PDA

Виж пълната версия : Тестобъркачка



Максим Тодоров
17.11.2015, 18:54
Здравейте искам да си взема тестобъркачка или да си я направя.Та имам няколко въпроса и те са.Трябвали бъркалката да се върти или може и стационарна и дали стандартните които са за тесто ще бъркат медни питки? Защото ми се струва че медната питка е по твърда от тестото.

kubio
17.11.2015, 20:41
Ако намериш на сметка - купувай, върши работа. Аз забърках близо 200 кила питки в такава... да, захарното тесто натоварва повече машината, но като се пълни до половината е ОК.

Цеко
17.11.2015, 22:03
Според „бат тянко“ който твърди че дълги години се занимава с тестомесачки и аз му вярвам, спираловидните са по добри от виличните!

zayo
17.11.2015, 22:36
Здравейте искам да си взема тестобъркачка или да си я направя.Та имам няколко въпроса и те са.Трябвали бъркалката да се върти или може и стационарна и дали стандартните които са за тесто ще бъркат медни питки? Защото ми се струва че медната питка е по твърда от тестото.

При закупуването обърни внимание на това от какъв материал е съда /легена/. Има стари от алумин, както и това дали работи на 220в или 380в. Ако не разполагаш с трифазен ток, не си купуваай такава на 380в, не че не можеш да й смениш двигателя, но ще себръкнеш с поне 150 лв допълнително. Подвързванията с пускови кондензатори, за да я обърнеш на от 380в на 220 в, не вършат работа /губиш много от мощността/, а тя ще ти трябва за объркването на питките. Иначе тестомесачките вършат перфекта работа, която няма как да я свършиш на ръка особено за по-голямо количество медено тесто - ще останеш без ръце. Моята съм я закупил втора ръка внос от Германия за 450 лв, 380в, вилъчна, събира около 30-35 кг материал. По обяви може да ги намериш за около 600-800лв.

бат тянко
18.11.2015, 12:35
Спиралните тестомесачки, са по-добри защото във тях може да омесите и един килограм тесто.Казвам го на база дългогодишен хлебарски опит.Не че във виличните е невъзможно, но е по-трудно.Вместимоста им се определя на литри.Например-20 литрова побира 10 килограма тесто.Същата такава нова турска струва приблизително 2000 лева.Търсете втора ръка и то сега е момента, преди подготовката за новия летен сезон.Това е за летните курорти.Най-добре трифазна друга е мъка.Най-добри, както и колите са италианските.

ch.atanasov
18.11.2015, 12:55
За да месите питки трябва пудра захар.Не намерих такава тема ,за това бихте ли споделили как мелите захарта.

бат тянко
18.11.2015, 12:57
Във фуражомелка на най-ситното.

scutellator
18.11.2015, 13:24
Във фуражомелка на най-ситното.

А няма ли опасност захарта да се карамелизира, да полепне по машината и тя да изгори?


А иначе най-добри питки стават, когато рецептата не включва употребата на използва пудра захар, а кристална.

ch.atanasov
18.11.2015, 13:45
[QUOTE=scutellator;76461

А иначе най-добри питки стават, когато рецептата не включва употребата на използва пудра захар, а кристална.[/QUOTE]

Никога не съм чувал и правил питки с кристална захар .Ако споделиш рецепта и подробности ,големия ми проблем с меленето отпада.

бат тянко
18.11.2015, 13:53
Дони, пак разцепи мрака!Няма да се учудя някой тарикат да я започнал да я мели за икономия, а останалите на стадния принцип-след него.Почти съм сигурен, че на кристали тестото ще поеме повече от 4 части спрямо меда.Така че нека Скутелаторчето да каже.

Ivan_vd
18.11.2015, 16:17
Спиралните тестомесачки, са по-добри защото във тях може да омесите и един килограм тесто.Казвам го на база дългогодишен хлебарски опит.Не че във виличните е невъзможно, но е по-трудно.Вместимоста им се определя на литри.Например-20 литрова побира 10 килограма тесто.Същата такава нова турска струва приблизително 2000 лева.Търсете втора ръка и то сега е момента, преди подготовката за новия летен сезон.Това е за летните курорти.Най-добре трифазна друга е мъка.Най-добри, както и колите са италианските.За италианскте коли може да поспорим ,за мен те са най големите боклуци.

ivootur
18.11.2015, 16:38
И аз съм любопитен за питките със захар на кристали :)

бат тянко
18.11.2015, 17:37
Ванка разсмя ме брат.Имам предвид тотална скъпотия.Виж кои са най скъпите коли на всички времена.От десет седем са ферарита.Говорим за ретро автомобили.

