PDA

Виж пълната версия : Икономика, Политика, Управление...



Страници : [1] 2 3 4

ch.atanasov
18.11.2015, 20:33
Другаря Путин ни иска целокупно, точно както едно време.Неще само медеца.

Според мен пак си в грешка .По-лесно е да доиш ,отколкото да храниш. И преди беше така .

Ангел Йосифов
18.11.2015, 20:41
Едно време хем ни доиха,хем хранехме,но поне за храненето получавахме.А сега само ни доят,доят,доят-28 пъти + един......

ch.atanasov
18.11.2015, 20:53
Едно време хем ни доиха,хем хранехме,но поне за храненето получавахме.А сега само ни доят,доят,доят-28 пъти + един......

Да да ,когато са ни хранили ,явно съм бил запас.:laughing:Брейй много бързо забравихте празните магазини.Да ама тогава имахте пари .Ха-ха имахте ,защото нямаше какво да си купите с тях.

Дамян Дамянов
18.11.2015, 20:59
Едно време хем ни доиха,хем хранехме,но поне за храненето получавахме.А сега само ни доят,доят,доят-28 пъти + един......

Не си прав, цената на нефта беше фиксирана за години напред. Знаеш ли какъв реекспорт правехме? Вземаме евтин петрол и го продавахме за долари, с валутата финансирахме едни операции, а после кокаин за оръжие. С коката финансирахме други операции...
Схеми много, а сега само сопи..хем ЕС ни такова, хем Русия и САЩ. Предателите станаха прекалено много и вече ще се избият за последните стотинки на народа...
Това е друга тема, но е хубаво да помним СИВ (https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82_%D0%B7%D0%B0_%D0%B8 %D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D 1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B2%D0%B7%D0%B0%D0%B8%D0%BC%D0 %BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89)

ch.atanasov
18.11.2015, 21:09
Не си прав, цената на нефта беше фиксирана за години напред. Знаеш ли какъв реекспорт правехме? Вземаме евтин петрол и го продавахме за долари, с валутата финансирахме едни операции, а после кокаин за оръжие. С коката финансирахме други операции...
Схеми много, а сега само сопи..хем ЕС ни такова, хем Русия и САЩ. Предателите станаха прекалено много и вече ще се избият за последните стотинки на народа...
Това е друга тема, но е хубаво да помним СИВ (https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82_%D0%B7%D0%B0_%D0%B8 %D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D 1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B2%D0%B7%D0%B0%D0%B8%D0%BC%D0 %BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89)

Да хубаво е да се помни ,но повечето помните това което са ви казали да помните.СИВ ,нефт ,оръжие ,даже и нашия мед ,далаверата вървеше.За хората- усмивка пред строя.Имаше и такива ,които си мислеха че са добре.Не ми се спори ,просто и тези които живяха тогава бързо забравиха.

бат тянко
18.11.2015, 21:13
Градски, ако не храниш как ще доиш.Соца беше огромна грешка, но поне можеше да си запазим руските пазари на които бяхме номер едно.

vencii
18.11.2015, 21:18
Що забравяте че Русия е империя и като всяка империя иска да си разширява зоните на влияние и да граби,да граби,да граби и пак да граби. Не само нас, а всички народи над които има влияние.

ch.atanasov
18.11.2015, 21:18
Градски, ако не храниш как ще доиш.Соца беше огромна грешка, но поне можеше да си запазим руските пазари на които бяхме номер едно.

Градски пак си в грешка.Тези пазари бяха измислени с една държава ,която сега не съществува на картата.И то какви ПАЗАРИ -кон за кокошка.

tsc1
18.11.2015, 21:21
Да да ,когато са ни хранили ,явно съм бил запас.:laughing:Брейй много бързо забравихте празните магазини.Да ама тогава имахте пари .Ха-ха имахте ,защото нямаше какво да си купите с тях.
Коя година визираш?

ch.atanasov
18.11.2015, 21:24
Коя година визираш?

Ами колко бяха -45 .Е може да извадим няколко от първите ,докато се стиковат нещата.

Дамян Дамянов
18.11.2015, 21:27
Да хубаво е да се помни ,но повечето помните това което са ви казали да помните.СИВ ,нефт ,оръжие ,даже и нашия мед ,далаверата вървеше.За хората- усмивка пред строя.Имаше и такива ,които си мислеха че са добре.Не ми се спори ,просто и тези които живяха тогава бързо забравиха.

Водим приятен идеологически спор - нищо лошо!
Аз съм млад и от помня само от 1992-93 и съм склонен да вярвам, че доста лъжи има в учебниците.
Но искам от теб да погледнеш реалното БВП за последните 30-40 години - ще останеш в шах.
Като видя закритите и окрадени заводи...
Лошото е че не спират да крадат с **** си!
В момента разпродават икономическите интереси на страната. АЕЦ, земеделие, ГМО, нефт...к'вот намерят.

Ангел Йосифов
18.11.2015, 21:28
Да,наистина,как успях да забравя.Наистина всичко ни беше празно;в магазина нямаше опашки,в аптеката нямаше опашки,в болниците нямаше опашки,в банките нямаше опашки,а пък в администрациите какви чиновници имаше,хем с молив пишеха и пак нямаше опашки, гейове нямаше и паради подобни,даже и по границите нямаше опашки.А сега на всякъде опашки,всичко фул.И да,наистина не съм прав.Май още съм в запас......на керацуда..

бат тянко
18.11.2015, 21:30
Градски, говоря само и единствено за Русия като пазар.Къде прочете Съветски?

vencii
18.11.2015, 21:33
tsc1 кажи в кои години на социализма е имало бонлук по магазините. Да идеш и да си купиш без проблеми телевизор, пералня, бойлер или кошарка за бебето. За качеството не ми се говори, щото в болшинството от случаите си купувахме нещо което не става за нищо и после го доработвахме.

Дамян Дамянов
18.11.2015, 21:35
Да,наистина,как успях да забравя.Наистина всичко ни беше празно;в магазина нямаше опашки,в аптеката нямаше опашки,в болниците нямаше опашки,в банките нямаше опашки,а пък в администрациите какви чиновници имаше,хем с молив пишеха и пак нямаше опашки, гейове нямаше и паради подобни,даже и по границите нямаше опашки.А сега на всякъде опашки,всичко фул.И да,наистина не съм прав.Май още съм в запас......на керацуда..

Днес бях на лекар.
Запазих си час при личния лекар преди седмица и повече.
Чаках само ЕДИН ЧАС, като всеки път.
Да кажеш, че има много болни, а то сам седя пред кабинета и чеша телефона...хубаво, че беше форума...иначе времето не минава.

Ангел Йосифов
18.11.2015, 21:42
Градски, говоря само и единствено за Русия като пазар.Къде прочете Съветски?
Братле,Русия търгува със цял свят и е по пряк път за България отколкото ЕС.В ЕС трябва да се издупим 30 пъти и тогава да се надяваме,че може и наш ред да дойде,ама надали.

ch.atanasov
18.11.2015, 21:49
Водим приятен идеологически спор - нищо лошо!
Аз съм млад и от помня само от 1992-93 и съм склонен да вярвам, че доста лъжи има в учебниците.
Но искам от теб да погледнеш реалното БВП за последните 30-40 години - ще останеш в шах.
Като видя закритите и окрадени заводи...
Лошото е че не спират да крадат с **** си!
В момента разпродават икономическите интереси на страната. АЕЦ, земеделие, ГМО, нефт...к'вот намерят.

Да Там ви е заблудата -БВП .Данните сигурно са верни ,но намаляването му е защото тази държава ссср изчезна от картата.След като няма такава държава ,за кого да работят заводите.Те бяха изградени точно за тях.При Горбачов запада отпусна нещата ,за русия имаше вече долари и от България нямаше нужда.Печелейки в долари си купуваха хубави стоки от цял свят и загърбиха нашите боклуци.Ако ние произвеждахме качествени стоки щяхме да ги предложим на други пазари и заводите и предприятията щяха още да работят .Те това в общи линии.Четете учебниците и между редовете.Запада ни крадял ,ами след като едни са го правили половин век ,те да не са по-глупави.Ама понеже много мислят ,че с роса са ни ръсили ,очакват и запада да ни ръси.Е нема такъв филм.

tsc1
18.11.2015, 21:55
tsc1 кажи в кои години на социализма е имало бонлук по магазините. Да идеш и да си купиш без проблеми телевизор, пералня, бойлер или кошарка за бебето. За качеството не ми се говори, щото в болшинството от случаите си купувахме нещо което не става за нищо и после го доработвахме.
Боллук не е имало, няма защо да си кривим душите. Но и празни магазини преди 91г не помня. Имаше дефицитни стоки, предимно вносни, за които се чакаше ред. Но пък имаше и ред. За сметка на това нямам спомен за просяци, за ровещи по кофите интелектуалци или събиране на помощи за лечението на някое детенце. Нямам спомен да съм ял вносни домати и чушки или да съм носил китайски обувки. Хората живееха скромно, но нямаше фрапища бедност, глад и най-вече тая тотална неграмотност и изпростяване. Имахме собствена промишленост - машиностроене, електроника, химическа, лека и хранително-вкусова. Стоките ни не бяха върха на качеството, но отговаряха на тогавашните стандарти и добре се пласираха в СИВ. На тази тема може много да се пише, но реална оценка могат да дадат само хората, живели по тези времена и в новите такива. Тези, които имат реална база за сравнения и не са обременени от политически предрасъдаци.

vencii
18.11.2015, 22:03
Най-вече нямаше информация и ние не знаехме какви домати ядем. Носил си китайски обувки и дрехи. Я си спомни китайските кецове с които израснахме, китайските инструменти Диамант за китайските дрехи и тн. Роден съм 1960 г. и си мисля че знам и за двете системи.

Дамян Дамянов
18.11.2015, 22:03
Да Там ви е заблудата -БВП .Данните сигурно са верни ,но намаляването му е защото тази държава ссср изчезна от картата.След като няма такава държава ,за кого да работят заводите.Те бяха изградени точно за тях.При Горбачов запада отпусна нещата ,за русия имаше вече долари и от България нямаше нужда.Печелейки в долари си купуваха хубави стоки от цял свят и загърбиха нашите боклуци.Ако ние произвеждахме качествени стоки щяхме да ги предложим на други пазари и заводите и предприятията щяха още да работят .Те това в общи линии.Четете учебниците и между редовете.Запада ни крадял ,ами след като едни са го правили половин век ,те да не са по-глупави.Ама понеже много мислят ,че с роса са ни ръсили ,очакват и запада да ни ръси.Е нема такъв филм.

Какво му имаше на БТК, БАЛКАН, АЕЦ, КРЕМИКОВЦИ, ИТОНГ-СОФИЯ, ХОТЕЛИТЕ,Девня цимент, Стомана Перник....заболяха ме пръстите, че пиша през телефона.

ch.atanasov
18.11.2015, 22:10
Боллук не е имало, няма защо да си кривим душите. Но и празни магазини преди 91г не помня. Имаше дефицитни стоки, предимно вносни, за които се . На тази тема може много да се пише, но реална оценка могат да дадат само хората, живели по тези времена и в новите такива. Тези, които имат реална база за сравнения и не са обременени от политически предрасъдаци.

Спора може да продължи дълго ,но само още нещо.Ако всичко беше добре ,както някои го виждат-нямаше да фалира ссср и всички ние с него.

vencii
18.11.2015, 22:17
Дамяне нищо им нямаше. Просто бяха едни соц динозаври които не можеха да се конкурират с западните фирми. Българските заводи харчеха 8 пъти повече енергия от аналогичните немски такива. Приятелю бяхме една гола вода. Говориха колко сме велики, а не ни пускаха заг граница щото да не видим че сме 100г. след маймуните. Итонг не е българска фирма. АЕЦ също не е наш

tsc1
18.11.2015, 22:17
Най-вече нямаше информация и ние не знаехме какви домати ядем. Носил си китайски обувки и дрехи. Я си спомни китайските кецове с които израснахме, китайските инструменти Диамант за китайските дрехи и тн. Роден съм 1960 г. и си мисля че знам и за двете системи.
Защо да не сме имали информация за доматите? Ами аз съм минал по целия им път - от градината в някое ТКЗС, където ги беряхме и редяхме в щайги, като ябълки - еднакви, обърнати с дупетата надолу и хартия около вътрешния борд на щайгите, после на палетата и на пристанището, където се товареха за СССР. Не си ли ходил по бригади? Колкото до китайските стоки тогава - внасяха се само малко и то с перфектно качество. Аз например и сега си спомням качественото китайско памучно бельо, което румънците мъкнеха със сакове през годините на Чаушеско, продаваха в града ни и пълнеха саковете с кашкавал, салам и сирене, че ги беше налегнал див азиатски глад. А иначе опит дал господ - имам десет години аванс пред теб.
Няма идеална система, всяка си има плюсовете и минусите. За мен по-добра е тази, която дава сравнително нормален живот на народа. Защото да унищожиш образователната, здравната и културната система на една страна, да затриеш всякакво родно производство, за да се превърнеш в придатък на големите преуспели държави, да имаш 5% супер богати и 90% на ръба на бедността не е особено добро постижение за 25 години.

ch.atanasov
18.11.2015, 22:28
където ги беряхме и редяхме в щайги, като ябълки - еднакви, обърнати с дупетата надолу и хартия около вътрешния борд на щайгите, после на палетата и на пристанището, където се товареха за СССР. .

Точно така ,пращахме им всичко хубаво ,за нас каквото остане ,ако изобщо остане.Спомнете си указа за самозадоволяване.Спомнете си и на какви цени купувахме нашите стоки тук и на какви там.

vencii
18.11.2015, 22:39
На кое казваш нормален живот. Да бъдеш крепостен селянин. Сложи ръка на сърцето и ми кажи бяхме ли крепостни. Непрекъснато ни промиваха мозъците колко супер заводи имаме каква качествена стока произвеждаме и като паднаха строго охраняваните граници лъсна колко сме назад. Всички искаха и да избягат на запад, да знаеш някои да е избягал от Германия в България. Впрочем сетих се за Дин Рид. Западна германия правеше Мерцедеси, а източна Трабанти Какво унижение за най-инженерната нация в света

ves
18.11.2015, 22:42
А защо си мислите че Путин ще иска нашият мед след като му провалихме Южен поток. Миналата година доста производители на ябълки пропищяха след като руснака затвори границите за нас българите.
Колега, не се връзвай на бате Бойко на глупостите и на руската пропаганда. Южен поток спря окончателно след като италиянците от Ени казаха, че излизат от него. Отделно този проект беше една болна амбиция на Путин, но несъобразена с техническите и финансови дадености. Нали имат един поток до Турция по дъното на морето. Пълно фиаско! Компресират газ на брега в Русия, който на дъното на морето се втечнява и запушва тръбата и после ходи го бутай изнанагорното до турския бряг. Отделно капацитета на газопроводите им до Европа е по-голям от необходимия към момента. Единствената идея им беше да извиват ръцете на украинците като си направят заобиколни газопроводи и им спрат кранчето. Да ама това струва много пари които те нямат, отделно техническата невъзможност за която споменах.

Като добавим, че САЩ строят терминали за втечнен газ, който да продават в Европа. Израел намери огромно находище в Средиземно море и има идеята да построи газопровод до Гърция и от там да продават в Европа. Полша разработва шистови находища за да се отърве от руска зависимост.

Като добавим, че цената на петрола и газа се срина и скоро няма да се повиши, руснаците са изправени пред банкрут, само въпрос на време е. Така че откъде милярди за нов ненужен газопровод? Просто Путин се чуди кой да обвини за това, че всичките им мегаломански проекти се провалиха.

borislav aleksandrov
18.11.2015, 22:46
Костадин Чакъров: Не се ебавайте с Русия!

