PDA

Виж пълната версия : създаване на пчелин на общинска земя



mmm.1979
22.10.2015, 20:57
Каква е процедурата за създаване на пчелин на общински терен.Земята е в границите на селото.Кмета на селото ли трябва да разреши или общината към която е селото?Плаща ли се наем за ползването?

rosty_sz
22.10.2015, 21:22
Общината към която е селото. Трябва да бъде гласувано на сесия на общинския съвет, като преди това да мине без проблем през няколко отдела. Наем се плаща.

vankata
05.04.2016, 13:37
Здравейте, искам да направя пчелин на общинска земя, трябва ли да стана земеделски производител или само да регистрирам кошерите?

changov
02.10.2016, 13:25
И аз това се питам, ще се радвам ако някой обясни :)

Георгиева
02.10.2016, 15:06
И аз това се питам, ще се радвам ако някой обясни :)


Понеже раздаването на общинска земя обикновено е в правомощията на съответната община, то Общинският съвет е този, който ще реши конкретните изисквания, като обяви търга. Регистрирането на кошерите към общината е сигурно,нали тя заделя тази земя - за обособяване на пчелин, т.е. документално чиновниците са длъжни да си довършат процедурата. / Някои от етапите могат да отпаднат при някой "наш" човек във властта... :) /
Когато имаш допълнителни доходи от каквото и да е, трябва да ги декларираш пред държавата /освен в случаи, посочени от закона, най-често, когато някой друг има задължението да го прави вместо тебе/. Така че, дали като физическо лице ще си пчеларстваш или като ЗП, или като фирма... - изборът е твой, разликата е в облагането и в няколко други неща. И ако имаш доходи, дали ще ги декларираш .....
Има и регистрация в БАБХ, тя е след тази в общината. Не съм го пробвала, но и тук не вярвам някой да се заинтересува, дали ще ги обиколиш всичките...

nyanakiev
02.10.2016, 16:16
не трябва да си земеделски стопанин а само да имаш регистрация на пчелина, НО НЕМОЖЕШ ДА РЕГИСТРИРАШ БЕЗ ДОГОВОР ЗА ЗЕМЯТА. омагъосан кръг

plamen2009
02.10.2016, 19:05
От общинския ветеринар вземаш номер животновъден обект,заверяваш ветеринарния дневник, подаваш молба до общината за мястото,след като сключиш договора ако искаш да се регистрираш и в БАБХ трябва да си ЗС

inio33
02.10.2016, 20:42
Последното не е задължително,ако не търсиш някакви облаги.