PDA

Виж пълната версия : КОЙ Е КРИВ И КОЙ ПРАВ?



fermdimi
17.04.2011, 16:48
Колеги пиша ви като производител и пчелар, по повод зачистилите оплаквания от инвентар искам да си дам мнението ,много от колегите обръщайки се към производител незнаят точно какво искат и най лошото е че немогат и да обяснят,всеки видял от някъде нещо и иска по този начин. Естествено това допълнително оскъпява кощера но за повечето колеги това не е нормално ,те ти правят набързо смедката по тяхни виждания и смятат че тази допълнителна работа може да е за сметка на твоята печалба ,спорет мен трябва да се научим да ценим труда на другите и да не смятаме че всеки ни е задължен с нещо. В последните години покрай европейските програми се навъдиха много производители ,които чули недучули от някъде някъкви размери започват да правят кощери а най лошото е че повечето са на принципа / е какво толкова някъкви си кошери/ за тях два три милиметра не са от значение,те незнаят дори как функционира кошера,направи ми впечатление на изложението в Плевен една фирма бяха изложили дъно за събиране на рашец само че по начина по който бяха го направили няма как да стане това ,като вкараш прашецоуловителя предните дупки лягат върху дървото, аз мисля че като правиш нещо поне трябва да си зададеш въпроса какъв ефект ще има това .Естествено като не полагат никакво старание могат да си позволят да направят по ниска цена,а пчеларите търсейки по евтино се хвашат и след 5-6 месеца започват оплакванията.Затова един съвет от мен гледайте качеството на кошера защото от това зависи колкодълго ще го имаш.

ware
17.04.2011, 17:24
За съжеление е така.

N-2
17.04.2011, 17:44
За съжаление цената на меда е прекалено ниска, сравнена с цената на инвентара за добива му. Затова всеки предпочита да си купи по-евтин кошер. После започва да го оправя.
Ако цените станат съпоставими, да се надяваме, че ще можем да си позволим по-скъпи кошери. Но да се надяваме, че и като са по-скъпи са и по-качествени, защото в България високата цена не е синоним на високо качество.

kando
17.04.2011, 18:35
За съжаление и пчеларството ни,като дърводелството - каквото и да си приказваме,повечето производители на кошери дека се навъдиха покрай тези евро простотии,са баш същите като пчеларите,появили се пак покрай евро парите.Чули не до чули,кошери правят - ма да го накарам и ракла не мож' ми скове като хората.

Всеки кадърен дърводелец,ще ви направи кошер баш какъвто си искате - за цените трудно мога да дам мнение,защото слабо съм се интересувал,колко се харчи в момента един стандартен ДБ с един магазин?(говорим за добро качество)

ттитто
17.04.2011, 18:38
Освен това повечето пчелари разполагат с времето да си направят сами част от инвентара. Затова купуват само части от оборудването. Аз най-много мразя като кажа на някой какво и как си правя и като вземе да ми прави сметката, колко ми излизало като си го купя готово.

fermdimi
18.04.2011, 18:14
колко се харчи в момента един стандартен ДБ с един магазин?(говорим за добро качество)[/quote]

От 70 до 80 лв.

Румен Димитров
19.04.2011, 02:39
По -малко от 120 лв няма да ти продам или направя ДБ.Това да не е да си изядеш сандвича.Не става ей така.Вие скоро дървен материал да сте купували??И като отидете в склада и ви кажат 230 лв,пък ви го хващат за 360лв?Кубика де.И като ги наслагате онези ми ти рапидни винтове.Направо ми се вие свят.За повечето дърводелци сглобка не съществува.Блъскат винтове и така.ЕЕЕ това е днешното качество.И трае от ден до пладне.

Със здраве да си арчиш парите изкарани от ДБ.
"Онези рапидни винтове" много оскъпяват, 16 лв. за 1000 бр. :D .....колко ли винта влизат в един сандък ?!?!?!?!?
Иначе, само да вметна, че никой уважаваш себе си дърводелец не пазарува от склада....или поне не на цена като за обикновен потребител wink;
Това дето се нарича дърводелец в нашата държава е сглобявало мебели в некоя фирма за 1-2 месеца и си мисли, че с единия циркуляр ще направи удара на века.....а осъзнайте се.....плаща се това което е изработено. Всеки среднограмотен човек, след поне двучасово ровене в мрежата знае как и с какво трябва да е изработен един кошер. Балъците посвършиха, който се класира за последните влакове, да се брои за успял.....другите ще берат ядове.
Можеш ли, например, за тези 120 лв. да ми издадеш фактура и (поне задължителната) 24 месечна гаранция за произведеното ??????

kando
19.04.2011, 11:25
Хм не знам,на 120лв си вземам същата ДБ конфигурация от полистирен ...... барабар със хранилката,фактурата,ДДС-то и гаранцията .... и отстъпките при участие във пчеларската програма.

fermdimi
19.04.2011, 11:55
За 120 лв ще ти продам кощет с рамките, боядисан с фактура по ддс и 24 м гаранция но говорим за Дадан с един магазин.

