PDA

Виж пълната версия : Газовата пушалка убиец на пчелите



apis1964
15.08.2016, 18:11
www.youtube.com/watch?v=QkRLgY7f4mc

Изгледайте това видео ,истината ме накара да се замисля.

n.kostadinov
15.08.2016, 20:40
Добре де някой не разбираме руски, колкото и лесен да изглежда този език за тези, които го владеят.Ще може ли да обясниш на кратко за какво става въпрос в клипа, освен ако темата не е само за руско говорящи :)

kuline
15.08.2016, 20:55
Това, би следвало да го преведе, а и коментира оня специалист по всичко, дето се мъчи да Ви набута и по тази начин да спечели от етера, ама за сметка на Вашето здраве и не само.

apis1964
18.08.2016, 20:38
Представяне
Юрий Петрович-кандидат на биологическите науки,в миналото ръководил научен център по разработка на нови ветиринарни препарати ,препарати за растителна защита ,на крупен химически концерн.Повече от 30 години се занимава с пчеларство.
Споделя за опасностите и страничните ефекти при използуването на газовите пушалки –(или така наречените мъглообразуватели ,Варомор. )и влаганите за изпарение в тях оксалова киселина,тимол ,амитраз и т.н.
Газовите пушалки са измислени в САЩ ,където пчелите са използвани за опрашване и не се вади мед.
Описаните по горе ветиринарни препарати при изпаряване чрез газовата пушалка се разпадат на други съставни съединения ,които полепват по стените на кошера ,наслагват се във восъка ,пергата и меда като периода на разпад вътре в кошера е от 1 до 6 години.
Дозите с които са препоръчва да се третира са завишени многократно от производителя на устройството.Дори да използувате противогаз той няма да ви спаси –ефективен е при 0,1 процента замърсяване, но не и при препоръчаните от производителя на пушалката дози .
Изпаренията от пушалката са канцерогенни и могат да предизвикат при пчеларите –отравяне,рак, химическо изгаряне,намаляване на потентността,спадане на кръвното налягане,дерматит,мигрена, стма,забавяне на сърцебиенето и т.н.(това са само част от страничните и токсични ефекти )
В клипа се се прави детайлен разбор на всеки препарат ,на какво се разлага и какъв е ефекта за пчелите ,пчелните продукти ,както и токсикологичния такъв върху човека .

Това е накратко съдържанието на клипа.
Изборът е Ваш!

Цветан Андров
19.08.2016, 07:10
Съгласен съм,че БЕЗОПАСНОСТТА на пчеларя е на първо място и отделям достатъчно внимание на това,но нещо в тази статия не ми харесва.Научил съм се,че когато едно светило в дадена област излезе и докара от десет дерета вода,за да те убеди в нещо,то обикновенно не е така.Обикновенно това са платени реклами или платено оплюване на нещо.Та дали и в този случай не е така.Времето ще покаже.

kuline
19.08.2016, 13:34
На грешен път си, специалиста по опасни вещества, тук, у форума ще те посъветва друго, ама се прави на умряла лисица. Сега се изявява в аналитичните теми.

borislav aleksandrov
19.08.2016, 15:08
Съгласен съм,че БЕЗОПАСНОСТТА на пчеларя е на първо място и отделям достатъчно внимание на това,но нещо в тази статия не ми харесва.Научил съм се,че когато едно светило в дадена област излезе и докара от десет дерета вода,за да те убеди в нещо,то обикновенно не е така.Обикновенно това са платени реклами или платено оплюване на нещо.Та дали и в този случай не е така.Времето ще покаже.

Всъщност не е само едно светило което говори за това колко е опасно използването на тези пушалки.А дори и да е платено не е излъгал човека... Има достатъчно инфо из нета за последствията някой унагледени и с видео... Изборът все пак си е ваш, здравето също... (преди години гледах един клип в които се рекламираше една марка оръжие... смисъла на рекламата беше колко е безвредно и полезно...никъде не се споменаваше за странините ефекти като доживотен затвор, електрически стол и тем подобни...)