От всички 2 200 предприятия с национално значение и 1 500 предприятия с междуокръжно значение, днес функционират едва 8 процента. А в същото време стопанската история показва, че дори по време на война загиват около 50 процента от активите на икономиката.
Какви са историческите факти? – С руски капитали и технологии създадохме индустриалната база на България – металургия, машиностроене, консервна промишленост, атомна енергетика, химия и т.н. Ние имахме най-голямата танкова армия в Европа – с 4000 танка. Имахме най-мощната щурмова изтребителна и бомбардировъчна авиация – със свърхмощни „ МИГ 25” и „СУ 29”. Имахме 4 ракетни поделения с възможности да нанасяме ядрени удари на разстояние до 2 000 км. Купувахме руския нефт на невероятните цени около 60 преводни рубли, когато един тон на международните пазари се котираше около 300 долара. Купувахме газ 1 000 куб. м за 20 долара. Сега го купуваме за над 400 долара. Срамувам се да кажа, но крадяхме от ресурса и го препродавахме на международни цени. Отделно по лична изключително конфиденциална договорка между Леонид Брежнев и Тодор Живков, постигната в Ловно стопанство Воден през 1972 г., започнаха да ни превеждат тайно по 500 млн. долара годишно. И аз много пъти съм споделял, че Брежнев има толкова заслуги за България, че няма друг такъв политик през 20 век, а у нас няма негов паметник, както да речем на Александър Втори, ген. Гурко, Столетов и др. заслужили за България руснаци. Най-големият грях в нашата религия е неблагодарността. Да добавям ли и за дървесината и за други сфери на икономиката. Така например руснаците ни подаваха 4 млрд. киловата електроенергия по енергийната система „МИР” на цена 2 копейки/квт час, което по тогавашния курс беше по-малко от 1 стотинка. За киловат/час, използван в домакинската електрическа мрежа, българинът плащаше по 2 стотинки, и то беше твърдо фиксирано в нормативната уредба. Заедно с това, след ГДР-то ние достигнахме второ място по експорт на съветските пазари. Имахме около 50 000 строители в обектите на СССР. Искам да попитам защо напуснахме Коми, откъдето добивахме стотици хиляди куб. м дървен материал?! Защо не участвахме в строителството на обектите за олимпиадата в Сочи, където Русия инвестира 60 млрд. долара?! В същото време това строителство беше поето от стотици турски фирми. Съветският съюз купуваше нашите изделия на електрониката и електротехническата промишленост, когато можеше да ги купи от „Филипс”, „АБМ” и японските концерни. Годишно изнасяхме 1 млн. 700 хил. тона консерви, десетки хиляди тона цигари. Кой ще отговаря за това, че изгубихме тези пазари?! За Русия се борят фирмите и банките от цял свят, а ние с лека ръка изгубихме руския пазар. Обобщено казано, не България беше 16-а република на Съюза, а Тодор Живков превърна огромния Съветски съюз в колония на малка България. Това е истината за просперитета на България по време на социализма. Ще завърша с една кратка, но „високоинтелектуална” и „съдържателна” фраза, обърната към държавниците ни: „Не се ебавайте с Русия!”


цялото интервю http://www.blitz.bg/news/article/374568

ch.atanasov
18.11.2015, 22:50
. Защото да унищожиш образователната, здравната и културната система на една страна, да затриеш всякакво родно производство, за да се превърнеш в придатък на големите преуспели държави, да имаш 5% супер богати и 90% на ръба на бедността не е особено добро постижение за 25 години.

Щях да спирам ,но да ме извини колегата ,ще използвам неговите дописани думи.Не е постижение ,защото всички си мислехме за мирен преход .Няма такова нещо ,промените са повече от революционни.Същите са били и след турското робство и след 1944г.Нещастието на България е ,че за 100 г.три пъти почва от нулата.

vencii
18.11.2015, 22:51
Южен поток си беше мъртвороден. При положение че сегашните тръби не се използват пълноценно ще строим нещо което евентуално ще заработи след 20 години. Какви ще са находищата и нуждите от газ в Европа след 20 г. кой може да каже

ch.atanasov
18.11.2015, 23:03
Костадин Чакъров: Не се ебавайте с Русия!





Жалко ,че младите четат такива дивотии и им вярват.Много ни давали пък като изчистваха сметките след СИВ се оказа че ни дължат 400 000 000 долара.

tsc1
18.11.2015, 23:14
Щях да спирам ,но да ме извини колегата ,ще използвам неговите дописани думи.Не е постижение ,защото всички си мислехме за мирен преход .Няма такова нещо ,промените са повече от революционни.Същите са били и след турското робство и след 1944г.Нещастието на България е ,че за 100 г.три пъти почва от нулата.
Да, всяка смяна на системата е революция. И слава Богу прехода наистина беше мирен. Само че попрочети малко какво е постигнала България за 25г след освобождението от турците и за 25 г след 44г и какво постигна сега за 25г и ще ти се доплаче!

borislav aleksandrov
18.11.2015, 23:14
Жалко ,че младите четат такива дивотии и им вярват.Много ни давали пък като изчистваха сметките след СИВ се оказа че ни дължат 400 000 000 долара.


а къде са тия 400 000 000 ?

ch.atanasov
18.11.2015, 23:22
Да, всяка смяна на системата е революция. И слава Богу прехода наистина беше мирен. Само че попрочети малко какво е постигнала България за 25г след освобождението от турците и за 25 г след 44г и какво постигна сега за 25г и ще ти се доплаче!

ДА да ,едното съм го чел другото съм го видял. Прехода бил мирен ,да сещам се за Чили.Там ги искараха на стадиона и прехода мина бързо.Чел ли си къде са сега.Хайде карай ,нито аз ще те убедя ,нито ти мен.

ch.atanasov
18.11.2015, 23:28
а къде са тия 400 000 000 ?

Ако питаш от къде -това е от неплащане на получена стока.Консервените фабрики първи изгоряха ,защото останаха без оборотни средства.Ако питаш какво е станало с тях -естествено не са ни ги превели.Дадоха ни някакви резервни части за армията и това беше.

Дамян Дамянов
19.11.2015, 00:07
Аз съм по-малък и това ми дава възможност да не съм предубеден и да погледна обективно. Завода на Итонг в София работи от 70-80-та (не помня точната година)!!! Бил съм в завода и да ти кажа...почти всичко е спомен от соца. Завода е купен на цената на халвата и никои не може да ми каже, че е бил неефективен, че нямало пазар и т.н. Само автоклавите струват повече от платената цена. ГОТОВ ЗАВОД - идват и започват да произвеждат без да вложат и една стотинка.
АЕЦ-а си е наш, но трябваше на дълго да пиша за енергетиката.
Циментовия завод в Девня, ако ми кажеш какво му беше лошото...след над 20 години го модернизираха...ама малко...
Агрополихим - Чак сега го модернизират, но имаш ли на идея колко такива завода в света имат ЖП линия и пристанище? А за вредните газове...не ми се мисли, че знам колко често сменят филтрите.
Тука си имахме едно консервна фабрика - само земята без сградите е струвала в ПЪТИ повече от платеното.
Ако БТК го бяха продали за скраб, щяха да вземат повече. Това са милиони от такси пренос на информация, всичките мобилни оператори и интернет доставчици зависеха от тази компания, 100% монопол. Кой луд продава 100% монопол :tres:
Енергото - ? И то неефективно?!? Сигурно 100% монопол е бил неефективен...
Тецовете?
Мините?
Стотици преработвателни предприятия...
Корабостроене
Онези малки заводчета за боя? - Подарили са ги
Топлоцентралите?
Фабриките за дървени плоскости и мебели - питай колегите дърводелци.
Завода за CD-та
ВАМО - струговете струваха повече http://vbox7.com/play:b5f1a751
ЕЛПРОМ - http://eldominvest.com/
Радиозавод Варна - погледни задължително - http://petel.bg/Da-si-pripomnim-za-radiozavoda-vav-Varna-__63079
Завод Метал - патрони за врати
Оръжейни заводи
ИХА
Химпроект
Балканкар
Каолин?
Текстила?
Пивоварните? drinks;


В България много рядко има нормални инвестиции, масово се е инвестирало на черна поляна. Тоест, инвестират с цел да купят завода и да го затворят, защото е конкурент и/или защото искат да вземат техниката, но затварят завода.
Скапаха земеделието и си изкупуват земята на стотинки. Погледни една карта на почвите в Европа и после една на реките. Хората се чудят как да поливат, а ние тука ще се издавим. Баба ми казва така: "На нивата няма два камъка орех да си счукаш"

Съгласен съм, че е имало много неефективни производства, но масовия случай е да се продават работещи или апетитни заводи. По-скоро трябва да намерим кои са неефективните, че са по-малко :( и по-лесно ще ги изброим.
Най-важното е обективно да погледнем историята и да се учим от нея. Историята трябва да отразява истината, а не какво на нас ни се иска или какво е изгодно да се говори.

Темата е много интересна и дано да се запази добрия тон и лафчето!

zapstojan
19.11.2015, 00:20
Костадин Чакъров: Не се ебавайте с Русия!

От всички 2 200 предприятия с национално значение и 1 500 предприятия с междуокръжно значение, днес функционират едва 8 процента. А в същото време стопанската история показва, че дори по време на война загиват около 50 процента от активите на икономиката.
Обобщено казано, не България беше 16-а република на Съюза, а Тодор Живков превърна огромния Съветски съюз в колония на малка България. Това е истината за просперитета на България по време на социализма. Ще завърша с една кратка, но „високоинтелектуална” и „съдържателна” фраза, обърната към държавниците ни: „Не се ебавайте с Русия!”http://www.blitz.bg/news/article/374568

Колонизирането на Съветския съюз от България не беше почувствано от повечето Българи.

zapstojan
19.11.2015, 00:23
Borislav aleksandrov, Трудно ми е да те цитирам или грешката е моя?

rumenggr
19.11.2015, 01:04
Колонизирането на Съветския съюз от България не беше почувствано от повечето Българи.
Бъркаш. Икономиката ни в ” най-силните години” се крепеше предимно на дотации от суровини пристигащи от СССР. Имах възможност да разговарям с хора от външнотърговски предприятия и отдел планиране към министерски съвет и повярвай ми това което се проповядва официално е страшна мъгла. Военната ни индустрия и ембарговите зони е друг пожар, добре потушен. Замислете се какви суровини имаме и вижте списъка от заводи на Дамян, а той въобще не е пълен. Някой знае ли колко суровини сме реекспортирали по така нареченото ” второ направление” официално и неофициално. Пропагандата е велико нещо! Знаем ”това което трябва”, а реалността е....(тука се псува).

ch.atanasov
19.11.2015, 07:50
Доро утро.
Колонизирането на Съветския съюз от България не беше почувствано от повечето Българи. Тука ми се губи словореда.Кой кого е колонизирал?

ch.atanasov
19.11.2015, 08:13
Аз съм по-малък и това ми дава възможност да не съм предубеден и да погледна обективно.



Дамянов ,така си учил ,така си чувал и няма начин да имаш друго мнение.Да напомня ,че една система фалира.Една империя фалира.Фалира СИВ.Фалира България /справка : Жан Виденов / ,а ти не вярваш ,че заводите са фалирали. Е ,да някои може да са умишлено фалирани ,защото другарите трябваше да си подсигурят бъдещето. Незнам аз предубеден ли съм или не съм ,от гледна точка финансови възможности за мен няма голяма разлика от преди и сега.За другите възможности просто не може да става сравнение. Още нещо -аз съм патриот ,но не от тези ,които мразят Турция а обичат Русия.Аз обичам само България.

h_kirilov
19.11.2015, 08:35
Предпочитам някой да ми дължи 400 милиона, вместо аз да дължа няколко милиарда! Да допълним малко списъка на Дамянов http://bultimes.com/balgariya-koyato-izgubihme-samo-tsifri-i-fakti/

Илиев
19.11.2015, 09:25
И след смъртта на другаря Брежнев идва Юрий Андропов през 82-ра г., и ни спира кранчето за евтините суровини и петрол, вследствие на което могъщата ни икономика почва да дърпа назад, назад, моме Калино....за да не фалираме се теглят заеми от Запада, защото ние никога не сме имали пазарна икономика, а сме продавали и сме се развивали основно в рамките на СИВ, една доста затворена икономическа система....и полека-лека сме фалирали, като прибавим и кражбите на отговорните другари и висшите офицери от КДС....и край на мача!!

ch.atanasov
19.11.2015, 09:34
И след смъртта на другаря Брежнев идва Юрий Андропов през 82-ра г., и ни спира кранчето за евтините суровини и петрол, вследствие на което могъщата ни икономика почва да дърпа назад, назад, моме Калино....за да не фалираме се теглят заеми от Запада, защото ние никога не сме имали пазарна икономика, а сме продавали и сме се развивали основно в рамките на СИВ, една доста затворена икономическа система....и полека-лека сме фалирали, като прибавим и кражбите на отговорните другари и висшите офицери от КДС....и край на мача!!

Как няма да не ни спрат кранчето /дали са евтини -друг въпрос / по това време бяха фалирали вече.Ако не беше така Горбачов нямаше да прави перестройка.

Дамян Дамянов
19.11.2015, 10:20
Дамянов ,така си учил ,така си чувал и няма начин да имаш друго мнение.Да напомня ,че една система фалира.Една империя фалира.Фалира СИВ.Фалира България /справка : Жан Виденов / ,а ти не вярваш ,че заводите са фалирали. Е ,да някои може да са умишлено фалирани ,защото другарите трябваше да си подсигурят бъдещето. Незнам аз предубеден ли съм или не съм ,от гледна точка финансови възможности за мен няма голяма разлика от преди и сега.За другите възможности просто не може да става сравнение. Още нещо -аз съм патриот ,но не от тези ,които мразят Турция а обичат Русия.Аз обичам само България.

Нали ти казах, мога да съдя по учебниците и по информацията която е стигнала до мен.
За гладните години на соца съм слушал само разкази, а по книгите почти нищо не пише.( Говоря за 50-60-та )
От разкази на хора много високо в управлението, съдя какво се е случвало в началото на прехода.
Първо са ни избрали възможно най-грубия начин за преминаване от една система в друга. Оставяш всичко старо да фалира и продаваш каквото можеш, а после градиш на чисто.
Замисли се, кой завод е нямало възможност да се запази. Честно...в момента не мога да се сетя дори за един, но предполагам, че има все някой измислен.
За едно производство са нужни:
- Управление
- Материална база
- Суровина
- Човешки ресурси
- Пазар

Най-трудното от изброените е човешки ресурс. Може и да не ти се вярва, но са нужни адски много време и пари за един човек да се образова и да натрупа опит.
Какво направихме ние - готови кадри ги накарахме да работят каквото намерят и на произвола. Кой завод не е бил обезпечен със средно училище по специалността? Кой завод е бил без висшето образование зад него?

Каква възможност си нямал, а сега имаш? 100 HD канала?
Да, имало е доста хора който са по-добре при демокрацията и то защото соца не им е предлагал възможност за по-високи доходи. Това са точно най-ценните кадри и за общо нещастие, голяма част от тях са прецакани и днес.
Не съм фен на една или друга система, а гледам кое работи и кое не и къде са грешките. Изобщо не милея по Русия или да мразя Турция. Обичам си България, но...всичко тук става с клизма и трябва да си голям непукист за да постигнеш нещо.

kubio
19.11.2015, 10:30
Филм за ''онзи'' лов...


https://www.youtube.com/watch?v=65D66yj_wcE

бат тянко
19.11.2015, 13:06
Говорил съм с много руснаци и за тях американците са като клонинги на Луцифер.За всички световни злини били виновни те.Така че политиката им на антагонизъм е взаимна.Когато Белия дом каже нещо Путин бърза да заеме коренно различна и противоположна позиция.Един известен политик в едно интервю каза, че всички управници на Русия периодично сменят позицията си за запада.Сегашния цар е против -следващия би трябвало да затопли отношенията.Винаги ми е било чудно как ли ще се почувстват сега подръжниците на комунизма.Ако сегашната власт им вземе имотите, фирмите и земите? Избие що годе всеки образован човек, който им е противник.А останалите хвърли в затвори? И им каже, че е лошо да ходят в църква в която дори Султана им е разрешавал ?Нима сме развили Стокхолмски синдром ?Не е възможно една система, която е изначално извратена да е донесла някакви ползи защото тя не е доброволно приета в нашата родина.

vencii
19.11.2015, 18:22
Една епиграма за социализма на Радой Ралин. Винаги е имало нямане, винаги е нямало имане,
но такова нямане каквото сега има никога не е имало.

iliew
19.11.2015, 20:47
Нали ти казах, мога да съдя по учебниците и по информацията която е стигнала до мен.


Ето тези неща никога няма да влязат в учебниците, или в масовата преса, защото най лесно е да манипулираш разкрачен народ. С единия крак в соца с другия крачи в бизнеса.

