PDA

Виж пълната версия : BIO APIS - нова надежда за пчелните семейства



Камен Крумов
05.11.2015, 22:08
Един продукт, който все още не е добре познат за пчеларите, но може би е една нова надежда при здравеопазването на пчелните семейства. Ето тук може да се прочете повече за него:http://www.pchelarskiforum.eu/article?id=303
Моля всеки, който е ползвал Bio Apis да сподели за начина, по който е третирал семействата си и дали е забелязал качествени изменения, както в работата на майката и нейното яйцеснасяне, така и в поведението на пчелите като цяло ( здравен статус, агресия, хигиенно поведение и др.). Важно е също да сподели дали паралелно използва други препарати за борба с паразити и вирусни заболявания.

Камен Крумов
05.11.2015, 22:14
Предварително благодаря на всички отзовали се пчелари споделили своя опит в грижите за пчелното семействоhi;

Mateev
05.11.2015, 22:38
В тази статия се споменава и препарата EKOFIL-P. Всъщност това е истинския препарат, който вероятно има НЕВЕРОЯТНО БЪДЕЩЕ !!!

Ще ви споделя и малко вътрешна информация, която може би е малко изпреварваща, но както и да е. Препарата EKOFIL-P е секретна разработка още от социалистическо време. В неговата разработка са вложени колосална сума пари и колосално количество време от Български научни работници. Основното предназначение на препарата е борба с различните вредители по промишлените насаждения, но като допълнителна екстра той се оказва абсолютно безвреден за пчелите и хей-така на майтап той избива акари, малък кошерен бръбар, американски и европейски гнилец и една камара други вируси или бактерии, тормозещи пчелите. Препарата е патентован и към него са проявили интерес Американското правителство, както и други правителства по света. Целта е борба със Синдрома на празния кошер и именно този препарат дава индикации, че е способен да се справи с този проблем. Тествали са го много институти по света и резултатите са повече от обнадеждаващи. До момента се произвежда в малки количества в Троян по причина лош маркетингов подход и ниска популярност сред Българските пчелари. Новият момент обаче е, че американски инвеститори с подкрепата на американското правителство са готови да направят колосална инвестиция в България с цел производството на концентрат от този продукт и продажбата му на световния пазар. Става въпрос за създаване на стотици хиляди декари билкови насаждения на територията на страната (част от билките виреят само в България), както и за създаване на огромен завод за производство на концентрат, който да се изнася за целия свят. Отворените работни места ще са десетки хиляди.

Това е моята информация на този етап от развитието на продукта. Не исках да пиша по форума за него, защото всичко това все още е на етап планиране и международни договорки. Това, което знам със сигурност обаче е, че Българска делегация предстои да пътува за Америка по покана на Американското правителство (буквално в следващите 2-3 седмици) за конкретни преговори с инвеститорите, а по други региони на света вече е пътувала и вече целия световен пазар е разпределен по региони - кой къде ще продава, и за какви региони ще получи абсолютен ексклюзивитет. Тука няма майтап - информацията е абсолютно достоверна.

Pavel_Bs
05.11.2015, 22:56
Бабини зъби,здравец,билки, млечнокисели бактерии...що за щуротии.Аз смятам да си карам с лентичките....



П.С. за неразбралите - коментара ми е чиста ирония.

scutellator
06.11.2015, 00:25
Бабините зъби по някаква необяснима причина виреят само в Китай, Канада и България. Като в българските, нивата на стеролите са 3 пъти по-високи (без майтап) от тези на останалите. И както на китайските стоки често лепват етикет "произведено в Германия", така и на трибестана (т.е. на неговия аналог) се лепва етикет "произведено в България"

Ето това е ирония.

Pavel_Bs
06.11.2015, 09:40
Прав си,моето всъщност е сарказъм:laughing:.

tarty
06.11.2015, 13:42
От април месец третирам само с Био Апис,закупен от модератора Александров/той е писал в форума на тази тема/и чакам да се развали времето да мога да третирам с ОК.Тогава ще видя какво ще падне и ще пиша.

радо
06.11.2015, 15:19
От април месец третирам само с Био Апис,закупен от модератора Александров/той е писал в форума на тази тема/и чакам да се развали времето да мога да третирам с ОК.Тогава ще видя какво ще падне и ще пиша.
Какво количество акари ще падне не е най интересното защото тази година популацията на акара е доста по малка от миналата година.През зимата имаше смъртност по висока от нормалното и положителният ефект от тази смъртност, е че оцеляха по устойчивите семейства тези с по добри хигиенни навици и естествено следващата /тази/ година проблемите са по малко и семействата са в много по добро състояние и съм сигурен, че зимата ще протече нормално.За Био Апис - интересно ще е да се научи как се развиват семействата през цялата година - количество пило,компактност на пилото,запаси от храна,зимуване и най важното интересуващо нас пчеларите добивът на мед, разбира се сравнено с пчелин където не е използван.

tarty
06.11.2015, 15:32
Какво количество акари ще падне не е най интересното защото тази година популацията на акара е доста по малка от миналата година.През зимата имаше смъртност по висока от нормалното и положителният ефект от тази смъртност, е че оцеляха по устойчивите семейства тези с по добри хигиенни навици и естествено следващата /тази/ година проблемите са по малко и семействата са в много по добро състояние и съм сигурен, че зимата ще протече нормално.За Био Апис - интересно ще е да се научи как се развиват семействата през цялата година - количество пило,компактност на пилото,запаси от храна,зимуване и най важното интересуващо нас пчеларите добивът на мед, разбира се сравнено с пчелин където не е използван.
Мога да кажа само това което съм видял между два пчелина но с различна паша,а то е,че капачетата на пилото станаха по изпъкнали,безкрилието на единия пчелин се изгуби за един месец докато на другия минаха три месеца/чак в средата на май/,станаха по кротки.Пръскам ги отгоре върху рамките с пулверизатор или пробита капачка на шише.От началото на април до септември изразходих 5 шишета за 200 кошера.

