PDA

Виж пълната версия : Вярвате ли в свръхестественото, паранормалните явления или чудодейните излекувания?



Mateev
31.10.2015, 15:20
Отварям поредната странна и интересна тема, в която можем да споделяме неща и събития, които се считат за ненормални или невъзможни от позицията на съвременната наука. Да, ама понякога те се случват, напук на физическите закони или на научните разбирания за това как е устроен света.

Предполагам че всеки ще може да разкаже по някакъв случай, който се е случил лично с него, и който няма разумно обяснение от гледна точка на съвременната наука или технологии. Аз също ще разкажа това онова, което според мене е невероятно, но е факт, че се е случило.

Mateev
31.10.2015, 15:49
Първо ще разкажа за най-близкото във времето събитие, което е почти невероятно, но е факт че се получи. Няма да повярвате ......

Преди около 3 седмици в една от темите за световните конспирации някой публикува книгата на Ян ван Хелсинг "Не пипай тази книга!". Заинтересувах се от нея и започнах да я чета. Книгата е над 500 страници и ми отне почти 2 дена, докато я прочета цялата. В нея се разказват много интересни неща за произхода на живота на земята, за извънземните, за това кой е създал Homo Sapiens, за илюминатите, световното господство и за какво ли не още. Интересен е стила на автора. От една страна приказва всякакви небивалици, но от друга страна за всяко едно свое твърдение той привежда доказателства, които могат да бъдат проверени. Дори и нещо повече - автора лично е обикалял по света и е посетил хиляди места, за да се запознае лично с една или друга невероятна археологическа находка или доказателство за неговите безумни идеи. Четейки книгата, човек няма как да не си зададе въпроса: "Ами ако всичко това е истина?".

За който му е интересно, още веднъж давам линк към тази книга: 5280

Та някъде из дебрите на тази книга аз попаднах на следното твърдение, за което се привеждат много доказателства. Твърдението е следното: Мисълта управлява материята !!! Става въпрос, че ако нещо го желаеш много силно, и повярваш наистина в него, то няма как да не се случи. Има много примери в подкрепа на това твърдение, включая и за чудодейни излекувания. Аз обаче повярвах само в едно от тези твърдения, което ми изглеждаше поне малко от малко разумно и логично.

Накратко - автора цитира експеримент на един хипнотизатор, който под хипноза е успял да накара възрастни хора с много лошо зрение да прочетат пасажи от някаква книга със ситен шрифт, но без да ползват очила. След излизането от хипнозата за да прочетат отново същия пасаж, се е наложило да си сложат очилата, които са с много диоптри. Този експеримент всъщност се е явявал доказателство, че няма такава болест като КЪСОГЛЕДСТВОТО. Целия проблем на хората с очила е, че те самите си мислят, че без очила не могат да виждат. След като мисълта си е въобразила, че има проблем, то той се появява наистина и на физическо ниво. Лечението - ами няма нужда от лечение. Просто човек трябва да повярва, че лошото зрение е функция на собственото му съзнание, а не на някакви физически проблеми с неговите очи - леща, ретина или нещо друго.

Mateev
31.10.2015, 16:08
Ами аз повярвах и ЗАХВЪРЛИХ ОЧИЛАТА. Беше ми любопитно дали наистина може да се получи и ооооооо чудо .......... получи се. От 3 седмици не съм слагал очила и с всеки изминал ден зрениято ми се подобрява все повече и повече.

От около 10-15 години нося очила 1.5 диоптъра и в последно време усещах, че те вече не ми помагат. Буквите на компютъра ми се мажеха, въпреки че ги бях увеличил на 125% в Internet експлорера. Самата книга на Ян ван Хелсинг я четях на очила и буквите ми се размазваха, въпреки че шрифта е много едър (вижте сами). Бях си решил, че е крайно време да отида на очен лекар, и най-вероятно той щеше да ми изпише нови очила с 2.5 или дори 3 диоптъра.

След прочитането на книгата реших да направя експеримент, и той се оказа УСПЕШЕН. Захвърлих очилата да стоят далече от мене, защото ръката ми непрекъснато ги търсеше, когато седнех на компютъра. Първите 2-3 дена се мъчих, четейки размазани букви, но непрекъснато поддържах тази мъка, като постепенно намалявах размера на буквите на екрана на компютъра. Стигнах до нормалните 100% (каквито са базовите настройки) и след това преминах на GSM-а. На него буквите са много ситни, но аз насила се мъчех да ги чета. И дори си доставях садистично удоволствие, намалявайки ги все повече и повече и мъчейки се да ги чета.

Към днешна дата нямам абсолютно никакви проблеми със зрението. Спокойно и без размазване чета и най-дребните букви от GSM-а. Това за близки разстояния. За далечни разстояния зрението ми също се подобри - вече мога да прочета листенцата по дървета, намиращи се на 50 или дори на 100 метра от мене. Ако искате вярвайте или не, но при мене се получи. Захвърлих очилата и сега горещо се надявам, че това ще е веднъж завинаги. Зрението ми дотолкова се подобри, щото на екрана на компютъра като се загледам в сивата лента на форума, и като се понапъна малко, виждам дори растера от черни и бели точици.

На практика вече забравих, че някога съм носел очила. Дори и вече не ги знам къде се намират - захвърлих ги и забравих за тях. Днес обаче дойде един колега да обсъждаме нещо по електронната система за кошерите, и започна да се взира в екрана, като си извади очилата и дори с тях не виждаше добре. И това ме подсети, че само преди 3 седмици аз бях същия - ха-ха ...... И реших да се похваля във форума, пък дано да съм полезен на някой друг, който реши да повтори моя експеримент.

Mateev
31.10.2015, 16:35
В основата на експеримента стои моята ВЯРА, че това е възможно, както и малко здрава логика. Всички знаят, че на стари години лещата на очите си намалява еластичноста, и за да може да се сгъва насам-натам е необходима по-голяма мускулна сила. Започват да се проявяват сиптоми с леко размазване при наблюдение на дребни обекти преди всичко на близко разстояние, и човек веднага бяга при очния лекар, който с удоволствие му изписва очила със съответния диоптър (все пак после ще си ги купиш от него тези очила). Слагането на очила решава проблема, но създава нов по-голям проблем - ПРАВИ МУСКУЛИТЕ НА РЕТИНАТА ПО-ЛЕНИВИ. А когато даден мускул не го използваш интензивно, той става все по-слаб и по-слаб.

Каква е алтернативата? Ами алтернативата е човек да засили тези мускули посредством интензивни упражнения.

Какви са упражненията? Ами много просто - гледа се наблизо и веднага след това се гледа надалеко. И така 100, 1000 или 10 000 пъти. Това прави мускулите на очите много по-силни и освен това раздвижва лещите на очите, правейки ги по-гъвкави.

И най-важното - ВЯРАТА, ЧЕ ТОВА Е ВЪЗМОЖНО. Ако човек наистина повярва, невъзможните неща стават възможни, и аз вече имам едно доказателство в подкрепа на това твърдение.

А ако случайно главата ви заболи от тези упражнения, не си мислете, че вината е в тях. Вината е в метиловия алкохол на ракията, която сте сварили тази година. Просто сменете ракията с миналогодишна и всички сиптоми ще изчезнат. drinks;

solaris60
31.10.2015, 16:56
А стига бе - ти си открил топлата вода. Ти това сега ли го научаваш? Не за зрението - за ВЯРАТА?

бат тянко
31.10.2015, 17:02
Сега,като каза вярата и се сетих за една случка.Като бях хлапе имаше евангелизация на стадиона в Лазур,в Бургас.Ама нещо се замотахме и когато отидохме там вече беше свършило.Евангелизаторите тъкмо се качваха в рейсовете.Точно тогава един човек ги спря и започна нещо да им говори.Използваха човек,който превежда.Та ние разбрахме,че ги моли да помогнат на дъщеря му,която е на седем години и не може да говори.Единия от тези хора просто положи ръка на главата на момичето.После каза нещо на превеждащия,а той на бащата.Бащата попита детето-можеш ли да говориш и то отговори да мога.Сега докато не са ме наскачали атеистите искам да кажа че тази сцена се разигра пред не повече от пет човека!

Mateev
31.10.2015, 17:57
Да разкажа и аз един случай, който ми се случи някъде преди около 30 години (сина ми още не се беше родил). Току що се бяхме оженили с жена ми и тя още от тогава вярваше във всякакви врачки и разни там други подобни. За да не и пречупя хатъра, съм ходил с нея и съм я возил насам-натам при такива врачки. Повечето бяха абсолютни шарлатанки, но една от тях направо ме впечатли. Мисля че се казваше Ана и живееше в някакво село от Добричкия регион. Селото беше много забутано - буквално нямаше асфалтиран път до него. Нямаше и табели, така че едвам го намерихме. Голямо беше учудването ми, когато видях на улицата пред една забутана селска къща паркирани поне 50 коли с регистрационни номера от цялата страна. Наредихме се и ние на опашката и чакахме много - може би 7-8 часа, докато ни дойде реда.

Гадателката беше жена на средна възраст, ханъма, облечена в турски дрехи - шалвари, забрадка и всичко останало, както си му е реда. Седеше в двора на земята на едно чердже под един селски навес (сайвант). Около нея обикаляха кокошки, имаше и козичка - въобще селска идилия. Ние се приближихме и тя веднага започна да приказва, като още с първите приказки ми закова вниманието. Аз съм върл материалист и не вярвам в такива неща, но тази жена ни посрещна с нашите имена - тя ни знаеше имената - моето и на жена ми. Започна да разказва за приятели съвсем точно и конкретно - цитираше имена на хора, имена на населени места, точното време и точното събитие, което се е случило или предстои да се случи. В нейния разказ бяха наплетени миналото и бъдещето, така че човек много трудно може да се ориентира. Имаше всякакви предсказания за дребни или за велики неща, които са се случвали в миналото или ще се случат в бъдещето. За съжаление почти нищо не си спомням за предсказанията, обаче жена ми после си ги записа и ги запечата в плик, който трябваше да го отворим в бъдещето и да видим дали е познала.

