PDA

Виж пълната версия : Инвертиран захарен сироп Happy bee



GoldenHouse
31.01.2016, 18:43
Ние сме фирма занимаваща се с производство и продажба на инвертиран захарен сироп за производство на твърда храна, подхранване и запасяване на пчелните семейства- Happy Bee, инвертиран захарен сироп за хранително-вкусовата индустрия- Sweet и инвертиран захарен сироп за производство на спирт и спиртни напитки-Alc.Pro7. Главно работим с продажба на едро поради търсенето на големи количества, но вече продаваме и на дребно. Като на дребно използваме пласмасови кофи и пласмасови туби, а не пликове (това е с цел при желание на клиента да може да върне амбалажа и да получи допълнителна отстъпка, което е невъзможно при пликовете с което продукта се оскъпява).
Нашата фирма е с търговското име ”Голдън Хаус” ЕООД .
Можете да посетите и нашия сайт http://goldenhouse-bg.net/
Продуктите предлагани от нас са от най-високо качество.Произведени по немска технология, в стерилна среда и строг контрол на всеки един процес.Инвертирани посредством ензима ”инвертаза”.За производството на всички наши видове инвертиран захарен сироп ние използваме суровини от най-високо качество с постоянни характеристики.
За качеството си на работа гарантираме с лабораторен анализ от сертифицирана лаборатория към всяка произведена партида достигаща до пазара.
Разфасовките ни на дребно са 6.5, 13 и 26 кг, според желанието на клиента, а големите са в контейнери.
Цената на дребно е 2.10 лв/кг.
За големи количества и пчеларски магазини правим отстъпка от цената.
За поръчки над 400 кг имате и безплатна доставка.
Всяка една партида е съпроводена със сертификат за качество от лицензирана лаборатория.

Малко информация относно използването на инвертиран захарен сироп и неговите предимства пред обикновения захарен сироп :

Инвертирания захарен сироп се използва за подхранване, есенно запасяване и за приготвяне на твърда храна (питки).
Пчелите след консумиране на захарен сироп отделям ензими за да инвертират захарозата на глюкоза и фруктоза. Пчелите прехвърлят захарния сироп от една на друга и го обогатяват с ензими докато остатъчната захароза не стигне около 5 %. Продукта който ние предлагаме е с остатъчна захароза 0.5 %. Както може да се види на сертификата който съм публикувал. Така пчелите не се изтощават изобщо с допълнително инвертиране, а директно го складират по килийките. Това в ранна пролет когато зимните пчели са към края на своя живот и есента когато пчелите трябва да се предпазват от всякакво изтощение за преработка на храната е много важно. Така удължаваме продължителността на техния живот, зимуват много по лесно, и се развиват много по бързо пролетно време. Точно поради тази причина пчеларите подхранват есенно време до края на август, за да не изтощават пчелите които ще презимуват. Ако това подхранване се извърши с инвертиран сироп пчелите няма да се изтощават изобщо и може да се подхранва докогато пчеларя реши. Друг плюс е когато последната паша на пчеларя е мана или слънчоглед. Много пчелари практикуват изцентрофугиране на целия наличен мед от плодника и ударно подхранване с инвертиран сироп. Така пчелите зимуват по добре и по спокойно. Избягва се рискът от заразяване на пчелните семейства, както когато се подхранва с мед. При зазимяване със слънчогледов мед проблем е кристализирането му, при мановия мед ниския процент на усвояемост от пчелите и бързото натрупване в дебелото черво. Докато този проблем при инвертирания сироп го няма. Хубавото е че при малко запаси в пчелното семейство след зазимяване поради грешка на пчеларя, късно пило, кражби и т.н. няма проблем дори късно есента да се даде ударна доза за запасяване.
Другото приложение е за изработване на твърда храна (питки) за зимно подхранване на семействата. Всички твърди храни които са на пазара са на базата инвертиран сироп и захароза . Напоследък много пчелари започнаха сами да си ги правят по този начин и към тях да си прибавят добавки според тяхната цел (тимол, нозевит, витамини и др.)

