PDA

Виж пълната версия : Предложение за раздел "пчеларска енциклопедия"



koragroup
16.03.2016, 22:21
Здравейте, имам една идея.

Мислите ли, че би било добре да има раздел или подраздел във форума, кръстен "пчеларска енциклопедия" или "пчеларски тълковен речник"?

Темите в него да са основополагащи. Например: "Пило", "Майка", "Търтеи", "Дадан-Блат", "Лангстрот- Рут", "Рамка", "Вадене на мед", "Добиви"... и т.н.

Във всяка такава тема да има линкове към теми, където са обсъждани тези въпроси, но също така и изказвания по темата.

СУПЕР ВАЖНО! Всеки пост дори малко "не по темата" да се трие без коментар!

Защо предлагам това? Защото когато аз започнах с пчелите се учех от този форум (и продължавам да го правя, но все по-трудно), но тогава "въпросите на начинаещите" бяха 2 страници, а сега са 244, повтарям 244 sweating;. Кой би могъл да прочете това, за да намери съвета който търси?

Казвам ви. Когато започвах, на всеки 10 минути ходех да ровя в телефона/форума за отговори на въпроси от типа "как да различа пило от мед" и "майка от търтей". Да не говорим, че в целия нет няма систематизирана информация за пчеларството на български.

Съзнавам, че ще има доста работа за "организиране" на такъв раздел - с линкове и т.н. Но не е необходимо само модове да оформят раздела. Всеки който има желание може да "пейства" линкове към теми, а модовете да търкат нерелевантните и спамерските постове (олеле колко много Български в един абзац...)

Последния отговор в анкетата е специално за "фенове" :laughing:

tsc1
16.03.2016, 22:36
Здравейте, имам една идея.

Мислите ли, че би било добре да има раздел или подраздел във форума, кръстен "пчеларска енциклопедия" или "пчеларски тълковен речник"?

Темите в него да са основополагащи. Например: "Пило", "Майка", "Търтеи", "Дадан-Блат", "Лангстрот- Рут", "Рамка", "Вадене на мед", "Добиви"... и т.н.

Във всяка такава тема да има линкове към теми, където са обсъждани тези въпроси, но също така и изказвания по темата.

СУПЕР ВАЖНО! Всеки пост дори малко "не по темата" да се трие без коментар!
..............

Хванал си направо бика за рогата! Именно от там трябва да се почне - от терминологията! Кратко,ясно и на разбираем език дефиниран или описан всеки термин или предмет, свързан с пчеларството. Това е нещо като азбуката - първо научаваш нея и после започваш да четеш книги и статии.

ves
17.03.2016, 09:45
Гласувах с НЕ и искам да кажа защо. Такъв раздел е хубаво ако се направи, но той трябва да е в сайта, а не във форума. Примерно в секцията базови познания. Просто форума е форум, някой дава тема за разговор и всички пишат кой каквото се сети по темата, както акъл го учи, такова му е предназначението на форума.

scutellator
17.03.2016, 10:11
Последния отговор в анкетата ме изкефи и не можах да се сдържа.
Малко хумор и самоирония.

BateMisho
17.03.2016, 11:34
Не, защото информацията е тук, но на новодошлите не им се чете и им идва най-лесно да пляснат където и да е поредния въпрос, който е дъвкан многократно. След това идват дежурните лаладжии и всезнайковци всеки с по няколко хиляди безсмислени поста и осират поредната тема. Модераторите като правило не се включват и така толерират разводняването - спам, офтопик и повтарящи се теми от рода на "кой кошер е най подходящ", "с колко да започна", "каква боя" и т.н.
Идеята няма да проработи, понеже пак опираме до спазването на правилата на форума и администрирането му.