бат тянко
06.11.2015, 18:11
Био Апис предполагам само Борката го продава?А може ли да се открие Екофил-Р?

scutellator
06.11.2015, 18:32
......За Био Апис - интересно ще е да се научи как се развиват семействата през цялата година - количество пило,компактност на пилото,запаси от храна,зимуване и най важното интересуващо нас пчеларите добивът на мед, разбира се сравнено с пчелин където не е използван.

Когато се правят сравнителни тестове от КАКЪВТО И ДА БИЛО характер,винаги се правят на един и същ пчелин.
Често пчелини с отстояние само няколко стотин метра един от друг дават сериозно отклонение в общото представяне на семействата.

freelancer_bg
06.11.2015, 21:00
На Екофил-П основната му съставка до колкото съм чел е ПЕЛИН, за това се казва и "П", поне така си мисля ;)

Георги Кръстев
06.11.2015, 21:46
Аз също ползвам био апис, вземах го от изложението в Добрич. Използвах 3 шишета за 70 семейства. Като основно пръсках, но и подавах в сироп. Също съм третирал с Ок. С Тимол в сиропа и съм дава апифит в сиропа и съм ги пръскал... все щадящи пчелите и пчеларя неща. ОК 2 пъти веднъж след слънчпгледа и веднъж сега.

keser
06.11.2015, 22:43
Едва преди месец чух за Био Апис благодарание на Георги Кръстев и от маркетнига, който си направих открих, че оригиналния препарат, от който се прави е "Про милъо Кеар" http://mikroveda-farming-bg.com/pro-milo-apis-za-pcheli/
Поръчах и от двата, имат еднаква миризма, само немския е малко по концентриран. По телефона ми обесниха, че в Био Апис-а има и съставка за вароатозата. Това са пробиотици.

Pavel_Bs
06.11.2015, 23:48
Разгледайте книжката на Наско Кирилов "Биологична и динамична защита на пчелите".Там е описан и пелина в няколко реда.Пелина е и основна съставка в "Херба стрип".Етеричното масло от пелин е конвулсивна отрова....Пелин е и една от билките в Био Апис.Самият продукт е "фермент" което означава,че съдържа и млечна киселина.Питах Борислав дали са я замерили,но той забрави да провери.Колкото повече ровете в "алтернативните методи",толкова повече интересни въпросчета ще се появяват в главите ви.Много голям потенциал има прополиса,но той е евтин и "не си струва"...

мухозол
07.11.2015, 08:07
Не знам това чудо дали е полезно . Но знам че тъпчем пчелите със всички боклуци които се сетим . И аз го правя . Нещо интересно в Плевен до клуба на пчеларите на подпорна стена от бетон . Вече над 10-15 години живеят пчели и няма акари няма ноземи той си живее. Все ми се струва че най-големите вредители ще излезем ние.

Камен Крумов
13.11.2015, 13:12
Не знам това чудо дали е полезно. Но знам, че тъпчем пчелите с всички боклуци, които се сетим. И аз го правя. Нещо интересно, в Плевен до клуба на пчеларите, на подпорна стена от бетон, вече над 10-15 години живеят пчели и нямат акари, няма ноземи и са живи. Все ми се струва, че най-големите вредители ще излезем ние. Самият факт, че си бръкнал в кошера с мръсните си ръце по каквато и да е причина (преглед, разместване на пити с цел подредба, щото така си преценил или още по-лошо, за да лишиш пчелите от част от хранителните им запаси) си е вече сериозна намеса в нормалния им живот. От тук нататък тази намеса трябва да се компенсира по някакъв начин, т.е. там където си изцапал трябва да си го изтриеш. Та затова нашите пчели не са здрави, като тези в бетонната стена. Последните нямат нужда от лекарства, тъй като никой не е бъркал в кошера им преди това;)

зуница
15.11.2015, 10:04
Самият факт, че си бръкнал в кошера с мръсните си ръце ....
Това го правят само "новобранците" и "професионалистите с ръкавиците". Чиста ръкавица?!;)
Ръцете се мият с твърд, домашен сапун с много сода,без аромат.В краен случай с "каша" за силно замърсени ръце в, която има много сода и е "икономисан" аромата. Следващата стъпка е да се натрият ръцете с маточина.С така подготвени ръце се работи най-безболезнено.
Повдигача периодично се обгаря с газова горелка , пистолет с горещ въздух , оксижен.Каквото има под ръка.
Нуждата от "компенсации" силно намалява.hi;

валко
16.11.2015, 13:26
Био Апис предполагам само Борката го продава?А може ли да се открие Екофил-Р?

