PDA

Виж пълната версия : ВИДОВЕ КОШЕРИ



vankata
27.09.2010, 12:08
Можете да видите тук (http://pchelari.com/kosheri.html)

николай
09.11.2010, 10:42
Колеги,някой ползвал ли е кошери,произведени от ПЧПФ-Костинброд и ако да-какви са отзивите?

vanHanegem
09.11.2010, 12:46
Едно мое лично мнение, Николай! Аз за втори път през живота ми ставам пчелар и преди да взема кошери повече от година влизах в сайтове на различни производители, а когато имах възможност - на място се уверявах в качеството на произвежданите от тях кошери. На мен лично най-много ми допадна производството на "Катица"ЕООД - гр.Казанлък. Занимават се само и единствено с производство на кошери!!! Не произвеждат нищо друго - мебели, дограма и т.н. Поне аз мисля, че много от мебелните фирми, работещи с масив предлагат и кошери, но не бих купил от тях - това производство за тях е между другото......

evgeni.filimonov
09.11.2010, 13:51
Специално за кошерите от Костинброд, на снимките изглеждат доста по-добре отколкото на живо. Но въпрос на преценка и изисквания, най-добре е да се видят първо на място или на изложението в Плевен.

ware
20.12.2010, 13:02
Нпълно съм съгласе с теб колега vanHanegem .

Цеко Сифоня
03.11.2011, 21:29
Специално за кошерите от Костинброд, на снимките изглеждат доста по-добре отколкото на живо. Но въпрос на преценка и изисквания, най-добре е да се видят първо на място или на изложението в Плевен.
Силно казано -кошерите бяха добри и цената беше без конкуренция а и човека приемаше съвети от пчелари,вслушваше се за детайлите и коригираше веднага ако има пропуски .За съжаление Станимир почина-лека му пръст и бог да прости! -верно работата продължава без него но се загуби връзката с пчеларите и оттам нататък резултатите едва ли ще доведат до нивото на което бяха .Само мое мнение.

Юрий Цветков
03.11.2011, 23:11
Цеко, не знам кой е бил въпросният Станимир но кошерите, за които пише Гената се представят от една жена (ни и помня името, а и няма за какво) и наистина са пълна скръб.

Цеко Сифоня
04.11.2011, 00:57
Цеко, не знам кой е бил въпросният Станимир но кошерите, за които пише Гената се представят от една жена (ни и помня името, а и няма за какво) и наистина са пълна скръб.
Е как жена бре хора ....айде пак не съм в час..Шефа беше Станимир (лека му пръст)-ортака му е Сашо и работи доколкото знам-егати интернета не знаеш кой -кой е и вярваш в елфи и приказки за шехерезада.Никога не е ставало дума за жена колеги -честна дума.Ако нещата стоят така ще напиша съобщение на лички на Сашо и нека той да отговори а не да се чудя де съм .Аз обаче не искам да подведа никого и всичко което правя е с добри помисли.Предубежденията са лошо нещо но въпреки това нема да се поколебая да критикувам нещо което е некачествено -ако че ми е приятел ,да речем.Ако не ми отговори тук или другаде ще го изпраскам по всички пчеларски форуми още повече че имам и нещо друго предвид.Но определено тогава тона ми няма да бъде от най -добрите .Добре е все пак че писахте колеги.....

Пс.изпратих съобщение на лички на въпросния колега -очаквам коментар -ТУКА- НЕ НА ЛИЧНИ.

mindi
04.11.2011, 10:45
Колеги ще внеса малко светлина по въпроса за "ТЕЗИ" кошери - или 'ПОСЛЕДНИТЕ' така наречените Костинбродски: Това са две момчета-ентусиасти, които желаят да работят за себе си, без да имат някаква връзка с кошерите от "ПЪРВА ЧАСТНА ФАБРИКА'на госпожа Радулова. Колко ще успеят не знам, бог да го прости едното STARLETI-Станимир най-ненадейно почина, а съдружника му Сашо продължава и имат доста поръчки които по непотвърдени источници се испълняват ритмично. Дано след тези обсъждания колегите получили вече тяхна продукция благоволят да снимат подробно продукцията им и да я споделят ТУК в форума защото това ще е в полза на всички... Що се отнася до темата в частична степен светлина скоро ще хвърля и аз, защото имам изпълнена поръчка при тях и в момента в който я получа ще я снимам и ще я направя достояние на всички които се вълнуват от това тук в форума... Желая успех на всички...

Станко Ставров
04.11.2011, 13:25
До колкото съм информиран Станимир Малючки почина на възраст 40г на 03.09.2011г. лека му пръст и е брат на г-жа Юлиана Радулова, правят кошерите заедно със съпругът й.Кошерите за които говорите са производство, и се продават от нейната фирма, за която Борислав споменава по горе.Мненията относно качеството са доста противоречиви.