Петко Станчев
25.01.2012, 16:45
Да не отварям нова тема ще питам тук-имате ли идея,от 1 кубик материял,долу- горе колко кошера се правят(примерно ДБ10 на 3,5см,комплект с таванка,капак и магазин,без рамките).Благодаря предварително

scutellator
25.01.2012, 17:15
Зависи много от това как смяташ да правиш кошера и използвания дървен материал(колкото по-високо е качеството на дъските, толкова по-малко има за изхвърляне)
Например от 1 кубик 3см дъски излизат 10,5 ЛР кошера с первази или 11 ЛР кошера без первази. Или около 55 корпуса(на 2,5см) без первази ( за кубик)

Изчисленията можеш да си ги направиш сам в зависимост какъв точно искаш да ти е кошера.

Напоследък стана модерно магазините да се правят от 2,5см дъски (т.е. дебелината на магазина е 2см)

спартак
25.01.2012, 18:50
Колеги и аз бих се включил и дано да съм Ви полезен. През изминалото лято си направих 10 рамкови ДБ кошери с по две магазинчета и от личен опит ще споделя : Една дъска фасонирана с размери 4м х 0.18 м х 0,04 м излиза цифром и словом 0,03 м от кубика. умножено по 2 т.е.две дъски са необходими за кошер с един магазин плюс первази прелка и т.н.Или на кратко 0,06м от кубика е необходимото количество материал по цена 420 лв за куб.м е = на 25 лв за един 10 ДБ кошер.Прекия труд за изработката е 24 човеко - часа или три дни с полагането на две ръце боя и другите технологични изчаквания - изсъхване на лепилото , грунд и т.н.Отпадъка е приблизително 5%( талаш,окрайки и др ).Надявам се да съм ви от полза колеги. hi;

христо
25.01.2012, 19:11
Дъски фасонирани не се продават. Нито , ако се продават ще бъдат на тази цена. Кубика е 400-420 лв за материал 3см.дебелина и най различни ширини на дъските-от10 до...36см примерно.Освен това тези "фасонирани " дъски минават през щрайхмус, който или си купуваш, или ползваш под наем А от материал с различна ширина, отпадъка е доста повече , труда - също.Разбира се, ти може да си " ударил кьоравото", за което те поздравявам !Масовия случай обаче не е този.

спартак
25.01.2012, 19:36
Драги ми Христо, дъските от където си ги купувам са от напълно оборудвана дърводелна. Радвам се че си грамотен и веднага направи разлика от разкроен и фасониран материал.Колегата беше поставил друг въпрос.И ако не се досещаш се опитах да му помогна с личен опит , а не масовка.Пожелавам ти много успехи drinks;

Петко Станчев
25.01.2012, 20:28
Благодаря за поясненията.

ivandespotov
25.01.2012, 20:37
От 1 кубик - 8 броя 10 рамкови Дадан блат!!!! Цената е без значение, разбира се!

jordanov
08.02.2012, 16:58
Колеги, обърнете внимание на поредната лекция по маркетинг която ни се изнася безплатно в раздел "Продава"! Аз лично я следя много внимателно - започва се с непълна обява, въвличане в дискусията на модератори и представители на определените таргет групи, подаване на допълнителна, но леко неточна или изкривена информация и всички останали екстри и гъдели. Предупреждавам по-емоционалните в един момент да не се почувствате виновни , че още не сте си купили от техния продукт !

estabien6
08.02.2012, 23:38
Колеги, обърнете внимание на поредната лекция по маркетинг която ни се изнася безплатно в раздел "Продава"! Аз лично я следя много внимателно - започва се с непълна обява, въвличане в дискусията на модератори и представители на определените таргет групи, подаване на допълнителна, но леко неточна или изкривена информация и всички останали екстри и гъдели. Предупреждавам по-емоционалните в един момент да не се почувствате виновни , че още не сте си купили от техния продукт !Виноват. drinks;

jordanov
09.02.2012, 13:22
Абе недей бе , това са нещата от живота :D
По - здрави ! :D

РУМ71
16.02.2012, 13:45
може и да греша но от скромните ми наблюдения повечето пчелари се интересуват от цената отколкото какво взимат за тази ниска цена

Здравей колега, от споделения сайт си харесах пластмасовото дъно,но не намерих цена .Може ли да споделиш каква е цената и, ако си ги ползвал ,какво ти е мнението за него!
Благодаря предварително!