PDA

Виж пълната версия : Магистратура по пчеларство в Тракийски университет Стара Загора



jorors
15.09.2015, 07:28
В момента тече приема за магистърските програми в Тракийския и продължава до 2.10.2015. Първо класиране е на 10.10.2015. Необходимите документи са само копие от завършено висше образoвание и попълване на един картон на място(става за по-малко от 5 минути и струва 35лв). За завършили друго образoвание периода на обучение е 4 семестъра или 2 години. Цената е 650 лв на семестър.
Ето линка на университета: http://www.uni-sz.bg. Тел. за информация: 042 699208 0882 552255

m_pchelari
15.09.2015, 09:23
Ех, колко е хубаво пак да си студент пък и ще се научи нещо полезно. Сериозно се замислям за едно задочно.
Честит първи учебен ден на учащите.

Mateev
15.09.2015, 12:47
Препоръчвам на кандидат-майкопроизводителите да се запишат да следват. Аз също мисля да се запиша - мене си и/или моя син.

Niki1313
15.09.2015, 20:00
А има ли дистанционна форма на обучение?

Ivan_vd
15.09.2015, 21:21
В момента тече приема за магистърските програми в Тракийския и продължава до 2.10.2015. Първо класиране е на 10.10.2015. Необходимите документи са само копие от завършено висше образoвание и попълване на един картон на място(става за по-малко от 5 минути и струва 35лв). За завършили друго образoвание периода на обучение е 4 семестъра или 2 години. Цената е 650 лв на семестър.
Ето линка на университета: http://www.uni-sz.bg. Тел. за информация: 042 699208 0882 552255Ебах ти и цената,1 семесър информатика във ВИНС-а във Варна е 380лв.

scutellator
15.09.2015, 21:38
Препоръчвам на кандидат-майкопроизводителите да се запишат да следват. Аз също мисля да се запиша - мене си и/или моя син.

Освен за кетап, не виждам какво биха получили друго. За тея пари - ТОЛКОЗ.

iliew
15.09.2015, 22:03
Освен за кетап, не виждам какво биха получили друго. За тея пари - ТОЛКОЗ.

Свършиха ми рамките за дипломи, имам само за пити. :bigsmile:

Mateev
16.09.2015, 06:39
Освен за кетап, не виждам какво биха получили друго. За тея пари - ТОЛКОЗ.

Точно така - това обучение ще е само за "кетап", така, както са и всички други обучения в страната (включая и редовните). За съжаление обаче "кетапите" са необходими от законова гледна точка и могат да отворят много врати пред този, който ги притежава.

Истинските знания се получават тогава, когато някой НАИСТИНА има желание да ги получи. Тогава той ПО ЖЕЛАНИЕ чете всякаква литература по въпроса и научава много повече, отколкото може да научи в учебното заведение.

И последно - ако някой изпълни едновременно и двете условия - УЧЕБНО ЗАВЕДЕНИЕ + ЖЕЛАНИЕ ЗА УЧЕНЕ, то тогава вече ползата от обучението може да е много голяма. Учебното заведение може да даде например лабораторните упражнения, които кандидата няма как да си ги организира в къщи, защото не притежава необходимата апаратура.

зуница
16.09.2015, 07:35
И както се е засилил в ученето вземе та стане ДОЦЕНТ. А по натам я знаем каква е...:laughing:

Mateev
16.09.2015, 07:51
Ха-ха ..... не е ли по-добре ПРОФЕСОР, че тогава лъжицата, с която се гребе от кацата с меда, ще е по-голяма ...... :)

tsc1
16.09.2015, 08:17
Абе вие се шегувате, ама ако погледнете сериозно, ще видите че полза от магистратура по пчеларство има смисъл само, ако след завършването и се продължи с научна кариера. Или за хора, които са решили да се занимават с изследвания или разработки на границите на пчеларството и друг клон на науката или техниката. Иначе да си напишеш на визитката "магистър-пчелар" ще е доста екзотично!:laughing:

Mateev
16.09.2015, 08:29
Ползата от магистратурата по пчеларство е само ако дадения човек иска да бъде майкопроизводител, защото в Закона за животновъдството, Закона за пчеларството и наредбите към тях на няколко места е записано, че развъдните дейности трябва да се извършват само от специалисти - зооинженери. Ще ги потърся тези текстове и ще ги публикувам.

