PDA

Виж пълната версия : УПРАЖНЯВАТ ЛИ НАТИСК ИЗКУПВАЧИТЕ НА МЕД ПРИ ЗАКУПУВАНЕТО НА ПЧЕЛНИЯ МЕД?



borislav aleksandrov
27.08.2016, 15:31
Много често колеги разправят че са договорили една цена и след това изкупвача му заявавя че меда му "свети" и му предлага по-ниска цена, или че междувременно цените са паднали и цената вече е друга.

Цеко
27.08.2016, 15:55
Миналата година Апимел точно така ме „изклатиха“ с 50 ст. на кг.:mad:

nikimarti8
27.08.2016, 21:14
А какво ше рече израза ,продавайте докато не е паднал, Това не е ли манипулация,от господа прекупвачи.Аз мисля че е време всеки ,аз не съм регистриран въпрос на време,от нас да си плати на пчеларска организация, мисля че вместо 40 лв.всеки ще даде двойно на хора, които да и се осмисли труда да работят за благото на пчеларите.Аз вярвам че има такива хора но труда им трябва да се оценява първо от нас а после от всеки друг.

kuline
27.08.2016, 22:30
Вероятно, аз съм един от малкото щастливци, но до сега, такова нещо, не ми си е случвало, но знам, че не съм застрахован от това, да не ми се случи.

ch.atanasov
28.08.2016, 07:22
Вероятно, аз съм един от малкото щастливци, но до сега, такова нещо, не ми си е случвало, но знам, че не съм застрахован от това, да не ми се случи.

Бих си направил извод, че не си се срещал с онези от Раковски.Щастливец.

kando
28.08.2016, 16:23
Имайки се предвид, че от преди да стъпя на училище съм по пчелите, то съм бил свидетел на какви ли не тарикатлъци - единственото нещо, което не ми се е случвало е, да не си взема в крайна сметка парите. На няколко пъти за малко и това да ми се случи, но с хиляди мъки успях някак си да се преборя. Тъй че отговора ми по темата е - категорично да.

solaris60
28.08.2016, 19:05
Няма такова нещо - натиск. Ето един пример. Цената на меда(акациев) е 7 лв. Идват да ми вземат проби и меда вече е 6,40 лв. Ето сами виждате - няма никакъв натиск.