PDA

Виж пълната версия : Ограда за пчелин - съвети



GII000
01.10.2015, 16:20
Привет,


Бихте ли ми помогнали със съвети за ограда на пчелин, който е извън населено място?

Интресува ме тип, височина, конкретни доставчици и т.н.


Благодаря предварително!

212
01.10.2015, 16:57
Ритловици, бодлива тел, къпини и шипки, или хинап. Всичко друго представлява интерес или няма бодли.

Цеко
01.10.2015, 20:55
Оградата на пчелина е по скоро символична - да показва на външни лица че не е желателно да влизат и да може да се регистрира. Най евтино излиза с бодлива тел, ако планираш подвижно пчеларство с разполагане на кошерите на земята, а не на платформи има една бодлива тел „бръснач“ се води - сравнително лесно и бързо се полага направо по терена около пчелина, по скъпа е но май си заслужава???

бат тянко
02.10.2015, 11:17
Циментови колове втора употреба.Бодлива тел.Ако имаш възможност бял маргарит.Чак пък доставчици?

Ангел Йосифов
03.10.2015, 08:26
Ритловици, бодлива тел, къпини и шипки, или хинап. Всичко друго представлява интерес или няма бодли.


Аз бих добавил и Гледичия.

freddie46
07.01.2016, 11:17
Моят пчелин е в двора ми,но съм посадм храсти около него който подстригвам с храсторез и съм си оставил едно място откъдето преминавам към него.Така пчелите като излязът от кошера тръгват директно малко по високо и не пречат.Това дали ще има нападение от недоброжелатери е относително.Ако искат да правят бели нищо не ги спира.

stan-dob
22.03.2016, 10:17
А някой използвал ли е мрежа против вятър за постигане на ефекта за високото излитане на пчелите?

delpi
22.03.2016, 10:40
А някой използвал ли е мрежа против вятър за постигане на ефекта за високото излитане на пчелите?


Да, имаше някъде снимка на колега с мрежа поставена с такава цел.

freddie46
29.03.2016, 13:35
Аз не съм използвал, но съм виждал на един приятел на пчелина.Комшиите му се оплакваха, че пчелите много ги жилели и той се принуди да закупи такава мрежа.Ефекта беше поразителен.Пчелите излизаха от кошера и веднага се вдигаха на височина около 2метра и отпрашваха да папкат.Съседите му вече са доволни и нямат оплакване за това.