PDA

Виж пълната версия : ПИЛО В ГОРНИЯ МАГАЗИН



иво георгиев
03.07.2011, 13:01
Здравейте,от 5 години се занимавам с пчели.Преди това стажувах 20-тина години при баща ми . Той беше пчелар в продължение на 35-40 години. Въпроса ми е следния.Вчера 02.07.2011г реших да проверя до къде са стигнали със запечатването на питите в магазините.На един от кошерите Дадан-блат 12 рамков бях подложил втори магазин преди десетина дни . Беше напълнил първият и почти запечатил всички пити,а другите кошери бяха по-назад и за да не свалям само един магазин за пръскане реших да му сложа още един/между плодника и пълния/. Вчера вдигам надрамъчните дъски и какво виждам-по 2 пити от двете страни на магазина запечатан мед 8 МАГАЗИННИ ПИТИ С ОФОРМЕН ВЕНЕЦ ОТ МЕД И ПРЕСНО ЗАПЕЧАТЕНО ПИЛО.В долния магазин в средата имаше пресен не запечатен мед , а крайните пити празди.Защо майката/закупена миналата година от Ловеч/е преминала през празния магазин и е осеменила пълния и къде е отишъл меда от пълния магазин.

ANIBAL
03.07.2011, 15:24
При липса на нектар ,отива за отглеждане на пилото в магазина ти.И не само там.Пчелите консумират от меда ,когато няма паша. :D

Или ,когато са лишени от летеж.Например лошо време.

Ангел Йосифов
04.07.2011, 17:34
А сигурен ли си че майката е само една в кошера.Миналата година един кошер дб. ми направи самосмяна по време на слънчогледа.Беше с два плодника(двукорпусно),като напълниха горния корпус поставих магазин между тях с две рамки по малко(8).Очаквах самосмяната и си мислех че всичко е ок.след като магазина е с 8 рамки и майките ще работят в долния плодник,но старата майка за да отърве кожата се качила горе и ......се получи мазало.Така че огледай за млада майка.