PDA

Виж пълната версия : Доход от пчелно семейство



Георгиева
27.01.2016, 18:14
Благодаря, сега разбрах.
Дали ще е нахално да продължа да питам? Тази година трябва да направя нови тридесетина отводки, които да зазимя и да увелича пчелина за догодина. Но понеже окончателно реших да работя с Фарар, а в пчелина имам два пъти повече Дадан-блат, отколкото Фарар/ повечето от които са ми миналогодишни отводки/, да кажете дали ще проработи това, което съм намислила за отводките: Правя отводка с 2-3 Дбл рамки, сложени в два фарарски корпуса, и като пронесе майката, ограничавам големите рамки с вертикална ХР, а майката слагам върху горната от две малки фарарски рамки, непосредствено подредени на комин до големите рамки. И периодично подавам Дбл рамки с пило на мястото на излюпилото се зад ХР. Целта е да ги закарам на слънчоглед, като поръчаните майки и маточниците от моите кошери трябва да заработят към 15-20 май. Т.е. до 5-6 юни да съм подала поне още два пъти по две големи рамки със запечатано пило зад ХР.

tarty
27.01.2016, 19:22
Преди да увеличаваш бройките не е ли по-добре да започнеш да печелиш по 300-400 лв от кошер и тогава да увеличаваш. Ако досега не си печелил тези суми,значи нещо не правиш както трябва.

Георгиева
27.01.2016, 19:40
Преди да увеличаваш бройките не е ли по-добре да започнеш да печелиш по 300-400 лв от кошер и тогава да увеличаваш. Ако досега не си печелил тези суми,значи нещо не правиш както трябва.

Тези суми са непосилни в нашия район без подвижно. Не само на мен, не познавам в района пчелар, който да прави такива пари средно от кошер. От икономическа гледна точка е по-добре да ги направя тази година, защото ще ми трябват за 6.3 да са готови за догодина, ако тази година ме одобрят.

ch.atanasov
27.01.2016, 19:50
Преди да увеличаваш бройките не е ли по-добре да започнеш да печелиш по 300-400 лв от кошер и тогава да увеличаваш. Ако досега не си печелил тези суми,значи нещо не правиш както трябва.

Градски, кажи как ги вадиш тез 300-400лв. от кошер, че аз съм много зле. Може ли лека разбивка.Благодаря предварително.kiss;

Ivan Mankov
27.01.2016, 20:08
Градски, кажи как ги вадиш тез 300-400лв. от кошер, че аз съм много зле. Може ли лека разбивка.Благодаря предварително.kiss;

Атанасов ,че кое му е трудното !? Вадиш средно по 40кг. ,продаваш на курортистките на дребно по 8,9,10 и получаваш резултата ! След това в кръчмата на плажа да почерпиш всички !drinks; :bigsmile:

tarty
27.01.2016, 20:18
Аз минах пътя по който Георгиева иска да тръгва.Мога да и пожелая само успех. Винаги пчеларството ми е било нещо странично макар, че създадох 250 бр. и затова винаги казвам, аз съм любител пчелар. В нашия край пчеларите от времето на дядо ми ги гледат по един и същи начин и затова никога не бях се замислил, че има и други начини,аз и без това вадих двойно повече от тях /защото нямах време и затова ги направих всичките с по три магазина/. Така губех по малко време а вадих повече мед. Всичко се промени когато на първото изложение в Пловдив при мен седна един от организаторите и се заговорихме за пчеларството. Той ми каза, че има доход от 400 лв на един кошер. Ха сега, дали ме е излъгал? Сивото вещество ми се размърда и започнах да търся информация и ето, че и други твърдят същото. По това време докторите ме разболяха сериозно и няколо месеца бях по болници, а както знаете там няма какво да се върши, освен да лежиш и да расъждаваш. Тогава реших да отделя време и да го направя бизнес. Щом други са успели, защо аз да не мога. Вече съм минал по този път и знам,че ще ми е по лесно пак да го извървя.