Има много информация, начин на приложение и използване според нуждите и начина на работа на пчеларя.
Публикацията стана много дълга за това всеки които има запитване относно продукта, начина на изработване,
начина на използване и всякаква информация която го интересува да ми пише или да се свържи с мен.


email: vmarkovski@goldenhouse-bg.net
тел. 0887084343

Поздрави,
Венци Марковски

59825983

GoldenHouse
13.02.2016, 20:17
Здравейте отново,
заради повишаването на цената на цвекловата захар има промяна в цената на крайния ни продукт.
Цената на дребно е 2.20 лв/кг.
За количества и пчеларски магазини правим отстъпка от цената.
За поръчки над 400 кг имате и безплатна доставка.
Има и промяна в годността на продукта и вече е 24 месеца от датата на производсто.
Всяка една партида е съпроводена със сертификат за качество от лицензирана лаборатория.
Публикувам ви и сертификата от последната партида и снимка на разфасовките които предлагаме.

За повече информация не се колебайте да се свържете с мен
email: vmarkovski@goldenhouse-bg.net
тел. 0887084343

Поздрави,
Венци Марковски

vanHanegem
13.02.2016, 21:36
Уточнете какво означава количества...

GoldenHouse
14.02.2016, 15:19
Бях написал в темата който има някакви въпроси да ми пише за да не спамим темата, но ще ти отговоря за да може всеки който го интересува да го прочете.

Цената на дребно е 2.2лв/кг за количество до 400 кг, като доставката е за сметка на клиента.
От 400-1000 кг има включена безплатна доставка и цената е 1.8 лв/кг
Над 1000 кг има включена безплатна доставка и цената е 1.7 лв/кг.

Всеки които има въпроси моля да се свърже с мен като ми пише тук във форума, на фирмения ми имейл или на телефона който съм публикувал.

Поздрави,
В.Марковски

GoldenHouse
11.03.2016, 22:44
Пускам снимка на пчеларския вестник "Пчела и Кошер" в които публикуваха наша статия в последния брой.
Споделям я за да може всеки които не е успял да си закупи вестника да може да я прочете, ако го интересува.

Вълчан
12.03.2016, 08:20
Разфасовки по колкоса, че не видях? При заявеното кличество, имаш ли право на избор на разфасовка?

GoldenHouse
12.03.2016, 11:09
Разфасовките са 6.5, 13 и 26 кг, като ви препоръчвам 6.5 или 13 кг да изберете защото са по удобни за работа.
Можете да изберете колко броя от коя разфасовка желаете и ние ще ви ги изпратим.

Валентин.
12.03.2016, 18:45
Пускам снимка на пчеларския вестник "Пчела и Кошер" в които публикуваха наша статия в последния брой.
Споделям я за да може всеки които не е успял да си закупи вестника да може да я прочете, ако го интересува.
Колко му е калоричноста на тоя сироп?

GoldenHouse
12.03.2016, 19:54
За първи път получавам запитване относно калоричноста на инвертния сироп. За съжаление аз
не мога да ви отговоря на този въпрос, защото това не е показател който се търси при даване на проби за издаване на лабораторния анализ.
Давам ви номера на мениджера на фирмата и можете да се обърните към него за такива по специфични въпроси 0888278085 Йордан

GoldenHouse
24.03.2016, 15:38
Инвертиран захарен сироп в разфасовки 6.5 и 13 кг

GoldenHouse
02.04.2016, 11:43
Инвертиран захарен сироп в разфасовки 6.5 и 13 кг
Цена 2.2 лв/кг за количества до 400 кг доставката е за сметка на купувача, но получавате - 20 % от доставката.
При количества над 400 кг доставката е безплатна и има отстъпка от цената.
С всяко закупено количество получавате сертификат за качество от лицензирана лаборатория.

Ангел Йосифов
02.04.2016, 12:15
Златен,какво се случва със произведения вече сиропа ако не бъде реализиран?

