PDA

Виж пълната версия : Въпроси към БПРА



rosty_sz
19.01.2016, 09:28
Имам няколко въпроса към БРПА
1. Ще има ли възможност БРПА през идващия активен сезон да заработи?
2. Ще бъде ли публикуван списък тук във форума на членовете на БРПА които ще работят през идващия сезон?
3. Ако бъде публикуван списък тук, възможно ли е той да бъде със упоменати начини за контакт, регион и упоменто кой е регистриран по ДДС?
4. Мислите ли за варианти за тотален контрол над членовете за да се избегнат добре познатите практики от досега съществуващата развъдна асоциация?
5. Мислите ли за "горещ телефон" на който винаги в активния сезон да има отговорен дежурен, който да приема сигнали ако е необходимо веднага да разпореди проверка?
6. Мислите ли за рагламент по който да може да бъде предизвикана проверка на сигнал в който точно да са описани :
начините за предизвикване на проверка
срок за извършване на проверка
кой ще заплати разходите по извършване на проверка и т.н.
7. Мислите ли да публикувате стандарт който да дава реална представа за минимума на това което трябва да очакват вашите клиенти, както за майките така и за отводките?

Благодаря

jorors
19.01.2016, 18:01
Имам няколко въпроса към БРПА
1. Ще има ли възможност БРПА през идващия активен сезон да заработи?
2. Ще бъде ли публикуван списък тук във форума на членовете на БРПА които ще работят през идващия сезон?
3. Ако бъде публикуван списък тук, възможно ли е той да бъде със упоменати начини за контакт, регион и упоменто кой е регистриран по ДДС?
4. Мислите ли за варианти за тотален контрол над членовете за да се избегнат добре познатите практики от досега съществуващата развъдна асоциация?
5. Мислите ли за "горещ телефон" на който винаги в активния сезон да има отговорен дежурен, който да приема сигнали ако е необходимо веднага да разпореди проверка?
6. Мислите ли за рагламент по който да може да бъде предизвикана проверка на сигнал в който точно да са описани :
начините за предизвикване на проверка
срок за извършване на проверка
кой ще заплати разходите по извършване на проверка и т.н.
7. Мислите ли да публикувате стандарт който да дава реална представа за минимума на това което трябва да очакват вашите клиенти, както за майките така и за отводките?

Благодаря

Има сайт на БПРА: http://bpra.bg/
Там ще намериш отговори на голяма част от въпросите. Буквално въпрос на дни е регистриране то ни в ДФЗ имаме вече всичко необходимо. За горещ телефон не сме мислили но не мисля, че ще е проблем. По късно ще се опитам по -подробно.

Валентин.
19.01.2016, 18:26
[QUOTE=jorors;82320]Има сайт на БПРА: http://bpra.bg/ Нищо повече от малко реклама. Поне за сега. Лично мнение.

Валентин.
19.01.2016, 19:00
38 майкопроизводители в 15 области. Клиентите чакат да ги видят кои са-що са. Там на място вече да си питат въпросите и да си оправят работите. Не може Матеев да отговаря за всички и от името на всички. Лично мнение де. Да не стане така, че на голите кълки се радваме, ама на гърбавия....се крием. По принцип на въпросите на Рости би трябвало всеки един от 38-те да отговори перфектно. За сега единствено г-н Матеев ги отсрамва пред хората.

Mateev
19.01.2016, 19:42
Имам няколко въпроса към БРПА
1. Ще има ли възможност БРПА през идващия активен сезон да заработи?
2. Ще бъде ли публикуван списък тук във форума на членовете на БРПА които ще работят през идващия сезон?
3. Ако бъде публикуван списък тук, възможно ли е той да бъде със упоменати начини за контакт, регион и упоменто кой е регистриран по ДДС?
4. Мислите ли за варианти за тотален контрол над членовете за да се избегнат добре познатите практики от досега съществуващата развъдна асоциация?
5. Мислите ли за "горещ телефон" на който винаги в активния сезон да има отговорен дежурен, който да приема сигнали ако е необходимо веднага да разпореди проверка?
6. Мислите ли за рагламент по който да може да бъде предизвикана проверка на сигнал в който точно да са описани :
начините за предизвикване на проверка
срок за извършване на проверка
кой ще заплати разходите по извършване на проверка и т.н.
7. Мислите ли да публикувате стандарт който да дава реална представа за минимума на това което трябва да очакват вашите клиенти, както за майките така и за отводките?

Благодаря

1. БПРА през идващия активен сезон 2016 ще работи.

2. Да, разбира се. На форума, на сайта на БПРА, както и на сайта на ДФЗ ще бъде публикуван списък на членовете на БПРА, както и кой какво произвежда - майки или отводки.

3. Да, разбира се. Списъците, публикувани от БПРА ще бъдат много по-подробни от тези, публикувани на сайта на ДФЗ.

4. Да, разбира се. Термина "тотален контрол" е малко груб. Все пак членовете на БПРА не са роби. По-скоро ще бъде такъв контрол, който да гарантира преди всичко КАЧЕСТВО на произвежданите майки и отводки. Познатите бандитско-мафиотски практики на НРАП нямат място в БПРА. Като цяло БПРА ще бъде всичко това, което НРАП не е - честност, почтенност, публичност, качество и т.н.