Mateev
16.09.2015, 08:33
ЗАКОН ЗА ЖИВОТНОВЪДСТВОТО - Глава трета.
ПРОИЗВОДСТВО, РАЗВЪДНА ДЕЙНОСТ И ПРЕДЛАГАНЕ НА ПАЗАРА НА СЕЛСКОСТОПАНСКИ ЖИВОТНИ, СПЕРМА, ЯЙЦЕКЛЕТКИ И ЕМБРИОНИ (ЗАГЛ. ДОП. - ДВ, БР. 18 ОТ 2004 Г., В СИЛА ОТ 06.04.2004 Г., ИЗМ. - ДВ, БР. 51 ОТ 2007 Г., В СИЛА ОТ 26.06.2007 Г., ИЗМ. - ДВ, БР. 26 ОТ 2010 Г.)

Чл. 13. (Изм. - ДВ, бр. 18 от 2004 г., в сила от 06.04.2004 г.) (1) Производството обхваща дейностите, свързани с отглеждането, храненето и възпроизводството на селскостопански животни и с производството на животински продукти, предназначени за продажба.
............
(6) (Нова - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Зоотехническото обслужване на производството по смисъла на ал. 1 се осъществява от специалисти - зооинженери.

tsc1
16.09.2015, 08:41
И бакалавъра е зооинженер. Не виждам категорично изискване за магистърска степен. Имало ли е до сега магистратура по пчеларство?

Mateev
16.09.2015, 08:43
НАРЕДБА № 47 ОТ 11 НОЕМВРИ 2003 Г. ЗА ПРОИЗВОДСТВО И ПРЕДЛАГАНЕ НА ПАЗАРА НА ЕЛИТНИ И ПЛЕМЕННИ ПЧЕЛНИ МАЙКИ И ОТВОДКИ (РОЯЦИ) И РЕДА ЗА ВОДЕНЕ НА РЕГИСТЪР

Чл. 9. (1) Право на производство на елитни пчелни майки имат само научни работници в областта на генетиката, селекцията и репродукцията на пчелите и специалистите, завършили висше образование с магистърска степен по пчеларство.
(2) Юридическите лица и едноличните търговци, произвеждащи елитни пчелни майки, наемат лицата по ал. 1 по трудово правоотношение.

Mateev
16.09.2015, 08:50
ЗАКОН ЗА ЖИВОТНОВЪДСТВОТО - Глава трета.
ПРОИЗВОДСТВО, РАЗВЪДНА ДЕЙНОСТ И ПРЕДЛАГАНЕ НА ПАЗАРА НА СЕЛСКОСТОПАНСКИ ЖИВОТНИ, СПЕРМА, ЯЙЦЕКЛЕТКИ И ЕМБРИОНИ (ЗАГЛ. ДОП. - ДВ, БР. 18 ОТ 2004 Г., В СИЛА ОТ 06.04.2004 Г., ИЗМ. - ДВ, БР. 51 ОТ 2007 Г., В СИЛА ОТ 26.06.2007 Г., ИЗМ. - ДВ, БР. 26 ОТ 2010 Г.)

Чл. 13. (Изм. - ДВ, бр. 18 от 2004 г., в сила от 06.04.2004 г.) (1) Производството обхваща дейностите, свързани с отглеждането, храненето и възпроизводството на селскостопански животни и с производството на животински продукти, предназначени за продажба.
............
(6) (Нова - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Зоотехническото обслужване на производството по смисъла на ал. 1 се осъществява от специалисти - зооинженери.

Сега като се замисля, според Закона за животновъдството всеки един пчелар трябва да е ЗООИНЖЕНЕР, ако иска да има право да продава животинския си продукт ПЧЕЛЕН МЕД. Ако приемем, че пчелния мед не е животински продукт, то тогава пчелните майки и отводки със сигурност са животински продукти, което означава, че всеки един майкопроизводител задължително трябва да е ЗООИНЖЕНЕР или най-малкото да си наеме такъв на трудов договор.

