PDA

Виж пълната версия : Форума си има инсталиран НОВ ЧАТ



Mateev
06.12.2015, 10:56
Във връзка с различните видове проблеми със стария чат на форума, взехме решение да закупим и да инсталираме лицензен НОВ ЧАТ с много по-голяма функционалност и с поддръжка на кирилица. Чата вече работи ...:yahoo:

В новия чат могат да комуникират и повече от 2-ма човека посредством така наречените CHATROOMS (стаи за разговори).

Също така новият чат има функционалност за ИГРИ, включая и за колективни такива. Например можете да изиграете партия шах с някой ваш колега.

За да можете да си чатите с някого, първо трябва да станете приятели с него. За тази цел трябва да му изпратите заявка за приятелство, и той да я потвърди.

Mateev
06.12.2015, 12:29
Добавих функционалност към чата да може да прехвърля файлове между хората, които си чатят.

бат тянко
06.12.2015, 16:08
Че съм кьор ,така си е. И очила нося, ама де го новия чат? Не мога да го видя и това си е!

Дамян Дамянов
06.12.2015, 18:42
Колеги, пробвайте да си изтриете кеша на телефона. таблета и компютъра.
При мен на телефона стана!

5476

tarty
06.12.2015, 19:10
Получи се,остава да го разуча.

Mateev
06.12.2015, 19:19
За да работят игрите на чата, трябва да се инсталира Adobe Flash Player.
https://get.adobe.com/flashplayer/

Чата работи и на мобилни устройства, но игрите не работят на телефоните на Apple, защото те не поддържат Adobe Flash Player.

Ако някой има проблеми с работата на чата на собствения си компютър, трябва да направи следното:
1. Да изтрие кеша на браузъра си.
2. Да разреши Pop Up прозорците.
3. Да си инсталира Adobe Flash Player.

Mateev
06.12.2015, 19:22
Че съм кьор ,така си е. И очила нося, ама де го новия чат? Не мога да го видя и това си е!

В долния десен ъгъл на прозореца на форума трябва да се е появила една къса лентичка, на която пише Chat now.

Дамян Дамянов
06.12.2015, 19:58
Някой колега ме пита за Убунту нещо
Терминала се отваря с CTRL+ALT+T
За флаш командите в терминала са:


sudo apt-get install flashplugin-installer


sudo apt-add-repository ppa:nilarimogard/webupd8


sudo apt-get update


sudo apt-get install freshplayerplugin


sudo apt-get update

Рестартираш мозилата

Пробвай в този ред, при мен стана :)

Marko
06.12.2015, 21:14
В долния десен ъгъл на прозореца на форума трябва да се е появила една къса лентичка, на която пише Chat now.


при мен изглежда така долната част http://prntscr.com/9b2rp6

Дамян Дамянов
06.12.2015, 21:25
при мен изглежда така долната част http://prntscr.com/9b2rp6

Намирате къде е кеша на браузъра и после го изтривате. Това е временна памет в която се запаметяват части от сайта - нямате нужда от нея.
После рестартирате браузъра и всичко трябва да е наред. Ако не излиза, инсталирате флаш от https://get.adobe.com/flashplayer/

marianski
06.12.2015, 21:36
Още ми е криво с новата визия-на сайта! Докато свикна.......

Дамян Дамянов
06.12.2015, 21:37
Още ми е криво с новата визия-на сайта! Докато свикна.......

Нормално :) Отварям по 100 пъти докато намеря кое къде беше и къде трябва да е...

IVO_3
06.12.2015, 21:39
Изтрих кеша на компютъра и се получи.:)

Mateev
06.12.2015, 22:15
На WEB сайта на форума има настройка, която казва колко време е допустимо вашият компютър да помни като кеш всеки един файл. Доколкото си спомням, тази настройка беше 24 часа. Така че дори и да не си изтриете кеша, до утре вечер би трябвало всичко да се оправи.

solaris60
06.12.2015, 22:28
На WEB сайта на форума има настройка, която казва колко време е допустимо вашият компютър да помни като кеш всеки един файл. Доколкото си спомням, тази настройка беше 24 часа. Така че дори и да не си изтриете кеша, до утре вечер би трябвало всичко да се оправи.

На единия браузър тръгва, на другия не.

Дамян Дамянов
06.12.2015, 22:32
На единия браузър тръгва, на другия не.