5. Такъв горещ телефон има и в момента. Това е телефона на офиса на БПРА - 066 817 403. На този телефон можете в работно време да търсите всякаква информация, както и да споделяте (сезирате) за всякакви проблеми.

6. За това все още не съм мислил. Има обаче логика ако сигналите зачестят, да се измисли и напише регламент, който да урегулира тази материя. Нека първо да изчакаме, за да видим дали въобще ще има сигнали. Както вече ви обещах, имате гарантирана ПУБЛИЧНОСТ, така че живот и здраве - когато и ако му дойде времето, ше мислим заедно по този въпрос.

7. За това също не съм мислил, но явно ще се наложи да го направим така, както ти го предлагаш. Като цяло целта ни е да предлагаме много по-качествени майки от НРАП, и критерий за това ще бъдат ДОВОЛНИТЕ КЛИЕНТИ. Чак измислянето на стандарт е много бюрократска история, която ще я направим само ако се наложи. Към днешна дата имаме много по-важни текущи проблеми за разрешаване.

Като цяло на всички въпроси мога да отговоря с една поговорка:
Въпрос: Как се изяжда един голям слон?
Отговор: На малки хапки.

Лека полека и стъпка по стъпка БПРА напредва в сложния хаос на законодателство и изискванията на различните контролиращи държавни институции. Паралелно с това настройваме и движим вътрешната организация и системата на взаимодействие. Постепенно изграждаме една СЛОЖНА МАШИНА, опитвайки се да я направим такава, щото да заработи ПЕРФЕКТНО. Напролет ще я включим тази машина и ще видим що за продукция ще произвежда. И ако се окаже, че в нея има повредени или некачествени части, бъдете сигурни, че няма да ми мигне окото на секундата да ги подменя.

Ако приемем, че тази машина е лека кола, то тогава аз се опитвам да създам ФЕРАРИ или ЛАМБОРЖИНИ, което ще се състезава на пистата с раздрънкания ТРАБАНТ на НРАП.

rosty_sz
19.01.2016, 20:02
Благодаря за отговорите.
Истински се надявам да създадете много сериозна система за контрол на качеството и нищо не може да ме убеди че ако се разчита на честната дума нещата ще се получат. Матеев, ти си много богат управленски опит и съм сигурен, че прекрасно ме разбираш. Представям си колко много работа имате сега и за колко неща трябва да помислите (затова и питах дали да очакваме да заработите през 2016) , но ако не изградите сериозна система за контрол ламборджинито може да е на фото финиш със трабанта.
Колкото до стандарта в началото може да е съвсем простичък
- отводка
....... рамки
........квадратни дициметра пило
майката оплодена и доказала че работи ......така и така.... примерно пилото в отводката е от нея.
- майка
сертификат номер за партда ........
доказано оплодена и работила ...... дни преди продажбата
и т.н.

212x
19.01.2016, 22:00
И аз имам няколко въпроса.

http://www.lex.bg/laws/ldoc/2135468444

Чл. 19. (1) (Изм. - ДВ, бр. 36 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 8 от 2011 г., в сила от 25.01.2011 г.) Министърът на земеделието и храните определя с наредба правилата за производство и търговия с елитни и племенни пчелни майки и отводки (рояци) и реда за водене на регистър.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 61 от 2014 г.) Производството на елитни и племенни пчелни майки и отводки (рояци) се извършва в племенни и репродуктивни пчелини, регистрирани в областните дирекции "Земеделие", при условията и по реда на ал. 3 - 7.

Как следва да се разбира този текст? ЕЛИТНИ И ПЛЕМЕННИ се отнасая към майките, или и към рояците? Има ли някой юрист който да разтълкува какво е заложил законодателя?

Всъщност излиза, че прилагателното се отнася както за майките така и към рояците? Ако това е така то какво излиза? Племенен рояк е рояк с племенна майка?

Искрен Мутафов
19.01.2016, 23:19
И аз имам няколко въпроса.

http://www.lex.bg/laws/ldoc/2135468444

Чл. 19. (1) (Изм. - ДВ, бр. 36 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 8 от 2011 г., в сила от 25.01.2011 г.) Министърът на земеделието и храните определя с наредба правилата за производство и търговия с елитни и племенни пчелни майки и отводки (рояци) и реда за водене на регистър.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 61 от 2014 г.) Производството на елитни и племенни пчелни майки и отводки (рояци) се извършва в племенни и репродуктивни пчелини, регистрирани в областните дирекции "Земеделие", при условията и по реда на ал. 3 - 7.

Как следва да се разбира този текст? ЕЛИТНИ И ПЛЕМЕННИ се отнасая към майките, или и към рояците? Има ли някой юрист който да разтълкува какво е заложил законодателя?

Всъщност излиза, че прилагателното се отнася както за майките така и към рояците? Ако това е така то какво излиза? Племенен рояк е рояк с племенна майка?