Най-важните неща доколкото си спомням ги позна - семейно щастие и след това семейни проблеми (случиха се), успехи в службата и това че ще стана директор на голямо предприятие и такъв ще бъда цял живот (тогава все още живеехме в социализма и това да стана директор ми изглеждаше направо невъзможно). Специално за предсказанията трябва да питам жената дали си спомня къде е запечатания плик и да го отворим, за да видим какво и доколко ни е познала. Това обаче не е чак толкова важно. По-скоро пиша постинга за това, щото аз лично с очите си бях свидетел на ТЕЛЕПАТИЯ В НЕЙНАТА НАЙ-ЧИСТА ФОРМА. Тази жена просто ни четеше мислите - моите и на моята жена. За предсказанията не знам, но за казаното по отношение на миналото тя беше АБСОЛЮТНО ТОЧНА - с възможно най-голямата конкретика. Нямаше нищо завоалирано в нейните приказки - тя просто ни четеше мислите и разказваше.

бат тянко
31.10.2015, 18:17
Матеев,пак ме подсети нещо с тая врачка.Майка има една приятелка -голяма гадателка,много известна.Нещо като тази при която сте ходили.Та тази жена един ден звъни на майка и казва,че в горния край на двора под сламата има злато!Бря,ами сега!Хубаво ама дворове дал господ,в тоя ли в оня ли всички ги прерових.Златото не го намерих.Та тази е единствената издънка,която ми се е случвала относно оракулите.

бат тянко
31.10.2015, 18:38
Сетих се и за друг случай-по точно за чудодейно излекуване.Една приятелка на баба ми се разболяла тежко.Лекари диагнози чудесии няма лек,а жената не се подобрява,а напротив!Тогава една вечер по време на една криза казала на сина си и мъжа си-Носете ме в църквата!Те хората се същисали.Ама тя настоявала.Там какво е станало незнам,но оттогава е излекувана и сега хвали господ!Относно болестите и мъките които носят някои хора искам да кажа,че това е начин Господ да ги приобщи в стадото си.Както когато наказваме децата си за да станат по-добри.И да споделя как се различават Дяволските от Господните дела. Много просто-доброто, светлината е от Господ. Лошотията, злобата, тъмнината е от рогатия!

solaris60
31.10.2015, 18:39
Матеев,пак ме подсети нещо с тая врачка.Майка има една приятелка -голяма гадателка,много известна.Нещо като тази при която сте ходили.Та тази жена един ден звъни на майка и казва,че в горния край на двора под сламата има злато!Бря,ами сега!Хубаво ама дворове дал господ,в тоя ли в оня ли всички ги прерових.Златото не го намерих.Та тази е единствената издънка,която ми се е случвала относно оракулите.

На всички ли дворове на горния край имаш слама?

бат тянко
31.10.2015, 18:43
Абе нямам ама помислих,че може да е объркала и профилактично ги изкопах :bigsmile:.

Mateev
31.10.2015, 19:23
Сетих се и за друг случай-по точно за чудодейно излекуване.Една приятелка на баба ми се разболяла тежко.Лекари диагнози чудесии няма лек,а жената не се подобрява,а напротив!Тогава една вечер по време на една криза казала на сина си и мъжа си-Носете ме в църквата!Те хората се същисали.Ама тя настоявала.Там какво е станало незнам,но оттогава е излекувана и сега хвали господ!Относно болестите и мъките които носят някои хора искам да кажа,че това е начин Господ да ги приобщи в стадото си.Както когато наказваме децата си за да станат по-добри.И да споделя как се различават Дяволските от Господните дела. Много просто-доброто, светлината е от Господ. Лошотията, злобата, тъмнината е от рогатия!

Чак в Господ не вярвам, но в извънземни, които изпълняват неговата роля защото имат 1000 пъти по-добри технологии от нашите - в това вече вярвам. За съжаление тези извънземни вероятно преследват личните си интереси, а не интересите на човечеството. И ако в миналото или сега ни помагат с нещо, то най-вероятно за в бъдеще ще се наложи да си заплатим всичките вересии, които все още не ги знаем какви са те.

tsc1
31.10.2015, 19:48
Абе нямам ама помислих,че може да е объркала и профилактично ги изкопах :bigsmile:.
Може би си приел нещата твърде буквално. Може би е имала в предвид плевник, останал от старо време или мястото, където е бил, но после е съборен. Помисли над това! Ако нещо има, то е оставено там преди повече от 50 години.

solaris60
31.10.2015, 19:59
Може би си приел нещата твърде буквално. Може би е имала в предвид плевник, останал от старо време или мястото, където е бил, но после е съборен. Помисли над това! Ако нещо има, то е оставено там преди повече от 50 години.

Ха,ха... жената просто е искала да си засее разсада и като нямало кой да поразкопае мястото се е обадила на приятелката си за помощ. Нали са приятелки по думите на Бат Тянко. И ето ти договорката. :bigsmile: Жената на Бат Тянко ще му каже, че има злато в двора и той буквално ще го направи на пяна с лопатата. Ей, умни са туй жените.:bigsmile:

IVO_3
31.10.2015, 20:05
Една книга на Владимир Леви -" Изкуството да владееш себе си". Дано да ви е интересна.


http://www.omda.bg/uploaded_files/images/knigi/levi.pdf (http://www.omda.bg/uploaded_files/images/knigi/levi.pdf)

Marko
31.10.2015, 20:26
Г-н Матеев, вероятно ще проявите интерес и към книгите на Вадим Зеланд "Пространство на варианти", разбира се, ако не сте го чели.

Ангел Йосифов
01.11.2015, 08:22
Чак в Господ не вярвам, .

Значи не Го търсиш на правилното място...Но,като гледам май си Го открил..Да не би някой от небето да е слязал да ти махне очилата...топло,топло.

бат тянко
01.11.2015, 08:41
Добро утро колеги!Казват,че в днешния ден господ си е почивал,след като е създал Земята.Така,че да използваме циганското лято за разходка и разтуха и да му благодарим!Бъдете всички весели,здрави и засмени и нека Бог да е с нас!

Niki1313
01.11.2015, 13:49
Ами аз повярвах и ЗАХВЪРЛИХ ОЧИЛАТА...
Розовите ли или черногледите очила захвърли?:bigsmile:... - от по нататъшното ти участие във форума ще си проличи.:typing:

Mateev
01.11.2015, 15:11
Розовите ли или черногледите очила захвърли?:bigsmile:... - от по нататъшното ти участие във форума ще си проличи.:typing:

Захвърлих очилата с диоптри. :)

Понеже темата за зрението ми стана интересна, днес се разрових за допълнителна информация по въпроса. Интересно ми беше КАКВО ВСЪЩНОСТ СЕ СЧИТА ЗА НОРМАЛНО ЗРЕНИЕ? Разрових се из интернет и ето какви факти научих:

1. Човешкото око се състои от около 130 милиона черно-бели пиксела (пръчици) и само от около 7 милиона цветни пиксели (колбички).
2. Ъгъла ни на виждане е около 155 градуса в хоризонтално направление и 130 градуса във вертикално.
3. Може да се приеме, че човешкото око представлява матрица с размери 13 000 на 10 000 пиксела.
4. Разстоянието, при което човек трябва да вижда най-добре и да разпознава най-много пиксели е 25 сантиметра.

Ако приемем, че за правилното и качествено изписване и разпознаване на една буква от азбуката е необходима матрица с размери около 30 на 30 пиксела (около 900-1000 пиксела), то тогава най-дребната буква, която човек може да види от разстояние 25-30 сантиметра, би трябвало да е с размери около 0.5х0.5 mm. Респективно от 50 сантиметра трябва да виждате букви с височина 1 mm, а от 1 метър разстояние - букви с височина 2 мм. Ако това е така при вас, значи нямате никакви проблеми със зрението.

Това е теорията. Аз си направих този тест и се оказа, че наистина мога да видя и прочета букви с размер 0.5х0.5 mm, но не от 25-30 сантиметра, а от 35-40. От 50-60 сантиметра чета букви с височина 1 mm, а от 1 метър чета букви с височина 2 mm, че дори и малко по-ситни. Това е границата на възможностите на човешкото око, и определено може да се каже, че аз вече съм я постигнал. По-добро няма как да се постигне. Трябва да се има предвид факта, че съм на 55 години и че всички мои набори носят очила. Аз обаче ги захвърлих и сега мога да се похваля със зрение на младеж. А който не вярва, когато се срещнем някъде по пчеларските сбирки, нека да ме пробва .....

Ето един файл с полезна информация за човешкото зрение: 5302

За тестове използвам хартиена карта на България, на която селата наистина са написани с букви с височина 0.5 mm. Подобни букви можете да получите и със GSM-a си, като изкуствено намалите изображението.

Камен Крумов
01.11.2015, 15:25
Захвърлих очилата с диоптри. :)

... Трябва да се има предвид факта, че съм на 55 години и че всички мои набори носят очила. Аз обаче ги захвърлих и сега мога да се похваля със зрение на младеж. А който не вярва, когато се срещнем някъде по пчеларските сбирки, нека да ме пробва .....