Aranis
17.03.2016, 14:57
Не, защото информацията е тук, но на новодошлите не им се чете и им идва най-лесно да пляснат където и да е поредния въпрос, който е дъвкан многократно. След това идват дежурните лаладжии и всезнайковци всеки с по няколко хиляди безсмислени поста и осират поредната тема. Модераторите като правило не се включват и така толерират разводняването - спам, офтопик и повтарящи се теми от рода на "кой кошер е най подходящ", "с колко да започна", "каква боя" и т.н.
Идеята няма да проработи, понеже пак опираме до спазването на правилата на форума и администрирането му.

Това, което казваш е така, но има своето решение:
1. Вписва се в правилата въпросната секция, като задължителна за изчитане от новорегистрираните потребители.
2. При регистрация, първото нещо за четене да са правилата на форума, от където новорегистрираният потребител се информира, че не може да пуска теми и мнения, без да е изчел въпросната секция.
3. Едва когато форумният софтуер отчете, че потрябителят е минал през всички теми от въпросната секция, да му се появяват бутоните за мнения ниви теми или дори да му се разкрива останалата част от форума.
4. Ако потребителят е добре запознат с материята на темите или е просто търговец, минава през тях фиктивно, ако не - чете и тогава задава въпроси.
5. Безкомпромисни действия от страна на админите и модераторите - всяка пусната нова тема, чиито отговори се съдържат в тази секция да бъде трита моментално, а потребителят получава ЛС с линк към секцията и настояване да я изчете преди отново да задава въпроси.

Разбира се трябва да се изкаже и Матеев дали подобна реализация е възможна на софтуерно ниво...и дали той като собственик въобще смята идеята въвеждането на подобни мерки за допустими в неговия форум.

Mateev
17.03.2016, 18:42
Темата е добра и идеята е добра. Готов съм да я реализирам на секундата и да създам още един раздел във форума. Въпросът е кой ще свърши останалата работа? Та тя е КОЛОСАЛНА !!! Та от тази гледна точка аз съм силно скептичен към идеи от типа "Аз давам акъла, но нека някой друг да свърши работата".

С две думи - ако има кандидати, склонии да работят по оформянето на този раздел и по запълването му с чиста информация, аз съм готов да ги подкрепя. Дори мога да им дам модераторски права върху този раздел, за да си вършат по-добре работата и да почистват постингите на дежурните спамаджии, които с кеф ще серат на метеното.

solaris60
17.03.2016, 19:18
Темата е добра и идеята е добра. Готов съм да я реализирам на секундата и да създам още един раздел във форума. Въпросът е кой ще свърши останалата работа? Та тя е КОЛОСАЛНА !!! Та от тази гледна точка аз съм силно скептичен към идеи от типа "Аз давам акъла, но нека някой друг да свърши работата".

С две думи - ако има кандидати, склонии да работят по оформянето на този раздел и по запълването му с чиста информация, аз съм готов да ги подкрепя. Дори мога да им дам модераторски права върху този раздел, за да си вършат по-добре работата и да почистват постингите на дежурните спамаджии, които с кеф ще серат на метеното.

Двоумя се - дали да подреждам или да....... Да, Матеев отдавна каза, че такива права няма да ми даде никога. Жалко. Явно само ще .....:bigsmile:

koragroup
17.03.2016, 20:45
Темата е добра и идеята е добра. Готов съм да я реализирам на секундата и да създам още един раздел във форума. Въпросът е кой ще свърши останалата работа? Та тя е КОЛОСАЛНА !!! Та от тази гледна точка аз съм силно скептичен към идеи от типа "Аз давам акъла, но нека някой друг да свърши работата".

С две думи - ако има кандидати, склонии да работят по оформянето на този раздел и по запълването му с чиста информация, аз съм готов да ги подкрепя. Дори мога да им дам модераторски права върху този раздел, за да си вършат по-добре работата и да почистват постингите на дежурните спамаджии, които с кеф ще серат на метеното.

Матеев, ти сериозно ли?