Е...ползвай само единя :laughing:
Виж за другия дали имаш кеш и я изчисти. Рестартирай и ако не се оправи...чакай утре да изтече.

tsc1
06.12.2015, 22:44
Чудя ви се на акъла. Какво сте се заяли с тоя чат? Като че ли някой ще го ползва, след като има Скайп и Вайбър. Губите си само времето и парите.

solaris60
06.12.2015, 22:46
Е...ползвай само единя :laughing:
Виж за другия дали имаш кеш и я изчисти. Рестартирай и ако не се оправи...чакай утре да изтече.

На този на който тръгва не работя, а на този който обикновено ползвам - не. Има един Мърфи за е...не, ама няма да му се размине.:bigsmile:

solaris60
06.12.2015, 22:48
Чудя ви се на акъла. Какво сте се заяли с тоя чат? Като че ли някой ще го ползва, след като има Скайп и Вайбър. Губите си само времето и парите.

Оооооооо, не знаеш колко горещо ще стане след известно време именно в този чат. Какви искри, какво нещо ще стане. :flame:

Дамян Дамянов
06.12.2015, 22:54
Чудя ви се на акъла. Какво сте се заяли с тоя чат? Като че ли някой ще го ползва, след като има Скайп и Вайбър. Губите си само времето и парите.

В момента само там се пише. Не знам как си изпуснал, но всичко живо е там, а темите прашасват :laughing:

Mateev
06.12.2015, 22:54
Хубаво нещо си е чата - например днес с Дамянов отвъртяхме сигурно хиляда постинга. :)

Наличието на чат позволява да се намали спама във форума.

iliew
06.12.2015, 22:55
Чудя ви се на акъла. Какво сте се заяли с тоя чат? Като че ли някой ще го ползва, след като има Скайп и Вайбър. Губите си само времето и парите.

Аз лично ще проверя колко добри шахматисти са пчеларите :)

solaris60
06.12.2015, 22:58
Аз лично ще проверя колко добри шахматисти са пчеларите :)

Лично Матеев ще те бъхта като чувал.:bigsmile:

Дамян Дамянов
06.12.2015, 22:59
Аз лично ще проверя колко добри шахматисти са пчеларите :)

Матеев ме наказа преди малко :laughing:
Лошото на виртуалния шах е само едно - като пия две-три не мога да те хлопна с дъската :laughing: К'ъв спорт е то туй!?!?

solaris60
06.12.2015, 23:00
В момента само там се пише. Не знам как си изпуснал, но всичко живо е там, а в темите прашасват :laughing:

Да, но в общия няма никой.

borislav aleksandrov
06.12.2015, 23:00
Докато вие си чатите хората правят мед :) :) :) :) извинете ме за спама :) от обява ".... правим и Боров мед(от боровите връхчета и най различни билки)-8 лв струва буркана. Гарантирам че всичко е домашно и е истинско !


Иначе новата подредба и чат ми харесват :)

solaris60
06.12.2015, 23:02
Матеев ме наказа преди малко :laughing:
Лошото на виртуалния шах е само едно - като пия две-три не мога да те хлопна с дъската :laughing: Къв спорт е то туй!?!?

Ти пък от къде разбра, че можеш да играеш по - добре с дъската? Да не започнеш да охкаш виртуално след малко?

Дамян Дамянов
06.12.2015, 23:06
Ти пък от къде разбра, че можеш да играеш по - добре с дъската? Да не започнеш да охкаш виртуално след малко?

Изчислил съм го! Значи...дължината на ръката ми Х корен квадратен от катета на хипотенузата Х 3.14 = все ми е тая, важното е ракия да има.


https://www.youtube.com/watch?v=frCtUsaOgas

tsc1
06.12.2015, 23:18
Наличието на чат позволява да се намали спама във форума.Блажени са верующите!
Всяко чудо е за три дни, най-голямото - за тринадесет!:laughing:

Дамян Дамянов
06.12.2015, 23:49
Проблем: Сесията изтича и те хвърля от чат стаята

Mateev
07.12.2015, 09:57
Коя от всички сесии? В компютъра докато се стигне до форума и чата има поне 10 различни сесии на различни нива, всяка от които си има лимит по време, след което се затваря автоматично. На всички сесии, които ги знам, направихме експеримент да ги намалим до 30 секунди и след това да проверим дали разкъсват чата. Оказа се, че не го разкъсват, и това е нормално - все пак който е писал софтуера се е съобразявал с тези потенциални проблеми, и би трябвало да ги е разрешил.

