PDA

Виж пълната версия : Антибиотици и сулфонамиди за третиране на пчелни семеиства.



simov
08.12.2015, 12:10
Списък представен по надолу:
- SULFADIAZINE - 60 лв/кг.
- SULFATHIAZOL NATRII - 40 лв/кг.
- NEOMICIN SULFAT - 160 лв/кг.
- Сулфагванидин - 60 лв./кг.
- AMPICILIN NATRII - 160 лв/кг.
- CALCIUM GLUCONATE, CALCIUM LEVOLINATE - 40 лв/кг
- CALCIUM GLICEROPHOSVATE - 80 лв/кг.
- RIVANOL - 200 лв./кг.
- TRIPAFLAVIN - 200 лв./кг.
- Метиленово синио - 200 лв./кг
- Noviform /bibrocathol/ за очни мази и маз на Вишневски. Цена: 100 гр. - 60 лв. и куриерски.
- Цинков ацетат дихидрат 99 % /органичен цинк/ като микроелементна добавка.
Цена: 25 кг. - 150 лв. и криерски.
-бета нафтол - 60 лв./кг.
Куриерска доставка.
За конакт 0876265091.


Модератор: ОЦВЕТЕНИТЕ В ЧЕРВЕНО ПРЕПАРАТИ СА ЗАБРАНЕНИ ЗА УПОТРЕБА В ПЧЕЛАРСТВОТО!!!!!!!
Оцветените в зелено не е ясно дали са позволени за употреба.

Юрий Цветков
08.12.2015, 12:50
Надявам се, че обявата ще бъде изтрита от админ или модератор. Причините са ясни.

Апитрейд Пловдив
08.12.2015, 17:12
Редно ли е да има такава активна обява във форума? После прекупвачите са лоши, взимат проби, намират проблеми, цената в Европа на българския мед е ниска...

koragroup
08.12.2015, 17:49
Редно ли е да има такава активна обява във форума? После прекупвачите са лоши, взимат проби, намират проблеми, цената в Европа на българския мед е ниска...

К'во ти пука? Нали от българския пазар нищо не зависи... нито цената нито предлагането нито търсенето...

Интересно ми е родните прекупвачи в Украйна какви ли проби вземат? И какъв мед продават? Български или Украински?

Редно ли е да задавам такива въпроси?

m_pchelari
08.12.2015, 18:23
Аз пък бих искал ако може да се поясни кое за какво се използва в пчеларството, защото явно много съм изостанал. Тези препарати не ми говорят абсолютно нищо.

Апитрейд Пловдив
08.12.2015, 20:58
К'во ти пука? Нали от българския пазар нищо не зависи... нито цената нито предлагането нито търсенето...

Интересно ми е родните прекупвачи в Украйна какви ли проби вземат? И какъв мед продават? Български или Украински?

Редно ли е да задавам такива въпроси?

Задавайте ги, г-н Корчев, тези въпроси на фирмите, които внасят украински мед. Има митница, има декларации, има статистика. Друг е въпроса, че ако украинския мед се внася и продава като такъв, а не като български - не виждам кое е незаконното. Ако се продава като български - тогава има БАБХ, има институции, които слагат печат и подпис, за да гарантират произход. Аз такова нещо за никого не мога да докажа и да твърдя, затова не го правя.
Незаконни са обаче повечето от предлаганите препарати в тази тема и именно тяхната употреба нанася вреди на реномето на българския мед, независимо кой го изнася. За тяхната употреба и наличие в меда си има директиви на ЕС, както и българско законодателство. Или може би продавачът има таргет майкопроизводителите, четящи форума - на тях май им беше позволено?
Не знам били ли сте в Украйна скоро и недоумявам защо си мислите, че там едва ли не хранят децата с въглища. Конкурентите ни от там продават продукт, който не отстъпва на нашия - ако беше пълен с антибиотици, нямаше да внасят по 30 хил. тона в ЕС годишно.

