PDA

Виж пълната версия : ЛЕЧЕНИЕ С БИЛКИ



IVO_3
23.03.2016, 17:28
Колеги, попадна ми една статия за глухарчето и реших да споделя моят опит с тази билка.

Преди 12 години бях доста болен и пиех няколко вида антибиотика наведнъж и, то доста продължителен период от време. Въпреки, че пиех и карсил, който предпазва черният дроб, накрая спря да ми действа. В последствие получих уголемен черен дроб и тежест в съответната област. При поглъщането дори на минимално количество храна, стомаха притискаше черният дроб и започваха болки. И понеже имам билкарски книги, видях че глухарчето помагало и реших да опитам. Рецептата е: Да се изяждат по 5-6 сурови дръжки на ден 20 минути преди ядене. Лечението трае 3-4 седмици. На третия ден започнах да се храня нормално без тежест и без болка. От тогава всяка пролет профилактично ям дръжки от глухарче, защото спомага за прочистване и от зимният период през, който сме прекалили със свинско и винско.


http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.bgnow.eu%2Fnews.php%3Fcat %3D2%26cp%3D0%26newsid%3D62638&h=mAQHcoBQj&s=1

M.Milkov
23.03.2016, 18:00
Колеги, попадна ми една статия за глухарчето и реших да споделя моят опит с тази билка.

Преди 12 години бях доста болен и пиех няколко вида антибиотика наведнъж и, то доста продължителен период от време. Въпреки, че пиех и карсил, който предпазва черният дроб, накрая спря да ми действа. В последствие получих уголемен черен дроб и тежест в съответната област. При поглъщането дори на минимално количество храна, стомаха притискаше черният дроб и започваха болки. И понеже имам билкарски книги, видях че глухарчето помагало и реших да опитам. Рецептата е: Да се изяждат по 5-6 сурови дръжки на ден 20 минути преди ядене. Лечението трае 3-4 седмици. На третия ден започнах да се храня нормално без тежест и без болка. От тогава всяка пролет профилактично ям дръжки от глухарче, защото спомага за прочистване и от зимният период през, който сме прекалили със свинско и винско.


http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.bgnow.eu%2Fnews.php%3Fcat %3D2%26cp%3D0%26newsid%3D62638&h=mAQHcoBQj&s=1Аз също правя очистване на организма/черен дроб,злъчка,и прочистване на кръвта/ със змийско мляко/чистотел/.1щипка,се запарва в 250гр.вряща вода.Престоява 30мин.Пие се на гладно,и след 30мин.можеш да се храниш.В руските сайтове има видео-клипове за това как се използва тази билка и при-обработка на пчелните кошери,за нозематоза,аскосфероза,вар оатоза,А.Г.,Европейски гнилец, и за ускорено развитие на семейството, също и за дезинфекция на кошера.

Юрий Цветков
23.03.2016, 20:28
Иво, само дръжките ли? Аз от година и половина съм на Резохин и Преднизолон, и вероятно ще е така докато съм жив. Та бих опитал, да ползвам нещо природно, за очистване на черния дроб.

IVO_3
23.03.2016, 20:43
Иво, само дръжките ли? Аз от година и половина съм на Резохин и Преднизолон, и вероятно ще е така докато съм жив. Та бих опитал, да ползвам нещо природно, за очистване на черния дроб.

Юри, ползвам само дръжките. Макар,че могат да се ползват и другите части на растението под формата на чай и в суров вид, в книгата е наблегнато на дръжките в суров вид.

Юрий Цветков
23.03.2016, 20:59
Благодаря ти, ще пробвам.

valaz
23.03.2016, 22:06
Иво, само дръжките ли? Аз от година и половина съм на Резохин и Преднизолон, и вероятно ще е така докато съм жив. Та бих опитал, да ползвам нещо природно, за очистване на черния дроб.

Най-естествения начин за прочистване на черния дроб е като по-малко го замърсяваш и товариш с работа. Прочети книгата на доктор Гайдурков "Човешкото хранене" и ще разбереш как. И ако не е достатъчно, помагай и с дръжки от глухарчета.

бат тянко
24.03.2016, 00:45
Ами, в никакъв случай няма да пречи с дръжките, да нарежеш и малко от листата. Че да добавиш и някоя друга зеления, и ето ти витаминозна бомба! А, ако може да добавим и малко ракийка към тази чудна салатка? Ето ти и готова тинктура от корени и листа на глухарче? Но, дали ще работи?

tarty
24.03.2016, 07:09
За мен, истината е в лечебното гладуване. Няма по мощен метод за прочистване на организма.

Юрий Цветков
24.03.2016, 20:33
Най-естествения начин за прочистване на черния дроб е като по-малко го замърсяваш и товариш с работа. Прочети книгата на доктор Гайдурков "Човешкото хранене" и ще разбереш как. И ако не е достатъчно, помагай и с дръжки от глухарчета.
Васко, според този "доктор" пчелния мед е нещо много вредно! Гледал съм го няколко пити по ТВ - то и мисля, че определено не го слуша главата. При мен начина на хранене, не е проблем, проблем са лекарствата които пия. Без тях не става, поне за сега.

valaz
24.03.2016, 21:12
Да, това за меда и мен ме изненада, но като цяло има логика в методите му на лечение. Миналата година станах жертва на инфекция, която ме удари в бъбреците и стигнах до хемодиализа. След като ме изписаха от болницата и започнах да се възстановявам, изчетох много книги на тема за здравословния начин на живот и за самолечението, включително и неговите книги. Има полза от тях. В крайна сметка, всеки сам си решава, какво да прави.