Пробвахме следните Time лимити:
1. На TCP/IP конекциите
2. На IIS (Internet Information Server)
3. На PHP
4. На CGI (поддържа в RAM активни PHP.exe процеси)
5. На WinCache (кешира най-често използваните файлове, както и файловете на активните сесии на различните продукти)
6. На самия форум (автоматично разлогване, ако няма активност от страна на потребителя)
7. На самия чат (разни настройки, които не е много ясно какво правят, но се ориентирахме по секундите записани в тях)

По всяка една от горните позиции намалявахме времето на 30 секунди и после изчаквахме, за да видим дали ще се разкъса сесията. Ами не можахме да симулираме нито едно разкъсване. Това ме навежда на мисълта, че софтуера на чата е добре написан, и той сам си рефрешва необходимите за работата му сесии.

Mateev
07.12.2015, 10:11
Разкъсванията на сесиите снощи може да са по причина, че цяла вечер разцъквахме настройките и пробвахме различни функции. Ако е било това, в следващите дни би трябвало вече да ги няма тези проблеми. При мене също на 2-3 пъти се разкъсваха сесиите в един от прозорците, но в другия прозорец аз активно си играех с административното меню на чата. Нека да изчакаме още ден два без да си играя с администрациите, и да видим дали нещата ще се стабилизират.

Иначе самият форум има настройка за секюрити, при която даден потребител автоматично се разлогва, ако няма активност от негова страна. Старата настройка беше 900 секунди, а сега я вдигнах до 3600 секунди. Повече не мога да я вдигам, защото ако някой ползва форума от чужд компютър (например в компютърна зала) и после забрави да се разлогне, до 1 час след това всеки, който седне на този компютър, ще може да работи с готово логнатия чужд акаунт.

Ако си мислите, че сесиите на чата се затварят поради липса на активност по форума, тогава трябва поне веднъж на всеки час да искате от форума нова страница или най-малкото да правите Refresh на съществуващата. Така удължавате времето за автоматично разлогване с още един час.

ivootur
07.12.2015, 20:03
Аз лично ще проверя колко добри шахматисти са пчеларите :)

Къде го видяхте този шах?Аз не можах да го намеря.

delta.e
07.12.2015, 20:21
Благодаря , на Матеев и модераторите за чата .

Mateev
07.12.2015, 20:27
Къде го видяхте този шах?Аз не можах да го намеря.

Има две бутончета за стартиране на игри. Едното е в основния прозорец (Кой е на линия) и с това бутонче се стартират само игри, на които може да играе само един човек. Второто бутонче за игри се намира в прозореца, с който си чатите с някой твой колега. Това бутонче стартира игри за двама човека (шах, табла, билярд и др.).

Цеко
07.12.2015, 21:50
Вече втори ден го чакам да се появи този чат, но никакъв го няма. Ако някой може да ме светне (може и на лс) как да ги трия тия кешове и т.н. за да го инсталирам този чат ще съм му благодаренblush;

ch.atanasov
07.12.2015, 22:04
Някой да не раздава онлайн кепапчета? Толкова народ отдавна не съм виждал.

:laughing:

Дамян Дамянов
08.12.2015, 02:00
Коя от всички сесии? В компютъра докато се стигне до форума и чата има поне 10 различни сесии на различни нива, всяка от които си има лимит по време, след което се затваря автоматично. На всички сесии, които ги знам, направихме експеримент да ги намалим до 30 секунди и след това да проверим дали разкъсват чата. Оказа се, че не го разкъсват, и това е нормално - все пак който е писал софтуера се е съобразявал с тези потенциални проблеми, и би трябвало да ги е разрешил.

Пробвахме следните Time лимити:
1. На TCP/IP конекциите
2. На IIS (Internet Information Server)
3. На PHP
4. На CGI (поддържа в RAM активни PHP.exe процеси)
5. На WinCache (кешира най-често използваните файлове, както и файловете на активните сесии на различните продукти)
6. На самия форум (автоматично разлогване, ако няма активност от страна на потребителя)
7. На самия чат (разни настройки, които не е много ясно какво правят, но се ориентирахме по секундите записани в тях)

По всяка една от горните позиции намалявахме времето на 30 секунди и после изчаквахме, за да видим дали ще се разкъса сесията. Ами не можахме да симулираме нито едно разкъсване. Това ме навежда на мисълта, че софтуера на чата е добре написан, и той сам си рефрешва необходимите за работата му сесии.