Само Борката го продава тук в този форум и то на двоина цена иначе производителя е друг и го произвежда от много години ,Борката е само търговец и то доста алчен .

petrov_mm
16.11.2015, 14:14
А къде другаде може да се намери?

tarty
16.11.2015, 16:17
Само Борката го продава тук в този форум и то на двоина цена иначе производителя е друг и го произвежда от много години ,Борката е само търговец и то доста алчен .
Ако мога да попитам,кой е другия производител и на каква цена продава?Борката дава литъра за 15 лв,кадето другаде да видя подобно лекарство,то е над 30 лв литъра.

валко
16.11.2015, 16:53
Производителя е професор Караджов ,цената на която продава е 8 лева на литър всички купуват от него и слагат надценка не в проценти а в пъти .

M.Milkov
16.11.2015, 17:26
Някакви координати за свързване с професора.

M.Milkov
16.11.2015, 17:54
Някой от колегите ако му има координатите на професора моля да ги сподели.За новият сезон съм мераклия да го изпробвам и използвам Био Аписа.

vencii
16.11.2015, 20:23
http://www.pchelarskiforum.eu/article?id=303

M.Milkov
16.11.2015, 21:40
Благодаря ти колега за отговора,и за линка.В Руския сайт blog.videopaseka.ru.има клип за лекуване с/у ноземетоза,аскосфероза,ака роза,американски и европейски гнилец само с билката /чистотел/ ,а това е змийско мляко ,с/у изброените болести .Прави се отвара от билката и се дезинфекцират стените, дъното,и рамките с пчелите в кошера. Рецептата е следната; 6 с.л. от билката се слагат в 2л. вряща вода.Билката ври 5 минути.Сваля се от котлона,и престоява 8часа.Прецежда се и се пръска с пулверизатор. През новият сезон ще го ползвам този начин за дезинфекция на кошерите.Има ли някой да е ползвал този вариант за дезинфекция на кошерите си.

Камен Крумов
16.11.2015, 23:42
Някой от колегите ако му има координатите на професора моля да ги сподели.За новият сезон съм мераклия да го изпробвам и използвам Био Аписа.Проф.д-р ЯНАКИ КАРАДЖОВ, Генерален директор на АГРОБИЗНЕС-АКАДЕМИКА, Гл. Редактор наелектронен в-к АПИМЕДИКА-АПИКУЛТУРА,

СОФИЯ1505, тел. 02 843 15 35, моб. 0885 456 700, e-mail Ya_Karadjov@abv.bg

M.Milkov
17.11.2015, 08:57
Благодаря колега за бързия и изчерпателен отговор.Поздрави и много успехи.

vencii
18.11.2015, 23:03
Само Борката го продава тук в този форум и то на двоина цена иначе производителя е друг и го произвежда от много години ,Борката е само търговец и то доста алчен .

Интересно защо Борката като най-осведомен по въпроса мълчи. Поне да се беше защитил

borislav aleksandrov
18.11.2015, 23:21
Интересно защо Борката като най-осведомен по въпроса мълчи. Поне да се беше защитил


мога да го направя но едва ли някой го интересува важното че вече ми е лепнат етикета "много алчен търговец".... а веднъж очернен върви обеснявай че нямаш сестра....

Ангел Йосифов
19.11.2015, 06:38
https://www.youtube.com/watch?v=jLsl6oMrcDI

M.Milkov
19.11.2015, 17:51
Направо не е за вярване.Един нищо не значещ хрян.Какво може да върши.Ще го пробвам догодина на есен.Пролетта ще го засея.

borislav aleksandrov
19.11.2015, 20:23
Писал съм го на няколко пъти из темите тук - за разлика от видеото - от изшушен хрян с картофобелачка (или нож) се изрязва 2-3 парченца, слагат се в пушалката и работиш така или минаваш и пушиш през входа няколко пъти и се прехвърляш на следващият кошер. Рецептата е от руснаците - изпробвано върши страхотна работа

freelancer_bg
21.11.2015, 16:59
Да ви шерна едно клипче за ЕМ1 , защото споменатите цени ми се виждат доста високи.

https://www.youtube.com/watch?v=AGMxntms35k

Вълчан
23.11.2015, 10:13
Писал съм го на няколко пъти из темите тук - за разлика от видеото - от изшушен хрян с картофобелачка (или нож) се изрязва 2-3 парченца, слагат се в пушалката и работиш така или минаваш и пушиш през входа няколко пъти и се прехвърляш на следващият кошер. Рецептата е от руснаците - изпробвано върши страхотна работа

Колко пъти може да се ползва, хряна за акара?
Тези кошери не бяхали от шперплат, на клипа?

Silvia
23.11.2015, 16:47
Ние използваме изсушен на колеца хрян, по 2-3 колелца за едно зареждане на пушилката, при всяко отваряне на кошера, през целия сезон.

delta.e
23.11.2015, 17:37
Отлична идея , заимствана от руснаците
Работи добре.