аз съм силно скептичен към идеи от типа "Аз давам акъла, но нека някой друг да свърши работата".


Ти как си избираш модератори? Само да кажа, това не е първия форум във вселената...

И някак, не може да се довериш на някого да ти е общински представител, а да се съмняваш какво ще ти помага във форума...

С моите извинения, куца ти корпоративния пчеларски мениджмънт.

Георги 1974
17.03.2016, 21:13
Аз съм за, тази енциклопедия ще е най уникалната, най точната, най обширната, най интересната и най посещаваната (има хора който ще се погрижат за това).
Пример- поилка за пчели
И от тук се почва от какъв материал къде да е разположена спрямо Ин и Ян енергийте и т.н. а послеееее
с каква вода чешмяна ли ,дъждовна ли , от сондата ли , светена ли (то среброто е антисептик) пък после със сол ли или не ама с каква сол хималайска каква ли и т.н. Просто Бижо Бижев, Любен Радоев и другите класици ще бъдат засенчени.
И накрая ако пойлката бъде съобразена с всички полезни мнения и има претенции за изчерпателност то любитела пчелар четейки ще се зачуди дали не трябва да си направи и тест за интелигентност преди да продължи.

Ivan Mankov
17.03.2016, 21:39
И да довърша...
...

Корчев, аз лично хем се мъча да те подкрепя, хем не ми идва ! Това твоето ми прилича на предварителни избори и когато ти казват: ДА, ти започваш да ангажираш други хора, да им търсиш кусури.За тегавия (не бих ползвал тази дума) интернет не отговаря никой в този форум ! Ако си получил нещо от Матеев на ЛС и го коментираш на глас,то ние как да разберем ???? А бе , я си карай наместничеството на Пепелина и не се впрягай много ! Живота е кратък, а енциклопедиите са мнооого животи !!!!! :bigsmile:

distedi
18.03.2016, 09:46
Хубаво е да има място, където всичко е систематизирано и лесно за намиране, но в един развиващ се форум - това е направо мисия невъзможна. Друг проблем е наличието на много теми с близко съдържание и напоследък забелязвам, че доста хора практикуват откриването на нова тема, вместо да се ровят в старите и затрупани със спам.
Сега погледнах - в уеб сайтът има събрана и систематизирана основната информация, нужна на един прохождащ пчелар.

Mateev
18.03.2016, 11:00
Така е - във WEB сайта към форума наистина има много инаформация за начинаещите, която е събрана и систематизирана от целия интернет, но това е КОЛОСАЛНА РАБОТА, отнела стотици часове време. Не знам дали същото ще е възможно и във форума - все пак нека не забравяме, че всичко се прави на ДОБРОВОЛНИ НАЧАЛА.

Та от тази гледна точка съм готов да приветствам всяка една добра инициатива, свързана с форума, и да създам необходимите условия за нейната реализация, стига обаче наистина да има хора, които са съгласни да свършат работата, а именно:
1. От мене - да създам раздела и да дам модераторски права на един или повече от кандидатите
2. От членовете на форума и от кандидатите - да започнат постепенно да попълват този раздел с ЧИСТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА НАЧИНАЕЩИ
3. От модераторите на раздела (включая и от новите кандидати) - безогледно триене на всеки един спам, което ще създаде много междуличностно конфликти, които пак трябва да бъдат изтривани.
4. От членовете на форума - спазване на специалните права на раздела, което не съм убеден, че ще се случи.

Та това е моето мнение - казвате и веднага го създавам този раздел, и с това моята работа се изчерпва. Нека преди това обаче поне един човек да каже - искам да се грижа за развитието на този раздел.