GoldenHouse
02.04.2016, 12:28
До сега не е имало подобен случай, а и срока на годност на продукта е 24 месеца от датата на производство.

GoldenHouse
28.04.2016, 22:02
Инвертиран захарен сироп в разфасовки 6.5 и 13 кг
Цена 2.2 лв/кг с ДДС за количества до 400 кг доставката е за сметка на купувача, но получавате - 20 % от доставката.

Цена на едро (над 400кг.) - 1.90лв. с ДДС с безплатна доставка до вас

За количества над 1 000кг. - 1.80лв.с ДДС с безплатна доставка до вас.

GoldenHouse
26.05.2016, 20:12
Промоционална цена от 2.0 лв/кг на инвертиран захарен сироп Happy Bee в разфосавоки 6.5 и 13 кг.
Изпращаме до офис на еконт с - 10 % от доставката. При желание на клиента изпращаме и сертификат от лицензирана лаборатория.

Можете да се свържете с мен като ми пишете тук, на фирмения ми имейл vmarkovski@goldenhouse-bg.net или на тел 0887084343

GoldenHouse
19.07.2016, 18:42
Здравейте колеги, предлагаме нашия инвертиран захарен сироп вече с нов етикет.
Ензимно инвертиран захарен сироп в разфасовка 13 кг.
Цена 2.2 лв/кг с ДДС за количества до 400 кг доставката е за сметка на купувача, но получавате - 10 % от доставката.
При количества над 400 кг безплатна доставка до вашата врата.
При желание на клиента изпращаме и сертификат от лицензирана лаборатория.

Можете да се свържете с мен като ми пишете тук, на фирмения ми имейл vmarkovski@goldenhouse-bg.net или на тел 0887084343

GoldenHouse
07.09.2016, 19:44
Поради големия интерес и търсене на нашия продукт, вестник "Пчела и кошер" направи отново интервю с нашия бранд менеджер :)

GoldenHouse
02.10.2016, 22:20
Вече предлагаме освен сертификат за качество на краен продукт и сертификат за цвекловата захар която използваме от фирмата производител !
Етикета остава същия, само сме добавили баркод към него поради опити за фалшификация !

За допълнителна информация или заявки:
email: vmarkovski@goldenhouse-bg.net или съобщение тук във форума
телефон: 0887084343
Венци Марковски

GoldenHouse
18.02.2017, 15:21
Ензимно инвертиран захарен сироп в разфасовка 13 кг.
Цена 2.2 лв/кг с ДДС за количества до 500 кг доставката е за сметка на купувача, но получавате - 10 % от доставката.
При количества над 500 кг безплатна доставка до вашата врата.
При желание на клиента изпращаме и сертификат от лицензирана лаборатория.

Можете да се свържете с мен като ми пишете тук, на фирмения ми имейл vmarkovski@goldenhouse-bg.net или на тел 088708434

Трендафил Дончев
18.02.2017, 15:54
Хайдееее, започна се.

GoldenHouse
24.02.2018, 05:18
Ензимно инвертиран захарен сироп с витамини на нова много по добра цена :)
Предлагаме разфасовка от 13 кг .
Цена на дребно за килограм - 1.70лв.
Цена на едро (над 507кг.) - 1.60лв...
За поръчки до 507 кг - 10% от доставката до офис на еконт, над 507 кг получавате безплатна доставка до адрес.
Ензимно инвертиран захарен сироп - "Happy Bee" за подхранване на пчели, за производство на твърда храна и запасяване на пчелните семейства.
Продуктите предлагани от нас са от най-високо качество.Произведени по немска технология, в стерилна среда и строг контрол на всеки един процес.Инвертирани посредством ензима ”инвертаза”.За производството на всички наши видове инвертиран захарен сироп ние използваме суровини от най-високо качество с постоянни характеристики.
За качеството си на работа гарантираме с лабораторен анализ от сертифицирана лаборатория към всяка произведена партида достигаща до пазара и при желание от клиента изпращаме копие към поръчката.
тел. 0887084343

rosty_sz
24.02.2018, 08:24
Пишете по немска технология, а с просто око се вижда разликата в цвета с немския инверт. Бихте ли обяснили, защо се получава така?