Илиев
23.11.2015, 18:53
като стана въпрос за хрян!...ако напролет ги третираме със зелева чорба, аналогично на третирането на дръвчетата...по 5-6 милилитра на междурамие....пък и ако е леко вкиснала - да не кажа другата народна думичка - няма и кьорав арак да оцелее!!:laughing:

Дамян Дамянов
23.11.2015, 19:04
като стана въпрос за хрян!...ако напролет ги третираме със зелева чорба, аналогично на третирането на дръвчетата...по 5-6 милилитра на междурамие....пък и ако е леко вкиснала - да не кажа другата народна думичка - няма и кьорав арак да оцелее!!:laughing:

Подозирам, че ще има по-голям ефект от повече препарати! А и мед от зеле си е дефицитна стока.

ch.atanasov
23.11.2015, 20:33
Ние използваме изсушен на колеца хрян, по 2-3 колелца за едно зареждане на пушилката, при всяко отваряне на кошера, през целия сезон.

Каква е целта и какъв е ефекта? Спестява ви строителна рамка ,пролетно третиране или есенно?

Silvia
23.11.2015, 21:26
Целта е смъртта на акарите, надяваме се че има ефект, без да се ограничаваме само с този метод, използвахме и строителна рамка, както и много други по-безвредни практики, като например люти чушки в първия сироп пролетта, през целия сезон бабини зъби и кръвен здравец, както и етерични масла в питките, третирахме през август и края на октомври с BEEVITAL HIVE CLEAN.

ch.atanasov
23.11.2015, 21:31
Целта е смъртта на акарите, надяваме се че има ефект, без да се ограничаваме само с този метод, използвахме и строителна рамка, както и много други по-безвредни практики, като например люти чушки в първия сироп пролетта, през целия сезон бабини зъби и кръвен здравец, както и етерични масла в питките, третирахме през август и края на октомври с BEEVITAL HIVE CLEAN.

При използване на бийвитал ,останалото да не е как се казва-плацебо за пациента.

зуница
23.11.2015, 22:20
При използване на бийвитал ,останалото да не е как се казва-плацебо за пациента.
Образец на спам.crying;

ch.atanasov
23.11.2015, 22:25
Образец на спам.crying;

Можеш само да завиждаш на модераторите.:laughing:Спам не спам , няма нужда новобранците да прилагат всички рецепти на света -опс на форума.Като ги чета ,ако взема да ги пробвам ,няма да ми стигне още един живот.:(

Niki1313
23.11.2015, 22:45
като стана въпрос за хрян!...ако напролет ги третираме със зелева чорба, аналогично на третирането на дръвчетата...по 5-6 милилитра на междурамие....пък и ако е леко вкиснала - да не кажа другата народна думичка - няма и кьорав арак да оцелее!!:laughing:

Тя, зелевата чорба има най-много пробиотици, но трябва да се внимава със солта или да използвате калиева сол вместо натриева. Също не трябва да се използва преди зимния период, защото изгаря мазнините в тялото:laughing::laughing::laughing:. Зелевата чорба може да се използва в пролетното стимолиране на семействата или в зимните питки ако имаме ранна паша и търсим бързо развитие и нарастване на популацията.

Зелева чорба с хрян и люто чушле ще взриви Вашите семейства.

Моля не използвайте това вкъщи, защото ще оставите без работа отводкажиите, майко производителите и производителите на лекарства и симуланти за пчели.;):laughing:sweating;

http://apteka-optima.com/181/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B8-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8/728/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%BA%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE-%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B8%D 1%86%D0%B8-%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2-%D1%81%D0%BE%D0%BA-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B0/:laughing: (http://apteka-optima.com/181/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B8-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8/728/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%BA%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE-%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B8%D 1%86%D0%B8-%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2-%D1%81%D0%BE%D0%BA-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B0/)

зуница
23.11.2015, 23:15
Можеш само да завиждаш на модераторите.:laughing:Спам не спам , няма нужда новобранците да прилагат всички рецепти на света -опс на форума.Като ги чета ,ако взема да ги пробвам ,няма да ми стигне още един живот.:(
Това , че някой не е "напляскал" няколко хиляди поста не значи, че е "новобранец". Просто не може да му дойде ред да се каже думата. Ако не те мързеше да мислиш , би видял напълно смислено и аргументирано мнение на колега. И то заслужава внимание и уважение . За твоето "изпълнение" за съжаление не мога да кажа същото.blush;

ch.atanasov
24.11.2015, 08:44
Това , че някой не е "напляскал" няколко хиляди поста не значи, че е "новобранец". Просто не може да му дойде ред да се каже думата. Ако не те мързеше да мислиш , би видял напълно смислено и аргументирано мнение на колега. И то заслужава внимание и уважение . За твоето "изпълнение" за съжаление не мога да кажа същото.blush;

Нямам капацитет да разшифровам такъв постинг.Нищо не разбрах -кой -кого пляска ,какво уважение ,какво изпълнение ,какво съжаление.По темата : ако не си обърнал внимание ,колежката използва всичко за което е чула.Сега навярно ще включи в арсенала и -зелева чорба.Разбирам ,че и ти си фен на това.Лошо няма -въпроса ми беше необходимо ли е.

