PDA

Виж пълната версия : ОТНОСНО ФОРУМА-МНЕНИЯ,ПРЕДЛОЖЕНИЯ,СЪВЕТИ



Страници : [1] 2 3

vankata
07.10.2010, 17:06
Колеги тук е мястото където можете да напишете предложенията си относно форума.

buci59
07.10.2010, 18:51
Колеги,нека всеки който дава мнение да бъде лично негово,споделено с личен опит от практиката или съвет.Всички други цитати от книги,вестници или буквално преписани статии,както и препоръки в кой справочник какво е писано и казано да стават в съответната тема ето ТУК (http://pchelari.com/forum/viewforum.php?f=81)

apis1964
27.10.2010, 17:08
Форумът е много добре направен и подреден,няма нищо общо със "стария "форум .Въпрос на време е да стане популярен.
Предлагам вместо никове при регистрацията да се пише собственото име и фамилия.

Юрий Цветков
27.10.2010, 21:32
Предлагам вместо никове при регистрацията да се пише собственото име и фамилия.То и сега е възможно. Въпрос на личен избор. Ако някой иска да е инкогнито винаги може да си измисли някакво име или да се представя с чуждо. Друг е въпроса, че много хора използват един и същи ник в най-различни форуми и така ги познават. Ти също си такъв пример.

martin1980
24.11.2010, 16:01
Здравейте,

Бих искал да видя най-новите статии относно синдрома на внезапно изчезналите пчелни семейства - CCD.
Ще се радвам ако се включат активно и във форума хора с подобен опит.

k-2
01.12.2010, 11:36
Благодаря за съветите!
Благодаря на колегите, които споделят своите знания и опит!
Много ценна информация научавам от форума.
Тъй като съм начинаещ, всичко ми е интересно.

vankata
04.01.2011, 20:30
Току що се сдобихме с лента за рожденици, която показва кой има рожден ден и на кого му предстои да има. За това е желателно да влезете в профила си и да напишете рождената си дата (не е задълнително само ако искате).

vankata
08.01.2011, 18:24
В какъв смисъл накъде отиваме?Само напред и нагоре!

Танаси
09.01.2011, 13:16
Може би ще е по добре да се подържа форума постегнат и подреден, затове е добре админа и модовете да трият постове и да обединяват теми със сходно значение потяхна преценка за да не се превръща и този форум в бърдак като другите.
Поздрави

Юрий Цветков
09.01.2011, 22:19
Така ще бъде.

Станко Ставров
10.01.2011, 09:08
Бих помолил производителите на кошери или пък на друг инвентар свързан с пчеларството, както и кошери втора употреба, да съпровождат обявите си със снимков материал на продукта, за да се избегнат множество информативни въпроси свързани с него.Снимковия материал дава отговор на тези въпроси и могат да се направят корекции на продукта, в зависимост от желанието на купувача. Така ако ми е необходимо нещо, предпочитам да дам парите си на колега от форума, независимо дали е ново или втора употреба.Благодаря предварително.

христо
31.01.2011, 11:03
Първо искам да кажа , че форума не е лош.
Второ - има много колеги с голям брой семейства и опит , които не пишат или не пишат нищо съществено.
Трето - мисля , че групата на критикуващите и присмиващи се е много голяма
Четвърто- предлагам да се създаде задължителна тема " моята технология " , в която всеки да напише макар и само 5 реда , но по същество.
Пето , знам , че няма такава опция , но пък има модератори , които да отстраняват от форума този , който не е писал там и(или)пуска предимно критични , негативни , обидни и насмешливи мнения( и полуграмотни също).

Шесто - тълкувайте го както си искате , но истински задълбочените дискусии тук липсват.Запитайте се защо , и какво ново ще научите така .Затова се появяват предимно единични изречения от хора с наистина ценна информация , и обикновено критиците веднага омазват темата...

N-2
31.01.2011, 13:13
Напълно подкрепям "конструктивните" предложения на колегите. По този начин г-н Коста ще може да се вихри във форума.
В многословните си постове той омаловажава и неглежира всичко, което не е измислено от него или за което не е чувал или чел. За него Фарар е Клейтън, който не си е свършил добре работата в сравнение с него, Коста, а Венер Коста просто "не го уважава".
Искрено Ваша колежка и приятелка: iris

buci59
31.01.2011, 17:25
Колеги,на всички ни е ясно,че всеки от нас работи с определен вид и модел кошер.Всеки от нас е свикнал да работи,усвоил е тънкости,прецизност и неволно е притъпил знанията си в боравенето с друга система кошери,което е и нормално.Вярно е,че в пчеларството има закони,които са еднакви за всички системи кошери,и те не се забравят,особено за тези колеги,които имат дълга и богата практика с пчелите.Да,тук има хора,които знаят много за пчелите,и споделят това,има и такива,които идват за да се научат.Нека не губим доверието на такива млади хора,нека всеки споделя своя опит,със своята система кошери с които работи,а не да се превръщаме в оратори на форума,подмятайки философски,знаейки,и можещи всичко.Такъв още няма,няма и да има.
И още нещо-добрият тон,обноски и държание са задължителни във възпитанието на всеки един от нас.Нека се срещаме тук не за да се караме и показваме колко сме велики,а да можем да се усмихнем и кажем-да,успях да науча нещо ново и пак ще се върна.Успех на всички.

Юрий Цветков
31.01.2011, 17:48
Напълно споделям тезата на buci59. Както и предложението на Христо за тема "Моята практика". Мисля, че трябва да има такава тема и ако някой не ме изпревари ще я създам аз, когато ми остане време да опиша моята техника на работа.

Бай Пчеличко
31.01.2011, 18:09
Нее лошо да го направиш ! Ти си грамотен мъж и има какво дасе научи от теб , както и от другите опитни колеги , като конкретен начин на работа ! wink;

Танаси
31.01.2011, 18:19
Аз мосля че ВСИЧКИ мнения в форума трябва да са от "моята практика" а не общи приказки и философии. Вече има теми от по няколко страници без нищо същественно в тях.
,,може би има някаква надпревара кои ще напише повече мнения за която незнаем,, wink;
Поздрави

Петко Станчев
31.01.2011, 20:25
И аз споделям горните мнения!Стига с тези философски и загадъчни постове.И,стига с преписването от книгите и статиите,само да се вдига рейтинга!Подкрепям създаването на тема "моята практика".

buci59
31.01.2011, 21:26
....предлагам да се създаде задължителна тема " моята технология " , в която всеки да напише макар и само 5 реда , но по същество.
И аз съм съгласен за създаването на такава тема и тъй като колегата Христо даде идеята,нека той да е кръстника и да бъде първият описал техниката си на работа.

Kiril8305
31.01.2011, 22:00
Здравейте колеги!
Адмирации към всички за това което правите за този форум.
Чесно казано , лично аз започвам да се чувствам доста неудобно във вашия форум, чувствам се като паразит във вашата екосистема така да се каже, сред хора със толкова опит и познания , бих искал и аз да дам своя принос към форума , а не само да черпя информация и да изисквам от колегите да помагат с идеии и да споделят за това или онова , но уви просто нямам годините на опит зад мен.Още веднъж искам да ви благодаря за търпението към такива като мен.

Юрий Цветков
31.01.2011, 22:33
Чесно казано , лично аз започвам да се чувствам доста неудобно във вашия форум, чувствам се като паразит във вашата екосистема така да се каже, сред хора със толкова опит и познания
Това въобще не си го помисляй, защото не е вярно. Форума е на всички. А опита идва с времето. Това, че се занимаваш от скоро, не означава, че не може да споделяш или да питаш. Вярно, че сред нас има хора с огромен пчеларски опит, но само глупак може да си повярва, че знае всичко.

Станко Ставров
31.01.2011, 22:44
Здравейте колеги.Прочетох постовете по-горе и си зададох някои въпроси.Аз ползвам системата ДБ, други колеги Фарар, трети ЛР, четвърти колега система Гърдев и т.н. И си мисля че нищо не ни пречи да споделиме своята практика и техника на работа, в някоя от подходящите за това теми, вече ги има създадени и там трябва да описваме практиката си, защо ни е нова отделна.Както го направи Доктора в Темата "Кошера на Гърдев" описа прекрасно тех. си на работа с тази система.Така мисля че ще е по-подредено.Според мен ако направим обща тема "Моята практика" си мисля че ще стане следното.Аз или друг ще започне да описва техниката си на работа със С-мата ДБ и понеже постовете ще са дълги и трудни за довършване на един дъх ще напишем следва.... Друг колега през това време ще пусне пост за тех. си на работа с ЛР, трети с Фарар, Пак аз ще се включа с довършване на моя пост, Юри ще продължи с ЛР, Доктора с систем. Гърдев и т.н., някои ще пита нещо са някоя техника, и темата ще стане доста обширна, а постовете трудни за проследяване. Аз се интересувам от техн. на работа на колегите работещи със системата ДБ и те от моята. Ако темата е обща за различните системи трябва да отсявам мнения на колеги практикуващи други системи кошери.И какво ще пишем в досега създадените теми. Ако поискам да знам каква техника на работа си е създал и практикува примерно Юри ще търся и чета постовете му в темата за ЛР. Моите поставе ще бъдат в темата за ДБ, на колежката Валя Петрова във Фарар, защото според мен така е по подредено и редно.За новите членове ще бъде по-лесно за ориентиране и запознаване с нашите добри практики относна тех. ни на работа с определен вид кошер. Но както решите това си е мое мнение и не го натрапвам на никого.

Юрий Цветков
31.01.2011, 22:51
Имаш право. Не се бях замислял за това. А и вероятно ще има въпроси на които да се отговаря и ще стане мазало.

jonny
01.02.2011, 11:30
Имаш право. Не се бях замислял за това. А и вероятно ще има въпроси на които да се отговаря и ще стане мазало.
Подкрепям колегата Станко, тъйкато аз все още съм четящ, нямам все още кошери и ще ми бъде по лесно за ориентиране, да прочета в направените вече теми за системите и техниките на работа. Мое неангажиращо мнение.

evgeni.filimonov
01.02.2011, 11:37
Нека всеки колега, който иска да сподели начина си на работа - просто да пуска нова тема, а не всички практики да са в една тема, така всеки който има въпроси ще може да ги задава към конкретния автор.

Бай Пчеличко
01.02.2011, 18:07
Нека всеки колега, който иска да сподели начина си на работа - просто да пуска нова тема, а не всички практики да са в една тема, така всеки който има въпроси ще може да ги задава към конкретния автор.
Kато се пуска темата в съответния раздел за вида кошер !

Kiril8305
01.02.2011, 20:40
В зависимост от това колко хора решът да пуснат такава тема мога да предложа следното даден колега пуска тема моя начин на работа с ДБ темата е негова , не бърза естествено със пускането на темата ако както казва колегата Станко не може на веднъж да опише начинът си на работа да направи на компа си един файл в който да подреди мислите си и да напшие това което иска.След като е решил , че е оформил всичко отваря темата и просто копира мислите си от файлът на компа си във конзолата за писане на форумът.При което следва да се коментира дадената система.
Така ще се избегне написаното по горе , да се пише в една дема един връз друг.Знам , че ще кажете , но така написан пост ще е дълъг и отегчителен , да но аз не смятам така мисля ,че когато тръгнеш да следиш мисълта на някого е необходимо да го правиш от начало до край , а не в накъсани постове както обяснява колегата Станко.
Проблемът ще стане ако много хора решът да пускат такива теми.Ако има доста хора желаещи да споделят технологията си на пчеларстване може да се пуснат разделчета като Техники Прилагани при Работа с ЛР кошери, Техники прилагани при работа с кошери на Гърдев и тн. и така да речем някой колега отваря темата във раздел Техники прилагане при работа с ЛР кошери и я кръщава техника на едикой си, другият отваря в същия раздел техника на еди кой си пак и така , ако даден потребител споделя мненията на даден колега той ще търси неговия начин на работа като сходен, и така лесно ще се ориентира.
Това е просто хрумване.
Проздрави! drinks;

Бай Пчеличко
01.02.2011, 20:50
В този ред на мисли предлагам , на съответното място да се отварят теми от рода "Моят начин за производство на маики" , като в случая моля за това Юри и Буци59 !

buci59
25.02.2011, 16:14
Най-старите са отдолу,а последните са най-горе.Мисля,че няма значение откъде ще започнеш да си ги четеш.Това е техническата възможност на форума.Мисля,че и в другите форуми така са подредени хронологически-от старите към новите.

Бай Пчеличко
25.02.2011, 17:05
Колега Вальо , ако искаш да прочетеш директно някое мнение , още на началната страница след името на човека написал мнението има стрелчица и правоъгълниче (листче) - кликни върху него и готово ! wink;

shikata
26.02.2011, 19:47
Мерси. Това е горе долу вършеща работа заобиколка. Инак търсех нещо като това (всички се сещата от къде е то )
https://picasaweb.google.com/lh/photo/gO3Z-I1aqlbDVdCs2uivXw?feat=directlink

Това на снимката е phpBB3 форум

Станко Ставров
09.03.2011, 13:10
Колеги hi; имам едно предложение не е задължително, а е препоръчително.Като качвате снимка във форума през postimage.org слагайте отметка в кръгчето на Други преди да я качите, защото снимките ви бледнеят пред по-долните и не можогат да се разглеждат на спокойствие. :D Все пак сме пчеларски форум.Надявам се да имате чувство за хумор. drinks;

ттитто
10.03.2011, 23:10
Колеги, много е хубаво, че се появи този форум и че все повече потребители го намират и използват. Наблюдавам обаче и още един факт, който според мен е по-скоро неудобство. Част от темите се пускат тук и в стария форум буквално с копиране на текста. А на всичкото отгоре и колегите които отговарят, макар и едни и същи, отгооварят в единия форум и копират мнението си в другия.

Максим Тодоров
11.03.2011, 07:43
И какво лошо има нали затова са форомите да си споделяме drinks;

Станко Ставров
11.03.2011, 08:16
Колеги, много е хубаво, че се появи този форум и че все повече потребители го намират и използват. Наблюдавам обаче и още един факт, който според мен е по-скоро неудобство. Част от темите се пускат тук и в стария форум буквално с копиране на текста. А на всичкото отгоре и колегите които отговарят, макар и едни и същи, отгооварят в единия форум и копират мнението си в другия.

Възможно е приятелю и лошо няма, аз от създаването на този, в стария съм влизал няколко пъти от любопитство.Там ама нищо не се е променило.Бъркотията си е същата.Повтарящи се теми, пускат се нови със същото съдържание и тематика, да се чудиш къде да намериш нещо конкретно.Тук това не се допуска и това е хубавото.За това си го харесвам дано и занапред е така.

