PDA

Виж пълната версия : Ленти Super Strip



Cecitotham1
15.03.2016, 16:35
Интерсувам се какво е мнението ви за конкректните ленти,ефикасни ли са и т..н.

Камен Крумов
15.03.2016, 17:08
Интерсувам се какво е мнението ви за конкректните ленти,ефикасни ли са и т..н. Аз лично имам много лоши спомени след употребата им. За мен съм взел решение - никога повече!

ivootur
15.03.2016, 17:27
Дай повече подробности,какво стана след употребата им.

Камен Крумов
15.03.2016, 18:09
Дай повече подробности,какво стана след употребата им. Есенно третиране. Цял ден слагам ленти Супер Стрип. Вечерта, последен поглед към пчелина, а от кошера до мен излизат гърчещи се пчели. Веднага огледах дъната на всички кошери - картинката отчайващо еднаква. Последните третирани кошери с умиращи пчели на дъното, а от първите третирани през деня, купчинки отпред. Изпотих се. Вече беше късно да отварям кошерите и да им вадя лентите, смрачаваше се. Не мигнах цяла нощ. На другия ден ме чакаше още един пчелин. Е, на другия ден реших да сложа лентички само на три кошера и да чакам. След половин час се започна геноцида отново. Имам го заснето на клип. Лентите веднага бяха извадени. Третирането приключи. Пет дни след това се върнах на първия пчелин с очакването за тотален погром. Резултат - семействата трябваше да се стеснят с още една -две пити. Но смайването ми бе, когато открих три семейства, които бяха изоставили пилото и меда си и бяха напуснали кошера. Меда вече беше разграбен от останалите. Имаше само празни пити с не излюпено, премръзнало пило. Това беше преди три години - от тогава само тимол, ОК, кофеин-натриев бензоат.
P.S: Не е грешно да правиш грешки, грешно е да ги повтаряш!

Христо Димитров
15.03.2016, 18:52
Аз пък съм на обратното мнение - доволен съм!
Ползвам ги 2 поредни години за есенно третиране и съм доволен от резултата.
Познавам още няколко колеги и те са доволни.

ivootur
15.03.2016, 19:18
Есенно третиране. Цял ден слагам ленти Супер Стрип. Вечерта, последен поглед към пчелина, а от кошера до мен излизат гърчещи се пчели. Веднага огледах дъната на всички кошери - картинката отчайващо еднаква. Последните третирани кошери с умиращи пчели на дъното, а от първите третирани през деня, купчинки отпред. Изпотих се. Вече беше късно да отварям кошерите и да им вадя лентите, смрачаваше се. Не мигнах цяла нощ. На другия ден ме чакаше още един пчелин. Е, на другия ден реших да сложа лентички само на три кошера и да чакам. След половин час се започна геноцида отново. Имам го заснето на клип. Лентите веднага бяха извадени. Третирането приключи. Пет дни след това се върнах на първия пчелин с очакването за тотален погром. Резултат - семействата трябваше да се стеснят с още една -две пити. Но смайването ми бе, когато открих три семейства, които бяха изоставили пилото и меда си и бяха напуснали кошера. Меда вече беше разграбен от останалите. Имаше само празни пити с не излюпено, премръзнало пило. Това беше преди три години - от тогава само тимол, ОК, кофеин-натриев бензоат.
P.S: Не е грешно да правиш грешки, грешно е да ги повтаряш!
Дали е възможно да си попаднал на дефекна партида!

сложна личност
15.03.2016, 19:26
Аз ги ползвам 2 години незнам ефикасни ли са против акара но опредено не е имало изтравяне.

solaris60
15.03.2016, 19:29
Дали е възможно да си попаднал на дефекна партида!

Какво значи дефектна партида? Влизаш в аптеката и си вземаш аспирин, а те ти дават цианкалий.

Камен Крумов
15.03.2016, 19:30
Дали е възможно да си попаднал на дефектна партида! Ако твърдението е допустимо, каква е гаранцията за всеки един от вас тогава.

Камен Крумов
15.03.2016, 19:35
Аз ги ползвам 2 години незнам ефикасни ли са против акара но опредено не е имало изтравяне. Ето това "не знам дали са ефикасни" не е много на добре. Аз знам за всяко едно средство, което използвам против акар, колко е ефикасно и си правя изводи. Така вземам и решенията за в бъдеще.

bari
15.03.2016, 19:55
Три сезона съм ползвал от С.Стрпс но нямах проблем подобен на колегата Крумов!Резултат имаше видим всеки път!
Това което описва Крумов прилича на моето първо третиране с " Перицин" изестно е че актиното вещество е едно и също кумафос!Но при мен жертвите са били по-малко!След този случай съм ползвал Перицин отново но с мн.малко пострадали пчели!Убива кърлежите със задоволителен резултат!

Петко Станчев
16.03.2016, 09:58
Аз също ги ползвам 3-ти сезон-доволен съм

Георги 1974
16.03.2016, 10:57
дано няма нищо против че го цитирам:

Scutellator
Един от най-сериозните странични ефекти на кумафоса че влияе на развитието на половите органи. По време на употребата му търтеите стават негодни, а при отглеждане на майки по време на третиране - засяга 100% от майките - води до междинни форми между пчела и майка. Определено не искате остатъци от този химикал във восъка.

Имам роднина с 30г.стаж от който близо 20г. като професионален работи с около1000 кошера той каза ползвал съм препарат на базата на кумафос първата година е имал много добър ефект но след 2г. се получава резистентност и засяга майките -уврежда ги (после се впусна в лекция от която нищо не разбрах освен да не го ползвам).

Лично аз не съм и нямам представа за действието му.

jordanov
16.03.2016, 11:28
Мда, темичката ще бъде интересна. Поради което прочетох и някои от старите теми, където си говорим за тоя супер стрип. Например тази http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=204 , в която например, двама Доктори и безспорни авторитети във форума си казват мнението. Би било любопитно да се включат и понастоящем.

krasimir2006
16.03.2016, 13:07
Един път съм ги ползвал и странични ефекти не съм забелязал.
Бих ги ползвал пак !
Успех !

valaz
16.03.2016, 15:00
Преди години ползвах Super strips през пролетта. Следващите 2-3 месеца имах много проблеми с майките. В някой момент, някое семейство остане без майка, няма пило. Давах му пита с открито пило от друг кошер. След седмица или две, същото с друг кошер и т.н. От тогава до сега, повече не съм ползвал препарати с кумафос.

zapstojan
16.03.2016, 15:53
Септември 2013г. третирах със Super strips. Паднаха много акари.
Проблеми с пчелите и с майката не съм забелязал, но април 2014г. се случи следното:http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1600&page=3
Не знам дали има връзка с третирането.

Септември 2015г. също използвах Super strips. Паднаха съвсем малко акари /по 20-30 от кошер/
Семействата в момента са много добре. Още на са започнали да изхвърлят търтеи.

Super strips го ползвам есента, за да може до пролетта да се разградят отровите, доколкото е възможно.
Сега като чета и правя връзка с 2014г., май ще престана да го ползвам.