен е некоректност, а за вас незнам какво е предвит защитаването на тази фирма от модераторите на форума и най-вече от администратора!

Трендафил Дончев
19.08.2017, 15:22
Слънчо тук не говорим за дати приятелю тук говорим за въобще не взимане на пробата! А им звънях 2-3 пъти миналото лято и отговора беше като дойдем към вашият край ще ви се обадим! Е не вярвам вече година и нещо да не са идвали насам!!!
За мен е некоректност, а за вас незнам какво е предвит защитаването на тази фирма от модераторите на форума и най-вече от администратора!

Ако се върнеш назад във форума ще намериш как и аз съм писал, че не са ми взели проби, а са ми обещали от много време. И аз чаках голям период от време, но когато им насочих вниманието тук във форума се отзоваха хората, взеха ми проба и в много кратък срок ми взеха и меда. Ха, ха... след като разбраха, че моя мед е великолепен.:bigsmile: Шегувам се. А що се отнася до защита на фирмата им от моя страна то не виждам такава. Просто като изключим това, че не могат на момента да вземат проба то те са коректни, така че и аз съм коректен с тях и няма защо да ги укорявам за нищо. Надявам се като ти прочетат поста да ти обърнат внимание и мисля, че ще го направят.

Искрен Мутафов
19.08.2017, 16:11
...а за вас незнам какво е предвит защитаването на тази фирма от модераторите на форума и най-вече от администратора!

Хайде, моля ти се да не ни слагаш всички под общ знаменател!!! - не само, че не я защитавам въпросната фирма, ами и не малко разправии(тук на страниците на форума), си имах с тях, че дори и предупреждение по случая получих...
Но, пък от друга страна няма как да бъда прекалено пристрастен(АНТИ...), и трябва да спазваме добрият тон и правилата на форума.

kuline
19.08.2017, 16:22
Чудя се аз да споделя ли, как при тел. разговор на въпроса "кога ще дойдете за проби" ми се развика. Повече няма да му се обадя на тоя Тошко ли е, кокошко ли е. Едва ли не станах виновен защо съм го попитал. Пък знам ли може да е бил зорлия точно тогава. Моля те Трендафиле, не ми трй поста, да разбера как ще се оправдае за това свое държание, спрямо обикновения пчелар. ;)

Апитрейд Пловдив
21.08.2017, 08:51
Здравейте,

На първо място, предлагам темата да се прелее в тази в раздел "Доставчици на оборудване или изкупвачи", тъй като там сме направили такава точно за целта на настоящата дискусия. Ще бъде по-удобно за всички, вместо да има 3 отделни теми. Благодаря.



Позволявам си и аз да се намеся и да ви попитам да държа ли още меда си, че от миналата година съм записан и все още идвате да ми вземате проби! Той (меда) не можа да вкисне ама поне ми кажете коя година ща минете за пробите?
А сега сериозно да ви попитам като се имате за много коректен прекупвач и пишете тук и обеснявате на пчеларите изкупни цени и т.н. защо аджеба постъпвате тогава НЕкоректно?

Здравейте,

Ще се повторя, казвайки, че обаждането от страна на пчеларя с желание за включване в списък за проби не носи задължения за нито една от двете страни. Обвързваме се с такива от момента на взимане на пробата нататък - ние да изкупим меда в даден срок, а пчеларят да не продава другаде меда по време на този срок.
Дори и при най-добро желание от наша страна да пробваме и изкупим всичкия мед в държавата, това не е реално да се случи. При записвания на десетки пчелари дневно от територията на цялата страна, ние имаме установена система на подбор кога и къде да се взимат проби и не можем да тръгваме веднага към всеки току що обадил се. Поради тази причина сме дали и възможността пчеларите, които искат нещата да се случат максимално бързо, да се обадят и да уговорят доставката на меда си директно при нас, гарантирайки си че тяхната продукция ще влезе веднага в проба.

Конкретно към г-н marianski, който ни обвинява в некоректност - спомних си, че се бяхте свързали с нас на лични съобщения миналата година и то по друга тема, не продажба на Вашия мед. Сега погледнах - било е през месец октомври и няма нито дума за некоректност от наша страна. Странно.


