PDA

Виж пълната версия : Практическо обучение в Пловдив



asm22
01.04.2011, 12:11
в пловдив ето тези два

http://www.au-plovdiv.bg/cntnr/CPO/kursove.pdf

Пчеларство, развъждане и производство на пчелни майки и рояци
2 групи Х 15 курсиста
032/ 654 367
0884 196 500
0885 671 888
Аграрен университет – Пловдив
Ул. Менделеев 12
Център за продължаващо обучение
Аграрен университет – Пловдив
Ул. Менделеев 12

http://www.au-plovdiv.bg/subjects.php?id=33

какво ще ме посъветвате кой курс да предпочета?

scutellator
01.04.2011, 15:21
Едното е курс, другото е магистратура.

Ти какъв искаш да станеш?
Ако ти трябва нещо за обща култура, което да изкараш "между другото" препоръчвам ти курса.
Ако искаш нещо повече - има магистратури в чужбина, на доцента магистратурите имат тежест само в Бг (нищо че Аграрния е признат в цял свят), и то вероятно само докато той е жив. Ако нямаш намерение да ставаш нечие протеже, не се занимавай с магистратурата в Аграрния.

Все пак това е просто едно мнение.

kando
01.04.2011, 16:52
хм преди години карах някакъв курс от Плевен за пчелари - и дори имам диплома,ма ич не знам какво да я правя и за къде важи.

Ще погледна по-късно какво пише у нея,че и без това никога не съм поглеждал.

asm22
02.04.2011, 13:28
Искам на село да завъдя 5 кошера и да знам какво да правя с тях. Четох няколко книги. Сега ми трябва практика. Всичко на всичко това ми трябва.

evgeni.filimonov
04.04.2011, 16:43
Взимаш 1-2 кошера и почваш, четеш и питаш и практикуваш. Успех.

Светослав Точев
17.03.2013, 14:28
На вниманието на всички начинаещи,а и не само пчелари от Пловдив и региона.Общинско Пчеларско Сдружение "Акация"-1899" Пловдив организира обучение за начинаещи пчелари със следната учебна програма:
1.История на пчеларството в България и по света.Индивиди в пчелното семейство.Развитие на пчелното семейство.Кошери:неразборн и и разборни.Условия за пчеларстване.
2.Биология на пчелното семейство.
3.Разборни кошери:Дадан-Блат и Лангстрот-Рут.Рамки.
4.Кошер на Георги Гърдев-1300г.България.Заселване на рой.Прехвърляне на семейство от Дадан-Блат.Развитие.
5.Технология на Иван Венер.Монтаж на армирани восъчни основи.Развитие на пчелното семейство и медодобив.Работа с две майки.
6.Работа с Дадан-Блатов кошер-10 и 12 рамков.Монтаж на восъчни основи и изграждането им .Съвременни методи за развитие.Медодобив.
7.Разлика в трите технологии-сравняване,себестойност и труд при изграждане,развитие и медодобив от едно пчелно семейство.
Обучението ,ще се провежда в Дружество "Акация" на улица"Весела"-№31,всеки понеделник и четвъртък от 18 часа в рамките на 10 посещения.Ще има както дискусионни,така и практични занимания и посещение на пчелин.Обучението започва от 18 март 2013г.Цената,ще е в рамките на 50лв.за цялото обучение.За допълнителна информация тел.0898 554 163 или директно в Дружеството.