PDA

Виж пълната версия : Вътрешна хранилка



n_markov
17.01.2016, 22:42
Предстой ми закупуването на 40 вътрешни хранилки (пластмасови). Досега не съм работил с такива хранилки. Имали някои особености при този тип хранилка. Благодаря предварително на отзовали те се!

бат тянко
18.01.2016, 07:39
Хранилки, дал Господ! Покажи твоя избор, моля!

viktor_555
18.01.2016, 08:48
Здравей колега Марков. Аз използвам вътрешна пласмасова хранилка от 1 литър вече 3-та година.Първоначално я ползвах само и единствено за подхранването на семействата със сироп.Сега вътрешните хранилки изпълняват ролята и на строителна рамка.Първоначално се дразнех че много бързо надграждаха свободното простронство под хранилката и все ми се налагаше да го изрязвам,но вече 2-ти в месеца не е толкова тягосно! Като недостатък отчитам когато храниш с инвентиран сироп,че те задължава първо да извадиш пласмасовото поплаваче да сипеш сиропа и пак да го сложиш отгоре. В противен случай поплавака не изплува и пчеличките се давят! Хранилките ми са с тези размери- дължина 480 мм, ширина 38 мм, височина 115 мм, тегло 185 гр.

Pavel_Bs
18.01.2016, 18:10
Поплавъчето има и един кусур(поне при мене) - ако сиропа е с по-малка концентрация,ниската плътност кара поплавъка да потъва и като се накачат пчели,се сещаш какво става.Затова си режа ленти от фибран 2см.те са перфектен поплавък,кусура им е,че ги гризат пчелите.

Ивайло Георгиев - ingivo
18.01.2016, 18:55
Особенното е че трябва да няма възможност да се давят вътре пчеличките . Аз ги пълня със пвц мрежа за да могат да изпълзяват от всяка позиция вътре ;)

valaz
18.01.2016, 20:21
Аз имам две вътрешни хранилки, но за пръв път чувам за поплавък на такава хранилка! С хранилките ли ги купувате или си ги правите допълнително? В моите хранилки не съм виждал удавени пчели. Когато ги купувах, гледах стените им да не са гладки от вътрешната страна.

Pavel_Bs
18.01.2016, 20:47
По принцип се продават с поплавъци.Иначе решения бол.

solaris60
18.01.2016, 21:00
Поплавъчето има и един кусур(поне при мене) - ако сиропа е с по-малка концентрация,ниската плътност кара поплавъка да потъва и като се накачат пчели,се сещаш какво става.Затова си режа ленти от фибран 2см.те са перфектен поплавък,кусура им е,че ги гризат пчелите.

Аз мога да ти предложа един който и кучето да го гризе няма да мръдне.;)

Pavel_Bs
18.01.2016, 21:03
Много се изкушавам да ги ползвам само за питки.Решения има много,но тъй като имам какво да почерпя,ще чуя предложението ти.