PDA

Виж пълната версия : Плашило за пчелояди и други птици



Емко
02.05.2016, 14:46
Здравейте колеги , наскоро вече чува са дошли пчелоядите както и мн други птици се овъртат около кошерчетата ми . Най ме притеснява че имам отводки който предстои майкитеда правят брачен полет и да не ги изгубя . Бях виждал във форума някъде снимки на някакви плашила и подобни изобретения с шишета прочие . Някой да ме ориентира към нещо или някоя снимчица да даде.

Камен Крумов
02.05.2016, 15:06
Общо взето - нищо не помага. Пчелоядите ловуват на пчелина, само когато времето е лошо(студ, вятър, дъждец...), а само тогава можеш да ги отблъснеш. Майките в такива метеорологични условия не излизат на брачен полет. Във всички останали случаи пчелите са на всякъде - пчелоядите също. Ако сложиш плашило единственото, което ще постигнеш е, че няма да ВИЖДАШ как пчелоядите изяждат пчелите ти, но те ще продължат да го правят ( в крайна сметка това е храната им от милиони години).

Remi
03.05.2016, 09:17
Общо взето - нищо не помага. Пчелоядите ловуват на пчелина, само когато времето е лошо(студ, вятър, дъждец...), а само тогава можеш да ги отблъснеш. Майките в такива метеорологични условия не излизат на брачен полет. Във всички останали случаи пчелите са на всякъде - пчелоядите също. Ако сложиш плашило единственото, което ще постигнеш е, че няма да ВИЖДАШ как пчелоядите изяждат пчелите ти, но те ще продължат да го правят ( в крайна сметка това е храната им от милиони години).

Става с огледало залепено двустранно и закачено някъде да се върти от вятъра.

Remi
03.05.2016, 09:19
Лястовиците също не са за подценяване.

m_pchelari
03.05.2016, 12:10
Става с огледало залепено двустранно и закачено някъде да се върти от вятъра.

Аз като мина пред огледалото и се плаша, ама за женските пчелояди дали ще работи.

Remi
03.05.2016, 12:14
Аз като мина пред огледалото и се плаша, ама за женските пчелояди дали ще работи.

Няма проблем когато е с було :-)

svilenkonov
02.12.2016, 10:57
Голям проблем е за пчеларя борбата му с пчелоядите. Искам да споделя моят начин, който според мен е ефективен. Използвам кожа на домашен заек, създавайки илюзия, че е хищник.

delta.e
02.12.2016, 18:30
Отстрелвам два броя и вършат същата работа .
Пролема е ,че те са навсякъде около пчелина , а не само пред прелките .
Добре e , че е сезонно .

freddie46
03.12.2016, 21:20
А бе незнам това че на комшията кучето влиза в моят двор където е пчелина , или това че когато аз отида те изчезват , но не съм виждал такова нападение за което вие говорите.

ch.atanasov
03.12.2016, 21:32
А бе незнам това че на комшията кучето влиза в моят двор където е пчелина , или това че когато аз отида те изчезват , но не съм виждал такова нападение за което вие говорите.

Да ти цъкнем някоя снимка.:bigsmile:

freddie46
03.12.2016, 22:08
Може!До пчелина минава бараи там има много лястовици и други птички, но на двора има само до едно лястовиче гнездо.

timo1
03.12.2016, 23:18
https://www.youtube.com/watch?v=cQSRWgkFOO4

freddie46
06.12.2016, 16:40
Не можах да разбера какво показваш с това видео?

Трендафил Дончев
06.12.2016, 17:52
Не можах да разбера какво показваш с това видео?

Проблясващите ленти.

freddie46
06.12.2016, 21:18
Благодарязауточнението ,но дали са ефикастни? Аз съм сложил няколко развалени СД дискове и вършат по-добра работа според мене.

iliew
06.12.2016, 21:24
И лентите и дисковете вършат работа, но най доброто плашило съм самият аз. :bigsmile:

Като ме видят пчелоядите и отлитат на юг.

Иначе ползвам стари дискове с тежка музика, закъчени на конец за да ги върти и размята и най-лекият полъх на вятъра.

Трендафил Дончев
06.12.2016, 21:26
Благодарязауточнението ,но дали са ефикастни? Аз съм сложил няколко развалени СД дискове и вършат по-добра работа според мене.

То е почти същото. Ако сложиш няколко диска вързани последователно един след друг ще стане нещо като лента от дискове.

tsc1
06.12.2016, 21:59
Благодарязауточнението ,но дали са ефикастни? Аз съм сложил няколко развалени СД дискове и вършат по-добра работа според мене.

Те и на клипа са дискове, а не ленти. По-устойчиви са на вятър и силен дъжд.

Svetlyo
07.12.2016, 18:35
[QUOTE=tsc1;116824]Те и на клипа са дискове, а не ленти.
..........crying;

zapstojan
07.12.2016, 18:49
А балите каква функция изпълняват? :crazy:

kuline
07.12.2016, 18:57
А балите каква функция изпълняват? :crazy:

Груб фураж за добитък. ;)

Трендафил Дончев
07.12.2016, 18:58
А балите каква функция изпълняват? :crazy:

Ей, колега. Ти да не падаш от небето? Това е било нива преди това. След като мине жътвата и след това балировачката какво се получава? Бали естествено. А защо все още не са ги прибрали това си е вече тяхна работа. Но все си мисля, че са ги оставили нарочно. Абе, за да се чудиш.:bigsmile:

zapstojan
07.12.2016, 19:32
Да де, ама понеже балите са на преден план, а кошерите и лентите почти не се виждат, та си викам: дали тайната на "успеха" не се крие в балите?;)

Kowalski
22.12.2016, 20:02
Това лято си направих извода че лястовиците не нападатпчелите,а само търтеите и може би майките.Наблюдавах че на пчелина ми обикалят лястовици и се засилваха към кошерите,обаче подминаваха пчелите .Личесе че шумът на търтеите ги привличаха.След няколко дена влизам си в гаража,там винаги имам най-малко 2 гнезда от лястовици и какво да видя?!Под гнездата пълзяха търтеи и конски мухи.Следа от работнички няма.За това те даже са полезни.hi;