"През 45-годишното си съществуване комунистическият режим в България е фалирал два пъти - през 1960 и 1987 г., и още един път е бил на крачка от фалита през 1978 г. За да скрие първата катастрофа и да изплати част от натрупания необслужваем дълг към Съветския съюз, генералният секретар на Българската комунистическа партия (БКП) Тодор Живков еднолично и без да уведоми нито правителството, нито партийното ръководство, е продал на Москва стратегическия златен резерв на страната, натрупан до 9.ІХ.1944 г."
"През самата 1990 г. политическите наследници на Живков съобщиха официално за фалита на държавата, като тогавашният премиер Андрей Луканов обяви едностранно мораториум върху плащанията по външния дълг, който се оказа над 10 млрд. долара и за който българските граждани не подозираха."

Ето и линк http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2007/11/01/393669_sudeben_arhiv_razkriva_falitite_na_komunizm a/

Ще си позволя и един съвет към младите колеги. Оставете родителите си да живеят със своята носталгия по отминалата младост, която свързват със соца, направте така че и вие да се връщате един ден към своята младост и да казвате "Ето това аз съм го създал с труд и акъл." Дядовците ни мразеха комунизма, бащите ни го харесват, ние градим свой собствен живот.

iliew
19.11.2015, 21:00
.
Но искам от теб да погледнеш реалното БВП за последните 30-40 години - ще останеш в шах.


https://www.google.bg/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&met_y=ny_gdp_mktp_cd&idim=country:BGR:HRV&hl=bg&dl=bg
https://www.google.bg/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&met_y=ny_gdp_pcap_cd&idim=country:BGR:ROM:TUR&hl=bg&dl=bg

ШАХ !

salash
19.11.2015, 21:44
http://m.novanews.novatv.bg/news/view/2013/12/02/63226


МАТ

iliew
19.11.2015, 21:57
http://m.novanews.novatv.bg/news/view/2013/12/02/63226


МАТ

Излишно се мориш. Линковете които ти дадох имат всякаква статистика, каквато ти трябва за да ме обориш. Не е нужно да цитираш манипулации на платени медии.

Ето го дълга, сравнен с Германия, Румъния и Гърция. https://www.google.bg/publicdata/explore?ds=ds22a34krhq5p_&met_y=gd_pc_gdp&idim=country:bg:ro:el&hl=bg&dl=bg#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=gd_pc_gdp&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=country_group&idim=country:bg:ro:de:el&ifdim=country_group&hl=bg&dl=bg&ind=false

vencii
19.11.2015, 22:11
salash. Това което показваш е манипулативно, защото това е брутния дълг-фирмения и на физическите лица. Държавния дълг е около 6 милиарда. Изобщо не ме интересува колко милиона дължи Метро Бг на Метро германия. Ако не може да ги върне, ами да фалира.

ciko
19.11.2015, 22:14
Излишно се мориш. Линковете които ти дадох имат всякаква статистика, каквато ти трябва за да ме обориш. Не е нужно да цитираш манипулации на платени медии.

Ето го дълга, сравнен с Германия, Румъния и Гърция. https://www.google.bg/publicdata/explore?ds=ds22a34krhq5p_&met_y=gd_pc_gdp&idim=country:bg:ro:el&hl=bg&dl=bg#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=gd_pc_gdp&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=country_group&idim=country:bg:ro:de:el&ifdim=country_group&hl=bg&dl=bg&ind=false

Абе те всички държави с по- голям от България!?

m_pchelari
19.11.2015, 22:15
Не е нужно да се ровим в статистиките.
Достатъчно е да се сетим какъв беше автопарка допреди 18 години.
Колко милионери имаше в България допреди 18 години и
колко милярда лева имаха натъпкани в банките българите и колко са сега.
Казвам преди 18 години не случайно. Жан Виденовото време аз помня как всички бяха на площада с табелки с месечните си заплати от по 3-4 долара!
Сега не сме доволни ако не си продадем меда за 4 долара. Наема ми като студент във Варна беше 3 500 лева точно един долар!

ciko
19.11.2015, 22:18
Дамянов ,така си учил ,така си чувал и няма начин да имаш друго мнение.Да напомня ,че една система фалира.Една империя фалира.Фалира СИВ.Фалира България /справка : Жан Виденов / ,а ти не вярваш ,че заводите са фалирали. Е ,да някои може да са умишлено фалирани ,защото другарите трябваше да си подсигурят бъдещето. Незнам аз предубеден ли съм или не съм ,от гледна точка финансови възможности за мен няма голяма разлика от преди и сега.За другите възможности просто не може да става сравнение. Още нещо -аз съм патриот ,но не от тези ,които мразят Турция а обичат Русия.Аз обичам само България.

Жан Виденов остава един от малкото БЪЛГАРСКИ ПОЛИТИЦИ затова може да спорим много. Смъкнаха го Иван Костов и протежетата на САЩ алчни за власт и пари. Всичко на този свят е ППП /пари, пут.и, политика/

m_pchelari
19.11.2015, 22:26
Жан Виденов остава един от малкото БЪЛГАРСКИ ПОЛИТИЦИ затова може да спорим много. Смъкнаха го Иван Костов и протежетата на САЩ алчни за власт и пари. Всичко на този свят е ППП /пари, пут.и, политика/

Един политик, който допусне 300% инфлация, допусне да изнесат житото и остави народа без хляб и допусне заплатите да са от по 3-4 долара за мен не е никакъв политик а пълен НЕКАДЪРНИК!

vencii
19.11.2015, 22:30
Дори бих казал най-големия престъпник в новата Бг. история. Фалира изкуствено банките и прибра спестяванията на хората, на най-бедните хора-неговите избиратели.

ch.atanasov
19.11.2015, 22:36
Жан Виденов остава един от малкото БЪЛГАРСКИ ПОЛИТИЦИ затова може да спорим много. Смъкнаха го Иван Костов и протежетата на САЩ алчни за власт и пари. Всичко на този свят е ППП /пари, пут.и, политика/

Жан Виденов ,да много хубаво момче , с хуй да го сочиш.При него свършиха парите и хиперинфлацията довърши българина.Ама не е виновен той а янките ,мамицата им.Те не даваха пари.Мръсни капиталисти ,да оставят гробокопача си да умре от глад.

ciko
19.11.2015, 22:41
Дори бих казал най-големия престъпник в новата Бг. история. Фалира изкуствено банките и прибра спестяванията на хората, на най-бедните хора-неговите избиратели.


Един политик, който допусне 300% инфлация, допусне да изнесат житото и остави народа без хляб и допусне заплатите да са от по 3-4 долара за мен не е никакъв политик а пълен НЕКАДЪРНИК!

Я кажете какво сте чули от тогава за него? Банкови сметки във фалирала банка, хотели,имоти, фирми големи, или нещо подобно.След като е ограбил парите на Народа и Банките? Дали един, ЕДИН политик за няколко месеца може да свърши всичко това и да си подаде оставката?

ch.atanasov
19.11.2015, 23:03
Я кажете какво сте чули от тогава за него? ?

По някое си време четеше лекции в Пловдивския университет.Какво ли им е разказвал на студентите ,как е изсмукал и последните стотинки на родителите им.И вместо да го замерят с камъни те са попивали социкономика.Как се казваше -политикономия.

borislav aleksandrov
19.11.2015, 23:08
не зная до колко е вярно но съм чел интервюта на политици в това число и на Желю Желев където казват че Жан Виденов е може би единствения които се е отеглил от поста си и от политиката без да открадне и една стотинка а за така наречената виденова зима не малка вина са имали и обкръжението му, хората на Беров, Сорос и американците..... според мен миналото си е минало а темата стана твърде политическа

iliew
19.11.2015, 23:09
Я кажете какво сте чули от тогава за него? Банкови сметки във фалирала банка, хотели,имоти, фирми големи, или нещо подобно.След като е ограбил парите на Народа и Банките? Дали един, ЕДИН политик за няколко месеца може да свърши всичко това и да си подаде оставката?

Жан беше политик, но не и държавник. Ако не го бе сполетяло нещастието да стане премиер на една фалирана от Живков държава, доограбена от Мултигруп, с помощта на правителството на Любен Беров, крепено две години от БСП и ДПС, сигурно щеше като съратниците си Янаки Стоилов и Г.Пирински, още да е депутат. А дали е честен и добър, това знаят приятелите и роднините му.

Всеки се е захващал с работа, която не е за него, но не всеки е повличал със себе си цяла държава.

m_pchelari
19.11.2015, 23:10
Я кажете какво сте чули от тогава за него? Банкови сметки във фалирала банка, хотели,имоти, фирми големи, или нещо подобно.След като е ограбил парите на Народа и Банките? Дали един, ЕДИН политик за няколко месеца може да свърши всичко това и да си подаде оставката?

Аз не казах, че е крадец а че е некадърен политик. Крайния резултат за обикновения човек обаче е един и същ. Истинския мафиот беше главния банкер Тодор Вълчев, помните ли го?
Както се оказва и преди и сега мафията си назначава двете най-ключови фигури в държавата, главния банкер и главния прокурор. С първия крадеш а втория не те закача. И цвят нямат.

Дамян Дамянов
20.11.2015, 04:18
Ето тези неща никога няма да влязат в учебниците, или в масовата преса, защото най лесно е да манипулираш разкрачен народ. С единия крак в соца с другия крачи в бизнеса.

"През 45-годишното си съществуване комунистическият режим в България е фалирал два пъти - през 1960 и 1987 г., и още един път е бил на крачка от фалита през 1978 г. За да скрие първата катастрофа и да изплати част от натрупания необслужваем дълг към Съветския съюз, генералният секретар на Българската комунистическа партия (БКП) Тодор Живков еднолично и без да уведоми нито правителството, нито партийното ръководство, е продал на Москва стратегическия златен резерв на страната, натрупан до 9.ІХ.1944 г."
"През самата 1990 г. политическите наследници на Живков съобщиха официално за фалита на държавата, като тогавашният премиер Андрей Луканов обяви едностранно мораториум върху плащанията по външния дълг, който се оказа над 10 млрд. долара и за който българските граждани не подозираха."

Ето и линк http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2007/11/01/393669_sudeben_arhiv_razkriva_falitite_na_komunizm a/

Ще си позволя и един съвет към младите колеги. Оставете родителите си да живеят със своята носталгия по отминалата младост, която свързват със соца, направте така че и вие да се връщате един ден към своята младост и да казвате "Ето това аз съм го създал с труд и акъл." Дядовците ни мразеха комунизма, бащите ни го харесват, ние градим свой собствен живот.

КНЯЖЕСТВО БЪЛГАРИЯ (1878–1908)
Монета от 1лв
Ag 835/1000 Тегло – 5 г

ЦАРСТВО БЪЛГАРИЯ (1908–1916)
Монета от 1лв (1910г - 1916г)
Ag 835/1000 Тегло – 5 г

Монета от 1лв (1923г)
Al-Zn-Cu-сплав Тегло – 1.5 г

Монета от 20лв (1930г)
Аg 500/1000 Тегло – 10 г

Тоест, 1лв от 1978 струва почти колкото 20 лева от 1930. Я...някой се е заигривал с монетния двор.
Мога да ти покажа реалната стойност на 1лев през годините и да видиш кога как и кой е пипал, но нямам в момента толкова свободно време, че да го сметна на ръка. Това ми беше по-лесно и смятам, че ще ме разбереш.
Виж цифрите от твоя линк и погледни колко години са ни трябвали, че да стигнем 88-ма. Доколкото помня имаше проблем и 1987-ма се смяташе в дойче марки. Всичко това съм го смятал на ръка в университета, но кой да ги помни цифрите :D
А ако прочетеш цялата статия, то ще намериш, че в края на 80-те е имало 200 тона златен резерв. Миналата година е бил 40 тона. -> http://www.bolgari.net/todor_zhivkov_prodade_bylgarskiia_zlaten_rezerv_na _sssr-el-834.html
За соца не ми е жал, жал ми е за труда и живота на тези преди мен и че всичко е заграбено и занемарено. Ако дръпна чертата, сигурно ще съм на минус от соца, заради отнета земя, но пък и от царско 3-4-ма дядовци съм вътре и все доброволци. От демокрацията чакам резултатите, но мача е в първо полувреме.

Направо нова тема трябва да се направи, че много далеч отидохме от пчелите.

Ангел Йосифов
20.11.2015, 07:49
Абе те всички държави с по- голям от България!?

Къде отива добиваното злато(и не само) в България.Дали няма нещо общо с намаляването на дълга.......

iliew
20.11.2015, 12:26
Виж цифрите от твоя линк и погледни колко години са ни трябвали, че да стигнем 88-ма.

От 1988 до 1998, икономиката е над 90 % държавна, сравнение има смисъл да се прави след 2000. Та след 2000 ни трябваха 4 години за да достигнем БВП на 1988, а в следващите 10 постигнахме почти двойно по-висок.

Комунизма успява само в пчелния кошер и Китай. :) За второто не е сигурно.

Дамян Дамянов
20.11.2015, 16:24
От 1988 до 1998, икономиката е над 90 % държавна, сравнение има смисъл да се прави след 2000. Та след 2000 ни трябваха 4 години за да достигнем БВП на 1988, а в следващите 10 постигнахме почти двойно по-висок.

Комунизма успява само в пчелния кошер и Китай. :) За второто не е сигурно.

Съгласен :) Соца няма да се върне защото е неефективен, но в кошера е планова демокрация с лек вкус на соц :laughing:
Да, разрушихме къща и постоихме колиба, а после ни трябваха години, че да излеем отново основите.
Другите неща ще ти ги обясня на бира, че с кафето ще се задавиш :bigsmile:

ch.atanasov
20.11.2015, 16:43
Да, разрушихме къща и постоихме колиба, а после ни трябваха години, че да излеем отново основите.


В друг вариант :не може 50 години да бягаш в грешната посока ,после да хванеш вярната и да се чудиш защо хората са толкова напред.hi;

salash
20.11.2015, 20:21
Е дано тоя път да сме във вярната посока :)

Илиев
20.11.2015, 20:25
Тази година завод за полупроводници....догодина - за цели проводници!!!:laughing:

ch.atanasov
20.11.2015, 20:26
Е дано тоя път да сме във вярната посока :)

Е няма друг начин ,освен ако не се пръкне някой ленин ,дето вижда и чертае бъдещето .:bigsmile:

zapstojan
20.11.2015, 20:28
1991г. Освобождаване на цените. Свинско месо от 5лв./кг става 25лв./кг. /До тогава нямаше даже и сол по магазините. Всичко беше скрито от съответните другари и се даваха манимални количества, срещу купони, колкото да оцелее електората./ В същото време, от 0,97лв. за 1 долар, в новоизлюпените частни банки курса стана 12-14лв. за долар.
1992г. Долара стана 23лв.
1995г. Долара става 50лв., а малко по-късно същата година 70лв. за долар. /По месеци и дати не мога да уточня. Много време мина./
1996/97г. Долар 2000лв. / Прехода от максимума до фиксирането му на 2000лв. за 1 долар беше твърде кратък за да го отчитам. /
Всичко това беше в следствие на обирджийски схеми подобни на сегашната с КТБ, но тогава никой не спомена за източване на банки, а само за фалит / по неведоми причини свише /, не че сега има някакво развитие по въпроса с КТБ.
Казано по друг начин: При :Лява ръка десен джоб”- дясната ръка не реже лявата. Вместо това ОРГАНИЗИРАХА хиперинфлация / Цените на едро бяха по-високи от цените на дребно /
(изм.,ДВ,бр.38 от 1994 г.,бр.59 от 1995 г., бр.33 от 1996 г.,бр.16 и 44 от 1997 г.)
Месечен доход Данък
до 50000 лв. необлагаеми
от 50001 лв. до 60000 лв. 20 % за горницата над 50000 лв.
от 60001 лв. до 80000 лв. 2000 лв. + 22% за горницата над 60000 лв.
от 80001 лв. до 160000 лв. 6400 лв. + 24% за горницата над 80000 лв.
от 160001 лв. до 320000 лв. 25600 лв. + 28% за горницата над 160000 лв.
от 320001 лв. до 640000 лв. 70400 лв. + 32% за горницата над 320000 лв.
от 640001 лв. до 1280000 лв. 172800 лв.+ 36% за горницата над 640000 лв.
над 1280000 лв. 403200 лв. + 40% за горницата над 1280000 лв.

