PDA

Виж пълната версия : Има ли картел на горивата в България?



Христо Димитров
27.02.2016, 10:10
Здравейте,колеги !

Макар,че имаше доста писано на тема горивата и заглавието на темата е с въпрос ,на който всички знаем отговора,отварям тази тема,защото мисля че ще е любопитно на всички какви са цените на горивата в другите населени места в страната.На мен лично ми е много любопитно каква е разликата в цената на "Лукойл" в различните градове и по-конкретно Варна.
Понеже пътувам всеки ден в направление Троян-Ловеч и обратно ще напиша цените на горивата в двата града.Интересното е че и в двата града има повече от по 10 бензиностанции във всеки ,но разлика в цените на горивата няма никъде,в съответния град.
Троян :
Дизел - 1,77 лв.
Бензин А95 - 1,81 лв.
Газ-пропан бутан - 0,82 лв.
Ловеч :
Дизел - 1,81 лв.
Бензин А95 - 1,85 лв.
Газ-пропан бутан - 0,86 лв.
Интересен факт е ,че в Севлиево цените на дизел и бензин са точно с 10 стотинки надолу на литър,а е само на 40 км от двата града.

jordanov
27.02.2016, 12:18
В сряда пътувах до София, почти навсякъде по пътя дизела беше 1.77. В нашия градец е същата, играят с 1-2 ст. На връщане заредих на Лукойл Плевен - 1.65лв.

IVO_3
27.02.2016, 15:29
И в Пазарджик дизела 1.77 с разлика от 1-2 стотинки.

enchev
27.02.2016, 16:33
Картел има както на горивата така и на меда и на заплатите в МИЛАТА НИ РОДИНА това е реалноста

n.kostadinov
27.02.2016, 17:35
днес в Русе на бензиностанция Антим(продават най-евтино в града и всеки петък и събота свалят с някоя стотинка допълнително):
авто газ-0,67лв
дизел-1,50лв
бензин-1,60лв
на останалите бензиностанции е с по 20 ст по-скъпо за бензин и дизел и с по 10-15ст за газ.

redbull
27.02.2016, 17:50
Вчера в Пловдив заредих на една закътана бензиностанция близо до търговията на Брезовско-дизел на 1.58

m_pchelari
27.02.2016, 18:26
Марешки отваря бензиностанция и в София. (http://www.pariteni.bg/index.phtml?tid=40&oid=193223)

Вече половин година Марешки продава евтини горива въпреки картела и още е жив и здрав. Тука нещо намирисва. Дали господина не е следващия политически проект на задкулисието?

Величков
27.02.2016, 19:07
Вчера в Пловдив заредих на една закътана бензиностанция близо до търговията на Брезовско-дизел на 1.58


Къде до търговиите?

ivootur
27.02.2016, 19:09
днес в Русе на бензиностанция Антим(продават най-евтино в града и всеки петък и събота свалят с някоя стотинка допълнително):
авто газ-0,67лв
дизел-1,50лв
бензин-1,60лв
на останалите бензиностанции е с по 20 ст по-скъпо за бензин и дизел и с по 10-15ст за газ.

Хубав ли е дизела там?Не смея да зареждам от тези бензностанции,страх ме е да не правят шмекерии.

ninja
27.02.2016, 19:14
Варна - дизел-1.45лв /л Марешки ги събори всички картели .

redbull
27.02.2016, 19:27
Къде до търговиите?

Между прелеза и кръстовището за Карловско шосе се пада-има и пункт за ГТП, редовно зареждам от там когато имам работа в Пловдив и не съм имал проблеми.

Величков
27.02.2016, 19:35
Между прелеза и кръстовището за Карловско шосе се пада-има и пункт за ГТП, редовно зареждам от там когато имам работа в Пловдив и не съм имал проблеми.

Петрол Комерс. Имат много други хубави и ефтени неща там. Влез и разгледай.

бат тянко
27.02.2016, 20:00
А едно време, как хубаво си дупчиха тръбите на Нефтозавода! Прас- кладенче! Ама сега вече няма- много прецизни измервателни уреди сложиха!

vencii
27.02.2016, 20:09
С една бензиностанция Марешки дори да я подарява нафтата не може изобщо да повлияе на пазара на горива. Както казва колегата m_pchelari ще го видим като кандидат за някой държавен пост.

kuline
27.02.2016, 20:15
С една бензиностанция дори да я подарява нафтата не може изобщо да повлияе на пазара на горива. Както казва колегата m_pchelari ще го видим като кандидат за някой държавен пост.