ch.atanasov
27.01.2016, 20:20
Атанасов ,че кое му е трудното !? Вадиш средно по 40кг. ,продаваш на курортистките на дребно по 8,9,10 и получаваш резултата ! След това в кръчмата на плажа да почерпиш всички !drinks; :bigsmile:

Не казвам, че е трудно, просто аз незнам как става.Ако колегата открехне поне наполовина завесата, ще живна и аз на стари години.Една бърза халваджийска сметка ми казва: 120 х 400 =48000лв. Е нема съм толкова алчен, лягам и на половината.

solaris60
27.01.2016, 20:22
Не казвам, че е трудно, просто аз незнам как става.Ако колегата открехне поне наполовина завесата, ще живна и аз на стари години.Една бърза халваджийска сметка ми казва: 120 х 400 =48000лв. Е нема съм толкова алчен, лягам и на половината.

Атанасов, научи се да лъжеш и ти.

kuline
27.01.2016, 20:26
Не казвам, че е трудно, просто аз незнам как става.Ако колегата открехне поне наполовина завесата, ще живна и аз на стари години.Една бърза халваджийска сметка ми казва: 120 х 400 =48000лв. Е нема съм толкова алчен, лягам и на половината.

12.5 кг. рапица
12,5 кг. акация
12,5 кг. липа - тази година около 7 кг.
около 35 кг. слънчоглед

вади калема и смятай

ch.atanasov
27.01.2016, 20:32
Пак се включвате и разваляте дисциплината.Оставете колегата да сподели малко опит.Форума е за това.

tarty
27.01.2016, 20:34
Атанасов, ще продавам основи от мой восък, другата седмица сигурно ще отида при Матеев да ги направя. Тази година само от основи и прополис ще взема между 5000-6000 лв. За другото ще разбереш ако се пресъедениш към новото дружество което ще правим :-) :-) :-) :-) .

kuline
27.01.2016, 20:35
Пак се включвате и разваляте дисциплината.Оставете колегата да сподели малко опит.Форума е за това.

Прав си, но попита за разбивката.

solaris60
27.01.2016, 20:35
12.5 кг. рапица
12,5 кг. акация
12,5 кг. липа - тази година около 7 кг.
около 35 кг. слънчоглед

вади калема и смятай

Е как, ама точно по 12.5 кг. и от рапицата, и от акацията, че и от липата?

kuline
27.01.2016, 20:37
Е как, ама точно по 12.5 кг. и от рапицата, и от акацията, че и от липата?

Средно на семейство по половин тенекия. Местонахождението е такова, което съм избрал.

solaris60
27.01.2016, 20:39
Средно на семейство по половин тенекия

Аз разбрах за какво става дума, но ти май не ме разбра. Да пояснявам ли?

judas
27.01.2016, 20:42
Аз разбрах за какво става дума, но ти май не ме разбра. Да пояснявам ли?
А по темата ще кажете ли нещо?

solaris60
27.01.2016, 20:46
А по темата ще кажете ли нещо?

Защо? Това не е ли по темата? Как се вади еднакво количество мед от три последователни паши?

ch.atanasov
27.01.2016, 20:46
Атанасов, ще продавам основи от мой восък, другата седмица сигурно ще отида при Матеев да ги направя. Тази година само от основи и прополис ще взема между 5000-6000 лв. За другото ще разбереш ако се пресъедениш към новото дружество което ще правим :-) :-) :-) :-) .

Виж сега- не питам с лоши чувства.Просто съм учуден.Ти наскоро разви много странна / за мен/ теория за икономическите кризи.Преди година пишеше, че в Странджа не е имало Х години мед, сега даваш препоръки колко доход трябва да се вади от кошер. Непременно ще се запиша в дружеството ви, защото явно не искаш много кибици да разберат как се вади този доход.И правилно -много хора -голямо предлагане -ниска цена /доход/.

tarty
27.01.2016, 20:56
Атанасов, на кратко/добив на кошер/, дано го разбереш;
1- до 100 лв-начинаещ
2- до 200 лв-любител
3- до 300 лв-работно място
4- над 300- бизнес
Без значение колко си стар,колко си врял,колко семейства гледаш.

solaris60
27.01.2016, 21:22
Атанасов, на кратко/добив на кошер/, дано го разбереш;
1- до 100 лв-начинаещ
2- до 200 лв-любител
3- до 300 лв-работно място
4- над 300- бизнес
Без значение колко си стар,колко си врял,колко семейства гледаш.