Останете си със здраве.

koragroup
08.12.2015, 22:03
Задавайте ги, г-н Корчев, тези въпроси на фирмите, които внасят украински мед. Има митница, има декларации, има статистика. Друг е въпроса, че ако украинския мед се внася и продава като такъв, а не като български - не виждам кое е незаконното. Ако се продава като български - тогава има БАБХ, има институции, които слагат печат и подпис, за да гарантират произход. Аз такова нещо за никого не мога да докажа и да твърдя, затова не го правя.
Незаконни са обаче повечето от предлаганите препарати в тази тема и именно тяхната употреба нанася вреди на реномето на българския мед, независимо кой го изнася. За тяхната употреба и наличие в меда си има директиви на ЕС, както и българско законодателство. Или може би продавачът има таргет майкопроизводителите, четящи форума - на тях май им беше позволено?
Не знам били ли сте в Украйна скоро и недоумявам защо си мислите, че там едва ли не хранят децата с въглища. Конкурентите ни от там продават продукт, който не отстъпва на нашия - ако беше пълен с антибиотици, нямаше да внасят по 30 хил. тона в ЕС годишно.

Останете си със здраве.

Ще си позволя да Ви отговоря, ако и да не е тука мястото.

Надявам се да не сте се засегнали от по-горния ми пост, защото тогава ще замирише на "гузен-негонен...."
Нарочно го написах така - обобщаващ и лепящ етикети, в отговор на Вашите генерализации. Аз не ги приемам, защото за мен е важно да ям собствения си мед с кеф, да лекувам децата си с него и да черпя приятелите си. За износителите не ми дреме, също както и на тях не им дреме за мен!
И накрая, пожелавам Ви да успеете да вложите цялата си енергия в убеждаване на германците колко хубав е Българския мед, а не Българите, че украинския е по-хубав за по-малко пари!

Поздрави,
Жоро

scutellator
09.12.2015, 09:52
Надявам се, че обявата ще бъде изтрита от админ или модератор. Причините са ясни.

Във форума се оказа, че няма такова правило, което да забранява подобни обяви и аз нищо не мога да направя.
И вместо да трупате ръчички, че искате обявата да се изтрие, натиснете показалец надолу в оригиналния пост на обявата. При 10 събрани неодобрения, форума ще я скрие автоматично. Силата е във вас!

Юрий Цветков
09.12.2015, 10:02
Във форума се оказа, че няма такова правило, което да забранява подобни обяви и аз нищо не мога да направя.
И вместо да трупате ръчички, че искате обявата да се изтрие, натиснете показалец надолу в оригиналния пост на обявата. При 10 събрани неодобрения, форума ще я скрие автоматично. Силата е във вас!
Благодаря че, взе отношение по въпроса. Вярно е че, няма писано правило, но мисля че има или поне трябва да има морал. Отнася се за всички потребители. Това си е предложение към пчеларите да престъпят закона, не смятам че трябва да се толерира. А за предложението ти за негативен "вот" съм за.

Юрий Цветков
09.12.2015, 10:58
Виждам че, обявата вече я няма, за което благодаря на колегите. Ето още нещо по темата. http://pik.bg/%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D1%81-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D 1%82%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B1%D1%8A%D0%B4%D0%B5%D1%89%D0%B5-news449376.html

Mateev
09.12.2015, 14:12
Виждам че, обявата вече я няма, за което благодаря на колегите.

Ха-ха ... аз като Администратор я виждам обявата и виждам 10-те подадени отрицателни ръчички, които автоматично са я скрили. За по-сигурно добавих и 11-та ръчичка, за да не би форума нещо да се обърка и да я покаже пак. :)

Тука искам да подсетя всички колеги от форума, че вместо да критикувате всички модератори, че не се грижат за спама, това можете да го правите и самите вие посредством отрицателните ръчички. На практика всяка една група от произволни 10 човека със задружните си усилия може да изтрие (скрие) всеки един постинг - било то спам или обида към някого.

scutellator
09.12.2015, 14:15
Благодаря че, взе отношение по въпроса. Вярно е че, няма писано правило, но мисля че има или поне трябва да има морал. Отнася се за всички потребители. Това си е предложение към пчеларите да престъпят закона, не смятам че трябва да се толерира.

