PDA

Виж пълната версия : Митнически документи



Юрий Цветков
24.09.2015, 12:39
Някой запознат ли какви документи са необходими за пред митница или на границата при покупка на оборудване от чужбина. По конкретно от Сърбия. Питам в случай че реша да си купя нещо от Ташмайдан. Говоря за центрофуга или или вана примерно.

BateMisho
24.09.2015, 15:08
Трябва да имаш официален платежен документ.
Кога е изложението?

M_Joy
24.09.2015, 15:17
А можели цветен прашец да се изнесе за там? и какви документи ако може?

tsc1
24.09.2015, 16:11
Някой запознат ли какви документи са необходими за пред митница или на границата при покупка на оборудване от чужбина. По конкретно от Сърбия. Питам в случай че реша да си купя нещо от Ташмайдан. Говоря за центрофуга или или вана примерно.
Трябва да имаш фактура. Ще се наложи да платиш и ДДС 20% върху стойността в левове. Ако имаш фирма, добре е фактурата да е на името на фирмата, за да си я отчетеш като разход. Ако фирмата е регистрирана по ДДС, после ще си го възстановиш. Вероятно ще ти трябва и EORI номер. Вади се на софийска митница, 2 ет, стая 9 след попълване на една форма. Става за 4-5 дни. Веднъж издаден, ще ти служи и за други внесени пратки. Попитай за подробности на тел. 02/9859-4727.

zayo
24.09.2015, 16:26
Някой запознат ли какви документи са необходими за пред митница или на границата при покупка на оборудване от чужбина. По конкретно от Сърбия. Питам в случай че реша да си купя нещо от Ташмайдан. Говоря за центрофуга или или вана примерно.

Трябва ти проформа фактура за стойност под 300 € (1 €=119 динара) иначе минаваш на варианта описан на горния пост + мито защото Сърбия не е в ЕС

tarty
24.09.2015, 16:27
Договаряш се с продавача фактурата да не надвишава 300 евро,тогава няма данък и мито.От мой близак митничар съвет-Ако ходиш с рейс питай шофьора,той знае на митницата какво се иска.Но приготви 10-20 евро за колегите,по лесно ще минеш,това е ако имаш закупено до 300 евро.

tsc1
24.09.2015, 18:06
Договаряш се с продавача фактурата да не надвишава 300 евро,тогава няма данък и мито.От мой близак митничар съвет-Ако ходиш с рейс питай шофьора,той знае на митницата какво се иска.Но приготви 10-20 евро за колегите,по лесно ще минеш,това е ако имаш закупено до 300 евро.
Това за 300€ къде е записано, че никога не съм попадал на такава цифра в митнически документи?

tarty
24.09.2015, 19:36
Това за 300€ къде е записано, че никога не съм попадал на такава цифра в митнически документи?
Други колеги са споделяли в форума,а и моят познат митничар го потвърди.

zayo
24.09.2015, 20:33
Това за 300€ къде е записано, че никога не съм попадал на такава цифра в митнически документи?

Не знам и аз къде е посочена тази сума, но и аз съм питал няколко митничаря и отговара им бе един и същ - 300 евро. Миналата и тази година си докарах две пчерски машини фактурирани под тази цена и нямаше абсолютно никакъв проблем.

jordanov
25.09.2015, 08:57
http://www.customs.bg/bg/page/130

Стоки, съдържащи се в личния багаж на пътници, пристигащи от трети за ЕС страни.

Юрий Цветков
25.09.2015, 08:58
Благодаря ви колеги. Не знам дали въобще ще си купя нещо от там, но искам да съм информиран. Не съм сигурен колко дена е точно изложението, но аз ще съм там на 2 и 3 октомври. Ще пътувам с кола.

jordanov
05.10.2015, 08:47
Юри, ходи ли? Чакаме доклада:)

Юрий Цветков
05.10.2015, 15:53
Ходих. Но не си купих центруфуга. Имаше само една която отговаряше на изискванията ми за рамки, но беше доста обемиста и реших че ще си купя от тук. Взех си обрамчени ХР по 350 динара. Не обрамчените за десет рамкови, бяха по 220. 119 динара =1 лев.
Писах в друга тема, че не видях изобщо стандартен ДБ, само ЛР и модифициран ДБ и всички с дебелина на стените 20 мм. Съответно мрежести дъна и мрежести таванки. Пластмасови, полистиролни и тем подобни кошери нямаше. Зимите в сръбско не са по-топли от нашите, но явно пчеларите не се притесняват. ;) Дребен инвентар всякакъв и определено на по-ниски цени. Иначе и машини имаше почти всякакви, но не съм гледал задълбочено.

Юрий Цветков
05.10.2015, 15:56
Забравих да кажа, отядох си на сръбска скара. blush; и домашна сливова. Прочутите им дюлева и вилямова са спирт и есенция.

А взех си за 7000 динара бутилка домашна сливова с мед, ама нещо не ме кефи тази комбинация.

Дамян Дамянов
05.10.2015, 16:11
Забравих да кажа, отядох си на сръбска скара. blush; и домашна сливова. Прочутите им дюлева и вилямова са спирт и есенция.

А взех си за 7000 динара бутилка домашна сливова с мед, ама нещо не ме кефи тази комбинация.

Подариха ми унгарска ракия от круши, много скъпа и нямало по-добра ракия от нея - ако са слагали есенция, то аз не я усетих, направо технически спирт и вода. Жал ми беше да им кажа, че са си дали парите на вятъра, но пихме домашна гроздова сорт "липа" :)

Ангел Йосифов
05.10.2015, 17:21
А взех си за 7000 динара бутилка домашна сливова с мед, ама нещо не ме кефи тази комбинация.

И на мен не ми е "сладко",когато пия сам,а жената ме гледа...Сигурен съм,че при други обстоятелства,"комбинацията" ще придобие съвсем други достойнства....