Камен Крумов
25.11.2015, 00:20
Един продукт, който все още не е добре познат за пчеларите, но може би е една нова надежда при здравеопазването на пчелните семейства. Ето тук може да се прочете повече за него:http://www.pchelarskiforum.eu/article?id=303
Моля всеки, който е ползвал Bio Apis да сподели .... Мисля, че бях пределно ясен и учтив. Реално не ме интересуват разсъждения, а само мнения на колеги, които ИМАТ опит с продукта.
Благодаря, отново!

gogoll_78
20.02.2016, 20:41
Поздрави на всички пчелари ,
След дълго четене като "гост" тук , Реших да се регистрирам в форума .
Не съм пчелар /все още ! / ,но имам приятел /двама/ които са такива .Та те се занимават с пчеларство от няколко години и са го превърнали в основна дейност за препитание/ по моите наблюдения се справят много добре/.
Исках да споделя нещо тук в тази тема :
Миналата година единият от тях ме попита дали мога да му доставя някакъв препарат от Русия /за пчели става въпрос / !
Понеже знаеше че аз търгувам с Русия и във града в който се произвежда това са моите приятели , ме попита дали мога да му доставя някакво количество за проба .Прочел нещо някъде и получил много добри отзиви .Та след опити да се свърже и да му "изпратят " е ударил на камък .
Все пак ние сме "ЕС" и за доставки по интернет към нас не вървят!
Това предисловие се отнася за препарат /в последствие разбрах че не е лекарство , а някакъв имунно стимулатор / който се казва : " эндовираза
Произвежда се в гр. Новосибирск , Русия / между впрочем там са съсредоточени всички научни институти в Русия ,,техният "БАН" , само че град./
Успях да го" доставя"/естествено по не официалния начин ! не става по него ! / , та есента правиха третиране /по описанието на производителя и сега коментара е че са доволни . Трябвало и сега на пролет още 2 третирвания да направят .
Пиша това ,защото мисля че може да е полезно и на повече хора .
Всеки може да прочете на официалният сайт за препарата , и да проследи евентуално в техните форуми за отзиви .
Надявам се да съм бил полезен.

п.п. не знам дали мога да качвам линкове ,, но в гугъл ако го напишете правилно ще ви излезе веднага.

M.Milkov
21.02.2016, 17:57
Поздрави на всички пчелари ,
След дълго четене като "гост" тук , Реших да се регистрирам в форума .
Не съм пчелар /все още ! / ,но имам приятел /двама/ които са такива .Та те се занимават с пчеларство от няколко години и са го превърнали в основна дейност за препитание/ по моите наблюдения се справят много добре/.
Исках да споделя нещо тук в тази тема :
Миналата година единият от тях ме попита дали мога да му доставя някакъв препарат от Русия /за пчели става въпрос / !
Понеже знаеше че аз търгувам с Русия и във града в който се произвежда това са моите приятели , ме попита дали мога да му доставя някакво количество за проба .Прочел нещо някъде и получил много добри отзиви .Та след опити да се свърже и да му "изпратят " е ударил на камък .
Все пак ние сме "ЕС" и за доставки по интернет към нас не вървят!
Това предисловие се отнася за препарат /в последствие разбрах че не е лекарство , а някакъв имунно стимулатор / който се казва : " эндовираза
Произвежда се в гр. Новосибирск , Русия / между впрочем там са съсредоточени всички научни институти в Русия ,,техният "БАН" , само че град./
Успях да го" доставя"/естествено по не официалния начин ! не става по него ! / , та есента правиха третиране /по описанието на производителя и сега коментара е че са доволни . Трябвало и сега на пролет още 2 третирвания да направят .
Пиша това ,защото мисля че може да е полезно и на повече хора .
Всеки може да прочете на официалният сайт за препарата , и да проследи евентуално в техните форуми за отзиви .
Надявам се да съм бил полезен.

п.п. не знам дали мога да качвам линкове ,, но в гугъл ако го напишете правилно ще ви излезе веднага.Тези колеги имат ли регистрация,и влизат ли тук в този форум.Дали могат да споделят отзиви за използването на тази стимулатор.

Камен Крумов
22.02.2016, 13:53
п.п. не знам дали мога да качвам линкове ,, но в гугъл ако го напишете правилно ще ви излезе веднага. http://endoviraza.com/

Камен Крумов
22.02.2016, 14:41
Предоставям ви за разглеждане и други продукти, които по описание имат сходно въздействие върху пчелното семейство: http://www.daflorn.com/lactilly-animals-probiotic.html - може да се поръча директно от сайта;
http://www.baikal-em1.com/pchelarstvo/ - «Байкал ЕМ1» — многоцелеви микробиологичен препарат, разработен от водещи руски микробиолози, състоящ се от комплекс на живи полезни микроорганизми, които се прилагат за възстановяване на екологическия баланс.
Ако някой вече има опит, може да сподели.

gogoll_78
22.02.2016, 20:07
Тези колеги имат ли регистрация,и влизат ли тук в този форум.Дали могат да споделят отзиви за използването на тази стимулатор.

Днес си говорих с единия .Казва че имал регистрация тук , но не е влизал от няколко години в форума .Пише в някаква друга група.!
Колкото до "отзиви" ,, сдържа се да прави заключения "все още"! Поне така ми каза.
А аз изобщо не мога да дам отзиви .
Но помня миналата година ,беше прочел доста в някъв подобен /руски форум/ за пчелари , преди да ме занимава с това.