При 160 000 лв. което са 80 долара, плащаш данък 3,2 долара + 40 долара = 43,2 долара.
За теб остават 36,8долара.
Когато долара беше 50-70лв. Тази данъчна таблица се търпеше. Но при 2000лв./долар. ???
Преди падането на Виденов Иван Костов твърдеше, че всеки идиот може, да управлява като води до обедняване и го доказа през четири-годишното си управление. Горната данъчна таблица, непроменена през управлението на Костов /Вечна му политическа памет/, доведе до по-голямо обедняване от хиперинфлацията.

Гогол
20.11.2015, 20:29
Едно време хем ни доиха,хем хранехме,но поне за храненето получавахме.А сега само ни доят,доят,доят-28 пъти + един......
Ачка,хубаво е да уточним кой ни дои сега 28 +1 /февруари/ и 30+1 другите месеци на годината.Преди ,89 година давахме яко само на един,но и яко вземахме от него .Бяхме богопомазаните в СИВ / да го преведа за по–младите –Съюз за икономическа взаимопомощ/ в соц. лагера.Дори Г.Д.Р.–то нямаше тези привелегии/макар и да бяха лицето на соца пред Запада / които имахме ние.А сега само ни доят,както казваш ти ,ежедневно.А видят ли ни приведени на 90 градуса /а ние сме все така вече 26 години/ жална ни майка .Всеки който ни докопа .Путин не ни е виновен.''Каквото посееш ,това ще пожънеш .''

ch.atanasov
20.11.2015, 20:37
Колега ,давай напред ,стигни до момента ,когато при Иван Костов заплатата от 5 долара стана 100 долара.Ха Ха ха Иван Костов е толкова лош ,колкото е добър Тодор Живков.:laughing:

zapstojan
20.11.2015, 20:47
Колега ,давай напред ,стигни до момента ,когато при Иван Костов заплатата от 5 долара стана 100 долара.Ха Ха ха Иван Костов е толкова лош ,колкото е добър Тодор Живков.:laughing:

Данъците при Костов смъкваха 100те долара много. Не хваля Живков, а плюя на сегашната мафия ВКЛЮЧИТЕЛНО И КОСТОВ !!!

ch.atanasov
20.11.2015, 20:48
.Дори Г.Д.Р.–то нямаше тези привелегии/макар и да бяха лицето на соца пред Запада / които имахме ние.

Ей набори ,то и аз бях член на бкп ,ама я се събудете.Сънищата свършиха.Винаги сме били последната дупка на сив.Ама щом вярвате -вярвайте си.Наистина е много трудно за приемане ,че живота ти е минал в някаква измислена система и труда ти е отишъл на вятъра.

ch.atanasov
20.11.2015, 20:55
Данъците при Костов смъкваха 100те долара много. Не хваля Живков, а плюя на сегашната мафия ВКЛЮЧИТЕЛНО И КОСТОВ !!!

Завиждам ти ,аз още не съм измислил кой да плюя.Ако решиш да правиш революция най вече национализация ,свиркай на лични.:cool:

Mateev
20.11.2015, 21:09
Два-три дена ме нямаше (много работа) и гледам бая сте се разпалии. Та нека и аз да си кажа мнението по въпроса - все пак съм живял и в двете системи и доста добре познавам всички плюсове и минуси и на двете.

Та аз мисля, че най-голямата разлика мецду социализма (комунизма) и капитализма (пазарната икономика) е в това КОЙ ДВИЖИ ИКОНОМИКАТА. Политиците ги забравете - те са курви и в двете системи. Те са курви във всички обществено-икономически системи, които човешкото общество е пробвало. Според мене обаче е важно КОЙ ДВИЖИ ИКОНОМИКАТА. Икономиката е първична - тя е в състояние да промени политиката и го е правила много пъти в човешката история.

Та в социализма икономиката се движеше от ШУРОБАДЖАНАЩИНАТА. Директори на предприятия ставаха разни некадърници - разни "наши хора" - роднини, приятели, партийни членове, и всякакви други некадърници. В пазарната икономика ръководители на предприятия стават тези, КОИТО УСПЕЯТ ДА ГО ЗАВОЮВАТ ТОВА ПРАВО - със знания, опит, интелектуален потенциал, начин на разсъждение и т.н., в РЕАЛНА КОНКУРЕНЦИЯ с други себеподобни, драпащи към върха.

В социализма успяват само "наши" хора, но с дейноста си провалят обществото и икономиката като цяло.
В пазарната икономика всички имат НАИСТИНА РАВЕН СТАРТ И РАВЕН ШАНС, но успяват САМО НАЙ-ДОБРИТЕ. Те може и да забогатеят, с което си навличат зависта и омразата на всички останали, но обществото като цяло ПЕЧЕЛИ ОТ ТОВА, че икономиката се управлява от НАИСТИНА НАЙ-ДОБРИТЕ.

На практика през 20-ти век се проведе едно СЪСТЕЗАНИЕ на двете обществено-икономически системи. Ами победи ПО-ДОБРАТА. Говорим за системите като цяло - не говорим за отделния индивид, който в социализма може и да се е чувствувал по-добре, а сега по-зле, но това е негов личен проблем, а не проблем на обществото като цяло.

zapstojan
20.11.2015, 21:11
Ей набори ,то и аз бях член на бкп ,ама я се събудете.Сънищата свършиха.Винаги сме били последната дупка на сив.Ама щом вярвате -вярвайте си.Наистина е много трудно за приемане ,че живота ти е минал в някаква измислена система и труда ти е отишъл на вятъра.
Член на БКП /БСП/ и други не съм бил няма и да бъда, понеже съм неспособен да направя разлика м-у българска политическа партия и мафия. През 1989г. ходих до ГДР през Унгария и Чехословакия. В Унгария цените бяха високи. В чехия магазините бяха претъпкани със стока и чувах комнтари на български, че витрините са подредени като за изложба/ моето мнение беше същото, в същото време ако влезеш в магазина ще бъдеш единствения /в България опашките бяха задължителни/. Цените бяха ТРИ ПЪТИ по ниски от българските /пиша за хранителните магазини/. В ГДР цените бяха САМО ДВА пъти по- евтини от българските /Също визирам хранителните стоки, цените на другите стоки бяха съизмерими/. Не ми беше лесно да изляза. Може би защото не членувах в БКП, може би заради голямата екскурзия тогава, но най-вече заради безхаберната система властваща тогава.

zapstojan
20.11.2015, 21:15
Два-три дена ме нямаше (много работа) и гледам бая сте се разпалии. Та нека и аз да си кажа мнението по въпроса - все пак съм живял и в двете системи и доста добре познавам всички плюсове и минуси и на двете.

Та аз мисля, че най-голямата разлика мецду социализма (комунизма) и капитализма (пазарната икономика) е в това КОЙ ДВИЖИ ИКОНОМИКАТА. Политиците ги забравете - те са курви и в двете системи. Те са курви във всички обществено-икономически системи, които човешкото общество е пробвало. Според мене обаче е важно КОЙ ДВИЖИ ИКОНОМИКАТА. Икономиката е първична - тя е в състояние да промени политиката и го е правила много пъти в човешката история.

Та в социализма икономиката се движеше от ШУРОБАДЖАНАЩИНАТА. Директори на предприятия ставаха разни некадърници - разни "наши хора" - роднини, приятели, партийни членове, и всякакви други некадърници. В пазарната икономика ръководители на предприятия стават тези, КОИТО УСПЕЯТ ДА ГО ЗАВОЮВАТ ТОВА ПРАВО - със знания, опит, интелектуален потенциал, начин на разсъждение и т.н., в РЕАЛНА КОНКУРЕНЦИЯ с други себеподобни, драпащи към върха.

В социализма успяват само "наши" хора, но с дейноста си провалят обществото и икономиката като цяло.
В пазарната икономика всички имат НАИСТИНА РАВЕН СТАРТ И РАВЕН ШАНС, но успяват САМО НАЙ-ДОБРИТЕ. Те може и да забогатеят, с което си навличат зависта и омразата на всички останали, но обществото като цяло ПЕЧЕЛИ ОТ ТОВА, че икономиката се управлява от НАИСТИНА НАЙ-ДОБРИТЕ.

На практика през 20-ти век се проведе едно СЪСТЕЗАНИЕ на двете обществено-икономически системи. Ами победи ПО-ДОБРАТА. Говорим за системите като цяло - не говорим за отделния индивид, който в социализма може и да се е чувствувал по-добре, а сега по-зле, но това е негов личен проблем, а не проблем на обществото като цяло.

Къде се крие разликата м-у партийщина и шуробаджинащина щото съм късоглед и не я виждам?

ch.atanasov
20.11.2015, 21:19
В пазарната икономика всички имат НАИСТИНА РАВЕН СТАРТ И РАВЕН ШАНС, но успяват САМО НАЙ-ДОБРИТЕ.
.

Как се казва -конкуренция.Липсата и провали соца според мен.ХА Ха -тогава имаше социалистическо съревнование.

zapstojan
20.11.2015, 21:23
В България РАВЕН СТАРТ И РАВЕН ШАНС ???

ch.atanasov
20.11.2015, 21:25
Член на БКП /БСП/ и други не съм бил няма и да бъда, понеже съм неспособен да направя разлика м-у българска политическа партия и мафия. През 1989г. ходих до ГДР през Унгария и Чехословакия. В Унгария цените бяха високи. В чехия магазините бяха претъпкани със стока и чувах комнтари на български, че витрините са подредени като за изложба/ моето мнение беше същото, в същото време ако влезеш в магазина ще бъдеш единствения /в България опашките бяха задължителни/. Цените бяха ТРИ ПЪТИ по ниски от българските /пиша за хранителните магазини/. В ГДР цените бяха САМО ДВА пъти по- евтини от българските /Също визирам хранителните стоки, цените на другите стоки бяха съизмерими/. Не ми беше лесно да изляза. Може би защото не членувах в БКП, може би заради голямата екскурзия тогава, но най-вече заради безхаберната система властваща тогава.

Дано това което си видял и описваш ,да се прочете от така наречените бетонни глави .Макар ,че те умират ,но убежденията си не променят.Имах такъв в семейството.

Mateev
20.11.2015, 21:26
Докато има различни държави по света, ще продължава да има СЪСТЕЗАНИЕ МЕЖДУ ТЯХ с основен критерий за оценка на постиженията ИКОНОМИЧЕСКОТО БЛАГОПОЛУЧИЕ на поданиците на дадена държава.

Докато има различни държави по света, ще продължава да има ЗАВИСТ на поданиците на бедните държави към поданиците на богатите.

Зависта е ОСНОВНА ДВИЖЕЩА СИЛА НА ОБЩЕСТВОТО. Зависта движи емиграцията. Зависта създава и движи войните. Зависта е в основатата на всяка една "мотивация" на разните му там престъпни елементи на обществото - крадци, убийци, терористи и т.н. Всеки иска да постигне това, което са постигнали успелите, но не всеки е готов да заплати цената на този успех - саможертвата, упорития труд, дългогодишното образование и т.н.

Ако някога след 1 милиард години се оттървем от завистта, то тогава може би ще успеем да построим комунизма, който определено е най-добрия обществено икономически строй, но засега просто не сме дорасли до това ниво.

zapstojan
20.11.2015, 21:29
В България РАВЕН СТАРТ И РАВЕН ШАНС ???

За пазарна икономика е трудно да говорим.

ch.atanasov
20.11.2015, 21:31
ДА след 1 милиард години ,може и да го бъде комунизма.Блазе им.

Ivan Mankov
20.11.2015, 21:47
Ще го бъде Атанасов , ама на кой ще му пука !

Mateev
20.11.2015, 21:50
В България РАВЕН СТАРТ И РАВЕН ШАНС ???

За бъдещото поколение не знам, но сегашното поколение бизнесмени в България са се родили бедни като църковни мишки. Знам го по себе си и по повечето мои набори - колеги и приятели. Моите родители бяха изключително бедни в сравнение с тези на моите съученици и може би това ми е дало един много силен МОТИВАЦИОНЕН ФАКТОР. Късмета на моето поколение (60-ти набор) се състои в това, че в момента в който завършихме висшето си образование, точно в този момент дойде и пазарната икономика. Дето се казва - ние бяхме призвани да направим нещо ново в една девствена и неизучена територия - пазарната икономика. И ние просто се хвърлихме с главата надолу в необятното море и започнахме да се учим да плуваме.

Тогава по негово време всичко беше лесно. Каквото и да се захванеш - все се получаваше. Не ти трябваха пари - достатъчно беше човек да е малко по-активен и малко по-инициативен от останалите, и нещата му потръгваха по мед и масло. Всички тогава се учеха, но някои се учеха по-бързо от останалите. И успяха повече от останалите.

Та именно на това аз му казвам РАВЕН ШАНС. Всички бяхме бедни, всички бяхме с нулеви познания за това, което ни предстои. И всички запретнахме ръкави (кой повече, кой - по-малко) и започнахме да се учим да плуваме. И всъщност започнахме едно НОВО СЪСТЕЗАНИЕ С НОВИ ПРАВИЛА, и в това състезание някои успяха повече, а други - по-малко. Към днешна дата наблюдаваме състезателите кой докъде е стигнал. Състезанието обаче не е приключило и по всичко изглежда, че то ще се играе и в следващите 1000 години. Важното е обаче да се разбере, че все още ВСИЧКИ НОВИ СЪСТЕЗАТЕЛИ ИМАТ РАВЕН ШАНС. Да, някои от старите състезатели вече са много дръпнали напред, но нови състезатели все още се приемат. Все още никой не им забранява да излязат на пистата. Радвайте се и на това, защото в повечето държави по света нови състезатели ВЕЧЕ НЕ СЕ ПРИЕМАТ.

Ivan Mankov
20.11.2015, 21:52
Два-три дена ме нямаше (много работа) и гледам бая сте се разпалии. Та нека и аз да си кажа мнението по въпроса - все пак съм живял и в двете системи и доста добре познавам всички плюсове и минуси и на двете.

Та аз мисля, че най-голямата разлика мецду социализма (комунизма) и капитализма (пазарната икономика) е в това КОЙ ДВИЖИ ИКОНОМИКАТА. Политиците ги забравете - те са курви и в двете системи. Те са курви във всички обществено-икономически системи, които човешкото общество е пробвало. Според мене обаче е важно КОЙ ДВИЖИ ИКОНОМИКАТА. Икономиката е първична - тя е в състояние да промени политиката и го е правила много пъти в човешката история.

Та в социализма икономиката се движеше от ШУРОБАДЖАНАЩИНАТА. Директори на предприятия ставаха разни некадърници - разни "наши хора" - роднини, приятели, партийни членове, и всякакви други некадърници. В пазарната икономика ръководители на предприятия стават тези, КОИТО УСПЕЯТ ДА ГО ЗАВОЮВАТ ТОВА ПРАВО - със знания, опит, интелектуален потенциал, начин на разсъждение и т.н., в РЕАЛНА КОНКУРЕНЦИЯ с други себеподобни, драпащи към върха.

В социализма успяват само "наши" хора, но с дейноста си провалят обществото и икономиката като цяло.
В пазарната икономика всички имат НАИСТИНА РАВЕН СТАРТ И РАВЕН ШАНС, но успяват САМО НАЙ-ДОБРИТЕ. Те може и да забогатеят, с което си навличат зависта и омразата на всички останали, но обществото като цяло ПЕЧЕЛИ ОТ ТОВА, че икономиката се управлява от НАИСТИНА НАЙ-ДОБРИТЕ.

На практика през 20-ти век се проведе едно СЪСТЕЗАНИЕ на двете обществено-икономически системи. Ами победи ПО-ДОБРАТА. Говорим за системите като цяло - не говорим за отделния индивид, който в социализма може и да се е чувствувал по-добре, а сега по-зле, но това е негов личен проблем, а не проблем на обществото като цяло.

Матеев прав си ,ама до някъде ! Нека си погледнем двора ( държавицата) ами то си е същото ! То са баджанаци ,шурей ,братовчеди до 9-то коляно ,само да стане дума за обществени поръчки , обществени търгове ,някоя сладка административна службица и реда е.......... безкраен ! А по мое мнение голяма част от изброеното също движи икономиката ,но и лапа,лапа грешни парици : мои ,твои европейски !

zapstojan
20.11.2015, 21:57
Докато има различни държави по света, ще продължава да има СЪСТЕЗАНИЕ МЕЖДУ ТЯХ с основен критерий за оценка на постиженията ИКОНОМИЧЕСКОТО БЛАГОПОЛУЧИЕ на поданиците на дадена държава.