Максим Тодоров
18.11.2015, 18:13
Пак разводнихте темата.
Към бат Тянко тази спирала задължително ли се върти защото гледам някои бъркачки имат някаква неподвижна шина която е огъната по определен начин.Някой дали знае доло горе колко са оборотите на казана и на спиралата?

Дамян Дамянов
18.11.2015, 18:17
Послушайте ситничаря, той знае много добре какво говори за спиралите.

бат тянко
18.11.2015, 18:43
Спиралата се върти около себе си.До нея има метален профил.Казана се върти около тях.Максиме, не се мъчи-отиди при някой фурнаджия и си омеси питките.Ти ще му дадеш мед и всички ще са happy!Поздрави!

tarty
18.11.2015, 18:58
Пушачите да не палят цигара в помещението,че ще остави някоя жена вдовица и деца сираци.Бивш военен ме предупреди,че кадето мелиш захарта има опасност,ако запалиш нещо можело да избухне пожар.

бат тянко
18.11.2015, 19:03
Дамянич, защо махна рендето? В Щутгарт му слагат двигателя под капака.Това за фаса ми е непонятно?

Ivan_vd
18.11.2015, 19:33
Ванка разсмя ме брат.Имам предвид тотална скъпотия.Виж кои са най скъпите коли на всички времена.От десет седем са ферарита.Говорим за ретро автомобили.Че кой говори за Ферари,Ламборгини те са друга бира аз казвам за Фиат,Ланчия,Алфа.

Дамян Дамянов
18.11.2015, 20:00
Дамянич, защо махна рендето? В Щутгарт му слагат двигателя под капака.Това за фаса ми е непонятно?

Спамим темата, а колегата направи забележка.
Много е добро нали :) Нисан 350Z щял да бъде като детска играчка, но 2017 е далече...

Иначе правенето на бъркачката не е трудно, но ако искаш да е от неръждавейка...ще ти трябва човек който може да заварява на аргон.
Ако искаш да разбереш и как да стане - на лични съобщения или по телефона, че хейтърите са много и не ми се разправя с тях.

бат тянко
18.11.2015, 20:17
Добре, ясно няма да се дразним с хората.Ама някой ще каже ли какви са тия питки със захар,която не е на пудра?

Цеко
18.11.2015, 21:24
Пак разводнихте темата.
Към бат Тянко тази спирала задължително ли се върти защото гледам някои бъркачки имат някаква неподвижна шина която е огъната по определен начин.Някой дали знае доло горе колко са оборотите на казана и на спиралата?
Тия с „шината“ са третия вид, при тях само казана се върти с около 60 оборота в минута.
https://www.youtube.com/watch?v=xAajDnzNt_U

ch.atanasov
18.11.2015, 21:28
Ехооо .Тази рецепта с кристална захар май е засекретена.Е нищо ,аз ще пробвам па да видим.

scutellator
18.11.2015, 21:40
Добре, ясно няма да се дразним с хората.Ама някой ще каже ли какви са тия питки със захар,която не е на пудра?

Ами със гореща вода и лимонена киселина за инвертиране.
Тука има две рецепти - при едната, питките в прясно състояние имат консистенция на пяна ( напр. българския Стартовит), при другата - в прясно състояние консистенцията е като на гъст сироп (хайде да не казвам марка). Ако се напълнят във найлонови пликчета, след като стегнат на следващата сутрин, със един тапицерски нож много лесно се режат на филийки (както се реже хляб)

На всякъде другаде по света, до колкото знам, питките се правят от кристална захар, а не от пудра. По-лесно е да включиш дрелката, със приставката за бъркане на бетон, отколкото да се занимаваш със пудра захар и месене на тесто (особенно пък без тестомесачка)

scutellator
18.11.2015, 21:48
Ехооо .Тази рецепта с кристална захар май е засекретена.Е нищо ,аз ще пробвам па да видим.

