PDA

Виж пълната версия : Още един начин как НЕ става



Дамян Дамянов
07.03.2016, 16:54
И така "Не" става! ;)
Това се нарича преформа за бутилка (https://www.google.bg/search?q=преформа+за+РЕТ+бутилки&client=ubuntu&hs=L0x&channel=fs&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUUKEwjFnLGe367LAhUJDywKHUfSDusQ_AUIBygB&biw=1760&bih=828) и така започват всички бутилки(Кола, Лимонада...), преди да ги издуят в желаната форма. Тази е с размери 3.1см(в най-широката част, периферията) и дължина 14,5см. Най-малката която видях беше с дължина около 5-6см.(Не успях да разгледам всички модели).
Цената на издута бутилка с капачка е 15-30 стотинки, преформата сигурно ще е по-евтина, а и 1-2-5 стотинки не са голяма загуба.
Преформата се пробива на много места със стъпкова бургия или за дърво(имат остър център) или с гвоздей на поялник...
Чашката се лепи на капачката и не пада. Могат да се съберат доста пчели при маточника и дори може така да се придаде оплодена майка, като вместо капачката се постави парче от захарна питка. Няма начин да падне от летвата, защото капачката е на винт, а капачката може да се закрепи за летвата с една капка PU лепило за дърво (http://shop.valerii.com/?cid=288&product=15307)(реже се с макетен нож). Преформата е 25мм в долната част и 31мм при капачката, между две пити... би трябвало да се закрепи достатъчно здраво. Знам, че има клетки(чорап) за по 50 стотинки, не е нужно да го пишете, ползвайте си ги със здраве.
И да не забравите, че и така "НЕ" става!

6253 6254 6255


https://www.youtube.com/watch?v=779AOmR-wsI

бат тянко
07.03.2016, 17:24
Ако, е твоя идея евала! Но и да не е остава да я видим на практика! Ако работи остава и да ти го признаят! За мен си нумеро уно! Аз съм те признал!

ch.atanasov
07.03.2016, 18:50
http://g01.a.alicdn.com/kf/HTB1qPCCJpXXXXb0XpXXq6xXFXXX4/30-Pcs-78-mm-Bee-Queen-Cage-Protection-queen-Wangtaipu-bee-cage-Bee-Equipment-Beekeeping-Tools.jpg_140x140.jpg Аз се вдъхнових от клиповете със сринцовки и ще работя с това.

Sandokan
07.03.2016, 22:22
Вътрешният диаметър на тази преформа е 21,5 мм.
Доработването е играчка, но решава един от основните проблеми на клетките тип Никот - запазване целостта на крачетата на затворените майки.
Идеалната видимост е бонус.
Перфектна за съхраняване на майките до ИО. А също и след това.
Ако излюпваш или съхраняваш майките в семейството-отглеждач можеш да осигуриш възможност на пчелите свободно да влизат и излизат. Ако решиш да ги преместиш в инкубатор, просто лепваш едно тиксо на входа и си готов.

Дамян Дамянов
08.03.2016, 00:12
Вътрешният диаметър на тази преформа е 21,5 мм.
Доработването е играчка, но решава един от основните проблеми на клетките тип Никот - запазване целостта на крачетата на затворените майки.
Идеалната видимост е бонус.
Перфектна за съхраняване на майките до ИО. А също и след това.
Ако излюпваш или съхраняваш майките в семейството-отглеждач можеш да осигуриш възможност на пчелите свободно да влизат и излизат. Ако решиш да ги преместиш в инкубатор, просто лепваш едно тиксо на входа и си готов.

Да, вътрешния размер е приблизително 21.5мм.
Не знам колко често се случва да има проблем с крачетата, но виждам други недостатъци.
Да, вижда се доста по-добре вътре.
За използването в инкубатор, мисля, че е възможно да се направи статив с дупки 27-28мм и преформите да се поставят в тях, като статив за епруветки (https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2+%D0% B7%D0%B0+%D0%B5%D0%BF%D1%80%D1%83%D0%B2%D0%B5%D1%8 2%D0%BA%D0%B8&client=ubuntu&hs=VU5&channel=fs&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjlrom5yq_LAhVLWywKHX1wAdkQ_AUIBygB&biw=1760&bih=828). Преформата при гърлото е 33мм и ще виси свободно, без да се опира в дъното.
Няма нужда от тиксо, капачки се продават отделно и можеш да си купиш допълнително.
За съхраняването на майките в отглеждач имам идея, но ще изчакам първо да я пробвам. :)

solaris60
08.03.2016, 00:23
https://www.youtube.com/watch?v=779AOmR-wsI

Ей, това руснака е кръстоска между лисица, маймуна и дявол.:bigsmile:

tsvetanko1973
08.03.2016, 08:09
Ей, това руснака е кръстоска между лисица, маймуна и дявол.:bigsmile:

Не се знае колко българска кръв му тече във вените.

ves
08.03.2016, 10:39
Това със спринцовките е хитро. Само се чудя дали ако в гнездото е хладно пластмасата не пречи на пчелите да топлят с тяло маточника.
Това с преформата и винтовата капачка е още по-хитро. Не знам къде се продават преформи, но в аптеките продават шишенца за урина с винтова капачка, които май ще станат.

tsc1
08.03.2016, 11:03
.....
Това с преформата и винтовата капачка е още по-хитро. Не знам къде се продават преформи, но в аптеките продават шишенца за урина с винтова капачка, които май ще станат.
Това не са пресформи, а заготовки, които после се поставят в пресформата (тя е инструмент), нагряват се и се раздуват. Процеса се нарича "бластване".

ves
08.03.2016, 11:16
Това не са пресформи, а заготовки, които после се поставят в пресформата (тя е инструмент), нагряват се и се раздуват. Процеса се нарича "бластване".
Колега преформа, не пресформа. drinks;

Дамян Дамянов
08.03.2016, 11:18
Това със спринцовките е хитро. Само се чудя дали ако в гнездото е хладно пластмасата не пречи на пчелите да топлят с тяло маточника.
Това с преформата и винтовата капачка е още по-хитро. Не знам къде се продават преформи, но в аптеките продават шишенца за урина с винтова капачка, които май ще станат.

Стената на преформата е дебела 2-3мм, спринцивката е по-тънка, а шишенцата още повече.
Преформи има във фирмите които произвеждат бутилки, но не всички продават, още по-малко са тези които продават на дребно. Неотъпкана пътека - няма как.
Търсите фирмите във вашия регион и звъните по телефона на всяка, докато не се отвори вратата. Ако изобщо не можете на си намерите, пишете ЛС и когато имам време и минавам през фирмата, ще ви взема и ще ги изпратя по Еконт.


Това не са пресформи, а заготовки, които после се поставят в пресформата (тя е инструмент), нагряват се и се раздуват. Процеса се нарича "бластване".

Виж си скайпа. Още вчера ти писах за преформите. Ако намериш откъде да ги купуваш, пусни тук информация.
На тази фирма съм клиент от 10 години и нямах проблем, но не знам дали други ще се съгласят да продават на дребно.

tsc1
08.03.2016, 14:47
Колега преформа, не пресформа. drinks;
Да, прав си, но като бърза човек кара по инерция. Важен е смисъла в случая.