PDA

Виж пълната версия : Лекарство за удължаване на живота



Mateev
24.12.2015, 14:25
Снощи по Discovery изгледах един научно-популярен филм, третиращ тематиката за удължаването на човешкия живот. Впечатли ме твърдението, че такова лекарство вече съществува, дори говорим за две различни лекарства, но те все още не са изтествани напълно върху живи хора. Темата силно ме заинтересова - все пак преди 3 дена навърших 55 години. :)

Добрата новина е, че наистина съществуват лекарства, които удължават живота с по 10-15 години и дори повече, и ако започнат масово да се прилагат, средната продължителност на живота ще достигне и дори ще надхвърли 100 години.

Лошата новина е, че тези лекарства все още не са изтествани масово, и предвид спецификата на тези тестове, те ще отнемат поне 10 или 20 години. И тука възниква парадокса за по-възрастните хора - докато чакат да преминат тестовете, ще умрат и ще си пропуснат шанса.

Разрових се из интернет и открих стотици статии по въпроса:
http://technews.bg/article-84718.html#.VnvLv8vUhaQ
http://eurocom.bg/news/article/testvat-lekarstvo-uduljavashto-jivota
http://www.zdravedae.com/medicine/diabetes-drug-slows-aging.aquasource
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1492395
http://delo.bg/world/testvat-varhu-hora-lekarstvo-koeto-udalzhava-zhivota/
http://www.manager.bg/%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%BA%D0%B0-%D0%B8-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5/%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%B2-%D1%81%D0%B0%D1%89-%D1%89%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D 0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D1%83%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%B0
http://www.vesti.bg/tehnologii/nauka-i-tehnika/zapochvat-klinichni-testove-za-udylzhavane-na-zhivota-6046349
http://www.dnes.bg/science/2015/09/02/testvat-lekarstvo-koeto-veroiatno-udyljava-jivota.275276
http://www.credoweb.bg/metformin-udalzhava-zhivota-na-mazhete-s-rak-na-prostatata-content-19530.html

Mateev
24.12.2015, 14:40
За който не му се чете ще разкажа накратко:

Отдавна учените по света правят експерименти с удължаване на живота на опитни животни - напр. червеи, мишки, плъхове или кучета. Досега има постигнати значителни успехи, но експерименти с живи хора все още не са правени. Все пак има мединцински наблюдения за две лекарства, които са давани на хора, но за други болести. Едното от тях е МЕТФОРМИН - лекарство за хора с диабет от тип 2. За такива хора има натрупани изследвания на стотици хиляди пациенти, болни от диабет. По принцип диабета се лекува с различни лекарства, но точно МЕТФОРМИН-а е дал един много интересен страничен ефект - лекуваните с него пациенти са живеели средно със 17% повече спрямо лекуваните с други лекарства и спрямо здравите хора.

Невероятно, но факт - болните от диабет 2, лекувани с МЕТФОРМИН, живеят по-дълго дори и от здравите хора. При това говорим за 17%, което на тази възраст си е почти 15 години по-дълъг живот.

Същото се случва и с всички опитни животни. Нещо повече - тъй като при тях са правени доста по-смели експерименти, учените са успели да постигнат до 75% по-дълъг живот.

МЕТФОРМИН-а е евтино лекарство, струващо само 2-3 лева. Хората го използват масово от повече от 50 години. Счита се за абсолютно безопасно без някакви сериозни странични явления, ако разбира се се употребява в правилните дози. Има голяма вероятност да се окаже, че това е лекарството-чудо, което не просто удължава живота, но и силно забавя или дори напълно спира развитието на всички болести, свързани със стареенето - диабет, инфаркт, инсулт, рак и др. Хората не просто ще доживяват до дълбока старост, но и ще имат високо КАЧЕСТВО НА ЖИВОТА почти без никакви сериозни заболявания.

Mateev
24.12.2015, 14:54
Какво знаят до момента учените?
1. Учените знаят и това е ДОКАЗАНО с изследвания на стотици хиляди хора, че болните от диабет 2, лекувани с МЕТФОРМИН, живеят средно със 17% повече от останалите хора.
2. Учените знаят, че същото това лекарство оказва благотворно влияние на мъже, болни от РАК НА ПРОСТАТАТА, като също увеличава преживяемоста на тези, които са ползвали МЕТФОРМИН спрямо тези, лекувани с нещо друго.

Какво не знаят учените?
1. Учените не знаят дали същия ефект на удължаване на живота ще има и върху СТАРИ ХОРА, които не са болни от диабет 2.
2. Учените не знаят дали същия ефект ще го има и върху МЛАДИ ХОРА, ако още от рано започнат да приемат този препарат.

Какво предстои в следващите години?
1. Предстоят поне 10 години експерименти със стари ЗДРАВИ ХОРА на възраст над 70 години. Експериментите ще се правят само с доброволци, но се оказва, че такива има в изобилие. Всъщност тези експерименти вече са започнали.
2. Ако експериментите по т.1 са успешни, ще има нови експерименти, които вече ще се правят с ПО-МЛАДИ ХОРА - ДОБРОВОЛЦИ. За тези експерименти ще отидат поне още 20-30 години.

Какви изводи можем да си направим?
1. Дори и това да се окаже ЛЕКАРСТВО-ЧУДО, за доказване на неговия ефект ще минат много много години. Няма да сме живи, за да разберем как ще приключи цялата тази история.
2. Ако все пак искаме да се възползваме от това лекарство-чудо, ще трябва сами да експериментираме върху себе си на СОБСТВЕН РИСК и СОБСТВЕНА ОТГОВОРНОСТ.

Mateev
24.12.2015, 14:57
И тука възниква въпроса - СТРУВА ЛИ СИ ДА РИСКУВАМЕ?

Лекарството го има под път и над път и струва смешни пари. Ако някой реши да експериментира със себе си, може и да уцели джакпота, но може и скоропостижно да си замине. Ха сега де? Ето ви едно решение НА ЖИВОТ И СМЪРТ. Какво ще решите? Бихте ли участвали в експеримент, от който ПРЯКО ЗАВИСИ ВАШИЯ СОБСТВЕН ЖИВОТ и при който имате шанс да го удължите, но има шанс и да го скъсите?

m_pchelari
24.12.2015, 15:01
Не мислиш ли, че по-бърз резултат ще има евентуалната успешна трансплантация на глава. Трябваше да има скоро такава операция. Избираш си едно младо хубаво тяло и си местиш главата с мозъка и съзнанието на него, остава само мозъка да не старее.
С развитието на технологиите ни предстоят интересни избори в живота.

бат тянко
24.12.2015, 15:02
Става! Давай илача- така и така не се знае какво ни е подготвил утрешния ден!

Mateev
24.12.2015, 15:07
Става! Давай илача- така и така не се знае какво ни е подготвил утрешния ден!

http://apteka.framar.bg/30023818/%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B8%D 0%BD-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-850-%D0%BC%D0%B3-30-%D1%87%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B0-%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0
http://www.medicine.bg/lekarstva/metformin-bms

бат тянко
24.12.2015, 15:09
Само да не му пречи алкохола, иначе съм на линия!

Mateev
24.12.2015, 15:12
Между другото тази тема може и да се окаже МНОГО ВАЖНА. Ако сред пчеларите има болни от диабет 2 (а то със сигурност има), без да се замислят те могат да захвърлят другите лекарства и да започнат да се лекувате с МЕТФОРМИН. Риск за тях няма и ДОКАЗАНО живота им ще се удължи с 10-15 години. Същото важи и за болните от рак - те няма какво да рискуват (по-лошо няма как да стане) и смело могат да експериментират с МЕТФОРМИН. По принцип всеки един болен от рак е склонен да рискува с какво ли не, така че още едно допълнително хапче въобще няма да го сбърка.

Въпросът е дали да рискуват тези, които все още са здрави и които все още нямат рак, инсулт или инфаркт?