Не е засекретена, просто някои хора имат къса памет. Или пък им е преминало от едното ухо през другото.

За справка, може да попиташ братята сърби или гърците как си правят питките (предполагам че всеки втори малко по-голям пчелар сам си прави питките)

ch.atanasov
18.11.2015, 22:00
Не е засекретена, просто някои хора имат къса памет. Или пък им е преминало от едното ухо през другото.

За справка, може да попиташ братята сърби или гърците как си правят питките (предполагам че всеки втори малко по-голям пчелар сам си прави питките)

Да явно не съм внимавал в час.blush;До колкото разбрах ,става точно както си правехме захарни петлета като деца.Ако е така ,аз продължавам с пудрата захар.:ae:

бат тянко
18.11.2015, 22:06
Внимавал си, но Дони го казва по неговия си начин.Той има предвид инвертиране посредством мед и лимонена киселина.След което стягане във фризер и после нарязване на порции.

ch.atanasov
18.11.2015, 22:15
Внимавал си, но Дони го казва по неговия си начин.Той има предвид инвертиране посредством мед и лимонена киселина.След което стягане във фризер и после нарязване на порции.

Ха ха-няма мед и инвертиране ,нито фризери.Видно ,че не си правил захарни петлета.:bigsmile:

scutellator
19.11.2015, 11:01
До колкото разбрах ,става точно както си правехме захарни петлета като деца.

Не, рецептата за така нареченото "hard candy" или "sugar bricks" е друга и определено след като стегне няма да може да бъде рязана със макетно ножче. Става въпрос за питки, които са със по-голямо количесвто инвертирани захари и изхвърляните кристалчета по дъното са много по-малко от питките, правени с пудра захар.

Консистенцията в прясно състояние при едната от рецептите изглежда като на снимката от тази страница ( моля обърнете внимание, че в рецептите навсякъде пише "granulated sugar")
http://scientificbeekeeping.com/pollen-supplement-formula/

бат тянко
19.11.2015, 12:28
Сега, ако можеше някой по-свободен англичанин да я преведе на нашенски таз рецепта-здравей живот.Не че не се опитах с преводача-опитах, ама пустота и мрак нищичко не разбрах.Моля някой албионец да окаже съдействие!

Ивайло Георгиев - ingivo
22.11.2015, 09:54
Никой ли няма да сподели тайната рецепта с кристална захар :)

бат тянко
22.11.2015, 10:52
Седят си горе на Олимп и тънат във високомерие.Ще видат те като ги почна с мандарина!

rumenggr
22.11.2015, 11:12
Нямам личен опит, но попаднах на това."В емйлиран съд се сипват 4 – 5 части захар и една част вода и се варят на слаб огън при постоянно бъркане. Варенето продължава 30 – 40 минути, докато по стените на съда започне да се образува кристална корица или когато капка от сиропа, пусната в чаша в студена вода, оставя след себе си тънка нишка и запазва формата си във водата. Готовият сироп снема от огъня и се разлива в плитки (1 см) мукавени кутии, предварително намокрени с вода. След кратко време сиропът се втвърдява и питките се дават на пчелните семейства по същия начин като кърмовата маса, като се се обръщат надолу без да се обвиват."
http://to-bee.blogspot.bg/2011/01/blog-post_20.html
Намерих и един вариант във видеоклип (на руски)
http://m.youtube.com/watch?v=Qb_FA34_6Sg
Удачно ли е да се работи така и какви добавки може да се използват(витамини примерно)

ivootur
22.11.2015, 12:32
Аз миналата година правих така.В тенджера нераждавейка слагам да заври 1 литър вода,след което изсипвам 5 кг захар.На слаб огън бъркане около 20-30 мин.Така или иначе захарта не може да се разтвори напълно.Оставам сместа да истине до около 40 градуса,след което прибавям течен мед един буркан.Разбърквам добре да се смеси и изливам във 10 литрова туба от минерална вода.Повратрям няколко пъти процедурата докато си направя необходимото количество.На другия ден сместа си е още течна но доста гъста, отивам на пчелина и пълня хранилките,като прегракта е махната за да имат достъп пчелите.Изрязвам от хартиените листи А4 за копирна машина с големина да покрие плътно сместа отгоре за да не залепват пчелите и това е.Хапват си го без никакви проблеми.За сравнение на половината кошери дадох питки от апифонда пак в хранилките и ги вземаха по бавно.