Георги 1974
18.03.2016, 11:29
Ами то е ясно ще перифразирам една известна фраза
Не какво е направил форума за вас а вие какво сте направили за него.(В няколко теми се вихри спор какъв трябва да е форума сега имат частична възможност да го направят).
Г-н Матеев всеки ден все повече се уверявам че сте чели Николо̀ Макиавѐли и не само сте го чели.

solaris60
18.03.2016, 12:47
Ами то е ясно ще перифразирам една известна фраза
Не какво е направил форума за вас а вие какво сте направили за него.(В няколко теми се вихри спор какъв трябва да е форума сега имат частична възможност да го направят).
Г-н Матеев всеки ден все повече се уверявам че сте чели Николо̀ Макиавѐли и не само сте го чели.

Аз предлагам да създадем тема в която да описваме кои сме тези които СМЕ чели книги на велики автори и тези, които СМЕ чели само вицовете на s3s3s3 от темата за вицове и шеги.

Георги 1974
18.03.2016, 13:13
Идеята е добра и може би да стане много хубава енциклопедия.

Имам предложение не знам дали е приложимо (обещавам да положа максимални усилия повече да не ръся овчи мисли).
Александър Дюма е написал много книги някой от тях ще останат завинаги но има малка подробност мисля че е работил с около 200човека и то през 1830г.-до не знам коя си.Та енциклопедията не може ли да започне като чернова (с всичките спамове и глупости ) и желаещия или желаещите (надявам се да има г-н.Матеев дава тази възможност ) да вземе само най доброто и да го пренесе на белова до която нямаме достъп за спам. Така ще има по малко конфронтации и няма да има засегнати от изтрити постове (това че в един пост пишеш глупост не означава че в друг няма да напишеш нещо наистина добро).

solaris60
18.03.2016, 18:18
Идеята е добра и може би да стане много хубава енциклопедия.

Имам предложение не знам дали е приложимо (обещавам да положа максимални усилия повече да не ръся овчи мисли).
Александър Дюма е написал много книги някой от тях ще останат завинаги но има малка подробност мисля че е работил с около 200човека и то през 1830г.-до не знам коя си.Та енциклопедията не може ли да започне като чернова (с всичките спамове и глупости ) и желаещия или желаещите (надявам се да има г-н.Матеев дава тази възможност ) да вземе само най доброто и да го пренесе на белова до която нямаме достъп за спам. Така ще има по малко конфронтации и няма да има засегнати от изтрити постове (това че в един пост пишеш глупост не означава че в друг няма да напишеш нещо наистина добро).

Не разбрах каква е връзката между мислите ти за форума и това изречение: "Александър Дюма е написал много книги някой от тях ще останат завинаги но има малка подробност мисля че е работил с около 200човека и то през 1830г.-до не знам коя си.":tres: Май малко усилия полагаш?

Георги 1974
18.03.2016, 19:52
Не разбрах каква е връзката между мислите ти за форума и това изречение: "Александър Дюма е написал много книги някой от тях ще останат завинаги но има малка подробност мисля че е работил с около 200човека и то през 1830г.-до не знам коя си.":tres: Май малко усилия полагаш?

Дюма пише мисля около 400 романа използвал е помощта на множество други писатели и помощници за информация.
Огюст Маке е този, който обрисува прототипа на "Граф Монте Кристо", той има и значителен принос в "Тримата мускетари" и продълженията, и някои от другите романи на Дюма. Докато работят заедно, Маке предлага сюжети, а Дюма добавя детайлите, диалозите и завършеците на историите.

Идеята бе че работата в екип е по ползотворна от самостоятелната. Дюма нямаше да напише толкова романи без помощници.
Тази енциклопедия ако почне да се пише и всеки от нас ако отдели по малко време за нея може да стане нещо наистина добро но това ще бъде един колосален труд който за сам човек ще е трудно и би отнело много време виж само темата за Вароатозата е над 100стр.

Но от тази трънка заек няма да изкочи досега само 50ина човека са гласували за.