Така говориш, защото неможеш да се възползваш от евтинийката :). Ако ще и за вселенски патриарх да се кандидатира, поне разбуни духовете и се разбра, че действително има картелно споразумение, от което някои трупат доооста солидни суми на наш гръб.

kubio
27.02.2016, 20:20
Че той (Марешки), не обяви ли публично, че ще се кандидатира за президент или това е бил слух?... Иначе, по-добра предизборна кампания от неговата - здраве му кажи.

kuline
27.02.2016, 20:28
Че той (Марешки), не обяви ли публично, че ще се кандидатира за президент или това е бил слух?... Иначе, по-добра предизборна кампания от неговата - здраве му кажи.

Наскоро бе публикувано, тука във форума, изказване на собственика на ... "Али експрес" (може и да греша). Вие прочетохте ли го? Да намирате нещо общо с вашите мнения,а?

vencii
27.02.2016, 20:44
Така говориш, защото неможеш да се възползваш от евтинийката :). Ако ще и за вселенски патриарх да се кандидатира, поне разбуни духовете и се разбра, че действително има картелно споразумение, от което някои трупат доооста солидни суми на наш гръб.

Така говоря щото е така. В Асеновград има нафта на същата цена. Какъв картел като Лукоил е монополист. Че се печелят огромни пари е вярно, но кой ги печели - във всеки случай не са бензиностанциите. А Марешки наистина ще излезе някаква политическа игра.

kuline
27.02.2016, 20:50
Какъв картел като Лукоил е монополист.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BB
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB

Правиш ли разлика между едното и другото?

marianski
27.02.2016, 20:54
Мисля, че картел няма! Случайно на големите вериги им са на една и съща цена горивата в даден град! :)

m_pchelari
27.02.2016, 21:02
В бизнеса има понятия като пазарна сила на купувачите и пазарна сила на продавачите. В бизнеса добри самаряни няма. Ще ви дам лесен и ясен пример.
Имаме един заможен бизнесмен които дълго се бори с майкопроизводствения монопол или картел както искате го наречете.
Ами питам тогава защо сега не продава майките по 2 лева парчето а отводките по 20 лева парчето? Така де, може да си го позволи човека.
Защо Бил Гейтс не си направи една бензиностанция тука и да продава бензина по 1 стотинка литъра, всички ще купуваме уиндоус.

Матеев президент, президент...! :laughing:

Юрий Цветков
27.02.2016, 21:21
За картела е ясно и на децата. Но откакто почнаха да падат цените на горива и колата ми вдигна разхода. Дали търговците не решиха, че щом ще свалят, то поне да е всичко (качеството)?!

vencii
27.02.2016, 21:22
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BB
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB

Правиш ли разлика между едното и другото?

Картелът е споразумение и/или съгласувана практика между две или повече предприятия - конкуренти на съответния пазар, насочени към ограничаване на конкуренцията чрез определяне на цени или ценови условия за покупка или продажба, разпределяне на квоти за производство или продажби, или разпределяне на пазари, включително при манипулиране на публични търгове или конкурси, или процедури за възлагане на обществени поръчки

Можеш ли да ми кажеш с кого се споразумява и конкурира Лукоил, коя е втората рафинерия в България.

kubio
27.02.2016, 21:33
За картела е ясно и на децата. Но откакто почнаха да падат цените на горива и колата ми вдигна разхода. Дали търговците не решиха, че щом ще свалят, то поне да е всичко (качеството)?!

хм... и аз го забелязах това явление...

kuline
27.02.2016, 21:57
Защо Бил Гейтс не си направи една бензиностанция тука и да продава бензина по 1 стотинка литъра, всички ще купуваме уиндоуса.

Ами защото пак ще ни се иска да краднем, за да не плащаме.

Bobi-M9598
27.02.2016, 21:59
Здравейте,

Към 18.30часа, заредих на OMW дизел на 1.77лв.
Това за разхода, ме беше попритеснило! Сега се успокоих.................Че не е само с моята "любима"!

Поздрави, В крайна сметка ние какво искаме??? Хем гориво "без пари", пък на всичкото отгоре и КАЧЕСТВЕНО! Г. Георгиев

kuline
27.02.2016, 22:00
Можеш ли да ми кажеш с кого се споразумява и конкурира Лукоил, коя е втората рафинерия в България.