ch.atanasov
22.11.2015, 17:50
http://m.youtube.com/watch?v=Qb_FA34_6Sg


Едвам го изгледах този.Ако му запушат устата ,ще проговори с г....а си.Не знам дали е удачно ,но не се виждам да варя 130кг. помадки.Ако го правя в малки дози ,в домашни условия ,ще трябва и аз да хващам пътя към Германия.:bigsmile:

rumenggr
22.11.2015, 20:01
Едвам го изгледах този....Не знам дали е удачно.:bigsmile:
Човека два пъти каза, че прави клипа за начинаещи пчелари. Аз съм такъв. Идеята е да имаме(начинаещите) рецепта и потвърждение, че става. Клипа е бонус към рецептата.
Ivootur, благодаря за споделения опит!

ch.atanasov
22.11.2015, 20:20
[QUOTE=rumenggr;76770]Човека два пъти каза, че прави клипа за начинаещи пчелари.
QUOTE]

Руският ми е втори майчин ,но явно съм го пропуснал това. :( Обикновенно начинаещият пчелар има малко на брой семейства ,моя съвет е купувайте си готови продукти.По възможност истински.На мен като ми умрат 20-30 семейства ще ми останат 100.На начинаещите може нищо да не им остане.:bigsmile:

scutellator
22.11.2015, 21:26
....моя съвет е купувайте си готови продукти.По възможност истински.....

А готовите питки дето ги продават как ги правят?
Като изключим Апифондата и гаражните производства (двата екстремума), останалите да не би да ги правят с пудра захар?

Горната рецепта е точно за това как се правят "захарни петлета" или "sugar bricks", с малко повече готвене и стават твърди като джам шекер.

ch.atanasov
22.11.2015, 21:43
А готовите питки дето ги продават как ги правят?
.

Ако знаех ,нямаше да задавам въпроси и щях да спретна една манифактурка.Да не ошашкаме колегата .Аз му препоръчах купешки питки ,защото уж са по-хубави.Много хора ги хвалят.Аз си ги бъркам сам ,но сега научих ,че меда не е препоръчително да се връща в кошера отново под някаква форма.Ще пробвам с инвертиран сироп -апиинверт.

scutellator
23.11.2015, 00:27
....Аз му препоръчах купешки питки ,защото уж са по-хубави.Много хора ги хвалят.....

От предлаганите на българския пазар - само немските, на Хохута ( от Халкидики, гръцките), и може би сръбските ( виждат ми се меки/високо водно съдържание, но за сметка на това имат коагулант. Никога не съм ги пробвал и не мога да правя сравнение). ОСТАНАЛИТЕ...... по-добре домашно производство!

мухозол
23.11.2015, 06:55
За тестомесачката добре, прави се лесно, дори може да се ползва дрелка с бъркалка за мазилка .Как се разточва .На ръка е бавно някой имали такава машина и знае ли как да се направи ?

vanHanegem
23.11.2015, 07:05
За тестомесачката добре, прави се лесно, дори може да се ползва дрелка с бъркалка за мазилка .Как се разточва .На ръка е бавно някой имали такава машина и знае ли как да се направи ?

Виждал съм такава машина при Софрон Софрониев от Монтана, изработена е от него. Измерената порция тесто(напр.1 кг.) се поставя в плик и се пуска на машината - два вала го разточват на необходимата дебелина. Зад тях има друга машина, която залепва отвора на плика с ток.