И именно тука е ползата от завършването на една магистратура по пчеларство за майкопроизводители, които не искат да наемат на трудов договор външни зооинженери. Вярно е, че е достатъчна и бакалавърска степен, но ако човек е завършил висше образование в друга област, по-лесно е да запише една магистратура по пчеларство. Обучението ще трае само 2 години - първата година се държат приравнителни изпити, а втората - изпитите по самата магистратура.

tsc1
16.09.2015, 08:56
НАРЕДБА № 47 ОТ 11 НОЕМВРИ 2003 Г. ЗА ПРОИЗВОДСТВО И ПРЕДЛАГАНЕ НА ПАЗАРА НА ЕЛИТНИ И ПЛЕМЕННИ ПЧЕЛНИ МАЙКИ И ОТВОДКИ (РОЯЦИ) И РЕДА ЗА ВОДЕНЕ НА РЕГИСТЪР

Чл. 9. (1) Право на производство на елитни пчелни майки имат само научни работници в областта на генетиката, селекцията и репродукцията на пчелите и специалистите, завършили висше образование с магистърска степен по пчеларство.
(2) Юридическите лица и едноличните търговци, произвеждащи елитни пчелни майки, наемат лицата по ал. 1 по трудово правоотношение.
Ето тук е зарито кучето, ама кой в България произвежда елитни майки? И най-важното КЪДЕ? Нали в един друг разговор стигнахме единодушно до мнението, че такова място, което да отговаря на изискванията в БГ няма.

asusat
16.09.2015, 15:13
Той и Абат Адам е бил и зооинженер,и е завършил магистратура,минал през доцент и професор и станал световно известен пчелар ,селектирал пчелни майки и създал Бъкфастката пчела майка !

scutellator
16.09.2015, 21:48
Той и Абат Адам е бил и зооинженер,и е завършил магистратура,минал през доцент и професор и станал световно известен пчелар ,селектирал пчелни майки и създал Бъкфастката пчела майка !

Не, но през цялото време ( особенно в началото) редовно е кореспондирал с цял екип от учени по всякакви въпроси, от които е получавал важна информация. Той просто е приложил на практика онова, което дотогава е съществувало като теория ( макар отричана и позабравена)

зуница
17.09.2015, 08:05
Не, но през цялото време ( особенно в началото) редовно е кореспондирал с цял екип от учени по всякакви въпроси, от които е получавал важна информация. Той просто е приложил на практика онова, което дотогава е съществувало като теория ( макар отричана и позабравена)
А дали сред учените не е имало и някой ДОЦЕНТ?;) Предполагам е пропуснал да се консултира с ДОЦЕНТА!:laughing:

scutellator
17.09.2015, 13:10
В Германия, а и в целия западен свят титла доцент не съществува. Най-близкото по ранг е associate professor.
От всички учени най-голям принос има проф. Армбрустер(принудително пенсиониран от нацистите, тъй като възглезите му не отговаряли на политиката за чиста арийска раса пчели, пък и за всеко едно друго животно.), имало е и доктори, както и обикновенни научни работници в опледелен момент от тяхната кариера (всеки е тръгнал от някъде.). Освен това, през цялото време брат Адам се е ползвал с пълната подкрепа на Британското правителство (самото разрастване на манастирския пчелин е по молба на правителството; мисиите в различните държави по света също са били невъзможни без участието на правителството и различните консулства по места)

Като цяло, едно такова начинание, каквото никога до тогава не е било правено, би било невъзможно без солидна теоритическа основа и задълбочени познания по всеки един аспект от биологията, симбиотиката, инстинктите и функционирането на едно семейство. Въпреки всичко , по онова време е имало сериозни пропуски в това, което е било известно на науката и някои факти са се учели в движение- от родословието може да се забележи, че на няколко пъти са били допускани фатални грешки, от които брат Адам е успявал да се измъкне на косъм. От напътствията оставени от брат Адам, все още има останали и такива, които науката тепърва доказва.

keser
19.09.2015, 10:57
Мобилния телефон в поста е недействителен.

jorors
19.09.2015, 11:51
Мобилния телефон в поста е недействителен.
Не съм звънял но е записан на документа, който ми дадоха от там.Грешката е моя за което се извинявам тел. е: 0882552256 и 0889559989

Дамян Дамянов
12.10.2015, 01:25
Честито на колегите!



Входящ номер:
Име:
Състезателен бал:


0191
ГЕОРГИ ИВАНОВ ХРИСТОВ
4,97


0368
СВЕТОСЛАВ РОСИМИРОВ МАТЕЕВ
5,00


0369
РОСИМИР СТАНЧЕВ МАТЕЕВ
5,09


0386
МАРИЯ ГЕОРГИЕВА МАТУШЕВА
4,78


0387
ИСКРЕН ГЕОРГИЕВ МУТАФОВ
4,26


0406
ЕФРЕМ ЕЛИНОВ МОЛЛОВ
4,52

IGM
13.10.2015, 03:45
Честито на колегите!