Това което питаш е доста подробно описано в съответната наредба - 47. Там вътре е и отговора на 7-ми въпрос на rosty_sz.

Чл. 16. (Изм. - ДВ, бр. 26 от 2008 г., в сила от 07.03.2008 г.) (1) Произведените изкуствени рояци с пити (отводки) трябва да са със:
1. млада племенна плодна майка, която да е белязана със съответния за годината цвят;
2. най-малко 800 g пчели, от които най-малко 50 % да са млади;
3. най-малко 3 пити за Даданблатов или 4 пити за многокорпусен кошер със светла до тъмнокафява вощина, с най-малко 20 dm2 пило, от което 50% запечатано;
4. количество на меда на питите в рояците не по-малко от 2 kg.
(2) Произведените изкуствени голи рояци (пчелопакети) трябва да са със:
1. млада племенна плодна майка, която да е белязана със съответния за годината цвят;
2. най-малко 1,5 kg пчели, от които 50% да са млади;
3. не по-малко от 800 g храна.

***********************
1dm2=100см2 това и квадратче с размер 10х10 сантиметра.

rosty_sz
20.01.2016, 07:35
Мислех че познавам всички нормативни актове свързани с пчеларството, но тази наредба ми е убягнала. Явно е била добре прикривана че съществува от хората които трябваше да я изпълняват. Благодаря на Искрен. Ще я изчета цялата;)

Mateev
20.01.2016, 07:48
Мислех че познавам всички нормативни актове свързани с пчеларството, но тази наредба ми е убягнала. Явно е била добре прикривана че съществува от хората които трябваше да я изпълняват. Благодаря на Искрен. Ще я изчета цялата;)

Има 2 наредби, които регулират из основи дейноста на майкопроизводителите. Едната е Нредба 47, която регулира реда за производство и предлагане, а другата - Наредба 35. Специално Наредба 35 е много интересна - тя с подробности описва как се правят и тестват елитните пчелни майки.

5874

Искрен Мутафов
20.01.2016, 09:02
Мислех че познавам всички нормативни актове свързани с пчеларството, но тази наредба ми е убягнала. Явно е била добре прикривана че съществува от хората които трябваше да я изпълняват. Благодаря на Искрен. Ще я изчета цялата;)

Въобще не е прикрита. Специално в НПП и в заявлението за кандидатстване, и в заявлението за плащане я има написана като "Наредба 47" поне на няколко места. Вече съвсем друг е въпроса за дифинираните параметри и за спазването им.

Валентин.
20.01.2016, 10:00
[QUOTE=iskren;82358]Това което питаш е доста подробно описано в съответната наредба - 47. Там вътре е и отговора на 7-ми въпрос на rosty_sz.
3. най-малко 3 пити за Даданблатов или 4 пити за многокорпусен кошер със светла до тъмнокафява вощина, с най-малко 20 dm2 пило, от което 50% запечат
20 дм2 = 2 м2. Два квадратни метра. на колко пити ще се разположи такава площ? има някакво разминаване между минимален брой пити и минимална площ на пилото. искам да видя как на 4 ДБ пити примерно ще се разположи 2 кв.м. пило. Най-малко 2 кв.м. пило за мен си е.........един осмак. С 5 пити пило/нормално/ и 3 пити мед. ДАЛИ НОВАТА РАЗВЪДНА АСОЦИАЦИЯ ЩЕ ПРОДАВА.... НАЙ-МАЛКО 2 КВ.М. ПИЛО?

Валентин.
20.01.2016, 10:07
[QUOTE=iskren;82358]Това което питаш е доста подробно описано в съответната наредба - 47. Там вътре е и отговора на 7-ми въпрос на rosty_sz.
3. най-малко 3 пити за Даданблатов или 4 пити за многокорпусен кошер със светла до тъмнокафява вощина, с най-малко 20 dm2 пило, от което 50% запечат
20 дм2 = 2 м2. Два квадратни метра. на колко пити ще се разположи такава площ? има някакво разминаване между минимален брой пити и минимална площ на пилото. искам да видя как на 4 ДБ пити примерно ще се разположи 2 кв.м. пило. Най-малко 2 кв.м. пило за мен си е.........един осмак. С 5 пити пило/нормално/ и 3 пити мед. ДАЛИ НОВАТА РАЗВЪДНА АСОЦИАЦИЯ ЩЕ ПРОДАВА.... НАЙ-МАЛКО 2 КВ.М. ПИЛО?
Грешка в моята математика, 20 кв.дм. = 0,2 кв.м. = 200х10 см. така бива на 3 пити.

Искрен Мутафов
20.01.2016, 10:49
Първо си оправи математика!
Аз затова посочих по-горе на колко е равен един квадратен дециметър...
А, също си и оправи цитиранията!!!

scutellator
20.01.2016, 18:38
Чл. 16. (Изм. - ДВ, бр. 26 от 2008 г., в сила от 07.03.2008 г.) (1) Произведените изкуствени рояци с пити (отводки) трябва да са със:
.........
3. най-малко 3 пити за Даданблатов или 4 пити за многокорпусен кошер със светла до тъмнокафява вощина, с най-малко 20 dm2 пило, от което 50% запечатано;
......

