PDA

Виж пълната версия : Mашина за разпробиване на рамки



bgludost
26.11.2015, 15:07
Здравейте имам тази машинка, но ми се скъса главния о-пръстен (ремък).
Размерите са му 5 мм дебелина и 85 мм вътрешна широчина. Някой знае ли сайт или нещо подобно от където мога да си закупя ?
Благодаря предварително

Дамян Дамянов
26.11.2015, 15:20
Здравейте имам тази машинка, но ми се скъса главния о-пръстен (ремък).
Размерите са му 5 мм дебелина и 85 мм вътрешна широчина. Някой знае ли сайт или нещо подобно от където мога да си закупя ?
Благодаря предварително

Впишете си населеното място в профила.

http://www.raider.bg/bg/stores.html

Избирате град от картата и гледате къде има сервиз на Райдер. Ремъкът ще струва 5-10лв максимум, а може това изобщо не е ремък, а уплътнение от нещо.
Горе-долу с тези размери купувах ремък, но пистов и струваше под 10лв най-скъпия.
Иначе тук имаме един магазин само за гумени изделия, но нямам визитка в мен.

bgludost
26.11.2015, 15:35
утре ще отида до там да попитам, но ми се струва, че не е ремък, а по скоро някакъв такъв о-пръстен

bgludost
27.11.2015, 15:09
Днес ходих до магазина и ми казаха, че нямат толкова големи размери кръгли ремъци.
Ходих и до магазин за авточасти , но и там нямаха с подобна големина.

Дамян Дамянов
27.11.2015, 15:28
Пия уиски с кола, но и кафе с минерална вода няма да откажа. http://pchelari.com/forum/images/smilies/laughing.gif

ф85x5NBR - 1.32 лева без ДДС (маслоустойчив)
Има го в наличност във Варна

http://www.micromaxtrade.com/prod.php

Докато си правех кафето успях да намеря фирмата, да се обядя, да питам, да изчакам служителката да си сдъвче кифлата и да ти отговоря...как за 2 дни не успя да си го намериш?!?!

bgludost
27.11.2015, 19:10
Еее много благодаря. Малко си ми далеч, иначе почерпката я имаше :)
В този сайт влизах и разглеждах ама как не съм ги намерил и аз не знам.
Още веднъж много ти благодаря !

Сега само се чудя дали да поръчам о-пръстен NBR или Viton.
Както гледам NBR са с с по малка якост на опън N/mm2: 5 - 15 , но са с устойчивост на триене: много добра.
Докато Viton са с голяма якост на опън N/mm2: 8 - 15, но са с устойчивост на триене: средна

Дамян Дамянов
27.11.2015, 19:24
Еее много благодаря. Малко си ми далеч, иначе почерпката я имаше :)
В този сайт влизах и разглеждах ама как не съм ги намерил и аз не знам.
Още веднъж много ти благодаря !

Сега само се чудя дали да поръчам о-пръстен NBR или Viton.
Както гледам NBR са с с по малка якост на опън N/mm2: 5 - 15 , но са с устойчивост на триене: много добра.
Докато Viton са с голяма якост на опън N/mm2: 8 - 15, но са с устойчивост на триене: средна

По телефона ми казаха да взема NBR за тази цел. Предавам ти го 1:1, но обади се и говори директно с фирмата.
Няма да е лошо да измериш точно колко е разстоянието, защото стария може да се е разпънал и ако си работил дълго време с него най-вероятно има разлика.
Колкото е по-мека гумата, толкова триенето е по-голямо.

Според мен си вземи и двата, защото доставката ти е 4лева с Еконт и 5-6 лева със Спиди, а двата "ремъка" ще ти струват 3 лева и стотинки. Това е според мен, а всеки си има глава и портфейл.

bgludost
27.11.2015, 20:09
Благодаря ти още веднъж.
Ще си взема по няколко броя и от двата вида и ще видя кой ще издържа повече време :)

Дамян Дамянов
27.11.2015, 20:28
Моля :yo:
Ако отново има проблем, то по-добре си купи две ролки(шайби) и пистов ремък.Около 15 лв ще ти струва всичко, но си е занимавка.

Илиев
28.11.2015, 10:15
Има ли станок за пробиване на горната и долната летва с по 6-7 свредла? Страничното пробиване на рамките не ми харесва, искам основата да виси само на вертикални телове.

delta.e
28.11.2015, 20:13
Има.
Същите станоци.

bgludost
30.11.2015, 09:17
Моята беше измислена да пробива по 5 дупки на горна и долна летва, но понеже аз исках да обтелвам W образно и я променихме. Като при пробиване на горна или долна летва премествам само 2 бургии и пробивам по 3 дупки на веднъж. Като общо на летва са по 6 дупки. Единственото което не ми харесва като изработка е, че по добре щеше да е със зъбчат ремък, а не с кръгъл ремък.