rosty_sz
23.11.2015, 07:39
Имам известен опит с тестомесачките и месенето на питки за пчели и категорично ви казвам, че с дрелки, бъркачки за мазилка, за боя и т.н. няма начин да стане. В тестомесачките се ползват много сериозни редуктори и силата която се прилага върху тестото е несравнимо по-голяма от силата от изброените машинки. В момента тестомесачките са с доста високи цени и трудно се открива нещо на сметка, защото всеки 3-ти циганин става баничар (нещо като пчеларите:laughing:) Последно взехме с един колега на сметка две Кубратски . Постегнахме ги и имахме намерение да си ги ползваме ама решихме да пробваме да ги пуснем за продажба на цена неколкократно надвишаваща нашия разход и машинките заминаха ;).
Повечето от питките които сега се предлагат на пазара се правят от ИНВЕРТИРАН СИРОП. Предполагам че го правят по гъст и след това му влияят с температура за да кристализира. В пчеларски център Русе се продава машина за производство на такива питки и който се интересува в детайли може да ги пита.

бат тянко
23.11.2015, 08:36
Може тестото да се направи с по течна консистенция и да се сложи в пликове.Ще стане по плоско с ръка.

Георги Кръстев
23.11.2015, 08:45
Тяна, ако е толкова рядко по-добре в хранилките. Друг вариянт е да се ползва ситна мрежа. Слага се над рамките и им сипваш отгоре кашата...

бат тянко
23.11.2015, 09:10
Имам предвид толкова, че да се сплесква по-лесно Гоше blush;

Валтер Желязков
23.11.2015, 09:28
За тестомесачката добре, прави се лесно, дори може да се ползва дрелка с бъркалка за мазилка .Как се разточва .На ръка е бавно някой имали такава машина и знае ли как да се направи ?

Едно време, на старите перални роса имаше приставка за изстискване на дрехите. Два вала с манивела и винт за регулиране на разстоянието между тях. За залепване на пликовете има електрически лепачки за по 20-30 лева.

Георги Кръстев
23.11.2015, 10:01
http://olx.bg/ad/nova-neizpolzvana-lepachka-za-naylon-139lv-ID5v2sI.html
Тези лепачки по 20 лв не струват. Имам същата като на линка и я ползвам за какво ли не... супер доволен съм!

zayo
23.11.2015, 10:05
Едно време, на старите перални роса имаше приставка за изстискване на дрехите. Два вала с манивела и винт за регулиране на разстоянието между тях. За залепване на пликовете има електрически лепачки за по 20-30 лева.

С приставката за пералнята определено не става. Пробвах го, но има много недостатъци. Дори лагерувах валовете, като единия го бях направил подвижен, бях сложил и вал за задвижване от винторевт, но отново не се получи. Като потърсих информация от нета видях, че в случаите при които ползват валове, същите са значително по-големи като диаметър и дължина от тези на пералнята.

Дамян Дамянов
01.12.2015, 10:28
Викай бетоновоза...!
Как не се е сетил за машина за разточване?!?! http://pchelari.com/forum/images/smilies/laughing.gif http://pchelari.com/forum/images/smilies/laughing.gif http://pchelari.com/forum/images/smilies/laughing.gif


https://www.youtube.com/watch?v=X2_tj_azWvg

ch.atanasov
01.12.2015, 10:43
Набора ,явно е ерген.:laughing:

meho
01.12.2015, 13:24
За месенето - евала, но за разточването ...

koragroup
01.12.2015, 14:08
Може тестото да се направи с по течна консистенция и да се сложи в пликове.Ще стане по плоско с ръка.


Не пишете глупости! Ще направите бела на някой с по-малко опит!

Помислете, какво се случва с кристализирал мед ако го стиснете в юмрука си? И какво ще се случи с "по-течното тесто" над топлото пчелно кълбо?
Тестото трябва да е с консистенция такава, че при 25-30 градуса да си стои в плика. Иначе потича и завлича пчели, цапа междурамия и понякога даже изтича през прелката...
За съжаление говоря от опит...

бат тянко
01.12.2015, 14:30
Ей това Гошовците сте голяма работа. Евала!kiss; Ако някой колега приеме думите ми буквално, моля да ме извини. Трябваше да кажа по-меко тесто-еми лапсус, ко да правя.Та който го е страх да не събира тестото от нивата да го сложи в дамски чорап. Здрав без дупки, новичък! Знаех си, че няма да мина без клип и ще го бъде.

ch.atanasov
01.12.2015, 16:19
.Та който го е страх да не събира тестото от нивата да го сложи в дамски чорап. Здрав без дупки, новичък! .