България е в Европа и в съседните нам държави има рафинерии.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D 0%BB

vencii
27.02.2016, 22:13
България е в Европа и в съседнити нам държави има рафинерии.

kuline.Търговията с горива ти е ясна като лондонска мъгла. Повтаряте като зомбита каквото ви кажат от телевизията и хич не е важно каква е истината. Като ти трябва 10 хил литра гориво палиш камиона и отскачаш да Румънската рафинерия да си купиш-така ли си го представяш.

ch.atanasov
27.02.2016, 22:42
Гледам ,в тая тема много ДИЗЕЛИСТИ. hi; ХА -ха ,я си признайте , вие изобщо на бензиностанция зареждате ли, или в повечето случаи купувате нафта на черно.:bigsmile:

kuline
27.02.2016, 22:43
kuline.Търговията с горива ти е ясна като лондонска мъгла. Повтаряте като зомбита каквото ви кажат от телевизията и хич не е важно каква е истината. Като ти трябва 10 хил литра гориво палиш камиона и отскачаш да Румънската рафинерия да си купиш-така ли си го представяш.

Мен като ми трябва лондонска мъгла, отскачам до Букурещ да хвана самолета има-нема 100 км, че София далеееееко и несамо далеко, ами и билетите по-скъпи.
Па ти, като си на ТИ с търговийката, я вземи ни светни нас, непросветените.

solaris60
27.02.2016, 22:44
Гледам ,в тая тема много ДИЗЕЛИСТИ. hi; ХА -ха ,я си признайте , вие изобщо на бензиностанция зареждате ли, или в повечето случаи купувате нафта на черно.:bigsmile:

Зависи какво караш.

ch.atanasov
27.02.2016, 22:45
Зависи какво караш.

Мен ли питаш?

solaris60
27.02.2016, 22:52
Мен ли питаш?

По принцип.

ch.atanasov
27.02.2016, 22:55
По принцип.

Да, участниците в темата зареждат дизел винаги на бензиностанция.Тука в Бургас понеже е скъп идва от друго място.:bigsmile:

kuline
27.02.2016, 22:57
Зависи какво караш.

То зависи предимно от задкормилното устройство.

vencii
27.02.2016, 23:55
Па ти, като си на ТИ с търговийката, я вземи ни светни нас, непросветените.

Да тъ светна. Лукоил има 9 петролни бази ( данъчни складове) в различни региони на БГ включително Русе свързани с тръба по която върви горивото за да няма нужда от скъпоструващи камиони със скъпоструващи и крадливи шофьори. Освен това има 200 и 20-30 собствени бензиностанции и не знам колко на франчаиз. Та Ромпетрол като построят 9 бази и ги свържат с тръба, па и вдигнат 200-300 бензиностанции ще станат донякъде конкурент на Лукоил и тогава ще си спретнат картелче.

kuline
27.02.2016, 23:58
Та Ромпетрол като построят 9 бази и ги свържат с тръба, па и вдигнат 200-300 бензиностанции ще станат донякъде конкурент на Лукоил и тогава ще си спретнат картелче.

"Блажени са вярващите"
А за тръбата, за горивото до ВСЕКИ склад, мъ уби.
То знаем, че в буркаско има тръби, ама де са тия тръби и на друго място, та и ние да си турим по едно малко кранче, че да се възползваме от подземното богатство. :bigsmile:

redbull
28.02.2016, 00:09
Гледам ,в тая тема много ДИЗЕЛИСТИ. hi; ХА -ха ,я си признайте , вие изобщо на бензиностанция зареждате ли, или в повечето случаи купувате нафта на черно.:bigsmile:

Ми доскоро бях на пържено олио, но оборота на кетъринга падна и търсим тънкото, че да останат кинти за някоя отводка.

kuline
28.02.2016, 00:32
Ми доскоро бях на пържено олио, но оборота на кетъринга падна и търсим тънкото, че да останат кинти за някоя отводка.

Ейй да ви завиди човек. Вие, в троянско имате мноого кръчми, съответно налично отработено олио и вие като се оплачете, какво остава за нас. Май само подземния горивопровод, ама колегата не казва координатите му. Егоист е!:bigsmile:

Илиев
28.02.2016, 07:43
Като няма пържено олио, в краен случай и със сурово става! Относно крадената нафта, аз не бих купувал от страх да не се окоти комънрейл-а, едни познати така си скапаха мотора на Мазда за 15 бона от по-ефтина нафта, и не можаха да го оправят, та я продадоха за 7 накрая.