Вътрешния размер на една ДБ пита е 25х40см или 2,5dm x 4dm = 10 dm2. Т.е. 20 dm2 са приблизително равни на площта на ДВЕТЕ СТРАНИ НА ЕДНА ЦЯЛА ДБ ПИТА. Или при българските пчели, този минимум се превежда като две наполовина засяти ДБ пити .

Ами то има хора, които нуклеусите заселват с повече пчели!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! АКО този минимум се спазваше, изревалите клиенти щяха да бъдат повече от пчеларите.

npachovski
03.02.2016, 19:12
Толкова много се радвам, че стана като в холивудски сценарий с Happy End :) пребори се със всички Матеев явно затова си един успял човек защото гониш до дупка това което си си наумил. Искам да питам само защо в Плевенски регион не ви уважават чуствам се неловко когато говоря за вас с уважение и наоколо всички ме гледат странно говоря за хората от Плевенски областен съюз. На една от последните съвети в един град от Плевенски район неискам да казвам къде защото уважавам много председателя, но лекторите няколко пъти казаха колко са добри майките на Ганчо и т.н. никой не коментира, че вече има нова развъдна асоциация и тези хора са се захванали сериозно да отговарят на всичките очаквания от БПРА. Това ме отказва да хода на събираниата и лекциите това ме дразни, че все едно не съществувате какво обединение говорите това няма как да стане според мен.

Mateev
04.02.2016, 08:35
Хора, които не получават информация от първа ръка, много лесно могат да бъдат дезинформирани и заблудени. И ако някой целенасочено работи с цел да заблуждава хората, тогава няма как да не постигне успех. Припомнете си социализма, който 45 години държа целия народ в заблуждение, пробутвайки му по медиите дезинформация.

Какво е положението сега?

Има така наречените ПЪРВИЧНИ МЕДИИ, коит публикуват ПЪРВИЧНА ИНФОРМАЦИЯ. Тя е максимално близка до истината, защото я чуваме (четем) от ПЪРВОИЗТОЧНИКА. За пчеларите това са форумите, Facebook и ИНТЕРВЮТАТА по телевизията.

ВТОРИЧНА ИНФОРМАЦИЯ - тя вече е ИЗКРИВЕНА, защото е преразказана от някой, и този някой вече е вложил собствените си виждания по въпроса. За пчеларите това са ПЧЕЛАРСКИТЕ ВЕСТНИЦИ, както и РЕПОРТАЖИТЕ по телевизията.

СЛУХОВЕ - това е информация или ДЕЗИНФОРМАЦИЯ, многократно препредавана през няколко човека, и всеки един от тях е добавил в нея собствените си ЕМОЦИИ или ИЗМИСЛИЦИ.

Повечето пчелари в България се информират само и единствено от СЛУХОВЕТЕ. Получават СИЛНО ИЗКРИВЕНА ИНФОРМАЦИЯ, а в повечето случаи и ДЕЗИНФОРМАЦИЯ, съзнателно манипулирана от някого. Малко са пчеларите, получаващи ВТОРИЧНА ИНФОРМАЦИЯ (пчеларските вестници), и още по-малко са пчеларите, получаващи ИСТИНСКА ПЪРВИЧНА ИНФОРМАЦИЯ - форуми и Facebook.

Това е и един от основните проблеми в сектора. Много малка част от пчеларите притежават КОМПЮТЪРНА ГРАМОТНОСТ и изпитват ПОТРЕБНОСТ да получават информация от ПЪРВОИЗТОЧНИЦИТЕ В ИНТЕРНЕТ. Тези пчелари знаят какво наистина се случва в сектора, но когато после отидат на някоя пчеларска сбирка, веднага осъзнават колко са изостанали и колко са заблудени техните (обикновенно възрастни) колеги без компютърна грамотност. И понеже заблудените са мнозинство, то тогава това мнозинство взема ГРЕШНИ РЕШЕНИЯ. На много места в местните пчеларски организации настъпва РАЗЦЕПЛЕНИЕ и младите се делят от старите, създавайки си собствена организация. На други места младите просто престават да ходят на срещите на старите.

Като цяло пчеларския сектор в България е СИЛНО РАЗЕДИНЕН, и една от основните причини е бариерата млади/стари или бариерата информирани/дезинформирани. Това ще се промени с времето, но трябва да се изчакат години, докато се сменят поколенията.

При арендаторите го няма този проблем. Там старото поколение (дезинформираните) вече е филтрирано (изключено от бизнеса) по естествен път. Всички арендатори имат КОМПЮТЪРНА ГРАНОТНОСТ и в резултат на това са МНОГО ДОБРЕ ИНФОРМИРАНИ. Това им помага да са ЕДИННИ и в резултат на това са се ОБЕДИНИЛИ и лесно постигат добри резултати, използвайки СИЛАТА НА ТЯХНОТО ОБЕДИНЕНИЕ.