Юрий Цветков
11.03.2011, 13:34
ттитто, пчеларите в Б-я са едни и същи и колкото и форуми да има потребителите са си същите. Като при пчеларските организации wink; .

toko652003
03.05.2011, 20:15
И аз съм на мнение, че е нужна тема за ''Изчезването на пчелите''.Имам да задавам интересни въпроси.
И сега към модераторите, когато се обсъжда и дискутира дадена тема съвсем нормално е да се получат и отклонения, защото сами по себе си нещата в пчеларството са свързани и няма как да е всичко по релси. Като чета горе ми изписва заглавие''Всичко за пчелите'' а заглавието на темата липсва.Защо е така?

Юрий Цветков
03.05.2011, 21:39
За последното, аз не мога да отговоря, може би админа ще кажа. Но за първия въпрос. форума е сравнително нов и в него все още не са повдигани всички възможни теми свързани с пчеларството. Така, че ако смятате, че нещо липса, като тема няма проблем да създадете такава. А ако тя или тематиката и се дублира, ние ще коригираме нещата. Това, че ние (модераторите) имаме права да се намесваме и променяме неща от форума, съвсем не означава, че само ние сме тези, които го създават. Напротив, всеки регистриран потребител може свободно да се изкаже и да участва наравно с всички останали в подържането на форума.

vankata
04.05.2011, 11:43
Като чета горе ми изписва заглавие''Всичко за пчелите'' а заглавието на темата липсва.Защо е така?

Това не е тема, а раздел в който се пише всичко свързано с пчелите, незнам дали съм те разбрал правилно, поправиме ако си имал друго предвид.

toko652003
04.05.2011, 20:21
Преди се четеше с големи букви раздела вместо темата.
Сега е наред.

buci59
18.11.2011, 11:07
Колеги,във форума ПРАКТИЧНО ПЧЕЛАРСТВО има отворен нов подфорум РАМКИ И ОСНОВИ.Имате възможност да пишете мнения с тази насоченост там.

buci59
18.11.2011, 18:01
И пак там-МАЙКАТА,където ще се списва всичко за майката.Отделянето в отделен подфорум се налага,поради големият обем на темата,а навярно така ще е и по-удобно.Ако имате други предложения относно подредбата на форума,пишете

bobmastar
28.11.2011, 13:21
Искам само да отбележа не може ли да стане задължително
в този форум всеки да си пише местонахождението и броя на пчелните семейства.Идеята ми идва от факта че в такива форуми се намесват и хора който не са пчелари.
При дискусия региона на пчеларстване на даден учасник дава поглед в/у начина пчеларстване и наличните медоноси, а броя на семействата говори дали той професионално се занимава с пчели или е любител това също говори за насоките на развитие и техники на пчеларстване.

Nic 59
28.11.2011, 13:36
Някои форуми побликуват задължително в профила:
типа кошери
каква порода
пчеларски стаж
брой кошери
регион
При нас породата май трябва да отпадне, за останалото каквото прецените. Това е един от начините да се откроят пчеларите със голям опит и професионалистите. Те трябва да водят хорото.

Недялко Атанасов
29.11.2011, 18:19
Тази информация в профила ще е по-скоро за украса - всичко си личи по писаното .. Особено такива с по много мнения -90% цитати и извадки.нека има украси ще си проличи кой-какво.

kando
29.11.2011, 19:23
Няма лошо - нека има тази информация, като имате нужда някой/и да води/ят хорото.
Само пак казвам - не знам за какъв професионализъм ще си говорим, като ще липсва най-съществения показател за това в профила на 99% от участниците, а именно породата пчели ...... по-скоро ще станем за присмех на колеги баш професионлисти, но то пък от друга страна едва ли форума е придобил международна популярност, та наистина няма лошо.

Юрий Цветков
29.11.2011, 20:47
Няма угодия. Това, че нещо не е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, не значи, че е забранено. И сега всеки, който иска да даде тази информация може да го направи. Вероятно пак ще има обидени, но е малко лицемерно, за вменяване на задължения, да пледират хора, които дори не са регистрирани с имената си, а с някакви измислени никове. Нищо лично.

А който следи форума, може да си даде сметка, кой какъв пчелар е.

Цеко Сифоня
06.12.2011, 17:33
Угодия няма -трудно се работи с хора а не с пчели...Имам едно въпросче -защо от няколко дни трудно се включваме и половин час върти стрелката докато прочетем темите -сървър ли се товари ,кво ли понякога загубвам търпение ,не се виждат темите или се вижда само началната тема -не постоянно но го прави ,дали проблема е при мен???Преди нямаше такова нещо -докато чукна и намираше...

vanHanegem
06.12.2011, 17:51
Угодия няма -трудно се работи с хора а не с пчели...Имам едно въпросче -защо от няколко дни трудно се включваме и половин час върти стрелката докато прочетем темите -сървър ли се товари ,кво ли понякога загубвам търпение ,не се виждат темите или се вижда само началната тема -не постоянно но го прави ,дали проблема е при мен???Преди нямаше такова нещо -докато чукна и намираше...

Изпревари ме с този въпрос! И при мен е така от около седмица! Но си мислех, че причината е при мен - наскоро смених доставчика на И-нет!

stan
06.12.2011, 18:38
И аз забелязах това. Мисля че проблема е в рекламките в горния край и средата на всяка страница. Зареждат се бавно, освен това тия кутийки за времето ме съмняват също

Юрий Цветков
06.12.2011, 18:49
При мен няма такова нещо. Дали все пак проблема не е в интернет доставчика.

buci59
06.12.2011, 18:53
Колеги,проверяваме сървъра за проблеми,но ще отнеме време.Според мен,не е от доставчика,вече от различни места на страната го има този проблем.Малко търпение.

Boro
06.12.2011, 21:19
Как се проверява сървъра с гаечен ключ ли? Такива проблеми създава хостинга ако не е плащан или наближава да се плаща. Едни от признаците са че всеки път трябва да се вписваш въпреки че никнейм и парола са ти запаметени от браузера. Другия признак е пясъчния часовник дето вика колегата мисли,мисли, мисли. Мое мнение.

Петко Станчев
06.12.2011, 21:44
И при мен го има проблема.

Цеко Сифоня
07.12.2011, 03:36
Цеко, след този твой пост, определено си промених мнението за теб и то не в положителна посока. За какви глупости говориш? Можеш ли, да цитираш поне един мой пост или ЛС в подкрепа на думите си? Може би имаш предвид темата ти за оплакване от Динко, която заключих? Я ми кажи в целия форум дали има друга тема която някой да ползва за лична трибуна? Питаш какво сме направили ние (визирам модераторите и админите) за пчеларството? Я кажи ти какво направи за пчеларството? Може би си плати данъците или пък създаде някакъв нормативен документ (наредба или закон) за развитието на пчеларството? Какво направи Цеко? Не знам дали причината е в хапчетата или ракията, както ти казваш, но освен лакардии по форумите, не съм разбрал за нещо съществено свършено от теб лично. Ако греша поправи ме.
ми то поза нема от мене колега юри гони ме!съжалявам че те подведох ,все таки яе дойдете до вашше мнение и ще се сегите за мене -ВСИЧКИ В ТОЗИ ФОРУМ СТЕ ДЕСИДЕНТИ -ЖАЛКОТО Е ЧЕ НЕКОЙ ТРЕВА ДА ГОРИ -ЗАЩО СЕ СТРАХУВАТЕ Да говорите-помня мненипта на почти всички от вас -да сте живи и здрави ......аре банкай колега знам че имаш присъствие на кратунчо у форумо ..това е толкова недостойно-правете си квото решите колеги.........знам че не е здравословно да се спори с мод -просто ми изтрийте регистрасията

buci59
07.12.2011, 08:38
ми то поза нема от мене колега юри гони ме!-ВСИЧКИ В ТОЗИ ФОРУМ СТЕ ДЕСИДЕНТИ ......аре банкай колега ....знам че не е здравословно да се спори с мод -просто ми изтрийте регистрасията

По лично желание на Цеко Сифоня,беше изтрит.

христо
07.12.2011, 17:02
Присъединявам се към този призив - защо да има гонене?
И колегата К.Ж. , и колегата Цеко Сифоня са ( бяха ) активни.

Ангел Йосифов
07.12.2011, 17:35
Присъединявам се към този призив - защо да има гонене?
И колегата К.Ж. , и колегата Цеко Сифоня са ( бяха ) активни.

И аз се присъединявам към апела,но трябва и да има наказания нещо като във футбола-жълти картони или червени и след изтичане на седмица две или месец пак да бъдат допускани.И без туй земляка стана "търтовка" и добре ще му се отрази малко "почивка" за да влезе в кондиция.

vanHanegem
07.12.2011, 18:04
Присъединявам се към апела на колегата valyo да бъдат възстановени правата на потребитела Коста Желев ( ANIBAL, НОВОБРАНЕЦ, Demetra....) във форума. Спомням си, че ТОЙ имаше съответен ник за всяка отворена тема. Въпреки това неподражаемия МУ стил подсказваше кой е автора на множество становища по фундаментални въпроси в пчеларската наука. Компетентните МУ мнения и споделянето с всички на дейностите по добрите МУ пчеларски практики и съвсем не малкото иновации по отношение на пчеларски инвентар, майкопроизводство, добив на екзотичен пчелен мед, селекция.....не могат да бъдат забравени. Те бяха от изключителна полза не само на начинаещи, но и на колеги занимаващи се професионално с пчеларство. Имайки предвид, че администрира и собствен пчеларски чат, смятам че присъствието МУ сред нас ще вдигне нивото на форума и ще бъде база да се включат още голям брой потребители. Това означава само едно - ВИСОК РЕЙТИНГ.
В контекста на горното предлагам освен възстановяване на правата МУ във форума, колегата Коста Желев да бъде назначен и за МОДЕРАТОР, имайки предвид безценния МУ опит не само на пчелар с висока квалификация, но и като утвърден администратор на елитен пчеларски чат!

vankata
07.12.2011, 18:51
Товаренето идва от прогнозата за времето, много бавно се отварят бянерите, ще ги премахна и ще се оправи, а относно Коста Желев няма против да му дадем втори шанс, но все пак трябва да има някакви правила във този форум, ще обсъдим с екипа и ще ви информираме за взетото решение.

vanHanegem
07.12.2011, 18:55
Една забележка! Да МУ се даде пореден шанс - втория беше миналата година по това време!

Станко Ставров
07.12.2011, 19:10
Да защо пък да не му се даде пореден шанс.Аз още чакам снимки от пчелина му,денем и нощем се опитвам да преоткрия неговата технология и техника на работа, система кошер, а и все още не съм изгубил чувството си за хумор.
:D drinks;

vankata
07.12.2011, 19:23
Вече има ли промяна в бързината на зареждане?

kando
07.12.2011, 21:16
Добре де, но Желев аз не разбрах даже кога и за какво точно е баннат - Цеко по собствено желание, но .... не знам, в доста форуми практикуват по друг начин.

Няма такива банове по желание - като не искаш да участваш, не пишеш и не влизаш, след три месеца автоматично получаваш съобшение по пощата, че не си влизал във форума, а след още три автоматично изтриване на акаунта. Това се прави като превантивна мярка, срещу лошото настроение и вземането на решения под влиянието на силни емоции.

buci59
07.12.2011, 22:08
Да,в доста форуми,дори и не става въпрос кой и защо е баннат или изтрит.Не мисля,че си струва да си губим времето и да се обсъждат неща,които са ясно регламентирани.Има си правила и те важат за всички.

vankata
08.12.2011, 09:35
Екипът реши Коста Желев да си остане баннат.

vanHanegem
08.12.2011, 10:34
Екипът реши Коста Желев да си остане баннат.

Толкова сте коравосърдечни!!!
Ами той ще плаче! Поне ГО поздравете послучай...Студентския празник!

Boro
14.12.2011, 13:56
Понеже новите теми за правилата са заключени и няма къде да си изкажа мнението ще го направя тук.
Тези правила са аналогични и еднакви за всички останали форуми но има точки които няма как да са актуални тук.

"т.10. Забранена е както пряката, така и косвената реклама или натрапване на каквото и да било."
Как тогава ще публикуваме координати на даден производител или изкупчик (линкове на сайт, мейл или телефон за връзка) като същото ще се тълкува като реклама (не че не е). А публикуването на личен сайт или блог в подписа на даден потребител не е ли също реклама?

"т.22. Членовете на екипа преценяват дали да изтрият,преместят или заключат някоя тема или мнение, като не са длъжни да дават обяснения за действията си." си противоречи с точката от темата на модераторите. Всеки адмистратор или модератор е длъжен да обоснове свои действия като триене, преместване, заключване, коригиране на дадено мнение в дадената тема или на лични. В противен случай няма да е нищо по-различно от цензура или по-просто казано лов на вещици.

"т.24. Ползването на информацията от този сайт за комерсиални или обществени цели не се разрешава без писменото съгласие на Администратора!!! "
Казусът е идентичен с този от т.10. Всичко е комерсиално в този живот и дърводелството и производството на инвентар, на амбалаж и всичко останало свързано с пчеларството.

buci59
14.12.2011, 14:09
Колеги,имате основание за забележки.В стремежа и в бързината да ги оповестим,вероятно сме допуснали неточности,които ще коригираме.Благодарим за предложенията.

Boro
14.12.2011, 14:31
Още нещо колега. Дано не отегчавам никого.

19. Заради неграмотно/ неправилно писане и неуважение към книжовния български език предприемаме следните мерки:
Всеки модератор/ администратор по своя преценка и усмотрение може да предприема каквито действия прецени за добре...тоест ако не се стараете да уважавате Българският ни език...има вероятност да заключим или изтрием мнението или темата ви
Горния текст може да се коригира напр. като препоръчителен но не и задължителен и няма нужда от мерки, наказания и санкции. Все пак пишем мнения а не статии. Моята цел е да чета между редовете и да вникна какво иска да ми обясни колега с опит, а не да го изпитвам по граматика и лексика. Има възрастни пчелари с голям опит в практиката но не и с компютрите, има и такива без образование. Това за нас не трябва да е проблем.

buci59
14.12.2011, 14:39
Относно чл.19-никъде не е придружен с наказания и санкции.Но,уважение към Българският език трябва да има,не говорим за правописни грешки,допускат се от всички,но да си припомним езика и начина на писане използван от Цеко Сифоня/виж кошчето/.Ето,това имаме впредвид-уважение към родният ни език.