Това е наистина впечатляващо, но предполагам не е станало за един, два или дори три дни. Всъщност колко време мина докато си възвърна зрението:icon_question:

Mateev
01.11.2015, 16:13
Това е наистина впечатляващо, но предполагам не е станало за един, два или дори три дни. Всъщност колко време мина докато си възвърна зрението:icon_question:

Три или четири дена непрекъснато се мъчех да чета все по-малки и по-малки букви, като така ги регулирах, щото да са размазани, но само леко. Ако много почнеха да ми се мажат, поглеждах навън през прозореца, от който имам видимост на дървета, отдалечени на 50 метра. На тези дървета правих опити да броя листата. Имам си дори 2-3 клонки, на които ден по ден следях как листата окапваха едно по едно. В общия случай на ден поне 100 пъти сменях переспективата ми на гледане от близко на далеко и обратното. Имах почивни дни, в които не бях на компютъра, а например пътувах до София на някаква среща в МЗХ. През тези дни докато шофирах, се мъчех да чета номерата на близките и далечните коли. Цялата офанзива отне максимум 5-6 дена. На първата седмица бях на рожден ден на мой роднина, който определено беше много скучен, и аз от нямане какво да правя, започнах да чета световните новини на GSM-а си. Останах впечатлен, че мога да ги чета. По-рано това беше невъзможно дори и с очила. Амбицирах се и дори изкуствено започнах да намалявам страницата на GSM-а, за да видя къде е границата на възможностите.

Ами това е - мисля че отне максимум една седмица. След това забравих за този експеримент, защото реалноста на живота ме издуха в съвсем друга посока. Очилата ги бях сложил на едно шкафче на 5 метра от мене, защото ръцете ми инстинктивно ги търсеха и ги слагаха на очите ми. Две-три седмици въобще не ги потърсих и за този експеримент се сетих едва вчера, когато видях един мой колега-набор как се кьори с очилата си по екрана и нищо не вижда. А аз му прочетох текста от 1 метър разстояние и той остана шашнат. Та разказах му историята какво се е случило с мене и после седнах и се похвалих във форума. Прекалено е сериозно, за да си позволя да си правя майтап с хиляди посетители на форума. Това е самата истина - получи се и дори аз самият съм силно впечатлен, защото се случи нещо, в което аз самия не вярвах.

Ако някой реши да повтори експеримента, нека да очаква резултати още след първите няколко дена, като максималния резултат се постига за 1 седмица и след това човек забравя, че някога е имал проблеми със зрениетто.

Към днешна дата понякога пак буквите започват леко да ми се мажат, но това обикновенно е вечер след 7-8 часова работа на компютъра. Ами пак поглеждам надалеко или излизам навън за 5 минути да разгледам хоризонта, и след това се връщам и продължавам пак да работя на компютъра. Ами това е .....

rumenggr
01.11.2015, 16:57
Теста с големината състоянието на буквите е горе долу верен. Минималното фокусно разстояние е това ,което се променя с годините. При бебетата по спомен е около 7 - 8 см. При липса на болестно състояние, то се увеличава с годините. Просто казано, лещата и влакънцата, които я управляват губят гъвкавост. Стареене мамка му....

IVO_3
01.11.2015, 17:23
Теста с големината състоянието на буквите е горе долу верен. Минималното фокусно разстояние е това ,което се променя с годините. При бебетата по спомен е около 7 - 8 см. При липса на болестно състояние, то се увеличава с годините. Просто казано, лещата и влакънцата, които я управляват губят гъвкавост. Стареене мамка му....
Не е само от стареенето,а и от начина на живот.
Ето едина статия за племето Хунза за,което живота над 100 години е нещо нормално,а и едва ли са виждали очила.

http://www.viewsofia.com/article/21564/Tialoto--Dietata-na-stoletnicite-ot-plemeto-Hunza

tarty
01.11.2015, 18:08
За който му е интересно, още веднъж давам линк към тази книга: 5280
.
Ако ти е интересен жанра можеда прочетеш Българския автор-Милан Миланов http://www.darslovo.com/elektronni-knigi.aspx?filter=search&for=Милан%20миланов

Ангел Йосифов
01.11.2015, 18:10
По-добро няма как да се постигне. [ATTACH]5302[/ATTACH.


Взимаш празна пушка и хващаш на "равна мушка"предмети на далечни разстояния.Тренрай упорито една седмица...и след това да видим дали "няма как да се постигне".....

solaris60
01.11.2015, 18:12
Не е само от стареенето,а и от начина на живот.
Ето едина статия за племето Хунза за,което живота над 100 години е нещо нормално,а и едва ли са виждали очила.

http://www.viewsofia.com/article/21564/Tialoto--Dietata-na-stoletnicite-ot-plemeto-Hunza

Малко ми се иска да поспорим по въпроса, но хайде друг път. Само ще попитам от къде ли ги вземат тия кайсии?

IVO_3
01.11.2015, 18:27
Ето и моята история с баячки.
През 2006 година започнах да вдигам кръвно 140/90.На мен тези стойности ми се отразяват зле.В началото се нормализираше,но постепенно започнах да го поддържам постоянно.Ходих на лекари-изследвания,хапчета нищо не помага и така цял месец докато не срещнах една позната.След като и се оплаках,тя ме насочи към една баячка.Аз в началото бях скептичен,но си казах,че ще опитам и това.Отидох и жената ми каза да седна.Започна да ми "лее куршум" и докато правеше магиите започна да ме унася.Жената ме погледна и ме попита:"Олекна ли ти".Казах,да.До този момент имах чувството ,че някой ми е стиснал гръдния кош.Оказа се,че съм се уплашил от легнал човек,който е болен.Моят баща го бяха оперирали и при свиждане в болницата гледката не беше приятна. Прибрах се и си премерих кръвното,което беше 125/85.До вечерта вече беше 120/80.Та не вярвах в тези неща, но.....факт.

tarty
01.11.2015, 18:28
Малко ми се иска да поспорим по въпроса, но хайде друг път. Само ще попитам от къде ли ги вземат тия кайсии?
В книгата на Сергей Филонов-Лечение на организма със собствени сили,описва същия народ и дълголетието,като прилага логичен отговор.

IVO_3
01.11.2015, 19:32
Ето тука пише,че те си ги гледат кайсиите.


http://www.kak-da.com/%D0%BD% (http://www.kak-da.com/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D 0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B5.html)

Ivan Mankov
01.11.2015, 21:42
Матеев имам чувството ,че просто влизаш в един режим на автогенен тренинг !? Човек никога не знае предела на възможностите които се крият в него !Трудно е да се намери пътя до този неизползван ресурс ! Има ситуации в които човек се превръща в свръхчовек и това е причина за търсене на нещата извън нас ! Не бива да забравяме обаче за Божествената частица ,а някои знае ли дали тя не ни прави свръхчовеци (понякога) !?

ves
01.11.2015, 23:47
Не е точно паранормално, но понеже засегнахте темата за човешкия организъм и лекуването ето един разказ на лекар, който ми е направил силно впечатление.
http://www.holisticabg.com/bolestoznanie/item/33-istorijata-na-drhadjiev/33-istorijata-na-drhadjiev.html

Mateev
02.11.2015, 10:53
Не е само от стареенето,а и от начина на живот.
Ето едина статия за племето Хунза за,което живота над 100 години е нещо нормално,а и едва ли са виждали очила.

http://www.viewsofia.com/article/21564/Tialoto--Dietata-na-stoletnicite-ot-plemeto-Hunza

Това че племето Хунза има средна продължителност на живота над 100 години е поредната измислица, която по неведоми причини се тиражира в интернет. Съвременните научни изследвания показват, че средната им продължителност на живота е 52-53 години, което е доста по-малко от нашата.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D1%83%D0%BD%D0%B7%D0%B0
http://www.nytimes.com/1996/09/29/magazine/the-optimists-are-right.html - тука вижте на 2-ра страница по средата.

Камен Крумов
02.11.2015, 19:42
В основата на експеримента стои моята ВЯРА, че това е възможно, както и малко здрава логика. Всички знаят, че на стари години лещата на очите си намалява еластичноста, и за да може да се сгъва насам-натам е необходима по-голяма мускулна сила. Започват да се проявяват сиптоми с леко размазване при наблюдение на дребни обекти преди всичко на близко разстояние, и човек веднага бяга при очния лекар, който с удоволствие му изписва очила със съответния диоптър (все пак после ще си ги купиш от него тези очила). Слагането на очила решава проблема, но създава нов по-голям проблем - ПРАВИ МУСКУЛИТЕ НА РЕТИНАТА ПО-ЛЕНИВИ. А когато даден мускул не го използваш интензивно, той става все по-слаб и по-слаб.

Каква е алтернативата? Ами алтернативата е човек да засили тези мускули посредством интензивни упражнения.

Какви са упражненията? Ами много просто - гледа се наблизо и веднага след това се гледа надалеко. И така 100, 1000 или 10 000 пъти. Това прави мускулите на очите много по-силни и освен това раздвижва лещите на очите, правейки ги по-гъвкави.


Ето едно потвърждение на разсъжденията на Матеев относно възстановяването на зрението:https://www.youtube.com/watch?v=xd76PCrQKx8

Mateev
02.11.2015, 20:48
Абе усещам аз, че покрай мене много от по-възрастните пчелари ще захвърлят очилата. :yahoo:

Покрай манията ми да правя упражнения на очите си, изглежда вече прекалих, защото вече толкова ясно виждам буквите по компютъра, щото ако малко се приближа до екрана, вече започвам да виждам и точиците, от които те са съставени. Това вече е малко прекалено - дори като младеж не съм имал толкова добро зрение. Повечето полутонове по лентите на форума ги виждам като редуващи се светли и тъмни точици, а това е малко дразнещо. Нарочно се отпускам назад и се облягам на стола, като така екрана се отдалечава от очите ми на повече от метър, и се кефя колко добре виждам дори и най-малките букви.

Явно процеса на подобряване все още не е завършил. Явно може да се постигне много повече - още и още и още. Сега вече смело и уверено мога да препоръчам и на други колеги с очила - опитайте. Получава се. Ефекта е невероятен. Няма да повярвате колко лесно можете да се сдобиете с перфектно зрение.

Майната и на медицината. Вече не вярвам в нея. Как може нещо толкова лесно и просто да се пази в тайна от нас и да принуждават милиони хора по целия свят да носят очила и допълнително да си повреждат зрението. Всичко е толкова просто и лесно, упражненията за очите са толкова лесни и забавни и ефекта на излекуване се получава толкова бързо. Чак невероятно. Започвам да си мисля дали няма и други уж "нелечими" болести, които всъщност да могат да се лекуват лесно и бързо.

ves
03.11.2015, 10:16
То цялата така наречена модерна медицина се е изродила до такава степен, че не е истина.