M.Milkov
22.02.2016, 20:28
Днес си говорих с единия .Казва че имал регистрация тук , но не е влизал от няколко години в форума .Пише в някаква друга група.!
Колкото до "отзиви" ,, сдържа се да прави заключения "все още"! Поне така ми каза.
А аз изобщо не мога да дам отзиви .
Но помня миналата година ,беше прочел доста в някъв подобен /руски форум/ за пчелари , преди да ме занимава с това.Благодаря ти за отговора.

enchev
22.02.2016, 20:50
Предоставям ви за разглеждане и други продукти, които по описание имат сходно въздействие върху пчелното семейство: http://www.daflorn.com/lactilly-animals-probiotic.html - може да се поръча директно от сайта;
http://www.baikal-em1.com/pchelarstvo/ - «Байкал ЕМ1» — многоцелеви микробиологичен препарат, разработен от водещи руски микробиолози, състоящ се от комплекс на живи полезни микроорганизми, които се прилагат за възстановяване на екологическия баланс.
Ако някой вече има опит, може да сподели.

Някой ако е ползвал препарата Байкал може ли да сподели дали има ефект заслужава ли си

gogoll_78
28.02.2016, 20:08
Днес си говорих с единия .Казва че имал регистрация тук , но не е влизал от няколко години в форума .Пише в някаква друга група.!
Колкото до "отзиви" ,, сдържа се да прави заключения "все още"! Поне така ми каза.
А аз изобщо не мога да дам отзиви .
Но помня миналата година ,беше прочел доста в някъв подобен /руски форум/ за пчелари , преди да ме занимава с това.


Ами днес си говорих с моя приятел пчелар , а той отглежда около 260 кошера на два пчелина / как се справя не знам !
Та това което разбрах е че през тази зима нямал никаква смъртност ! Предстои му да прави пролетно третиране с препарата още 2 пъти /поне така разбрах / и чак на есен след някво изследване ще коментира!
Между впрочем прочетох от любопитство това за "Байкал "!
И той е руски препарат , но го дават за толкова много неща едновременно !Сигурно има някой който го е ползвал , щото го продават отдавна. От друга страна не се учудвам ! Руснаците в това да правят "универсални " и "прости " неща ,които да вършат работа са ненадминати ! За пример помня на времето , пращат ми 1 препарат за миене ! Можеш да измиеш както килима така и колата също така и най- мазните замърсени с масло и грес машини! показвам го на един търговец на известна западна марка ..и отговора е :
Ами то ние имаме отделни препарати за всяко нещо ! Ако продавам нещо такова ще остана гладен!
п.п
Към края на другия месец ще доставя още някво кол. от ендовиразата , и на есен най рано ще дам "отзиви " от третирането.

M.Milkov
28.02.2016, 20:44
Ами днес си говорих с моя приятел пчелар , а той отглежда около 260 кошера на два пчелина / как се справя не знам !
Та това което разбрах е че през тази зима нямал никаква смъртност ! Предстои му да прави пролетно третиране с препарата още 2 пъти /поне така разбрах / и чак на есен след някво изследване ще коментира!
Между впрочем прочетох от любопитство това за "Байкал "!
И той е руски препарат , но го дават за толкова много неща едновременно !Сигурно има някой който го е ползвал , щото го продават отдавна. От друга страна не се учудвам ! Руснаците в това да правят "универсални " и "прости " неща ,които да вършат работа са ненадминати ! За пример помня на времето , пращат ми 1 препарат за миене ! Можеш да измиеш както килима така и колата също така и най- мазните замърсени с масло и грес машини! показвам го на един търговец на известна западна марка ..и отговора е :
Ами то ние имаме отделни препарати за всяко нещо ! Ако продавам нещо такова ще остана гладен!
п.п
Към края на другия месец ще доставя още някво кол. от ендовиразата , и на есен най рано ще дам "отзиви " от третирането.Другото име на ендовиразата е,ендоглюкин.Това е другото име на ендовиразата.Как мога да се свържа с теб колега,ако може да си поръчам,да си купя за проба.Щом твоя познат го използва,значи има смисъл да се прилага.Поздрави.

M.Milkov
29.02.2016, 11:11
Проф.д-р ЯНАКИ КАРАДЖОВ, Генерален директор на АГРОБИЗНЕС-АКАДЕМИКА, Гл. Редактор наелектронен в-к АПИМЕДИКА-АПИКУЛТУРА,

СОФИЯ1505, тел. 02 843 15 35, моб. 0885 456 700, e-mail Ya_Karadjov@abv.bg
Днес преди час разговарях с Проф.д-р ЯНАКИ КАРАДЖОВ.Разясни ми начина и въздействието на Био Аписа в/у пчелите и необходимостта да третираш и тревната площ на пчелина с остатъка след като третираш семействата.Цената на 1литър е 8лв.Заявките ще се изпълняват от месец април,могат да се изпращат по-куриер,или с превоз усигурен от тях по-предварителна уговорка.Ще се възползвам от тази услуга ,през този сезон.

freelancer_bg
29.02.2016, 11:15
M.Milkov доста хора ще сме ти благодарни ако преразкажеш най-важните и интересни неща от разговора с проф. Караджов.

