PDA

Виж пълната версия : МЗХ



Дамян Дамянов
27.07.2016, 12:47
Въвеждат нови правила по обвързаната подкрепа за животновъдите от 2017-та годинаВъвеждат нови правила по обвързаната подкрепа за животновъдите от 2017-та година. В министерството на земеделието и храните се проведе работна среща на министър Десислава Танева с браншовите организации от сектора. От ведомството искат подпомагането за обвързана подкрепа да се дава срещу доказване на продукция. Ставките ще бъдат по-високи за фермери с по-малък брой животни, което означава, че се стимулират малките и средните стопанства.

Различни ще бъдат ставките и по схемата за обвързаната подкрепа в сектор овцевъдство. Критериите за доказване на продукция от мляко предстои да бъдат уточнени – съобразно различните породи.

Димитър Бонев
27.07.2016, 13:49
Мишката ще гризе сиренето и капана ще щракне. Доказване на продукция почти изключва директните продажби, а те генерират основните приходи на животнновъдите.

Mateev
27.07.2016, 14:35
Според мене се опитват да извадят на светло животновъдите от сивия сектор. В началото хората ще се подлъжат, и после ще осъзнаят, че разходите им от работа на светло са по-големи от приходите от субсидии.

С две думи прав си - мишката и сиренцето ....... :)

Дамян Дамянов
27.07.2016, 15:25
На срещата са присъствали представители от всички "въдства", освен от пчеловъдството.
Не се заблуждавайте, че става дума само за овце. Сега да не се окаже, че ще ни спуснат една камара наредбички, а в същото време да не ни поканят дори да си кажем мнението.
Вървят в правилна посока, но ми се струва, че пак ще опорочат идеята.

p4elarov
27.07.2016, 15:32
Ми нека и за пчеларите е така за продаден мед въз основа на брой кошери в пчелина

jdrumev
27.07.2016, 17:10
Ми нека и за пчеларите е така за продаден мед въз основа на брой кошери в пчелина

Хубаво съгласен съм.Но страничните фактори/натравяния,болести,климати чни промени/как ще се калкулират
Нека ти ги отровят 3-4 пъти па да видим колко мед ще декларираш