PDA

Виж пълната версия : ПЧЕЛНИ МАЙКИ "BB" 2016



scutellator
01.02.2016, 11:25
ОБЯВЯВАМ НАЧАЛОТО НА ЗАПИСВАНЕТО ЗА СЕЗОН 2016.

В бъдеще началото на записванията, няма да бъде обявявано, вместо това автоматично ще започва от датата 1 Февруари.



Нашите пчели са създадени за да направят работата Ви по-приятна и доходоносна. Те са продукт от дългогодишна селекция, съчетаваща в себе си най-добрия генетичен материал от цяла Европа. Повече мед, без ужилвания.


През този сезон има възможност и за закупуване на презимували пчелни майки от предходната година. Успешното презимуване само по себе си представлява едно малко изпитание, а след финалната им оценка в края на Март, доставката ще бъде на дата по избор от периода 15-30 Април.
Цената за презимувалите пчелни майки е 28 евро/бр.


Цените на свободно оплодените тествани майки са както следва:
1 бр. = 40 евро
2 бр. = 50 евро
3 бр. = 75 евро

За количества над 4 бр. включително:
От средата на Май до първите две седмици на Юни – 20 евро/бр.
От третата седмица на Юни нататък – 18 евро/бр.

Всички майки са на възраст поне 4 седмици към времето на отнемане от нуклеуса за да узреят и да бъдат тествани.


Плащането преди доставката.
За информация и контакти :

Email: best-bees@hotmail.com (best-bees@hotmail.com)

GSM: +359 883397972
+30 6986593825

ves
01.02.2016, 11:58
Току що ти изпратих заявка на мейла. drinks;
Нещо ми е влязла твоята пчела в ума и нямам търпение да я пробвам. Досега се уверих, че италианката при мен не става. Докато потегли, тя играта е свършила. Местната пчела (каквато и да е ) ако не се роеше щеше да е супер, но уви. Освен това са и люти. Блазни ме идеята да работя поне без ръкавици.

tihmr
01.02.2016, 15:53
Току що ти изпратих заявка на мейла. drinks;
Нещо ми е влязла твоята пчела в ума и нямам търпение да я пробвам. Досега се уверих, че италианката при мен не става. Докато потегли, тя играта е свършила. Местната пчела (каквато и да е ) ако не се роеше щеше да е супер, но уви. Освен това са и люти. Блазни ме идеята да работя поне без ръкавици.
В момента най силното ми семейство е с майката от Дони. Направи ми впечатление още докато я придавах ,че е много жизнена и целеустремена!

sky
01.02.2016, 17:00
Ти с колко семейства

mir@k@
01.02.2016, 20:24
ОБЯВЯВАМ НАЧАЛОТО НА ЗАПИСВАНЕТО ЗА СЕЗОН 2016.

В бъдеще началото на записванията, няма да бъде обявявано, вместо това автоматично ще започва от датата 1 Февруари.



Нашите пчели са създадени за да направят работата Ви по-приятна и доходоносна. Те са продукт от дългогодишна селекция, съчетаваща в себе си най-добрия генетичен материал от цяла Европа. Повече мед, без ужилвания.


През този сезон има възможност и за закупуване на презимували пчелни майки от предходната година. Успешното презимуване само по себе си представлява едно малко изпитание, а след финалната им оценка в края на Март, доставката ще бъде на дата по избор от периода 15-30 Април.
Цената за презимувалите пчелни майки е 28 евро/бр.


Цените на свободно оплодените тествани майки са както следва:
1 бр. = 40 евро
2 бр. = 50 евро
3 бр. = 75 евро

За количества над 4 бр. включително:
От средата на Май до първите две седмици на Юни – 20 евро/бр.
От третата седмица на Юни нататък – 18 евро/бр.

Всички майки са на възраст поне 4 седмици към времето на отнемане от нуклеуса за да узреят и да бъдат тествани.


Плащането преди доставката.
За информация и контакти :

Email: best-bees@hotmail.com (best-bees@hotmail.com)

GSM: +359 883397972
+30 6986593825
Има ли ограничени бройки? В смисъл такъв, че още ми е рано да преценя бюджета си и да знам как да си разполагам чергата. Интересува ме за края на май.

scutellator
01.02.2016, 21:53
Има ли ограничени бройки? В смисъл такъв, че още ми е рано да преценя бюджета си и да знам как да си разполагам чергата. Интересува ме за края на май.

Няма ограничение в бройката, но за единичните бройки има разлика в цената. Освен това до края на Май вече всичко е запълнено.

mir@k@
04.02.2016, 09:40
Няма ограничение в бройката, но за единичните бройки има разлика в цената. Освен това до края на Май вече всичко е запълнено.
Ако излезе излишък или някой се откаже имай ме впредвид за 5-6 броя за края на май.

Remi
08.02.2016, 08:14
Здравейте

каква порода са майките ?

scutellator
08.02.2016, 10:08
Здравейте

каква порода са майките ?


Лично аз предпочитам да не се возя на такава вълна и да се възползвам от репутация, за която нямам лични заслуги. Ако една стока е добра, то тя няма нужда от реклама и е без значение как се казва.

Освен това не искам да вкарвам никого в заблуждение, тъй като всяка стока трябва да бъде добре разпознаваема. Освен расата/породата са от значение още множество други детайли, макар и всеки от тях поотделно да прави едва забележима разлика в качеството по-малка от 1%. Дори и идиот може да произвежда майки (просто убиваш майката, и семейството си произвежда друга)! Но вниманието към деталите, и от физическа и от генетична гледна точка,
е това което може да направи разликата в качеството на една майка да бъде с едни 30% в повече или по-малко.