Докато има различни държави по света, ще продължава да има ЗАВИСТ на поданиците на бедните държави към поданиците на богатите.

Зависта е ОСНОВНА ДВИЖЕЩА СИЛА НА ОБЩЕСТВОТО. Зависта движи емиграцията. Зависта създава и движи войните. Зависта е в основатата на всяка една "мотивация" на разните му там престъпни елементи на обществото - крадци, убийци, терористи и т.н. Всеки иска да постигне това, което са постигнали успелите, но не всеки е готов да заплати цената на този успех - саможертвата, упорития труд, дългогодишното образование и т.н.

Ако някога след 1 милиард години се оттървем от завистта, то тогава може би ще успеем да построим комунизма, който определено е най-добрия обществено икономически строй, но засега просто не сме дорасли до това ниво.

Коя ще бъде движещата сила при комунизма, или това ще бъде края /върха / на развитието? Не влагам ирония. Интересно ми е.

ch.atanasov
20.11.2015, 22:04
Ще го бъде Атанасов , ама на кой ще му пука !

Еее как на кой .Феновете ще умрат спокойни ,като знаят какво ще се случи след 1 000 000 000 г.

Mateev
20.11.2015, 22:16
Матеев прав си ,ама до някъде ! Нека си погледнем двора ( държавицата) ами то си е същото ! То са баджанаци ,шурей ,братовчеди до 9-то коляно ,само да стане дума за обществени поръчки , обществени търгове ,някоя сладка административна службица и реда е.......... безкраен ! А по мое мнение голяма част от изброеното също движи икономиката ,но и лапа,лапа грешни парици : мои ,твои европейски !

Това е част от състезанието. Това са част от ПРАВИЛАТА НА НОВАТА ИГРА, някои от които са неписани и човек трябва да положи усилия, за да ги открие. Никой не ни е обещавал, че новата игра ще е по-лесна. Може би е малко по-справедлива (за някои), но може още много да се желае.

Като цяло човек трябва да осъзнае едно нещо - че независимо в какъв обществено-икономически строй живее, ВИНАГИ ЩЕ ИМА КОНКУРЕНЦИЯ между отделните хора. Винаги някой ще живее по-добре, а друг - по-зле. Винаги някой ще е по-добър в състезанието, а друг - по-лош. Няма как всички да са равни - такова нещо няма да се случи и след 1000 милиарда години. Това е пряко следствие от теорията на вероятностите и от нормалното (гаусовото) разпределение, което от време на време ви го напомням в този форум.

Та ако искате да сте по-добре от останалите - ами просто положете малко повече усилия от тях. В началото е трудно, но после става навик ..... и дори след време доставя удоволствие ......

Mateev
20.11.2015, 22:21
Коя ще бъде движещата сила при комунизма, или това ще бъде края /върха / на развитието? Не влагам ирония. Интересно ми е.

Дори и при комунизма ще има някаква йерархия в обществото. Някои ще са по-големи комунисти от останалите. :)

За отделния индивид нещата няма да се променят - състезанието пак ще си остане, но с други правила. Може би няма да е за пари, а например за власт, уважение в обществото, правото да бъдете избран за командир на междугалактически космически кораб и т.н.

Докато има ограничени ресурси за нещо (а такива винаги ще има), дотогава ще има неравенство в обществото и някои ще получават повече от дефицитното нещо, а други - по-малко. И състезанието ще продължава .......
А щом има състезание, значи има победители и губещи. И губещите винаги ще са недоволни, което ще създава завист, интриги, и техните преки последствия - престъпност, тероризъм и всичко останало - такива, каквито ги познавате и към днешна дата.

delta.e
20.11.2015, 22:33
На 12 октомври написах , че париците са опапани предварително .
Сега , някои се редят на опашка .
Момчета , няма следварително.

Гогол
20.11.2015, 22:47
Ей набори ,то и аз бях член на бкп ,ама я се събудете.Сънищата свършиха.Винаги сме били последната дупка на сив.Ама щом вярвате -вярвайте си.Наистина е много трудно за приемане ,че живота ти е минал в някаква измислена система и труда ти е отишъл на вятъра.
НИКОГА НЕ СЪМ БИЛ ЧЛЕН НА Б.К.П.–то ,поради простата причина ,че родителите ми фигурираха в статистиката на ''Народната власт'' като врагове на народа.Ти караш наборите си по партия да се събудят сега, с 26 години закъснение.А ти кога се събуди? 90 ,91 , или 95 година ? Кога прозря че нямаш келепир от Б.К.П.–то/ БСП–то/ ? Грешиш че сънищата са свършили .От 26 години са започнали розовите сънища за българина кандидат–демократ ,кандидат–европееца/макар че той е в Европата от 1334години/ и много от тези ,които сега му диктуват кога да кихне или пръдне ,не са били и загатнати като нации .Моят труд не е отишъл на вятъра ,защото не съм робувал на илюзии . Живота ми е бил борба, дори и сега .Ако ти си мислел, че си имал привелигеровано положение спрямо другите,като член наБ.К.П.–то,си е за твоя сметка .Наистина можеш да съжаляваш ,че труда ти е отишъл на вятъра да се доказваш пред ППО че си лоялен към майката –партия .А колкото до наборството, не ми се вярва много ,но ако си от времето на ''БEРЙОЗКА'' И СИ ХОДИЛ ТАМ ДА СИ ПИЕШ ''Столичная '' ,може и да сме набори .А сега наздраве с домашната .Няма по–добра от нея.

zapstojan
20.11.2015, 22:48
Дори и при комунизма ще има някаква йерархия в обществото. Някои ще са по-големи комунисти от останалите. :)

За отделния индивид нещата няма да се променят - състезанието пак ще си остане, но с други правила. Може би няма да е за пари, а например за власт, уважение в обществото, правото да бъдете избран за командир на междугалактически космически кораб и т.н.

Докато има ограничени ресурси за нещо (а такива винаги ще има), дотогава ще има неравенство в обществото и някои ще получават повече от дефицитното нещо, а други - по-малко. И състезанието ще продължава .......
А щом има състезание, значи има победители и губещи. И губещите винаги ще са недоволни, което ще създава завист, интриги, и техните преки последствия - престъпност, тероризъм и всичко останало - такива, каквито ги познавате и към днешна дата.

Не ми звучи изчерпателно, но ти благодаря за отговора. Все пак не можем да знаем в подробности как ще стоят нещата след 1 000 000 години.

ch.atanasov
20.11.2015, 22:59
НИКОГА НЕ СЪМ БИЛ ЧЛЕН НА Б.К.П.–то ,поради простата причина ,че родителите ми фигурираха в статистиката на ''Народната власт'' като врагове на народа.Ти караш наборите си по партия да се събудят сега, с 26 години закъснение.А ти кога се събуди? 90 ,91 , или 95 година ? Кога прозря че нямаш келепир от Б.К.П.–то/ БСП–то/ ? Грешиш че сънищата са свършили .От 26 години са започнали розовите сънища за българина кандидат–демократ ,кандидат–европееца/макар че той е в Европата от 1334години/ и много от тези ,които сега му диктуват кога да кихне или пръдне ,не са били и загатнати като нации .Моят труд не е отишъл на вятъра ,защото не съм робувал на илюзии . Живота ми е бил борба, дори и сега .Ако ти си мислел, че си имал привелигеровано положение спрямо другите,като член наБ.К.П.–то,си е за твоя сметка .Наистина можеш да съжаляваш ,че труда ти е отишъл на вятъра да се доказваш пред ППО че си лоялен към майката –партия .А колкото до наборството, не ми се вярва много ,но ако си от времето на ''БEРЙОЗКА'' И СИ ХОДИЛ ТАМ ДА СИ ПИЕШ ''Столичная '' ,може и да сме набори .А сега наздраве с домашната .Няма по–добра от нея.
Наздраве ,ако се чувстваш обиден -извинявай.Доста съм търкал стълбите към Берьозка ,но аз пиех Поморие с кола.Сега се сещам ,че нямаше много места където ,можеше да се отиде .

Гогол
20.11.2015, 23:44
Наздраве ,ако се чувстваш обиден -извинявай.Доста съм търкал стълбите към Берьозка ,но аз пиех Поморие с кола.Сега се сещам ,че нямаше много места където ,можеше да се отиде .
Малко уточнение –в заведението се влизаше директно от улицата ,без стълби.Предлагаха се само руски алкохолни питиета и различни марки уиски .Български не се предлагаха .Наборството отпада .Малък си .Коя ли година си си пил Поморието с количката ? Напротив,в Бургас имаше толкова много места да седнеш и да си пиеш питието.Ако тръгнеше от гарата по Александровска ,по 50 мл. да чукваш във всяко заведение,докато стигнеш до паметника ще си мъртво пиян .Да не говорим пък за сегашната Богориди .Може да си бил примерен комсомолец тогава и затова да си останал с впечатлението ,че няма местенца за разтоварване.

srg
21.11.2015, 05:23
Отпечатъка на соца върху поколението. Интересно че срещам доста млади хора с много добри " спомени" за него . Има добри разказвачи явно.
Между другото СИВ е Съвет за ИВ.

m_pchelari
21.11.2015, 08:15
Добро утро на всички.
Понеже темата се развива мисля, че ще ви е интересно да споделя една актуална информация. Ако сте чули вчера БТК се купи от един заможен българин за 730 млн. евро.
Казва се Спас Русев. Ето кой е той:

http://frognews.bg/news_58424/Stroiteli_na_kapitalizma_Spas_Rusev_–_ot_s_Galab nik_do_London/

Дамян Дамянов
21.11.2015, 08:24
Разрешете да доложа


https://www.youtube.com/watch?v=rr8JVbKyrPk

ch.atanasov
21.11.2015, 08:35
Малко уточнение –в заведението се влизаше директно от улицата ,без стълби.Предлагаха се само руски алкохолни питиета и различни марки уиски .Български не се предлагаха .Наборството отпада .Малък си .Коя ли година си си пил Поморието с количката ? Напротив,в Бургас имаше толкова много места да седнеш и да си пиеш питието.Ако тръгнеше от гарата по Александровска ,по 50 мл. да чукваш във всяко заведение,докато стигнеш до паметника ще си мъртво пиян .Да не говорим пък за сегашната Богориди .Може да си бил примерен комсомолец тогава и затова да си останал с впечатлението ,че няма местенца за разтоварване.
Е добре бате. Щом не искаш да сме набори ок.Навярно си учил в Бургас ,а аз тук съм израснал.Няма защо да ме изпитваш .За уточненията -ти си влизал в барчето на първия етаж в дясно ,там беше скъпо за мен.Сладкарница Берьозка / мисля че така пишеше отвън към улицата въпреки че имаше алкохол/ беше на втория етаж.Да бях беден комсомолец и не ходех по кръчми но ги помня по ул- Първи май .Помня и сградите на мястото на хотел България. Ходехме по барчета /така им казвахме тогава/ ,защото сервираха алкохол.Най -често пиехме вермут или кафе ,за толкова стигаха парите ,тогава -1973г. Имаше едно в морското казино ,там бил ли си.

zapstojan
21.11.2015, 08:38
Отпечатъка на соца върху поколението. Интересно че срещам доста млади хора с много добри " спомени" за него . Има добри разказвачи явно.
Между другото СИВ е Съвет за ИВ.

В профила ми само броя кошери и региона са верни. Иначе съм 61-ви набор

Дамян Дамянов
21.11.2015, 11:26
Български рицари тамплиери. По двама на кон, обвиняват ги в предателство и измъчват - прилики?

5384
Баба и дядо на един кон, но важното е знамето да е горе.
Варна, Христо Смирненски, преди 5мин

бат тянко
21.11.2015, 11:49
Брях Дамянич, къдя са им копията ?

Гогол
21.11.2015, 19:26
.Навярно си учил в Бургас ,а аз тук съм израснал.Няма защо да ме изпитваш .
Работех по принуда,после ми хареса града,хората,морето.Когато омекнаха изискванията записах и ВХТИ .Ако ти си израснал в този прекрасен град ,за мен бяха най –хубавите ми 10–15 години от младите години.Не те изпитвам ,но леко саркастичната интонация ме накара да те провокирам.А в твоите постове винаги преобладава тази интонация.Ако трябва ще ти обясня по–обстойно,но мисля че ме разбираш .

Гогол
21.11.2015, 23:14
Между другото СИВ е Съвет за ИВ.
Все тая .Ние ,аполитичните не се интересувахме от точния прочит на абревиатурите на соц .съкращенията.Важното беше утре да си кажем ''Здравей'' и '' Работиш ли ?'' .Тъй като ти се занимаваш с електроника и физичните закони са ти ясни,надявам се ,ще ти го обясня с една чуждица в бъл. език –пълен хистерезис.

srg
22.11.2015, 03:09
Изглежда нямам интелектуалния ти потенциал да го разбера този "пълен хистерезис".

бат тянко
22.11.2015, 19:16
Щели били да забраняват от догодина да се отопляваме на дърва и въглища за да дишаме по-чист въздух.Ами, че то както е тръгнало то нито дърва ще има кой да гори нито въздух да диша.Кой ни караше да влизаме у тая Европа?

ch.atanasov
22.11.2015, 19:30
Кой ни караше да влизаме у тая Европа?

Е как кой- някой тъпанар.По -добре беше у Сибир.Там дърва колкото щеш.crying;

бат тянко
22.11.2015, 20:09
Ами, ако не е късно да им покажем среден пръст! После да махнем визите за руснаци,турци и китайци и България ще стане перла на балканите!

Илиев
22.11.2015, 20:16
....и после пускаме четирите малки реактора на Коздолуй!!!...и на оная кривоУстата ще и се спука жлъчката!:laughing:

Ivan Mankov
22.11.2015, 20:24
Щели били да забраняват от догодина да се отопляваме на дърва и въглища за да дишаме по-чист въздух.Ами, че то както е тръгнало то нито дърва ще има кой да гори нито въздух да диша.Кой ни караше да влизаме у тая Европа?

Спокойно Бат Тянко ,тя Европата ни даде такава "Жега " (велик филм) , че не ни трябват ,нито дърва, нито въглища ,а пък и ни най-малко атом !!!!
Повече от явно е ,че тези които останахме сме слънчеви същества : поне докато ни издържат батериите!:bigsmile: :tres:

ch.atanasov
22.11.2015, 20:33
Повече от явно е ,че тези които останахме сме слънчеви същества : поне докато издържат батериите:tres:

Напротив ,останахме защото не ни работят батериите.Аве то там много кофти ,пък повечето завързаха.

бат тянко
22.11.2015, 20:35
Веднъж цепих дърва пред къщи и мина едно семейство германци.Мъжът се спря и ме пита дали дървата са fresh?Аз му викам пресни са бе, не виждаш ли че катеричките още щъкат по тях,а птичките гнезда свиват.Оня направи една физиономия все едно е в Африка и отмина.Те горят стари дърва-на 2,3 години.На ти сега екология и демагогия в едно-пълна къща с к.....и/политици/, а народа няма пари!

ch.atanasov
22.11.2015, 20:41
, а народа няма пари!

Хайде сега ще се лъжем.Ами той Българина винаги е бил факир-300лв. взема ,а харчи 600лв.Те затова и винетки ще растат и цени по казани ,и др. и др.

бат тянко
22.11.2015, 20:49
Много хора едвам свързват двата края-не ги игнорирай! Те са на ръба, а иначе щом има брашно-нема страшно!

Pavel_Bs
22.11.2015, 21:33
Всеки човек има потенциал,въпроса е колко надълбоко го е затрупал... и дали му се търси.

ch.atanasov
22.11.2015, 21:46
Всеки човек има потенциал,въпроса е колко надълбоко го е затрупал... и дали му се търси.

Всичко зависи от глада.За него съм чувал ,че е по-силен от тока.:bigsmile:

siko13
24.11.2015, 10:12
Нали ти казах, мога да съдя по учебниците и по информацията която е стигнала до мен.


Каква възможност си нямал, а сега имаш? 100 HD канала?

Бях си решил да не пиша по тази тема, но това ми дойде малко в повече. Наистина който не е живял в ония времена няма как да разбере за какво иде реч. Само с една думичка ще отговоря на въпроса какво си нямал - СВОБОДА.

Aranis
24.11.2015, 10:17
Само с една думичка ще отговоря на въпроса какво си нямал - СВОБОДА.