Входящ номер:
Име:
Състезателен бал:


0191
ГЕОРГИ ИВАНОВ ХРИСТОВ
4,97


0368
СВЕТОСЛАВ РОСИМИРОВ МАТЕЕВ
5,00


0369
РОСИМИР СТАНЧЕВ МАТЕЕВ
5,09


0386
МАРИЯ ГЕОРГИЕВА МАТУШЕВА
4,78


0387
ИСКРЕН ГЕОРГИЕВ МУТАФОВ
4,26


0406
ЕФРЕМ ЕЛИНОВ МОЛЛОВ
4,52



















Пропускаш студентите редовна форма на обучение, някой от които държавна поръчка:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------


Тракийски университет, Кандидатстудентски прием








1 класиране магистри държавна поръчка, 7 октомври 2015 г.


Статистика (http://109.121.200.27/priemsite2015/Danni/C%20Klasirania/Statistika%20klasirania/Mag_1_klasirane_DP_statistika.htm)


Входящ номер:
Име:
Състезателен бал:
Желание номер:
Специалност и форма на обучение:


0335
ДИЯН ТАНЕВ ГЕРМАНОВ
4,85
1
Специални отрасли редовно







Тракийски университет, Кандидатстудентски прием









2 класиране магистри платено, 9 октомври 2015 г.



Статистика (http://109.121.200.27/priemsite2015/Danni/C%20Klasirania/Statistika%20klasirania/Mag_1_klasirane_PL_statistika.htm)



Входящ номер:
Име:
Състезателен бал:
Желание номер:
Специалност и форма на обучение:


0072
ХРИСТО ИВАНОВ ИВАНОВ
4,76
1
Специални отрасли редовно


0191
ГЕОРГИ ИВАНОВ ХРИСТОВ
4,97
1
Специални отрасли задочно


0368
СВЕТОСЛАВ РОСИМИРОВ МАТЕЕВ
5
1
Специални отрасли задочно


0369
РОСИМИР СТАНЧЕВ МАТЕЕВ
5,09
1
Специални отрасли задочно


0386
МАРИЯ ГЕОРГИЕВА МАТУШЕВА
4,78
1
Специални отрасли задочно


0387
ИСКРЕН ГЕОРГИЕВ МУТАФОВ
4,26
1
Специални отрасли задочно


0406
ЕФРЕМ ЕЛИНОВ МОЛЛОВ
4,52
1
Специални отрасли задочно














---------------------------------------------------------------------------------------------

jorors
29.01.2016, 22:12
Ами да кажем едно наздраве drinks; за всички колеги! Днес заверихме първият семестър!

Mateev
16.10.2016, 09:09
Не знам защо никой от колегите все още не се е похвалил, така че ще го направя аз. В Четвъртък на 13 Октомври 2016 г. се проведе Държавния изпит, който успешно беше издържан от цялата група. От тази дата нататък в България вече има 9 нови МАГИСТРИ ПО ПЧЕЛАРСТВО:

1. зооинж. Росимир Станчев Матеев (гр. Габрово)
2. зооинж. Светослав Росимиров Матеев (сина ми)
3. зооинж. Иван Николов Кожухаров (гр. Сливен)
4. зооинж. Ефрем Елинов Моллов (гр. Смолян)
5. зооинж. Искрен Георгиев Мутафов (гр. Русе)
6. зооинж. Георги Иванов Христов (гр. Стара Загора)
7. зооинж. Мария Георгиева Матушева (гр. Пловдив)
8. зооинж. Диян Танев Германов (гр. Стара Загора)
9. зооинж. Христо Иванов Иванов (гр. Стара Загора)

Първите 8 магистъра от списъка са и членове на БПРА. Има още един нов Магистър по пчеларство (зооинж. Минчо Желев Минчев), който избра вместо Държавен изпит да прави ДИПЛОМНА РАБОТА, и който ще я защитава до 2-3 седмици. Така в БПРА вече има 9 НОВИ МАГИСТРИ ПО ПЧЕЛАРСТВО.

По този начин от 13 Октомври 2016 г. на практика Магистрите по пчеларство в България СЕ УДВОИХА, и от всички налични към днешна дата магистри, ПОЛОВИНАТА СА ЧЛЕНОВЕ НА БПРА.

Mateev
16.10.2016, 09:17
За който не знае, Магистрите по пчеларство съгласно закона ИМАТ ПРАВО ДА СЕ ЗАНИМАВАТ СЪС СЕЛЕКЦИОННА ДЕЙНОСТ и да произвеждат ЕЛИТНИ ПЧЕЛНИ МАЙКИ.