Boro
14.12.2011, 15:24
Видял съм го но явно не съм се изразил правилно. speechless;

Всеки модератор/ администратор по своя преценка и усмотрение може да предприема каквито действия прецени за добре...тоест ако не се стараете да уважавате Българският ни език...има вероятност да заключим или изтрием мнението или темата ви
Затова сега ще се обоснова така. Би било редно да го коригираме на:
"Препоръчително е писането на книжовен български език" , а не "неграмотно/ неправилно писане и неуважение към книжовния български език" Останалото от текста според мен е излишно както и това което се получи с Цеко. Там пресолихме манджата мисля, свършва му виното, на другия ден щеше да му мине и нещата си идват на място. Човека бе активен и споделяше опит. Освен това има 24-сов БАН, седмичен, както и месечен такъв. На него му сложихме най-тежката присъда само защото той бил поискал. Ами той може да иска и да скочи от прозореца, да го бутнем ли? Това обаче е друга тема и не ми се влиза в излишни полемики с когото и да било.

buci59
14.12.2011, 16:21
Колеги,благодарение на вашата наблюдателност,бяха направени корекции по правилата на потребителите,за което Ви благодарим.
п.п.

... това което се получи с Цеко.... Човека бе активен и споделяше опит. Освен това има 24-сов БАН, седмичен, както и месечен такъв. На него му сложихме най-тежката присъда само защото той бил поискал.
Само да отметна,без да влизам в подробности,но веднъж Цеко премина през всичките тези нива и беше баннат,както и отново възстановен.Но,всичко си има граници,явно при него не,затова е и баннат окончателно,без значение,колко е бил активен и ефективен.
Съвсем скоро ще има и отделен подфорум,където ще могат да се видят всички наказани и предупредени,за да няма излишни въпроси защо и как.

Boro
14.12.2011, 17:26
Благодаря за разяснението. Забравих да спомена, че БАН освен за срок има и по следните други възможности - БАН по никнейм и БАН по IP. В първия случай даваш на колегата още един шанс и възможност да осъзнае допуснатата от него грешка, а по втория му затваряш вратата окончателно. next_banned;
Наистина е хубаво е да има и такъв подфорум за да се види Цеко и Желев с какви присъди са.

apolo_bg
15.12.2011, 05:52
Аз мога да оприлича вашия(нашия) форум, като един 10 етажен блок с 3-4 входа.
А оператори, модератори – всички там , които могат да пипат из форума – те това са домоуправителите на всеки вход.
Няма начин толкова народ да мисли еднопосочно – ще има хора, които ще се опитват да помагат(на другите) и такива, които ще иронизират (другите).
Затова някои много добри теми просто са ви „увиснали” – хората, които са ги започнали с цел да разкажат за своя опит и да информират другите, са затиснати от хора, които „постоянно всичко знаят”.
Едно е да знаеш нещо на теория (да го преписваш от тук, от там и да се катериш върху темата), друго е да говориш от ПОЗИЦИАТА НА СОБСТВЕНИЯ СИ МНОГОГОДИШЕН ОПИТ.
Все едно да си купим една резачка от Husqvarna и една порнография – китайска резачка за 100лв. от пазара(аз си купих такава и си сърбам последствията).

Имате много кадърни хора и с много опит във форума.
Някои от тях по между си може и да не могат да са „другари”, но всеки по отделно е голяма потенциална информационна система за по-младите колеги.

Ето тук за да бъде форума в час е много важно какъв е домоуправителя – т. е. какви сте всички вие, които можете да бъркате из форума, да местите, триете, банвате и т.н.

Ако вие не сте в част, рано или късно хората с опит ще напуснат форума и жалко тогава, защото пчели с преписване на статии от ИНТЕРНЕТ едва ли много успешно могат да се гледат.

ТЪЙ ЧЕ, ГОСПОДА ДОМОУПРАВИТЕЛИ – ОТ ВАС ЗАВИСИ, КАКЪВ ЩЕ БЪДЕ ФОРУМА.
Ние може да избираме само едно – или да сме в него – или да ни няма.

buci59
15.12.2011, 08:58
Няма начин толкова народ да мисли еднопосочно – ще има хора, които ще се опитват да помагат(на другите) и такива, които ще иронизират (другите).
Колега,не знаеш,колко си прав.Тук има много хора,които знаят,могат и помагат,но има и такива,които споменаваш,че иронизират.То,тази им черта е вродена и ако не го направят на всяка цена,или опонират,значи не са те.

Затова някои много добри теми просто са ви затиснати от хора, които „постоянно всичко знаят”.
Едно е да знаеш нещо на теория (да го преписваш от тук, от там и да се катериш върху темата), друго е да говориш от ПОЗИЦИАТА НА СОБСТВЕНИЯ СИ МНОГОГОДИШЕН ОПИТ.
Още в първия си пост в тази тема предложих,точно това,да споделяме личния си опит от практиката,от личните ни впечатления и опит,бил той голям или малък.Защото е много лесно да се влезе в Гугъл,да се изтегли материал,и да се изложи тук във форума,но това не ни прави по-големи пчелари и знаещи.За съжаление,и такива ги има.
Да,екипа на форума,неминуемо допускаме и грешки в желанието си да направим нещата по-добри,но не веднъж сме апелирали за мнения и препоръки от Вас,потребителите,затова има и такъв подфорум.Мисля,че не сме се изложили до сега,няма и да го направим,но има и правила,които са за всички и които правила трябва да се спазват.Компромиси са правени и ще се правят,но в рамките на допустимото,отново за всички.Авторитет се гради с години.

apolo_bg
15.12.2011, 09:12
Само мога да приветствам и УСПЕХ!

зуница
15.12.2011, 09:25
...Препоръчително е писането на книжовен български език" , а не "неграмотно/ неправилно писане и неуважение към книжовния български език.."
Всяка работа изисква определени умения.При писането това е ГРАМОТНОСТТА.Как звучи :"Препоръчително е да ви оперира хирург,а не ветеринар."?Все е доктор.

toko652003
15.12.2011, 13:08
Когато разговора е извън интернет между ПЧЕЛАРИ с различна грамотност съм сигурен,че няма търкания щом иде реч за пчеларстване.
Грамотни писатели бол, но какво казват? Някой може много грамотно да пише, но да е абсолютен кретен в пчеларството.Форумите наистина имат, както + така и минус т.е. събират хора всякакви...

Като цяло форума си е много добре и това, че някой бил наказан не е болка за умиране на фона на това, което се обменя, като опит и инфо между пчеларите макар и не дотам издържано граматически.

apolo_bg
15.12.2011, 17:24
Аз съм се учил от пчелари, които не са писали "че - 4е и ще - 6те", но даже трудно са могли да пишат - още повече "книжовно".
Въпреки това са били истински пчелари от където и да ги погледнеш (погледне6)!!

Ако един човек трудно може да си каже мисълта, но тя е правилна - трябва ли да бъде търкан само заради граматиката?

kando
15.12.2011, 18:51
Пичове спокойно бре - вие ги взехте тези модератори, за даскали по Български език.

На всеки му е ясно, че никой от тях няма да тръгне да следи за запетайки и точки с големите лупи - просто се отбелязва, че наглата неграмотност, няма да се толерира във форума и смятам това за нормално, защото и на мен ми е трудно да чета на шльокавица, и брутално неграмотни, несвързани изречения, където да се чудиш и гадаеш какво е искал да напише участника.

jordanov
23.12.2011, 16:11
Форумът си е много добре , участниците - качествени , продължаваме напред . Препоръка към администрацията - никакви емоции при вземане на управленски решения ! Не е лошо преди да решите да изтриете нещо или да го прехвърлите на друго място да се изчака няколко дена , така понякога се получават култови диалози които трябва да останат за поколенията :D , нищо че не са на академичен български или пък точно по темата . Плюс това не всички участници сме постоянно на линия , че да се включим пълноценно , но както и да е . Препоръка към колегите - народецът ни е озлобен , сръдлив и докачлив , приемайте живота такъв какъвто е и гледайте по-айляшки на нещата , както казва уважаван форумец . Скоро ще направя една година тук , влизал съм в диалог с доста колеги , някой ако съм засегнал , да прощава и/или да ми го връща drinks; . Весели празници на всички и умната с гощавките ! Ако я няма умната , може и с русата cool; ! Умереност във всичко ! Аз отивам да вкарам едно малко туламорче , както казва друг уважаван форумец drinks;

gojyto_
20.01.2012, 15:57
Професори не разбирам нещо неправилно ли казах.Ако да.Ми вземете ме опровергайте, не да ми пишете някви разказчета и да са правите на много велики.

vanHanegem
20.01.2012, 16:08
Професори не разбирам нещо неправилно ли казах.Ако да.Ми вземете ме опровергайте, не да ми пишете някви разказчета и да са правите на много велики.

Колега, само в този пост си допуснал 7 (седем) правописни грешки. Вероятно си емоционално превъзбуден?! Словореда... - няма да го коментирам. Ако искаш опровержение - напиши нещо по същество. Форумът няма да "олекне", ако ги няма твоите постове, а напротив!

gojyto_
20.01.2012, 16:11
Не.Аз съм неграмотен и не мога да пиша.Сега какъв ти е проблема ???

buci59
20.01.2012, 16:16
Не.Аз съм неграмотен и не мога да пиша.Сега какъв ти е проблема ???

Колега,дали си неграмотен или не,това нас не ни интересува,имаш правото да пишеш и изказваш мнения,но когато не спазваш правилата на форума мненията ти ще бъдат изтривани,както е правено и с други.Сега разбра ли ме правилно.

gojyto_
20.01.2012, 16:19
Мисля,че във форума не трябва да се учим на правопис,а на пчеларство.Но както и да е.Айде пишете си ПРАВИЛНО и успех с пчеларството ПРОФЕСОРИ.

scutellator
20.01.2012, 17:24
Колега, само в този пост си допуснал 7 (седем) правописни грешки. Вероятно си емоционално превъзбуден?! Словореда... - няма да го коментирам.

Май "средната възраст се обажда". Колега, постарай се да не бъдеш толкова педантичен.
Убеден съм, че дори учителката му по граматика да участваше в този форум, не би си направила труда да преброи правописните му грешки. Повечето хора дори не биха ги забелязали, ако не беше повдигнал въпроса.

Bee Happy

N-2
20.01.2012, 21:50
Съжалявам за Годжито. Мисля, че провиненията му не са толкова големи, за да получи бан. Може би прекалено строго го съдите, все пак пише на български, нали. Това, че замества някои букви с цифри е като да говори на жаргон или на диалект. Ако в обкръжението ви има някой, говорещ на диалект или жаргон, бихте ли го изгонили или пренебрегнали докато ви обяснява нещо интересно, или значимо или ... гениално?

Светозар Каменов
21.01.2012, 09:29
Съжалявам за Годжито. Мисля, че провиненията му не са толкова големи, за да получи бан. Може би прекалено строго го съдите, все пак пише на български, нали. Това, че замества някои букви с цифри е като да говори на жаргон или на диалект. Ако в обкръжението ви има някой, говорещ на диалект или жаргон, бихте ли го изгонили или пренебрегнали докато ви обяснява нещо интересно, или значимо или ... гениално?
Е, има някои, за които е много по-важно дали има правопсна грешка в мнението, отколкто какво се казва и особено ако не съвпада с тяхното мислене.
Ама нейсе, виждал съм това и из други форуми дето са останали 5 човека, но пък си пишат правилно и са си на едно мнение.

jordanov
21.01.2012, 10:45
Буци , питам те като Администратор на форума - докога ще съществува екстрата щом на някой форумец му се навири .... адреналина и да си изтрива мненията как си му е кеф ? И репликите по изтритите мнения да остават в безтегловност ? И даже да стигаме до вчерашната случка завършила с призива на авторитетен форумец - " Стига сте се заяждали " ? Сега да почвам да се обяснявам ли ? Или да се оправдавам ? Или да си почвам мненията да ги коригирам едно по едно ? Или направо да трия че е най-лесно ?
И още - кога ще заковете обявите на пловдивската фирма там където им е мястото ? Ако не сте забелязали от месец и половина освен че нарушават т.10 от Основните правила на форума те ни изнасят и лекция по маркетинг . А утре някой като почне да ни продава гръцки мед / ако вече не е започнал / ние сигурно пак ще му обясняваме какъв е БГ стандарта , вместо да го заковем там където му е мястото ?

buci59
21.01.2012, 15:15
Буци , питам те като Администратор на форума - докога ще съществува екстрата щом на някой форумец му се навири .... адреналина и да си изтрива мненията как си му е кеф?

Твърдо против съм това да се прави,но мненията са си индивидуални,и всеки има правото да ги коригира,,след като по тях вече е дебатирано.За съжаление,форума няма такава опция,която да отнема възможността на потребител да си коригира мнението след направени дебати по него.Въпрос на коректност е това да не се прави, колкото и да е " навирен адреналина " на някой.

Димитър Бонев
21.01.2012, 18:02
Ще помоля модераторите да възстановят Gojito. Това, че на моменти е малко по-рязък го отдавам на младостта му.

valyo
21.01.2012, 19:22
Буци , питам те като Администратор на форума - докога ще съществува екстрата щом на някой форумец му се навири .... адреналина и да си изтрива мненията как си му е кеф ? ...
?

Във връзка с горното и с въпрос на администратора на форума мога за себе си да кажа само това :

Иване,
съжалявам за неприятностите които ти причиних, без вина виновен да отговаряш, но ми беше показано от другите съфорумци, че не допринасям за повдигане нивото на форума, реших че повече няма да подвеждам другите ползватели с некомпетентни мнения. И за да няма подведени ги махнах. И без това всичко го има вече написано.

Между другото, докато ги махах осъзнах, че наистина две трети поне са H2O или с други думи - разредител.
Дори си мислех че не е лошо да се препоръча на всички да минат и да поизстискат водата от мненията си.

Форума ми харесва и искам да продължа да съм част от него, но за (поне) известно време - само четяща част.

Поздрави на всички форумци.

buci59
21.01.2012, 20:05
Лично на мен проблеми не си ми създавал,не зная защо си останал с това впечатление.Включвай се и пиши,когато ти е удобно,затова се нарича форум-да изразяваме мнения,впечатления,без да се опитваме да ги налагаме.Всеки има право на това,нали?Неприятното се получава,когато някой си изтрие мнението,както го отбеляза по-горе колегата,след това всичко става несвързано,неясно и безсмислено.

Станко Ставров
21.01.2012, 20:19
Форума ми харесва и искам да продължа да съм част от него, но за (поне) известно време - само четяща част.
Поздрави на всички форумци.

Вальо не трябва да го правиш.Във всяко мнение има някаква полза.
Не оставяй да те ръководят емоции.Продължи да си даваш мнението и бъди част от пишещите.