Как не те домързя да ги изброиш :laughing:
Трябва да цъкаш някоя страница на форума иначе те хвърля. Писането в чата не го признаваше за активност и те изхвърля. Отваряш някоя страница и чата тръгва.
Tarty направи течение с влизане и излизане, аз бях втория, слънчо и той излизаше малко, но не знам защо, Iliew мисля, че нямаше проблеми.
Не, че не мога да си сложа autorefresh 1-2-5-30 min, но ако може да се реши с промяна на настройката. Ако не може, остави ще си сложа рефреш и няма да имам проблеми.

Знаеш ли дали има и какъв е кода за изображения? не действа в чата или са изключени(много вероятно).

Христо Димитров
08.12.2015, 06:59
Как не те домързя да ги изброиш :laughing:
Трябва да цъкаш някоя страница на форума иначе те хвърля. Писането в чата не го признаваше за активност и те изхвърля. Отваряш някоя страница и чата тръгва.
Tarty направи течение с влизане и излизане, аз бях втория, слънчо и той излизаше малко, но не знам защо, Iliew мисля, че нямаше проблеми.
Не, че не мога да си сложа autorefresh 1-2-5-30 min, но ако може да се реши с промяна на настройката. Ако не може, остави ще си сложа рефреш и няма да имам проблеми.

Знаеш ли дали има и какъв е кода за изображения? не действа в чата или са изключени(много вероятно).


И мен ме изхвърля постоянно и трябва да се логвам.Ако може да се реши този проблем ще съм благодарен.Или да се увеличи времето за изхвърляне при липса на активност.Иначе Дамянов ще помага за autorefresh.

бат тянко
08.12.2015, 13:56
Брей, добре че Дамянич ме светна за тоя кеш. Пак изкара една ракия. Не знам от чата ли е ама напоследък голяма аудитория? Голямо благадаря на Матеев. Ще го почерпя тоя човек.

tsc1
08.12.2015, 14:26
Точно кеша е проблема. С "лисицата" съм и в офиса и в къщи. В неделя в офиса чата изгря, а вчера в къщи липсваше. Почистих кеша и нещата си дойдоха по местата.

бат тянко
08.12.2015, 14:29
Не та знам с лисица ли си с чакал ли си, ама при мене си работи на поразия:bigsmile: !

Mateev
08.12.2015, 18:37
И мен ме изхвърля постоянно и трябва да се логвам.Ако може да се реши този проблем ще съм благодарен.Или да се увеличи времето за изхвърляне при липса на активност.Иначе Дамянов ще помага за autorefresh.
В момента времето за автоматично разлогване при неактивност е настроено на 3600 секунди. Ако обаче при логване във форума чукнеш чекбокса "Запомни ме", тогава твоя компютър ще запомни паролата и автоматично ще те логва, така че ти няма да разбираш кога има прелогване.

Внимание - ТОВА СЕ ПРАВИ САМО ЗА ЛИЧНИ КОМПЮТРИ, които винаги си стоят при вас. Не го правете на публични компютри, за да не се докопа някой друг до вашия профил.

5489

Дамян Дамянов
08.12.2015, 20:43
И мен ме изхвърля постоянно и трябва да се логвам.Ако може да се реши този проблем ще съм благодарен.Или да се увеличи времето за изхвърляне при липса на активност.Иначе Дамянов ще помага за autorefresh.


https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/auto-refresh/

Правиш го на 30 мин да рефрешва и би трябвало да няма проблем. Все още не съм го пробвал дали е наистина от това, но най-вероятно...

Mateev
05.10.2016, 19:25
Колеги, форума вече си има инсталирана нова версия на чата. Можете вече да я пробвате. Надяваме се този път да работи стабилно и да не забива.

ch.atanasov
06.10.2016, 07:19
Форума има инсталиран нов чат, но като напишеш първото си съобщение и като започне да "мяка" та на всяка секунда и това без да получаваш съобщения. Вследствие на което не може да си скриеш прозореца, защото той се появява на всяко "мякане". Егати кефа.:bigsmile:

Мен не ме кефи.Как да махна прозореца? При вас има ли го проблема?

Mateev
06.10.2016, 07:58
Тези титкания вече сме ги забранили от сървъра, но ще мине време, докато се ъпдейтнат браузърите на всички потребители. Ако не ви се чака, можете сами да контролирате тези нотификации (предупреждения за нов потребител). Вървете в настройките (кръглото символче в дясно на надписа Chat Now) и изключете звуковите и визуалните нотификации. От това прозорче също така можете да настройвате и вашият статус, като можете да изберете една от следните опции:

Available - на линия сте и другите виждат, че сте онлайн, като по този начин могат да отворят прозорец за чат с вас.
Busy - на линия сте, но сте зает и не ви се чати. Другите ви виждат, но с червена точка, и ако са коректни, няма да ви безпокоят.
Invisible - на линия сте, но сте невидим за останалите, и те няма как да отворят чат сесия с вас. Вие обаче можете да отваряте сесии за чат.
Offline - това е с ранг да изключите чата, все едно че той не съществува. Никой няма да ви вижда и никой няма да ви безпокои.