Ангел Йосифов
16.10.2016, 09:36
Вземи изхвърли тез ябълки (тя ябълката отдавна си свърши работата) четвъртък, петък, събота ,та чак неделя...., голям зор....... Ха да ви е честито....

Mateev
16.10.2016, 09:57
Вземи изхвърли тез ябълки (тя ябълката отдавна си свърши работата) четвъртък, петък, събота ,та чак неделя...., голям зор....... Ха да ви е честито....

Аз лично съм с бъбречни кризи от деня преди държавния изпит, та чак до преди малко. На самия изпит бях с криза, и гълтах цели шепи обезболяващи. Сега сядам на компютъра и се чудя дали няма да ме свие пак след половин час. Та аз имам оправдание защо не съм написал за новината .... :)

Колкото до колегите - ами може би са СКРОМНИ и не искат да се хвалят, но това е новина със значение за целия пчеларски сектор, и не беше редно да се държи в тайна.

Mateev
16.10.2016, 10:03
Ще ви кажа още една новина, за да не ме критикувате после, че съм си мълчал:

Догодина няма да има нови магистри по пчеларство, а по-догодина ще са само двама, ако разбира се си издържат изпитите:

1. Синът на Румен Балински от Плевен
2. Михаил Михайлов от София (не знам дали става въпрос за председателя на ОБПС или за друг човек със същите имена)

Aranis
17.10.2016, 09:41
Ще ви кажа още една новина, за да не ме критикувате после, че съм си мълчал:

Догодина няма да има нови магистри по пчеларство, а по-догодина ще са само двама, ако разбира се си издържат изпитите:

1. Синът на Румен Балински от Плевен
2. Михаил Михайлов от София (не знам дали става въпрос за председателя на ОБПС или за друг човек със същите имена)


Това в какъв смискъл? Няма да има повече прием? Или просто няма записали се?

Mateev
17.10.2016, 12:13
Това в какъв смискъл? Няма да има повече прием? Или просто няма записали се?

По всичко изглежда, че няма много кандидати за Магистри по пчеларство. Тоест науката и образованието не е на почит в нашия бранш. Как въобще е възможно в бранш с над 20 000 човека да има по-малко от 20 магистъра, половината от които са такива само от 1 седмица? В другите браншове това не е така.

Не може един бранш да просперира, ако така загърбва науката и технологиите.

Sakar
17.10.2016, 16:04
Наистина добра новина за българското пчеларство.
Честито на завършилите.
Дано им се отплати положения труд за придобитите знания и "кетап".

agro
17.10.2016, 19:12
Преди няколко години бях решил и аз на дърти години да ставам магистър в един от Пловдивските вуз-ове и издържах само един семестър, преди да се разочаровам от нивото, на което се налага да се преподава. Бакалаври, които не знаят елементарни неща/питагоровата теорема например/, учат за магистри и се налага преподаване на елементарно ниво, на което дори аз мога да преподавам. Да се чудиш как са си взели бакалавърската степен. Дали и в Тракийския университет е така?

boris
17.10.2016, 21:27
Колеги, аз мисля че в Тракийския университет има много добри преподаватели.Чел съм статии от тях преди 20 години. Единият тогава е бил доцент сега не знам (мисля че е професор ). Ако някой е отишъл да научи нещо наистина ще го научи (има от кой ). Та не бива да се говори с пренебрежение за висшето образование. Ако аз имам възможност , бих записал.

Mateev
17.10.2016, 23:16
Преди няколко години бях решил и аз на дърти години да ставам магистър в един от Пловдивските вуз-ове и издържах само един семестър, преди да се разочаровам от нивото, на което се налага да се преподава. Бакалаври, които не знаят елементарни неща/питагоровата теорема например/, учат за магистри и се налага преподаване на елементарно ниво, на което дори аз мога да преподавам. Да се чудиш как са си взели бакалавърската степен. Дали и в Тракийския университет е така?

Когато в една стая (зала) събереш много хора на едно място, веднага си проличава, че те са на различно ниво. И това е нормално - няма как всички да са еднакви. Преподавателя, дори и да иска, няма как да настрои нивото на преподаване едновременно към всички. Винаги ще има хора, за които това ниво изглежда елементарно, но ще има и такива, за които е страшно трудно.

