PDA

Виж пълната версия : Цвеклова захар от къде?



n_markov
14.02.2016, 15:43
Трябва ми цвеклова захар, но се оказва че големите "производители" т,е. опаковчици и търговци на захар в БГ работят с тръстикова захар. Някои имали ли представа от къде може да се намери цвеклова захар или да ми посочи фирмата "производител" в бг.

Ангел Йосифов
14.02.2016, 15:51
От Сръбско или в някои градове около границата.

Mateev
14.02.2016, 18:21
Производител на цвеклова захар в България няма, защото този отрасъл беше ЗАТРИТ ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ с присъединителния договор на България към Евросъюза. Това беше част от цената, която заплатихме за влизането си в Евросъюза.

Вносител на цвеклова захар в България е фирма АГРАНА, но тя не търгува с количества, по-малки от 1 ТИР. Ако твоето количество е по-малко, търси си посредници, които ще сложат няколко стотинки отгоре над възможно най-ниската цена, която в България винаги е цената на фирма АГРАНА.

n_markov
14.02.2016, 18:41
Сложна работа с малки количества.Маи Инверт сиропа ще се прави с каквото има на пазара.

бат тянко
14.02.2016, 20:28
В Турция, цвекловата захар е 1.70. Не знам защо, си мисля че е по-истинска. Разбира се, като дойде тук ще се оскъпи още....

vanHanegem
14.02.2016, 21:19
Преди 15 дни купих цвеклова сръбска захар на 1.38 лв./кг.

zayo
14.02.2016, 21:30
Преди месец в Видин в един от складовете на едро от където купувам сръбската цвеклова захар чувал 50 кг от вървеше по 63 лв (1,26/кг), в момента не знам каква й е цената. Дано да не е тръгнала нагоре. Ако цената подскочи значително ще пазаруваме от комшиите. По митниците НАП следи и пломбира вноса на захар над 3 т.

vanHanegem
14.02.2016, 22:04
Преди месец в Видин в един от складовете на едро от където купувам сръбската цвеклова захар чувал 50 кг от вървеше по 63 лв (1,26/кг), в момента не знам каква й е цената. Дано да не е тръгнала нагоре. Ако цената подскочи значително ще пазаруваме от комшиите. По митниците НАП следи и пломбира вноса на захар над 3 т.

Цената на захарта е ежедневно "нагоре".

GoldenHouse
15.02.2016, 07:29
Миналата седмица отново се повиши цената на цвекловата захар в Турция. Ние внасяме от там и наистина качеството си заслужава (значително по добра е от сръбската). За съжаление и цената е по висока. Сами можете да си отговорите с каква захар и какво качество предлагат в момента фирмите които предлагат инвертен сироп на цена 1.5-1.6 на кг при цена на цвекловата захар НА ЕДРО близка до тази.

ch.atanasov
15.02.2016, 09:08
Миналата седмица отново се повиши цената на цвекловата захар в Турция. Ние внасяме от там и наистина качеството си заслужава (значително по добра е от сръбската). За съжаление и цената е по висока. Сами можете да си отговорите с каква захар и какво качество предлагат в момента фирмите които предлагат инвертен сироп на цена 1.5-1.6 на кг при цена на цвекловата захар НА ЕДРО близка до тази.

Голяяям напън, голяяма реклама.Хайде холън, цвекловата захар има значение, само ако инверта го вкарваш в меда.Ама явно върви бизнеса, то такава е модата.Само аз май ползвам обикновен сироп от обикновенна захар.

бат тянко
15.02.2016, 09:13
Градски, лееекинко пак си в грешка! Има доста, дето си мислят че работят с цвеклова. Затова и аз съм фен на обикновената кристална захар.

зуница
15.02.2016, 11:05
Да уточним. Заслугата за липсата на наша цвеклова захар е на г-жа Меглена Кунева (Пръмова). Договор в стил "Йес Сър!". Днес тя работи за да докара до същото състояние образованието. Утре ще питате за познанията по история и българска култура на българчетата.blush; Тая госпожа превръща България в кукувиче гнездо. Иска да отглеждаме само "чужди пиленца".Нови еничари. Не познаващи Род и Родина. blush; Партията и' "България на гражданите" отдавна вече е "България без гражданите".Остава и' само "България без българите". От комунистическа , интернационална номенклатура освен безродие, какво ни очаква?:mad:

бат тянко
15.02.2016, 12:00
От един декар захарно цвекло, се добиват между 2 и 6 тона продукция. У нас добива се счита за нормален в рамките на 3 тона. От един тон цвекло се добива около 100 килограма кристална захар. От 2017 година, доколкото може да се вярва на пресата се отменят квотите за производство на цвеклова захар. Счита се, че предлагането ще надвишава търсенето. А, знаете ли че захарното цвекло съдържа легхемоглобин? Който по своя състав, твърде се доближава до състава на хемоглобина в нашата кръв. И на практика също може да спасява човешки животи?

zayo
15.02.2016, 13:08
Днес проверих цената на сръбската е 67,70лв/50кг - 1,354 лв/кг

jordanov
15.02.2016, 14:28
От един декар захарно цвекло, се добиват между 2 и 6 тона продукция. У нас добива се счита за нормален в рамките на 3 тона. От един тон цвекло се добива около 100 килограма кристална захар. От 2017 година, доколкото може да се вярва на пресата се отменят квотите за производство на цвеклова захар. Счита се, че предлагането ще надвишава търсенето. А, знаете ли че захарното цвекло съдържа легхемоглобин? Който по своя състав, твърде се доближава до състава на хемоглобина в нашата кръв. И на практика също може да спасява човешки животи?

Аз го знам. На село и преди девети, и след девети, че и след десети сме произвеждали захарно цвекло. Дядо даже имаше грамота за национален първенец за 60 и някоя година. Само че в един стар учебник пишеше, по спомен, "културата захарно цвекло е показател за културата на земеделие в една страна" и сме дотук.

П.п. А пък първият ми детски спомен от село е - дядо седнал до хамбара, кълца зах. цвекло за овцете и аз го врънкам да ми дава парченца и на мен. И той какво да прави -дава...

delta.e
15.02.2016, 15:21
Аз го знам. На село и преди девети, и след девети, че и след десети сме произвеждали захарно цвекло. Дядо даже имаше грамота за национален първенец за 60 и някоя година. Само че в един стар учебник пишеше, по спомен, "културата захарно цвекло е показател за културата на земеделие в една страна" и сме дотук.

П.п. А пък първият ми детски спомен от село е - дядо седнал до хамбара, кълца зах. цвекло за овцете и аз го врънкам да ми дава парченца и на мен. И той какво да прави -дава...

Помня , как водиха биологична борба с бръмбарът-хоботник . Пускаха пилета и кокошки по блоковете .За тях , той е деликатес.
Бат Тянко , новите договарящи квоти няма да променят нищо. За голямо съжаление.

ivootur
09.08.2019, 17:02
На Билата има промоция на сръбска цвеклова захар по 1.05 лв. Не знам до кога ще е.