M.Milkov
29.02.2016, 12:09
M.Milkov доста хора ще сме ти благодарни ако преразкажеш най-важните и интересни неща от разговора с проф. Караджов.Много са нещата,и не знам дали ще мога да ги пресъздам.По- добре му звъннете на мобилния телефон,ще бъде по-автентично,много е обширно обяснението за използването на Био Аписа.А и Професора е много приказлив,отзивчив,и обяснява нещата в голяма дълбочина.Струва си да му се обадите.Аз разговарях с него 20-25 мин.,и се реших да се възползвам от този продукт през пролетта.Но температурата при третиране трябва да е над 10-12 градуса,за да могат да живеят, и да останат млечно киселите бактерии в кошера и по - тревата около него.Третира се еднократно.Пролет или есен.Пръска се директно в/у рамките на семейството.Пчелите ставали спокойни,и добивите се увеличавали.Тези бактерии унищожават вредните бактерии в кошера,и от там се подобрява микроклимата в кошера.Хигиенната чистота в кошера се подобрява, и от там и пчелите са спокойни, здрави, и не хапят примерно както преди това.При това положение не се използва пушалката,за опушване както при преглед.Не ти обръщат внимание,и работиш спокойно.

kapanec
29.02.2016, 17:32
Днес си говорих с единия .Казва че имал регистрация тук , но не е влизал от няколко години в форума .Пише в някаква друга група.!
Колкото до "отзиви" ,, сдържа се да прави заключения "все още"! Поне така ми каза.
А аз изобщо не мога да дам отзиви .
Но помня миналата година ,беше прочел доста в някъв подобен /руски форум/ за пчелари , преди да ме занимава с това.

Благодаря за опита на колегите който споделяте .Каква е цената на препарата и можели да си поръчам чрез вас .

Pavel_Bs
24.03.2016, 10:03
Презентация на проф.Караджов : https://www.youtube.com/watch?v=GykEcrxYJPs

M.Milkov
09.12.2016, 15:30
В тази статия се споменава и препарата EKOFIL-P. Всъщност това е истинския препарат, който вероятно има НЕВЕРОЯТНО БЪДЕЩЕ !!!

Ще ви споделя и малко вътрешна информация, която може би е малко изпреварваща, но както и да е. Препарата EKOFIL-P е секретна разработка още от социалистическо време. В неговата разработка са вложени колосална сума пари и колосално количество време от Български научни работници. Основното предназначение на препарата е борба с различните вредители по промишлените насаждения, но като допълнителна екстра той се оказва абсолютно безвреден за пчелите и хей-така на майтап той избива акари, малък кошерен бръбар, американски и европейски гнилец и една камара други вируси или бактерии, тормозещи пчелите. Препарата е патентован и към него са проявили интерес Американското правителство, както и други правителства по света. Целта е борба със Синдрома на празния кошер и именно този препарат дава индикации, че е способен да се справи с този проблем. Тествали са го много институти по света и резултатите са повече от обнадеждаващи. До момента се произвежда в малки количества в Троян по причина лош маркетингов подход и ниска популярност сред Българските пчелари. Новият момент обаче е, че американски инвеститори с подкрепата на американското правителство са готови да направят колосална инвестиция в България с цел производството на концентрат от този продукт и продажбата му на световния пазар. Става въпрос за създаване на стотици хиляди декари билкови насаждения на територията на страната (част от билките виреят само в България), както и за създаване на огромен завод за производство на концентрат, който да се изнася за целия свят. Отворените работни места ще са десетки хиляди.

Това е моята информация на този етап от развитието на продукта. Не исках да пиша по форума за него, защото всичко това все още е на етап планиране и международни договорки. Това, което знам със сигурност обаче е, че Българска делегация предстои да пътува за Америка по покана на Американското правителство (буквално в следващите 2-3 седмици) за конкретни преговори с инвеститорите, а по други региони на света вече е пътувала и вече целия световен пазар е разпределен по региони - кой къде ще продава, и за какви региони ще получи абсолютен ексклюзивитет. Тука няма майтап - информацията е абсолютно достоверна.Матеев,има ли развитие по-темата.Ако има чакаме да ни просветлиш.Поздрави.

Mateev
13.12.2016, 11:54
Матеев,има ли развитие по-темата.Ако има чакаме да ни просветлиш.Поздрави.

Пълно мълчание. И да има някакво движение, мене не ме информират. Иначе ако случайно науча още нещо, ще го споделя във форума.

хси
06.01.2017, 17:53
Здравейте ,нов съм във форума и го чета с голям интерес ,и съм ви благодарен за публикуваните теоретични и практични познания. Ще съм благодарен ако някой е използвал пробиотик да обясни как го прилага /какво количество сироп за подхранване и по колко пъти ,пръскане и/или накапване с воден разтвор и т.н./ . Благодаря.

freelancer_bg
06.01.2017, 18:17
Поръсвал съм междурамията и рамките с пробиотици. Слагал съм и в сиропа. Пчелите са ми здрави, но правя още доста неща и не мога ясно да разгранича ефекта от пробиотика.

хси
06.01.2017, 18:30
Благодаря ти freelancer (http://pchelari.com/forum/member.php?u=3371)за отговора.Прочетох за препоръчните от теб добавки и пробиотици . Какво количество сироп слагаш с пробиотика например на пролет и по колко пъти ? Аз конкретно мисля да използвам Микроведа апис.Благодаря.

хси
06.01.2017, 18:42
Прочетох за "Микроведа апис"и "Байкал ем-1" но обяснеията не са съвсем ясни.

delta.e
06.01.2017, 19:01
Хайде , да си говорим честно - свържете се с Дамянов !
Той , ще Ви - каже , кога и как ?