Та не е виновен Тракийския университет или неговите преподаватели - виновни са калпазаните, които могат да се срещнат навсякъде. Имаше ги и при нас. Попадали сме на упражнения заедно с младежи, които не могат да решат една елементарна задача с елементарна формула, която по принцип може да се реши дори и на ум. Това обаче не означава, че заради тези калпазани пада нивото на обучение на цялата група.

Който иска да научи нещо - научава го. И това го прави не само в университета, но и после в къщи от книги или от интернет. А който не иска да учи (калпазаните), ще си остане прост дори и насила да му наливаш познанието в главата.

Искрен Мутафов
18.10.2016, 05:15
Преди няколко години бях решил и аз на дърти години да ставам магистър в един от Пловдивските вуз-ове и издържах само един семестър, преди да се разочаровам от нивото, на което се налага да се преподава. Бакалаври, които не знаят елементарни неща/питагоровата теорема например/, учат за магистри и се налага преподаване на елементарно ниво, на което дори аз мога да преподавам. Да се чудиш как са си взели бакалавърската степен. Дали и в Тракийския университет е така?


Колеги, аз мисля че в Тракийския университет има много добри преподаватели.Чел съм статии от тях преди 20 години. Единият тогава е бил доцент сега не знам (мисля че е професор ). Ако някой е отишъл да научи нещо наистина ще го научи (има от кой ). Та не бива да се говори с пренебрежение за висшето образование. Ако аз имам възможност , бих записал.

Не искам да кажа, нищо лошо за останалите университети, но академичното нивото в Тракийският университет, и по-специално в аграрният му факултет определено е доста високо.


7645

delta.e
20.10.2016, 15:50
По всичко изглежда, че няма много кандидати за Магистри по пчеларство. Тоест науката и образованието не е на почит в нашия бранш. Как въобще е възможно в бранш с над 20 000 човека да има по-малко от 20 магистъра, половината от които са такива само от 1 седмица? В другите браншове това не е така.

Не може един бранш да просперира, ако така загърбва науката и технологиите.

Така е . Матеев , обърни внимание в другите браншове по колко доктори , доценти и професори има , а тук не може и едни магистри да изкарат !?

Bobi-M9598
20.10.2016, 18:03
Здравейте,

Едно голямо ЧЕСТИТО на новите магистри. Да сте ни живи и здрави да помагате.
Делта, така е, но големият въпрос е: Има ли желаещи?

Поздрави, Г. Георгиев

Remi
21.10.2016, 08:31
Може ли някой да пусне линк или информация, какви са изискванията за кандидатстване виждам, че е в специалните отрасли но не се отваря ? Благодаря

delta.e
21.10.2016, 18:55
Може ли някой да пусне линк или информация, какви са изискванията за кандидатстване виждам, че е в специалните отрасли но не се отваря ? Благодаря


Документите за кандидатстване са - диплома за образование , молба образец , снимки 4 броя 3/4см .
Съответно и вносни бележки за платени такси .
http://uni-sz.bg/truni2/wp-content/uploads/af/file/Magistar/MagJivN7.pdf

jorors
21.10.2016, 19:31
Документите за кандидатстване са - диплома за образование (средно или висше) , молба образец , снимки 4 броя 3/4см .
Съответно и вносни бележки за платени такси .
http://uni-sz.bg/truni2/wp-content/uploads/af/file/Magistar/MagJivN7.pdf
За записване на магистратура, трябва да имаш висше образование(бакалавър или магистър).

borifototo
21.10.2016, 21:09
Снимките са 3.5/4.5 см. - режат се със специални клещи.

delta.e
22.10.2016, 18:12
За записване на магистратура, трябва да имаш висше образование(бакалавър или магистър).

Тези , които кандитастват в Тракийският университет , след 12 клас да имат диплома за средно образование .
За тях , има голям избор по специалности .

jorors
01.12.2016, 21:15
Утре има специално събитие за магистрите по пчеларство!
http://uni-sz.bg/blog/промоция-на-абсолвентите-от-аграрен-ф/

jorors
02.12.2016, 21:08
Ето и малко снимки от тържеството!

7960

7961

7962

jorors
02.12.2016, 21:10
7963

7964

7965

jorors
02.12.2016, 21:11
7966

7967

7968

7969

tsc1
02.12.2016, 22:53
Честито! Днеска магистратура - утре, дай Боже докторантура!

Mateev
10.12.2016, 00:24
Няма майтап - ще има и докторантура ..... :)