Ей сега остана някоя млада булка без чорапи.Пустото му и тесто.:bigsmile:

Христо Димитров
01.12.2015, 18:24
Ей сега остана някоя млада булка без чорапи.Пустото му и тесто.:bigsmile:



Ако е само без чорапи добре......че може да остане само по обеци :bigsmile:

бат тянко
01.12.2015, 18:43
Да ме извинява тоз дето ще чисти, ама той си знае че ще почерпя. Най-добре по обеци-до тестомесачката-до шведската маса и т.н.

Дамян Дамянов
01.12.2015, 20:17
Да ме извинява тоз дето ще чисти, ама той си знае че ще почерпя. Най-добре по обеци-до тестомесачката-до шведската маса и т.н.

Чакам да отлежи :laughing: А внимавай какво пишеш, че жените четат форума и да не ми искаш палатка на заем :laughing:

solaris60
02.12.2015, 12:04
https://www.youtube.com/watch?v=Gc1FjjcQoPw

solaris60
02.12.2015, 20:44
https://www.youtube.com/watch?v=Gc1FjjcQoPw

Дали този пост съм го поставил случайно в темата ЦЕНА НА МЕДА или не?

Юрий Цветков
03.12.2015, 11:43
Дали този пост съм го поставил случайно в темата ЦЕНА НА МЕДА или не?
Случайните неща не са характерни за теб.

petrov_
03.12.2015, 17:38
Ето едно клипче на колегата Веско Желев за питките с кристална захар ПЧЕЛАРСТВО ЖЕЛЕВ -пчелна подхранка - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=m8BGPSaL1JQ)

krasimir2006
03.12.2015, 18:30
Ето едно клипче на колегата Веско Желев за питките с кристална захар ПЧЕЛАРСТВО ЖЕЛЕВ -пчелна подхранка - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=m8BGPSaL1JQ)

И от мен едно клипче на което пропорцията е по-вярна.
https://www.youtube.com/watch?v=Qb_FA34_6Sg
Изпробвано - на мен не ми трябва тестобъркачка.
Успех !

Максим Тодоров
04.12.2015, 16:09
Като бях малък баба ми слагаше и борови иглички и правеше боров мед.
Искам да попитам при тези питки високо ли е ХМФ

petrov_
04.12.2015, 17:43
Струва ми се че рецептата на Веско, е по добра понеже медът се слага когато захарта се охлади,а в руския клип се вари всичко заедно.

бат тянко
04.12.2015, 17:45
Ами господин Петров май не си прав. Защото братана рече, че варенето все пак унищожава някои патогениhi; .

Ивайло Георгиев - ingivo
14.12.2015, 17:45
Дали така приготвения сироп по горните рецепти може да се остави да изстине в съда в който е варен и после да се реже от него ? Някой правил ли е така ?

Цеко
14.12.2015, 20:47
Викай бетоновоза...!
Как не се е сетил за машина за разточване?!?! :laughing: :laughing: :laughing:


https://www.youtube.com/watch?v=X2_tj_azWvg

Колеги да знаете че с бетонобъркачка не става да се месят питки (или поне аз не успях). Като гледам колегата от клипа май прави тестото с доста по мека консистенция, 1кг инвертиран сироп и 4 кг пудра захар определено не могат да се замесят добре по гравитачен начин, трябва си принудително бъркане....

Дамян Дамянов
14.12.2015, 21:05
Колеги да знаете че с бетонобъркачка не става да се месят питки (или поне аз не успях). Като гледам колегата от клипа май прави тестото с доста по мека консистенция, 1кг инвертиран сироп и 4 кг пудра захар определено не могат да се замесят добре по гравитачен начин, трябва си принудително бъркане....