Ето вижте какви настройки съм си направил аз:

7554

Mateev
06.10.2016, 08:19
Та ако чата ви дразни, просто изберете Offline. С това вие се изключвате от системата на чата.

Ако искате никой да не ви безпокои, но вие да можете да отваряте чат с някой, изберете Invisible. Тогава никой няма да вижда, че сте на линия.

Ако искате никой да не ви безпокои, но все пак при важни случаи да ви се обажда, изберете Busy. Така ще ви виждат в списъка, но с червена точка, и ще знаят, че не е редо да ви безпокоят, но при спешни случаи все пак могат да ви се обадят.

А ако горите от желание да ви се обади който и да е с цел да си полафите, тогава изберете Available. В списъка ще се появите със зелена точка, което означава "С удоволствие бих си поприказвал с някого".

solaris60
06.10.2016, 08:30
Та ако чата ви дразни, просто изберете Offline. С това вие се изключвате от системата на чата.

Ако искате никой да не ви безпокои, но вие да можете да отваряте чат с някой, изберете Invisible. Тогава никой няма да вижда, че сте на линия.

Ако искате никой да не ви безпокои, но все пак при важни случаи да ви се обажда, изберете Busy. Така ще ви виждат в списъка, но с червена точка, и ще знаят, че не е редо да ви безпокоят, но при спешни случаи все пак могат да ви се обадят.

А ако горите от желание да ви се обади който и да е с цел да си полафите, тогава изберете Available. В списъка ще се появите със зелена точка, което означава "С удоволствие бих си поприказвал с някого".

Да, но не ги изпълнява всичките. Иначе тези неща и някои от нас ги знаят.;)

Mateev
06.10.2016, 08:36
Да допълня за настройките. Най-отгоре има едно прозорче с текст в него I'm available. Този текст се появява най-отгоре на прозореца за чат, който някой отвори с цел да говори с вас. Ако искате, този текст можете да го смените с нещо от типа "Безпокойте ме само в изключително важни случаи". За целта пишете този текст и натискате бутона Set My Status.

Иначе този текст няма нищо общо с работата на софтуера и с това дали да ви показва на останалите или не. Това е просто един текст, който се появява най-отгоре на прозореца на всеки, който иска да си чати с вас. Ако искате, напишете си там телефона, или някакъв подпис или каквото друго ви кефне. Това, което го напишете, ще бъде видяно от този, който ви търси, преди да е написал какото и да било и преди да ви е обезпокоил.

Та вие сами си решавате дали този текст да го ползвате като предупреждение за статуса ви, или като някаква реклама или лозунг, или подпис или каквото друго ви хрумне.

Mateev
06.10.2016, 08:39
Да, но не ги изпълнява всичките. Иначе тези неща и някои от нас ги знаят.;)

Напротив - изпълнява ги, но с 20-30 секунди закъснение. Точно в момента си правя експерименти от два различни компютъра с два различни акаунта, и наблюдавам поведението на чата.

Сега открих, че не е необходимо да правиш Refresh на страницата, за да се обнови конзолата на чата. Това се извършва автоматично дори и нищо да не правош по браузъра. При това извършва се едновременно по всички логнати в момента компютри (акаунти). Явно чата непрекъснато е конектнат към сървъра и сведно веднъж на 30 секунди тегли новия статус на цялата група от логнати потребители.

ch.atanasov
06.10.2016, 08:43
Напротив - изпълнява ги, но с 20-30 секунди закъснение. Точно в момента си правя експерименти от два различни компютъра с два различни акаунта, и наблюдавам поведението на чата.

При мен прозореца е отворен от снощи и нищо не изпълнява.Постоянно ме връща -на линия. Уж изпълнява-зает и невидим, но прозореца остава.

Mateev
06.10.2016, 08:47
При мен прозореца е отворен от снощи и нищо не изпълнява.Постоянно ме връща -на линия.

Това може да са остатъци от настройки, кешове или Cookies от старата версия на чата. Пробвай с изтриване на кешовете на браузъра.