Чудя се аз да споделя ли, как при тел. разговор на въпроса "кога ще дойдете за проби" ми се развика. Повече няма да му се обадя на тоя Тошко ли е, кокошко ли е. Едва ли не станах виновен защо съм го попитал. Пък знам ли може да е бил зорлия точно тогава. Моля те Трендафиле, не ми трй поста, да разбера как ще се оправдае за това свое държание, спрямо обикновения пчелар. ;)

Съжалявам, че сте се почувствали така. Въпреки всичко, добре познаваме служителите си и описаната случка е малко вероятна, а съдейки по изказа Ви по адрес на човека, с когото сте разговаряли (въпреки, че нямаме служител на име Тошко), съм склонен да вярвам, че причината по-скоро е някъде от Вашата страна на линията. Наясно сме, че няма как всички хора, влезли във връзка с нас, да са до един на 100% удовлетворени. Пазарът е свободен и всеки има възможност да избира с коя фирма да работи или да не работи. Стремим се да сме на нужното ниво и както е видно - ако има оплаквания, то те са защо не сме взели проби от някого, а не защо сме взели и не сме купили меда с месеци, защо сме обвинили някого в употреба на антибиотици или защо сме сменили цената в последния момент.

Малко встрани от настоящата дискусия - виждам, че темата биологичен мед по някаква причина е табу във форума. Появи се такава тема и скоропостижно изчезна някъде. С едно изречение - балонът с фалшивите сертификации е толкова надут, че е невъзможно проблемите да бъдат заметени под килима, най-малкото с триене на мнения от форумите.

Поздрави

Трендафил Дончев
21.08.2017, 09:29
За темата ТАБУ ще говорим на по - късен етап.

tarty
21.08.2017, 10:30
А може ли да кажете и за мановия мед след, като повечето пчелари изкараха по 5-6 тенекий от 100 кошера в Странджа и ще си го продадат на дребно, ще има ли раздвижване в цените?

marianski
21.08.2017, 12:37
Господа от Апитрейд виждам, че вие никога за нищо не сте виновни! Хайде ако искате пуснете тука съобщенията на Л.С.със вас да видим мен можете ли да ме обвините в некоректност? Радвам се, че не съм се захванал със вас като гледам, колко надменно звучите! Правете разлика от питане и съгласяване!!!
Аз мисля,че след като сте ме записали за проба аз ще съм коректен да ви изчакам, а вие ще сте коректни да дойдете. Но уви.
Това е все едно да отида в някой селски магазин,където хляба е свършил и да кажа запишете ме за два хляба (като ви донесат отново) ще мина да ги взема и .......край нито минавам нито нищо!
Да продавачката може да ги продаде на друг този хляб , след като не съм отишъл да го взема, НО коректно и правилно ли ще е от моя страна???

Апитрейд Пловдив
21.08.2017, 13:37
А може ли да кажете и за мановия мед след, като повечето пчелари изкараха по 5-6 тенекий от 100 кошера в Странджа и ще си го продадат на дребно, ще има ли раздвижване в цените?

Здравейте,

Все още е рано да се правят заключения относно реколтата както в България, така и в Европа. Когато това е ясно, пазарът ще покаже какво ще се случи с цената, но трябва да имате предвид, че износът на манов мед от България така или иначе е доста ограничен като обеми. За момента ние не планираме промяна на изкупните цени за биологичен и конвенционален манов мед.


Господа от Апитрейд виждам, че вие никога за нищо не сте виновни! Хайде ако искате пуснете тука съобщенията на Л.С.със вас да видим мен можете ли да ме обвините в некоректност? Радвам се, че не съм се захванал със вас като гледам, колко надменно звучите! Правете разлика от питане и съгласяване!!!
Аз мисля,че след като сте ме записали за проба аз ще съм коректен да ви изчакам, а вие ще сте коректни да дойдете. Но уви.
Това е все едно да отида в някой селски магазин,където хляба е свършил и да кажа запишете ме за два хляба (като ви донесат отново) ще мина да ги взема и .......край нито минавам нито нищо!
Да продавачката може да ги продаде на друг този хляб , след като не съм отишъл да го взема, НО коректно и правилно ли ще е от моя страна???