Ти вземал ли си 75 000 лв. от твоите кошери?

ch.atanasov
27.01.2016, 21:24
Атанасов, на кратко/добив на кошер/, дано го разбереш;
1- до 100 лв-начинаещ
2- до 200 лв-любител
3- до 300 лв-работно място
4- над 300- бизнес
Без значение колко си стар,колко си врял,колко семейства гледаш.

Да , разбирам, че много си напреднал в икономическите дисциплини.Тази номерация, какво означава-някакви разряди, като едно време ли.Извини ме ,но неразбрах нищо.Аз искам да достигна 400лв.Щом е толкова лесно, вече не се задоволявам с по-малко.Преди време предложих 10 000лв. на колега за ноу-хау. Предлагам ги и на теб. Можеш да ми пратиш технологията и на лични.

tarty
27.01.2016, 21:25
Ти вземал ли си 75 000 лв. от твоите кошери?
Хахаха аз си казах, че съм любител.

solaris60
27.01.2016, 21:29
Хахаха аз си казах, че съм любител.

И баба казваше на времето - много обичам мъжете, ама не съм к.рва.

zapstojan
27.01.2016, 21:30
Хахаха аз си казах, че съм любител.

Какво ли щеше да е ако беше професионалист?:cool:

solaris60
27.01.2016, 21:33
Какво ли щеше да е ако беше професионалист?:cool:

И аз това му казах в горния си пост.

tarty
27.01.2016, 21:36
Да , разбирам, че много си напреднал в икономическите дисциплини.Тази номерация, какво означава-някакви разряди, като едно време ли.Извини ме ,но неразбрах нищо.Аз искам да достигна 400лв.Щом е толкова лесно, вече не се задоволявам с по-малко.Преди време предложих 10 000лв. на колега за ноу-хау. Предлагам ги и на теб. Можеш да ми пратиш технологията и на лични.
Два бизнеса започнах с 3000 лв, единия е пчеларството,затова вземи потърси в какво да ги инвестираш. В пчелите недей, достатъчно си дал там, имаш си всичко. Защо мислиш,че си по-глупав от другите,трябва да си промениш мисленето. Щом другите ги печелят,защо не и ти. Трябва само да откриеш КАК.

solaris60
27.01.2016, 21:39
Два бизнеса започнах с 3000 лв, единия е пчеларството,затова вземи потърси в какво да ги инвестираш. В пчелите недей, достатъчно си дал там, имаш си всичко. Защо мислиш,че си по-глупав от другите,трябва да си промениш мисленето. Щом другите ги печелят,защо не и ти. Трябва само да откриеш КАК.

Той знае КАК, но не иска да го прави. Трябва да си промениш мисленето, а и не само ти.

tarty
27.01.2016, 21:39
Какво ли щеше да е ако беше професионалист?:cool:
Ще разбера следващите 3 години. Досега съм стигал до 30 000 лв от мед,

solaris60
27.01.2016, 21:42
Ще разбера следващите 3 години. Досега съм стигал до 30 000 лв от мед,

Инвестирай във фирмата която рекламира инверт. - Питай зуница. Той ще ти каже коя е.

ch.atanasov
27.01.2016, 21:54
Два бизнеса започнах с 3000 лв, единия е пчеларството,затова вземи потърси в какво да ги инвестираш. В пчелите недей, достатъчно си дал там, имаш си всичко. Защо мислиш,че си по-глупав от другите,трябва да си промениш мисленето. Щом другите ги печелят,защо не и ти. Трябва само да откриеш КАК.