Помислете върху това. Всеки ден тялото поема хиляди вируси и имунната система ги унищожава. Това е ежедневие. Обаче в един момент тялото отслабва (простуда, преумора) или бива атакувано от нов вирус, с който имунната система още не се е сблъсквала, така че той започва да се размножава в тялото и тогава се разболяваме, хваща ни грип. И тогава какво прави тялото ни?

Ами вдига оборотите на имунната система и включва допълнителни механизми.

1. Вдига телесната температура с което освен, че затруднява размножаването на вирусите, ускорява с пъти създаването на фагоцити, които да ги унищожават. Ускорява и сърдечната дейност, което спомага за бързото разнасяне на кръвните телца по тялото.

2. Спира апетита. Всеки залък храна вкарва в тялото хиляди бактерии и вируси, които трябва да бъдат унищожени от имунната система. Така със спирането на храната цялата имунната система може да се концентрира върху вируса превзел тялото. Също така намалява желанието за движение и физически упражнения за да съхрани енергията в тялото.

3. Ако вируса се разпространява в носоглътката, започва да синтезира секрет по който да се полепва и да се изтича навън.

Какво правят докторите? И какво ни внушават рекламите по телевизиите?

1.Карат ни да сваляме температурата с което спираме едно от най-силните оръжия на имунната система. ЗАЩО? Какво ще стане ако вдигнем температура до 40 градуса. Няма да стане НИЩО. Докторите ни плашат, че можем да получим гърч. Ние или децата ни. Въпреки че шанса за температурен гърч са много малки -около 2-3% от децата до 5г. възраст са склонни да получат температурен гърч. При възрастни шанса е направо нищожен. И въпреки това какви са последствията от евентуален температурен гърч? - НИКАКВИ, НИЩО, БЕЗ ПОСЛЕДСТВИЯ. Евентуално увреждане може да се получи при над 41 градуса. Защо тогава докторите/рекламите ни карат да сваляме температура дори ако е само 1-2 градуса над нормалната. И мислите ли, че след като организма сам си вдига температурата за да се справи с болестта би допуснал да се самоунищожи или повреди? Колко хора сте видели по улиците с изпържени и увредени мозъци заради висока температура?

2.Внушават ни да ядем за да сме силни и да преборим болестта. Всъщност яденето създава допълнителна работа на организма и разсейва имунната система от първостепенната задача. Тя трябва да отделя ресурс за да неутрализира постъпващите с храната микроорганизми.

3. Карат ни да слагаме капки за нос (основно ксилометазолин), които запушват жлезите от които изтича секрет, с което освен че вредим на тялото си вирусите си остават в носа.

rumenggr
03.11.2015, 10:20
Страхотно! Погълнати от ежедневните задачи забравяме колко е важно тялото да бъде в добра кондиция. Часовете еднообразна работа ни натоварват и създават усещането за умора. В същото време остават не използвани мускулни групи и това води до тяхната постепенна атрофия. Една подходяща гимнастика би била много полезна. Това са навици, които всеки трябва да си ги създаде. Зрението на Матеев е просто още един пример за тази стара истина. Замислете се колко пъти сте чували ”това е от обездвижване”! Професионални увреждания, като дископатия, разширени вени, плексити, и още и още, наднормено тегло ако щете, могат да бъдат избегнати или поне отложени във времето с навика да правим ежедневна ПОДХОДЯЩА гимнастика. Всички тези болежки влачат допълнителни проблеми. Матеев, изкефи ме!!!

Pavel_Bs
03.11.2015, 19:16
Колега Вес,сигурен съм,че си засякъл общото между множеството рецепти при вирусна инфекция утвърдили се от множество лечители във времето,а то е - веднага се поема разхлабително,спира се храната и се поемат много течности,температурата не се сваля,освен ако не е крайно наложително..От тук насетне,всеки може да се замисли кои интереси обслужват лекарите - на пациента или на някой друг.Във връзка с темата ще спомена,че с автовнушение е напълно възможно да се отстрани главоболие и да се понижи температура.
Като казах самовнушение се сетих за един стар виц: Качил се един дядо на рейса,но по едно време му се присрало.Решил да пробва със самовнушение и започнал да си повтаря :"Не ми се ака,не ми се ака,не ми се ака....".Рейса друснал в една голяма дупка,а дядото продължил:"Не съм се насрал,не съм се насрал....".

Pavel_Bs
03.11.2015, 22:23
Парадокса при хората е,че повечето са наясно кое е полезно,кое би им помогнало,но в действителност не правят нищо за да подобрят здравето си.В случая с пчелите - ние сме по-загрижени за тях,отколкото за себе си.Успяваме да се убедим в мъдростта на народната медицина често "по случайност".Аз самия се убедих съвсем случайно в рецептата за грипа.Случи се така, че карах една пречистваща диета само на плодови сокове без никаква храна и английска сол сутрин(ще се изумите какво има вътре в нас:laughing:).Точно по това време и влезе грипа в нашето семейство.Каката го изкара с една хрема и лека температура(организма и още не е интоксикиран като нашите),жената смени два антибиотика и 10 дена бухаше като магаре,а аз който от малък бях болнав ме поболяха мускулите и очите,но нищо повече.Диетата я карах три дена,а грипа се прояви при третия ден.Никога досега през живота си не съм преминавал през грипа по подобен начин.Между другото,усещането в края на въпросната диета е точно като след тежка фитнес тренировка и дълга гореща баня.Чувството е уникално,като лек гъдел по цялото тяло.Настроението е като изкачен връх Мальовица...

kvohrist
05.11.2015, 18:45
Някой може ли да види стерео картинката?
Упътване:
За да видите стерео картинката е необходимо
- седнете пред монитора на разстояние 50 - 70 см.
-вземете молив и го поставете с върха нагоре по средата между двете картинки. Сега започнете бавно да приближавате молива към върха на носа, като при това гледайте върха на молива. Изображенията ще започнат да се раздвояват и ще станат 4, продължавате бавно да приближавате върха на молива към носа и по някое време средните две картинки ще се слеят в една нефокусирана картина.
- бавно отстранете молива, като се стремите да не загубите средната картинка и се опитвайте да увеличите фокуса
- може с длани да закриете крайните две по-неясни картинки.
- ако не стане от първия път, опитвайте докато се получи.
- забавлявайте се

Камен Крумов
07.11.2015, 18:26
Някой може ли да види стерео картинката?
Give me more!

solaris60
07.11.2015, 19:19
Може да се гледат и 3D филми по този начин, но трябва да си държите ръцете много дълго пред очите за да скривате двата странични образа.

kvohrist
08.11.2015, 09:47
Here you are!
5354

solaris60
08.11.2015, 13:35
5355

А тук виждате ли русалка?

Камен Крумов
08.11.2015, 14:07
Русалка с извита назад опашка и разперени в страни ръце... но тук принципа на гледане е друг;)

kvohrist
08.11.2015, 21:55
Фокуса е зад картината, а не пред нея.

tarty
09.11.2015, 22:02
ДНК се променя от думи и фрази. http://www.zajivota.bg/2015/11/Neveroyatno-otkritie-DNK-se-promenya-ot-dumi-i-frazi.html?m=0

zapstojan
09.11.2015, 22:34
"Използвайки съответна честота и език, учените постигнали невероятни резултати. Например те успели да предадат информационни образи от един набор ДНК към друг. Изследователите успели дори да препрограмират клетки и без скалпел, без да направят нито един разрез, преобразували ембрион на жаба в ембрион на саламандър.
"

Каква ли честота и език са използвали за да преобразуват един ембрион в друг? И дали от новия ембрион на саламандър няма да се оформи жаба?

П.П. Междинния преход, от попова лъжичка към жаба, много прилича на саламандър и без честотите, и езиците на руските учени.

asusat
08.12.2015, 19:13
Тук колко човека видяха Русалката ?

бат тянко
08.12.2015, 20:13
Аз видях Русал:( .

asusat
10.12.2015, 16:39
Не на шега ви казвам ,ноооо -направих си експеримент! Петима от моето близко обкръжение ги накарах да се вгледат и съсредоточат в картината и никой освен мен не може да види русалката ! След това накарах трима близки приятели,ефектът -същият,не виждат русалка и си мислят ,че ги будалкам !Накарах двама да застават от всяка страна на монитора и да се вглеждат в очите ми,дали се променя нещо в погледа ми ,когато им дам знак,че вече съм на фокус и виждам русалката! Отговорът им беше,че нищо в погледа ми не се променя ,но моето усещане е друго! Става нещо и някак си нещо се променя в очите ми,настройка ли е що ли е не зная ,но при мен се получава и не зная как да им обясня,че има Русалка на картината !

Камен Крумов
10.12.2015, 17:08
Става нещо и някак си нещо се променя в очите ми,настройка ли е що ли е не зная ,но при мен се получава и не зная как да им обясня,че има Русалка на картината ! Не е толкова сложно за обяснение, стига да знаеш какво се случва. Този тип стерео картинки са съставени от отделни сегмненти, при правилната подредба на които се получава образ. А това става , когато фокусът на очите ти е зад картината/екрана. Ще го разбереш по-лесно, ако след като си видял вече русалката поставиш показалеца си на екрана и видиш... два показалеца. След това, без да губиш образа, затваряй ту едното, ту другото си око и ще видиш кое от тях коя част от картината гледа. При танцьорката пък трябва да си кръстосаш погледа, т.е да си събереш очите. Там фокуса е пред картината, и ако някой те гледа, наистина ще види промяната.

Ангел Йосифов
10.12.2015, 17:30
И аз успях.Опашката и е към долния десен ъгъл а главата към противоположния.Получава се нещо като 3D.