А иначе би станало нещо уникално без спам без реклами интересува те нещо влизаш и четеш - трупаш знания и споделен опит наготово,но няма мераклии.
http://www.manager.bg/sites/default/files/mainimages/1400246557_Bulgar-Bulgar.jpg

solaris60
18.03.2016, 20:12
Дюма пише мисля около 400 романа използвал е помощта на множество други писатели и помощници за информация.
Огюст Маке е този, който обрисува прототипа на "Граф Монте Кристо", той има и значителен принос в "Тримата мускетари" и продълженията, и някои от другите романи на Дюма. Докато работят заедно, Маке предлага сюжети, а Дюма добавя детайлите, диалозите и завършеците на историите.

Идеята бе че работата в екип е по ползотворна от самостоятелната. Дюма нямаше да напише толкова романи без помощници.
Тази енциклопедия ако почне да се пише и всеки от нас ако отдели по малко време за нея може да стане нещо наистина добро но това ще бъде един колосален труд който за сам човек ще е трудно и би отнело много време виж само темата за Вароатозата е над 100стр.

Но от тази трънка заек няма да изкочи досега само 50ина човека са гласували за.

А иначе би станало нещо уникално без спам без реклами интересува те нещо влизаш и четеш - трупаш знания и споделен опит наготово,но няма мераклии.


Пропусна да споменеш и учителя му по фехтовка Огюстен Грисиер. И, че в последствие романа е забранен от Николай I, Дюма е обявен за персона нон грата. Що не казвате от къде ги вземате тез материали, та трябва човек да се рови за да се ограмотява?:bigsmile:

Георги 1974
18.03.2016, 20:24
Пропусна да споменеш и учителя му по фехтовка Огюстен Грисиер. И, че в последствие романа е забранен от Николай I, Дюма е обявен за персона нон грата. Що не казвате от къде ги вземате тез материали, та трябва човек да се рови за да се ограмотява?:bigsmile:

Специално ти няма нужда да се ограмотяваш а това го знаех от преди без Огюст Маке, а аз съм бил 18г. държавен хрантутник и съм чел доста само че сега в главата имам една каша от информация и си помагам с Google. Но това няма нищо общо с темата.
А прочете ли че Дюма е бил хибрид е това не го знаех та и от Google има полза.

old_greyish
18.03.2016, 20:31
Гласувах " НЕ" :
1. Енциклопедия звучи твърде превзето ,
2. В повечето енциклопедии има записани куп " старини " , т.е. няма описани нови технологии , опити в развитие и т.н. ,
3. Трудоемко .
Предложението ми е да хвърлите око как този проблем е решен в геймърските среди . Да , знам че много ще кажат " тоя пък ? , това не е игра " , обаче там проблема е решен много отдавна . Идеята е на доброволен принцип - запален геймър ( пчелар ) по дадена игра ( отглеждане на пчели , майкопроизводство , подвижно пчеларство и т.н. ) решава да сподели с общността опита си , пишейки наръчник ,по даден проблем , на база опита си . Общноста ( и модераторите ) решава дали този наръчник ( guide/manual ) ще бъде определен за " важна тема " ( sticky ) . При този подход запазвате възможността за разнообразие на теми и мнения + най-информативните и важни такива са винаги под ръка .
Извинявам се за тафтологиите и пунктyацията ама съм на 2рия буркан мавруд+каберне 2015 :) ( тежък ден )

solaris60
18.03.2016, 20:45
А прочете ли че Дюма е бил хибрид

Ти как мислиш? Дали съм го прочел?;)

Георги 1974
18.03.2016, 20:54
Ти как мислиш? Дали съм го прочел?;)

Не мисля че си го прочел по вероятно е да си го знаел. Но снощи каза цитирам:
Не е важно къде ще ни турят. Важно е да научиш нещо повече.;)

Бих добавил има ли значение от къде.

бат тянко
18.03.2016, 21:10
Има Гоше, има!