ттитто
21.01.2012, 20:26
Аз също се застъпвам за Гожито. Той е с нас от доста време и не смятам, че някои навици на писане, са достатъчна причина да бъде нагрубен някой колега. Дори предлагам, на модераторите, да преразгледат първото правило за потребители и да отпадне частта за заместените ч и ш. Тук все пак са събрани пчелари, а не филолози.

buci59
21.01.2012, 21:16
Колеги,форумите си имат правила за писане,създадени от администраторите.Нашият също.Не може без правила,иначе става анархия.И всички трябва да ги спазваме,без значение кой от кога е тук и с какъв авторитет се ползва.
По конкретния случай мисля,че много шум се вдига за нищо.Без да се впускам в подробности,трябва ли да казвам,че след колегиалната ми забележка към него,ми беше отговорено,че "както си искам така ще пиша,вие ли сте тези дето ще ми казвате какво да правя",както и "не ми трябва вашият тъп и загубен форум и не желая да бъда в него".Ето,това го казва човек,който е от доста време при нас,ентусиазиран,знае какво трябва да се прави но не желае.Избора си беше негов и той го направи.Администраторите и модераторите са в правото си да взимат решения,касаещи добрата атмосфера във форума.Преди регистрация,всеки се подписва,че е съгласен с Условия за регистрация.Избора да се регистрирате отново е личен а не задължителен.Щом като сме тук ще спазваме правилата,всички без изключения.Въпроса е приключен.

vanHanegem
21.01.2012, 21:36
Лоши, добри - законите и правилата трябва да се спазват, още повече, че всеки от нас още при регистрацията е декларирал това.
А относно колегата - той е само на 23 години! Това обаче не може да оправдае невъзпитанато му ,грубо и арогантно държане и поведението му спрямо колеги, които са на възрастта на баща му. Аз обаче си направих труда да разгледам всичките му 25(двадесет и пет) мнения във форума! От тях само в ЕДНО имаше написано нещо по същество по темата "Центрофуги" - коментираше се за тези на "Лизон". Всички други са заядливи, преднамерено подигравателни и груби.Имах "честта" да бъда потребител и в друга социална мрежа с него - в един публичен чат! Съжалявам, че не мога да цитирам точно думите и да опиша поведението му там. Това, което цитира администратора е направо музика за ушите ви. Не може насила да социализираме и интегрираме хора, които въобще не си правят труда за това. Насила хубост не става! Жалкото е, че са толкова млади!

Станко Ставров
21.01.2012, 21:43
Аз мисля, че едва ли представлява трудност на някого да спазва правилата и реда създадени във форума приятели.Аз като потребител съм твърдо за спазването на правилата.Форума не е място да си показваме недостатъците на характера.Призовавам за повече самодисциплина и толерантност от всички.Дано съм разбран правилно приятели.

спартак
22.01.2012, 08:53
Присъствието и комуникацията в този форум е доброволна и в този ред на мисли е нормално да се спазват правилата и добрите отношения.Вярно , че прехвръкват искри от време на време но това си е в реда на нещата - хора сме. Съгласен съм с колегата Станко. Нека бъдем Добри помежду си.

сезгин
29.01.2012, 21:39
Има ли възможност към мненията да се добави бутон ДОКЛАДВАЙ(сигнал) за нередности

buci59
29.01.2012, 22:39
Няма такава възможност.Ако забележиш такава,пиши точно тук.Така всички ще се запознаят със случая и ще реагираме незабавно и адекватно.

valyo
03.02.2012, 19:33
Малко е верочтно да може, щом не става предложения бутон "Докладвай". По същество предложението ми е почти същото. Все пак ще го напиша.

Предложение.
Да се въведе рейтинг на мненията. Когато някой хареса някое мнение да го отбележи. Когато не го хареса - пак. Това да се отразява на профила на форумеца, до "брой менения". Това би било много полезно и за начинаещите които идват с въпрос и получават 5 различни съвета. Рейтинга на "съветващия" може да е критерии. Потребител с "много отрицателен" рейтинг да се банва за определен период. С още по-отрицателен рейтинг да се банва завинаги. Ако не може да става автоматично, да се пише в тази тема.
Това дава шанс на самия "грешник" да види накъде отиват нещата и да се "поправи" своевременно и по-важното самостоятелно.

vankata
03.02.2012, 21:36
За рейтингова система ще опитам да направя но не съм съгласен с баннването, според рейтинга на потребителя ще може човек да прецени да ли да вярва на този потребител.

Недялко Атанасов
03.02.2012, 22:13
предложението на valyo е интересно :) Кое му е интересното ето вземи за пример последните десетина поста в темата -боядисване на кошери и ги оцени по 10ната система=?

valyo
03.02.2012, 22:41
Не е нужно всичко да се рейтингува. Естествено нормално зададен въпрос примерно няма да се рейтингува - само отговорите :) И то от който иска.
Така ако някой почне прекомерно да досажда и събере доста минуси, като ги види може да се замисли.

Но е добре ако може един човек да гласува само по веднъж за едно мнение.

scutellator
03.02.2012, 23:35
В е-bay например също има рейтингова система. След всяка покупко-продажба всеки от двете страни оставя feedback (съжалявам ама дълго време ще се опитвам да си спомня думата на български). С времето се трупа история.
Когато продавача има прекалено нисък рейтинг, това означава само едно - мошеник, не купувай от него.
Когато купувача има нисък рейтинг - неплатежоспособен клиент.

Де да можеше да се въведе нещо подобно за майкопроизводителите и търговците в Бг.

Nic 59
04.02.2012, 00:34
Никъв рейтинг не може да ни спаси от самите нас. Може да рейтингуваш съдържателно мнение защото си доволен, но можеш и да дръпнеш другарчето си в катрана, то за това казват че рогатите не слагат охрана край казаните на Българите. Професионализъм не се налага по този начин. Например в развитите държави бранша сам си е наложил определени практики които останалите са длъжни да спазват и котрола се извършва от самите членове на организацията, и го правят честно и съвестно. Там пчелари контролират пчелари и е напълно резонно защото никой друг не разбира от пчели, и какво ще стане в България ако група контролиращи от даден град отидот при колега със 100 - 200 кошера и не дай боже намерят нещо.............
Как могат да изпъкнат и да са на почит и уважение професионалистите във чуждоезичните форуми и то без рейтиговане /горките колко са назадничави/а тук не? Как ще рейтнговате "големите" производители вкл. работещите по програмите когато тук ги няма? Бранша се тресе от интриги и далавери та останахме да "оправяме" начинаещите като мен. Не ми трябва рейтинг, нивото до което искам да стигна зависи от мен, трябват ми условия да стигна там докъдето мога.

mladen99
04.02.2012, 08:46
Nic 59 -
Тук все ще се намери някои да те препъне спокоино.
Има монопол в тая страна и тои е Държавата - (правителството), тя го определя и оправия няма + хора които искат да забогатеят много и бързо, затова всичката ни е такава.


Това за реитинга е добре да, но нека да се отбелязва на профила, к'во няма нищо лошо. Да се знае на кои да се вярва и на кои не.

scutellator
04.02.2012, 13:01
Никъв рейтинг не може да ни спаси от самите нас. Може да рейтингуваш съдържателно мнение защото си доволен, но можеш и да дръпнеш другарчето си в катрана, то за това казват че рогатите не слагат охрана край казаните на Българите.
... Бранша се тресе от интриги и далавери та останахме да "оправяме" начинаещите като мен. Не ми трябва рейтинг, нивото до което искам да стигна зависи от мен, трябват ми условия да стигна там докъдето мога.

Прав си. Твоето мнение е по важно. Вие трябва сами да решите дали искате подобно нещо или не.


Относно това за търговците - идеята ми беше това да е по-скоро като анкета - всеки който е пазарувал да си даде мнението за съответния търговец. Недоволни винаги ще има, но е важно да се види кои са в повече.

И едно последно нещо:
Как могат да изпъкнат и да са на почит и уважение професионалистите във чуждоезичните форуми и то без рейтиговане /горките колко са назадничави/а тук не?

А ти знаеш ли тук кои са?, щото аз не се сещам за един.

Nic 59
04.02.2012, 14:10
Как могат да изпъкнат и да са на почит и уважение професионалистите във чуждоезичните форуми и то без рейтиговане /горките колко са назадничави/а тук не?

А ти знаеш ли тук кои са?, щото аз не се сещам за един.

За мен професионалния форум е второто ниво. Първото е браншовите структори, национални и регионални. Когато там професионализма,/ във пълния смисъл на думата/ стане водещ и тук ще има такива личности. Желанието тук да има по други взаимоотношения е блян, химера.

vankata
04.02.2012, 16:06
Вече можете да давате репутация, както и да оставите коментар към нея.
Даването на коментар не е задължително.Ако искате да гласувате + или - просто кликнете в/у квадрадчето намиращо се в карето на профила и след това ИЗПРАТИ.Ако искате да напишете и коментар го направете и оценявания ще може да си го прочете.На главната страница най-горе има нова секция-КОМЕНТАРИ ЗА ВАШАТА РЕПУТАЦИЯ.Точно там,всеки може да прочете коментара ако е направен такъв за него.

buci59
07.02.2012, 21:45
Спорната тема е изтрита.За да не се трупа спам,постовете по-нагоре,касаещи мнения по вече изтритата тема са премахнати.

Boro
07.02.2012, 23:41
Какви са тия глупости да не мога да си променя мнението, цензура ли е що ли, или някой го заключи?
При опит да вляза в същото за да си поправя правописна грешка ми изписва:
Имате право да променяте мнението си само в първите 5 минути от момента, в който е било пуснато.

Кликнете тук за да видите съобщението си

Кликнете тук за да се върнете във форума
Хайде да обърнем внимание на нещата за които хората вече ни направиха забележка и да не се правим на по-големи от Папата. Топлата вода отдавна е открита господин администратор.

Boro
07.02.2012, 23:49
Ето за това говорим
http://picbg.net/u/9592/46393/thumbs/619611_fr.jpg (http://picbg.net/pic.php?u=9592wx4bA&i=619611)

Nic 59
08.02.2012, 00:05
Не е толкова лошо да не можеш да коригираш мнение след определено време. Това е и целта да сме по отговорни при даване на мнения.

Boro
08.02.2012, 00:17
Няма такова животно или ако го има се нарича цензура. Аз не говоря за примери когато е воден определен диспут, а после да си делнеш мненията.По този начин всички останали остават във въздуха все едно някой сам си е говорил с шапката. Губи се нишката, пределно ясно ми е. Но това би трябвало да стане след нарушение на някое от правилата, както и след евентуално предупреждение от администратор. Тук нито едното, нито другото. Времето на тоталитаризма отдавна отмина, живеем в свободна страна и ако не обръщаме внимание на съветите ще си останем подобно на един друг форум сам самички за да си модерираме спомените.

Nic 59
08.02.2012, 00:42
Цензура е когато не може да се говори или пише по определени теми, събития и т.н. Тук цензура няма. Ако толкова искаш да изтриеш мнение помоли Модератора.

Boro
08.02.2012, 07:20
Изобщо никого няма да моля. Явно не четеш внимателно, къде съм споменал за триене на мнение? Мое право си е това дали да си променям мнението или да го оставя в последния му вид, но някой ме е лишил от него. Какви са тия 5 минути, аз да не живея във форума. Влизам когато мога и пиша когато мога. Нито съм на състезание за да гледам секундарника, нито пък съм на изпит че да ми прибират листа.

buci59
08.02.2012, 07:41
Когато се пишат мнения е логично да се прегледат преди да се изпратят.Затова е и определено това време,за да се коригира,ако е допусната грешка.А причината да де въведе такава опция е точно тази

после да си делнеш мненията.По този начин всички останали остават във въздуха все едно някой сам си е говорил с шапката. Губи се нишката, пределно ясно ми е.
И какво значи " да си променям мнението"?То е едно и се излага с или без правописна грешка.

vankata
08.02.2012, 08:15
Времето за корекция е увеличено на 60 минути.

vanHanegem
08.02.2012, 08:23
Моето мнение е, че това е едно много разумно и правилно решение - 1 час е съвсем достатъчен да бъде коригирано едно мнение. В никой случай не мога да се съглася с мнението на колегата Боро за корекция или премахване на пуснат вече пост според настроението на неговия автор. Достатъчно много теми излязоха от съдържанието си, или съвсем не може да се проследи дискусията точно поради тази причина. А що се касае за цензура - съдържанието на тази дума е съвсем различно от това, което колегата дефинира!

Юрий Цветков
08.02.2012, 10:45
Аз не говоря за примери когато е воден определен диспут, а после да си делнеш мненията.По този начин всички останали остават във въздуха все едно някой сам си е говорил с шапката. Губи се нишката, пределно ясно ми е. Да обаче, точно заради това е въведено това ограничение. Мисля че, 5 минути бяха напълно достатъчни, ако си допуснал грешка да я поправиш. При всички други случаи, винаги може да пуснеш едно ЛС на мод или админ, и те ще коригират това за което си им писал.

Целта не е да има цензура(макар тази дума да има съвсем друго значение), а да не може всеки, като го стегне шапката и да обезсмисли думите на останалите.

Като бивш модератор на друг форум, съм сигурен, че много добре разбираш защо го правим.

Boro
08.02.2012, 17:54
Който не умее да вникне между редовете цитира само това което му е угодно, подобно на дявола евангелието. Никъде не съм написал, че ще си трия мнението, явно говорим на различни езици и не виждайки смисъла да се боря с вятърни мелници пиша последния си пост в този форум.


И какво значи " да си променям мнението"?То е едно и се излага с или без правописна грешка.
Какво значи ли? Ами горе в дясно над всяко мнение има бутон с ножиците “поправи или изтрий”, по други форуми е "Edit/Delete", преведено "редактирам/изтривам". След като е заложен подобен бутон в инфокутията, значи имам това право. Ти обаче ми го отнемаш. И защо изобщо трябва да пиша на модератор, след като и аз самият мога да си го поправя? И кое е едно, мнението ли? Сега пък и ограничения започнахме да слагаме.
Какво е цензура? Ами пишейки във форума ние водим кореспонденция, а когато ти ми упражняваш контрол върху нея въпреки че аз не съм нарушил нито една точка от правилата на същия, ето това е цензура. Имам регистрации в десетки форуми на различни тематики, но за пръв път се сблъсквам с подобен абсурд. Вместо да се поразровите в администраторския панел и да се вслушате в съветите на потребителите вие слагате някакви рейтинги все едно се конкурираме един с друг. Всеки нормален колега може да отсее смислено мнение или съвет от плявата. Отделно никой не си направи труда да качи нови актуални емотикони, както и тагове към видеообмена. Никой не си направи труда да отвори директория за директно качване на снимки във форума. Нямало такава опция дрън, дрън. На Динко форума е версия 2004 г и има, този да няма. Поставен е някакъв линк за качване, 90 % от които остават с размери колкото на аватар. На човек ще му е нужна лупа за да ги разгледа в детайли. Продължавайте по същия начин, гонете потребителите и няма да е далече времето когато ще останете една шепа хора за да си четете само обяви от производители и търговци.