Хахахахаха, а сега я имаш ли?!?!

siko13
24.11.2015, 10:45
Хахахахаха, а сега я имаш ли?!?!

Явно е безмислено да споря.
Само ще напиша финала на един много стар виц, защото само това съм запомнил от него. Спорили американеца и руснака кой е по по най и накрая американеца казал „Аз пък мога да отида пред Белия дом, да го извадя и да се облекча.” а руснака казал „И аз мога да отида на Червения площад и да се облекча, само, че без да го вадя.”

ch.atanasov
24.11.2015, 11:05
"Аз трудно мога да си представя каква може да е „личната свобода“ при безработния, който ходи гладен и не намира приложение на своя труд. Истинска свобода има

само там, където е унищожена експлоатацията, където няма потискане на едни хора от други, където няма безработица и нищета, където човек не трепери за това, че утре мо

же да загуби работата, жилището, хляба си. Само в такова общество е възможна истинска, а не книжна, лична и всякаква друга свобода.“

Това е от другаря ви сталин.Явно всеки си има негова свобода.

Дамян Дамянов
24.11.2015, 20:55
Най-мръсната дума :)
Моля, преди да пишете...вкарайте една ракия. Ракията помага за преглъщане на темата.
Уважавайте чуждите възгледи!

ch.atanasov
24.11.2015, 21:05
Най-мръсната дума :)

Извинявай ,но не уцели подходящо име.Можеше да е : носталгия по миналото , за и против успехите на соца .За сегашната политика ,ако не сме наясно поне сме очевидци и не можем да се лъжем.

Дамян Дамянов
24.11.2015, 21:13
Извинявай ,но не уцели подходящо име.Можеше да е : носталгия по миналото , за и против успехите на соца .За сегашната политика ,ако не сме наясно поне сме очевидци и не можем да се лъжем.

На мен ми е интересна политиката от времето, когато соца е бил влажен поглед в очите на пра-пра-пра дядото на Карл Маркс.
Ще чопля и османската империя, но след време. Там има много интересен подход на управление. Само да не ме обвинят за национален предател, че после върви обяснявай, че се интересуваш от научна гледна точка.
Телевизора ми работи само на History, Discovery, Explorer, NatGeo...

ch.atanasov
24.11.2015, 21:16
На мен ми е интересна политиката от времето, когато соца е бил влажен поглед в очите на пра-пра-пра дядото на Карл Маркс.
Ще чопля и османската империя, но след време. Там има много интересен подход на управление. Само да не ме обвинят за национален предател, че после върви обяснявай, че се интересуваш от научна гледна точка.

Ееее ,ти пък се върна чак при римляните.Почни от 1878г.

Дамян Дамянов
24.11.2015, 21:21
Ееее ,ти пък се върна чак при римляните.Почни от 1878г.

При римляните сме били доста богопомазани :laughing: и на нас е гледано много различно. Свидетелства за това са храмовете, които са посещавани от римски императори и има доказателства черно на бяло. А за виното в огъня и императорите...вярвам си чувал.
Там също има много интересна форма на управление и политика, която напомня малко на османската.
Монетите намерени на наша територия доказват и пътя на парите и стоките, но едно по едно...

За домашно: Сингапур : България - разлики или сравнителен анализ

ch.atanasov
24.11.2015, 21:32
За домашно: Сингапур : България - разлики или сравнителен анализ

България е велика ,в Сингапур ходят още по дърветата.:laughing:

Дамян Дамянов
24.11.2015, 21:44
България е велика ,в Сингапур ходят още по дърветата.:laughing:

Честно да ти кажа... мисля, че Сингапур има по-малко дървета от България. :laughing:

Mateev
24.11.2015, 23:54
Бях си решил да не пиша по тази тема, но това ми дойде малко в повече. Наистина който не е живял в ония времена няма как да разбере за какво иде реч. Само с една думичка ще отговоря на въпроса какво си нямал - СВОБОДА.

Дай ми определение за думичката СВОБОДА. Защото когато ти живееш на една планета с още 7 милиарда човека, няма как да имаш ПЪЛНАТА СВОБОДА да правиш каквото си искаш. Винаги ще трябва да се съобразяваш и с останалите, още повече, че част от тях ще мислят РАЗЛИЧНО ОТ ТЕБЕ.

С две думи - ПЪЛНА СВОБОДА НИКОГА НЯМА ДА ИМАШ !!!

Та да се върнем на въпроса - какво разбираш под думичката СВОБОДА? Каква свобода ти е ограничавал социализма, каква свобода ти ограничава сегашния обществено-икономически строй и какъв е твоят идеал за ИСТИНСКА СВОБОДА?

siko13
25.11.2015, 09:41
Не съм свикнал да изпадам в обяснителен режим, но за да ме разберат колегите които искат да ме разберат ще дам едно определение за свобода което не съм измислил аз но ми харесва.
„Та що е свобода? Кой е свободен? – Който съзнателно и драговолно ограничава рамките на своите лични желания, произволни щения и интереси, щом те почнат да пречат на желанията и интересите на другите, т.е. който драговолно ограничава своята лична свобода, за да осигури свободата на обществото. Да, самоограничение съзнателно и драговолно. Не по закон, не по външна принуда, а доброволно. Това е вътрешна свобода, която е предпоставка за външната. Това е свободата на силните духом личности. Свобода, която по своята същност прави излишни ударите на закона. Такава свобода е духовна ценност, която чрез писаните закони на парламентите не се добива.Такава велика свобода е психологическо чудо само на нравственото възпитание, започнато още от детските години на утрешния човек и гражданин.”
Това определение за свобода е дадено през 1932г. Жалко е, че след 45 години промиване на мозъци, сега дори не можем да разберем какво е свобода, кога я има и кога не.

Mateev
25.11.2015, 10:35
Добре - чухме твоето мнение и то е много възвишено. Сега си представи още 7 милиарда други мнения, някой от които хич няма да ти харесат. Например свободата за циганите е да бъдат оставени да крадат колкото си искат и каквото си поискат. Свободата за терористите е да трепят наред. Свободата за изнасилвачите е да изчукват която жена си поискат. Да продължавам ли?

Ясно е, че за да може да функционира едно общество, някой трябва ДА ОГРАНИЧИ СВОБОДАТА на неговите членове до някакво разумно ниво. И тази ограничена свобода трябва да се разпише в закони, за да може всички да я спазват. И в различните общества съобразно разбиранията си са били ограничавани различни свободи. И тука възниква тънкия момент - по голямата свобода води ли до нещо по-добро за обществото като цяло? Например свободата да напускаш границата и да работиш и живееш в чужбина. По-рано я нямахме тази свобода, а сега я имаме. И до какво добро доведе тя? Зад граница избягаха над 2 милиона човека. Избяга младежта, избяга и интелектуалния потенциал на страната. Хубава свобода, но в края на краищата тя ще доведе до загиване на Българската държава. Деца Българи се раждат все по-малко и по-малко. Етносите постепенно ще ни превземат. Държавата харчи луди пари за да образова специалисти, които после бягат зад граница за по-добри заплати. Замисляли сте се за това колко струва един добър доктор или един добър инжинер на държавата? Например от 10 000 човека висше образование получават само 1000, от които само 100 стават добри в професията си, от които само 10 стават експерти. И тези 10 или 100 от най-добрите бягат зад границата. Но за да произведе тези 10 суперспециалисти държавата е похарчила пари за 10 000 човека, и тези пари ние ги подаряваме на някоя западна държава, помагайки и да стане по-високотехнологична и по-напреднала в своето развитие. И тези пари ги плащаме ние - Българския народ. Плащаме си, за да бъдем унищожени демографски, интелектуално и технологично от други държави и други етноси.

А сега ми кажете свободата да се бяга зад граница полезна ли е за обществото (Българската държава) или не?

Да започна ли да разказвам и за други свободи, които ги получихме? Наистина ли тези свободи ще доведат до нещо по-добро за нашите деца и внуци? На тези въпроси аз също съм разколебан и също не мога да намеря верния отговор.

tsc1
25.11.2015, 11:40
Свободата трябва да се разглежда не като философско понятие, а като елемент на функциите на държавата. А функциите на една държава са предимно ограничителни и репресивни.
Една от тези важни функции, която лежи в основата на всяка държава е да осъществява баланс между свободите на своите граждани и тяхната сигурност в цялото многообразие на проявленията и.
Да, при соца нямахме свободите за неограничени пътувания и емиграция, за изказвания срещу партията-държава и нейните ръководители, правото на свободна стопанска инициатива, правото на свободно заселване (например в София) и доста още неща. Но имахме сигурността, че ще имаме работа, че децата ни ще завършат училища и университети безплатно, че ще бъдем лекувани без да даваме огромни суми срещу съмнителна компетентност, че живеем в една сравнително сигурна среда, без риска да бъдем нападнати на улицата или в дома си, че ще си получим накрая след трудовата си дейност достатъчна пенсия, за да живеем не богато, но човешки. В тогавашната държава това беше баланса "свобода-сигурност". Сега имаме онези липсващи ни свободи, но ни липсва онази сигурност в настоящето и бъдещето. Нима сега важи онова възвишено определение за свобода от поста ти siko 13? И кое иска повече обикновения човек, а не възвишения поет или гениалния специалист - повече свобода или повече сигурност?

ch.atanasov
25.11.2015, 12:55
Например свободата да напускаш границата и да работиш и живееш в чужбина. По-рано я нямахме тази свобода, а сега я имаме. И до какво добро доведе тя? Зад граница избягаха над 2 милиона човека. Избяга младежта, избяга и интелектуалния потенциал на страната. Хубава свобода, но в края на краищата тя ще доведе до загиване на Българската държава..

А сега ми кажете свободата да се бяга зад граница полезна ли е за обществото (Българската държава) или не?

.
За свободата ви цитирах чичо ви сталин.Нямам капацитет да споря що е това свобода ,но ще се радвам да ви чета /имам предвид и следващия пост/ разсъжденията и обясненията. Та Матеев ,след като Българина беше оставен с две голи ръце /системата национализира всичко/ и тези ръце никой не ги искаше ,защото икономиката фалира,какво трябваше да направят част от хората? Да умрат от глад ,но да се запази нацията .След краха на соца нямаше с какво да са полезни на обществото.За специалистите -мнението ми е ,че всеки трябва сам да си плати образованието.Безплатното образование е грешка от друго време ,но няма кой да я поправи ,защото не му стиска.Затова ще е пълно с безработни вишисти.

ch.atanasov
25.11.2015, 13:07
[QUOTE=tsc1;77016]
. Но имахме сигурността, че ще имаме работа, че децата ни ще завършат училища и университети безплатно, че ще бъдем лекувани без да даваме огромни суми срещу съмнителна компетентност, че живеем в една сравнително сигурна среда, без риска да бъдем нападнати на улицата или в дома си, че ще си получим накрая след трудовата си дейност достатъчна пенсия, за да живеем не богато, но човешки. QUOTE]

Тази сигурност се оказа голяма заблуда.По-точно някои я позваха но за чия сметка.Къде отиде сигурноста за поколението ,което посрешна краха на соца / т.н. промяна/ на работните си места? Моля съобразявайте се с умсвения ми багаж и не пишете много дълги и със сложни думи постинги.

tsc1
25.11.2015, 14:10
....
Тази сигурност се оказа голяма заблуда.По-точно някои я позваха но за чия сметка.Къде отиде сигурноста за поколението ,което посрешна краха на соца / т.н. промяна/ на работните си места? Моля съобразявайте се с умсвения ми багаж и не пишете много дълги и със сложни думи постинги.
Докато системата работеше, работеше и този баланс между свобода и сигурност. Сега системата е друга, респективно друг е баланса.
PS. Ако четенето на дълги постинги със сложни думи те затруднява - не ги чети! Това може сериозно да увреди малкото останали здрави мозъчни гънки в мозъка и да предизвика загуба на равновесие, световъртеж и гадене.

6iva4a
25.11.2015, 14:18
На мен ми е интересна политиката от времето, когато соца е бил влажен поглед в очите на пра-пра-пра дядото на Карл Маркс. Ще чопля и османската империя, но след време. Там има много интересен подход на управление. Само да не ме обвинят за национален предател, че после върви обяснявай, че се интересуваш от научна гледна точка. Телевизора ми работи само на History, Discovery, Explorer, NatGeo... Моя съвет е да започнеш от периода на османското нашествие в Европа(целия процес), ще трябва доста да поровиш и за руско-турските войни, Българската екзархия, ще трябва да поровиш и защо всички или поне повечето от Българските революционери са били против заигравките с Русия и стигаш до "Горяните" и Студената война. Но забрави за официалните учебници и справочници, там нещата са селектирани и филтрирани. Сега поне има нет и нещата са малко по-лесни.

ПП на мен тази насока, както и мноого литература ми я подаде близък роднина през далечната 1984-5г, който беше завършил история и работеше "История на БКП" или нещо подобно.

ch.atanasov
25.11.2015, 15:54
Докато системата работеше, работеше и този баланс между свобода и сигурност. Сега системата е друга, респективно друг е баланса.
PS. Ако четенето на дълги постинги със сложни думи те затруднява - не ги чети! Това може сериозно да увреди малкото останали здрави мозъчни гънки в мозъка и да предизвика загуба на равновесие, световъртеж и гадене.
Е ,ти направо ме отписа ,още малко и свещ ще ми запалиш.По-добре ,че не си се спуснал да ми обясняваш .Теб те знам ,сетих се как ми скочи за трудовите лагери.

tsc1
25.11.2015, 16:01
Е ,ти направо ме отписа ,още малко и свещ ще ми запалиш.По-добре ,че не си се спуснал да ми обясняваш .Теб те знам ,сетих се как ми скочи за трудовите лагери.
Пошегувах се разбира се, че приказката отиде много на сериозно!:laughing:

ves
25.11.2015, 17:02
Докато системата работеше, работеше и този баланс между свобода и сигурност. Сега системата е друга, респективно друг е баланса. PS. Ако четенето на дълги постинги със сложни думи те затруднява - не ги чети! Това може сериозно да увреди малкото останали здрави мозъчни гънки в мозъка и да предизвика загуба на равновесие, световъртеж и гадене.
И колко време поработи системата. Чърчил е казал, че комунизма свършва, когато свършат чуждите пари. Когато са ни окупирали руснаците България е имала шестата най-силна икономика в Европа. За 45 години парите свършиха и системата рухна (реално парите са свършили много по-бързо, но това е друга тема). В Русия комунизма е просъществувал по-дълго само заради природните им богатсва под земята, които продават на враговете. Като им се вдигне цената почват да дрънкат оръжие и да се правят на велики. Като им падне цената - глад и мизерия. Спрат ли да им ги купуват - GAME OVER.

tsc1
25.11.2015, 17:22
И колко време поработи системата. Чърчил е казал, че комунизма свършва, когато свършат чуждите пари. Когато са ни окупирали руснаците България е имала шестата най-силна икономика в Европа. За 45 години парите свършиха и системата рухна (реално парите са свършили много по-бързо, но това е друга тема). В Русия комунизма е просъществувал по-дълго само заради природните им богатсва под земята, които продават на враговете. Като им се вдигне цената почват да дрънкат оръжие и да се правят на велики. Като им падне цената - глад и мизерия. Спрат ли да им ги купуват - GAME OVER.

Факт е! Спор няма. Спора е за свободата и нейния баланс. Всъщност истината е проста - най-свободен е този, който държи най-дебелата и дълга тояга. Още Сервантес го е казал: "Свободата Санчо е на върха на моето копие!"

Илиев
25.11.2015, 17:51
"България е имала шестата най-силна икономика в Европа"!!!!!!!!!!!!!!!!...да не е печатна грешка нещо?........66-тата по-правдоподобна ми звучи...или 6-тата на Балканите да не е??

Ангел Йосифов
25.11.2015, 17:57
Да.Българският лев е бил желана валута,макар и за кратко....

delta.e
25.11.2015, 18:08
Да.Българският лев е бил желана валута,макар и за кратко....

Да , но през 1908 .

delta.e
25.11.2015, 18:13
[QUOTE=Илиев;77046]"България е имала шестата най-силна икономика в Европа"!!!!!!!!!!!!!!!!...да не е печатна грешка нещо?........66-тата по-правдоподобна ми звучи...или 6-тата на Балканите да не е??[/QUOTE

1939 България е на предпоследно място в Европа !?!? След нас е Албания.
Сега сме последни.
Изводите са ваши.

delta.e
25.11.2015, 18:24
През 1934 е създадена Балканската Антанта .
Всички наши съседи против България.
Един съюзник - Албания.
Изводи си правете .
Влязохте ми в кръвната група .

ch.atanasov
25.11.2015, 18:33
.

