PDA

Виж пълната версия : Кога излиза втори рой



ivonaumov
27.06.2016, 13:00
Здравейте,
на 15,06, съседа ми се обади, че в "капана" който съм заложил влиза рой. Понеже нямах възможност чак на 25,06 успях да отида за да го преместя. В сандъчето, което използвам бях поставил 4 изградени магазини пити. При преместването го прегледах,
майка не успях да видя, нямаше нито пило нито дори яйца, питите и един далак бяха заети с нектар и прашец. Предполагам, че това е втори рой от някое семейство. Въпросът ми е колко време след излюпване на майката излиза втория(третия....) рой и след колко време би трябвало да пронесе майката в такава ситуация.

delta.e
27.06.2016, 13:12
Няколко дни след първият . Все пак , зависи от климатичните условия.
О , след колко ще пронесе майката ?
Зависи кога се .......

ivonaumov
27.06.2016, 14:37
Здравей,
благодаря за отговора, но въпроса, който ме вълнува е колко време след излюпване на майката излиза втория рой.

delta.e
27.06.2016, 14:43
Написах го .
Нямам идея , за час и минути .

Ангел Йосифов
27.06.2016, 14:57
Изпуснал си вторака,а майката в роя ще започне осеменяване след като внесения прашец ферментира и се превърне в перга-демек всеки момент.

delta.e
27.06.2016, 15:05
Според мен е изпуснал първака .

ivonaumov
27.06.2016, 15:20
За моя радост не са от моите семейства.
Това са 10 дни (от обаждането до преместването) без пило, това нормално ли е.

delta.e
27.06.2016, 15:34
Здравейте,
на 15,06, съседа ми се обади, че в "капана" който съм заложил влиза рой. Понеже нямах възможност чак на 25,06 успях да отида за да го преместя. В сандъчето, което използвам бях поставил 4 изградени магазини пити. При преместването го прегледах,
майка не успях да видя, нямаше нито пило нито дори яйца, питите и един далак бяха заети с нектар и прашец. Предполагам, че това е втори рой от някое семейство. Въпросът ми е колко време след излюпване на майката излиза втория(третия....) рой и след колко време би трябвало да пронесе майката в такава ситуация.

Прашец ! Майсторе , ти действително си изстървал първака .

delta.e
27.06.2016, 15:37
...... ...... .....

ivonaumov
01.07.2016, 13:17
Благодаря на всички, но аз не разбрах, кога излиза вторият рой спрямо излюпването на майката (всъщност може ли да се определи това време).

jdrumev
01.07.2016, 16:24
Здравейте,
на 15,06, съседа ми се обади, че в "капана" който съм заложил влиза рой. Понеже нямах възможност чак на 25,06 успях да отида за да го преместя. В сандъчето, което използвам бях поставил 4 изградени магазини пити. При преместването го прегледах,
майка не успях да видя, нямаше нито пило нито дори яйца, питите и един далак бяха заети с нектар и прашец. Предполагам, че това е втори рой от някое семейство. Въпросът ми е колко време след излюпване на майката излиза втория(третия....) рой и след колко време би трябвало да пронесе майката в такава ситуация.

Старите пчелари казват след 9 дена,но тази теория не е вярна.Тази година при мен излезе първак един рой на следващия ден пак излезе рой 1 шепа.

vasilevsa
01.07.2016, 18:11
Старите пчелари казват след 9 дена,но тази теория не е вярна.Тази година при мен излезе първак един рой на следващия ден пак излезе рой 1 шепа.
Това не важи за самосменните роеве. Инак е 8-9 дни след първата ето так.

jdrumev
01.07.2016, 18:35
може и да е така ,но тая година много неща видях различни от това което пише по букварите

Валентин.
01.07.2016, 21:52
А дали ще видим скоро такава година пак.