Еdit: Ще продължавам да качвам филми в торентите, линковете ще поставям в другия форум, който има желание може да ги пейства и тук. Не претендирам нито за авторски права, нито пък да ме цитират като източник. Поредния някакъв абсурд.
Юри, щях да се учудя ако не беше взел отношение по въпроса speechless;

ivandespotov
08.02.2012, 18:11
Не се въздържам вече,и недоумявам защо някой колеги та макар и модове и админи имат нещо против това което казва Боро? Колеги мислете, той е прав и аз съм на същото мнение като него!! Като допусна правописна грешка и да си гледам часовника така ли....??? Да бе да, ние копнеехме да живеем в демократична страна ама нейсе!

Станко Ставров
08.02.2012, 20:56
Колеги относно снимките ако кликнете върху снимката тя става голяма и чудесна за гледане.Преди няколко дни се регистрирах и във форума НаправиСам.бг. Докато тук не съм имал проблем с качването на снимки там снимка с размер над 1мб не успях да кача, или пък е сложно за мен.Във форума на Динко имах същия проблем и първо ги качвах в Снимка бг. и от там във форума, това ме дразнеше много.Относно реда в един форум и съществуването на някакви правила не виждам нищо лошо.Във НаправиСам както и др. форуми всеки въпрос или пост се превръщат в отделна тема стояща с години без да има мнения по тях. Трупат се страници с теми губещи своята актуалност и става една каша объркваща новорегистрираните.Едва ли е необходимо да има сходни теми с еднакво съдържание.Според мен не.За това си и харесвам форума и следвам правилата му и ама въобще не се сърдя ако мое мнение е преместено или изтрито.Така че и вие не се сърдете и продължавайте да участвате активно, защото сте необходими.Желая ви успехи.

syzi
08.02.2012, 22:06
Станко,приятелю,ти си най-дипломатичния човек,когото познавам!Поздравявам те! drinks;

koragroup
09.02.2012, 07:43
Отскоро съм в този форум, но в други съм от години. Опитът ми показва едно - най-важен е добрият тон. Ако няма дрязги, обиди и скандали, няма да има изтрити или баннати потребители и никой няма да иска да си трие мненията от преди месец или година. Разбира се трябва да има и здрава модераторска ръка, за да няма разводняване и голословие и изцепките да се убиват още в зародиш.
П.С. Горе-долу същото написах в един друг форум (пак пчеларски) и като добавих, че форма е разхвърлян и трудно се чете........ и ми изтриха профила...ха-хаааа tube; а вие ми говорите за цензура тука... next_banned;

buci59
09.02.2012, 08:39
Колеги,Приятели!Не исках да взимам отношение,защото нещата са ясни и не е нужен коментар,и нямаше да го направя,но Вие сте длъжни да знаете.
Когато създадохме форума,искахме да съберем хора и да направим едно съобщество ,където да общуваме,споделяме и решаваме проблеми свързани с пчелитe.И го направихме.За толкова кратко време сме вече над 1500 човека,и то за по-малко от година и половина.Знаехме,че нещата ще стават бавно,ще има много проблеми,че ще ни е нужна и Вашата помощ.Знаехме обаче, че ще има и недоволни,хора,които ще имат претенциите за различни неща,знаехме,че ще има и такива,които ще дойдат тук с една цел-да рушат.И както на всякъде,и тук въведохме правила.За краткото време,в което сме заедно ние нямаме претенциите,че сме най-добрите,но се борим да станем такива,имаме основание обаче да кажем,че сме най-отворените към потребителите си,защото всички Ваши предложения ги коментираме и решенията ги вземаме в екип и Ви информираме за тях.За разлика от други споменати форуми,където дори няма и правила за писане да не говорим за права на потребителите.Колеги,участ вам и в други форуми,и навсякъде правилата са различни и без значение дали на мен ми харесват или не,аз се ръководя от тях,защото са правила и така са решили хората,които ги създават,и ако на мен това не ми харесва,просто ще избера мястото,където ми допада,но с това правилата няма да се променят на старото място.Същото е и тук.Всички Вие,които които смятате,че тук намирате атмосфера и нужното за вас,останете и пишете,питайте,отговаряйте и се чувствайте като сред приятели.Тези от Вас,които мислят,че не им е тук мястото и е излишно да си губят времето да отидат на друго место и дано там намерят изява.Никого не спираме,както да дойде при нас,така и да ни напусне.Избора е личен.Желаем успех на всички.

Станко Ставров
09.02.2012, 11:18
Станко,приятелю,ти си най-дипломатичния човек,когото познавам!Поздравявам те! drinks;
bow; drinks;

Boro
09.02.2012, 20:16
Човек ти направо ме изумяваш. Като говориш за правилата е редно да ми посочиш пример къде и с какво ги наруших. И къде в тях пише че нямаш право да си променяш мнението или ако го направиш, трябва да спазваш някакъв срок? Ето видно е че и ти си си променил горното мнение, защо аз да не мога? Същото си го написал сутринта в 8,40, а редактирал вечерта в 17,40. Колко пъти по 5 , а после по 60 минути са това? Това ми е въпроса. speechless;

vanHanegem
09.02.2012, 20:21
Не се изумявай! Ако не ти изнася - там, при чирпанския тигър ще си в твои води!

jojonov
09.02.2012, 20:26
Boro, нали каза в предния пост, че ти е последен?

ivandespotov
09.02.2012, 20:35
Абе колеги, кво сте го захапали Боро?!? Що не си храните пчелите ами се занимавате с човека? И колега Ханегем не е тигър, а тигрица ако не знаеш!!!

vanHanegem
09.02.2012, 20:40
Абе колеги, кво сте го захапали Боро?!? Що не си храните пчелите ами се занимавате с човека? И колега Ханегем не е тигър, а тигрица ако не знаеш!!!

Деспотов, остави че ако и Зарко се намеси....ще стане Апокалипсис!

ivandespotov
09.02.2012, 20:53
Абе колеги, кво сте го захапали Боро?!? Що не си храните пчелите ами се занимавате с човека? И колега Ханегем не е тигър, а тигрица ако не знаеш!!!

Деспотов, остави че ако и Зарко се намеси....ще стане Апокалипсис! Колега, аз смятам, че форума съвсем не е място за дялкане на стари трески! Ако има такива? Успех на всички и бъдете преди всичко човеци!!!

kando
09.02.2012, 21:02
Boro като те гледам не си чак толкова неграмотен, че за една запетая, някой да ръгне да ти прави забележка .... еле па модератор да те наказва.

Знаеш много добре за какво се прави това - пише някой коментар, който ти оспорваш успешно и онз земе, та се върне да го "редактира", и твоето мнение остава едно свободно реещо се в пространството изказване, без никакъв контекст и връзка. Като се злоупотреби така два-три пъти (макар, че дори един път е достатъчно) и цялата тема отива по дяволите.

п.п. виж за рейтингите и на мен не ми се нравят, ма па какво толкова в крайна сметка - рейтинг пчелар не прави.

syzi
09.02.2012, 21:03
Деспотов е прав,колеги.Нека да запазим добрия тон!Това е мястото,където всеки може да изкаже мнението си и да се аргументира за това.Всеки преценява през собствената си призма,но няма защо да обиждате.Съгласна съм,че правилата са ,за да се спазват,но могат и да се променят.

estabien6
09.02.2012, 21:07
Съединението прави силата!!! Та в този ред на мисли си се чудех ,не е ли възможно да се обединим в някакъв Пчеларски съюз ,на хората от форума и не само

Владимир Владимиров-Влад
09.02.2012, 22:16
Съединението прави силата!!! Та в този ред на мисли си се чудех ,не е ли възможно да се обединим в някакъв Пчеларски съюз ,на хората от форума и не самоПоредния ? И какъв смисъл ? Един качествен пчеларски форум според мен е много по-полезно и стойностно нещо от съюз и сдружение без съдържание.

syzi
09.02.2012, 22:21
ПРИТЧА ЗА НАЙ-ЦЕННОТО ВЪВ ВЗАИМООТНОШЕНИЯТА

Преди много години един крал искал да изпита мъдростта и проницателността на краля от съседното царство, както и прозорливостта на народа му. Затова му изпратил три златни фигури с еднакъв вид и еднакво тегло. Кралят трябвало да разбере коя от тях е най-ценна. Заедно със свитата си кралят разгледал фигурите, но не могъл да открие и най-малката разлика между тях. Дори най-мъдрите в кралството били готови да заложат главите си, че разлика няма. Кралят се натъжил от заплашващия го позор, че управлява царство, в което няма човек достатъчно умен, за да открие разликите между фигурите. Цялата страна се занимавала с това и всеки правел най-доброто, на което е способен. Когато всички почти били загубили надежда, един млад човек се обадил от затвора. Той бил съгласен да определи разликите, само да го оставят да огледа фигурите. Кралят го повикал в двореца и наредил да му ги дадат. Младият мъж ги разгледал много внимателно. Най-накрая открил, че всяка фигура има по една малка дупчица в ухото. Продължил изследването си, като прокарал тънка сребърна нишка през дупчиците. Открил, че при първата фигура сребърната нишка, вкарана през ухото, излиза през устата. На втората – през другото ухо. При третата – нишката най-после се показала през пъпа.

След като помислил малко, той се обърнал към краля:

"Ваше Височество, мисля, че решението на загадката ни се представя като отворена книга. Трябваше само да я прочетем. Вижте тук, както всеки човек е различен, така и тези фигури са различни. Първата фигура напомня на човек, който, едва чул нещо, бърза да го разкаже на някой друг. Втората фигура наподобява човек, за когото казаното влиза през едното ухо и излиза през другото. Третата фигура прилича на човек, който, щом чуе нещо, го запазва за себе си и душата му се вълнува. Господарю! След всичко това ти трябва да оцениш стойността на фигурите. На коя от тях би се доверил? На тази, която не може да запази нищо в себе си? На другата, за която твоите думи са като отминаващ полъх на вятъра? Или на онази, която ще бъде надежден пазител на твоите думи? "

kando
10.02.2012, 00:06
Има и едно друго послание в тази притча, а именно - затворника .... а какво и що е посланието, няма да се правя на експерта, че първо не съм и второ вярвам, че всеки ще разбере.


п.п. по принцип, притчите имат няколко прочита (предимно 4-и) - по това се познава тяхната автентичност. (но не е правило де)- а не по заглавието им (;

п.п. 2 хареса ми притчата - не я бях чувал, ще имаш един плюс от човек, който ти благодари за споделен завет, не засягащ пряко тематиката на форума. Даже точно е така ще правя - от мен ще получавате плюсчета, но не за знанията ви относно пчеларския занаят.

Мерси syzi !!!

syzi
10.02.2012, 07:44
Поздравления,kando!Хванал си първоначалния ми замисъл. drinks;

ттитто
10.02.2012, 14:30
Понеже не разбрах: тези рейтинги за всеки пост ли могат да се поставят или един потребител може да даде за друг потребител еднократно положителен или отрицателен вот.

vankata
10.02.2012, 15:35
На всеки 24 часа може по един път да се дава положителен или отрицателен вот.

estabien6
10.02.2012, 16:28
Много добре измислено ,иначе щеше да стане мармалад

kando
11.02.2012, 23:29
Поздравления,kando!Хванал си първоначалния ми замисъл. drinks;

Опси не съм видял - мерси drinks;

Рекох да ви питам - не мислите ли, че така с тези рейтинги наистина е малко .... някак си стягащо, аз ми е много неудобно така с разни титли, рейтинги и прочие. Дори наскоро в един форум имахме такава дискусия, че там тъкмо се бях преборил да ми пишат рейтинг глупак, те на какво едни гласувания нещо правиха за различни титли, взеха че ме издигнаха в популярен герой ...... и сега нямам мерак да пиша там.

Този рейтинг, е куца история така - като погледне човек, ще рече, че някои са тотални некадърници, па други са баш спецовете, а това не, че не е вярно, а просто няма как да бъде вярно. За един въпрос/ тема, човек може да греши тотално, но за друг да е псулютно прав - малко ненужно идва някой да си носи минусите и да му е криво, пък да говори правилно за даден въпрос, па друг да бърка, но да е подкрепен от доста плюсове.

В някои форуми е направено по-друг яч - там хората нямат рейтинги, а просто към всеки пост в темата, има в ъгълчето +/- или палец нагоре/ палец надолу. Съответно всеки участник може, АКО поиска да си гласува и изцяло по свое усмотрение и преценка, дали с дадения човек, в даденото мнение/ пост е съгласен, или пък не е съгласен. Така ми се струва (пък и от опит), по-удачно и приемливо, не мислите ли.

п.п. предполагам, че ме разбрахте, ако искате ще ви приложа снимки от други форуми, за по-ясно?

kando
11.02.2012, 23:30
ейй все се самоцитирам - сори.

Бай Пчеличко
12.02.2012, 10:18
Прав си , колега ! Бонуси и оценки не са в полза никому ! Това са субективно базирани и пристрастни неща , без никаква полза !
judge; thumbdown; sweating; speechless; :D

ттитто
12.02.2012, 17:02
Според мен тези рейтинги трябва да се дават за конкретно мнение, а не за потребител. Както е във фейсбук. Тогава ще може да се вижда колко дадено мнение е поддържано и се е харесало, а друго не. Освен това хората, които роптаят най-често, когато някой изкаже различно мнение, биха могли да си изкарат яда като щракнат бутона за "нехаресване" и да си спестят разводняването на темата.
Какво да направя когато съм много съгласен с мнението на колега по една тема, а не ми харесва мнението му по друга тема? Какъв рейтинг да му отбележа.
Като искам да дам рейтинг на някой, но вече съм дал през тези 24 часа на друг, какво да направя. Да чакам 24 часа и да помня, че имам да гласувам за някой?!
Май историята с рейтингите има нужда от доста обстойно домисляне!

ledenia123
15.02.2012, 17:45
Искам да попитам защо отпаднаха званието напреднал и всички станаха потребители?

ivandespotov
15.02.2012, 18:34
Искам да попитам защо отпаднаха званието напреднал и всички станаха потребители? Еми колега, много елементарно защо! Това отдавна трябваше да се случи. Пример: Начинаещ пчелар със 100 въпроса, автоматично става напреднал!?! Някак не става. Та заради това предполагам.....

спартак
15.02.2012, 19:51
Деспотов, напълно си прав.

buci59
15.02.2012, 20:19
Сметнахме,че не броя на мненията определя кой е напреднал.Това е причината.

