PDA

Виж пълната версия : Закриване на пчелин



rosty_sz
19.07.2015, 09:22
Реших да закрия единия си пчелин като Ветеринарно-медицински обект. Ще отида в БАБХ и ще представя пътен лист с който ще преместя кошерите ще подам там някакво заявление предполагам и готово, НО какво трябва да направя с маркировката на кошерите?
В пътния лист ще пише "за доотглеждане" обаче вече тези кошери с табелки с номера на новия пчелин ли трябва да са или да си стоят със старите?
Ако някой е срещал инфо по въпроса в наредба моля да сподели. Нямаше въобще да се главоболя, но част от сандъците бяха по програма и не им е изтекъл срока за контрол.

rosty_sz
19.07.2015, 09:25
Идва ми на ум, че ако част от семействата са загинали за тях няма да се пуска пътен лист и ще се местят само сандъци, тоест няма да има никаква документална следа за въпросните сандъци.
Голяма каша.

Цеко
19.07.2015, 12:46
Аз когато прехвърлям кошери от единия в другия пчелин в дневника на единия записвам преместената бройка като „отпаднали по други причини“, а в дневника на другия ги добавям като новосъздадени без да вадя пътен лист, но задължително им сменявам номерата и обявявам промяната при официалния вет. лекар да ми актуализира промените в ИСАК (или нещо от сорта беше). Това че са по програма най добре да си питаш в ДФЗ, че и при тях всяко правило е предпоследно....

ferdy
19.07.2015, 17:28
Ако са по ПРСР имаш 5 години забрана да продаваш, след това още 3 имаш последващ контрол. Не знам как е по ветеринарните разпоредби, но по отношение на програмата трябва да са проследими, т.е. да не сменят собственика си и табелките.

rosty_sz
19.07.2015, 17:35
Не са по ПРСР. Не смемят собственика ,а само пчелина. По 3- годишната са.

ferdy
19.07.2015, 17:49
А, по националната. Направи си тогава един протокол за местенето и ако им сменяш номерата ги опиши в него, например: номер 15 от пчелин "Кокиче", става номер 25 от пчелин "Минзухарче" и ги уведоми че местиш.