Здравейте,

На първо място, никой не Ви обвинява в нищо. Твърдението ми е, че при последната ни комуникация не сте изказали сегашните си твърдения за некоректност от наша страна. Когато записваме хора за проба, ние не казваме "пазете меда, ще дойдем на дата Х", а че ще Ви потърсим, когато пътуват колеги в района. Това ние сме го обявили отдавна съвсем ясно и хората го знаят.

Ако трябва да вляза в руслото на Вашия пример, по скоро ситуацията би изглеждала така: като се разхождате между щандовете в магазина, продавачът да Ви кара непременно да изкупите всичкия му хляб веднага, тъй като той го е сложил там за продан, обявил е цена и т.н. и да Ви обявява за некоректен, ако не го направите. Колко да купите и дали да купите въобще е Ваш избор, нали така? Влизането Ви в магазина не означава моментално, че която и да е от двете страни поема ангажимент към другата.

Поздрави

seto4e
21.08.2017, 14:09
Ще използвам активността на Апитрейд покрай изкупната кампания да задам и аз своя въпрос.
Има ли допустима норма на неоникотиноиди в меда за износ и ако да в какви граници?
Вие засичате ли във вашите проби наличие на неоникотиноиди в меда от рапица и слънчоглед и ако да от кой вид, марка?

Благодаря.

marianski
21.08.2017, 14:11
Здравейте,

На първо място, никой не Ви обвинява в нищо. Твърдението ми е, че при последната ни комуникация не сте изказали сегашните си твърдения за некоректност от наша страна. Когато записваме хора за проба, ние не казваме "пазете меда, ще дойдем на дата Х", а че ще Ви потърсим, когато пътуват колеги в района. Това ние сме го обявили отдавна съвсем ясно и хората го знаят.

Ако трябва да вляза в руслото на Вашия пример, по скоро ситуацията би изглеждала така: като се разхождате между щандовете в магазина, продавачът да Ви кара непременно да изкупите всичкия му хляб веднага, тъй като той го е сложил там за продан, обявил е цена и т.н. и да Ви обявява за некоректен, ако не го направите. Колко да купите и дали да купите въобще е Ваш избор, нали така? Влизането Ви в магазина не означава моментално, че която и да е от двете страни поема ангажимент към другата.

Поздрави

Последно пиша по темата. По горе споменах, че ви се обадих по телефона и вие ме записахте. На по късен етап пак ви се обаждах да не би да сте ме пропуснали и да сте идвали насам. Поне между 2-3 пъти съм ви се обаждал по телефона! Хайде сега ми кажете от миналата година идвали ли сте към нашият край( района го има в профила ми) или не? И ако сте идвали защо така и не сте ме потърсили?
Разбира се,че вие преценявате от кого да купите меда и кого да не търсите, но за мен вие сте в графа 'некоректна фирма',защото ако бях чакал вас меда ми още щеше да стои, а на вас нищо не ви е пречело като сте били по нашият край да изкарате списъчето и при когото не сте отишли да вземете проба да му звъннете и да му кажете " няма да дойдем, защото примерно нямаме нужда от букет на този етап или нещо си........ ей така от колегиалност просто и пчеларя Х да знае ,че Апитрейд отпада да търси следващата фирма. Не, че ние пчеларите чакаме само на една фирма да ни закупи меда ама тва е друга тема.
И между другото вие в момента предлагате една от най ниските цени за купуване на меда и просто ми става жал за пчеларите във форума като обявите изкупните си цени тук как ви вдигат "ръчичка". Лек ден ви желая и спирам до тук с темата.

Апитрейд Пловдив
21.08.2017, 14:23
Ще използвам активността на Апитрейд покрай изкупната кампания да задам и аз своя въпрос.
Има ли допустима норма на неоникотиноиди в меда за износ и ако да в какви граници?
Вие засичате ли във вашите проби наличие на неоникотиноиди в меда от рапица и слънчоглед и ако да от кой вид, марка?

Благодаря.

Здравейте,

Да, засичаме. Най-често това е Thiacloprid, за който максимално допустимата концентрация по регламент е 0.2 mg/kg, но повечето клиенти изискват максимално 0.05 mg / kg.