Грешна ти е технологията :D

Цеко
21.12.2015, 21:10
Този смесител за кайма (и подобните на него изпълнения) би ли се справил подобаващо с месенето на питки?
http://olx.bg/ad/smesitelbarkachka-za-kayma-ID5y6w6.html#f110bb5971

ch.atanasov
21.12.2015, 21:31
Този смесител за кайма (и подобните на него изпълнения) би ли се справил подобаващо с месенето на питки?
http://olx.bg/ad/smesitelbarkachka-za-kayma-ID5y6w6.html#f110bb5971

Виждал съм подобно нещо за месене на хлебно тесто ,но беше с два вала въртящи се един срещу друг.Тестото се приготвяше доста твърдо ,за източване на кори за баница /машинно/.Това е с един вал няма ли да е като бетонобъркачката?

Цеко
21.12.2015, 22:03
.Това е с един вал няма ли да е като бетонобъркачката?
Бетонобъркачката бърка на „гравитационен„ принцип (и за това с нея не може да се бърка по сух бетон), а този смесител както и тестомесачките работят на принципа на „принудителното“ смесване, но все пак нека който разбира повече от тази материя да се изкаже.....

ch.atanasov
21.12.2015, 22:14
Бетонобъркачката бърка на „гравитационен„ принцип (и за това с нея не може да се бърка по сух бетон), а този смесител както и тестомесачките работят на принципа на „принудителното“ смесване, но все пак нека който разбира повече от тази материя да се изкаже.....

Принципите ми са мътни.Дано някой те светне да не си изгърмиш парите.Моето мнение е ,че като се сгъсти тестото /захарното/ само ще се върти и изобщо няма да се омесва.Как се казва : успех.

scutellator
22.12.2015, 00:03
Виждал съм подобно нещо за месене на хлебно тесто ,но беше с два вала въртящи се един срещу друг.Тестото се приготвяше доста твърдо ,за източване на кори за баница /машинно/.Това е с един вал няма ли да е като бетонобъркачката?


Много точно попадение. Точно с такива месачки се месят питки. Има и бетонобъркачки с два въртящи се вала, които също стават.

Искрен Мутафов
20.01.2016, 12:15
Идеята на форума е да си комуникираме и обменяме информация предимно публично, а не само да "слухтим" нещо да "хванем"...
Получих лично съобщение от потребител с нула мнения към момента, регистриран преди близо година, което ще публикувам тук в темата и ще му отговоря:

здр. iskren , имам намерение и аз та си купя тестомесачка. някакъв съвет можеш ли да ми дадеш ?
И какво слагаш в месачката освен мед и захар , ако не те затруднявам напиши ми и по колко от всичко.
Предварително благодаря .

Тестомесачки много. Аз лично бих ти препоръчал да си купиш от един човек от Благоевград, занимава се с рециклиране на тестомесачки, но за съжаление в момента не му откривам обявата в olx-a, може би няма за продаване сега. Като им гледам цените на тестомесачките вървят стабилно нагоре, и скоро ще са доста близки с тези на чисто новите. Друг съвет мога да ти дам - преди да започнеш да я ползваш да провериш нивото на маслото. На моя модел - "Кубратска" на завода Хан Кубрат, нивото трябва да е около 16-18литра(сантиметра). Става всякакво масло, дори и горяло(така ми препоръчаха, но аз си наливам М10Д).
Ако имаш трифазен ток, подобре си вземи трифазна, срещат се и със подменени мотори(монофазни), въпрос на условия с които разполагаме и личен избор.
Какво слагам? - на питките с пудра захар аскорбинова киселина(1,5 грама на килограм) и тимол(1грам на 5 килограма) и вода(чай от мента, мащерка, маточина и жълт кантарион - незнам дали снещо помагат, но със сигурност не вредят). Другите(протеиновите) питки са пудра захар и Фийд Бий(канадска добавка, заместител на прашеца) 16-17% или на 10кг пудра захар 2кг Фийд Бий, същото соличество аскорбинова сиселина и вода/чай. Като питките с Фийд Бий ги оставям поне няколко седмиби да "втасат"(не мога да ти го обясня точно защо трябва да се прави това втасване, но така трябва!).

п.п. Въобще не се свенете да си задавате въпросите, ако има нещо за което искате да питате, някой хора за месец набълват по сто и кусур мнения, други пък са го обърнали на чат и 99% им е спам, тъй, че задавайте въпроси и питайте спокойно!!!

бат тянко
03.04.2016, 13:10
https://youtu.be/CYseE8wt5As
Пусти чорапи....