Mateev
24.12.2015, 15:20
Едно време и виаграта така са я открили по случаен начин. Първоначално е била създадена за лекуване на стенокардията и исхемичната болест на сърцето, но впоследствие се е установило, че на всички пациенти им се вирва оная работа. Ха-ха .... и така са започнали да я използват и здрави хора. Че и сега е нещо подобно - имаме лекарство уж за диабетици, но се оказва, че то не им лекува диабета, но за сметка на това им удължава живота и ги лекува от всички останали болести на староста.

бат тянко
24.12.2015, 15:25
Понеже сега пчелите са голямата ми страст- Матеев дай нещо да удължа и техния животbow;

vanHanegem
24.12.2015, 15:29
Понеже сега пчелите са голямата ми страст- Матеев дай нещо да удължа и техния животbow;

Опитай с МЕТФОРМИН, може пък да стане!

бат тянко
24.12.2015, 15:30
Понеже Матеев отвори дума за самолети. Вместо виагра аз ползвам червен пелин Лозарево. Действа безотказно- личен опит. :bigsmile:

Mateev
24.12.2015, 15:36
А ето един клип по въпроса за употребата на МЕТФОРМИН за удълаване на живота на хората:


https://www.youtube.com/watch?v=FdrHyJgkwXE

А ето и една сериозна лекция на един руски професор, в което той цитира КОНКРЕТНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ с КОНКРЕТНИ ДОКАЗАТЕЛСТВА за увеличаване на продължителноста на живота и за лекуването на разни други болести. Лекцията е много скучна за неспециалисти, но важното в нея е това, че в нея се цитират конкретни изследвания и конкретни научи факти.


https://www.youtube.com/watch?v=T3HMepQcmpY

бат тянко
24.12.2015, 15:36
Ханегем за кучетата знаем, за пчелите как се съотнасят човешките години да зная дали си струва?

m_pchelari
24.12.2015, 15:45
Матеев имай предвид, че глобално платежоспособното население е в застаряваща възраст и е златна почва за пробутване на всякакви елексири удължаващи живота. В глобален мащаб търсенето на био храни и чудодейни лекарства удължаващи живота ще расте главоломно подобно на пластичните операции.
Човек трябва добре се информира и да се пази от ментета и измами.

Mateev
24.12.2015, 16:17
Матеев имай предвид, че глобално платежоспособното население е в застаряваща възраст и е златна почва за пробутване на всякакви елексири удължаващи живота. В глобален мащаб търсенето на био храни и чудодейни лекарства удължаващи живота ще расте главоломно подобно на пластичните операции.
Човек трябва добре се информира и да се пази от ментета и измами.

Не мисля, че в случая става въпрос за някаква конспирация на фармацевтичните компании. Формулата му е отдавна известна и се произвежда от хиляди фармацевтични компании по целия свят, включая и в България. Цената му е безкрайно ниска - само 2.70 с ДДС. Печалбата от него е нищожна, дори и при големи обеми на продажба. С две думи - фармацефтичните компании нямат никакъв интерес да лъжат. Още по-малък интерес да лъжат имат докторите или професорите по медицина.

Според мене се е случило нещо друго - ДУХЪТ ВЕЧЕ Е ИЗТЪРАН ОТ БУТИЛКАТА. Прекалено много изследвания и доказателства има по целия свят, така че дори и да поиска някой да ги прикрие от общественоста - вече е много късно. Вече всички знаят, че човешкия живот може лесно да бъде удължен. А който не знае - скоро ще го научи благодарение на такива теми като тази в хилядите форуми или сайтове по света.

Знаеш ли - поразрових се из интернет и открих, че много хора по света вече го знаят това и вече масово го ползват. Например ползват го за отслабване, защото има доказан и неоспорим ефект. Проблемът на учените не е със самия МЕТФОРМИН като такъв, а с това, че досега не са правени масови научни експерименти с действието му върху здрави хора. Нали знаеш - за да се направи научен експеримент, първо трябва да се създадат две групи хора - на едните се дава истинското лекарство, а на другите - плацебо (безобидни табетки). Никой отделен човек не знае дали на него дават лекарство или плацебо, но учените знаят и си вадят изводи от получените статистически изследвания. Та такива широкомащабни изследвания досега не са правени върху здрави хора, иначе много такива хора досега наистина са го ползвали, но не са били наблюдавани и ефекта не е бил доказан.

Pavel_Bs
24.12.2015, 16:46
Силно ме съмнява елита да допусне евтино,удължаващо живота на хората лекарство.На фона на призивите за пренаселване на планетата това е недопустимо.Съвсем наскоро учени доказаха,че само с отслабване може да се лекува диабет тип 2 : http://www.dnes.bg/science/2015/12/03/ucheni-diabet-tip-2-se-lekuva-s-otslabvane.285320
Отдавна е доказано,че с редуциране на приеманата храна,живота на опитните животинки се е удължил с 30%,спрямо обилно хранените(както правим ние по принцип,особено по празници).Това лекарство подтиска апетита като страничен ефект.

Mateev
24.12.2015, 16:56
Благодаря ти за статията. Сложих си я в архива. Нали знаеш обаче, че проблемът при хората е чисто психологически - иска им се да ядат колкото си искат, да пият колкото могат, и въпреки това да не затлъстяват и да не се разболяват. И точно от тука идва идеята за МАГИЧЕСКОТО ХАПЧЕ, което трябва е евтино и което трябва да им разрешава всички здравословни проблеми.

Иначе нали знаеш приказката - не пий, не пуши, движи се, яж здравословна храна и ще живееш 100 години. Отговорът е - та това живот ли е, че да се мъча цели 100 години. Ха-ха ...... дай ми едно евтино хапче и след това ме остави да се отдам с пълна сила на удоволствията от живота. :)

Pavel_Bs
24.12.2015, 17:05
Пълно щастие нема.Ако пиеш въпросното хапче,твърде вероятно няма да ти е хич до пържолки и всичките там неща дето харесваш.Така като си мисля,най-верния път е намерил римския елит - надумкаш се яко и двата пръста в устата да разтовариш,но и това си има доста минуси - представи си какво ще кажат хората :laughing:.

бат тянко
24.12.2015, 17:34
Аз пък ям колкото искам- салата. И пия колкото мога 100 грама! Ако почна и тея хапове май ще докарам докъм 120 лазарника. Но за третото, само ще си мисля..:tres:

бат тянко
24.12.2015, 17:38
И мисля, че пропускате най- важното момчета. А именно позитивната нагласа към живота, усмивка и добрина!

freelancer_bg
24.12.2015, 17:45
Любимата ми тема за удължаване на живота въпреки, че съм само на 33 години :) Във форума на BB-Team знаят за тази ми слабост.

Метформина най-просто казано симулира ефектите от глада (калорийна рестрикция), от там идва ефекта му!

Темата е много дълга и интересна. Ако ми остане време, ще ви напиша това-онова.

freelancer_bg
24.12.2015, 17:59
https://www.youtube.com/watch?v=I93K9eW-xkQ

Ето едно инключително интересно филмче за проф. Павел Добрев и тренировките по силов трибой при по-възрастните.
Изгледайте го, пък после ще задълбаем и ви почвам с по-сложните термини като оксидативен стрес, инсулинова чувствителност , теломери на хромозомите, AMPK, mTOR, белтъен синтез, крослинкнати протеини, стволови клетки... :)

бат тянко
24.12.2015, 18:01
Малии, болната ми тема- на фитнес с ракия и овчарска! Еваларка, браточка:yahoo:

бат тянко
24.12.2015, 18:06
Сега, според мен първото условие да бъдем дълголетни е да спрем месото!

solaris60
24.12.2015, 18:24
Сега, според мен първото условие да бъдем дълголетни е да спрем месото!