Поздрави

ndm
21.08.2017, 19:25
Здравейте,

Да, засичаме. Най-често това е Thiacloprid, за който максимално допустимата концентрация по регламент е 0.2 mg/kg, но повечето клиенти изискват максимално 0.05 mg / kg.

Поздрави
Що ме спохождат едни мисли, че това е форума на фирмата?

Представяте ли си, ако обажданията бяха в обратна посока, от фирмата към пчеларя? Сценариите може да си ги измислите, и винаги ще бъдат много интересни, и....актуални.hi;

marianski
21.08.2017, 19:32
Що ме спохождат едни мисли, че това е форума на фирмата?

Представяте ли си, ако обажданията бяха в обратна посока, от фирмата към пчеларя? Сценариите може да си ги измислите, и винаги ще бъдат много интересни, и....актуални.hi;
Колега гледам отскоро си във форума и вече те спохождат някакви мисли!
Постой и ще разбереш дали са правилни или не.:)

tsc1
21.08.2017, 19:39
По повод различието в мненията относно коректността на фирмите изкупуващи мед и пчеларите и разменените телефонни разговори, зад които стои "дума срещу дума" имам следното предложение, което много моля да не се приема като вземане на нечия страна. Просто ми се струва по-добър начин на комуникация и за това го пускам за обсъждане.
Има една много хубава латинска сентенция:"Verba volant, scripta manent - Думите отлитат, написаното остава"
Така е и в случая. Може би си струва да се мине към ползването на SMS като средство за бърза и евтина комуникация:
1. Апитрейд пуска един SMS до всички клиенти, с които работи, че в даден момент търси едикакъв си мед и го изкупува на едикаква си цена.
2. Пчеларите, заинтересувани от съобщението и приемащи цената изпращат обратен SMS че приемат офертата, разполагат с ХХХ тенекии от търсения вид мед и искат вземане на проба.
3. Апитрейд след направения анализ на търсеното от тях и предлаганите от пчеларите количества избира тези, на които е решила да изкупи меда и на група резерв и им връща SMS с потвърждение, че ще им вземе проба.
4. Три дни преди пробата Апитрейд изпраща на съответната група пчелари по области (или по друг техен критерий) SMS с точен ден за вземане на проба.
Това разбира се е само идея и не бива да се приема от Апитрейд като опит да ги поучаваме как да си организират нещата. Ние можем да сме полезни със системата www.bsms.bg (http://www.bsms.bg), която поддържаме и развиваме успешно вече 8 години

Гогол
21.08.2017, 21:43
Здравейте,

Все още е рано да се правят заключения относно реколтата както в България, така и в Европа. Когато това е ясно, пазарът ще покаже какво ще се случи с цената, но трябва да имате предвид, че износът на манов мед от България така или иначе е доста ограничен като обеми. За момента ние не планираме промяна на изкупните цени за биологичен и конвенционален манов мед.



Здравейте,

На първо място, никой не Ви обвинява в нищо. Твърдението ми е, че при последната ни комуникация не сте изказали сегашните си твърдения за некоректност от наша страна. Когато записваме хора за проба, ние не казваме "пазете меда, ще дойдем на дата Х", а че ще Ви потърсим, когато пътуват колеги в района. Това ние сме го обявили отдавна съвсем ясно и хората го знаят.

Ако трябва да вляза в руслото на Вашия пример, по скоро ситуацията би изглеждала така: като се разхождате между щандовете в магазина, продавачът да Ви кара непременно да изкупите всичкия му хляб веднага, тъй като той го е сложил там за продан, обявил е цена и т.н. и да Ви обявява за некоректен, ако не го направите. Колко да купите и дали да купите въобще е Ваш избор, нали така? Влизането Ви в магазина не означава моментално, че която и да е от двете страни поема ангажимент към другата.

Поздрави

Струва ми се ,че Пилат Понтийски трябва ряпа да яде пред Вас.Не съм използвал услугите Ви,но от написаното тук разбирам че го надминавате.Гъделичкате с гъше перце,а режете с Дамоклеевия меч.Възхищавам Ви се!!!Ако Вие сте на върха/който пише тук/ на тази фирма,тя няма да загине никога мърцина.