Bobi-M9598
18.03.2016, 21:27
ЗДРАВЕЙТЕ,

Колеги, спрете да си ги мерите........... знанията!
По- добре е според мен Матеев да Ви даде права и да започнете да правите нещо по въпроса. Смятам, че не съм достатъчно "напред" за да се бутам отпред.
Моля да бъда извинен ако някой се чувства засегнат.

Поздрави, Г. Георгиев

Георги 1974
18.03.2016, 21:33
ЗДРАВЕЙТЕ,

Колеги, спрете да си ги мерите........... знанията!
По- добре е според мен Матеев да Ви даде права и да започнете да правите нещо по въпроса. Смятам, че не съм достатъчно "напред" за да се бутам отпред.
Моля да бъда извинен ако някой се чувства засегнат.

Поздрави, Г. Георгиев

Това за меренето си 100% прав.
А за Слънчо да е Цензор гласувам1000%.

solaris60
18.03.2016, 21:34
ЗДРАВЕЙТЕ,

Колеги, спрете да си ги мерите........... знанията!


Аз не си меря знанията, а леко загатвайки исках да кажа, че е хубаво да се цитират дадени източници, а не да ги подаваме като наши знания. Не е редно. А използвайки ги е хубаво да ги преработим малко из малко. Иначе аз се засегнах и толкова много се обидих, че сега ще има да ме черпиш докато ми мине.:bigsmile:

Георги 1974
18.03.2016, 21:52
Аз не си меря знанията, а леко загатвайки исках да кажа, че е хубаво да се цитират дадени източници, а не да ги подаваме като наши знания. Не е редно. А използвайки ги е хубаво да ги преработим малко из малко. Иначе аз се засегнах и толкова много се обидих, че сега ще има да ме черпиш докато ми мине.:bigsmile:

Виж прав си но когато човек е мързелив като мен прави така например знам че бай Ганьо във влака изяде крушите на хората с патриотичен патос но вместо да го преразказвам по лесно и достоверно е да го намеря и копна (ако не го знаех как ще го търся).
Другото не ми е минавало и на ум да си меря знанията с теб просто по ник нейма , изработката на ножовете, по това че влизаш по всяко време на денонощието във форума и по постовете ти съм си направил мнение за теб уверявам те никога не ми е минавало и през ум че си човек без знания а това че се заяждаш и за запетайката е друг въпрос (но човек изработил ножове като твоите освен артистичност показват и перфекционизъм).

solaris60
18.03.2016, 21:58
Виж прав си но когато човек е мързелив като мен прави така например знам че бай Ганьо във влака изяде крушите на хората с патриотичен патос но вместо да го преразказвам по лесно и достоверно е да го намеря и копна (ако не го знаех как ще го търся).
Другото не ми е минавало и на ум да си меря знанията с теб просто по ник нейма , изработката на ножовете, по това че влизаш по всяко време на денонощието във форума и по постовете ти съм си направил мнение за теб уверявам те никога не ми е минавало и през ум че си човек без знания а това че се заяждаш и за запетайката е друг въпрос (но човек изработил ножове като твоите освен артистичност показват и перфекционизъм).

Ха, ха... това наистина ме развесели.:bigsmile: Няма да обяснявам защо.:bigsmile:

Bobi-M9598
18.03.2016, 22:23
Аз не си меря знанията, а леко загатвайки исках да кажа, че е хубаво да се цитират дадени източници, а не да ги подаваме като наши знания. Не е редно. А използвайки ги е хубаво да ги преработим малко из малко. Иначе аз се засегнах и толкова много се обидих, че сега ще има да ме черпиш докато ми мине.:bigsmile:

Здравейте,

Слънчице, не съм забравил! Няколко пъти си ме "спасявал". Казвай, КОГА, КЪДЕ? За мен ще е голямо удоволствие! Що се касае до ЗНАНИЯТА, знам, сигурен съм, че ги имаш! Затова те чета с интерес. Макар и доста пъти да не успявам да те разбера, но това не ме отказва!

