PDA

Виж пълната версия : Украйна внася пчели от Израел



Дамян Дамянов
24.05.2016, 13:45
Украйна внася от Израел 174 кг пчели за последните 3 месеца. Цената на кг пчели е 278 лева.

Има отрицателно външнотърговско салдо при животни и животински продукти, или иначе казано внася повече, отколкото изнася. Износ 134,1 милиона евро, внос $ 170,5 милиона евро.

http://www.dsnews.ua/economics/ukraina-za-tri-mesyatsa-kupila-174-kg-izrailskih-pchel-i-10-popugaev-23052016191300

nyanakiev
24.05.2016, 15:56
Това означава, че им умират пчелите или че ги увеличяват

nyanakiev
24.05.2016, 15:58
Да се радваме ли или да плачем по силно

vasilevsa
24.05.2016, 16:00
Украйна внася от Израел 174 кг пчели за последните 3 месеца. Цената на кг пчели е 278 лева.

Има отрицателно външнотърговско салдо при животни и животински продукти, или иначе казано внася повече, отколкото изнася. Износ 134,1 милиона евро, внос $ 170,5 милиона евро.

http://www.dsnews.ua/economics/ukraina-za-tri-mesyatsa-kupila-174-kg-izrailskih-pchel-i-10-popugaev-23052016191300

на такава глупост само украинци са способни. Внасят пчели дето виреят при съвсем различни условия. Ще си сърбат попарата.

Дамян Дамянов
24.05.2016, 17:56
Рамката при тях се продава от 9 до 15лв МАКСИМУМ.
Явно има някаква схема. Няма логика да купуват пчели от Израел.

бат тянко
24.05.2016, 18:18
Нима има логика да купуваме пресен босилек, мента и други треволяци от Израел? Пуста коприва, лапад и глухарчета!

tsc1
24.05.2016, 18:23
Евреин-търговец може да продаде на ескимос хладилник и на японец-транзисторно радио!

Илиев
24.05.2016, 18:49
Изобщо няма да се учудя, ако еврейските пчели като инвертират захарния сироп, и да се получава чист акациев мед!

Георги 1974
24.05.2016, 19:58
Да не би да става въпрос за бомбуси

Mateev
24.05.2016, 20:00
Разбира се че става въпрос за бомбуси. Вие какво друго си помислихте? :)

Ако не знаете, тя и България внася бомбуси от Израел.

Ангел Йосифов
24.05.2016, 20:24
Опрашване с бамбуси.Дали изобщо е рентабилно,като кошера чудо.Миналата година наблюдавах опрашването с бамбуси.Не забелязах да има някаква разлика в добива и качеството.Може би,защото бамбусите не бяха еврейски.Измряха за 3 месеца.....Иначе стават за лов на наивници търсещи еко продукти.Като се пише на етикета опрашени с.........а никъде не пише с какво е поливано и пръскано......

Георги 1974
24.05.2016, 20:31
Аз не ги знам какво представляват ама при мен има едни такива по тревите по малки са рунтави и много трътлести дали са бонбуси

бат тянко
24.05.2016, 20:31
Вие, явно знаете най-добре дали са бомбуси! Ами я кажете защо картофи от нашите баири няма, по крупните вериги? Не са ли хубави? Ами домати лятото? Поляците като дойдат лятото на море, и се шашкат че на кашоните от домати пише - Произведено в Полша! Ами я да им изпържа едни розови картофи от Самоков? Че да им сипем по едно вино, от същите тия баири с южно изложение? Или пък мед са яли- истински? Да не казвам какво са яли- будали! Ама май ние сме най- големите будали!

Георги 1974
24.05.2016, 20:37
Вие, явно знаете най-добре дали са бомбуси! Ами я кажете защо картофи от нашите баири няма, по крупните вериги? Не са ли хубави? Ами домати лятото? Поляците като дойдат лятото на море, и се шашкат че на кашоните от домати пише - Произведено в Полша! Ами я да им изпържа едни розови картофи от Самоков? Че да им сипем по едно вино, от същите тия баири с южно изложение? Или пък мед са яли- истински? Да не казвам какво са яли- будали! Ама май ние сме най- големите будали!

Не сме будали ние сме в отворена пазарна икономика тоест едно глобално евросело от нас се искат суровини а не продукция (те какво ще я правят тяхната)

tsc1
24.05.2016, 22:34
Опрашване с бамбуси.Дали изобщо е рентабилно,като кошера чудо.Миналата година наблюдавах опрашването с бамбуси.Не забелязах да има някаква разлика в добива и качеството.Може би,защото бамбусите не бяха еврейски.Измряха за 3 месеца.....Иначе стават за лов на наивници търсещи еко продукти.Като се пише на етикета опрашени с.........а никъде не пише с какво е поливано и пръскано......
Дали е рентабилно не знам, но тази пролет се убедих, че е доста ефективно. Точно срещу офиса ми има череша. Когато цъфна, от някъде се появиха бомбуси. Не бяха много, но нямаше нито една пчела. Действаха много пъргаво, независимо от тромавия си вид. Като почнаха да зреят черешите отново огледах дървото. Целите кичури от череши беха опрашени и тежаха от плод. Почти не видях неопрашени цветове. Не съм специалист, но си мисля, че именно с многото си "козина" по тях вършат тая добра работа.

rosty_sz
25.05.2016, 05:41
Имам едно изследване колко по-бавно работят. Не си спомням точните цифри а и сега не мога да погледна но разликата беше огромна по брой посрщавани цветове за единица време. Като се вземе предвид и че колониите на бомбусите наброяват няколко стотин броя работата която върши една колония (семейство) бомбуси е несъезмиримо по-малко от едно семейство медоносни пчели. Има обаче едно растение при опрашването на което са незаминими- домата. Прашеца е толкова здраво закрепен за тичинката че само този "летящ танк" го откача с помоща на вибрации и успява да свърши работа. Имат още една специфика ,започват работа при по-ниска температура.
Бомбусите се справят несравнимо по-добре В оранжериите. Там нашите пчели са безсилни.

Mateev
25.05.2016, 07:33
Бомбуси се купуват преди всичко от собствениците на оранжерии. Произвеждат се в Израел и се продават по целия свят. Оформени са в специален кашон за еднократна употреба. Използват се един сезон и се изхвърлят. Някои майки обаче се изхитряват да оцелеят, да презимуват, и на следващата година да дадат поколение в дивата природа.

http://www.fermer.bg/%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%82%D 0%B2%D0%BE-%D0%B2-%D0%BF%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D 0%BA-agroborsa85273.html

n_markov
02.06.2016, 19:40
От тези Бомбуси нищо не става. Като бях в Англия на ягоди имаше в всеки тунел по едно кашонче с семейство бомбуси, но не са така активни като медоносната пчела. А как жилят не е истина много боли. А извън тунелите имаше по 10 кошера с медоносни пчели на всяко поле.ДБ12-ка.