Искрен Мутафов
28.02.2016, 07:46
Като няма пържено олио, в краен случай и със сурово става! Относно крадената нафта, аз не бих купувал от страх да не се окоти комънрейл-а, едни познати така си скапаха мотора на Мазда за 15 бона от по-ефтина нафта, и не можаха да го оправят, та я продадоха за 7 накрая.

То, не отработеното олио, дори е по-добър вариант от отработеното, но цената му е доста над тази на дизела(около +50%)...

tsc1
28.02.2016, 09:08
Имах един познат (колега трабантаджия;)) който си слагаше отработеното олио от фритюрника в бензин А86 и си го караше, а след него се носеше мирис на пържени картофки. :P

Дамян Дамянов
28.02.2016, 12:58
Дизелът е на 1.48лв. Ако падне под 1 лев ще е чудо! Зимата изобщо няма да гася двигателя, оставям да работи и си лягам, а на сутринта сядам и тръгвам :laughing:
Иначе най-добрия начин за олио и старо масло е да бъдат дестилирани. Старото масло излиза почти безцветно.


https://www.youtube.com/watch?v=AxA2cHMqGfQ

slavi 13
28.02.2016, 14:28
Ако някой си мисли, че г-н Марешки се бори с картел на горивата в България, много се лъже.
Според мен г-н Марешки иска само да си зарежда собствените си автомобили и микробуси с евтини бензин и нафта, а те не са малко, за да си превозва стоката с която търгува. Доказателство – защо не направи 5-10 бензиностанции във Варна, а направи само една, и сега иска да направи една в София, и още една в не знам си кой град.
И така затваря кръгът, и не плаща за скъп бензин и нафта. Бензиностанции не носят никаква печалба за г-н Марешки, както той многократно е заявявал по медиите, а му спестяват много разходи, в неговата текуща дейност, и удрят по неговите конкуренти.
Помните ли къде удариха неговите конкуренти – аптеките му, а не бензиностанцията.
Всичко останало е един много евтин пиар по медиите.

Марешки е един много разумен бизнесмен, и никога няма да се намеси реално в търговията с горива в България, с много бензиностанции, и никога няма да се бори реално с монопол.
Та самият той е монополист с многобройните си аптеки.

tsc1
28.02.2016, 14:50
Ако някой си мисли, че г-н Марешки се бори с картел на горивата в България, много се лъже.
Според мен г-н Марешки иска само да си зарежда собствените си автомобили и микробуси с евтини бензин и нафта, а те не са малко, за да си превозва стоката с която търгува. Доказателство – защо не направи 5-10 бензиностанции във Варна, а направи само една, и сега иска да направи една в София, и още една в не знам си кой град.
И така затваря кръгът, и не плаща за скъп бензин и нафта. Бензиностанции не носят никаква печалба за г-н Марешки, както той многократно е заявявал по медиите, а му спестяват много разходи, в неговата текуща дейност, и удрят по неговите конкуренти.
Помните ли къде удариха неговите конкуренти – аптеките му, а не бензиностанцията.
Всичко останало е един много евтин пиар по медиите.

Марешки е един много разумен бизнесмен, и никога няма да се намеси реално в търговията с горива в България, с много бензиностанции, и никога няма да се бори реално с монопол.
Та самият той е монополист с многобройните си аптеки.
Единственото вярно нещо в целия тоя пост е че "Марешки е един много разумен бизнесмен". Който има голям автопарк си прави ведомствена бензиностанция/и и зарежда само своите автомобили. Защо му е да продава бензин и дизел на половин Варна, ако е на загуба??

slavi 13
28.02.2016, 15:02
Заради пиара, написал съм го. Това е важно.
И не е на загуба, казва, че не печели от тази бензиностанция, че тя се издържа сама. Ха сега де, защо един добър бизнесмен, ще се занимава с непечеливш бизнес, който не му носи печалба?
Значи печалбата му идва от друго място.

ch.atanasov
28.02.2016, 15:16
В аптека на Марешки, събираха някакви подписи.Нещо за референдум или за издигане на кандитатура за президент-някой знае ли.

Христо Димитров
28.02.2016, 17:06
Мисля, че картел няма! Случайно на големите вериги им са на една и съща цена горивата в даден град! http://pchelari.com/forum/images/smilies/smile.gif





Нали знаеш,че нищо случайно няма на този свят !