хси
22.08.2017, 17:13
Апитрейд , искам да Ви питам , плащането на място ли е или по банков път ? Ако е чрез банка , след колко време става изплащането ?
Благодаря .

Апитрейд Пловдив
23.08.2017, 10:29
Апитрейд , искам да Ви питам , плащането на място ли е или по банков път ? Ако е чрез банка , след колко време става изплащането ?
Благодаря .

Здравейте,

Плащането става по банков път, като получавате парите в сметката си още докато колегите са на място при Вас.

Поздрави

Иван_Барабан
23.08.2017, 15:44
Здравейте,

Плащането става по банков път, като получавате парите в сметката си още докато колегите са на място при Вас.

ПоздравиВероятно имате сметки във всяка една банка регистрирана в България, защото ако не е така само междубанковия трансфер между сметки в различни банки отнема от 12 до 24 часа?!

Апитрейд Пловдив
23.08.2017, 16:04
Вероятно имате сметки във всяка една банка регистрирана в България, защото ако не е така само междубанковия трансфер между сметки в различни банки отнема от 12 до 24 часа?!

Здравейте,

При разплащанията използваме РИНГС, така че получателят вижда превода веднага.

Поздрави

Искрен Мутафов
23.08.2017, 16:40
Здравейте,

При разплащанията използваме РИНГС, така че получателят вижда превода веднага.

Поздрави

Съгласно чл. 38.от Наредба 3 на БНБ за условията и реда за изпълнение на платежни операции и за използване на платежни инструменти:

При плащания на клиенти на банки чрез RINGS банката на платеца изпраща нареждането за превод към RINGS не по-късно от един час след получаване на платежното нареждане съобразно графика на RINGS
При плащания на клиенти на банки чрез RINGS банката на получателя заверява сметката на получателя в рамките на един час от момента на получаване на средствата по нейната сетълмент-сметка в БНБ
В случай на невъзможност да изпълни нареждане за превод в сроковете по ал. 1 и 2 от чл. 38 банката е длъжна незабавно писмено да уведоми титуляря на сметката, от която плащането е трябвало да бъде извършено.


https://fakturirane.eu/help/online/rings.html

Aranis
24.08.2017, 09:00
Съгласно чл. 38.от Наредба 3 на БНБ за условията и реда за изпълнение на платежни операции и за използване на платежни инструменти:

При плащания на клиенти на банки чрез RINGS банката на платеца изпраща нареждането за превод към RINGS не по-късно от един час след получаване на платежното нареждане съобразно графика на RINGS
При плащания на клиенти на банки чрез RINGS банката на получателя заверява сметката на получателя в рамките на един час от момента на получаване на средствата по нейната сетълмент-сметка в БНБ
В случай на невъзможност да изпълни нареждане за превод в сроковете по ал. 1 и 2 от чл. 38 банката е длъжна незабавно писмено да уведоми титуляря на сметката, от която плащането е трябвало да бъде извършено.


https://fakturirane.eu/help/online/rings.html

Здравей, Искрене,
На хартия е така, наистина. Преводите РИНГС се водят до 2 часа заверка на отсрещната страна, но в 99% от случайте заверяването на сметката става между 10 и 20 минута от излъчването им.

p4elarov
24.08.2017, 09:48
И Апитрейд ме загубиха като клиент при условие ,че до 10хиляди плащането е кеш защо се правят на интересни с тоя банков път....Системата за продажба е вземаш меда и парите на ръка..

rosty_sz
24.08.2017, 10:38
Не знам как си представяш за нормално някой да се разкарва из страната всеки ден със 80 000 - 90 000 хил. кеш за да купува мед и това да се знае от множество хора (стотици).

borifototo
24.08.2017, 11:01
Не знам как си представяш за нормално някой да се разкарва из страната всеки ден със 80 000 - 90 000 хил. кеш за да купува мед и това да се знае от множество хора (стотици).

Може,но трябва да си наемат "инкасо".

Апитрейд Пловдив
24.08.2017, 14:10
И Апитрейд ме загубиха като клиент при условие ,че до 10хиляди плащането е кеш защо се правят на интересни с тоя банков път....Системата за продажба е вземаш меда и парите на ръка..