Поздрави, Г. Георгиев

kuline
18.03.2016, 22:41
Казвай, КОГА, КЪДЕ?
Няма да ти каже!

— Не човек, а желязо —
просъскал агентът фашист.
Тихо мъртвия казал:
— Не, комунист!

solaris60
18.03.2016, 22:42
Здравейте,

Слънчице, не съм забравил! Няколко пъти си ме "спасявал". Казвай, КОГА, КЪДЕ? За мен ще е голямо удоволствие! Що се касае до ЗНАНИЯТА, знам, сигурен съм, че ги имаш! Затова те чета с интерес. Макар и доста пъти да не успявам да те разбера, но това не ме отказва!

Поздрави, Г. Георгиев


Казвай, КОГА, КЪДЕ? За мен ще е голямо удоволствие!

Ако даде Господ - все някога и някъде.


Що се касае до ЗНАНИЯТА, знам, сигурен съм, че ги имаш!

Ха, ха... ти на това знания ли му викаш? Ехеее, хората какви знания имат.:bigsmile: Да не цитирам имена. А и да запитам - къде видяхте, че искам да демонстрирам знания та цяла вечер все ми говорите за някакви демонстрации на такива? Нямам намерение да се доказвам.;)


Макар и доста пъти да не успявам да те разбера, но това не ме отказва!
А защо не ме попиташ каквото не разбираш? Ще се постарая да го кажа по по разбираем начин. А и сега все пак ми даваш някаква индикация с която ще се съобразя и ще се постарая да бъда по - ясен в изказванията си. Няма да са толкова завоалирани на места.:bigsmile:

solaris60
18.03.2016, 22:45
Няма да ти каже!

— Не човек, а желязо —
просъскал агентът фашист.
Тихо мъртвия казал:
— Не, комунист!

:crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:

kuline
18.03.2016, 22:48
:crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:

Е, аз пък си мислех, че страната на чудесата е ... Поправи ме ако бъркам. Знам,че няма да устоиш.

kuline
18.03.2016, 22:54
Бавиш се, това не е привично и за ятаците дори.

solaris60
18.03.2016, 22:55
Е, аз пък си мислех, че страната на чудесата е ... Поправи ме ако бъркам. Знам,че няма да устоиш.

Аз......отговарям............попра вям..........не бъркаш..........страната на чудесата е.....Няма...... устоя......... Предполагам....разбра..........в сичко.... каза......до тук?

kuline
18.03.2016, 22:59
Аз......отговарям............попра вям..........не бъркаш..........страната на чудесата е.....Няма...... устоя......... Предполагам....разбра..........в сичко.... каза......до тук?

Сподели от къде си, белким ти дойдем на гости и ни светнеш в българската граматика.

solaris60
18.03.2016, 23:10
Сподели от къде си, белким ти дойдем на гости и ни светнеш в българската граматика.

Това като заплаха ли да го приемам или като поредния недомислен твой пост?

kuline
18.03.2016, 23:17
Това като заплаха ли да го приемам или като поредния(ЗАПЕТАЯ)недомисле н(ЗАПЕТАЯ) твой пост?

Ти, нима се плашиш от пчелари?

solaris60
18.03.2016, 23:24
Малко се съмнявам в поправката ти, но след като мислиш, че е така - нека да е така. А мислиш ли, че ме е страх от нещо? И хайде, че ми писна от заяжданията ти.

kuline
18.03.2016, 23:34
А мислиш ли, че ме е страх от нещо? И хайде, че ми писна от заяжданията ти.

Безстрашни хора няма.
Всеки си има страх за нещо.
Не се заяждам, просто съм твой последовател, отчасти.

freddie46
31.03.2016, 09:38
Аз съм съгласен с колегата karagroup.Подкрепям идеята му с двете ръце!Надявам се че ако стане ще има хубави теми за четене и разискване.
Аз съм ЗА!