Remi
12.02.2016, 13:28
Лично аз предпочитам да не се возя на такава вълна и да се възползвам от репутация, за която нямам лични заслуги. Ако една стока е добра, то тя няма нужда от реклама и е без значение как се казва.

Освен това не искам да вкарвам никого в заблуждение, тъй като всяка стока трябва да бъде добре разпознаваема. Освен расата/породата са от значение още множество други детайли, макар и всеки от тях поотделно да прави едва забележима разлика в качеството по-малка от 1%. Дори и идиот може да произвежда майки (просто убиваш майката, и семейството си произвежда друга)! Но вниманието към деталите, и от физическа и от генетична гледна точка,
е това което може да направи разликата в качеството на една майка да бъде с едни 30% в повече или по-малко.

Добре ще уточня , исках да знам какво значи "BB" не подлагам на съмнение качествата на майките който произвеждаш но все пак едно разяснение би било доре дошло все пак става въпрос за пари. Предварително Благодаря за разяснението.

boris
12.02.2016, 16:40
За парите не се притеснявай , няма да съжаляваш заслужават си .

scutellator
12.02.2016, 20:52
Добре ще уточня , исках да знам какво значи "BB" ......

Best Bees?

scutellator
12.02.2016, 22:41
Моля г-н Б. Георгиев да се свърже с мен.
Благодаря

valaz
13.02.2016, 20:29
Как става получаването на майките? С куриер? Погледнах да видя Пчеларския район - Северозападен, Орестиада - Гърция? Нещо не схващам?

nikola.vladov
26.02.2016, 09:43
Много са добри. Имам една майка от 2014 и е супер тази пролет. Глася я за пренасяне. Няма да съжаляваш :)

ch.atanasov
26.02.2016, 09:59
Много са добри. Имам една майка от 2014 и е супер тази пролет. Глася я за пренасяне. Няма да съжаляваш :)

Доста колеги ги имат и отзивите са добри, но никой не споделя как се представят дъщерите им.Няма начин притежателите на ВВ, да не ги използват за разплод.

vencii
26.02.2016, 20:45
Преди 2-3 години хвалех майките на Дони и нашият взе че вдигна цената сега ако похваля и щерките може пак да я вдигне, еее що да си вкарвам автогол.

Георги Кръстев
07.03.2016, 10:43
Доста колеги ги имат и отзивите са добри, но никой не споделя как се представят дъщерите им.Няма начин притежателите на ВВ, да не ги използват за разплод.
Дъщерите са по-добри от самите тях, но за внучките незнам.....

ves
15.04.2016, 19:42
Дони, взех майките и вече са в кошерите. Исках да те питам по телефона, но реших да пиша тук, защото и за другите ще е от полза.
1. Мисля след 3 дни да счупа пластмасовите капачета на клетките, но храната с която са запечатани ми се видя малко твърда. Дали да изчовъркам храната за да съм сигурен че ще излязат или да я оставя да бъде изядена от пчелите.
2. Сега винаги слагам нови магазини между плодника и пълните. Ако не се лъжа твоите пчели слагат нектара далеч от пилото. Ще мога ли да слагам празните корпуси най-отгоре върху пълните? Не веднага, но когато се смени поколението.

бат тянко
15.04.2016, 19:56
Чупи капачетата и не бой се! Ако са по слабички, няма да ги освободят! Но, ако е обратното- ще ги изкарат. Само не бързай да ги проверяваш.

boris
15.04.2016, 21:07
Веско, чупи веднага капачето ,няма смисъл да чакаш.

scutellator
15.04.2016, 21:24
По първа точка -НЕ. Щом си решил да чакаш 3 дни, разруши маточниците преди това.
По втора точка -аз винаги корпусите с основи досега съм ги слагал най- отгоре.
Меда наистина в повечето случаи на пролет го тикат нагоре(и страни), въпреки че нектара винаги -първо в плодника. Просто малка необходима адаптация за съответния климат, когато камъните не щат да пускат мед по нормалния начин.

ves
16.04.2016, 08:47
По първа точка -НЕ. Щом си решил да чакаш 3 дни, разруши маточниците преди това.
По втора точка -аз винаги корпусите с основи досега съм ги слагал най- отгоре.
Меда наистина в повечето случаи на пролет го тикат нагоре(и страни), въпреки че нектара винаги -първо в плодника. Просто малка необходима адаптация за съответния климат, когато камъните не щат да пускат мед по нормалния начин.
Благодаря за отговорите. По т.1 не разбрах за кои маточници говориш. Осиротих семействата и проверих за маточници и други признаци за роево настроение. След 2-3 часа придадох новите майки с клетката. За това време би трябвало пчелите да са усетили липсата на старата майка, да са се успокоили от ровенето на кошера и дима и да не се държат агресивно към новата, но не са имали време да заложат маточници. Сега присъствието на мамайка, дори и в клетка би трябвало да ги успокои и не би трябвало да залагат маточници. Аз моите си майки ги придавам доста по-бързо, но в случая искам да съм максимално сигурен. Чудя се дали да не послушам колегите и още довечера да счупа капачетата на клетките.

ves
20.04.2016, 10:46
Веско, чупи веднага капачето ,няма смисъл да чакаш.
Всъщност още на следващия ден отворих пак кошерите и им счупих капачетата. Пчелите се бяха скупчили около клетките и се опитваха да хранят майките. Само на единия (по нервния) от двата имаше две умрели пчели в клетката, но за щастие от свитата, може би са били ужилени, не знам! Вчера отворих кошерите и двете майки си се разхождаха свободно и снасяха по питите. :)