Плащания в брой при нас няма, а само по банков път, без значение каква е сумата. Ако желаете пари на ръка, трябва да потърсите друг купувач.

Плащането по РИНГС работи прекрасно и досега не сме имали никакви проблеми със забавени преводи.

Поздрави

p4elarov
24.08.2017, 15:26
Как до преди години плащахте все на рака и изведнъж нямате а само с рингс? Поздрави и успех от мен тъй като и на вас съм продавал мед в близкото минало..

p4elarov
24.08.2017, 15:30
Ами аз познавам двама който си се разкарват и единият е много по сериозен от Апитрейд.....

Гогол
01.09.2017, 22:37
Интересна ситуация в тази тема!!! Камбанките спряха да дрънкат.А точно сега е сублимния момент.Къде ли е мюрето???Може би кюмбето вече е компрометирано и патици не кацат.

Цеко
25.09.2017, 21:02
Телефон 0886444416 актуален ли е? Няколко пъти звъня през последните дни и никой не вдига, поне да каже фирмата съществува ли и още или не, че от близо два месеца ни вест, ни кост?

pakerlata
25.09.2017, 21:45
Изчакват,но какво ще разберем.И аз чакам 2 месеца,но нищо.

kroum
26.09.2017, 07:18
Може би с приоритет е сертифицираният биологичен мед...
И аз съм се записал(останах с впечатление, че ме записват) в края на юли, но това не води до ангажимент за никоя от страните, според Апитрейд.
Преди 2 години не се обадиха изобщо за проби, но пък и аз не ги чаках да благоволят.

p4elarov
26.09.2017, 08:50
Направо си няма търговия фирмите се ослушват ще се чеше на дребно докато се отвори пазар.

Трендафил Дончев
26.09.2017, 09:26
Направо си няма търговия фирмите се ослушват ще се чеше на дребно докато се отвори пазар.

Хубав пост, но нито един препинателен знак. Така поста почти губи значението си. Става непривлекателен, неудобен за четене. Старайте се малко, ако искате постовете ви да остават видими. По лесно ми е да го изтривам отколкото да го редактирам. Затова, че не се чудете, ако поста ви изчезне.

Millito
26.09.2017, 09:40
Има ли някой със сертификат, който да се похвали, че си е продал меда на Апитрейд на описаните цени от 7 лв и нагоре. Интересно би било според мен! Има слухове, че това е само трик и не били изкупили нито един килограм биологичен мед, но не мога да гарантирам за достоверността им. Може и да си изкупуват хората и всичко да си е точно :)

Искрен Мутафов
26.09.2017, 12:20
Има ли някой със сертификат, който да се похвали, че си е продал меда на Апитрейд на описаните цени от 7 лв и нагоре. Интересно би било според мен! Има слухове, че това е само трик и не били изкупили нито един килограм биологичен мед, но не мога да гарантирам за достоверността им...
:)

Хубав въпрос! Направо в "10-ката", че даже и в "11-ката" направо!!!
...ама едва ли ще се намери такъв, за какъвто питаш и до края на сезона дори, щото то няма дим без огън и може би не са само слухове...?!?

ndm
26.09.2017, 13:07
От Ру-сенско още в началото на август казаха, че продали биоакацията на 10,50 още от въздуха, за другият био ги питах, все едно не са ме чули. Е ние с конвенционалния(нали така го именуват), само можем да им ръкопляскаме.sweating;

bat_minka
26.09.2017, 14:53
Аз продадох но не на Апартейд, а на Рамкомерс акация и липа.

marianski
22.10.2017, 19:26
Аз продадох но не на Апартейд, а на Рамкомерс акация и липа.