Още от днес ли?:bigsmile:

Pavel_Bs
24.12.2015, 18:26
И мисля, че пропускате най- важното момчета. А именно позитивната нагласа към живота, усмивка и добрина!

Тяна,много си прав.Наскоро пуснах едно клипче в конспирацията,което много простичко и логично обяснява ефекта на стреса върху човека.Ставаше въпрос за гените и т.н..Може би знаете,но да попитам - в кой отрасъл(работа) се налага често поставянето на байпас на сърцето?

бат тянко
24.12.2015, 18:34
На въпроса на Павката- няма начин да не е свързана с много хора! Слънчо не се драчи- това е само ако ти пука!

бат тянко
24.12.2015, 18:38
Гоше, гледам включи се. Един въпрос- какво ли ще кажеш на комшията, ако те види освен сланината да разтегляш пудрата на кантара?:laughing:

Mateev
24.12.2015, 18:43
Любимата ми тема за удължаване на живота въпреки, че съм само на 33 години :) Във форума на BB-Team знаят за тази ми слабост.

Метформина най-просто казано симулира ефектите от глада (калорийна рестрикция), от там идва ефекта му!

Темата е много дълга и интересна. Ако ми остане време, ще ви напиша това-онова.

Явно си специалист по Метформина. Въпросът ми е знаеш ли за хора, които го ползват, и които могат да дадат положителни отзиви за него?

Иначе аз лично под влияние на пропагандата в интернет сам съм си изписал 3 различни вида хапчета, и си ги пия редовно от няколко години:

1. Витамин C - по 2 капсули на ден от по 1000 ml на Actavis - от тези бавноразтворимите. Витамин C е силен антиоксидант и е особенно полезен за пушачите (аз съм такъв). Има доказано благотворно влияние върху целия организъм особенно за хора, които ядат малко плодове и зеленчуци (аз съм такъв).

2. Омега 3 - в съвременния човешки организъм има дефицит на Omega 3, а тя е жизнено важен строителен компонент при изграждането на нови клетки. Ако имате дефицит на Омега 3 при изграждането на клетките ви, това е равносилно да строиш сгради с кирпич (Омега 6 и 9), вместо с тухли. За който не знае - всяка една ваша клетка се подменя средно веднъж в годината, така че наличието на достатъчно Омега 3 е изключително важно. От целия свят само японците успяват да си набавят достатъчно Омега 3 с храната (рибните продукти) и именно благодарение на това средната им продължителност на живота е най-висока в целия свят.

3. Магнезий - Доказано човешкия организъм изпитва непрекъснат дефицит от Магнезий, защото повърхностния слой на почвата отдавна е изтощен от промишленото земеделие, и съвременните плодове и зеленчуци нямат този минерален състав, който са го имали едновремешните. Дефицита на магнезий води до ранни сърдечно-съдови заболявания, които са бич на 20-21-ви век - инфаркт и инсулт. Ежедневния прием със сигурност отдалечава времето, в което тези заболявания могат да се проявят при хората над 50 години.

Най-важното за тези 3 хапчета е, че ако не помогнат, то поне няма да навредят. Това автоматично означава, че всеки може да ги пие, стига да може да си ги позволи. С метформина нещата не стоят така, и именно поради тази причина аз се интересувам от всяка една положителна или отрицателна информация, свързана с него.

Pavel_Bs
24.12.2015, 18:47
На въпроса на Павката- няма начин да не е свързана с много хора! Слънчо не се драчи- това е само ако ти пука!


Ами всъщност контактите на потърпевшите са силно ограничени с останалите хора по време на работа.

Pavel_Bs
24.12.2015, 18:51
Тъй като сядам на постната трапеза ще споделя - пилотите на самолети.Запушването на артериите им се води професионално заболяване - основен фактор за това - стреса...

tarty
24.12.2015, 19:35
Матеев,ти откаде си сигурен,че при приема на тези хапчета организма ти ги усвоява,а не ги изхвърля на вън.

Mateev
24.12.2015, 20:06
Матеев,ти откаде си сигурен,че при приема на тези хапчета организма ти ги усвоява,а не ги изхвърля на вън.

Дори и да е така, нали вече казах - ако не помогнат, поне няма да навредят. Тука е важен и плацебо ефекта - ако човек наистина вярва, че му помагат, току виж наистина са му помогнали.

ivootur
24.12.2015, 21:44
Може да се обърне вниманиe и на ресвератрола
"Един интересен и доста уникален аспект на ресвератрола, който прихваща вниманието на изследователите е, че има способността да удължава жизнения цикъл на някои животни. Риба хранена с ресвератрол, например, живее с 59% по-дълго, отколкото същия вид, без него. Затлъстели мишки живеят с 31% по-дълго и успяват да избегнат всички болести, които обикновено се асоциират със застаряване и затлъстяване."
http://www.parallelreality-bg.com/statii/netradicionnamedicina/353-2011-08-24-21-31-15.html

бат тянко
25.12.2015, 05:37
Ех, че ми хареса това! Сутрин за закуска- попарка с бордо. На обед- две чаши пино ноар. За вечеря- колкото ти душа сака мерло. Ухааааа!

Юрий Цветков
25.12.2015, 10:14
Любимата закуска на прадядо ми е била попара от хляб и червено вино. Мисля че почина на 86, без да е страдал от хронични заболявания. А беше и пушач и пушеше качак.

iliew
25.12.2015, 11:35
Животът е болест предавана по полов път, с летален изход. :)

Ако човек мисли колко му остава, то сам прави така, че да му остава по-малко.

А иначе пчелното млечице удължава живота на пчелата майка, но пък тя яде само това, не пуши, не пие и по цял ден се разхожда :)

solaris60
25.12.2015, 11:42
Животът е болест предавана по полов път, с летален изход. :)

Ако човек мисли колко му остава, то сам прави така, че да му остава по-малко.

А иначе пчелното млечице удължава живота на пчелата майка, но пък тя яде само това, не пуши, не пие и по цял ден се разхожда :)

Ха, ха, ха....... и аз не пуша, не пия и по цял ден се разхождам. А лятно време когато има маточници си угаждам и с млечице. Според тази логика ще живея дълго или ще започна да снасям усилено яйца?:bigsmile:

бат тянко
25.12.2015, 12:50
По тази логика трябва да облечеш белите дрехи. Да ти поникнат криле. Да ти светне ореол около главата. И да станеш светия!:yo:

solaris60
25.12.2015, 12:57
По тази логика трябва да облечеш белите дрехи. Да ти поникнат криле. Да ти светне ореол около главата. И да станеш светия!:yo:

Оооооо, това отдавна е налице.:bigsmile:

asusat
25.12.2015, 13:27
Хапчета ,хапчета и разни там дивотии и експерименти ! Прополисът или така нареченият пчелен клей-та това е дар от природата ,за който не се споменава ,колко много е полезен ! Аз преди години се сблъсках със смърта ,от битката останах с един бъбрек,разклатена имунна с-ма и ред незначителни промени ! Преди повече от година започнах прием на пчелен клей,но не клеева тинктура ,а чист пчелен клей ! Сутрин на гладно ,вземам клей колкото едно лещено зърно ! От тогава ,до днес ,аз не зная какво е лекар,болница,антибиотик и т.н. Не че не се разболявам ,но като се разболея,например грип,или настинка,траят 2 дни,на третия ден ,все едно не съм се разболявал ! В Русия ,в детски клиники ,с тежки белодробни заболявания ,лечението се провежда с клеева тинктура и никакви химии!

http://zdrave.rozali.com/netradicionna-medicina/lechenie-s-propolis-pchelen-klei.html
http://propolisom.ru/
http://www.pchelovodstvo.ru/2007/09/propolis-retsepty/
http://bgconv.com/docs/index-77335.html?page=2
http://www.sir35.narod.ru/Psycholog/Propolis_031103.htm

Нужно е да се прочете !
Лекарството,Панацеята е в нашите ръце !