Петко Станчев
01.03.2012, 18:13
Не се сдържам вече!До кога ще се разводняват темите по този начин?Имам предвид следното-прочел недоразбрал и хоп мнение по темата,и то мнение което въбще не касае отворената тема.Или пък колеги които,само заради това да бъдат"на всяка манджа мерудия"пишат мнения и то само да се намират на приказка.Например: колегата който продава клей, 3килограма и 400грама(в раздел продава)си е пуснал обява, за да си продаде стоката,вижте писаното!Имайте уважение към хората.Незнам как стоят нещата,но няма ли начин,да се контролират някакси тези ненаместни обаждания по темите?

buci59
01.03.2012, 18:46
.... няма ли начин,да се контролират някакси тези ненаместни обаждания по темите?
Имаш основание,и е правилна забележката,защото някой колеги правят всичко възможно да трупат брой мненния на всяка цена.От днес започнахме почистване на форума от мнения,извън темите или просто спам.

jordanov
02.03.2012, 15:42
Е що орязахте разговора около продажбата на пчелния клей !? Това си беше абсолютно джентълменска дискусия, имаше си симпатична надменност, умерена ирония и достолепна самоирония, даже по едно време ми замириса на скъпи пури в английски клуб. Да не би да има някой да се притеснява, че водим и такива разговори във форума ? Със сигурност mladen99 и evgeni.filimonov не се притесняват. За мненията- смятам че почти няма форумци, които да участват тук само за да трупат бройка, айде да не казвам че въобще няма такива, не виждам причини за безпокойство някакво. Сега, че има хора устати или сладкодумци, ами казвайте директно и на момента кой каквото не му харесва и да се оправят нещата ако има нещо за оправяне, аз поне така правя . След като се спазват правилата за мен всичко е наред.

Nic 59
02.03.2012, 17:25
jordanov, орязоха го защото изтриха неудобено мое мнение.

Юрий Цветков
02.03.2012, 17:59
jordanov, орязоха го защото изтриха неудобено мое мнение.Говориш глупости. Никой не ти е виновен, че не си видял запетаята, която си беше там от самото начало. И започнахте едни безсмислени коментари - имало ли или нямало такова количество. Който се интересува сериозно от обявата, да се обади на посочения телефон и да попита. А който си няма друго занимание, да си потърси, а не да спами по темите.

Nic 59
02.03.2012, 18:38
yuri,
Не съм коментирал темата за прополиса, а "ПЧЕЛНОТО СЕМЕЙСТВО ПРЕЗ ЗИМАТА".

Юрий Цветков
02.03.2012, 18:43
yuri,
Не съм коментирал темата за прополиса, а "ПЧЕЛНОТО СЕМЕЙСТВО ПРЕЗ ЗИМАТА".В такъв случай приеми извиненията ми. Но колегата Йорданов говори за обявата за прополис. А ако е изтрито твое мнение някъде, значи не е било по конкретната тема (тоест спам или флууд), а не защото е "неудобно". Никога на никой не е пречено, да си изкаже мнението.

Nic 59
02.03.2012, 19:02
Изтрития ми пост е:

Подобни "чалъми" и загриженост за " ранното пенсиониране" може да изиграет лоша шега на форума.

Мнението ми е провокирано от изказването на- buci59:
Има си "чалъм" и за тази работа,не създавай погрешно впечатление у хората.

и - Лалов:
Просто като зазимявате не се престаравайте със запасите с мед-сироп максимум 15-18кг.другото го оставете на пчелите,и с тези ротации на корпосите! 1-во питайте защо се прави,кога и как. не го приемай лично отнася се и за други питащи във форума-информацията се усвоява с годините и практиката.не бързайте още с първите 2-3 год.да вземете пенсия като пчелари.

Цитатите са извадени от темите но всеки може да провери дали мнението ми е спам или флууд.

Nic 59
03.03.2012, 11:53
т.24 от Правилата на форума:
Ако потребителят е решил,че във форума не намира необходимата информация и атмосфера,която е очаквал,той може да поиска регистрацията му да бъде заличена.Това се прави с искане в темата"ПРЕДЛОЖЕНИЯ,ПРЕПОРЪКИ И МНЕНИЯ СВЪРЗАНИ С ФОРУМА".Искането му ще бъде изпълнено.

Моля, регистрацията ми да бъде заличена.

buci59
22.03.2012, 18:29
Колеги,прави ми впечатление,че цитатите се използват за щяло и нещяло.Когато в темата върви дискусия и отговорите следват един след друг,според мен не е нужно да се използва цитат,защото става едно мазало-цитат в цитата на цитата,което е напълно ненужно.Нека цитатите се използват само в случаите когато някой иска да отговори на по-предно питане или въпрос,отдалечени от последното мнение в темата.Така с цитата всеки ще припомни на кого и за какво отговаря,мисля,че ще е много по-изчистено и прегледно.

nih
18.05.2012, 10:12
За по-лесно следене на форума и през мобилни устройства бих желал да има и RSS /Really Simple Syndication/ към форума, ако е възможно разбира се.
Ето един: http://phpbbservices.com/smartfeed които става и за phpBB 2.0.x

П.С: Желателно е да махнете папката docs към форума няма смисъл да улеснявате разните хахори с коя версия сте, макар че ме съмнява някои от тях да ги интересуват пчелите :)

Май-обърках раздела ...

jordanov
18.05.2012, 11:41
Имам предложение. Темите за отводки и рояци сигурно вече са над двадесет в няколко раздела и със скоростта на излитащ рояк се създават нови такива. Орежете ги половината и ги изкарайте в нов раздел. Друго предложение - теми , които НЕ са пуснати от модератор и по които в продължение на един месец има само до две мнения да отиват към друга тема в съответния раздел или направо в коша. Например в раздела за начинаещите пчелари има 6 теми с по едно мнение- отговор или коментар.

Юрий Цветков
18.05.2012, 11:51
Колега Йорданов, разбирам проблема и лично аз, като ми остане време ще обединя темите за отводки, ако някой колега не го направи преди това. Относно предложението за пускане на теми, не споделям същото мнение. Не е нормално потребителите да не могат да пускат нови теми. В крайна сметка мен ме интересуват едни неща, теб други и т.н.
Просто МОЛЯ всички, преди да пуснат нова тема да прегледат, дали вече няма такава.

христо
18.05.2012, 12:16
Юри, темите ги обединявай, ама и потребители,дето се рояват всеки месец -също!
Сещаш се сигурно за какво ти говоря...

jordanov
18.05.2012, 13:07
Юри, след като не си ме разбрал, значи аз не съм се изразил ясно. Никъде не съм казал, че потребителите не трябва да пускат нови теми. Но, след като една тема пусната, да речем, от xxyyzzss32 седи 1 , 2...6 месеца и по нея има 1 /едно/ мнение не мислиш ли че мястото й е в "Имам въпрос , моля отговорете" , например.

Mind_Control
18.05.2012, 15:45
Юри, като начало може за нерегистрирани потребители и потребители с регистрация по- нова от Х месеца да не се показват всички раздели във форума.
После може да има един специален раздел- отводки- след като е толкова актуална темата.

estabien6
18.05.2012, 16:10
За,да не видят как се храни със захар и как се лекуват пчелите или за да не могат начинаещите да черпят информация ли??? Интересно ми е ,за това питам.

Mind_Control
18.05.2012, 16:34
За,да не видят как се храни със захар и как се лекуват пчелите или за да не могат начинаещите да черпят информация ли??? Интересно ми е ,за това питам.

Добре, може би специално в този форум не е приложимо. По скоро да не могат новорегистрираните да пишат във всички раздели, а да могат да ги четат само.

Пламен Ганев
18.05.2012, 17:28
Драги колеги,сега след прочетеното се замислих: Защо нямаше подобен форум когато започвах с пчеличките през 2003г?Вече не помня даже в кои пчеларски форуми съм се регистрирал,но след 3 дни ровичкане и точка.Нищо повече!Тук определено не е така!Този форум е много ценен за всички нас,но най-вече за начинаещите.Мисля че:можем да сме само благодарни на хората които саго създали и потдържат,защото няма спор че практиката е много важна,но да не забравяме,че най-скъпото нещо в света е информацията.

jordanov
19.05.2012, 10:24
Estabien, за четенето навсякъде из форума отдавна не е необходима регистрация.

Mind_Control това за ограничаване достъпа за писане на новорегистрирани отдавна мислех да го предлагам, но трябва да се прецизира, а и като знам нивото българско на дисциплина и особено пък на самодисциплина се отказах. За съжаление след бегъл анализ установих че дори участници с отдавнашна регистрация пускат теми еднодневки или по които е разисквано многократно, чак си мисля че нарочно се прави.

Farar, прав си във всичко, това предлагам и аз, да запазим този хубав форум. И най-вече за начинаещите. За съжаление много ценна информация, вкл. и собствен опит на сериозни колеги, тихо и полека се затрупва с плява и отива в миманса. Сега, че на пет-шест начинаещи не им се чете, пускат тема-въпрос, двама-трима хиперактивни колеги им отговарят начаса, е, трябва ли затова да се обезличава форума ? Ми сега е времето на отводките и рояците, хоп 20-30 нови теми, наесен как да ги зазимим, хоп пак 20-30 нови теми, напролет къде са ми пчелите - 50-60 теми и още догодина ще заприличаме на форума на Динко. Десетки страници теми и теми с десетки страници баластра по тях. Мисля че не трябва да се толерира формулата "Чукча-писател, чукча-не читател", а и от опит знам че за една нощ може да се прочете Календарния справочник и на другата нощ вече форума, на спокойствие. На 99% от въпросите отговорът е даден там.

Светозар Каменов
19.05.2012, 11:09
Нямам идея защо от време на време някой излиза с идеи за забрана и рестрикции. Да се забрани да се пише, да се забрани да се чете и какви ли не други идеи, сякаш това не е форум. Наистина няма смисъл от теми с по 2-3 отговора, но спокойно може такива теми ако има полезна информация да се прикачат към една обща, примерно за отводки или хранене. Така и много по-лесно ще се намира информацията, а и винаги има какво ново да се каже.

valeriboikov
30.05.2012, 17:45
Трябва да може да напишеш в търсачката дадена тема и тя да излиза а не да се ровиш половин час до като я намериш.

Ангел Йосифов
30.05.2012, 18:14
Трябва да може да напишеш в търсачката дадена тема и тя да излиза а не да се ровиш половин час до като я намериш.


Къде се "ровиш"?Нима другите теми са безинтересни.С една или няколко теми няма да се получи.Всички са свързани и е необхотимо да се знаят(четат). sleepy;

Юрий Цветков
26.06.2012, 22:28
Поради следните 3 факта,
1. вече по-вече от 3 месеца съществува темата "ПРОИЗВОДИТЕЛИ И ТЪРГОВЦИ НА ПЧЕЛАРСКИ ИНВЕНТАР" в която никой производител или търговец не пожела да се представи, а иначе ежеседмично се пускат всевъзможни обяви.
2. тарикати като Боян от Бургаско системно нарушават правилата ( в момента е с регистрации като Б.Медаров и sisi87sc ), а това са му поредните, понеже вече смени десетина други, само и единствено да върти алъш-вериш през форума
3. поддръжката и въобще съществуването на форума е благодарение на личните средства на Иван, които вади от джоба си, предлагам:

Обявите да се разделят на 2 раздела. В единия, както и до сега форумниците, ще си пускат личните обяви. А другия да е за обяви от производители, търговци и "тарикати", като Боян, които да си плащат за публикуването им. В много други форуми има такива платени раздели. След като искаш да ползваш форума, като он-лайн борса, то ще си плащаш за услугата. Получените средства ще отиват за плащане на хост и домейн за да го има форума, а защо не и дай боже Ванката да получи и някакво финансово обезпечение на труда си.

Пламен Ганев
26.06.2012, 22:42
Че много ясно!Свършиха безплатните обяди!Защо сте го допуснали изобщо това?Всяка обява платена и толкова...

Владимир Владимиров-Влад
26.06.2012, 23:15
Това е съвсем нормално и естествено.

Станко Ставров
27.06.2012, 07:09
Юри абсолютно си прав приятелю! Същността на форума е да си помагаме и да бъдем полезни един на друг.Другото е келепирец.

vankata
28.06.2012, 17:22
Обявите да се разделят на 2 раздела. В единия, както и до сега форумниците, ще си пускат личните обяви. А другия да е за обяви от производители, търговци и "тарикати", като Боян, които да си плащат за публикуването им. В много други форуми има такива платени раздели. След като искаш да ползваш форума, като он-лайн борса, то ще си плащаш за услугата. Получените средства ще отиват за плащане на хост и домейн за да го има форума, а защо не и дай боже Ванката да получи и някакво финансово обезпечение на труда си.


До няколко дни обявите ще бъдат разделени в два раздела както предлага yuri

ттитто
02.07.2012, 16:41
Ако е възможно да възстановите маркирането на мнения с текст кога са променяни за последно. Или поне ако след едно мнение има друг отговор, то то да не може повече да се променя. Има вероятност мнения, на които вече е отговорено да бъдат променени и така да се получи неловка ситуация с отговора. А дори и противоречия между питащия и отговарящия.

ттитто
25.07.2012, 16:16
Възможно ли е да се направи раздел от форума достъпен само за определени потребители. Това ще позволи форумът да действа като сдружение или като частен клуб. Има доста потребители, които се познават лично и знаят, че са истински пчелари с определени убеждения в интерес на пчеларството, а не на прекупвачи, преработватели и какви ли не още.
Достъпът до този раздел да бъде направен само с препоръка от друг пчелар с вече разрешен достъп. Първоначалните потребители могат да се определят от модераторите. Новоприет пчелар може да даде препоръка за прием на нов член след минимум 6 месеца.
Така в ограничения раздел ще може да се споделя информация, която не е добре да достига до ушите и очите на който не трябва. Ще могат да се обсъждат цени, да се организират съвместни продажби и т.н.между хора, които си вярват.

Румен Димитров
25.07.2012, 16:25
Идеята е добра....за немски пчеларски форум....или американски...
...при нас, първоначално ще се почне едно натегане, каквото в момента се наблюдава....и след евентуален неуспех за влизане в "братството" ще се почнат интриги и дрязги...
...българина не разбира от галене....ма от тояга разбира!!!!

ттитто
25.07.2012, 16:52
Чак пък натягане. Ще се натяга на кого?!
Освен това, ако наистина има полза от това, който и да е ще се замисли дали е по-добре да участва в интриги и дрязги или да работи съвместно с другите. А когато препоръчващият носи солидарно отговорност за препоръчания от него потребител ще се контролира от самосебе си достъпът.
Освен това българите не сме чак такива егоисти. Както видяхте последните седмици има трима удавили се за да спасят чужд живот. Не се подценявайте!