IVO_3
10.12.2015, 18:05
Аз също я видях. Разперила е ръце в страни, като в аквариум. След взиране от около 1-2 минути погледа го изместих малко над картината и чак тогава я видях.

solaris60
10.12.2015, 18:39
5510

А тук виждате ли русалка?

IVO_3
10.12.2015, 18:49
Прилича ми на скейтбордист.

Ангел Йосифов
10.12.2015, 18:52
Това не е русалка.Не мога да разбера какво има на краката..Все едно има три пръста на всеки крак.

Marko
10.12.2015, 19:35
Да, скейтбордист в скок.

Bobi-M9598
10.12.2015, 20:57
Здравейте,

Русалката я видях отдавна, но тук не виждам никакъв скейтбордист, камоли в скок. Виждам нещо като леха с цветя.

Слънце, казвай какво да търсим, че ни изтекоха очите.

Поздрави, Г. Георгиев

solaris60
10.12.2015, 21:00
Здравейте,

Русалката я видях отдавна, но тук не виждам никакъв скейтбордист, камоли в скок. Виждам нещо като леха с цветя.

Слънце, казвай какво да търсим, че ни изтекоха очите.

Поздрави, Г. Георгиев

Аз лесно мога да напиша какво има на картинката, но се губи тръпката.

solaris60
10.12.2015, 21:03
5511

Хайде една по - лесна като за теб.

zapstojan
10.12.2015, 21:16
Много риби. Всички картини представляват много хубави 3D изображения. Браво на Автора.

Bobi-M9598
11.12.2015, 09:07
Здравейте,

Да, вярно е по лесна. Видях три големи, и три малки делфина в кръг. Дано това да е!


Поздрави, Г. Георгиев

solaris60
11.12.2015, 12:32
5514

Хайде следващата задачка.

siko13
11.12.2015, 13:27
Видях фигурите и на четирите изображения, последното е момичета с крила като пеперуди. Да си призная преди доста години съм разглеждал цяла книжка с подобни изображения.

IVO_3
11.12.2015, 13:39
Четен брой момиченца с криле на пеперуда.

kvohrist
11.12.2015, 18:08
Най-лесно се научава като екрана се приближи до лицето или обратно и се гледа все едно зад екрана. След това много бавно се отдалечава лицето като се стреми фокуса да остане зад екрана. В един момент изображението започва да се изяснява и се преминава към стерео виждане. Донаглася се фокуса и се наслаждава на прекрасното изображение. Ако не се получи от първия път, се повтаря докато стане. 5515

Bobi-M9598
11.12.2015, 18:54
Здравейте,

И аз ги видях, четирите момиченца с крилца. Давай следващата. За което голямо БЛАГОДАРЯ!

Поздрави, Г. Георгиев

solaris60
11.12.2015, 19:10
5517

Ето и следващата.

zapstojan
11.12.2015, 19:38
Три жени с криле. Двете свирят на духов инструмент. Интересното е че зад тях има хълм и чак тогава идва фона. С колко труд може да се постигне това, пък и каква ли е технологията, за изграждане на подобни картини?

Камен Крумов
11.12.2015, 22:18
Здравейте,

Давай следващата. За което голямо БЛАГОДАРЯ!

Поздрави, Г. Георгиев


https://www.pinterest.com/3dmovieman/stereoscopic-3d-photos-videos/
http://en.shram.kiev.ua/tests/stereopic/?_utl_t=gp - Приятно гледане!:bigsmile:

asusat
11.12.2015, 22:24
Да, скейтбордист в скок.

Скейбордист в скок без шия,главата му е отделена от тялото :)

Bobi-M9598
12.12.2015, 08:52
Здравейте,

Камене, благодаря за линкавете. Голяма занимавка. Карам домочадието да гледа, ама нещо "немат нерви".
На мен ми е интересно.

Поздрави, Г. Георгиев

asusat
02.07.2016, 08:15
Ето нещо за четене https://app.box.com/s/ucjfqa6bzb89r8h602tk

asusat
15.11.2016, 12:17
Аз мисля,че това е вярно.....

Защото динамиката на процесите на четвърто и пето измерение е съвсем друга. Защото ценностите на човечеството и цивилизацията, които се намират в четвърто и пето измерение, са съвсем други. Там паричният фактор не играе никаква роля.
Съдете сами с какво най-силно те ни държат в ръцете си. Точно с този космически талаш парите. Ние сме впрегнати в един жесток ярем, за да работим за насъщния, да изкарваме все повече и повече от тази илюзия, наречена пари.
Очевадни са вече факторите, позазващи чудовищната духовна деградация. Защото рептилите дирижират целия този парад.

http://www.chudesa.net/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%80-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B8/

Е,замислихте ли се ?

ch.atanasov
15.11.2016, 12:45
"Е,замислихте ли се ?"

Иска ти се да си побъбриш с някой, но много сложна материя си избрал.Аз като духовно неизвисен смятам, че този човек не е у ред. :bigsmile: Направо ме разби пасажа за Путин.:(

ch.atanasov
15.11.2016, 12:59
За скучаещите още нещо, за което никой не знае -вярно ли е или не.Блажени са верващите и духовно извисените.Те ще стигнат небето, а ние ще гнием на земята.:bigsmile:

http://bultimes.com/istinskite-predskazaniya-za-balgariya-2/

asusat
15.11.2016, 13:16
http://www.chudesa.net/%d0%b0%d1%80%d1%85%d0%b0%d0%bd%d0%b3%d0%b5%d0%bb-%d0%bc%d0%b8%d1%85%d0%b0%d0%b8%d0%bb-316798-2/

Румборак
15.11.2016, 14:59
Според личния лекар на професора Стаменов той е спрял да си пие хапчетата и оттогава се радва на изключителна популярност. :bigsmile:

Remi
16.11.2016, 08:12
Аз открих петио елемент!

batipej4o
20.11.2016, 12:53
Аз открих петио елемент!

Здравей,предполагам че е е станала някаква техническа грешка,когато си качвал „снимката„.
(първа седмица)

asusat
19.12.2016, 14:09
Ето нещо очарователно ! Настъпващо явление ! Слушайте добре и чуйте,колко е вредно да си мием зъбите с паста за зъби и много други странни (но не за мен ) неща ......................................
https://www.youtube.com/watch?v=LvJ5EjWLroU

Трендафил Дончев
19.12.2016, 14:56
Ето нещо очарователно ! Настъпващо явление ! Слушайте добре и чуйте,колко е вредно да си мием зъбите с паста за зъби и много други странни (но не за мен ) неща ......................................
https://www.youtube.com/watch?v=LvJ5EjWLroU

Какво ми мина през ума след като го изгледах. Завършило момчето, "влизайки в епифиза" в ума на даскалката си. Заминава да учи в Италия и утре идва и ми става директор на предприятието. Като има затруднения, същото това предприятие, Г-н Директора "влиза в епифиза" и ни оправя дереджето/проблема/. ЕЕЕЕй Матеев, гледай и се учи.:bigsmile:

Remi
19.12.2016, 15:02
Какво ми мина през ума след като го изгледах. Завършило момчето, "влизайки в епифиза" в ума на даскалката си. Заминава да учи в Италия и утре идва и ми става директор на предприятието. Като има затруднения, същото това предприятие, Г-н Директора "влиза в епифиза" и ни оправя дереджето/проблема/. ЕЕЕЕй Матеев, гледай и се учи.:bigsmile:

Аз притеснения нямам , и да влиза, и да търси нищо няма да намери !!;)

asusat
19.12.2016, 15:24
Не чухте ли ,какво причинява пастата за зъби със съдържание на флуор! :)

ФЛУОРЪТ БЛОКИРА ДЕЙНОСТТА НА ЕПИФИЗАТА (ТРЕТОТО ОКО, ОРГАНА НА ИНТУИЦИЯТА)

Веществата, които въздействат на епифизта се съдържат в много продукти – в храната и напитките, но най-вече в пастата за зъби. Тъй като чистим зъбите си вечер, тези вредни вещества остават в тялото ни да ни тровят през нощта. Става дума за флуора. Някои ще възразят, че той е полезен за зъбите, но той според учени не влияе върху зъбите, но се използва специално като блокатор на епифизата.


Източник https://aloeverabg.wordpress.com/statii/fluorat-goliamata-iadrena-zabna-izmama/

asusat
19.12.2016, 15:28
Какво ми мина през ума след като го изгледах. Завършило момчето, "влизайки в епифиза" в ума на даскалката си. Заминава да учи в Италия и утре идва и ми става директор на предприятието. Като има затруднения, същото това предприятие, Г-н Директора "влиза в епифиза" и ни оправя дереджето/проблема/. ЕЕЕЕй Матеев, гледай и се учи.:bigsmile:


Сериозно ли това ти мина на първи зар ,през ума??
СИРИОЗНУ ЛИ (СЕРИОЗНО)????

Remi
19.12.2016, 16:36
Не чухте ли ,какво причинява пастата за зъби със съдържание на флуор! :)

ФЛУОРЪТ БЛОКИРА ДЕЙНОСТТА НА ЕПИФИЗАТА (ТРЕТОТО ОКО, ОРГАНА НА ИНТУИЦИЯТА)

Веществата, които въздействат на епифизта се съдържат в много продукти – в храната и напитките, но най-вече в пастата за зъби. Тъй като чистим зъбите си вечер, тези вредни вещества остават в тялото ни да ни тровят през нощта. Става дума за флуора. Някои ще възразят, че той е полезен за зъбите, но той според учени не влияе върху зъбите, но се използва специално като блокатор на епифизата.