Юрий Цветков
25.12.2015, 13:44
Оооооо, това отдавна е налице.:bigsmile:
И си скромен и смирен.;)

Илиев
25.12.2015, 13:55
Ъъъъ!...като прочетох "лекарство за удължаване на..."....друго си помислих, пък то било на живота!!!....Весела Коледа на всички и пълни магазини с мед догодина!!drinks;

solaris60
25.12.2015, 14:59
Ъъъъ!...като прочетох "лекарство за удължаване на..."....друго си помислих, пък то било на живота!!!....

Имааа, имааа..... и такова лекарство има. И то удължава......................живота .

solaris60
25.12.2015, 15:00
И си скромен и смирен.;)

Това са ми най - ярко изразените черти - да съм скромен и смирен.

бат тянко
25.12.2015, 16:14
Илиев, правилно си разбрал. Питона нараства цял живот- колкото по- дърт, толкова по- длъг! Това за всичките змии!

Pavel_Bs
25.12.2015, 17:21
Имааа, имааа..... и такова лекарство има. И то удължава......................живота .

Всъщност колега,организма изтегля много микроелементи при създаването и поддържането на семенната течност.Не случайно китайските императори са практикували секса без семеизпразване . Задържането е било плод на дълги тренировки и медитация,а не просто да хванеш боата и да я стискаш,за да не плюе.При тези факти,както и голямата нужда от кръв за изпълването на един пре голям член, то не бих препоръчал хапчета за удължаване след определена рискова възраст,просто поради риска от преждевременна смърт на самата змия...:laughing: Друг е вече въпроса,дали стария ветеран желае да падне в последна битка,превземайки заветния хълм :whoo:

бат тянко
25.12.2015, 17:57
Павка, кажи честно- джибромицина ли проговори пак в теб?

Pavel_Bs
25.12.2015, 18:17
Тяна,като се съберем няколко пъти ще си отговориш и сам.Чувството за хумор няма нужда от стимули.С моето понякога прекалявам,но е чистосърдечно и без лоши помисли(задни мисли,така да се каже).Относно темата - всичко което съм написал е абсолютна истина : https://www.helikon.bg/books/266/-%D0%9A%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D1%80%D 0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B8%D1%8F%3A-%D0%94%D0%B0%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%B2%D1%82%D0%B0_25166.h tml#book_info

gogol
26.12.2015, 11:27
Ако експериментите с тези лекарства се докажат и ако информацията за тях стане широко известна, за няколко години пенсионните системи ще се сринат, пренаселеността ще задълбочи съществуващите и сега проблеми. И това сигурно ще стимулира прилагането на други средства за противодействие от Световния елит.

vencii
26.12.2015, 22:16
Медформин сигорно съм изял 2-3 килограма ( диабет тип 2) така че до 100те го откарвам като нищо :wink: Въпроса е дали да давам на пчелите щото от толкова въглехидрати дали и те не са лепнали някакъв диабет-пък и да поживеят повечко, нали и те душа носят.

freelancer_bg
28.12.2015, 09:11
Явно си специалист по Метформина. Въпросът ми е знаеш ли за хора, които го ползват, и които могат да дадат положителни отзиви за него?

Иначе аз лично под влияние на пропагандата в интернет сам съм си изписал 3 различни вида хапчета, и си ги пия редовно от няколко години:

1. Витамин C - по 2 капсули на ден от по 1000 ml на Actavis - от тези бавноразтворимите. Витамин C е силен антиоксидант и е особенно полезен за пушачите (аз съм такъв). Има доказано благотворно влияние върху целия организъм особенно за хора, които ядат малко плодове и зеленчуци (аз съм такъв).

2. Омега 3 - в съвременния човешки организъм има дефицит на Omega 3, а тя е жизнено важен строителен компонент при изграждането на нови клетки. Ако имате дефицит на Омега 3 при изграждането на клетките ви, това е равносилно да строиш сгради с кирпич (Омега 6 и 9), вместо с тухли. За който не знае - всяка една ваша клетка се подменя средно веднъж в годината, така че наличието на достатъчно Омега 3 е изключително важно. От целия свят само японците успяват да си набавят достатъчно Омега 3 с храната (рибните продукти) и именно благодарение на това средната им продължителност на живота е най-висока в целия свят.

3. Магнезий - Доказано човешкия организъм изпитва непрекъснат дефицит от Магнезий, защото повърхностния слой на почвата отдавна е изтощен от промишленото земеделие, и съвременните плодове и зеленчуци нямат този минерален състав, който са го имали едновремешните. Дефицита на магнезий води до ранни сърдечно-съдови заболявания, които са бич на 20-21-ви век - инфаркт и инсулт. Ежедневния прием със сигурност отдалечава времето, в което тези заболявания могат да се проявят при хората над 50 години.

Най-важното за тези 3 хапчета е, че ако не помогнат, то поне няма да навредят. Това автоматично означава, че всеки може да ги пие, стига да може да си ги позволи. С метформина нещата не стоят така, и именно поради тази причина аз се интересувам от всяка една положителна или отрицателна информация, свързана с него.

Познавам хора, които го пият поради проблеми с висока кръвна захар. Здрави хора, които го пият не познавам, само съм чел по форумите, че са доволни от хапчето. Наблюденията са ми, че диабетиците, които пият метформин изглеждат доста по-младолики и по-малко сбръчкани от хората с проблемна захар, които не пият такива хапчета. Не можем обаче да приписваме всичко това на метформина, защото има още безброй фактори, които играят тук.

Отностно другите добавки, аз също пия Витамин Ц, Магнезий и Омега 3 почти всекидневно. Замисли се да добавиш към списъка и Коензим Q10. Дядо ми е на 92 години, движи се самостоятелно дори без бастун, вижда, чува и е с акъла си. От години го тъпча с Омега 3 и CoQ10. Казва, че с тях се чувства в пъти по-добре.
В един отделен пост ще направя списък с най-ценните според мен добавки, които може да се пият профилактично с цел да поддържат здравето и да забавят стареенето. Разбира се, такива продукти има много, но аз ще дам само тези, които могат да се намерят на сравнително добра цена и които действат.

Saras
01.01.2016, 21:58
Качествена храна, ниско ниво на стрес и изключително важното, но неприятно за много хора, кардио тренировките.Редовното ходене, бягане ще допренесат много за едни приятни старини.

iliew
01.01.2016, 22:20
Секс - доказано лекарство за удължаване на живота. Ако не го удължи, поне ще го продължи. ;)

delta.e
20.01.2016, 22:26
Някои твърдят , че това е пътят към вечният живот -http://www.dnes.bg/science/2016/01/20/hirurg-prisadi-glava-na-maimuna-misli-za-chovek.290262

iliew
20.01.2016, 22:38
Някои твърдят , че това е пътят към вечният живот -http://www.dnes.bg/science/2016/01/20/hirurg-prisadi-glava-na-maimuna-misli-za-chovek.290262

И така след 5 000 еволюционни години, хората ще се раждат с цип на врата за по-лесна смяна на тялото. :bigsmile:

valaz
21.01.2016, 21:07
Главата старее пропорционално на стареенето на тялото. Ако не старееше, щеше да е много лесно да бъде свързана към една изкуствена система - сърце-бял дроб, каквато вероятно вече е създадена и да поддържа живота на мозъка.

Mateev
21.01.2016, 21:32
Скороста на стареене е генетично заложена в човешкия организъм. Факт е, че по земята има други живи организми както с много по-късо, така и с много по-дълго време на живот. Ако искаме драстично да увеличим продължителноста на живота, ще трябва да се преборим с гените. Ще трябва да се научим да ги манипулираме, но тогава пък ще стане много страшно. Ако наистина можем да си играем с гените както си поискаме, тогава никой няма да ни попречи да създадем каквито си искаме изроди или свръх-хора или свръх-войници и т.н. И както вече знаем от историята, тази технология първо ще бъде използвана за военни цели, и ако случайно не се самоунищожим, тогава тези, които оцелеят, наистина ще живеят поне 1000 години и повече.