Другият проблем може да е самият браузър. Изглежда има някакви проблеми със старите версии на Internet Explorer, защото в административната конзола има специална настройка да изключа показването на чата на Internet Explorer 6.0. Явно тази версия е проблемна, и ако си с такава, трябва да я подмениш.

solaris60
06.10.2016, 08:48
Напротив - изпълнява ги, но с 20-30 секунди закъснение. Точно в момента си правя експерименти от два различни компютъра с два различни акаунта, и наблюдавам поведението на чата.

Сега открих, че не е необходимо да правиш Refresh на страницата, за да се обнови конзолата на чата. Това се извършва автоматично дори и нищо да не правош по браузъра. При това извършва се едновременно по всички логнати в момента компютри (акаунти). Явно чата непрекъснато е конектнат към сървъра и сведно веднъж на 30 секунди тегли новия статус на цялата група от логнати потребители.

Аз снощи го чаках до 00. 01 да ги изброи тез 20 - 30 сек., но .....както кажеш. Ти поправяш влака.

Mateev
06.10.2016, 09:12
Аз снощи го чаках до 00. 01 да ги изброи тез 20 - 30 сек., но .....както кажеш. Ти поправяш влака.

Ако нещо е проблемно при всички, значи повредата е в моя телевизор и аз трябва да я търся каква е. Ако обаче нещо не върви само при определени хора, значи повредата е в техния телевизор. Браузъри всякакви, версии на браузърите - стотици, настроийки на браузърите - хиляди, възможни мазали в компютъра - десетки хиляди. Мога ли аз да знам къде какво се е объркало, че да дам правилен съвет.

Във фирмата имам Remote Control достъп до всеки един компютър и това е единственият начин да се провери какъв мазал е предизвикал дадения потребител. И повярвай ми - срещал съм какво ли не, като понякога съм се изприщвал и дни наред съм търсил къде е проблема. В общия случаи става въпрос за замазани компютри поради експерименти с инсталиране на всякакви бози от интернет, които омазват регистри, файлове, директории, настройки и после се чудиш как да ги оправиш. Не казвам че при тебе е така - само казвам, че диагностига на проблеми в сложни системи няма как да се направят само с писане във форума. Причините могат да бъдат хиляди .....

Затова и описвам какво е нормалното поведение на чата, а ако при вас това не е така - ами търсете някакъв локален проблем.

Mateev
06.10.2016, 09:15
Ето какви са настройките на поведението на чата. Разгледайте ги и ако нещо не ви харесва, кажете.

7555

ch.atanasov
06.10.2016, 09:17
Проблема е бил при мен явно.Сега всичко е ОК.

Mateev
06.10.2016, 09:20
А ето и какво се случва, ако си промените текста в прозорчето My Status. Този текст се появява в прозореца за чат на тези, които ви търсят. Само не забравяйте когато го променяте да натиснете бутона Set my status:

7557

7556

Mateev
06.10.2016, 09:39
А сега каква е логиката на хората, които се показват в прозорчето Who's Online:

Предполагам сте забелязали, че там има хора както със зелени, така и с жълти или с червени точки.
Зелена точка - потребителя е на линия и активно разглежда форума или пише във него.
Жълта точка - потребителя е отворил форума и прозореца стои някъде по компютъра му, но през последните 5 минути не е имал никаква активност по него.
Червена точка - потребителя е във форума, но е обявил, че е Busy, което означава, че не желае да го безпокоят с чат.

Ако промените някоя настройка, тя влиза в сила веднага, а всички виждат новия ви статус до 30 секунди. Промяната на активноста също се детектира и влиза в сила до 30 секунди. Ако изберете да сте Offline или Invisible, това също влиза в сила до 30 секунди. Ако затворите прозореца с форума, името ви изчезва от списъка до 30 секунди.

Тоест списъка ВИНАГИ Е АКТУАЛЕН С ТОЧНОСТ 30 СЕКУНДИ. Единствено преминаването от зелена точка към жълта става след 5-минутна липса на активност, но дори и тогава вие можете да поискате чат сесия с дадения човек и на него ще му изскочи прозорче за чат.

Ако все пак в тези 30 секунди човека е затворил прозореца, то тогава вашата чат сесия ще се запомни и при следващото отваряне на форума веднага ще му изскочи прозорчето с написаното от вас.

Относно картинката в ляво до името ви - ако си имате настроен аватар във форума, чата го взема, смалява го и го показва вляво на името ви. Ако нямате аватар, чата служебно ви назначава някаква случайна картинка.