PDA

Виж пълната версия : нападение от стършели



ribkaaa
09.09.2015, 14:02
Здравейте ,нова съм в този форум както и с пчелите .Имам си два кошера от тази година ,но тази година от 2 месеца постоянно ни нападат стършели .Сложила съм примамки със захарен сироп и малко оцет и само днес се удавиха 6 броя и два убихме .Но наблюдавам пчелите много са нервни ,дали няма да пострадат от тези нападения ?

IVO_3
09.09.2015, 14:18
Здравейте ,нова съм в този форум както и с пчелите .Имам си два кошера от тази година ,но тази година от 2 месеца постоянно ни нападат стършели .Сложила съм примамки със захарен сироп и малко оцет и само днес се удавиха 6 броя и два убихме .Но наблюдавам пчелите много са нервни ,дали няма да пострадат от тези нападения ?
Здраве,дай повече инфо.Какво имаш предвид под нервни?Има ли борба на прелката?

ribkaaa
09.09.2015, 18:06
борба на прелките няма ,но доста пчели има пред и около самия кошер влизат излизат облитат ли не дават да се премине на по малко от 2 м ,а стършелите продължават да идват още 5 удавих в бутилките с примамката .А как да разбера дали и в кошера не се е вмъкнал някой от тях ?

IVO_3
09.09.2015, 19:55
борба на прелките няма ,но доста пчели има пред и около самия кошер влизат излизат облитат ли не дават да се премине на по малко от 2 м ,а стършелите продължават да идват още 5 удавих в бутилките с примамката .А как да разбера дали и в кошера не се е вмъкнал някой от тях ?
Най-вероятно се облитат младите пчели.Може молко да им стесниш входовете.Аз днеска им сложих мишепредпазители,така по лесно ще охраняват.Щом има толкова много стършели увеличи капаните.А ако вътре е влезнал някой те ще се справят с него.В темата" врагове на пчелите" е написано много от други колеги.

ribkaaa
10.09.2015, 08:11
Благодаря за отделеното внимание !