Румен Димитров
25.07.2012, 17:53
Форумната платформа позволява този вид делене на касти....остава администраторското желание wink;
От мен, УСПЕХ !

jordanov
26.07.2012, 08:24
Ттитто, това трябва да си го видял при зайчарите? И досега не ми е ясно що направиха тъй тия хора, надявам се да са доволни от резултата. Все си мисля че при нас философията е друга, пък и сега забелязвам че хората които се познават не са много активни напоследък. Лично аз нямам никакви проблеми да си говоря с когото и да е по всякакви теми и да заставам зад всяка моя дума. Сигурно и за това не участвам в общества от затворен тип, че даже и съм им противник. Конфединциалната информация не е проблем и сега да се обменя на лични, по телефон и т.н., пък ако има и строго конфиденциална cool; - само на четири очи.

N-2
26.07.2012, 10:08
Предложението на ттитто е много добро. Има доста форуми който имат такива зони. Достъпа до такива зони се счита за признание и престиж.
Няма сърдене, няма интриги, няма ти що имаш а аз нямам... Нивото на подобни форуми обикновено е високо а и става дума и за бизнес.
Ако не са ме излъгали руснаците - пример за такъв форум е пчеловодство. Ежегодната им среща от обикновена среща на неколцина души от форума се е превърнала във сериозен бизнес и може би най-значимото пчеларско събитие в Русия.
Аз съм регистрирана в pchelovod.info. Ако за него става въпрос, наистина се провеждат срещи, за които непрекъснато получавам покани. Но никой не ме е представил, за да получа правото на достъп и регистрация. Ако не съм регистрирана, нямам право да пиша и да ползвам библиотеката, но мога да чета. Никът ми и там е латинско наименование на растение.
Ако става въпрос ограничаване достъпа само за определени зони в този руски форум, не знам, но мисля, че не е много вероятно.
А тук за това ли става въпрос, за достъп до определени зони или изобщо до форума?
Каквото и ограничение да се направи, форумът няма да е толкова интересен и актуален, мое мнение.

N-2
26.07.2012, 11:17
Но пък от друга страна, ако се направи форумна зона, която по някакъв начин ще е обединение би било полезно само по себе си само за това, че и в нашите условия на индивидуализъм някои хора правят общ бизнес или поне планове за подпомагане, коопериране.
В тази връзка, предполагам, че това, че се е случило някакво обединение, ще е особено любопитно най-вече на donboneti. inbox; Изненадааа. wink;

Но само обособяване на зона, ограничена за определен кръг, без други функции, не е равно на обединение, а по-скоро на кастово или друг вид разделение.

Румен Димитров
26.07.2012, 11:58
.....
Но само обособяване на зона, ограничена за определен кръг, без други функции, не е равно на обединение, а по-скоро на кастово или друг вид разделение.

+1

иначе казано, ще се прави някаква масонска ложа при пчеларите....тайно, скрито и само елита, с цел по-нататъшно, лично облагодетелстване и взаимопомощ :D
Продължавам да не разбирам идеята....ама тва сигурно, щото съм тъп wink;

Пламен Ганев
26.07.2012, 12:10
Идеята е много добра,но трагичното е че българското пчеларство все още е много раздребнено.Само хората които работят в големи мащаби могат да се отнасят сериозно с по нататъшни действия,поне според мен!

jordanov
26.07.2012, 12:56
Ммм, освен комерсиализъм започвам да надушвам и елитаризъм. Кой е гаранта че нещата които се правят тихо и кротко, без много шум, ще бъдат за общото благо? Единствено мога да се съглася с тебе че Собственика си решава какво и как. Само да ви кажа че когато се променят правилата по които се е създала и завъртяла някаква система мноого нежно трябва да се пипа, щото почти винаги ефекта е обратен. Справка - българската действителност.

N-2
26.07.2012, 13:33
Идеята е много добра,но трагичното е че българското пчеларство все още е много раздребнено.Само хората които работят в големи мащаби могат да се отнасят сериозно с по нататъшни действия,поне според мен!
Раздребнено ни е ... мисленето и душичките са ни раздребнени, дребни душички...

N-2
26.07.2012, 14:07
никога не съм крил и не се срамувам че съм комерсиален пчелар...
Все се чудех, но е сега е моментът да те попитам, защо в профила ти пише професия - безработен, интереси - пчеларство.

N-2
26.07.2012, 14:52
Да, предполагах, че ще отговориш с някоя притча. wink;

Пламен Ганев
26.07.2012, 21:36
Не ви ли е кофти когато ви пише някой,да не знаете от кое населено място е?Мен поне това ме дразни!Името и бройката кошери не ме вълнува толкова,защото то от написаното става ясно.

Има ли възможност да се вкара полето задължително?Дори и някой да излъже,повечето ще си напишат поне областа.

N-2
26.07.2012, 22:11
Не, мен не ме дразни.

павликянин
26.07.2012, 22:21
Не само, че е кофти, а може да бъде и много подвеждащо някое мнение на такъв колега. Защото по един начин стоят нещата до Дунава, по друг - в Софийското поле, по трети - в Пловдивско и т.н. "Не по-късно от началото на август месец задължително правя еди-какво си". ОК, ама в кой регион?

N-2
26.07.2012, 22:32
Така е.
Затова не се подвеждайте от съветите на такива анонимни. Просто ги подминавайте.

Spens
26.07.2012, 22:48
Извинете че се обаждам.Не схващам каква е идеята от тази инициатива най-вероятно това ще откаже доста хора почувствайки се отритнати да спрат да посещават форума,всеки който е в този форум се интересува от реализация на продукцията си на добра цена ,нали за това и-нета навсякъде по света хората споделят и точно това е идеята на общуването ,да помогнеш на някого безвъзмезно без да чакаш облаги и да те знаят кой си и какво работиш едва ли това е от значение.Ако примерно работя на запад точно в тази сфера мислите ли че група от 20-30 човека ще е от значение,като българин ще предпочета моралната страна на нещата ако разбера как стоят.Относно мнението на колегата Александров за руския форум пчеловод.инфо -няма такъв подфорум -невидим за другите потребители-може да пише на Администратора АЛКОР и да попита wink; ,руснаците си имат чат на който разговарят и който все пак е достъпен в райдкал ,който между другото е интернационален стига да знаеш езика.Ако считате че новбранци и такива с неудобни коментари -неотговарящи на класата на форума и критериите ви-просто ни закрийте регистрациите на неудобните и си останете ВИЕ вместо да се чудите какво да измислите като предтекст...и без това нямате полза от -моля дайте съвет...или какво да направя за да..-подобно капсулиране не че ме пита някой но все пак не звучи добре за форума....Не знам на кой му дойде тази тъпа идея предвид че има два форума само в България и следейки мислите и мненията имам чувството че пишат едни и същи хора в тях под различни никове-или греша а и мненията общо взето се преповтарят...но както си решите.

Spens
27.07.2012, 00:45
Моля да бъда извинен колега за недоразумението ...мисълта ми беше че всеки е равнопоставен във форума ,подобно разделение е най -малкото дразнещо и обидно.Разбира се че ни интересува всичко-да винаги ще има такива които ще се обадят само за да си сверят часовника ...но не може и без това -хора много.Аз например мога да помогна на доста хора но предвид прочетеното тук-там си вадя някави заключения от написаното.Форума засега е най -добрия аз не виждам причина за реорганизации и задкулисни прйоми по-скоро се организирайте всички заедно .В пчеларстото в България няма почти нищо ново, неща от 50 години се преповтарят наново аз не знам какви точно цели гоните.Може ако ви липсва адекватна форма на общуване да си откриете ваш линк в райдкал със съответния код който си изберете и където ще можете да подбирате хората с които говорите в реално време без проблем,ако това е целта на занятието.
.всеки който е в този форум се интересува от реализация на продукцията си на добра цена ....
и кое точно в поста си сгреших колега? Начинаещия ще намери пътя си ,когато развие и направи пчелин ,пак до това ще опре...поне така си мисля.

Юрий Цветков
27.07.2012, 06:34
Спенс, форума няма да се закрива или "реорганизира". Ако се добави нещо ново, то ще е само по желание на потребителите. Както и до сега всеки може да си каже или попита всичко което го интересува.

Ако аз и Борислав примерно решим да правим "тайна задруга", то няма да се допитваме до теб или който и да е. Мисля, че не правилно разбрахте идеята на ттитто. Не знам дали тя ще се осъществи, но по никакъв начин нчма да се ограничава възможността за достъп на потребителите до форума.Разбира се, ако спазват установените правила.

Димитър Бонев
27.07.2012, 11:40
Ще си позволя и аз да се намеся. Нещата не са толкова прости, колкото някои колеги се опитват да ги изкарат. Когато става дума за бизнес, то нещата не могат да са публични. Форумите се четат и от "доброжелатели" и добрата идея оставена на открито се превръща в крах. Не напразно всяка една фирма не публикува по форумите какви поръчки и как се надява да получи. А иначе аз съм за едно такова начало. Би било от помош на много сериозни пчелари. А никой не игнорира наченаещите. Ще дойде времето, когато и те ще се влючат. Ако тази успее да се реализира то аз ще съм най щастливия човек в този форум. В крайна сметка ще докажем че не само си чешем езиците а и сами поемаме нещата в свои ръце. Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи

jordanov
27.07.2012, 16:14
Къде отиде мнението на Борислав дето искаше да чупи някаква глава, че се бях засилил да му кажа някои неща ?

Пламен Ганев
27.07.2012, 18:57
И Защо си почти убеден че ще стане издънка?Толкова ли няма хора около теб да произвеждат качествен мед?Най правилното е да пратиш отново мед,защото в живота празно няма,но всеки сам си решава естественно.
Пчеларите имат много лош комплекс: Тяхното винаги е най качественно!
Вече години наред се вземат проби.Човек който с това си изкарва хляба няма как да си позволи разни магарии.

Владо-Gillan
27.07.2012, 20:35
ще се делим на касти, рангове, чинове и кво още????Има една приказка разделяй и владей. drinks; Това е голяма простотия, ама правете квото щете, ваше право си е.Само за инфо Иманярския и Техническия форум, бяха така и си останаха по 20тина човека.Така че квото решите, успех

Владо-Gillan
27.07.2012, 20:46
е в предишната страница за тва се говори.В един технически форум беше така, и е факт че останаха 20тина човека.Сега гледам че пак са го пуснали целия свободен, ама хората ги няма.За иманярския нямам инфо кво става, че още лекувам контузии от катастрофата и не се занимавам.Но пак казвам, това е право на Админите.Най добре би било, да се пусне анкета,и квото сабя покаже тва да е.Глас народен, глас божи.

Светозар Каменов
28.07.2012, 07:42
Може пък и да доведе до нещо такава идея, въпроса е как ще се развие. Добре ще е основната цел да е да се направи едно бъдеща сериозна организация на пчеларите.

vankata
29.07.2012, 19:32
Идеята е добра....за немски пчеларски форум....или американски...
...при нас, първоначално ще се почне едно натегане, каквото в момента се наблюдава....и след евентуален неуспех за влизане в "братството" ще се почнат интриги и дрязги...
...българина не разбира от галене....ма от тояга разбира!!!!

Аз също съм на това мнение и съм против да има раздели видими за определени потребители.

Spens
29.07.2012, 20:36
Идеята е добра....за немски пчеларски форум....или американски...
...при нас, първоначално ще се почне едно натегане, каквото в момента се наблюдава....и след евентуален неуспех за влизане в "братството" ще се почнат интриги и дрязги...
...българина не разбира от галене....ма от тояга разбира!!!!

Аз също съм на това мнение и съм против да има раздели видими за определени потребители.
Както решите господин Администратор...но ще ви кажа че и други са го правили с други форуми...и в тази секция направена с код достъпен само за определени-няма кой да пише в последствие.Едва ли нещо ново ще се коментира там ,пак ще прозре българщината ни само ще се провокира злоба към форума и негативни мнения.На мен лично ми харесва форума такъв какъвто е-не знам на кого му дойде тъпата идея за реформи,вярвайте ми ,все има откъде да се научи само ще се отвори работа на модераторите.Иначе еуфорията е голяма -поне в началото.
с най-добри чувства Spens.

buci59
31.07.2012, 12:04
...... пак казвам, това е право на Админите.Най добре би било, да се пусне анкета,и квото сабя покаже тва да е.Глас народен, глас божи.
Когато създавахме форума,не правихме анкета и допитване,просто го създадохме,като алтернатива на другия и с надеждата да бъде по-добър,форум за всички,които мислят и се занимават с пчели без значение на какво ниво са.Форума ще си остане такъв какъвто е-достъпен и отворен за всички.

ттитто
31.07.2012, 17:51
За съжаление идеята ми остана понятна само на малцина. Прекалено бързо се наложи мнението, че се цели някакво ограничение и делене на касти и какво ли още не. Или пък да се затвори форумът и да се направи недостъпен за нови потребители. Форумът е просто средство за комуникация, което не е изцяло пълноценно, ако изпитваш несигурност да споделяш това което мислиш!

Spens
04.08.2012, 23:49
За съжаление идеята ми остана понятна само на малцина. Прекалено бързо се наложи мнението, че се цели някакво ограничение и делене на касти и какво ли още не. Или пък да се затвори форумът и да се направи недостъпен за нови потребители. Форумът е просто средство за комуникация, което не е изцяло пълноценно, ако изпитваш несигурност да споделяш това което мислиш!
Вярно че вие бяхте инициатора на идеята колега ,чак сега склащам ,отклоних се покрай никовете и излизането "на светло" даже и уважаемия колега ЮРИ се засегна впоследствие необмислената дума от моя страна.Аз не виждам защо трябва да има скрито-покрито -напротив това може да се направи организирано от всички пчелари,знам че се извиват ръце,мислиш ли че задкулисно ще се постигне повече ако вместо това се ревне с пълен глас? Напротив -нека четат ако от това се притесняваш крайно време е да се извоюват правата!Така поставено вашето мнение извика разногласия ,всеки размишлява за себе си но все пак се чувстваме обединени от форума .Прави чест на Администратора че не се повлия от определени мнения,това е моето мнение.Знаят се и пчеларите и купувачите ,всичко на друго е въпрос на договаряне .И представяне на условия.

Spens
05.08.2012, 01:19
Напълно споделям тезата на buci59. Както и предложението на Христо за тема "Моята практика". Мисля, че трябва да има такава тема и ако някой не ме изпревари ще я създам аз, когато ми остане време да опиша моята техника на работа.
Много добро мение!!Отдавна тази тема трябваше да я има -добре е да бъде заключена за коментари понеже по стар български обичай -ще бъде оспамена,добре е всеки да сподели своя опит.Подобни теми има в старите броеве на пчеларство -там всеки споделя конкретни наблюдения и практики -някои от тях са водещи и сега!!Юри -пиши темата и нека всеки от колегите си пише истината и каквото е и е постигнал ,всеки за себе си ,аз също .

Димитър Бонев
05.08.2012, 10:55
Темата ще е от полза на всички особено на начинаещите, но трябва да се раздели по региони. Във всеки един регион особеностите са различни, което предполага и практиките да са различни. Не е едно и също дали ще пчеларстваш в северна или южна, западна или източна България. общо взето всеки един регион си има своята специфика.