Източник https://aloeverabg.wordpress.com/statii/fluorat-goliamata-iadrena-zabna-izmama/

Приятел, аз третото око го отварям с 58 градуса ракия, като си промивам зъбът !

asusat
19.12.2016, 16:42
Интересно какво виждаш след третата ракия с отвореното трето око ;) Сподели :):):)

asusat
23.12.2016, 11:19
Четиво !!! Хубава тематика ! За някои от вас ,"сигурно и тоя не си е пил хапчетата" !
Странно как ,доста хора не искат да видят истината !!!! Хейтърственото не е добре за "ХОРАТА"


http://mit777.blog.bg/zabavlenie/2015/09/08/d-r-rumen-stoilov-vechnata-svetlina-na-bylgariia.1389959

agro
24.12.2016, 01:08
Малиии, какви работи не съм знаел....тц, тц,тц...

asusat
06.03.2017, 14:18
http://www.bionevroemocia.com/?page_id=1074

asusat
01.11.2017, 18:18
Жоао Де Деус !!!! https://www.youtube.com/watch?v=9Cl9QHeS-QI
Д-р Румен Стоилов ,човек с голямо Ч !

asusat
06.12.2017, 13:47
http://paraatmajiwaatmavedaanta.blogspot.bg/2017/04/blog-post_84.html

tsc1
06.12.2017, 14:43
http://paraatmajiwaatmavedaanta.blogspot.bg/2017/04/blog-post_84.html
Това може би е обяснението защо Бог е създал жената от реброто Адамово!

asusat
06.12.2017, 16:56
Може би !!

jdrumev
06.12.2017, 19:48
Това може би е обяснението защо Бог е създал жената от реброто Адамово!



Това не е вярно твърден ако се следва пътя на логиката.:bigsmile:Не може нещо без мозък да ни върти на малкия си пръст.:bigsmile:

Ангел Йосифов
06.12.2017, 20:12
Дака,а прочете ли пост 93?

jdrumev
06.12.2017, 20:14
Дака,а прочете ли пост 93?



Аз и четене.Аз съм по практиката.:bigsmile: Ачка в поста човека колкото и да му е малък си има нещо то и топка за билярд.В реброто няма и грам мозък.:bigsmile: Друг е въпроса от какво е направен Адам.:bigsmile:

tsc1
06.12.2017, 20:46
Това не е вярно твърден ако се следва пътя на логиката.:bigsmile:Не може нещо без мозък да ни върти на малкия си пръст.:bigsmile:За въртене на пръста обикновено ползват леки предмети.

Илиев
06.12.2017, 21:42
Вярвам само в Бог.......останалите плащат с восък.

zis
06.12.2017, 22:04
http://paraatmajiwaatmavedaanta.blogspot.bg/2017/04/blog-post_84.html

Материал от бъзилийкс?

Само това изречение по-долу поне за мен има някаква стойност.


В своята книга "Нова наука за живота" той отхвърля идеята, че мозъкът е склад за спомени и изразява мнение, че той действа по-скоро като радиоприемник.


https://www.youtube.com/watch?v=wxmIKwFqu9Q

Ако се замислите в официалната наука какви неща има... свръхестественото можем да го приемем за напълно обичайно :)

Корпускулярно вълнов дуализъм???!
Какво е електрически заряд?
Структура на атома. Имало над 200 модела на атома.
PN преход...
Има или няма елементарни субатомни частици? Вярвате ли в проведените опити, и в тяхното тълкувание?
Има неща които ползваме всеки ден, и никой си няма, и представа как и защо работят.

Най-големия майтап, 200 г. науката ползваше теорията за теплород/флогистон, парните машини работеха, както се оказа флогистон няма :)

Нищо чудно тези паранормални измислици да се окажат и малко верни в някои неща.

tsc1
06.12.2017, 22:30
.....
Ако се замислите в официалната наука какви неща има... свръхестественото можем да го приемем за напълно обичайно :)

Корпускулярно вълнов дуализъм???!
Какво е електрически заряд?
Структура на атома. Имало над 200 модела на атома.
PN преход...
Има или няма елементарни субатомни частици? Вярвате ли в проведените опити, и в тяхното тълкувание?
Има неща които ползваме всеки ден, и никой си няма, и представа как и защо работят.Остава сега да кажеш, че цялата официална наука е проява на Божията промисъл и съвсем ще я втасаме!

zis
06.12.2017, 22:33
Колега наистина ли смятате, че "демото" е истинско?

tsc1
06.12.2017, 22:39
Колега наистина ли смятате, че "демото" е истинско?
Ако въпроса е към мен, за кое демо става дума?

zis
06.12.2017, 22:42
https://www.youtube.com/watch?v=wxmIKwFqu9Q

tsc1
06.12.2017, 22:47
Аз не виждам в това нищо повече от една демонстрация на ирония към водещия и публиката на шоуто.

kando
07.12.2017, 03:47
Материал от бъзилийкс?
Най- честото положение - понеже "никой не може да обясни", значи .... божия намеса или нещо такова. Едно на страна, че текста е написан тенденциознно - да речем, че неточностите в него са допуснати неволно, все пак обсъжданата материя е достатъчно специфична, за да е нужно да се изучат две- три висши - ала на паранои ... т.е. на феновете на паранормалното, все им убягва очевадния момент, че НЕ ВСИЧКО Е ОБЯСНЕНО ДНЕС и ,че като не е обяснено, това не означава, че е паранормално, а че просто не се знае. Просто е наистина - за това философът е казал: "аз знам, че не знам", а не "аз знам, че е дело на духовете".

zis
07.12.2017, 16:51
Най- честото положение - понеже "никой не може да обясни", значи .... божия намеса или нещо такова. Едно на страна, че текста е написан тенденциознно - да речем, че неточностите в него са допуснати неволно, все пак обсъжданата материя е достатъчно специфична, за да е нужно да се изучат две- три висши - ала на паранои ... т.е. на феновете на паранормалното, все им убягва очевадния момент, че НЕ ВСИЧКО Е ОБЯСНЕНО ДНЕС и ,че като не е обяснено, това не означава, че е паранормално, а че просто не се знае. Просто е наистина - за това философът е казал: "аз знам, че не знам", а не "аз знам, че е дело на духовете".

Както и написах, статията все едно е от сайта бъзилийкс.

Това което е обяснено днес ни носи към друга крайност. Колкото по образован/начетен е човек, толкова повече се усеща, как нещата са така подредени щото не е възможно, всичко да е дело на сляпата случайност.

Дори теорията за еволюцията издиша.

kando
08.12.2017, 20:12
Много са пътищата, по които човешкия ум може да стигне до идеята за бог - науката също е един от тях. Но поради някаква причина съзнанието ни не рядко лесно бива обсебено от тази идея и повечето хора трудно запазват трезвото внимание, което е нужно, за да не се залутат във въображението си и да започнат да спекулират по начин, по който сами да си повярват на заблудите. Не случайно във всички религии се акцентира в/у невежеството - в духовен план, невежеството означава невежество относно собственото ни невежество. Връщайки се обратно на предходния ми коментар - ние не знаем, че не знаем: това невежество се има предвид и именно заради същото прозрение, оракулът на Делхи е казал, че Сократ е най- мъдър сред мъжете. Добре е човек да стигне до идеята за бог, но още по- добре е, когато осъзнава, ако с тази идея запълва пространството на незнанието, защото така застава в позиция различна от обичайното състояние на съзнанието. Може би бог съществува, а може би не, но проблемите се пораждат, когато човек се задоволи с по- малко от бог - тогава прекратява търсенето и обикновено започва настояването, че има бог, защото подредбата, защото вселената, защото нашата планета, защото законите, защото имало хора без мозък, защото, защо, защита, умът се опитва да защити представите си от действителността и така се стига до такива неуместни, смехотворни положения, като да си мисли някой, че е по- буда и от Буда: пича не е просто буда, а бигбуда.

agro
08.12.2017, 21:16
...Това което е обяснено днес ни носи към друга крайност. Колкото по образован/начетен е човек, толкова повече се усеща, как нещата са така подредени щото не е възможно, всичко да е дело на сляпата случайност...
Има книги за вероятности и статистика, написани за неспециалисти. Такава например е "Походката на пияницата" от Млодинов. Аз, като попрочетох няколко такива, сега не мисля като тебе.

zis
08.12.2017, 21:26
Има книги за вероятности и статистика, написани за неспециалисти. Такава например е "Походката на пияницата" от Млодинов. Аз, като попрочетох няколко такива, сега не мисля като тебе.

Когато съм чел книги за вероятности и статистика, както и Ричард Докинс, и аз мислех като теб сега :)

asusat
13.12.2017, 19:34
Темата не е ли за Свръх естественото,паранормално о и чудодейните излекувания ....................Чета ви постовете и отивам на тема – История !
Прочетете какво е написано от Ида Аукен (Ida Auken), член на Парламента на Дания (Folketinget).

http://megavselena.bg/dobre-doshli-v-2030-az-ne-pritezhavam-nishto-nyamam-uedinenie-i-zhivotyt-nikoga-ne-e-bil-po-dobyr/

asusat
26.04.2018, 09:33
Няма да коментирам това ,но вярвам в това !

https://www.youtube.com/watch?v=RbGDFoO4xsk

agro
26.04.2018, 21:00
Няма да коментирам това ,но вярвам в това !

https://www.youtube.com/watch?v=RbGDFoO4xsk
Вярата затова е вяра. Тя не се нуждае от доказателства.

rumenggr
27.04.2018, 06:57
Вярата затова е вяра. Тя не се нуждае от доказателства.