хси
06.01.2017, 19:25
Ок ,благодаря за съвета ,ще се свържа ,междувременно ще съм благодарен и на другите за техните мнения,ценя всяко мнение

freelancer_bg
06.01.2017, 19:31
Много рядко ровя пчелите и им давам сироп, но като го правя се старая да е отличен - правя им доза от 3 литра сироп 1:1 , като воданата част е чай от 7-те биодинамични билки на Рудолф Щайнер, слагам и метил 1500 микрограма Б12 , една таблетка Б50 (това е Б комплекс , но не като този от аптеката , а като хранителна добавка, дозите са доста по-големи). Емулсифирам в една ракиена чашка мед 1 капка масло от евкалипт, 3 от чаено дърво и 1 от лимонова трева. Към това прибавям и 5 гр. витамин Ц на прах. Когато слагам пробиотици не слагам етеричните масла, защото сигурно ще им видят сметката, все пак 5 капки не са малко. Пробиотици ползвам от тези по 1 капсулка (http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Probiotic-30-Billion-CFU-s-60-Vcaps/19518?rcode=NOV505) в нея има 30 милиарда CFU от 8 различни полезни пробиотични култури.

По-добре според мен обаче е да се разтвори капсулката и директно да се поръси със съдържанието върху рамките и междурамията. Не е проблем и да се разтвори в малко вода за да е по-лесно при дозиране.

freelancer_bg
06.01.2017, 19:35
Байкал ЕМ-1 не е нищо толкова специално. Ето как да си го приготвите сами в домашни условия почти за без пари. http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=2669&p=76713&viewfull=1#post76713 Поствал съм вече клипче по темата.

Pavel_Bs
06.01.2017, 19:38
Био Аписа няма да те отърве от акара,но е отлично средство,заместващо пушалката(прочети за вредата от саждите) и помага за доброто зимуване(без диария).Ползвам го редовно и като пушалка и като подхранване.Лекува варовито пило(изпробвано),може да се ползва и като концентрат при по-тежки случаи(мехурчест гнилец,също изпробвано).Прави последното пръскане преди зазимяването,за да остане фермента в зимните пчели.Може да комбинираш с Апифит,но него го ползвай за подхранване и когато няма риск от кражби.

хси
06.01.2017, 19:44
Много благодря freelancer_bg (http://pchelari.com/forum/member.php?u=3371)за споделените знания , ще се радвам на бъдеща комуникация и взаимно споделяне на опит.

хси
06.01.2017, 20:03
Био Аписа няма да те отърве от акара,но е отлично средство,заместващо пушалката(прочети за вредата от саждите) и помага за доброто зимуване(без диария).Ползвам го редовно и като пушалка и като подхранване.Лекува варовито пило(изпробвано),може да се ползва и като концентрат при по-тежки случаи(мехурчест гнилец,също изпробвано).Прави последното пръскане преди зазимяването,за да остане фермента в зимните пчели.Може да комбинираш с Апифит,но него го ползвай за подхранване и когато няма риск от кражби.

Благодаря за отговора.По принцип мисля пробиотика да е превантивна мярка срещу нозематоза , гнилци и др. , а за акара ползвам ОК/ рецепта на scutellator/ (http://pchelari.com/forum/member.php?u=71),МК и Екостоп. Варовитото пило тази година по лекувах рецептатата на Дамянов .Как го ползваш във вид на концетрат ?

Pavel_Bs
06.01.2017, 20:20
Пръскаш,без да разреждаш.

хси
06.01.2017, 20:51
Пръскаш,без да разреждаш.
Имам предвид като количество.

Pavel_Bs
06.01.2017, 22:27
Ако имаш проява на болест,опръскваш всяка рамка от двете страни по 2-3 пъти,като се стараеш,препарата да не попада в килийките с пило(това зависи от ъгъла).Ако пилото е поразено,пръскаш в него,за да предизвикаш чистачките да си свършат работата.

хси
06.01.2017, 22:47
Ако имаш проява на болест,опръскваш всяка рамка от двете страни по 2-3 пъти,като се стараеш,препарата да не попада в килийките с пило(това зависи от ъгъла).Ако пилото е поразено,пръскаш в него,за да предизвикаш чистачките да си свършат работата.

Благодаря за разяснението ,вече ми е по ясно.

Triballi
11.01.2017, 12:07
http://www.chbr.org/WaggleDancing/tabid/63/EntryId/70/EFB-Lactobacillus-Biobifidobacterium.aspx


WHAT YOU NEED
From a health food store or pharmacy purchase a bottle of freeze-dried (lyophilized) probiotic supplement that can stay at room temperature. It needs to contain at least the following 10 bacterium (you don’t really need any more than 10):
Bifidobacterium lactis
Bifidobacteriu, breve
Bifidobacterium longum
Lactobacillus acidophilus
Lactobacillus casei
Lactobacillus plantarum
Lactobacillus paracasei
Lactobacillus salivarius
Lactobacillus rhamnosus
Lactobacillus bulgaricus

lisygera
14.05.2018, 18:24
От къде мога да си купя биоапис...

tihmr
14.05.2018, 19:07
От къде мога да си купя биоапис...

микроведа фарминг имат подобни продукти

zamfireca
27.02.2019, 18:15
Здравейте колеги това ли е този био апис https://www.konikaroma.com/produkti/hranitelna-dobawka-za-lechenie-i-prewencija-na-varotoza-i-nozematoza/