Тогава обаче ще възникне един друг МОРАЛЕН ПРОБЛЕМ. Свръхинтелигентни безсмъртни същества в идеалното физическо тяло ще бъдат принудени да живеят наравно с нискоинтелигентни недъгави неандерталци, такива, каквото сме ние сега. Колко дълго мислиш, че е ни изтраят да им се месим в живота и в управлението на обществото с нашата простотия и некадърност?

zapstojan
22.01.2016, 12:38
Няма да им се месим изобщо нито в управлението, нито в живота.
Ще си вегетираме мирно и тихо, с цел да създаваме блага, от които ще се ползват 1000 годишните.
То и сега май е така /като пренебрегнем продължителността на живота/.

agro
22.01.2016, 23:32
Не го мислете. Като дойде изкуствения интелект, край с тези грижи. Няма човек - няма проблем.

tarty
30.08.2016, 21:47
ПОДКИСЕЛЯВАНЕ/ АЦИДОЗА
Етап 1 -при въздържание на вода 2-3 дена, а при сухия глад 1-2 дни. Този етап е лек стрес за организма. Този стрес предизвиква активиране на хипоталамуса. Той започва да отделя различни вещества, които въздействат върху жлезите с вътрешна секреция на тялото, за да се приспособи към живота без храна и вода. След 24 часа въздържание рязко, се повишава секрецията на растежен хормон от хипофизата и по последни данни, сухия глад има подмладяващ ефект върху тялото. Той активира хормона глюкаген от панкреаса, който усилва разграждането на гликоген в черния дроб и осигурява тялото с храна. Той намаля интоксикацията чрез благоприятен ефект върху щитовидната жлеза. По време на първия етап, обикновено може да дразнят всички сигнали за храна: гледката, миризма, разговори за храна, звукът на съдове. Те могат да предизвикат сл/ноотделяне, куркане в стомаха, влошаване на съня, повишена раздразнителност, лошо настроение. Жаждата е търпима.

Етап 2 – нарастваща ацидоза. Този етап при СП продължава от 2 до 4 дни. След като човек е напълно спре храната и водата тялото му започва да изяжда складираните резерви и второстепенните тъкани. Разпада на хранителни вещества и тъкани по време на пост води до натрупване на продукти от тяхното разлагане в организма. Това води до бърза промяна в рН и повишаване на киселинноста на тялото (ацидоза), но стойностите са в рамките на физиологичните норми. Ацидозата при въдържание от храна (и вода) е първият и най-важен физиологичен механизъм и води до включването други лечебни механизми, които при нормалния режим за хранене са неактивни.

Окиселяването на организма води до разтваряне на тъкани – автолиза. Оказва се, че в кисела среда се активират фагоцитите и някои ензими, които унищожават отслабената собствена тъкан и всичко чуждо . От своя страна процесите на автолиза отключват механизмите за прочистване на организма от шлаки, слаби и болни тъкани. При разпада на тъканта затворените в него шлаки се отделят и се изхвърлят от тялото, а променената тъкан се унищожава.

Контрол върху разпада на тъканите на тялото се извършва от специфична функция, която се нарича принцип на приоритета. Тази функция гарантира, че в началото се разтваря всичко ненужно, патологично и променено, а след това идва ред на здрава тъкан – според важността за оживяване на организма.

Повишаването на киселинното съдържание на организма и повишаване на фагоцитната активност водят до нормализиране на микрофлората.

Ацидозата включва механизъм на усвояване от клетките на въглероден диоксид и азот от въздуха и подпомага фиксирането на разтворимия въглероден двуокис в кръвта на базата на фотосинтеза. Атмосферен въздух, който дишаме, се превръща в хранителна среда. С други думи, при повишено усвояване на клетките на CO, комбинирано с повишен прием на азот от въздуха, се създадат най-благоприятни условия за изграждане на висококачествени нуклеинови киселини, белтъчини и други биологично активни вещества, необходими на тялото. Или при сух глад приемаме въглероден диоксид и азот от въздуха и се произвеждат необходимите тялото белтъчини. Но възниква въпросът – за сметка на какво?

tarty
30.08.2016, 21:48
Растенията чрез слънчевата енергия превръщат въглероден диоксид от въздуха и азот от минералните соли в органични съединения. Човек също може да се храни от природни и космически енергии, но в нормално състояние се проявява само при малък брой хора. Знае се само за няколко души, които не ядат или пият. Включването на този механизъм означава преход на тялото към ендогенно хранене, което осигурява пълноценен синтез на аминокиселини и други биологични съединения по време на пост.

По време на въздържание, много органи и системи получават почивка, която им позволява да се възстанови тяхната повредена структура и функция.

Увеличеното разграждане на тъканите в резултат на автолиза и възстановяване на структурата и функцията на храносмилателните органи при сух пост стимулира метаболизма и повишат храносмилателната способност на организма в периода на захранване.

По време на глад се засилват защитните функции на организма както на ниво клетки, така и за цялото тяло. То става много по-устойчиво на различни вътрешни и външни вредни фактори.

Всички тези физиологични механизми водят до мощен регенериращ и подмладяващ ефект в периода след въздържанието.
Процесът на окиселяването на тялото се разраства бързо. Обикновено максималното окиселяване става на 2-3 ден от началото на глада. В началото на глада, когато тялото все още има запаси от гликоген, тялото го използва. Но веднага след като гликогена изчезне, а това става първия ден, в кръвта започва натрупване на кисели продукти от непълното разграждане на мазнини (мастни киселини, ацетон), алкалните резерви намаляват и това се отразява като главоболие , гадене, чувство на слабост, неразположение.

Нараства белия налеп по езика, сух език и устни, миризма на ацетон в дъха, суха и бледа кожа, чувството на глад намалява, а жаждата се увеличава. Лошото самочувствие е резултат на натрупване в кръвта на вредни продукти.

В този момент може да се повиши вътрешната температура на тялото – включва се механизма за неутрализиране на вредни вещества.
Въпреки това, веднага след използването на кетонни тела, тяхната концентрация спира да се расте и чрез тях като гориво започва синтеза на нови аминокиселини, които могат да доведат до регенериране на тъканите. Процесът на регенерация може да е с много силна болка, и за това трябва да бъдете готов. Колкото по-рано настъпи ацидозната криза , толкова по-бързо минава и толкова повече време остава за обновяване на тялото. Например, ако ацидозната криза настъпи на 2 ден, за регенерация ще имате повече време.

Първата ацидозна криза и нейното значение в възстановяване на организма.



Постепенното повишаване киселинността на организма при глад води до отстраняване на повечето хронични заболявания, които се развиват и прогресират в тялото.

Най-силното окисляване на организма се проявява по време на ацидозна криза, и затова в този момент се изострят хроничните заболявания. От степента на влошаване може да се съди, доколко успешно глада се е захванал тази или онази болест и изкореняването й от тялото. Ако има силно влошаване, трябва да очакваме пълно възстановяване. Ако е слабо, означава, че глада решава други по-важни проблеми в организма. След известно време, повторете глада и той ще заеме с останалата болест.

tarty
30.08.2016, 21:49
След като ацидозната криза е премахнала заболяването, започва увеличението на защитните сили, използвани преди за борба с тази болест . Проучванията показват, че процесите на самозащита и увеличаване на защитните сили на организма срещу микробите започват само след ацидозна криза. Това се проявява в бързото заздравяване на рани, повишаване на бактерицидността на организма което обяснява благоприятните ефекти на глад на много заболявания.

Изводът: докато гладуващия не премине първата ацидозна криза, не може да се разчита на излекуване на хроничните заболявания, и увеличаване на защитните сили на организма.