Вярно е! Точно това обаче, размива а понякога направо премахва границата между вяра и заблуда. Тогава не остава много място за реалните неща.

tsc1
27.04.2018, 07:35
Зад всяка вяра стои една или повече заблуди. И това се дължи на възприемането на понятията за истина или заблуда. Вярата превръща понякоза заблудата в истина (но само в нашето съзнание, защото абсолютна истина няма).
Предполагам, че всички знаете парадокса за Буридановото магаре. Той твърди следното:
"Ако едно магаре се намира по средата между две еднакво големи и еднакво вкусни купи сено и разсъждава строго логично, то ще умре от глад"

jdrumev
27.04.2018, 07:55
Всеки човек вярва в нещо каквото и да е то.Ако нямаш вяра и не мислиш позитивно може да дойде ден да ти изгърми инсталация.Има сила и ние всички сме я изпитали под някаква форма,но не сме дорасли да я владеем.

kando
02.05.2018, 15:27
Ако нямаш вяра и не мислиш позитивно може да дойде ден да ти изгърми инсталация.
Ти кажа честно по мои наблюдения, най- чести повреди с инсталацията срещам именно сред вярващите и трениращите позитивно мислене.

asusat
03.09.2018, 17:15
Този човек щастлив ли е, и със изгърмяла инсталация ли е ?
https://www.youtube.com/watch?v=X0KIAcp0mNc

Pero Melifero
04.09.2018, 11:52
Този човек щастлив ли е, и със изгърмяла инсталация ли е ?
https://www.youtube.com/watch?v=X0KIAcp0mNc

Да, прилича на безкрайно щастлив човек или поне много добре играе
и
Да, изгърмял е! За мен, всеки който си мисли, че е дошъл на този свят със специална цел(мисия), трябва да си обърне сериозно внимание на здравето, преди трайно да отлепи...


а относно вярата, какво да ви кажа колеги: едно е да Вярваш(без значение в какво) и съвсем друго е да си лековерен

asusat
04.09.2018, 18:34
Радвам се,че така добре тълкуваш нещата!
Да видим и този ,дали е изтрещял ?

https://www.youtube.com/watch?v=jLwb658-Q-A

:) ;)

Pero Melifero
04.09.2018, 20:51
Ами ако към мен е насочен въпроса: не можах да го определя, прилича ми на нормален, но издържах го до втората минута. Кажи по същество за какво става въпрос, че не ми се губят 50 минути от живота, честно! Дъновист ли е?

asusat
05.09.2018, 15:10
Аз и да искам ,не мога така добре като Елеазар Хараш да обеснявам каквото и да било в този свят !

Ама да ти кажа ,има много "изтрещели" на планетата Земя ! Ето и този http://megavselena.bg/rusnak-tvyrdi-az-zhivyah-na-mars/

asusat
12.09.2018, 17:54
Здравейте :) Ето още един интересен случай !

https://www.youtube.com/watch?v=ub16nOUKOeU

asusat
08.11.2018, 16:23
https://www.youtube.com/watch?v=pe_WzplSU0Y

asusat
12.02.2020, 13:17
Провокативен поглед към това, какво е нужно за да се скрие една секретна космическа програма на стойност трилиони долари и последствията от нея.
Информация за Маджестик 12, Федералният резерв, QAnon, Кабала, Алианса и т.н.
Ето линк към филма !!
https://filmisub.com/filmi/42399-above-majestic-madzhestik-12-2018.html

smsi-h
12.02.2020, 15:35
Провокативен поглед към това, какво е нужно за да се скрие една секретна космическа програма на стойност трилиони долари и последствията от нея.
Информация за Маджестик 12, Федералният резерв, QAnon, Кабала, Алианса и т.н.
Ето линк към филма !!
https://filmisub.com/filmi/42399-above-majestic-madzhestik-12-2018.html

Че дай линк и за втория филм де.

https://www.vbox7.com/play:08b113b59c

asusat
25.03.2020, 11:48
Колега,дал си линк,за филма който и аз съм дал! Твоят линк праща към vbox7 ,и става въпрос за същия филм,към който и аз съм публикувал ! Иначе казано Много пътища водят до РИМ,но РИМ е един,а само пътищата са много ! Така че,това твоето не е линк с продължение! Филмът си е един и същ :) Няма продължение..............

batipej4o
29.04.2020, 01:53
Здравейте.Това е трета серия.

https://www.youtube.com/watch?v=3781NmDjMqI

(https://www.youtube.com/watch?v=3781NmDjMqI)

asusat
23.06.2020, 10:13
За тези,които не вярват ,ето една истина. https://www.vbox7.com/play:dacac89088

Ангел Йосифов
23.06.2020, 19:25
Без да съм гледал,вярвам,че единствения вариант,да се излекува рак за 3минути е чрез резонанс.

Mateev
24.06.2020, 08:55
Без да съм гледал,вярвам,че единствения вариант,да се излекува рак за 3минути е чрез резонанс.

Жена ми е болна от рак, така че за него вече знам много неща. Много неща съм чел по въпроса, и много неща съм пробвал. В общия случай не е достатъчно да се убие рака, защото това съвременната медицина в повечето случаи го може. Важното е рака да се убива бавно, за да се даде шанс на организма да изхвърли натрупващите се токсини по време на убийството.

Например при жена ми рака беше в белия дроб. Убиваха го бавно посредством лъчетерапия в продължение на 30 дена. Не че не можеше да вдигнат мощноста и да го изгорят за 5 минути, както например се прави при рак в костите. Правеха го бавно, за да може организма да изчиства повредените клетки.

asusat
25.06.2020, 12:47
Съвременната медицина лекува (успешно) следствието,а не търси да лекува причината за поява на рак ! Личен опит ! Не говоря от трето лице ! И аз бях така да се каже опитно зайче в ръцете на докторите .Слава на бога ,вече съм на 6+

Pero Melifero
25.06.2020, 15:33
Съвременната медицина лекува (успешно) следствието,а не търси да лекува причината за поява на рак ! Личен опит ! Не говоря от трето лице ! И аз бях така да се каже опитно зайче в ръцете на докторите .Слава на бога ,вече съм на 6+

Би ли пояснил, че така е доста повърхностно. Това с причинно-следствената връзка при рака имам предвид. И съвременната медицина си е супер или поне е в пъти по-добре от шаманската. И не и е работа да отстранява например лоши навици. Аз ако се пека по цял ден на слънце или в солариума, та да имам прекрасен шоколадов тен и развия рак на кожата, медицината какво точно трябва да направи според теб? Да торпилира слънцето ли? hi;

asusat
26.06.2020, 11:26
Сергей Лазарев ,във своите книги "Диагностика на Кармата"1.2.3.4.5.6.7.-много добре описва появата на рак и много други болести! Има ги на български език ,намери,прочети и много нещо ,ще научиш....... За всяка болест си има причина ! Успех в четенето ;)

Ангел Йосифов
28.06.2020, 19:47
https://energetika-bg.com/2020/06/28/95-ot-naselenieto-na-zemyata-se-namira-pod-pa-len-kontrol-24-chasa-v-denonoshtieto/

rumenggr
28.06.2020, 23:37
https://energetika-bg.com/2020/06/28/95-ot-naselenieto-na-zemyata-se-namira-pod-pa-len-kontrol-24-chasa-v-denonoshtieto/
И в тази страница, тези които са приели Него, са допуснали демона да плаши с такси и глоби в защита на човешкото сребролюбие, наречено авторско право. Това няма нищо общо с посланията и Неговите закони. Милиарди и милиарди демони...:rtfm:

asusat
01.10.2020, 10:16
Ето нещо необяснимо.



https://novotopoznanie.com/valnuvashtoto-patuvane-na-choveka-koyto-ne-umira-i-poznava-iisus-2/?fbclid=IwAR36eixvnK9xqG4_m_Z-R0mi-D2erL94V7hWYhhdK52GEChfy0rcS9dKNsM

Кразз
21.02.2021, 11:27
Ето нещо необяснимо.



https://novotopoznanie.com/valnuvashtoto-patuvane-na-choveka-koyto-ne-umira-i-poznava-iisus-2/?fbclid=IwAR36eixvnK9xqG4_m_Z-R0mi-D2erL94V7hWYhhdK52GEChfy0rcS9dKNsM

"Жаждата на човека за безсмъртие на душата е толкова голяма, че той стига до абсурда да вярва в това безсмъртие. В религиите се казва, че бог е създал човека, а то е тъкмо обратното. Човекът е създал бога, като упование и надежда. " Ивайло Петров

dvd111
21.02.2021, 16:43
"Жаждата на човека за безсмъртие на душата е толкова голяма, че той стига до абсурда да вярва в това безсмъртие. В религиите се казва, че бог е създал човека, а то е тъкмо обратното. Човекът е създал бога, като упование и надежда. " Ивайло Петров
"Аз виждам образа, но моето въображение не може да ми нарисува художника на този образ. Виждам часовника, но не мога да си представя часовникаря. Човешкият ум не е в състояние да си представи четирите измерения. Как може тогава да си представи Бога, пред Когото хилядите години и хилядите измерения са като едно?" - Алберт Айнщайн

Кразз
21.02.2021, 18:35
"Аз виждам образа, но моето въображение не може да ми нарисува художника на този образ. Виждам часовника, но не мога да си представя часовникаря. Човешкият ум не е в състояние да си представи четирите измерения. Как може тогава да си представи Бога, пред Когото хилядите години и хилядите измерения са като едно?" - Алберт Айнщайн

"Да, бог е единствената ни надежда, единственото ни спасение. Ако успеем да се издигнем до него, ще победим нищото.Само че да не забравяме-бог не се постига по пътя на разума. Нашия разум е подозрителен и ограничен.Той търси истината, справедливостта и доброто тук, на земята, по логичен път и така създава закона, а чрез закона- греха."-Ивайло Петров

Трендафил Дончев
21.02.2021, 18:58
А има ли Бог? Къде е Бог? Както по - горе се написа, Бог ли е създал човека или човека е създал Бог?

dvd111
21.02.2021, 21:20
А има ли Бог? Къде е Бог? Както по - горе се написа, Бог ли е създал човека или човека е създал Бог?
Нямам намерение да влизам в спорове, всеки си има право на мнение. И разбира се, че предпочитам човека срещу мен да върши "богоугодни" дела въпреки, че е заклет атеист, отколкото някой който се афишира като голям християнин (дори има такива духовници), а да олицетворява точно обратното по най-грозен начин.
Всеки си има съмнения, но аз доста пъти съм усещал подкрепата Му, когато нещата са били доста зле и няма как да Го отрека!