Георги 1974
24.03.2016, 22:33
Това за глухарчетата май е вярно имам приятел чийто баща много се интересува от билки. Преди имах жлъчни камъни и той ми каза за глухарчетата че помагат за черния дроб.

Ангел Йосифов
25.03.2016, 12:55
Юри, ползвам само дръжките. Макар,че могат да се ползват и другите части на растението под формата на чай и в суров вид, в книгата е наблегнато на дръжките в суров вид.
Свате,преди час хапнах само две стъбла,но още ми горчи в устата.Има ли някой чалъм?

НАСКО1976
25.03.2016, 13:43
преди час хапнах само две стъбла,но още ми горчи в устата.Има ли някой чалъм?

Ачо, миналото лято в Гърция на о.Тинос ядох салата от глухарче.
Вкуса беше доста добър, но това може би бе заради техните подправки, които ползват...тимари, ригани и т.н.т., а и беше комбинация с някакви морски дарове.
Доколкото разбрах тогава за технологията на приготвяне- ползват се стъбла и листа от глухарче, като се попарват с вряла вода за 2-3 мин. след което се премиват със студена и се режат на салата.Може би врялата вода изтегля горчивината, която си усетил...не знам.
Тогава човека при който бях на гости ми сподели, че два пъти седмично задължително хапвал такава салата и това много спомагало за очистване на организъма и най-вече за черния дроб.

IVO_3
25.03.2016, 14:38
Свате,преди час хапнах само две стъбла,но още ми горчи в устата.Има ли някой чалъм?

Чалъма Ачка е - "Трай бабо за хубост".:bigsmile: По-зелените стебла са по-малко горчиви и по-крехки от тези, които са започнали да стават червени. Иначе аз съм свикнал, щото човек като види зор и не му прави впечатление. В статията по-горе някъде срещнах, че ги киснели в подсолена вода за горчивия вкус.
Само да допълня, че аз ги ям сутрин, обед и вечер по две. Някой да не си помисли, че наведнъж се изяждат!

бат тянко
25.03.2016, 14:56
Къде ги намери, тия глухарчета? Аз се убих да търся, обаче няма? Сигурно бягат бързо! Кой бяга от профилактика на черното дробче?

ch.atanasov
25.03.2016, 16:05
Само да допълня, че аз ги ям сутрин, обед и вечер по две. Някой да не си помисли, че наведнъж се изяждат!

Това допълнение е много важно. Аз вече си мислех, че съм решил въпроса със салатката за ракийката, докато стане зарзавата.blush;

IVO_3
25.03.2016, 17:01
Това допълнение е много важно. Аз вече си мислех, че съм решил въпроса със салатката за ракийката, докато стане зарзавата.blush;

Чанко, едва ли е проблем на салатка. Иначе горчивината идва в повече ако се изяждат наведнъж всичките. drinks;

ch.atanasov
25.03.2016, 17:11
Чанко, едва ли е проблем на салатка. Иначе горчивината идва в повече ако се изяждат наведнъж всичките. drinks;


В такъв случай ще пробвам.Ако другата седмица-края съм тук на линия, значи всичко е наред.:bigsmile:drinks;

boris
25.03.2016, 17:55
Преди 2 часа хапнах 4 дръжки и още ми горчи , добре че имах сироп за пчелите та ударих 2 глътки , ама беше с бабини зъби, та довечера жената може зор да види .Тянка мога да ти пратя по еконт, при мен има много.

бат тянко
25.03.2016, 18:23
Борка, ако ще пращаш нещо- само ракия! Обаче аз ще дойда. А парцела на пчелина е 5 декара, и по целия има килим от зъбите! Има и други неща, но са само за маса! А иначе от тия билки, всичко лекува моя мед- само мерак не може!

Георги 1974
07.09.2016, 19:02
Лечение на жлъчни камъни
7342

jdrumev
07.09.2016, 19:12
Някой чувал ли е за билката Златна пръчица?

бат тянко
07.09.2016, 19:21
Някой чувал ли е за билката Златна пръчица?

Има и по- интересни- Златен корен, Златната рибка, Златни ти уста....

solaris60
07.09.2016, 19:36
Има и по- интересни- Златен корен, Златната рибка, Златни ти уста....

Та в този ред на мисли да добавя и аз:

Събрал се райският съвет да умува как да зачене Дева Мария. Всички давали различни предложения но никое не се приемало. Накрая всички се умълчали и свети Йоан взел думата и рекъл:
- То тука к*р си требе...
А Дева Мария се провикнала:
- Златни ти уста, Йоане!
Оттогава и станал свети Йоан Златоуст.