Mateev
04.02.2016, 08:54
Не знам дали осъзнавате, но в наше време не възраста, а КОМПЮТЪРНАТА ГРАМОТНОСТ разделя обществото на две големи групи - ИНФОРМИРАНИ и ДЕЗИНФОРМИРАНИ хора. Информираните вземат ПО-ПРАВИЛНИ РЕШЕНИЯ и като цяло те са ДВИГАТЕЛЯ НА ОБЩЕСТВОТО - бизнес, икономика, наука, политика и управление.

Дезинформираните са СТАДОТО, което лесно се управлява от неговия ОВЧАР. Няма значение дали този овчар се казва Ахмед Доган или Волен Сидеров или Ганчо Ганев. Списъкът на овчарите е доста по-дълъг, и те няма да напуснат сцената до тогава, докато все още има овце, които да стрижат и управляват. А овцете ще се свършат тогава, когато всеки един човек в България се сдобие поне със СРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ и най-вече с КОМПЮТЪРНА ГРАМОТНОСТ, която да използва за търсене и получаване на ИСТИНСКА ИНФОРМАЦИЯ.

Не казвам, че процеса на търсене на истинска информация е лесен. Тука си има други проблеми, но те могат да бъдат разрешени. Истинския проблем са хората, които НЕ ЖЕЛАЯТ ДА ТЪРСЯТ ИСТИНСКА ИНФОРМАЦИЯ, и по този начин ДОБРОВОЛНО се оставят да бъдат МАНИПУЛИРАНИ от всеки, който се самообяви за техен ОВЧАР или ВОЖД.

Mateev
04.02.2016, 09:02
Ганчо Ганев е силен, защото е от бившите служби, и като такъв много добре познава ТЕОРИЯТА НА УПРАВЛЕНИЕ НА СТАДОТО. В нея той е ЕКСПЕРТ, защото цял живот само това е работил и се е усъвършенствувал до неподозирани висоти. Не можем да му го отречем това - той владее до съвършенство всички методи за МАНИПУЛАЦИЯ НА СТАДОТО. И докато има стадо, ще има и хора като Ганчо Ганев. А стадо ще има дотогава, докато има НЕОБРАЗОВАНИ ХОРА, без КОМПЮТЪРНА ГРАМОТНОСТ и без достъп до ПЪРВИЧНА ИСТИНСКА ИНФОРМАЦИЯ, което пък означава БЕЗ СОБСТВЕНО МНЕНИЕ по важните въпроси. Такива хора само чакат някой ОВЧАР да им посочи кой е врагът, и да им каже кого да оплюват.

Нешо подобно е и в слаборазвитите държави от третия свят. Неграмотно (и неинформирано или направо дезинформирано) население, израстнало в беднотия и омраза към целия свят. Такива хора само чакат някой да им връчи в ръцете автомат Калашников и да им посочи кой е врагът, по когото да стрелят.

Mateev
04.02.2016, 09:54
Щом определен брой живи същества се съберат на едно място, независимо дали става дума за стадо животни или за човешка тълпа, те инстинктивно се поставят под властта на някакъв ръководител, т.е. водач. Водачът на човешки тълпи играе значителна роля. Неговата воля е ядрото, около което възгледите се оформят и уеднаквяват. Тълпата е стадо, което не би могло да мине без господар.

Това е цитат от книгата, която държи под възглавницата си Ганчо Ганев и всеки един политик или висш ръководител в страната. Книгата се казва ПСИХОЛОГИЯ НА ТЪЛПИТЕ. Цялото човешко познание за това как трябва да се МАНИПУЛИРА един народ или една организация (голяма група хора) е синтезирано в тази малка книжка. Ако си направите труда да я прочетете, ще разберете защо всички ние сме на този хал (както пчеларите, така и народа).

Ще разберете защо цялата човешка история е един безкраен низ от диктатори и завоеватели, управляващи собствените си народи в името на постигането на собствените си цели. Ще разберете и защо тези народи с "радост" отиват да умират на бойното поле заради прищевките на своя диктатор. Също така ще разберете, че НИЩО НЕ МОЖЕМ ДА НАПРАВИМ ПО ВЪПРОСА, защото нещата се случват така благодарение на инстинктите, дълбоко заложени във всеки един от нас.

И когато следващия път чуете някое изказване на някой политик по телевизията, веднага ще можете да разберете как ви лъже, използвайки едно или друго правило от тази книжка. Няма майтап - политиците я знаят наизуст тази книжка. Също така тази книжка обяснява всичко, което се случва в момента в пчеларския сектор в България. Ето още един цитат от тази книжка:


Понеже е податлива само на крайни чувства, ораторът, който иска да съблазни тълпата, трябва да злоупотребява със силните твърдения. Преувеличавай, твърди, повтаряй и никога не се опитвай да доказваш каквото и да било по разумен път.

Това познато ли ви е от изказванията на политиците? Това е едно много важно правило, което се използва ежедневно. Няма значение какво казват политиците - лъжа или истина. Важното е да се преувеличава, да има твърда увереност в изказването и да се повтаря 1000 пъти по различни медии. И най-важното - никога политиците не трябва да се опитват да доказват каквото и да било с разумни доводи, защото такива няма. ЛЪЖА, ПРЕУВЕЛИЧАВАНЕ, УВЕРЕНОСТ И ПОВТАРЯНЕ ПО 1000 ПЪТИ. Това е една от тайните на управлението на народа, и за съжаление 90% от народа се връзва на тези лъжи и гласува и преизбира своите лъжливи овчари пак, и пак и пак..

