PDA

Виж пълната версия : Рецепта с етерични масла за лечение и профилактика на нозематоза



freelancer_bg
04.06.2016, 17:32
Събрал съм доста рецепти за биологично пчеларство та, започвам да ги вписвам в един блог за да ги споделя с повече хора и да са достъпни за всички, които имат желание да експериментират с тях. Първата статия е Рецепта с етерични масла за лечение и профилактика на нозематоза (http://biopchelar.blogspot.bg/2016/06/blog-post.html)

solaris60
04.06.2016, 17:46
Събрал съм доста рецепти за биологично пчеларство та, започвам да ги вписвам в един блог за да ги споделя с повече хора и да са достъпни за всички, които имат желание да експериментират с тях. Първата статия е Рецепта с етерични масла за лечение и профилактика на нозематоза (http://biopchelar.blogspot.bg/2016/06/blog-post.html)

Гаултерия (Wintergreen)

Niki1313
05.06.2016, 07:14
В тази тема други могат ли да пускат рецепти с етерични маса?

freelancer_bg
05.06.2016, 08:46
Пускайте, разбира се!

мухозол
09.06.2016, 05:53
И като забъркаме този елексир какво го правим ?

solaris60
09.06.2016, 06:31
И като забъркаме този елексир какво го правим ?


Получената мътна, бяла течност изсипвате в съд с вместимост от около 2 литра и допълвате с вода. Тези два литра силно ухаеща течност са вашия концентрат. На пчелите го давате като прибавяте по 1 чаена чаша от концентрата на всеки 4 литра захарен сироп.


Така става ли?

мухозол
11.06.2016, 05:37
Аз ще задам пак въпроса . Когато забъркаш този елексир какво го правиш ? Тоест начин на употреба или приложение .Моля знаико много знаико да замълчи . Да спре да е на всяко гърне мерудия .

Дамян Дамянов
11.06.2016, 10:18
И трите масла има нищожен или по-скоро нулев ефект срещу нозема, НО имат ефект срещу акара. С тази рецепта трябва много да се внимава, защото лесно може да стане токсична и то не само за пчелите!
Познавам се с Дон и сме говорили по темата, но той почти не продава мед(продава майки и отводки, най-вече отводки). Като го питах дали маслата остават в меда, отговора му беше нещо от сорта "И Фумагилина остава нали знаеш. Кое предпочиташ да ядеш Фумагилин или натурални масла".
Тези масла не са екстракт чрез пресоване и в тях има само една малко част от растението.
Говори с него, можеш да го намериш след 1-2 вечерта.

m_pchelari
11.06.2016, 12:09
Абе Дамянов след като си бил на ти със световните гурута, да те питам не си ли чувал нещо за Ранди Оливър. Не е писал нищо от януари месец.
44% смъртност в щатите от април 2015 до април 2016.

Дамян Дамянов
11.06.2016, 22:57
Абе Дамянов след като си бил на ти със световните гурута, да те питам не си ли чувал нещо за Ранди Оливър. Не е писал нищо от януари месец.
44% смъртност в щатите от април 2015 до април 2016.

:laughing:Доколкото знам е жив и здрав. :laughing: Може и да бъркам, но последно работеха по нещо с университета в Джорджия.

Сега се сетих, че Дон беше в щата Джорджия, а там климата е доста топъл. Зимата е много мека и ако като говори за Нозема, има в предвид Нозема Ц (предполагам).
Той е практик с много опит. Понякога му хрумва някоя добра идея, а аз нямам нищо против на готово да я взема :) Малко труден характер е, но иначе е готин. Поддържам контакт и с няколко негови бивши ученици, които са много по-напред, но те не са медийни звезди.