Трендафил Дончев
21.02.2021, 21:25
Нямам намерение да влизам в спорове, всеки си има право на мнение. И разбира се, че предпочитам човека срещу мен да върши "богоугодни" дела въпреки, че е заклет атеист, отколкото някой който се афишира като голям християнин (дори има такива духовници), а да олицетворява точно обратното по най-грозен начин.
Всеки си има съмнения, но аз доста пъти съм усещал подкрепата Му, когато нещата са били доста зле и няма как да Го отрека!

За кой Бог говорим? За този който вярваме в него или този в който ни карат да вярваме?

Георги 1974
21.02.2021, 21:46
А има ли Бог? Къде е Бог? Както по - горе се написа, Бог ли е създал човека или човека е създал Бог?
Ленин е мъртъв, но делото му е живо

dvd111
21.02.2021, 21:53
За кой Бог говорим? За този който вярваме в него или този в който ни карат да вярваме?
Нима без вътрешно убеждение, някой може да ни накара да вярваме в нещо?! (Ако да, дали тази вяра е искрена?...)

Георги 1974
21.02.2021, 22:04
Нима без вътрешно убеждение, някой може да ни накара да вярваме в нещо?! (Ако да, дали тази вяра е искрена?...)
По принцип кога човек е добре има склонност бая да умува ама като го закъса се сеща бързо бързо за Господ.
В нета е пълно с истории на хора де са били в кома и са ходили в ада за малкочка такива неща разправят, че да ти се изправят косите стига това на не са тролове и истории за Торбалан може би човек е хубаво да си има едно на ум какви ги върши.

smsi-h
21.02.2021, 22:10
Ленин е мъртъв, но делото му е живо


Кой бе, тоз масон от снимката ли?

Георги 1974
21.02.2021, 22:12
Кого бе, тоз масон от снимката ли?
Не схващам какво имаш в пред вид

Кразз
21.02.2021, 22:27
По принцип кога човек е добре има склонност бая да умува ама като го закъса се сеща бързо бързо за Господ.
В нета е пълно с истории на хора де са били в кома и са ходили в ада за малкочка такива неща разправят, че да ти се изправят косите стига това на не са тролове и истории за Торбалан може би човек е хубаво да си има едно на ум какви ги върши.

Давещия се, се хваща и за сламката. Аз съм се "давил", ама все Човешка ръка ме е вадила.

Трендафил Дончев
21.02.2021, 22:30
Нима без вътрешно убеждение, някой може да ни накара да вярваме в нещо?! (Ако да, дали тази вяра е искрена?...)


По принцип кога човек е добре има склонност бая да умува ама като го закъса се сеща бързо бързо за Господ.
В нета е пълно с истории на хора де са били в кома и са ходили в ада за малкочка такива неща разправят, че да ти се изправят косите стига това на не са тролове и истории за Торбалан може би човек е хубаво да си има едно на ум какви ги върши.

Точно за това говоря, че трябва да различим Бог - истинския Бог. Този който е в нас, а не този който по всякакъв начин ни вменяват. Дори така ни го вменяват, че ни карат и тази вяра която имаме, и тя да ни изчезне.

tsc1
21.02.2021, 22:38
Точно за това говоря, че трябва да различим Бог - истинския Бог. Този който е в нас, а не този който по всякакъв начин ни вменяват. Дори така ни го вменяват, че ни карат и тази вяра която имаме, и тя да ни изчезне.

"О, мой боже, правий боже!
Не ти, що си в небесата,
а ти, що си в мене, боже -
мен в сърцето и в душата..."
Хр.Ботев

Георги 1974
21.02.2021, 22:42
............

jdrumev
21.02.2021, 22:46
............


.................;):laughing:

Георги 1974
21.02.2021, 22:48
.................;):laughing:
Обърках се нещо и можех да бъда грешно разбран

jdrumev
21.02.2021, 22:50
Обърках се нещо и можех да бъда грешно разбран


То тук всички сме объркани и няколко загубени.;)

zapstojan
21.02.2021, 22:55
Обърках се нещо и можех да бъда грешно разбран

Защо?
В сърцата и душите на тези, дето разграбват бюджети, държавни и еврофондове, какви ли богове бушуват?:crazy::laughing:

zapstojan
21.02.2021, 22:58
Цитати от Стефан Цанев:
„Защо гледаме все към небето? - помисли си Данаил. - Уж не вярваме, не вярваме, а все към небето гледаме...“
„Чакаме да се роди отново Спасителят. За да го разпнем пак.“

jdrumev
21.02.2021, 23:08
Защо?
В сърцата и душите на тези, дето разграбват бюджети, държавни и еврофондове, какви ли богове бушуват?:crazy::laughing:


Аааа, те не пропущат прошка и може на Великден да ги познаеш винаги у черквата.Най отпред са с най скъпите и дебели свещи...:laughing:

Кразз
21.02.2021, 23:10
Когато имаме нужда от помощ свише, а шансовете са ни малки, но я получим, казваме "Боже благодаря ти". Но какво да кажат жертвите на Бостънския удушвача? Сигурно трябва да са благодарни, че отиват в рая? ...... справедливия Бог!

Трендафил Дончев
21.02.2021, 23:21
Обърках се нещо и можех да бъда грешно разбран

Жалко, че изпуснах това, което е било на мястото на многоточието. Това което си казал ти би ме заинтересувало, а не хиленето на Друмев.;)

Кразз
21.02.2021, 23:35
............

Лекарите оперират мозъка, а не умът. А умът е Бог.

Кразз
21.02.2021, 23:45
Аааа, те не пропущат прошка и може на Великден да ги познаеш винаги у черквата.Най отпред са с най скъпите и дебели свещи...:laughing:

Пък и те самите не са от най-вталените. Сигурно Бог ги наказва с нарушен метаболизъм!??

Георги 1974
22.02.2021, 00:09
Лекарите оперират мозъка, а не умът. А умът е Бог.
Умът анализира сърцето синтезира затова науката не открива Бог.
Така казва Ошо.
Умът не е Бог а пречка за нирвана или поне така учи Тантра.

Кразз
22.02.2021, 00:16
Умът анализира сърцето синтезира затова науката не открива Бог.
Така казва Ошо.
Умът не е Бог а пречка за нирвана или поне така учи Тантра.

Извинявам се. Изразих се непълно. Умът е Бог...за мен.

Кразз
22.02.2021, 00:29
"....как ще изпитам радост от една Евтимиева "Богородица ",ако не я видя с очите си? От една хубава жена, ако не я погаля с ръката си? От чепка сладко грозде ,ако не го опитам с езика си? -Ти си езичник!- казваше му тъжно Йоан" - Андрей Гуляшки.

julian103
22.02.2021, 07:30
Умът е Бог...за мен.


За целия си живот една пчела събира чаена лъжичка мед, като за целта посещава хиляди цветове. За някои това е просто лъжица мед, а за пчелата - цял един живот! hi;

agro
23.02.2021, 19:12
..........................

Трендафил Дончев
23.02.2021, 19:18
..........................

Ха, напиши си го пак.:bigsmile:

Кразз
11.03.2021, 10:54
Умът анализира сърцето синтезира затова науката не открива Бог.
Така казва Ошо.
Умът не е Бог а пречка за нирвана или поне така учи Тантра.
" В тантристкия будизъм присъщото на всички одухотворена и неодухотворени предмети познание, което те притежават за себе си, ние наричаме "празнота".Будистите вярват, че на всички неща, събития и хора им е присъщо да бъдат празни. Това е просто начин да се обясни, че всички материални и нематериални предмети имат друга страна, страна, която не е видима за сетивата, нито достъпна за логиката, страна, която може да бъде опозната и изпитана само интуитивно чрез изпразването на ума от мисли, съждения и предположения за живота и неговото действие. " -Д-р Фредерик Ленц. Не съм запознат със всички религии, но не съм срещал някоя, която под една или друга форма, да не проповядва "изпразване на ума".

зуница
11.03.2021, 11:20
... Не съм запознат със всички религии, но не съм срещал някоя, която под една или друга форма, да не проповядва "изпразване на ума".
Поклонниците на Бакхус най-бързо се справят с "изпразването на ума".Значи Бакхус е Богът на боговете.:laughing:

Кразз
12.08.2021, 11:03
"Дълго летях... Всеки скален праг отнемаше част от живота ми. Скалният праг разкъсваше живата тъкан... Не ме беше страх... Болеше ме само... Болеше ме много. Скалните прагове късаха от мен децата ми... Виждах очите им, спомнях си трескаво допир на потни ръце на деца... Нямаше време... Стремглаво летеше срещу мене Снегът. Летях със снежния прах срещу бялата повърхност на Земята... На скалните прагове останаха скъпите спомени... Долу на бялата преспа, падна безжизнено, чуждо, грозно и черно петно. Гледах от последния зъб с удивление, страх... Оставах без лице, без костюм и без грим. Без човешката черупка оставах завинаги тука. Без град, топлина, без приятели, без светлина... Оставах гол, сам и далечен."
Това написва големия Людмил Янков, ден преди да падне от вр. Камилата и да ни напусне завинаги.

asusat
16.09.2021, 06:08
Ето неще приятно за четене ,което обеснява какво се случва с нас и защо ни натикват в зоната на страха,чрез ковид и ваксини.Страхът е животинско чувство.Когато човек изпитва страх и това е колективно чувство на много хора,отеква във вселената .Точно това е храната на рептилоподобните,не издържат на новата честота на вибрация и държат човечеството в ниска вибрация,за да имат те храна.Нашият страх е радост за тях ! Ще пусна линк за тези които ни управляват на световно ниво,а сега приятно четене !

https://openwall.site/prehod/

asusat
20.09.2021, 13:03
Нещо,научно доказано

https://neonula.blogspot.com/2017/07/blog-post_10.html