Ето линк откъде можете да свалите книжката ПСИХОЛОГИЯ НА ТЪЛПИТЕ: https://chitanka.info/book/2724-psihologija-na-tylpite

Ето и самата книжка в TXT формат: 6005

ves
04.02.2016, 11:35
Това е цитат от книгата, която държи под възглавницата си Ганчо Ганев и всеки един политик или висш ръководител в страната. Книгата се казва ПСИХОЛОГИЯ НА ТЪЛПИТЕ. Цялото човешко познание за това как трябва да се МАНИПУЛИРА един народ или една организация (голяма група хора) е синтезирано в тази малка книжка. Ако си направите труда да я прочетете, ще разберете защо всички ние сме на този хал (както пчеларите, така и народа).

Ще разберете защо цялата човешка история е един безкраен низ от диктатори и завоеватели, управляващи собствените си народи в името на постигането на собствените си цели. Ще разберете и защо тези народи с "радост" отиват да умират на бойното поле заради прищевките на своя диктатор. Също така ще разберете, че НИЩО НЕ МОЖЕМ ДА НАПРАВИМ ПО ВЪПРОСА, защото нещата се случват така благодарение на инстинктите, дълбоко заложени във всеки един от нас.

И когато следващия път чуете някое изказване на някой политик по телевизията, веднага ще можете да разберете как ви лъже, използвайки едно или друго правило от тази книжка. Няма лъжа - политиците я знаят наизуст тази книжка. Също така тази книжка обяснява всичко, което се случва в момента в пчеларския сектор в България. Ето още един цитат от тази книжка:



Това познато ли ви е от изказванията на политиците? Това е едно много важно правило, което се използва ежедневно. Няма значение какво казват политиците - лъжа или истина. Важното е да се преувеличава, да има твърда увереност в изказването и да се повтаря 1000 пъти по различни медии. И най-важното - никога политиците не трябва да се опитват да доказват каквото и да било с разумни доводи, защото такива няма. ЛЪЖА, ПРЕУВЕЛИЧАВАНЕ, УВЕРЕНОСТ И ПОВТАРЯНЕ ПО 1000 ПЪТИ. Това е една от тайните на управление на народа, и за съжаление 90% от народа се връзва на тези лъжи и гласува и преизбира своите лъжливи овчари пак, и пак и пак..

Ето линк откъде можете да свалите книжката ПСИХОЛОГИЯ НА ТЪЛПИТЕ: https://chitanka.info/book/2724-psihologija-na-tylpite

Ето и самата книжка в TXT формат: 6005

Извинявам се за офтопика , но понеже засегна една болна тема не можах да се сдържа.
Всичко което си написал е абсолютната истина и ако дори 30% от българите го проумеят, държавата ще тръгне напред. Всичките проблеми в държавата идват от това, че 90% от българите са овце. Всъщност колкото по-голям е броя на овцете в една държава, толкова по-бедна, мизерна и корумпирана е тя. Според мен ако 30% от хората в една държава прогледнат, то тази държава ще бъде добре. Останалите 70% овце ще се водят от прогледналите, а не от измислени герои.
Овчарите дават огромни средства за да държат хората в неведение чрез създадените от тях медии. За щастие вече влизаме в ерата на интернет, а там е много по-трудно да се контролира информацията, така че има надежда. Ако всеки прогледнал се опита да отвори очите на още двама човека, това ще промени нещата.

Има една история за Уилям Гладстон. Той е четири мандата английски министър председател. Когато турците потушават априлското въстание написва "Българските ужаси и източният въпрос" с което взривява Великобритания. Създава и движение наречено "Българска агитация" в което защитава българската кауза.

Историята е следната:
Няколко години по-късно, когато България е вече свободна, при Гладстон пристигат нашенски пратеници, натоварени да му поднесат благодарност от името на народа за доблестната защита на българската кауза по време на Априлското въстание. Тогава той изрича няколко много важни неща, които от днешна гледна точка са може би едно от най-стряскащите и категорични пророчества за България. Вижте диалогът между Гладстон и българските пратеници.
- Е, като се освободихте - запитал Гладстон пратениците - имате ли хора, готови да поемат браздите на управлението?
- Имаме - отговорили самоуверени пратениците.
- Какви хора имате?
- Имаме и богати хора, имаме и учени.
- Ами цялостни хора имате ли? - запитал тогава Гладстон.
Пратениците го погледнали с недоумение:
- Какви са тези цялостни хора?
- И богати, и учени - отвърнал Гладстон.
- Не, такива хора нямаме - отвърнали смутено пратениците.
- Тогава - продължил лидерът на английските либерали - щом нямате цялостни хора, нищо няма да направите, понеже учените, като вземат властта, ще се стремят да забогатяват за сметка на народа, а богатите ще се представят за учени и ще вършат поразии…
http://www.beu.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D 0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B5%D1%81%D 1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D0%B8%D0%BB%D1%8F%D0%BC-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%BA%D0%BE%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-news10714.html