Тя и педерастията е неморална, но докато закона не я забранява, органите на властта нищо не могат да направят.
От друга страна, всеки закон е функция на етичното ниво в обществото. За едни и същи престъпления, наказанието в християнските държави е едно, а в мюсюлманските - различно, като за същата постъпка в други държави дори може и да няма наказание.

Когато обществото гледа от страни и не взема отношение по някой належащ въпрос, ами.... случва се това, което останалата част от обществото смята за нормално.
Ако например по време на ежегодишния гей-парад, двете най-големи футболни агитки, вместо както след всеки мач и без това се млатят едни други, се бяха обединили и заедно да попилеят всичко цветно, що мърда на въпросния парад (както се случи в една друга балканска държава, за която се сещам), единственото, което полицията има властта да направи в такъв случай е - да гледа безучатно отстрани. Дали на следващата година би се намерил един гей, който да посмее да се покаже?

И докато всеки гледа парада по телевизията, и се възмужава колко са неморални хората и да се удивява в каква държава живее, явно е че гейовете ще са на власт.



Просто един пример как моралните норми са функция на обществото, а не на изпълнителната власт и полицията

Mateev
09.12.2015, 14:39
......Просто един пример как моралните норми са функция на обществото, а не на изпълнителната власт и полицията

Хем си прав, хем не си, защото в много държави по света моралните норми се измислят от техните ДИКТАТОРИ. Знаеш ли например, че има 7 държави по света, при които АТЕИЗМА Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ и се наказва със СМЪРТНО НАКАЗАНИЕ. Тоест или вярваш на посочения от закона бог, или разстрел. Как ти звучи това от гледна точка на моралните норми на обществото?

За който не знае, тези държави са Пакистан, Саудитска Арабия, Иран, Афганистан, Судан, Мавритания и Малдивите. Във всичките тези държави ИСЛЯМЪТ Е ОФИЦИАЛНА РЕЛИГИЯ, незачитането на която се наказва със смъртно наказание. Та съветвам ви да не ходите там, че може и да не се върнете.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%82%D0%B5%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC

зуница
09.12.2015, 15:02
Предлагам да "спрете въздуха" на тая тема , като не пишете повече в нея. Дори само появата на заглавието и' е достатъчно компрометиращо.;) Нека си иде на мястото. Най-отдолу в кошчето! sleepy;

Aranis
09.12.2015, 15:34
Във форума се оказа, че няма такова правило, което да забранява подобни обяви и аз нищо не мога да направя.

Това не е точно така. Препрочетох правилата на форума и веднага ти давам 3 точки, които ти дават правото да изтриеш темата:

6. Не се разрешава публикуване на мнения, които биха навредили на хора или животни. - ясни са последствията от употреба на посочените препарати

9. Обиди към потребителите ще бъдат трити, а на нарушителя ще се налага наказание от забележка до 48 часов бан в зависимост от тежестта на обидата. Правилото се отнася и за личните ви съобщения. - рекламата на препаратите сама по себе си е обида за потребителите на този форум. Хиляди пъти са писани гневни постове, по повод употребата на антибиотици и разрешаване на употребата им като цяло от закона.

27.Теми,носещи негативи и уронващи престижа на форума ще бъдат изтривани с предупреждение към създателя на темата. - тук нямам коментар, мисля че е ясно по какъв начин темата уронва престижа на форума.

И един мой коментар - самото заглавие на темата подтиква към използване на забранени препарати при третиране на пчелните семейства, което е престъпление.

Mateev
09.12.2015, 15:39
Повече от ясно е, че темата ще бъде изтрита след 2-3 дена, но засега стои с една единствена цел - нейния създател да види и да разбере какво негативно отношение е създал към себе си и към продуктите, които предлага. Това е с цел да си извади поука и да не се опитва отново да създава подобни теми.

koragroup
09.12.2015, 19:06
Това не е точно така. Препрочетох правилата на форума и веднага ти давам 3 точки, които ти дават правото да изтриеш темата:

6. Не се разрешава публикуване на мнения, които биха навредили на хора или животни. - ясни са последствията от употреба на посочените препарати

9. Обиди към потребителите ще бъдат трити, а на нарушителя ще се налага наказание от забележка до 48 часов бан в зависимост от тежестта на обидата. Правилото се отнася и за личните ви съобщения. - рекламата на препаратите сама по себе си е обида за потребителите на този форум. Хиляди пъти са писани гневни постове, по повод употребата на антибиотици и разрешаване на употребата им като цяло от закона.