Христо Димитров
28.02.2016, 17:15
Ако някой си мисли, че г-н Марешки се бори с картел на горивата в България, много се лъже.
Според мен г-н Марешки иска само да си зарежда собствените си автомобили и микробуси с евтини бензин и нафта, а те не са малко, за да си превозва стоката с която търгува. Доказателство – защо не направи 5-10 бензиностанции във Варна, а направи само една, и сега иска да направи една в София, и още една в не знам си кой град.
И така затваря кръгът, и не плаща за скъп бензин и нафта. Бензиностанции не носят никаква печалба за г-н Марешки, както той многократно е заявявал по медиите, а му спестяват много разходи, в неговата текуща дейност, и удрят по неговите конкуренти.



Помните ли къде удариха неговите конкуренти – аптеките му, а не бензиностанцията.
Всичко останало е един много евтин пиар по медиите.

Марешки е един много разумен бизнесмен, и никога няма да се намеси реално в търговията с горива в България, с много бензиностанции, и никога няма да се бори реално с монопол.
Та самият той е монополист с многобройните си аптеки.


Аз също не съм съгласен с повечето неща ,които си написал.....
Няма начин да не се месиш в търговията с горива,след като правиш безиностанции в различни градове и продаваш на доста по-ниска цена.А това,че не му носят никаква печалба,изобщо не е вярно,защото никой не прави бизнес за да губи от него!

tsc1
28.02.2016, 17:19
В аптека на Марешки, събираха някакви подписи.Нещо за референдум или за издигане на кандитатура за президент-някой знае ли.
Гугъл знае!
http://referendum2016.bg/za-referendum-2016

ch.atanasov
28.02.2016, 17:32
Гугъл знае!
http://referendum2016.bg/za-referendum-2016

Като гледам, няма как да отговориш отрицателно на такива въпроси.Все едно да питат : да ви оставим ли живи или не.:laughing:

Величков
28.02.2016, 18:36
Заради пиара, написал съм го. Това е важно.
И не е на загуба, казва, че не печели от тази бензиностанция, че тя се издържа сама. Ха сега де, защо един добър бизнесмен, ще се занимава с непечеливш бизнес, който не му носи печалба?
Значи печалбата му идва от друго място.


Марешки каза,че не прехвърля пари от аптеките си за да издържа бензиностанцията.Каза,че се издържа сама и работи с печалба.

Илиев
28.02.2016, 18:48
Евала на г-н Марешки, че разбуни духовете в петролната мафия, да е жив и здрав, и да се пази най-вече!!!....надявам се да е предприел необходимите мерки!!

ch.atanasov
28.02.2016, 18:53
Евала на г-н Марешки, че разбуни духовете в петролната мафия, да е жив и здрав, и да се пази най-вече!!!....надявам се да е предприел необходимите мерки!!

Къде ги разбуни духовете, че насам не съм видял. :( Дано да е жив, иначе във Варна трябва паметник да му вдигнат.:bigsmile:

Илиев
28.02.2016, 18:58
Еми в Айтос открил бендзинджийница тез динье!! - бегайте там...освен това се задейства КЗК, начело с няккъФ застрелян смотан очилат имбецил - поразмърдаха се всички!!!

ch.atanasov
29.02.2016, 17:05
И там си говорят за спекула, ама там спекулата сваляла цената.Де късмет и тука такива спекуланти. :bigsmile: http://www.novini.bg/news/336895-москва-не-вярва-в-цената-от-$10-долара-за-барел-петрол.html

Георги Кръстев
01.03.2016, 07:23
Еми в Айтос открил бендзинджийница тез динье!! - бегайте там...освен това се задейства КЗК, начело с няккъФ застрелян смотан очилат имбецил - поразмърдаха се всички!!!
В Айтос вече имаме нов лаф... ДО ГОРЕ :D

Илиев
01.03.2016, 21:27
Г-н Марешки и в Руситу купил тия дни бензиностанция - срещу централния офис на ЕКОНТ по пътя за Дунав Мост.

kuline
01.03.2016, 21:33
Шъ видят те, като завладее цяла България и ... събори бизнеса на генератори за браунов газ :bigsmile:

Дамян Дамянов
01.03.2016, 21:36
Днес заредих на ОМV. Дизел - 1.46лв :) Даже са сложили специална табела преди бензиностанцията, че да се вижда хубаво цената. Вътре едно хубаво, младо, чернокосо ми се усмихва...:P А аз лесно се размеквам blush;
Иначе Марешки ми е на 100-200м от входната врата :), но обслужването му куца. Вътре една ми държи тон все едно пари и искам...

kuline
01.03.2016, 21:40
Дамяне,
казаха, че цената на дизела е под 1 лв. във Варна, да не си се прекарал? :bigsmile:

Дамян Дамянов
01.03.2016, 21:43
Дамяне,
казаха, че цената на дизела е под 1 лв. във Варна, да не си се прекарал? :bigsmile:

Щяла да става, но някой ден! Голяма блъсканица е на Марешки. Сутрин като бързам за някъде, все са задръстили улицата и като цъфне и автобуса...
Там се зарежда само вечер!