Етап 3 е етап е етап на компенсация или адаптация. Продължителността на този етап при всеки е различен. средно започва от 5-я ден сухо гладуване и завършва на 8-я ден. На този етап се подобрява самочуствието, намалява слабостта, изчезва дискомфорта. Чувството на глад ще изчезне напълно, жаждата може да се увеличи. Нейната продължителност зависи от мастните депа в тялото. Този етап завършва с втората ацидозна криза, която протича от 8-я до 11-я ден. Между първата и втората криза тялото натрупва жизнена сила. По време ацидозна криза при някои хора се задълбочава основното им заболяване, рязко се влошава самочуствието , слабост, безсъние, може значително да се повиши температурата. Тези симптоми показват, че гладът започва да изяжда болестта. Ако на първите два етапа от глада автолизата на тъканите е единствения източник на храна, по време на втората ацидозна криза автолизата вече изпълнява ролята на естествен хирург.

Ето защо, за пълен лечебен ефект е необходимо да се мине през тази криза.

Най-важното нещо за всички видове глад е преминаването на втората ацидозна криза, която активира защитните сили на организма, помага да се излекуват много неизлечими болести. Просто казано, ако първата ацидозна криза премахва клоните на болестта, то вторият унищожава болестта от корен.

solaris60
30.08.2016, 21:58
Растенията чрез слънчевата енергия превръщат въглероден диоксид от въздуха и азот от минералните соли в органични съединения. Човек също може да се храни от природни и космически енергии, но в нормално състояние се проявява само при малък брой хора. Знае се само за няколко души, които не ядат или пият.



И тук във форума имаше такива хора.

rumenggr
31.08.2016, 09:52
Още една красиво поднесена теза(диета). Някой лекомислено ще си докара трайни увреждания с този ”сух глад”. Звучи като ”да изкореним дърветата за да направим място на нови, здрави и хубави”.

Mateev
31.08.2016, 14:20
С глада добре - тялото може да издържи 30-40 дена. Със жаждата обаче как си го представяте? Без вода организма трудно ще издържи повече от 3, максимум 4 дена. Да не стане като с приказката за магарето - "таман го научих да не яде, а то взе, че умря".

ПС: Иначе преди много време аз съм пробвал всичко написано в по-горните постинги. Бях при д-р Емилова на отслабване и наистина тогава отслабнах с 13 кг за по-малко от месец. И наистина имаше криза в първите няколко дена, при която организма интензивно се чистеше от всякакви шлаки и боклуци. Например езика се обложваше и покафеняваше, а урината специално при мене стана синя (не знам какъв боклук съм изпикавал). След това някъде на 5-тия или 6-тия ден се появяваха неподозирани сили, бодрост и лекота на движение и извършване на каквато и да е физическа дейност. Все едно, че хвърчиш.

Та такива ми ти работи. Лошото е, че ефекта е само временен, и когато човек се възвърне към нормалния начин на живот, с хилядите пороци около него, всичко отново се връща на старото му място - пушене, пиене, мързел, затлъстяване и всичко останало.

solaris60
31.08.2016, 14:33
С глада добре - тялото може да издържи 30-40 дена. Със жаждата обаче как си го представяте? Без вода организма трудно ще издържи повече от 3, максимум 4 дена. Да не стане като с приказката за магарето - "таман го научих да не яде, а то взе, че умря".

ПС: Иначе преди много време аз съм пробвал всичко написано в по-горните постинги. Бях при д-р Емилова на отслабване и наистина тогава отслабнах с 13 кг за по-малко от месец. И наистина имаше криза в първите няколко дена, при която организма интензивно се чистеше от всякакви шлаки и боклуци. Например езика се обложваше и покафеняваше, а урината специално при мене стана синя (не знам какъв боклук съм изпикавал). След това някъде на 5-тия или 6-тия ден се появяваха неподозирани сили, бодрост и лекота на движение и извършване на каквато и да е физическа дейност. Все едно, че хвърчиш.

Та такива ми ти работи. Лошото е, че ефекта е само временен, и когато човек се възвърне към нормалния начин на живот, с хилядите пороци около него, всичко отново се връща на старото му място - пушене, пиене, мързел, затлъстяване и всичко останало.

Аз защо не затлъстявам? Може би се храня по-обилно и от теб?

Mateev
31.08.2016, 14:36
Аз защо не затлъстявам? Може би се храня по-обилно и от теб?

Въпрос на гени .........

Автоматичния регулатор на теглото при различните хора се активира на различно ниво, и от тука е и разликата между теглото на различните хора. Освен това с възраста този регулатор постепенно започва да се поврежда.

В наше време всеки преяжда, и това е нещо ново, за което еволюцията се явява неподготвена. Нормалното състояние на всяко едно животно е периодичния глад и храненето през нерегулярни периоди от време, и е нормално еволюцията да се е приспособила към такъв начин на живот. В един момент обаче ние я изненадваме - започваме да се храним регулярно, при това с количество калории, много повече от това, от което се нуждаем. И веднага след това започват гафовете, просто защото еволюцията не знае какво да прави с излишъците от храна.

бат тянко
31.08.2016, 15:01
Вече стана въпрос за гените- добри, лоши? Как и кои да се отключат? Здравния статус зависи в най- голяма степен от спорт, и от позитивна нагласа. Без цигари, алкохол и жени. Щото на всяка PH то е различно, по думите на една уважавана от мен дама. А една пържола, била тя и свинска- с подходящата салатка, гарнирана с чаша Мавруд. Върши чудеса!

delpi
31.08.2016, 15:04
Има ли някой да ползва уред за йонизиране на чешмяната вода, който я разделя на алкална и киселинна?
Нещо такова:
http://www.kangenvoda.bg/bg/Change-your-life.html

solaris60
31.08.2016, 15:18
Въпрос на гени .........

Автоматичния регулатор на теглото при различните хора се активира на различно ниво, и от тука е и разликата между теглото на различните хора. Освен това с възраста този регулатор постепенно започва да се поврежда.

В наше време всеки преяжда, и това е нещо ново, за което еволюцията се явява неподготвена. Нормалното състояние на всяко едно животно е периодичния глад и храненето през нерегулярни периоди от време, и е нормално еволюцията да се е приспособила към такъв начин на живот. В един момент обаче ние я изненадваме - започваме да се храним регулярно, при това с количество калории, много повече от това, от което се нуждаем. И веднага след това започват гафовете, просто защото еволюцията не знае какво да прави с излишъците от храна.
Ти примерно защо не започнеш да се храниш така както си описал, а ходиш при д-р Емилова? Започни по този начин и ще станеш като мен. Преди години къде ти бяха гените? Може би си бил по-слаб и от мен

Mateev
31.08.2016, 15:41
Има ли някой да ползва уред за йонизиране на чешмяната вода, който я разделя на алкална и киселинна?
Нещо такова:
http://www.kangenvoda.bg/bg/Change-your-life.html

Имам такъв уред. Струва колкото една лека кола (няколко хиляди евро). Голямо шоу беше, защото като се сменят настройките и уреда започва да приказва на английски език. Жена ми му се радваше известно време (беше монтиран на чешмата и наистина работеше перфектно), но после и омръзна, свали го и го захвърли някъде из мазето.

Иначе уреда е много скъп, защото вътре в него има ПЛАТИНЕНИ ПЛОЧИ, които активно участват в процеса на разделянето на йоните на водата.

delpi
31.08.2016, 16:09
Имам такъв уред. Струва колкото една лека кола (няколко хиляди евро). Голямо шоу беше, защото като се сменят настройките и уреда започва да приказва на английски език. Жена ми му се радваше известно време (беше монтиран на чешмата и наистина работеше перфектно), но после и омръзна, свали го и го захвърли някъде из мазето.

Иначе уреда е много скъп, защото вътре в него има ПЛАТИНЕНИ ПЛОЧИ, които активно участват в процеса на разделянето на йоните на водата.

