PDA

Виж пълната версия : Самозащита!



Дамян Дамянов
17.12.2015, 15:47
http://front.bg/bulgaria/society/streljame-po-kradec-ako-vleze-v-doma-ni

boris
17.12.2015, 16:10
В първия момент си помислих,че става въпрос за самозащита на пчелин.В Азия си охраняват оризищата от нападения на слонове с пчели. Слона закача някакво въже,кошера се отваря и....Задачка-
закачка за рационализаторите!

бат тянко
17.12.2015, 16:17
Малиии! Сега като си купя един Колт Питон. Че като ги почна- кьорав престъпник няма да остане!

boris
17.12.2015, 16:57
А сега сериозно. Най накрая! Съжалявам само за Опиц и другите като него.

Mateev
17.12.2015, 17:49
Малиии! Сега като си купя един Колт Питон. Че като ги почна- кьорав престъпник няма да остане!

Нали разбрахте, че трябва да се стреля 2 пъти - първия път в краката на крадеца, а после във въздуха, и всичко ще е наред. :)

Жив е, бил е предупреден (с втория изстрел) и след това е стреляно в него (с първия изстрел) ..........

Дамян Дамянов
17.12.2015, 18:44
Нали разбрахте, че трябва да се стреля 2 пъти - първия път в краката на крадеца, а после във въздуха, и всичко ще е наред. :)

Жив е, бил е предупреден (с втория изстрел) и след това е стреляно в него (с първия изстрел) ..........

Така ги ориентира, че чак аз се дезориентирах :laughing:

Въпрос: Kато му дръпнеш една черта, то колко пъти си го предупредил? :laughing: Ти не си виновен, че крадеца реагира бавно :laughing:


https://www.youtube.com/watch?v=iLEGE7k9FD4

Гогол
17.12.2015, 21:03
Малиии! Сега като си купя един Колт Питон. Че като ги почна- кьорав престъпник няма да остане!
бат тянко,изпили му мерника като го купиш . Че ако стане както в каубойския виц става лошо :laughing:crying; .

бат тянко
18.12.2015, 10:36
Амчи я с тоя топ и да искам да уцеля нещо , немога бре! Ко са плашите- това да не е флоберка.

kli6o
18.12.2015, 15:37
Ще повярвам на тази статия,когато го прочета в държавен вестник! Иначе с нетърпение чакам момента в който ще си седя в люлеещея се стол на верандата с пушка в скута и видя ли някой да се прехвърля през довара.......на мушката и се моля да не падне отвъншната страна :)

бат тянко
18.12.2015, 17:00
Чети утре...

ves
18.12.2015, 17:11
Една питанка?
Знае ли някой защо в САЩ полуавтоматите (помпите) са толкова разпространени след като хората са измислили пълни автомати.
Да поясня - при помпите след всеки изстрел трябва да презареждаш, докато при пълните автомати презареждането става автоматично след всеки изтрел , което ги прави много по-удобни оръжия. Защо тогава янките си купуват полуавтомати (помпи).

Дамян Дамянов
18.12.2015, 18:44
Една питанка?
Знае ли някой защо в САЩ полуавтоматите (помпите) са толкова разпространени след като хората са измислили пълни автомати.
Да поясня - при помпите след всеки изстрел трябва да презареждаш, докато при пълните автомати презареждането става автоматично след всеки изтрел , което ги прави много по-удобни оръжия. Защо тогава янките си купуват полуавтомати (помпи).

Мога да гадая :) - Звука!
Но, видовете са три: помпи, полуавтоматични и автоматични. Нямам огнестрелно оръжие! (В Русия съм! В Русия съм!)
Защо ми е да го плаша?!?! Мързи ме да го гоня, а ако го застреляш не е спортсменско да го ступаш. Наскоро един се молеше за полиция и си мисля, че вече всеки крадец ще си сложи 112 на бързо набиране.

Mateev
18.12.2015, 20:44
Ха-ха ..... Хрумна ми един психологически трик. В двора правите няколко открити гроба - с купчина пръст и с кръстове над всяка купчина, а на кръстовете пише "Убит крадец 1", "Убит крадец 2" и т.н. На оградата слагате табела "Стреля се без предупреждение" и с това се изчерпва охраната на имота или пчелина. Тези гробове и тази табела са напълно законни, така че вие няма да имате проблеми, но крадеца бая ще се замисли преди да прескочи оградата.