Тука или скромничиш или послъгваш май. До колкото знам пчеларството ти тръгна с 25 000 по програма. Ти ще ни кажеш името и.Моето мнение е, че когато се пишат -цифри трябва да е най-малко на трезва глава. Още нещо--света не е толкова голям вече, колкото изглежда.

tarty
27.01.2016, 22:02
Инвестирай във фирмата която рекламира инверт. - Питай зуница. Той ще ти каже коя е.
Благодаря за препоръката, но не искам,и аз мога да чета. Ела ти да мъкнеш туби за толкова кошери, аз съм много мързелив. Когато си взема работници ще помисля по въпроса, все пак тогава някой друг ще върши работата

tarty
27.01.2016, 22:03
Тука или скромничиш или послъгваш май. До колкото знам пчеларството ти тръгна с 25 000 по програма. Ти ще ни кажеш името и.Моето мнение е, че когато се пишат -цифри трябва да е най-малко на трезва глава. Още нещо--света не е толкова голям вече, колкото изглежда.
Я пак помисли какво пишеш, нещо не се връзва в изказването ти.

solaris60
27.01.2016, 22:08
Благодаря за препоръката, но не искам,и аз мога да чета. Ела ти да мъкнеш туби за толкова кошери, аз съм много мързелив. Когато си взема работници ще помисля по въпроса, все пак тогава някой друг ще върши работата

Това е начина който да ти докара тези големи пари от гледането на кошери. Ако се надяваш на природата - забрави. А що се отнася за мързела, то аз съм най мързеливия пчелар относно храненето на пчелите.

kuline
27.01.2016, 22:12
Ашколсун. Пак оплескахте и тази тема. Този път без мен.

Дамян Дамянов
27.01.2016, 22:16
Внимавайте какво пишете, че да няма "изненадващи" проверки.
Аз пчели нямам! Какво е туй пчела?!?! - В Русия съм, в Русия съм!
Направо си пуснете данъчната декларация във форума, че по-бързо ще стигнат до НАП !!!

solaris60
27.01.2016, 22:16
Ашколсун. Пак оплескахте и тази тема. Този път без мен.

Ето, че се включи и ти. Само трябва да продължиш в същия дух. Давай - ти си на ход. Да видим какво ще родиш.

ch.atanasov
27.01.2016, 22:16
Ще разбера следващите 3 години. Досега съм стигал до 30 000 лв от мед,


Я пак помисли какво пишеш, нещо не се връзва в изказването ти.

Така и не каза тези 30 000лв. от колко кошера са дохад.Сега мина на пластмасови основи и доби восък-6000 лв.Тази година откъде ще го вземеш восъка.Каквото пиша го мисля , а на теб не ти се вързва, защото не ти отърва. Не си спомняш за онези 25 000лв., така ли.

Дамян Дамянов
27.01.2016, 22:20
Така и не каза тези 30 000лв. от колко кошера са дохад.Сега мина на пластмасови основи и доби восък-6000 лв.Тази година откъде ще го вземеш восъка.Каквото пиша го мисля , а на теб не ти се вързва, защото не ти отърва. Не си спомняш за онези 25 000лв., така ли.

Ти откога му стана счетоводител :laughing:
Агентите във форума станахте много! Да не ги посочвам по имена, знаем ги :)

tarty
27.01.2016, 22:26
Така и не каза тези 30 000лв. от колко кошера са дохад.Сега мина на пластмасови основи и доби восък-6000 лв.Тази година откъде ще го вземеш восъка.Каквото пиша го мисля , а на теб не ти се вързва, защото не ти отърва. Не си спомняш за онези 25 000лв., така ли.
Оооооох ще ме умориш, не са 25 000 лв , а 25 000 евро. Аз нямах татко пчелар да ми подари първите кошери, затова купих. При кандидатстване по програма ти трябват X-бройки, зависи по коя мярка кандидатстваш. Никой не ти пречи и ти да ги вземеш, но вместо да подаряваш 10 000 лв по-добре дай 100 лв на някоя фирма занимаваща се по програмите да ти отвори очите. Ако и тях не искаш да дадеш,изгледай клипа който качиха в форума, там поясняват по кой и за какво може да кандитатстваш. И забрави тази жалка три годишна програма по кояято се бориш всяка година.

