PDA

Виж пълната версия : Десислава Танева 26.12.2015



Дамян Дамянов
26.12.2015, 20:02
Гледайте, слушайте и слушайте отново и отново и отново.
Много е вероятно видеото да бъде изтрито, но вече го запазих.


https://www.youtube.com/watch?v=NWAN_ovBsSE

бат тянко
26.12.2015, 20:13
Тая не става за слушане! За гледане чат пат..Ама за бойко това е нормално -такива ги избира..

Дамян Дамянов
26.12.2015, 23:05
Колеги, какво ще кажете?

koragroup
27.12.2015, 07:02
Много интересно. За мен, поне...
1. Май интервюто беше репетирано и от Кошлука, и от Министърката.
2. Хубаво говори, казва неща, които звучат истински, дано наистина да не "политически изказвания".
3. Притеснявам се обаче (типично по български), че зад златоустието, все пак има нещо и то може да не е политика, а нечии икономически интереси. Демек еди кои си се понагушиха, дай да понагушим и още едни, дето до сега не са знаели на кого да "благодарят"...

Дамян Дамянов
28.12.2015, 02:15
Аз съм удивен от сметките не министър Танева.
Пшеницата изглежда като добра култура, САМО ако я гледаш от стола в офиса.
От 1 декар акация, пчелите имат по-голяма чиста печалба, отколкото имат житарите от 1 декар. На акацията не и трябва нито качествена земя, нито препарати, нито техника за милиони.
На 10-20 години спокойно може да бъде изсичана цялата гора и не и трябва повторно залесяване, защото ще се възстанови без почти никаква намеса. Само от санитарната сеч на такива частни гори, може да се отоплява цялата държава.
Акацията е най-лошия вариант, а ако се залеси с овощни дръвчета??? А ако се сеят култури подходящи за локалните почви и климат?
Вместо да сеят жито на неравни терени и такива с неплодородна почва, то да залесят и да не влагат милиони в нерентабилни стопанства. Ако една дейност не може да функционира самостоятелно, то защо да и наливаш още пари?!?!Цяла България може да се изхрани 4-5 пъти само от житото в Добруджата.

Земеделието ни се издържа от държавата, а не обратното. Трябва дългосрочна стратегия, а не да разсъждаваме коя култура колко вложение иска и кога си възвръща парите. Но при нас земеделието е от програмен период до програмен период и от мандат до мандат.

Препоръчвам на министър Танева да се запознае със земеделието в Англия през Първата и Втората Световна Война.