Pavel_Bs
18.12.2015, 20:58
Леко лирично отклонение - случай,споделен от собственик на вендинг машина която е била разбивана неколкократно.Предприетит мерки включили куки тройки и здрави влакна.Свободно висящи,разположени по посока на касата и монетника.Шаранчето чинно е чакало с ръка в машината до сутринта за да го посгреят и после по живо по здраво да си ходи като в рибарските филми,дет все пускат големите рибоци обратно.

judas
18.12.2015, 22:49
А сега сериозно. Най накрая! Съжалявам само за Опиц и другите като него.
Цитат от статията: ...иконописеца Йордан Опиц, който беше осъден, след като застреля крадец пред кооперацията!
Познавам Данчо лично и е станало точно това - гръмнал го е на улицата!

boris
20.12.2015, 17:09
Да ,след като е скочил от прозореца (доколкото си спомням).А ако го беше гръмнал в къщи дали щяха да го оправдаят?

Илиев
20.12.2015, 17:35
Преди 10-ина години ми отарашиха вилата на два пъти и се оплаквам на един познат адвокат, че по-добре, че не съм бил там, че ако утепам някого , ще трябва после да го лежа по нашите закони, и той ми каза: ти го утепай, и му сложи после едно арматурно желязо в ръката, а аз като те попитам в съда защо го уби, ти ще ми отговориш:" Еми обърках се, помислих го за катеричка."

rosty_sz
20.12.2015, 17:41
НЕ. Нямаше да го оправдаят.
Стреля с забранени муниции със оръжие което не е произведено и регистрирано за тях.
Много хора които не притежават оръжие и част от притежаващите не разбират, че носенето и най-вече употребата на оръжие е МНОГО ГОЛЯМА ОТГОВОРНОСТ. Закона в БГ е така написан, че е много трудно да излезеш чист след употреба на огнестрелно оръжие. За това и в темата за охрана на пчелина препоръчах да изграждате известителни, охранителни и т.н. системи по начин такъв че да са супер видими и да "казват" - не влизай, не кради, не си и помисляй ОХРАНЯВА СЕ. Ако системата е невидима има голяма вероятност да хванете крадеца на местопрестъплението и тогава става много сложно. Не вярвам никой в такава ситуация да го помоли любезно да напусне. Ще има викане, псуване, бой, стрелба и т.н. Ами ако крадеца се окаже по-подготвен? Пък и да не е закона ще го защити. Само беля на главата.

бат тянко
20.12.2015, 18:25
В една година на изложението във Флората- Бургас. Имаше следния експонат. Кактус с огромни бодли и надпис с големи букви- ПИПАЙ!
Ако започна да разказвам колко хора знам с огромни законови нарушения- отиде. Относно досега ми със съдебната система.. Съвет от приятел- ако имаш проблеми 10000 лева. Ако имаш по-големи проблеми- 50000лв. Ако имаш много големи проблеми......Закон в България няма- тука е джунгла. Закона сме ние, ама не го прилагаме- като утрепят другия път детенце на пешеходна пътека да правим като мангалите. Събират се на тумби за секунди и прилагат човешките закони.

solaris60
20.12.2015, 18:56
НЕ. Нямаше да го оправдаят.
Стреля с забранени муниции със оръжие което не е произведено и регистрирано за тях.
Много хора които не притежават оръжие и част от притежаващите не разбират, че носенето и най-вече употребата на оръжие е МНОГО ГОЛЯМА ОТГОВОРНОСТ. Закона в БГ е така написан, че е много трудно да излезеш чист след употреба на огнестрелно оръжие. За това и в темата за охрана на пчелина препоръчах да изграждате известителни, охранителни и т.н. системи по начин такъв че да са супер видими и да "казват" - не влизай, не кради, не си и помисляй ОХРАНЯВА СЕ. Ако системата е невидима има голяма вероятност да хванете крадеца на местопрестъплението и тогава става много сложно. Не вярвам никой в такава ситуация да го помоли любезно да напусне. Ще има викане, псуване, бой, стрелба и т.н. Ами ако крадеца се окаже по-подготвен? Пък и да не е закона ще го защити. Само беля на главата.

Той да има щастието да го хвана......аз няма да го изпусна.

Дамян Дамянов
20.12.2015, 19:11
Той да има щастието да го хвана......аз няма да го изпусна.



https://www.youtube.com/watch?v=geynA-JYDHE

solaris60
20.12.2015, 19:20
https://www.youtube.com/watch?v=geynA-JYDHE

Ха, ха... една маймуна след като се справи със случая да не говорим за мен, който съм тооооолкова :ae: интелигентен, какво ще му се случи?