Юрий Цветков
05.08.2012, 17:13
Напълно споделям тезата на buci59. Както и предложението на Христо за тема "Моята практика". Мисля, че трябва да има такава тема и ако някой не ме изпревари ще я създам аз, когато ми остане време да опиша моята техника на работа.

Много добро мение!.....http://pchelari.com/forum/viewtopic.php?t=2673&postdays=0&postorder=asc&start=75 ето тук съм описал моята практика, но ще я копирам и като отделна тема за моя район.
Създаването на нови теми в този форум не е приоритетно за модераторите, всеки е свободен да го прави, ако няма такава или подобна.

Margarit
15.08.2012, 16:46
Добре подреден форум.Достатъчно информация предлага на такива като мен(само консумиращи меда)да знаят какво да гледат като си го купуват,а и да понаучат за обща култура(никога не е излишна)повече за пчелите и как точно се добива от тях мед.
Като препоръка:
Една спам тема/рубрика,или тема/рубрика за раздумка и свободно коментиране,или спам чат......или нещо подобно може да добавите.Няма да е излишно там да се вихрят лакърдии,да имате дебати,да спорите на воля,да обсъждате това и онова свързано с пчелите и тяхното отглеждане(и не само само за тях,а и на всякаква друга тематика)и периодически да се трие(в доста форуми има спам тема,която се трие на седмица-две период за да не се заема излишно място на харда,и се почва на чисто).Ако по време на спора,дискусията,дебата,об ъждането,надлъгването.....и и друго подобно се напише нещо полезно/ценно,то може да се премества в подходящия раздел.Така се избягва(донякъде)ненужния и излишен спам във всяка друга тема,оставяйки само полезната,ценната,нужната и необходимата,даваща насоки,подходи,съвети и препоръки информация.

buci59
15.08.2012, 16:58
В СВОБОДНА ТЕМА има отворена тема МЯСТО ЗА БЪРБОРЕНЕ,но малко хора се възползват от нея а спамят навред с което създават излишна работа на модераторите и екипа.

зуница
15.08.2012, 17:58
Прав си колега,buci59,
Дали да не отворим тема "Как се води дискусия, спор и има ли правила".Дали нападките срещу личността на опонента правят тезата по-истинска и правилна?
Ако да използваш всички средства срещу тезата на опонента е нормално ,то да вършиш същото срещу опонента е недопустимо.Нека правим разлика между теза и личност.Личността е неприкосновенна за ,нормалните хора.Личностните нападки, ако някой си ги позволи нека са на "лични".Другото е грозно.
Прав ли съм?

buci59
15.08.2012, 18:28
....Прав ли съм?
Да,прав си,но съгласи се,че все пак безсмислените спорове ако ще се водят,то да са на "безопасно "място.Казвам безсмислени,защото кой според теб ще отстъпи и ще каже-да ти си прав,аз сгреших?Затова в МЯСТОТО ЗА БЪРБОРЕНЕ е най-добре,а в темите да пишем по същество.Аз прав ли съм?

зуница
15.08.2012, 19:57
Още преди се съгласих с тебе и затова предложих да дискутираме в отделна тема
"Как се води дискусия, спор и има ли правила".Може би ще е полезно?

Пламен Ганев
18.08.2012, 11:54
Предлагам : Хора които не могат да водят спор,просто да не го правят,защото грозно става като се избие на нерви!Който не може да си защити тезата,започва да изкарва пчелите на другия болни,слаби и т.н.Много по добре е за хората които ги интересува нещо,да видят спор,но изтъкан на база опит,не кой какво бил написъл в някакво списание или вестник.След това много по добре ще са орентирани и най-вероятно ще решат да опитат повече от един вариант,което пък е най-добрия начин за израстване?!

зуница
18.08.2012, 15:59
Колега,Пламен Ганев,
От написаното от теб разбирам , че подкрепяш идеята да дискутираме по темата:"Как се води дискусия, спор и има ли правила?".И ако в резултат на тази дискусия стигнем до някакви общоприемливи правила ,да ги спазваме.

Пламен Ганев
19.08.2012, 19:42
Точно така!Основната ми идея бе: в пчеларската литература колкото и различни възгледи да имат различните автори,си имо една основна база.Нека да не подтикваме начинаещите ни колеги да си правят разни експерименти извън общо приетите правила в българската литература още в самото начало.Все пак живеем в България!

N-2
19.10.2012, 08:25
Моля, колеги от форума, които имате правомощията да триете спама в темите, отсявайте дето се вика сухото от суровото или зърното от плявата. Съгласна съм, че спам /въпреки, че спама понякога е полезен/има.
Опитах се да прочета мнението на HINAP за пластмасовата бутилка и се оказа, че и него сте изтрили.

Владимир Владимиров-Влад
19.10.2012, 13:35
Опитах се да прочета мнението на HINAP за пластмасовата бутилка и се оказа, че и него сте изтрили.Не си загубила защото или на ХИНАП не му е ясен метода, или не иска да го сподели. За зърното и плявата си права.

N-2
19.10.2012, 15:18
Знае ли човек какво губи и какво печели изпускайки нещо! wink;

Понякога нямам време да чета и чета отгоре-отгоре нещата. След това се връщам и като ги прочета по-внимателно ми звучат по различен начин. Така, че ако имаше възможност да го прочетеш мнението още веднъж, сигурно щеше да намериш зрънцето.

Румен Димитров
21.10.2012, 20:39
....пущайки една песен в съответната тема се сетих, че ще е голямо удобство ако се пущат ББкодовете за вграждане на клип в мнение, поне от тубата.....това не само заради музиката, а и заради някои пчеларски клипове.....та, да питам: Е ли възможно тва ?!?!?

Пламен Ганев
04.11.2012, 00:31
Знаем че сайта е на vankata,но форума не е!Неговото сърце са хората !
Защо се трият работи които не се харесват?Силния човек оборва другия с думи и факти,не по хитлерски!Защо сме ви тогава?Пишете си това което искате да виждате на екрана,че другия вариант е да се използва сивото вещество...

vankata
04.11.2012, 16:39
Какво имаш на предвид? изтритите мнения в обявите ли?

Пламен Ганев
04.11.2012, 19:08
Да!С каква цел се забраняват коментари?Най-вероятно с цел успешни продажби на бизнесмените?!Правилното според мен е, начинаещите колеги да прочетат някой друг коментар и така да са много по добре информирани!

vankata
04.11.2012, 21:43
От кое ще са по-добре информирани? От това, че кошера по ваше мнение е скъп, от това, че по ваше мнение кошера е по програми или от това, че по ваше мнение не е качествен? Та от кое ваше мнение да се информират начинаещите?
Предполагам, че никой от вас които коментирахте тази обява не е ходил на място да види кошерите, тяхната изработка и качеството за да дава информации на начинаещите пчелари.

В много други форуми коментарите в обявите са забранени и се ползват личните съобщения.

Целия екип (администратори и модератори)сме решили да въведем това правило да се заключват обявите.
Да припомня и точка от правилата на форума:
17. Безсмислен чат и спам не се допускат! Има форум "Свободна тема", където може да обсъждате теми, без да пълните оригиналните с офтопик и спам.

Пламен Ганев
04.11.2012, 23:58
Вас какво ви дразни нашето мнение?Много ясно че е скъп,ако имате предвид въпросната обява?!За качество никой не е писал-това са ваши измишльотини,а за това че се пишат пълни глупости за себестойнноста си е така!Нарушават се нечии интереси ли?Демокрация!Всички гласуваме за нея!По пътя по който сте тръгнали г-да управляващи,не е делече времето когато и този форум ще стане като останалите пчеларски-безличен!Точка 17 е супер удобна за неудобни случаи!

vankata
05.11.2012, 15:15
Всеки има право да продава на цени които си е решил, на вас като ви е скъп намерете си на по-ниска цена.
Никой не е задължен да посещава форума, ако не му харесва, това са правилата на нашия форум и няма да бъдат променени заради няколко потребителя които все нещо не им харесва.

Румен Димитров
05.11.2012, 16:04
хахаха...интересни въпроси и отговори :D

....реално погледнато и на клиентите е скъп меда, ма никой не спами по форумите wink;

N-2
14.11.2012, 17:23
Така е - силни ветрове и късна пролет но късният "старт" на пролет се наваксва доста бързо :D
Аз съм с ЛР но няма да споделя резултати защото ще ме анатемосат набързо drinks;
Като прочета такова мнение и си викам:
Асовете/атовете в пчеларството седят отстрани и ни гледат сеира. :D

После като прочета нещо такова:

...Алекс74, аз и за пчеларството така си говоря. Във форума обаче, съобразявайки се с настоящия си статус на неделен пчелар с малко кошери на двора и почти нулев финансов интерес от дейността, избягвам да съм на всяка манджа - мерудия...си викам:
Май форумът взе да се изчерпва. Едните не пишат, защото някой ще им вземе хляба, другите не пишат, защото си викат: големите се стискат за информация, защо аз да съм глупакът. drinks;

Пламен Ганев
14.11.2012, 18:48
Всеки трябва да си изказва мнението,каквото и да е!После като се прочетат коментарите се разбира от къде извира топлата вода!?Най дразнещото за мен е,когато някой попита нещо смислено и едвам едвам 2-3 отговора.Когато е обаче някоя глупост-всеки втори изказва мнение!Защо така?Манталитет или страх от кражба на занаят?Що е то?

alex74
14.11.2012, 19:06
Абе питайте ,пишете все някой ще ви отговори.А според мен пчеларите с много опит и практика са по селата и съответно нямат компютри и достъп до интернет,а и много от тях не разбират от новите технологии.Пък и за някой знания е нужен опит а не ,да си чел книги и форуми,така ,че най-добрият учител е опита и това да си го истрадал .

Evgeni Petkov
14.11.2012, 21:43
Най дразнещото за мен е,когато някой попита нещо смислено и едвам едвам 2-3 отговора.Когато е обаче някоя глупост-всеки втори изказва мнение!Защо така?Манталитет или страх от кражба на занаят?Що е то?
Подкрепям това мнение , защото преди седмица се поинтересувах Тимола в каква доза може да се вкара с газова пушалка и получих от 150 над редовно следящи форума не "2-3 отговора" а един-единствен отговор на лични, предполагам се сещате от кого. Мисля, че става въпрос не на "манталитет или страх от кражба" а на незнание и имитация на "външен фотоефект". Ирис е донякъде права, че форума се изчерпва, но знам ли....?

Юрий Цветков
14.11.2012, 22:32
А пък и като не можем да коментираме обявите, съвсем ще залезе форумът. Да се заяждаме не можем, да се информираме се въздържаме.Че защо да не може да коментирате обявите. Може да го правите колкото си искате, но не в самата тема на обявите, а в "Свободна тема". Там никой няма да ви спира да си коментирате или да ви "цензурира".

N-2
14.11.2012, 22:56
не колега не се е изчерпал ...мнозина от колегите във форума спряха да пишат или не смеят и не веднъж са казвали на лични съобщения или по GSM че единствената причина поради която не пишат е защото не искат неколцина потребители откровенно да се заяждат с тях заради това което са написали....
Това е несериозно като аргумент.

Evgeni Petkov
14.11.2012, 22:58
[quote="borislav aleksandrov"]не колега не се е изчерпал ...мнозина от колегите във форума....
Имам приятел , пчелар, който отглежда доста вълнисти папагали и понеже има въпроси с отглеждане, хранене и подобни го посъветвах да пише за проблемите си в сайта Пернати. ком в който Юри е също модератор, та той смеейки се каза- Абе там пишат само жени/ с извинение на Ирис и Сузи/ -" Купих си два папагала, какво да правя, единият не яде, а изяде другарчето си.." и т. н . И тук е нещо подобно, но щом ти казваш за тези лоши потребители, които се заяждат с пишещите SMS-си добри потребители- дано добрите се престрашат и да влязат в гората...те мечките са само в Белица!

Станко Ставров
16.11.2012, 12:44
Приятели въобще и не си помисляйте да спирате да пишете.Заядливци ще има винаги, глупости и простотии също.Ако един начинаещ пчелар не умее да пресее зърното от плявата във мненията ви никой не може да му помогне в неговото развитие.От съветите на Борислав Александров, Юри,Ванката от Силистра, Евгени Филимонов,Д-р Димитров, Николай и от много други приятели аз успях да стъпя здраво на пчеларската пътека и то само за няколко години.Пък един ден и аз ще си позволя да давам съвети по настойчиво.

Пламен Ганев
16.12.2012, 18:13
Когато се трият мнения,не трябва ли човека който го прави да обясни:защо го трие,след като няма нарушение!?Така постъпват само слабите личности!
Ето защо в този форум липсват хората с много кошери и богат опит!Регистрирани са,но някой ги е прогонил!?

buci59
16.12.2012, 18:29
Тези които са чели правилата на форума не биха задавали такъв въпрос,защото отговора е в т.5 и т.21 от правилника.
Колега,Ганев!Явно е,че всички в този форум сме изгонени от някъде като некадърни и затова сме тук а всички ние не сме в твоята категория.Затова възползвай се от т.24 на правилата и ще те уредим.

Пламен Ганев
16.12.2012, 18:53
За кой път ми предлагаш?Е,този път го правиш пред всички,което е крачка напред!
Това за изгонените,некадърните и категорията е поредната измислица!Никъде не пиша нещо подобно!
Ако ми изтриеш всички мнения съм навит да се възползвам от поредното ти предложение !

buci59
16.12.2012, 18:59
Това не е пазар да се пазариш и не си намерил човекът с когото да го правиш,ако не ти харесва форума можеш да го напуснеш и без пазарлъци.

зуница
16.12.2012, 20:04
Колеги да "успокоим топката"!Конфликта в темата за "Охранителна система за кошери" вече е приключен за мене.И мои мнения бяха изтрити. Но аз ги написах с ясното съзнание, че не са по темата и затова не се сърдя.
Подразни ме мнение на колега когото уважавам, разрешил си да коментира нас, а не темата и поисках изтриване на всичко, което не е по зададената тема.Моля Ви нека не се обсъждаме един друг ,а да обсъдим интересните за всички ни "ПЧЕЛАРСКИ" теми.Пчелите са тези които ни обединяват в тоя форум.Убеден съм , че всички печелим от това.
Спазването на правилата е и наше право и задължение.
За правилата можем да дискутираме ,но на мястото, определено за тях.До момента аз не виждам нещо страшно в правилата и при нарушенията им реагирам.
Мнението на всеки от Вас е ценно за мене и намирам начин да извлека полза от него независимо дали го споделям или не.
Още веднъж Ви моля да "успокоим топката".Утре ще е по-хубав от днес ден!