Гледам Апитрейд си намалят цените на букета от високата изкупна цена от 4,30лв. на 4,20лв за кг. Евала колеги изкупвачи ! На фона на "падащите" цени на хранителните продукти, горивата и т.н. намалянето и при вас е съвсем "закономерно" :)
Ще ме откажат от този сектор ми се струва!

tarty
22.10.2017, 19:43
Букета, който съдържа слънчоглед го свалят на 4,20 лв, моят букет ми го купиха на 5,00 лв без ДДС, с ДДС ми го платиха на 6,00 лв. За мен е нормално цената да е най ниска на меда със слънчоглед, защото 70-80% добивите са от такъв мед, а и от Украйна могат да си внесат колкото искат.

krasimir2006
23.10.2017, 18:16
Гледам Апитрейд си намалят цените на букета от високата изкупна цена от 4,30лв. на 4,20лв за кг. Евала колеги изкупвачи ! На фона на "падащите" цени на хранителните продукти, горивата и т.н. намалянето и при вас е съвсем "закономерно" :)
Ще ме откажат от този сектор ми се струва!

Отдавна колега са били кръста на животновъдството за съжаление, но има светлина в тунела - вижда се светлината от свещичката запалена за пчелите в България.

icofly
14.11.2017, 23:16
Здравейте,
Бих искал да се се запиша за следващата година,да съм първи,дано ме огрее до това време:(
Благодаря!

Трендафил Дончев
14.11.2017, 23:34
Здравейте,
Бих искал да се се запиша за следващата година,да съм първи,дано ме огрее до това време:(
Благодаря!

Преместих поста ти тук, защото в другата тема може да постват само Апитрейд.
Мисля си, че по - добре ще е да им пуснеш тази си молба на лично съобщение.

jdrumev
14.11.2017, 23:37
Аз искам да попитам за 20 дена на колко пчелари имате възможност да изкупите меда?

ivootur
15.11.2017, 06:26
И от кой регион ще почнете?

tsc1
15.11.2017, 08:10
Аз искам да попитам за 20 дена на колко пчелари имате възможност да изкупите меда?
А пчеларите по колко мед имат за продаване?

Трендафил Дончев
15.11.2017, 09:02
Аз искам да попитам за 20 дена на колко пчелари имате възможност да изкупите меда?


И от кой регион ще почнете?


А пчеларите по колко мед имат за продаване?

Ха, ха....що се бъркате на хората в работата? :bigsmile:

tsc1
15.11.2017, 09:07
Ха, ха....що се бъркате на хората в работата? :bigsmile:
Ние акъл не даваме, само питаме. Ако не може - ще си седнем!blush;

Валентин.
07.05.2018, 20:39
Акациев букет (Акация смесена с малко Трънки и Глог) Купувате ли? Ако купувате, цена моля.

cecko96_1
28.05.2018, 22:13
Защо режете клона на които седите?

Profi
28.05.2018, 22:54
Здравей те , цените във евро или лева са , да няма грешка?

kuline
28.05.2018, 23:19
Здравей те , цените във евро или лева са , да няма грешка?

У паунди. :bigsmile:
Донякъде е добре, че споделят, а от то на сетне всеки да си прави ясапа, ще пчеларства или говедарства.

jdrumev
29.05.2018, 07:40
Цените са без ДДС колеги него забравяйте това.;):bigsmile:

zayo
29.05.2018, 08:47
За билковия мед ще има ли отделна цена?

malkia.sandanski
29.05.2018, 12:53
Цени на Апитрейд.

http://www.bulgarianfood.co.uk/product/25668/%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%B4-%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%BC%D0%B5%D0%B4-%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-900-%D0%B3%D1%80.html

http://www.bulgarianfood.co.uk/product/26210/%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%B4-%D0%BC%D0%B5%D0%B4-%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D0%B0-900-%D0%B3%D1%80.html


http://www.bulgarianfood.co.uk/product/25142/%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%B4-%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%BC%D0%B5%D0%B4-%D0%B1%D1%83%D0%BA%D0%B5%D1%82-900-%D0%B3.html (http://www.bulgarianfood.co.uk/product/26210/%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%B4-%D0%BC%D0%B5%D0%B4-%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D0%B0-900-%D0%B3%D1%80.html)












(http://www.bulgarianfood.co.uk/product/25668/%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%B4-%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%BC%D0%B5%D0%B4-%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-900-%D0%B3%D1%80.html)

jdrumev
29.05.2018, 13:07
Тоя ще от моя затова му е такава цената.:bigsmile:

вдраев
29.05.2018, 14:09
Това са продажни цени,какво се чудиш?