Валентин.
01.03.2016, 21:44
Днес заредих на ОМV. Дизел - 1.46лв :) Даже са сложили специална табела преди бензиностанцията, че да се вижда хубаво цената. Вътре едно хубаво, младо, чернокосо ми се усмихва...:P А аз лесно се размеквам blush;
Иначе Марешки ми е на 100-200м от входната врата :), но обслужването му куца. Вътре една ми държи тон все едно пари и искам...
Не каза дали нафтата на Марешки ти претакова дюзите.......зимата се съмняваше.....

kuline
01.03.2016, 21:51
Не каза дали нафтата на Марешки ти претакова дюзите.......зимата се съмняваше.....

Аз, от опит мога да кажа, че до сега не ми е "претаковала" дюзите. Поне до сега, няма такива признаци. Ако нещо се случи, ОБЕЩАВАМ да Ви уведомя.

Илиев
01.03.2016, 21:51
Дизелът специално бил хубав - директно от рафинериите на Ислямска държава пристигал с танкери до наште пристанища!!...така че маржа не е никак лош!!!:laughing:

Дамян Дамянов
01.03.2016, 21:51
Не каза дали нафтата на Марешки ти претакова дюзите.......зимата се съмняваше.....

И по-хубава съм зареждал, но засега нямам проблем.
Марешки ми е удобен на тръгване от вкъщи, а ОМV ми е удобно като се връщам от пчелина.
Ако тръгвам сутрин - абсурд да чакам 30 мин, че да заредя. Винаги хвърча по часовник и нямам време за киснене. Иначе вечер като се връщам от центъра и се сетя...
Резервоарът ми събира към 80 литра :laughing:. Няма защо да мъкна толкова нафта с мен, защото тази кола я карам главно в града.

iliew
01.03.2016, 22:52
И по-хубава съм зареждал, но засега нямам проблем.


От горивата на ОМВ във Варна чувам повече оплаквания.
От тези на Марешки досега не съм чул някой да реве, даже напротив.
Лично аз, мисля че горивата на нашите бензиностанции са си един и същи боклук, който отскоро ни продават на различни цени.

Да не забравяме, че нафтата е за топлене, а газта за готвене.............:bigsmile:

Христо Димитров
01.03.2016, 23:00
Дай боже във всеки град варненските цени !
При нас не са мърдали повече от месец .......
Ще пътувам към В.Търново утре и ще ви напиша цените в Павликени и Севлиево.

Дамян Дамянов
02.03.2016, 00:17
От горивата на ОМВ във Варна чувам повече оплаквания.
От тези на Марешки досега не съм чул някой да реве, даже напротив.
Лично аз, мисля че горивата на нашите бензиностанции са си един и същи боклук, който отскоро ни продават на различни цени.

Да не забравяме, че нафтата е за топлене, а газта за готвене.............:bigsmile:

Ти няма ли какво друго да кажеш! :laughing:
Да, горивата са един и същи боклук. Разликата има само във филтрите по бензиностанциите(ако не са ги махнали) и добавките които слагат(ако слагат) и чистенето на резервоарите(такова животно не съм виждал).
Ромпетрол беше малко по-добре, но...
На второ място е държавното гориво. И червеното гори, да знаете :laughing:
Но...най-хубавото гориво е служебното, само да не сте вие шефа :bigsmile: А GPS-a е най-големия враг на шофьора!
Това в кръга на шегата ;)

Ти много говориш, но нафтата като беше 2.50лв, що не се топли на нафта :laughing:
Във вечерта когато ме блъснаха, дърпах Аудито от катедралата до Възраждане. С дизела изобщо не мога да усетя, че дърпам онзи кокошарник отзад.

Искрен Мутафов
02.03.2016, 06:05
Г-н Марешки и в Руситу купил тия дни бензиностанция - срещу централния офис на ЕКОНТ по пътя за Дунав Мост.

Охоо, той от месец някъде я е взел ная бензиностанция, началото на март трябва да отвори! Тъй че тия дни ще видим на какви цени ще продава при нас.
Аз вчера заредих от Астра-та в Здравец на 1,58 дизел, поне 10-тина стотинки по-евтино от големите вериги...