27.Теми,носещи негативи и уронващи престижа на форума ще бъдат изтривани с предупреждение към създателя на темата. - тук нямам коментар, мисля че е ясно по какъв начин темата уронва престижа на форума.

И един мой коментар - самото заглавие на темата подтиква към използване на забранени препарати при третиране на пчелните семейства, което е престъпление.

Аз пък изоообщо не съм съгласен с теб!
Не защитавам автора "продавач - пчелар". Даже напротив, бях предложил такива изобщо да не се допуска да публикуват обяви.. Ама шефа каза: Няма да ограничаваме, все за някого може да е полезно...
А защо не съм съгласен?

Защото водата от "трите кладенеца, която си донесъл", при определени условия от отровна ще стане на "жива вода".
Помисли!
Имаш 200 кошера на един пчелин. От незнайно къде намираш американски гнилец. Как постъпваш?
А. Всичко на камара и клечката - архаично,
Б. Мълчиш си и нищо не казваш, ама и не правиш нищо - по Български или
В. Намираш най-подходящото лекарство, лекуваш според последните научни изследвания и търсиш причината?

За хилядите гневни постове, ами нито един няма в темата за антибиотиците, която започнах преди време.
За обидите и престижа - той закона им разказа играта, че сега една обява...

scutellator
09.12.2015, 20:17
Хем си прав, хем не си, защото в много държави по света моралните норми се измислят от техните ДИКТАТОРИ. Знаеш ли например, че има 7 държави по света, при които АТЕИЗМА Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ и се наказва със СМЪРТНО НАКАЗАНИЕ. Тоест или вярваш на посочения от закона бог, или разстрел. Как ти звучи това от гледна точка на моралните норми на обществото?

Звучи ми като напълно приемливо за разбиранията в арабския свят. Вместо тълпата да убие с камъни подобна личност, по-добре държавата да упражни своята власт, а провинилия се поне печели "хуманно" умъртряване (пак според техните си разбирания).
Предполагам, че в арабския свят не са много хората, които да вярват, че атеизма е престъпление което НЕ ЗАСЛУЖАВА да бъде наказвано със смърт.

От друга страна, (почти) всеки диктатор е произлязъл от същото общество, което управлява и етичните му ценности са формирани под вилияние на ценностите на обществото, в което е израстнал. В определена степен личните му разбирания за морал, съвпадат с тези на обществото.

По-интересно щеше да бъде, ако в Пакистан се възкачи християнин диктатор и забрани със смърт мюсюлманството (или ходенето в джамия). Колко дълго би останал на власт? Това ми напомня за България, Русия и Албания по времето на комунизма. Заповедите са били еднакви, но изпълнението им и в трите държави - различно (за тези които не знаят, Албания е била християнска държава)

kuline
09.12.2015, 20:48
Незнам дали ще постигнеш твоите намерения т.е. създателя на обявата да разбере какво е сътворил.
Човека пуснал обявата не е пчелар, а е търговец, който освен цитираните "стоки" в обявата продава още и различни видове киселини. Срещал съм се лично с него,за да си купя мравчена киселина и честно да кажа много коректен търговец. И отново ще кажа той е един търговец, който търгува не с наркотици, а с общодостъпни продукти. Това, че има ограничения за използване в пчеларството, може и да е чувал, но неможем да го упрекваме, че търси начин за реализация на предлаганите от него стоки.

П.П. В отговор на поста на Матеев

ch.atanasov
09.12.2015, 21:18
Ха ха ,какво ще излезе .Не сме виновни ние ,че ги купуваме и използваме ,а е виновен онзи който ни ги продава.