tsc1
04.02.2016, 12:06
Аз си имам една своя друга теория по въпроса:
Славяните (и българите в частност) сме като вола - кротък и работлив. Но за това са необходими 4 условия:
- да усеща оглавника на шията си;
- да вижда браздата пред себе си;
- да чувства непрекъснато остена в задника си;
- да си знае сайбията (собственика).
Оставиш ли го на свобода, той не знае на къде да поеме, върти се в кръг и скубе суха тревица по стърнищата.
За това си имаме и приказка: "Държи се като изоглавено говедо".
От тук следва тъжния извод, че ние не сме за демокрация. Нас само диктатура ни оправя и ни държи в пътя. И нашата история го е доказвала многократно. Като се почне от царете със здрава ръка и меч и се стигне до социализма.

iliew
04.02.2016, 22:58
Овчарите дават огромни средства за да държат хората в неведение чрез създадените от тях медии. За щастие вече влизаме в ерата на интернет, а там е много по-трудно да се контролира информацията, така че има надежда. Ако всеки прогледнал се опита да отвори очите на още двама човека, това ще промени нещата.

[/URL]

За съжаление "овчарите" също знаят за интернет и са го наблъскали с множество сайтове копиращи информация един от друг, дори и тя да е измислена от някой неуспял писател. Тази пък информация се разпространява от човек на човек, като никой не си прави труда да я провери дали е вярна, или абсурдна и така се стига дотам, че в една измислена притча се вкарва името на един истински приятел на България какъвто е Уйлям Гладстон и той ни е представен като надменен англичанин, който се отнася снизходително към група неграмотни българи пристигнали му на гости едва ли не, по цървули.

Истината всъщност е, че това е една измислица. А ето и малко факти за дейността на У.Гладстон, след освобождението :
"Между 1881 и 1883 г. той защитава Търновската конституция и се противопоставя на нейната отмяна, защото смята българите за политически зрели и способни за демократично управление. През 1885 г. Гладстон подкрепя напълно акта на Съединението и предупреждава правителствата на съседните държави да не се противопоставят на "свободната волеизява" на българския народ."

В заключение на този спам да ви кажа, че последното нещо което ще прочета е "Психология на тълпите", защото нито се чувствам част от тълпа, нито пък смятам останалите за такава, за да се уча как да ги манипулирам.

А колкото до поста на tsc1..................нямам думи!

Mateev
05.02.2016, 01:00
.....В заключение на този спам да ви кажа, че последното нещо което ще прочета е "Психология на тълпите", защото нито се чувствам част от тълпа, нито пък смятам останалите за такава, за да се уча как да ги манипулирам. ....

Германците също са били интелигентни хора и никой от тях не се е чувствал като част от тълпата. Също така никой не е искал да умира, но въпреки това Хитлер успя да ги накара да станат тълпа и да отидат да умират в името на неговите налудничави идеи.

Та недей да подценяваш силата на тази книжка. Виж какво става в България и в частност в пчеларския сектор и се позамисли. Прочети поне главата за "демократичните" избори и след това пак си задай въпроса "Аз член ли съм на тази тълпа или не?". Или пък "Как успях с моя разум и интелект да противодействувам на порочните практики в управлението на страната?". Ха-ха ...... и ако отговора е "нищо не правя", тогава използвай интелекта си с цел честно да си отговориш на въпроса дали наистина си член на стадото (тълпата) или не.

Книгата развива теорията, че всички ние по природа сме ИНТЕЛИГЕНТНИ ЕДИНИЦИ (нали все пак сме Homo Sapiens). Въпреги неоспоримата ни интелигентност по незнайни прични ГРУПОВОТО НИ ПОВЕДЕНИЕ Е НИСКОИНТЕЛИГЕНТНО, първично и по нищо не се различаваме от едно СТАДО ОВЦЕ. И ако се намери някой овчар (а такива винаги се намират), то този овчар само с няколко прости техники ЛЕСНО МОЖЕ ДА УПРАВЛЯВА ЦЯЛОТО СТАДО.

Та недей да четеш тази книга ........, че току виж ти е отворила очите........ :)

Между другото от книгата става ясно и още едно нещо - или си член на стадото, или ставаш овчар. Няма междинен път. Няма междинна алтернатива. Или си пасивен член на стадото, оставяйки се да те тъпчат, или си активен и се опитваш да пробиеш напред, увличайки с ентусиазма и идеите си други след себе си (тоест ставаш овчар).

Mateev
05.02.2016, 01:26
Винаги, когато се съберат няколко човека за нещо, ВИНАГИ СРЕД ТЯХ СЕ ПОЯВЯВА ЕСТЕСТВЕН ЛИДЕР. Не е необходимо той да бъде избиран - това се случва по естествен път на ПОДСЪЗНАТЕЛНО НИВО. Никой не казва нищо по въпроса, но лидера вече се знае от всички, и той също на подсъзнателно ниво започва ДА УПРАЖНЯВА СВОЯТА ВЛАСТ. Така е не само при хората, но и при всички животни.