Колко време сте го ползвали горе-долу, по-точно идеята на питането ми е дали е имало ефект от пиенето само на алкална вода от здравословна гледна точка?
Вкъщи си взехме подобен уред(не толкова скъп, защото е китайски), но крайния ефект с водата е същия, та ми е интересно някой ако го е ползвал нещо от рода на година-две да каже дали е усетил някаква разлика.

212x
31.08.2016, 17:18
Понеже се интересувам без да имам задълбочени познания... та да попитам. Тази вода след като се йонизира, в крайна сметка какво се случва? Ако се йонизира положително то няма да е вече вода(електронните връзки ще се разкъсат). Ако се йонизира отрицателно защо това ще е полезно?

Погледнах в сайта пише - богата на електрони. Следователно е отрицателно йонизирана. Защо наличието на свободни електрони е добро за организма? В крайна сметка безкрайно количество електрони попадат в организма, и когато се пие нормална чиста вода.

Другото от сайта обаче няма обяснение поне за мен.

Водата Канген се описва най-добре по следния начин: алкална (http://www.kangenvoda.bg/bg/Kangen-voda/Koi-sa-svoistvata-na-Kangen-voda/Alkalna-Kangen-voda.html), йонизирана, антиоксидантна (http://www.kangenvoda.bg/bg/Kangen-voda/Koi-sa-svoistvata-na-Kangen-voda/Antioksidantna-Kangen-voda.html), богата на електрони, преструктурирана (http://www.kangenvoda.bg/bg/Kangen-voda/Koi-sa-svoistvata-na-Kangen-voda/Prestrukturirana-Kangen-voda.html), микроклъстерна, наситена с активен водород, оксидационно редуцирана, пълна с енергия вода.

1. Водата ако се разглежда като съотношение на атоми на кислород и водород, тоест като молекула. Защо добавянето на електрони я прави преструктурирана и микроклъстерна?
2. Какво означават тези понятия по отношение на водата?
3. Как водорода става активен и защо? Електроните в атомите на водорода ли се набиват? Защо не в кислорода? Или пък да са напълно свободни и да блуждаят в междуатомното пространство?
4. От къде се взима тази допълнителна енергия? Електроните са отрицателно заредени.

Знанията ми по химия и физика в момента са на ниво 8-ми клас(чисто и просто толкова ме е интересувала тази област от познанието).
Ако някой знае да отговори учтиво, от замерване с камъни полза няма да има.

tarty
31.08.2016, 19:24
С глада добре - тялото може да издържи 30-40 дена. Със жаждата обаче как си го представяте? Без вода организма трудно ще издържи повече от 3, максимум 4 дена. Да не стане като с приказката за магарето - "таман го научих да не яде, а то взе, че умря".

ПС: Иначе преди много време аз съм пробвал всичко написано в по-горните постинги. Бях при д-р Емилова на отслабване и наистина тогава отслабнах с 13 кг за по-малко от месец. И наистина имаше криза в първите няколко дена, при която организма интензивно се чистеше от всякакви шлаки и боклуци. Например езика се обложваше и покафеняваше, а урината специално при мене стана синя (не знам какъв боклук съм изпикавал). След това някъде на 5-тия или 6-тия ден се появяваха неподозирани сили, бодрост и лекота на движение и извършване на каквато и да е физическа дейност. Все едно, че хвърчиш.

Та такива ми ти работи. Лошото е, че ефекта е само временен, и когато човек се възвърне към нормалния начин на живот, с хилядите пороци около него, всичко отново се връща на старото му място - пушене, пиене, мързел, затлъстяване и всичко останало.
По твойте думи аз трябва да съм втория Христос , а и много други. Имаш и достатъчно излишак на пари за да плащаш за нещо което не ти струва и стотинка :-):-):-):-). Аз съм стигнал до 9 дена Сух пост/ без храна и вода/ и наистина тялото се изчиства/ лекува/ през този период.

Георги 1974
31.08.2016, 20:06
Един човек решил да става йога и си купил книга. Прибрал се в къщи и започнал да чете. Отворил първата страница и там пишело:

Не яжте един ден и отворете втора страница.

Не ял той един ден и отворил втора страница. Там пишело:

Не яжте още един ден и отворете трета страница.

...

и така до петнайста страница. На нея пишело:

Сега отидете да се изходите на зелена поляна и отворете шестнайста страница.

Отишъл той на зелена поляна, клекнал и отворил шестнайста страница. Там пишело:

Ако чувате хрупане, то това е вашият задник, който пасе трева. Честито, вие вече сте йога ....

Mateev
31.08.2016, 23:13
По твойте думи аз трябва да съм втория Христос , а и много други. Имаш и достатъчно излишак на пари за да плащаш за нещо което не ти струва и стотинка :-):-):-):-). Аз съм стигнал до 9 дена Сух пост/ без храна и вода/ и наистина тялото се изчиства/ лекува/ през този период.

Да ти кажа честно, нещо не ми се вярва това да е истина. 9 дена без вода си е почти равностойно на смърт, но доколкото виждам, продължаваш да мърдаш и да пишеш във форума.

Прочети статията по-долу:

http://xenos-bushcraft.com/blog/2008/11/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%BE-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BC-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%B5%D 0%BC-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D0%B2%D0%BE%D0%B4/

tarty
31.08.2016, 23:46
Да ти кажа честно, нещо не ми се вярва това да е истина. 9 дена без вода си е почти равностойно на смърт, но доколкото виждам, продължаваш да мърдаш и да пишеш във форума.

Прочети статията по-долу:

http://xenos-bushcraft.com/blog/2008/11/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%BE-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BC-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%B5%D 0%BC-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D0%B2%D0%BE%D0%B4/

Прекалено много вярваш на статиите и книгите, но замислял ли си се някога, че с точно с тези статии ти промиват мозъка в определена насока. Сестра ми достигна 12 дни Сух Пост а има хора и с повече дни , но за доказателство ти качвам какво е писала една жена. Ако искаш може да ти дам фейс групата да четеш.

Здравейте приятели! Ето, че и аз се престраших да пиша в тази прекрасна група, от която научих толкова много. Правила съм няколко пъти по 5 дни СП, след което 5 дни ВП, по Екадаши и двете тръби. Наскоро направих и моите първи 7 дни СП, след което продължих със още 7 дни на Вода. След като захраних, храних се 5 дни и отново започнах СП на 6-ти ден, по Екадаши. В момента съм 8-ми ден СП и съм 43,7 кг. Нормалното ми тегло варира около 52-55 кг... Трябва ли да имам повод за притеснение? На 33 години съм и съм майка на две деца. Чувствам се отлично, върша си работата, но си давам и почивка, разхождам се, лежа си, когато почувствам нужда... Готвя, оправям, грижа се за децата. Не чувствам глад или жажда, целта ми е да направя 11 дни. Нямам конкретно заболяване, което да боря, просто прочистване и засилване на имунната система. Благодаря предварително за съветите.

бат тянко
01.09.2016, 05:20
Добро утро! Понеже не ми харесва посоката на мисли, ще споделя част от своя житейски опит. На моя най- добър приятел се спомина майка му. На 39 години беше, страхотна жена- лека и пръст. Преди това, ежеседмично си прочистваше организма с всевъзможни диети и системи. Просто за здраве. Разболя се от рак, и за два месеца угасна.....В живота е така, някой по- рано падат, други отлагат неизбежното.

valaz
01.09.2016, 06:12
Това със сухия пост не го разбирам. Мисля, че при постене, човек не бива да ограничава приема на вода. Чрез приема на вода, бъбреците работят ефективно и изхвърлят отпадъчните продукти от човешкото тяло. Нали това е целта - човешкото тяло да се прочисти.

tarty
01.09.2016, 06:26
Това със сухия пост не го разбирам. Мисля, че при постене, човек не бива да ограничава приема на вода. Чрез приема на вода, бъбреците работят ефективно и изхвърлят отпадъчните продукти от човешкото тяло. Нали това е целта - човешкото тяло да се прочисти.
Всяка една клетка е съставена от вода и организма, за да си набави водата унищожава клетките, но винаги започва с Болните клетки.