tarty
27.01.2016, 22:31
Ти откога му стана счетоводител :laughing:
Агентите във форума станахте много! Да не ги посочвам по имена, знаем ги :)
Май прекалих днес с алджирката от бат тянко,нещо много споделям днес :-) :-) :-) :-) :-) . Изтривай после всичко, който разбрал, разбрал. В днешно време най-скъпото е информацията. Мозък не се налива с фунията :-) :-) :-) :-) .

zapstojan
27.01.2016, 22:32
Сега като се замислям, със субсидии, откраднати кошери и инверт, дали няма да се надхвърли професионализма, А?
Кой даваше 10 000лв. за NOW HOW?:laughing:

ch.atanasov
27.01.2016, 22:36
Оооооох ще ме умориш, не са 25 000 лв , а 25 000 евро. Аз нямах татко пчелар да ми подари първите кошери, затова купих. При кандидатстване по програма ти трябват X-бройки, зависи по коя мярка кандидатстваш. Никой не ти пречи и ти да ги вземеш, но вместо да подаряваш 10 000 лв по-добре дай 100 лв на някоя фирма занимаваща се по програмите да ти отвори очите. Ако и тях не искаш да дадеш,изгледай клипа който качиха в форума, там поясняват по кой и за какво може да кандитатстваш. И забрави тази жалка три годишна програма по кояято се бориш всяка година.

Ако ще умираш, да спирам да пиша.Само за да приключа.Не съм ползвал никаква програма и то не защото някой ми пречи, просто не ми се налага.Тези пари -10 000лв., не ти ги подарявам, с тях искам да купя технологията ти, за да вадя по 400лв. от кошер.

ch.atanasov
27.01.2016, 22:43
Май прекалих днес с алджирката от бат тянко,нещо много споделям днес .

Много колеги ще се питат, какво ли си споделил и къде. Най-добре си коригирай поста към колежката Георгиева, а Дамянов ще оправи останалото.

vencii
27.01.2016, 22:43
Чанко тънка ти е офертата. Срещу 10000 еднократно да вземаш по 52000 на година. Вдигай мизата и може да те огрее.

ch.atanasov
27.01.2016, 22:50
Чанко тънка ти е офертата. Срещу 10000 еднократно да вземаш по 52000 на година. Вдигай мизата и може да те огрее.

Усетих се, ама както винаги -късно.:(

Дамян Дамянов
27.01.2016, 22:57
Май прекалих днес с алджирката от бат тянко,нещо много споделям днес :-) :-) :-) :-) :-) . Изтривай после всичко, който разбрал, разбрал. В днешно време най-скъпото е информацията. Мозък не се налива с фунията :-) :-) :-) :-) .

Много абонати станахте с тази опция :) Ще ви раздавам дрегери! Много обичам да ми палят телефона в 3-4 сутринта.

Гогол
27.01.2016, 23:51
Тука или скромничиш или послъгваш май. До колкото знам пчеларството ти тръгна с 25 000 по програма. Ти ще ни кажеш името и.Моето мнение е, че когато се пишат -цифри трябва да е най-малко на трезва глава. Още нещо--света не е толкова голям вече, колкото изглежда.
Атанасов,ама недей така ве. Направо му бъркаш в ''душата'' с напомнянето за парите от програмата.Просто човека е забравил как приплакваше преди време , че акарите ще изядат и него ,а му предстои проверка по програмата .Спомням си само вопъла му:'' Само да свърши тази програма'' Ще се опитам да намеря този негов пост .А иначе казано от народа за подобни изсилвания –''То ,туй ,да не ти е ПРЪДНЯ БОЯ ? '' Това е голямо изкуство ша знайш ,ама ний сме гламави и не моим да го прилагаме.Ша на научат те такие момци .Ако ли не приемоме от уроците ,ще дуаме супата.

Асен Йосифов
24.02.2016, 15:22
Здравейте. Понеже и аз много се интересувам от Фарар, може ли да помоля модератора да изтрие всички мнения, които нямат нищо общо с темата. Защото на всичкия ми хал на все още незапочнал да пчеларства мераклия се забърках от излишни постове. Струва ми се, че от 219-ти натам включително всички не допринасят с нищо за това как се пчеларства с тази система кошери. Благодаря.