ВИНАГИ ИМА ЛИДЕР и винаги той ПОДЧИНЯВА ГРУПАТА волно или неволно.

Дори когато се съберат само двама човека например на разговор или на преговори, почти веднага се разбира и от двамата кой ще има ДОМИНИРАЩА РОЛЯ в разговора (преговорите). На някакво подсъзнателно ниво и двамата постигат съгласие кой е отгоре и кой - отдолу. Този, който е отгоре, веднага започва на подсъзнателно ниво да УПРАЖНЯВА ПРЕИМУЩЕСТВОТО СИ. Например в разговора (преговорите) той си позволява да се налага, позволява си да прекъсва събеседника си и т.н. Този, който е отдолу, внимателно слуша и не смее да прекъсва. Съгласява се дори и с неща, за които има противоположно мение. Въобще всичко това е една много сложна психологическа игра, която всеки един от вас всеки ден я играе, без да я осъзнава.

Всеки един от вас на подсъзнателно ниво се държи с едни хора като ЛИДЕР (напр. в семейството), а с други се оставя да бъде ПОДЧИНЕНА СТРАНА (напр. с началника, при посещение на доктор и т.н.). Дори когато се срещнат двама човека с нагласата, че са равни, само след няколко разменени изречения единия придобива лидерска позиция, а другия изпада в подчинена. Просто психиката ни е така устроена - ние сме или ЛИДЕРИ, или ПОДЧИНЕНИ ЧЛЕНОВЕ НА СТАДОТО. Няма междинен път, няма междинна алтернатива. Всеки се опитва да бъде лидер до момента, в който някой не го подчини на волята си. Подчинения обикновенно ДОБРОВОЛНО се отказва от амбициите си за лидерство.

От тука идват и проблемите с много от хората. Виждайки, че са изпаднали в подчинена позиция от страна на правителството, шефа на фирмата, приятелите в компанията и т.н., те си избиват комплексите в семейството, налагайки лидерство върху жена си и децата си.

И сега най-важното, което касае целия пчеларски сектор в България. Разединението на пчеларите се дължи на БОЛНИТЕ АМБИЦИИ НА ПЧЕЛАРСКИТЕ ЛИДЕРИ. Те не искат да се обединяват един с друг защото повечето от тях чувстват, че обединението е ЗАПЛАХА ЗА ТЯХНОТО ЛИДЕРСТВО. В собствените си организации (местни или национални) те се чувстват лидери, но не желаят да се обединяват с други организации, в които те виждат НЯКОЙ ПО-СИЛЕН ЛИДЕР.

Основния извод от всичко това е, че ОБЕДИНЕНИЕТО НА ПЧЕЛАРСКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ Е НЕВЪЗМОЖНО, ако това обединение трябва да се направи от СЪЩЕСТВУВАЩИ ЛИДЕРИ. Възможна е една единствена концепция за СИЛНА ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ, и тя е следната:

1. Организацията трябва да се създаде ОТ ГОРЕ НАДОЛУ.
2. Трябва да има силен лидер, който постепенно да набере поддръжници.
3. Местните структури трябва да се направят от НОВИ ЛИДЕРИ - такива, за които това ще е израстване в личен план.
4. Старите лидери, които ги е страх да не си загубят лидерството, ще бъдат НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ВРАГОВЕ НА ТОЗИ ПРОЦЕС.

iliew
05.02.2016, 19:27
Та недей да четеш тази книга ........, че току виж ти е отворила очите........ :)

Между другото от книгата става ясно и още едно нещо - или си член на стадото, или ставаш овчар. Няма междинен път.

Ами ще се опитвам още известно време да стана пчелар и ако не ми се получи, мятам книгата и ставам овчар. :bigsmile:

marianski
06.02.2016, 11:01
Понеже по горе се споменава думата 'овчар' често пъти та като прочетох овчар и управление веднага в подсъзнанието ми излезе Бойко Борисов!
Щом той за втори път ни управлява значи сме сбъркан народ! Управия няма нито от книжки, нито от нищо!
А от заглавието на тази книжка в моето подсъзнание изниква Северна Корея. Опазил ни е господ от такива ' стада' режим, овчар, кравар и т.н.
Сори за спама.

бат тянко
06.02.2016, 11:22
И сирене ям, и кашкавал обичам! А кафе без мляко,за мен е да не казвам като какво без какво- сещайте се. Но защо така, спрямо колегите животновъди не знам?

Bobi-M9598
06.02.2016, 14:32
И сирене ям, и кашкавал обичам! А кафе без мляко,за мен е да не казвам като какво без какво- сещайте се. Но защо така, спрямо колегите животновъди не знам?

Здравейте,

Нали и ние сме парче "животновъди"!

Поздрави, Г. Георгиев

ch.atanasov
06.02.2017, 08:39
Този постин е преместен от друга тема. Модератор.

Очаквах коментарите да бъдат изтрити, но щом не ги трият ще използвам темата. Та въпроса е : няма ли някой майкопроизводител от БПРА да вземе пример и да пусне подобно съобщение. Със срокове за заявка и доставка, количество , цена....