PDA

Виж пълната версия : ПРОФИЛАКТИКА ПРЕДИ ЗАЗИМЯВАНЕ



otomis
20.08.2015, 10:03
Здравейте
Нов съм от март месец се запалих и постоянно чета из форума! От началото на юли ми даде един приятел добре развито семейство на 7 рамки с майка от есента, в последствие ги разделихме в два кошера и т.н.

Та искам да попитам освен за акари(с варостоп) с друго трябва ли да ги третирам?

Човека дето ми даде пчеличките ми каза че след излюпването на последното пило ще ги третираме и с ОК(оксалова киселина). Той е стар пчелар от старото поколение без комп и такива неща! И затова ви питам: КАК ДЕЙСТВАТЕ ВИЕ

П.С. По пчеличките не съм видял акари или нещо обезпокойтелно просто за профилактика

Благодаря!!!

Silvia
20.08.2015, 20:09
Здравей, моя опит също не е кой знае какъв, но понеже никой не ти е отговорил, ще ти кажа, какво направихме ние с нашите семейства до момента. Върху варостопа нямам наблюдения, ние използвахме тимол и оксалова киселина, чрез напушване с газова пушалка, началото на септември ще приложим един комбиниран продукт, казва се BEE VITAL HIVE CLEAN, съдържа мавчена,оксалва киселина и тимол и ще видим какъв е резултата. Относно твоите намерения, смятам, че с двете третирания ще овладееш положението при акара, но е добре да направиш профилактика и за нозематоза, има разични препарати, като по-ефективен казват, че е нозевит+, ние използваме него, но предвид броя на кошерите, може би ще ти дойде скъп, но ако се спреш на него, след като го отвориш и използваш тази година, го прибери в хладилника и следващата година пак ще ти върши работа. Дано съм била полезна

Silvia
20.08.2015, 21:23
Сега видях, че имам печатна грешка, да се чете: мравчена и оксалова киселина. Не знам откъде идва проблема, но при писане във форума, винаги ми се случва, някои букви да се изяждат, губя доста време, за да направя корекции, но въпреки това понякога пропускам да видя някои.

tarty
20.08.2015, 21:34
Я прочетете малко тук http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=262&p=69336#post69336

otomis
21.08.2015, 17:44
Сега видях, че имам печатна грешка, да се чете: мравчена и оксалова киселина. Не знам откъде идва проблема, но при писане във форума, винаги ми се случва, някои букви да се изяждат, губя доста време, за да направя корекции, но въпреки това понякога пропускам да видя някои.
Благодаря!!! И аз съм така!!!

mihailkolev@abv.bg
24.08.2015, 09:13
Здравейте,
Аз купих супер стрип. Дали съм закъснял с поставянето. Мисля днес да ги слагам.

зуница
24.08.2015, 09:36
Здравейте,
Аз купих супер стрип. Дали съм закъснял с поставянето. Мисля днес да ги слагам.
Тоя кумафос дето ще си вкараш в кошера няма вадене.Твой избор.

mihailkolev@abv.bg
24.08.2015, 10:22
Тоя кумафос дето ще си вкараш в кошера няма вадене.Твой избор.
Благодаря за отговора, но не можах да разбера какво имаш предвид. доста съм нов

бат тянко
24.08.2015, 11:19
Колегата има предвид да се насочиш към по щадящи пчелите препарати.Например оксалова или мравчена киселина.Прочети темата за Вароатоза.

kvohrist
25.08.2015, 18:25
Предлагам на колегите, които третират с кумафос, амитраз и др. подобни препарати, да вземат да прибавят и зарин и зоман, та картинката да стане пълна.

vanHanegem
25.08.2015, 20:05
А от къде се купуват?

Niki1313
25.08.2015, 22:01
А от къде се купуват?

От тук

http://www.nrap-bg.org/main.php?module=content&cnt_id=1

Камен Крумов
26.08.2015, 17:34
От тук

http://www.nrap-bg.org/main.php?module=content&cnt_id=1 А мога ли от същото място да си закупя пълноценни елитни племенни майки за следващия сезон?

licho76
26.08.2015, 20:05
Предлагам на колегите, които третират с кумафос, амитраз и др. подобни препарати, да вземат да прибавят и зарин и зоман, та картинката да стане пълна.


този зарин и зоман май е за тебhi;

kvohrist
27.08.2015, 07:38
Аз само това дишам. ;)

vasilevsa
07.09.2015, 18:31
При нормалните си условия на живот в пчелната хралупа пчелата се справя с акара по термичния метод, също както и с попаднал стършел в гнездото. Но появил се човека направил кошери и ей на акари проблем не могат да се защитят както го правят в природата.

IVO_3
07.09.2015, 19:37
При нормалните си условия на живот в пчелната хралупа пчелата се справя с акара по термичния метод, също както и с попаднал стършел в гнездото. Но появил се човека направил кошери и ей на акари проблем не могат да се защитят както го правят в природата.
Колега ,то одавна се знае,че всичко до което се докосне човек е обречено на гибел.