PDA

Виж пълната версия : Търся колега от Варна и Региона за стаж.



palefaced
21.04.2016, 09:55
Здравейте, нов съм във форума и в пчеларството. От около 3 месеца чета усилено книги, форума и гледам различни видеа. Стажувам при един стар пчелар и не ме разбираите погрешно, но човека си знае методите от преди 30 години и си държи изцяло на тях. Искам да попитам дали има колега на който да му трябва помощ за през тази година. Не е необходимо да сте от Варна разбира се, пътуването си е за моя сметка. Единствено имам желание да посещавам пчелин чийто стопанин си разбира от занаята. Можете да ми пишете тук, както и на скайп - niko.nikolovm. Ако темата ми не е за този раздел моля модераторите да ме извинят.

Максим Тодоров
21.04.2016, 11:40
Звънни на този телефон да говориш с колега който има нужда от помощник.Казвасе Боян 0888920556

palefaced
21.04.2016, 11:47
Удобно ли ще бъде да му звънна сега или да оставя за довечера?

Максим Тодоров
21.04.2016, 12:53
Звъни когато можеш не се притеснявай.

palefaced
21.04.2016, 16:25
Обадих се. Говорихме. Малко далеч ми идва района, а на Боян му тряба човек който е безработен или поне работи на смени. Но беше доста отзивчив и обеща да ме свърже с добри пчелари който са на 5-6 км от моя район - Провадия. Благодаря колега.

palefaced
27.04.2016, 08:33
Миналата Събота и Неделя бях при Боян, както споменах далеч ми беше на около 55 км. в едната посока но нямах избор, мерака се оказа голям. Помагах на човека 2 дни и гледах да запомня всичко което прави... не съм искал пари за това въпреки, че той ми предложи. Ще ходя при него след празниците, за да му караме кошерите на акация.
Отново ще питам ако има колеги които са ми по наблизо и имат нужда от помощ нека драснат едно съобщение или направо тук във форума.
Благодаря на колегата Максим който се отзова миналата седмица !

Георги 1974
29.04.2016, 10:54
стотина километра ако ти е 20-30 лв. и ако се разбирате с човека (нещо много важно) и ако ти предлага пари дори да си покриеш само транспортните разходи си заслужава докато си намериш пчелар по наблизо но ако човека е с много кошери можеш да видиш повече.

palefaced
29.04.2016, 17:16
Боян ме свърза с човек който е мн близко до мен, като район. Днес разговарях с него и тези дни като е свободен ще се видим. Ще го видя какво представлява като човек и ако ми допадне и естествено аз на него може да пробваме да видим какво ще излезе. Ако ли не и аз се замислих че при положение че се разбирам с Боян мога да ходя при него. Просто исках да имам някакви контакти тук до мен, защото като започна ако се наложи някой да хвърля по едно око ако объркам нещо, да има кой да се отзове. Весели Празници !

pirlo21
28.05.2016, 14:58
Здравейте, аз също имам желание да помагам и да се уча от опитен пчелар от Варненско. Удобно ли е и аз да се свържа с Боян на посочения телефон, ако не евентуално да ме насочите към друг пчелар. Благодаря предварително :-)

бат тянко
28.05.2016, 15:46
Е как пък не се намери някой мераклия ученик и за Бургас? Нестига че през ден вали, ами и ученици няма! Елате бе, няма страшно! Ако не станете пчелари поне ваксината да си получите!

palefaced
30.05.2016, 13:36
И аз това питам... как не се намери някой близо до мен... цяла година съм готов да "служа". Искам да благодаря на колегата Стоян за поканата. Ще изчакам още малко и ако не се намери някой който има нужда от помощ близо до мен, май ще се възползвам.