Remi
01.09.2016, 06:38
Един човек решил да става йога и си купил книга. Прибрал се в къщи и започнал да чете. Отворил първата страница и там пишело:

Не яжте един ден и отворете втора страница.

Не ял той един ден и отворил втора страница. Там пишело:

Не яжте още един ден и отворете трета страница.

...

и така до петнайста страница. На нея пишело:

Сега отидете да се изходите на зелена поляна и отворете шестнайста страница.

Отишъл той на зелена поляна, клекнал и отворил шестнайста страница. Там пишело:

Ако чувате хрупане, то това е вашият задник, който пасе трева. Честито, вие вече сте йога ....
Някои вицове не остаряват!

freelancer_bg
01.09.2016, 16:10
Пак ми зачеквате любимата тема за здравето и дълголетието :) Ето ималко допълнения и разяснения от мен.

При сухият пост се разграждат много мазнини, а мастните клетки съдържат изключително голям процент вода. Аз си мисля, че липсата на вода кара организма още по-интензивно да разгражда мазнини, за да си достави вода. Тази вода от мастните клетки е изключително чиста, структурирана (клъстерна) , т.е. водните молекули се подреждат в структури подобни на кристалните решетки при крисалите. Това е така наречената EZ вода от (exclusion zone). Когато водата е в това състояние (много пластове вода от подредени в шестоъгълници молекули), водата "изтласква" всички нечистотии и примеси до границата на EZ зоната. Друго свойство на тази вода е, че от едната страна зоната е положително заредена, а от другата отирицателно. На някой това да му прилича на батерия? Във въглеродните нано тръбички в клетките водата е от този вид - EZ вода или структорирана вода, както го предпочитате. Интересно е , че водата в тези тръбички се свързва със съзнанието на човек. Всички упойки, при които губите съзнание деструктурират водата в нано тръбичките. Това са най-новите изследвания и чрез тях се опитват да обяснят действието на анастетиците, защото предполагам знаете, че все още не е изяснено и има само хипотези по въпроса. В тъканите, около протеините водата също е от този тип. Тя един вид е интерфейса на протеина. В момета дори има учени, които успорват хипотезата ,че енергията за всички химични реакции в организма идва от АТФ. По тяхни сметки, просто този механизъм няма как да обезпечи енергийно ензимните реакции. АТФ-а е нужен обаче за една критична функция - разплитането на протеините (защото са като ластик, който сте усуквали до безкрай и после сте го пуснали и той е станал на топка) до това положение, че да могат да се обвият с EZ вода, важните им части, които чрез този "воден интерфейс" да се включат в съответните метаболитни процеси. Който му е итнересно нека да потърси в ютуб клипчета на pпроф. д-р Джерард Полак или да прочете книгата му "Четвъртата фаза на водата" (The Fourth Phase of Water). Полак е близък приятел на проф. Живко Желев. В нета има интервюта и клипчета с него точно на темата за водата. Професор Живко Желев е бивш директор на отдел "Наука и внедряване" на ДЗУ-Стара Загора. Невероятен човек е!

Отплеснах се да ви пиша за водата :) Та идеята ми беше ,че при поста и най-вече при сухия пост организма си набавя тази изключително чиста и структурирана вода, която подкарва на ново забуксувалите системи на тялото. Другия важен ефект е, че мастните клетки са източник на стволови клетки, които отиват по направление и поправят повредени участъци в органите. Третия важен ефект е, че при продължително недохранване организма влиза в кетоза и за храна се ползват кетоните, а не глюкозата. От един мол мазнини се произвеждат 147 АТФ , а от 1 мол глюкоза само 36 АТФ. Това около 5 пъти повече! Сега виждате ли разликата? За това са толкова популярни високо мазнинните-ниско въглехидратни дието, цикличното хранене и постенето. При тях организма се вкарва е един резервен метаболитен път, който рядко се ползва в днешно време, точно защото както каза Матеев, хората се хранят редовно и по много, а въглехидратите са преобладаващия енергиен източник. А когато има много въглехидрати, не се горят мазнини и не се изпада в кетоза, съответно си зацикляте и разчитате на глюкозния метаболизъм, а той се поврежда много лесно и за това допринася съвременния ни начин на живот, но това вече е съвсем разлина и много дълга тема, а сега вече не ми се пише :)

tarty
15.09.2016, 18:05
Независимо от това, какво ти казват медиите, мозъкът ти не е програмиран да се свива и да става по-ненадежден в процеса на остаряване.
http://zdravnaakademia.blogspot.bg/2016/03/blog-post_6.html?m=1 (http://zdravnaakademia.blogspot.bg/2016/03/blog-post_6.html?m=1)

Ангел Йосифов
17.11.2018, 18:24
Ето една рицепта...

Кразз
17.02.2021, 20:46
Между другото тази тема може и да се окаже МНОГО ВАЖНА. Ако сред пчеларите има болни от диабет 2 (а то със сигурност има), без да се замислят те могат да захвърлят другите лекарства и да започнат да се лекувате с МЕТФОРМИН. Риск за тях няма и ДОКАЗАНО живота им ще се удължи с 10-15 години. Същото важи и за болните от рак - те няма какво да рискуват (по-лошо няма как да стане) и смело могат да експериментират с МЕТФОРМИН. По принцип всеки един болен от рак е склонен да рискува с какво ли не, така че още едно допълнително хапче въобще няма да го сбърка.

Въпросът е дали да рискуват тези, които все още са здрави и които все още нямат рак, инсулт или инфаркт?

Лечението на диабет тип 2, се състои основно в поддържане на нивото на кръвната захар в норма. Една от предпоставките за това е промяна на начина хранене и живот, като цяло.Спиране на приема на брашнени изделия,захар и храни с висок гликемичен индекс,отслабване, спортуване. Диабетици, успели да постигнат това и без значение дали приемат метформин или други лекарства си удължават живота ,но това е по-скоро следствие на промяната на начина на живот. Аз самия съм диабетик и като такъв имам наблюдение върху хора ,лекуващи се с какви ли не лекарства, вкл. метформин, как свършват преждевременно от усложненията на диабет тип 2

Angel Yosifov
11.04.2022, 09:27
https://restsportb.xyz/1s59Y2?cost=1.234&currency=rub&external_id=cnva5eca8c0a5ca576e89d0dffa23c84fad&creative_id=5482927&ad_campaign_id=569001&source=1380650603961755&age=21&browser=CHROME&device=Desktop&platform=WINDOWS&pa

tsc1
11.04.2022, 11:26
https://restsportb.xyz/1s59Y2?cost=1.234&currency=rub&external_id=cnva5eca8c0a5ca576e89d0dffa23c84fad&creative_id=5482927&ad_campaign_id=569001&source=1380650603961755&age=21&browser=CHROME&device=Desktop&platform=WINDOWS&pa
Определено рекламна публикация! До колко цитираната ефективност е достоверна трябва да се изкажат и други кардиолози.
Едно търсене в Гугъл за имената на тримата ще ви покаже истината!

Кразз
11.04.2022, 11:33
Определено рекламна публикация! До колко цитираната ефективност е достоверна трябва да се изкажат и други кардиолози.

Преди 3 минути оставащите опаковки бяха 5бр., сега станаха 28.

zapstojan
11.04.2022, 12:57
За кръвно и сърце - ГЛОГ.
Цвят, листа, плод - всичко на чай, а плодовете мигат и да се ядат.
Чая и плодовете могат да се ползват дълго време. Няма странични ефекти и пристрастяване.

П.п. Това е от разговор с лекар и от НЕТа.