GoldenHouse
25.02.2018, 17:50
Не е най важно цвета, а това от какво се прави и какво съдържа. Цвят всеки може да докара с какъвто желае оцветител. Инвертирания захарен сироп Happy Bee се произвежда от 100 % цвеклова захар, а от какво се произвежда така наречения "немски" сироп ?

rosty_sz
25.02.2018, 18:27
Извинявайте но немския инверт е доказал много години качеството си и за бг. пчеларя той е като еталон. Опитвате се да прехвърлите топката, а аз и колегите очакваме конкретен отговор на конкретен въпрос.

solaris60
25.02.2018, 18:32
Пишете по немска технология, а с просто око се вижда разликата в цвета с немския инверт. Бихте ли обяснили, защо се получава така?

Да, но виж пък как изглежда на акациев мед. Какъв хубав жълт цвят с лек зелеНИКАКЪВ оттенък.:bigsmile:

iliew
25.02.2018, 20:44
Извинявайте но немския инверт е доказал много години качеството си и за бг. пчеларя той е като еталон. Опитвате се да прехвърлите топката, а аз и колегите очакваме конкретен отговор на конкретен въпрос.

Немският инверт не е точно инверт. Съставът му е 30% захароза, 31% глюкоза и 39% фруктоза.

agro
25.02.2018, 23:10
Немският инверт не е точно инверт. Съставът му е 30% захароза, 31% глюкоза и 39% фруктоза.
Откъде е информацията?

iliew
25.02.2018, 23:45
Откъде е информацията?

Например от тук:
https://www.british-beefeeds.co.uk/product/apiinvert-inverted-syrup/

agro
25.02.2018, 23:59
Например от тук:
https://www.british-beefeeds.co.uk/product/apiinvert-inverted-syrup/
Благодаря. Откога се оглеждам по етикетите им, да разбера какво съдържа и в какво съотношение.

tsc1
26.02.2018, 08:40
Немският инверт не е точно инверт. Съставът му е 30% захароза, 31% глюкоза и 39% фруктоза.
Този баланс не е случаен! Той е на базата на някакви изследвания и на някаква логика. И щом този сироп е еталон за качество е добре да се разбере тази логика!

iliew
26.02.2018, 08:48
Този баланс не е случаен! Той е на базата на някакви изследвания и на някаква логика. И щом този сироп е еталон за качество е добре да се разбере тази логика!

Да се пробвам ли?
Захароза за стимулиране отделянето на млечице, повишено съдържание на фруктоза за да не кристализира.
И не на последно място цената на съставките е по-ниска, спрямо тази на захарта.

georgi rumenov
26.02.2018, 19:43
Само ме притеснява от немският да няма пратка направена специално за югоизточна европа

Валентин.
26.02.2018, 20:46
Четете какво пише в старите писания, от преди 2г. Това, че е по немска технология не означава, че има нещо общо с немския сироп. Тубите имат и етикети на български, със съдържание. Губят се 2% някъде.

agro
26.02.2018, 22:09
Четете какво пише в старите писания, от преди 2г. Това, че е по немска технология не означава, че има нещо общо с немския сироп. Тубите имат и етикети на български, със съдържание. Губят се 2% някъде.
За кой сироп говориш?

Валентин.
27.02.2018, 13:59
#10 и #28.......

agro
27.02.2018, 22:29
#10 и #28.......
Гледах и двете - нищо не ми се губи /или не виждам очевидното/, та обясни какво имаш предвид.

Валентин.
28.02.2018, 10:11
На единия етикет пише 70% гъстота, на другия 72,7%. За това казвам, че се губят проценти. Дали от водата, дали от захарта. Зависи от гледната точка.

rosty_sz
28.02.2018, 11:45
Много хора писахме (нарушихме правилата) само производителя не отговори на конкретния въпрос.