Влязохте ми в кръвната група .

КПСС -БКП ,КПСС- БКП КПСС-БКП ..........УРАааааааа!

delta.e
25.11.2015, 19:19
КПСС -БКП ,КПСС- БКП КПСС-БКП ..........УРАааааааа!


Аз съм българин ! Това го запомни Атанасов .

Христо Димитров
25.11.2015, 19:24
[QUOTE=Илиев;77046]"България е имала шестата най-силна икономика в Европа"!!!!!!!!!!!!!!!!...да не е печатна грешка нещо?........66-тата по-правдоподобна ми звучи...или 6-тата на Балканите да не е??[/QUOTE

1939 България е на предпоследно място в Европа !?!? След нас е Албания.
Сега сме последни.
Изводите са ваши.



Който е чел стопанска история на България знае,че за периода 1912(Балканската война) и Първата световна война(1917-1918г.)България,въпреки,че 90% от работещото мъжко население е било мобилизирано заради войните,сме имали ръст в основни отрасли като земеделие и селско стопанство.Това са исторически факти.И наистина сме учили на земеделие силни аграрни страни като Холандия примерно.Но впоследствие комунистите решават,че ни е по-изгодно да се превърнем от аграрна в промишлена страна,внасяйки суровина от Русия ....
Мисълта ми беше,че нещата се влошават след 80-те години,дори и по време на комунизма сме имали доста добра икономика......
В момента обаче разрухата е пълна в почти всички отрасли,а и нещата не виждам как ще се променят,като индикациите са за пълен застой.

ch.atanasov
25.11.2015, 19:29
Аз съм българин ! Това го запомни Атанасов .

Да ве -знам че си Българин не се пали.Приветствах те с този лозунг ,защото очаквам да ни информираш за успехите след 44г.

delta.e
25.11.2015, 19:47
Научи книжовният език и тогава пиши комсомолецо .
Наборче , от годините не бягай . Те са твои .

ch.atanasov
25.11.2015, 19:50
Научи книжовният език и тогава пиши комсомолецо .
Наборче , от годините не бягай . Те са твои .

Не спами ,придържай се към темата.Spam;:laughing:

delta.e
25.11.2015, 19:58
Дъртия Комсомолец и плакати вдига .

ch.atanasov
25.11.2015, 20:01
Дъртия Комсомолец и плакати вдига .

Като събереш една торба червени ръчички и съответно червен картон ,да не се чудиш откъде ти е дошло.:tres:

vanHanegem
25.11.2015, 20:07
Като събереш една торба червени ръчички и съответно червен картон ,да не се чудиш откъде ти е дошло.:tres:

Атанасов, всички вие от "царската" свита сте много продуктивни на брой постове и ...зловонна флaтуленция в този форум!

delta.e
25.11.2015, 20:07
Като събереш една торба червени ръчички и съответно червен картон ,да не се чудиш откъде ти е дошло.:tres:


Ха . Според теб дали ми пука !
Запомни - АЗ , СЪМ СИ АЗ !

ch.atanasov
25.11.2015, 20:12
Ха . Според теб дали ми пука !
Запомни - АЗ , СЪМ СИ АЗ !

На мен ми пука ,да знаеш ,че само на мен ми беше мъчно за теб ,когато стачкуваше.

vencii
25.11.2015, 20:13
Докторе пише се Флатуленция

delta.e
25.11.2015, 20:20
На мен ми пука ,да знаеш ,че само на мен ми беше мъчно за теб ,когато стачкуваше.


Сега трябва и да се разплача ?
Комсомола ?
С други си говорихме . За теб не се сещам .

ch.atanasov
25.11.2015, 20:22
Атанасов, всички вие от "царската" свита сте много продуктивни на брой постове и ...зловонна флутоленция в този форум!

Здравей докторе.Сигурно ти доскуча въф фейсбука ,виждам те пак на линия.Не ме плюй -аз съм фен на твоите остроумия.hi; Вместо да се обясняваш ,напиши го -че пърдим в този форум. ХА хА -какъв кеф -сигурно го усещаш затова си бесен.

vanHanegem
25.11.2015, 20:22
Докторе пише се Флатуленция

Точно. В стремежът ми Атанасов поне да го прочете(не, че ще го разбере) го написах на кирилица и сгреших!

vanHanegem
25.11.2015, 20:26
Здравей докторе.Сигурно ти доскуча въф фейсбука ,виждам те пак на линия.Не ме плюй -аз съм фен на твоите остроумия.hi;

Какъв ФБ? Аз нямам профил там! И аз съм фен на всички странджански пчелари, особено на някои (тези, които добиват манов мед от памуклийка).

ch.atanasov
25.11.2015, 20:33
Какъв ФБ? Аз нямам профил там! И аз съм фен на всички странджански пчелари, особено на някои (тези, които добиват манов мед от памуклийка).

Хайде сега няма да си разваляме отношенията.Аз те чета там,но не съм в странджа.Ти грешиш.Ха ха -виждам ,че обичта ти към мановия мед е непреходна.

vanHanegem
25.11.2015, 20:39
Хайде сега няма да си разваляме отношенията.Аз те чета там,но не съм в странджа.Ти грешиш.Ха ха -виждам ,че обичта ти към мановия мед е непреходна.

Не към мановият мед (няма по-добър мед от нектарния), а към тези труженици които го "популяризират".

delta.e
25.11.2015, 20:40
Хайде сега няма да си разваляме отношенията.Аз те чета там,но не съм в странджа.Ти грешиш.Ха ха -виждам ,че обичта ти към мановия мед е непреходна.

Е ,тука сбърка !

ch.atanasov
25.11.2015, 20:48
Не към мановият мед (няма по-добър мед от нектарния), а към тези труженици които го "популяризират".

Да да -моя грешка.

ch.atanasov
25.11.2015, 20:49
Е ,тука сбърка !

Заради теб ще ме убият с камъни колегине ,но къде по-точно?

delta.e
25.11.2015, 20:55
Прегледай си постовете .

ch.atanasov
25.11.2015, 21:00
Прегледай си постовете .

Еее кога да ги гледам ,те са хиляди.sweating;

delta.e
25.11.2015, 21:05
Прегледай ги .
Искаш истината да е на линия .

ch.atanasov
25.11.2015, 21:08
Прегледай ги .
Искаш истината да е на линия .

Истината била различна ,за всеки както му е кеф.Ама не ми пука -и теб ще те убият с камъни .crying;

delta.e
25.11.2015, 21:35
Истината била различна ,за всеки както му е кеф.Ама не ми пука -и теб ще те убият с камъни .crying;

Вие от Странджа обръщате мишените .
Аз никога не съм лъгал .

Имам свидетел .

ch.atanasov
25.11.2015, 21:38
Вие от Странджа обръщате мишените .
Аз никога не съм лъгал преди време .

Имам свидетел .
Аве човек -не съм от странджа.Я се върни на 44г.

Дамян Дамянов
25.11.2015, 21:39
Колеги! Вие малко не сте прочели упътванията на темата ми се струва! :laughing:
Наздраве drinks;


Моля, преди да пишете...вкарайте една ракия. Ракията помага за преглъщане на темата.
Уважавайте чуждите възгледи!

delta.e
25.11.2015, 21:43
Комсомолеца -пиши на Български.
Пастир , а аз съм 50% от Странджа .

Ivan Mankov
25.11.2015, 21:59
drinks;
Колеги! Вие малко не сте прочели упътванията на темата ми се струва! :laughing:
Наздраве drinks;

Нека спора да расте :
Д.Дамянов няма да мете !
Че кой мете на бойното поле ,
сред група истински мъже !? :bigsmile:http://pchelari.com/forum/images/smilies/drinks.gif

ch.atanasov
25.11.2015, 22:13
Дамянов ,критикуват те за толериране на спама ,но тази ти тема бие БТВ и НоВА ТВ по рейтинг.Ще ме линчуват ,но се убиват да четат.:bigsmile:

Дамян Дамянов
25.11.2015, 22:24
Дамянов ,критикуват те за толериране на спама ,но тази ти тема бие БТВ и НоВА ТВ по рейтинг.Ще ме линчуват ,но се убиват да четат.:bigsmile:

ИЗОБЩО НЕ ВИ ТОЛЕРИРАМ и затова възмутен излизам и отивам в бара, че да не ви гледам! :mad:
Кат съ върна, да ви няма ;)

ves
26.11.2015, 09:59
"България е имала шестата най-силна икономика в Европа"!!!!!!!!!!!!!!!!...да не е печатна грешка нещо?........66-тата по-правдоподобна ми звучи...или 6-тата на Балканите да не е??
Не е печатна грешка, но не можах да намеря къде съм го чел. Тогава цяла Европа е във война или е окупирана (1944г.), а в България до този момент не се водят бойни действия. Когато руснаците ни окупират започва невиждано дотогава грабене и мародерство, което срива държавата. По време на три годишната окупация 600 000 войници са на българска издръжка, храна заплати, всичко. Отделно комуниститте започват да вилнеят, избиват около 30 хиляди българи, още толкова успяват да избягат, предимно бизнесмени, занаятчии, политици, военни. Много малко се знае от българите за това ограбване.

http://desebg.com/2011-01-06-11-54-16/752-2012-06-03-17-07-46

http://www.168chasa.bg/Article/4146877

tsc1
26.11.2015, 10:41
За съжаление това са фактите. България е със статут на участник в хитлеристката коалиция и воюваща страна. Като такава е бомбандирана от американците и после окупирана от съветските войски. Имаме късмета, че благодарение на участието ни после на страната на антихилериската коалиция, при подписване на мирния договор не търпим и огромни териториални загуби.
Практически след края на войната и съветската окупация България започва изграждането си от кръглата НУЛА. Създава се нова държава с ново управление, промишленост и селско стопанство. И така до 89г когато започва новото разграбване, продължаващо и до сега. При това, без война и окупация. За това с оглед на обективността винаги при такъв разговор поставям въпроса да се сравняват равностойни времеви периоди - какво е създадено за 25г след 1944г и какво за 25г след 1989г. Това е единствения реален показател как работят системите. Трябва да се гледат едновременно следните области:
- промишленост;
- селско стопанство;
- образование;
- здравеопазване;
- наука и култура;
- отбрана и вътрешна сигурност;
- покупателна способност на населението.
Всичко останало са "бла-бла" приказки на политици и медии.

borislav aleksandrov
26.11.2015, 15:11
http://ovarna.bg/ot-upor/papuasite-ot-papua-nova-gvineya-poluchavat-po-visoki-zaplati-ot-bulgariya/

ch.atanasov
26.11.2015, 16:29
http://ovarna.bg/ot-upor/papuasite-ot-papua-nova-gvineya-poluchavat-po-visoki-zaplati-ot-bulgariya/
Има въпрос : кой е виновен ? ето част от отговора : http://burgas-podlupa.com/2014/03/03/%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%80%D 0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B6%D0%B4%D 0%B5%D0%BD/

ch.atanasov
26.11.2015, 16:41
Само човек да си отвори очите -има какво да се види. http://desebg.com/-a-/1395--265-

ch.atanasov
26.11.2015, 16:57
За който не му се чете -финала : " Политиката на увеличаване на заплатите ни е била хаотична. Предварителни проучвания показват, че месечният екзистенц минимум на едно лице (независимо дали то работи или не) за 1987 г. е възлизало на 163 лева. Това число свидетелства, че голям брой от семействата в НРБ съществуват под този минимум.”"Истина, която трябва да се знае и да не бъде забравяна." И тогава бяхме в четвъртия свят.

salash
26.11.2015, 21:34
.....и 95% от българите имаха собствено жилище. Никъде по света го няма това.

Дамян Дамянов
26.11.2015, 21:53
В момента имаме уникален шанс да си върнем руските пазари и не говоря само за мед....но съм на 90% сигурен, че много малко фирми ще се възползват, а подкрепа от държавата ще видим само на гишето в НАП и по BTV :tres:

borislav aleksandrov
27.11.2015, 00:59
http://spodeli.eu/vizhte-edinstvenniya-svesten-chovek-upravlyaval-balgariya-ot-89-do-sega-video-articles-974.html

rumenggr
27.11.2015, 01:42
http://spodeli.eu/vizhte-edinstvenniya-svesten-chovek-upravlyaval-balgariya-ot-89-do-sega-video-articles-974.html

В това интервю Виденов лъга на няколко пъти. Твърдя само за нещата които знам със сигурност. И някакви луди коментират, че бил честен и единственият, който не бил забогатял.... Извинете, и Станишев... Жив да го оплачеш.

Христо Димитров
27.11.2015, 07:21
За съжаление всички политици мислят единствено за собственото си благо и се чудят как да забогатеят на гърба на народа ...

ch.atanasov
27.11.2015, 09:02
http://spodeli.eu/vizhte-edinstvenniya-svesten-chovek-upravlyaval-balgariya-ot-89-do-sega-video-articles-974.html

ХА ХА -вечната мъгла.Едно старо-вечно ченге и едно младо -мимолетно ченге. На калпава ракета ,космоса и е крив .

Дамян Дамянов
27.11.2015, 17:48
https://www.youtube.com/watch?v=qpaTNzroOYM

koragroup
27.11.2015, 18:20
НЕ харесвам! А и мисля че мястото е в "политическата" тема.

Дамян Дамянов
27.11.2015, 18:22
НЕ харесвам! А и мисля че мястото е в "политическата" тема.

Става дума за готвене, но се сещам как утре някой ще ми държи сметка, че си раздавам прополиса.

delta.e
03.12.2015, 16:36
В последният пост , някои дават палци горе , но според мен са късопаметни и трябва да си прегледат коментарите .

ch.atanasov
17.12.2015, 19:55
Симпатяга .Те искали да ни оправят ,пък ний ....http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5180772

Христо Димитров
17.12.2015, 21:04
Симпатяга .Те искали да ни оправят ,пък ний ....http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5180772



Човека с имперските амбиции!
Обаче дали искат да ни оправят или "оправят".....

rumenggr
18.12.2015, 18:04
Как понятия, като НАРОДНО СЪБРАНИЕ, ПАРЛАМЕНТ, ПАРЛАМЕНТАРЕН КОНТРОЛ се размиват в битието...
http://lm.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.front.bg%2Fbulgaria%2Fsoc iety%2Fs-kakvo-se-zanimavat-deputatite-predvakancionno&h=uAQGAYhBD&enc=AZMTWPqxUHyx5M83JRst8jhaTrGSAxO7PSU__MRCIsSIou 7mlvOSZ00XY3zO5R4OC9KtiHbsfa2TWEgtVZwkzrT5GBJVxkGc f2enVz2dk9KtsNMhVibC-tbKvgzAM6RApwJL3jmXxwmAROQ9XW5Cs5ERBXyuylFFVtYHCdg aGQaCFQ&s=1

ch.atanasov
23.12.2015, 10:38
Гърците си навиха на масрафа и гледай какво правят.:laughing: http://front.bg/world/balkans/pyrvata-ednopolova-celuvkata-v-parlamenta

Ангел Йосифов
23.12.2015, 11:49
Гърците си навиха на масрафа и гледай какво правят.:laughing: http://front.bg/world/balkans/pyrvata-ednopolova-celuvkata-v-parlamenta

Луната-тя е виновна...

ch.atanasov
20.01.2016, 10:35
До сега мислех, че има най-добър град за живеене-Бургас, а то имало и най-добра държава за живеене-България.Май само аз и някой друг пчелар сме недоволни.:laughing: http://www.novini.bg/video/12154-красимир-дачев-издържаме-орди-цигани-които-второ-поколение-живеят-на-наш-гръб.html

Юрий Цветков
20.01.2016, 11:16
До сега мислех, че има най-добър град за живеене-Бургас, а то имало и най-добра държава за живеене-България.Май само аз и някой друг пчелар сме недоволни.:laughing: http://www.novini.bg/video/12154-красимир-дачев-издържаме-орди-цигани-които-второ-поколение-живеят-на-наш-гръб.html
Неще не те разбрах. Казваш че, това което каза Красимир Дачев не е вярно или го намираш за хубаво?

ch.atanasov
20.01.2016, 11:25
Неще не те разбрах. Казваш че, това което каза Красимир Дачев не е вярно или го намираш за хубаво?

За мен е много вярно.От всичко, което изреди излиза, че България е рай за доста народ.

marinov
20.01.2016, 13:05
Това заради посленит 25 години. Преди всеки си гледаше работата. Комунистите воюваха, евреите търгуваха, циганите крадяха. А сега какво? Евреите воюват, циганите търгуват, комунистите крадат.

ves
23.01.2016, 14:46
Русия е сключила споразумение с Хонконг за премахване на двойно данъчно облагане. Знаете ли какво значи това? Че управляващите в Русия се готвят за края. Ще изнесът оставащите валутни резерви и после Game over. Пак ще ядът плъхове обикновените руснаци. Обаче имат и много калашници. Какво правят гладни и озверели хора с калашници в ръцете.


http://ehorussia.com/new/node/12000

delta.e
23.01.2016, 17:54
Дали е така ?

tsc1
23.01.2016, 18:40
.... Обаче имат и много калашници. Какво правят гладни и озверели хора с калашници в ръцете.


http://ehorussia.com/new/node/12000
Социалистическа революция! Но някои дървени глави не могат да го разберат и умишлено тласкат Русия натам.

Величков
23.01.2016, 19:07
Не мислете Русия.Много богата държава нямат стигане.Ние да му мислим.

ch.atanasov
23.01.2016, 19:29
Не мислете Русия.Много богата държава нямат стигане.Ние да му мислим.

Ха ха- богатите също плачат. Иначе кой ли ги гони.:laughing:

m_pchelari
23.01.2016, 19:59
Чанко продаде ли меда, че много лоши неща се чуват?

ch.atanasov
23.01.2016, 20:08
Чанко продаде ли меда, че много лоши неща се чуват?

Какви лоши неща чуваш.Аз чух, че ще идват 30000 туристи от истока повече от 2015г.Пазя меда за тях, но сега виждам, че ще са повече и няма да ми стигне.:(crying;

m_pchelari
23.01.2016, 20:17
Какви лоши неща чуваш.Аз чух, че ще идват 30000 туристи от истока повече от 2015г.Пазя меда за тях, но сега виждам, че ще са повече и няма да ми стигне.:(crying;

Ей, само питаш а нищо не казваш. Дано да си го продал.
Те тез туристи и без мед им е голям мерака, пък ако хапнат и медец и ние ще трябва да се крием по площадите.

ch.atanasov
23.01.2016, 20:38
Ей, само питаш а нищо не казваш. Дано да си го продал.
Те тез туристи и без мед им е голям мерака, пък ако хапнат и медец и ние ще трябва да се крием по площадите.

Теб те харесвах, но мой сме до тук.Заради теб ми излезе прякор -Атанасов питанката. :cool: За туристите не кахъри, само да не дойдат с калашниците.:laughing:

m_pchelari
23.01.2016, 21:03
А сега пък заради мен. Имаше едно време един Пенчо питанката много го гледахме. Днеска чувам изчезнали доста пари от най-добрия град за живеене, нещо да си чул? :bigsmile:
Дай и нещо по темата за да не спамим.
Долара вече чукна 82 рубли. Само и меда да не последва нефта, че тежко ни горко. Ни шейх да си вече, ни пчелар.

ch.atanasov
23.01.2016, 21:14
А сега пък заради мен. Имаше едно време един Пенчо питанката много го гледахме. Днеска чувам изчезнали доста пари от най-добрия град за живеене, нещо да си чул? :bigsmile:
Дай и нещо по темата за да не спамим.
Долара вече чукна 82 рубли. Само и меда да не последва нефта, че тежко ни горко. Ни шейх да си вече, ни пчелар.

За меда нали те светнах.Ако си го продал, ще ти услужа с малко. kiss; За банките не се кахъри - те имат пари. По днескашната тема -Русия: май ще намажат само от ИДИЛ. Нема да има пари за бомби.Бюджета им бил разчетен на петрол 80$ за барел.:bigsmile:

зуница
25.01.2016, 13:28
...Бюджета им бил разчетен на петрол 80$ за барел.:bigsmile:
Това от първа ръка ли го знаеш? Да ти ползваме връзките ,да ни уредиш с нещо евтинко. Каквото падне. ;)

ch.atanasov
25.01.2016, 13:53
Това от първа ръка ли го знаеш? Да ти ползваме връзките ,да ни уредиш с нещо евтинко. Каквото падне. ;)

Да, бах на приемането.Калашник искаш ли.:bigsmile: -- " Финансовият министър каза още, че частният сектор вече се е адаптирал към $40 за барел, но федералният бюджет на Русия се балансира при $82 за барел, а възстановяване на цените вече никой не очаква. Бюджетът на Русия за тази година е изчислен при $50 за барел средногодишна цена на Urals. Путин нареди дефицитът да не надхвърля 3% от БВП, но по оценки на Citigroup при настоящото ниво от $30 бюджетът ще бъде на минус с поне 4.4% " ------От капитал.Нещо линка ми не работеше.

зуница
25.01.2016, 16:05
Да, бах на приемането.Калашник искаш ли.
По тайно не можеш ли?;) Смея ли да кажа сега искам ли? Ще пусне някой, ес ем ес на Бат Бойко :mad:и какво ще обяснявам? Направо искаш враг на демокрацията да ме изкараш.sweating; Не искам. nono;Няма да пиша какво , че ще влезе в кодовите думи и току виж и "тюлени" се появили. :boi:
И за да не си "капо" от ситуацията щот няма да вземеш процент от това, което предлагаш. Погледни в :
http://www.pchelovod.com
http://pchelit.ru/buy.html
При тая евтина рубла все нещо ще ти е на сметка.:laughing:
А за руснаците? Те да си мислят как ще се оправят.Те при санкции и война 4.4 % дефицит. Ние под крилото на САЩ и ЕС ще се наложи данъци да вдигаме според нашия финансов министър.crying; Та си мисля онова нещо дето го предлагаш да не е в тая връзка. Щот Бат Бойкоbow; демонстрации и протести не го плашат вече.Ама аз нищо не знам. blush;И не искам да знам, защо го предлагаш онова нещо.:ae:

ves
25.01.2016, 16:27
Да, бах на приемането.Калашник искаш ли.:bigsmile: -- " Финансовият министър каза още, че частният сектор вече се е адаптирал към $40 за барел, но федералният бюджет на Русия се балансира при $82 за барел, а възстановяване на цените вече никой не очаква. Бюджетът на Русия за тази година е изчислен при $50 за барел средногодишна цена на Urals. Путин нареди дефицитът да не надхвърля 3% от БВП, но по оценки на Citigroup при настоящото ниво от $30 бюджетът ще бъде на минус с поне 4.4% " ------От капитал.Нещо линка ми не работеше.
Всъщност БВП на Русия измерено в долари или евро е спаднал с около 40%. Официално дават спада на БВП в рубли, така изглежда много малък (5-7%). Но не споменават, че рублата преди е била 35 за долар, а сега гони 80. Като се има предвид, че половината от храната си я внасят (всъщност те внасят всичко без оръжията), а никой вносител не им иска рублите, а търсят долари/евро. Май се получава така, че тия рубли вече само за тоалетна хартия стават.

solaris60
25.01.2016, 18:22
Днес гледахте ли БТВ? Разговор с президента. Показвайки му стадо крави на картина на стената и задаване на въпрос от журналистката - какво ще каже? Той просто каза - ТОВА Е НАРОДА.
http://www.btv.bg/live/

Валентин.
25.01.2016, 18:44
Днес гледахте ли БТВ? Разговор с президента. Показвайки му стадо крави на картина на стената и задаване на въпрос от журналистката - какво ще каже? Той просто каза - ТОВА Е НАРОДА.
http://www.btv.bg/live/
Нищо ново. през комунистическо имаше 1 виц за Людмила Живкова.......ходила някъде на посещение а там не я познавали и не знаели коя е. Попитали я чужденците от къде е, с какво се занимава.....кой е баща ѝ. А тя рекла- о оставете баща ми, той е овчар. Чужденците се зачудили и заразпитвали още повече къде живеят.....колко овце имат.... А Людмила рекла ми в България сме и тате има 9 милиона овце......

ch.atanasov
25.01.2016, 18:59
Днес гледахте ли БТВ? Разговор с президента. Показвайки му стадо крави на картина на стената и задаване на въпрос от журналистката - какво ще каже? Той просто каза - ТОВА Е НАРОДА.
http://www.btv.bg/live/

Само това ли каза.Мислех, че не се интересуваш от политика.:bigsmile:

Георги 1974
25.01.2016, 19:06
Окончанията -лиард са типични за Европа, докато Америка използва само -лион.










милиард

1 000 000 000
109


билион
1 000 000 000 000
1012


билиард
1 000 000 000 000 000
1015



трилион
1 000 000 000 000 000 000
1018








Намерете България-Световен БВП Класиране 2015 | Данни и графики линк-

http://knoema.com/nwnfkne/world-gdp-ranking-2015-data-and-charts (http://www.forum.bg-nacionalisti.org/index.php?PHPSESSID=53be83b362360fe5a5db6501210acf 6d&topic=28879.msg204422#msg204422)

solaris60
25.01.2016, 19:15
Само това ли каза.Мислех, че не се интересуваш от политика.:bigsmile:

И правилно мислиш, но това не значи, че не трябва да съм информиран. А бе Атанасов, ти от Нептун ли падаш?

vencii
25.01.2016, 19:20
Но не значи че трябва да ни дезинформираш като вадиш думите на президента от контекста.

ch.atanasov
25.01.2016, 19:20
И правилно мислиш, но това не значи, че не трябва да съм информиран. А бе Атанасов, ти от Нептун ли падаш?

Няма лошо да си информиран, но явно само кравите си видял.Понеже ти падаш от слънцето, направи един коментар.:laughing:

solaris60
25.01.2016, 19:25
Но не значи че трябва да ни дезинформираш като вадиш думите на президента от контекста.

Дали информирам или дезинформирам, важното е, че в очите на президента народа е стадо говеда. Аз не се смятам за такова, макар и казано от президента - за теб не знам.

solaris60
25.01.2016, 19:27
Няма лошо да си информиран, но явно само кравите си видял.Понеже ти падаш от слънцето, направи един коментар.:laughing:

Това ми беше достатъчно за да стана от масата с вечерята. ВЕРВАЙ МИ. Ако това е президент, то аз съм трамвай с керемиди.

vencii
25.01.2016, 19:29
Не е важно ти за какъв се смяташ, а за какъв те смятат другите. Президента не е казал че народа е говеда.

ch.atanasov
25.01.2016, 19:30
Това ми беше достатъчно за да стана от масата с вечерята. ВЕРВАЙ МИ. Ако това е президент, то аз съм трамвай с керемиди.

Не се ядосвай, все някой ден ще уцелим истинския човек.Следващият е близо.:bigsmile: Иначе защо не го харесваш.Защото не го играе русофил ли?

solaris60
25.01.2016, 19:32
Не е важно ти за какъв се смяташ, а за какъв те смятат другите. Президента не е казал че народа е говеда.

Да, прав си. Не е казал, че народа е говеда, а сочейки говедата, каза, че това е народа.

solaris60
25.01.2016, 19:47
Иначе защо не го харесваш.Защото не го играе русофил ли?

Защо не го харесвам ли? Ти харесваш ли патоки? А какво играе? Той просто не може да играе нищо. Подскача под действието на друг, а това е............сещаш се нали?

vencii
25.01.2016, 19:48
И това не е казал, то добре че го гледах иначе можеше и да ти повярвам.

ch.atanasov
25.01.2016, 19:52
Защо не го харесвам ли? Ти харесваш ли патоки? А какво играе? Той просто не може да играе нищо. Подскача под действието на друг, а това е............сещаш се нали?

Ха ха -ясно. Ти си бил русофил.:bigsmile:

solaris60
25.01.2016, 19:58
Ха ха -ясно. Ти си бил русофил.:bigsmile:

Ооооф, Атанасов - пак не позна. Не търча след отбори, не търча след политици, не съм на никой народ - фил. Старая се да разбирам нещата и не се оставям да ми насаждат нито политика, нито религия, нито каквото и да е било. Особено да харесвам пияни руснаци.

Георги 1974
25.01.2016, 20:03
„Аз съм президент, избран от българския народ - нация, която е най-проевропейската в света, нация, която иска демокрация със закони.
По повод корупцията в България, той коментира, че решенията и ефективните механизми, с които се бори корупцията, са много прости.
„И аз ги прокарвам от първия ден, откакто съм български президент. И това е отворена правителствена политика. Когато боравиш с обществени пари, нищо не трябва да остане покрито. И мисля, че трябва да се придържаме към този план. През 2015 година вие ще видите различна България", допълва президентът.

ch.atanasov
25.01.2016, 20:06
. Старая се да разбирам нещата и не се оставям да ми насаждат нито политика, нито религия, нито каквото и да е било..

Да -да, но някой ти е внушил, че президента подскача под кънтрито на чичо сам, затова не го кльопаш. Ако играеше казачок, по друг начин щеше да го гледаш.:laughing:

зуница
25.01.2016, 21:44
А, бе Българофили няма ли?

Георги 1974
25.01.2016, 22:33
Свободата Санчо е велико нещо но тя иска жертви.

Величков
31.01.2016, 09:18
Особено да харесвам пияни руснаци.

А рускини? blush;

koragroup
06.02.2016, 09:14
Ето как се "гради" имиджа на пчеларството в България...

http://www.dailypress.bg/%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%8A%D1%80-%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%86%D 0%B8-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%B4/

solaris60
06.02.2016, 09:53
Ето как се "гради" имиджа на пчеларството в България...

http://www.dailypress.bg/%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%8A%D1%80-%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%86%D 0%B8-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%B4/

Корчев, изоставаш от ритъма на форума. Този материал вече за трети път го дъвчем. Влез в крак.:bigsmile:

koragroup
06.02.2016, 11:22
Корчев, изоставаш от ритъма на форума. Този материал вече за трети път го дъвчем. Влез в крак.:bigsmile:


Ауууу срамота.... толкова да изостана... ма така е, на село само пролетта идва по-бързо.

Моля, мод да ми затрие по-горния пост, че и тоя (няма да разводняваме форума я...).

бат тянко
08.02.2016, 14:34
Седя си и чета една статийка в която пише: От 1995 година до сега, храните се увеличили 50 пъти! Тока, водата и други от тоя сорт- 120 пъти! Дотук добре. Ама като прочетох, че от 2000 година- откакто имало статистика, средната заплата се била увеличила 4 пъти ме засърбя тила. Е, почесах се. Но от това не ми стана по- леко.

tsc1
08.02.2016, 14:49
Седя си и чета една статийка в която пише: От 1995 година до сега, храните се увеличили 50 пъти! Тока, водата и други от тоя сорт- 120 пъти! Дотук добре. Ама като прочетох, че от 2000 година- откакто имало статистика, средната заплата се била увеличила 4 пъти ме засърбя тила. Е, почесах се. Но от това не ми стана по- леко.
Къде ги четеш тия глупости?
Само един простичък пример:
По време на соца ток дневна тарифа - 2ст, нощна - 1ст. Сега дневната е 20ст. 120 пъти???
Свинско месо - 3.40лв. Сега 6-7 лева. 50 пъти???
Бял хляб - 34ст, сега 0,90-1,00 лв 50 пъти???

бат тянко
08.02.2016, 14:56
24 часа- топ темите. Това е според НСИ- прочети.

delta.e
08.02.2016, 15:38
24 часа- топ темите. Това е според НСИ- прочети.

Едно време ток ли беше ?
Сега е ток - такса пренос , такса високо , такса ниско , такса достъп .
Все едно ми го качват до 5-ят етаж на крака.

tsc1
08.02.2016, 16:05
24 часа- топ темите. Това е според НСИ- прочети.
Това е някаква абсолютна стъкмистика!!! Ти на колко си години?

ch.atanasov
08.02.2016, 16:44
Я не се карайте, явно има объркация с нулите.То много нула, много нещо беше.:crazy: Иначе аз помня хляба и на 26ст. и на 1000лв.,и то за 850гр.hi;

Ангел Йосифов
08.02.2016, 16:53
Чанко не помниш ли,че жиците едно време "преливаха"-провисваха от ток.А сегашните жици само си висят без ток.......