Светозар Каменов
04.11.2011, 17:22
Жената е Юлияна Радулова а фирмата е "Първа частна пчеларска фабрика Костинброд" Кошерите наистина не струват.
Личноот трифон банев знам, че й е правил кошери за нейни клиенти, за които не може да изпълни. А като го знам какъв некадърник е ми е ясно и нейните какви ще са.

Юрий Цветков
05.11.2011, 13:12
Жената е Юлияна Радулова а фирмата е "Първа частна пчеларска фабрика Костинброд" Кошерите наистина не струват.Точно за това имах предвид. И понеже едва ли някой е чул нещо положително за тази фирма, е възможно да са подобрили качеството и да се представят нови лица, като производители. Или става въпрос за съвсем различни хора.

Максим Тодоров
05.11.2011, 18:48
Я споделете някой дали има мнение за този производител
http://www.kosheri.hit.bg/index.htm

Мислех да поръчвам кошери от Костинброт на този номер 0876748375 не знам как се казва фирмата но каза че били фабрика,дали става въпрос за същите за които коментирате по горе sadsmile;

vanHanegem
05.11.2011, 19:10
Я споделете някой дали има мнение за този производител
http://www.kosheri.hit.bg/index.htm

Мислех да поръчвам кошери от Костинброт на този номер 0876748375 не знам как се казва фирмата но каза че били фабрика,дали става въпрос за същите за които коментирате по горе sadsmile;

Ами то си пише - с.Айдемир, обл.Силистра.
Разстоянието м/у Айдемир и Костинброд е 400-500 км.

nikifor1956
05.11.2011, 19:16
ЦЕНТЪР - ЮЖЕН

E-mail за поръчки: zaiavki@pchelar.com
E-mail за информация: info@pchelar.com

Магазин
гр. Стара Загора,
кв. Казански, бл. 27

тел.:
042 670211

моб.тел.:
0888 945455;
0897 960935
0898 755997
Склад на едро
гр. Стара Загора,
кв.Кольо Ганчев,
ул.Райна Кандева 66 А
Сградата на кооперация "ПЧЕЛА"

моб.тел.:
0888 945455;
0897 960935
Препоръчвам ви кошерите на Пчеларски
Център -Южен- гр.Стара Загора според мен кошерите които произвеждат са на ниво

nikifor1956
05.11.2011, 20:05
Г-н АЛЕКСАНДРОВ за кошерте ви гарантирам че са на ниво, защтото съм купил от тях ЛР и Дадан БЛАТ така че не искам да подвеждам никой ,все пак ви разбирам , възможно е да сте попаднали на нещо което е неприемливо за вас

Максим Тодоров
05.11.2011, 20:35
Имали някой който е в околноста на Костинброд да сподели колко фирми произвеждат кошери,защото съм много объркан speechless;

dvidenov
12.11.2011, 22:59
В Костинброд са двама производителите на кошери единия е Сашо а другия Юлия.
В момента Сашо ми прави една мостра на 24-рамков лежак видях му работилницата и готови кошери и с две думи ОЧАРОВАН СЪМ.
Много скромен и народен човек старае се да изпипва детайлите и е отворен за всякакви подобрения по кошерите.
За обикновен ДБ-12 с магазин(без боя) 70 лв. а в магазина на Ботев същата конфигурация е 130лв.
Бях се зарекъл да ви го похваля след като ми направи кошерите но темата така се завъртя.
Телефона му е 0889887140 но като е в работилницата губи обхват.

dimitrov76dch
18.12.2011, 13:57
Жената е Юлияна Радулова а фирмата е "Първа частна пчеларска фабрика Костинброд" Кошерите наистина не струват.
Личноот трифон банев знам, че й е правил кошери за нейни клиенти, за които не може да изпълни. А като го знам какъв некадърник е ми е ясно и нейните какви ще са.
колега, на Трифон Банев не вярвай за абслоютно нищо. Никога по никакъв начин той е нямал работа с никой от Костинброд или с който и да е от големите производители на кошери в България. Не знам как толкова много хора му вярвате на глупостите които разказва.

Светозар Каменов
18.12.2011, 20:25
Жената е Юлияна Радулова а фирмата е "Първа частна пчеларска фабрика Костинброд" Кошерите наистина не струват.
Личноот трифон банев знам, че й е правил кошери за нейни клиенти, за които не може да изпълни. А като го знам какъв некадърник е ми е ясно и нейните какви ще са.
колега, на Трифон Банев не вярвай за абслоютно нищо. Никога по никакъв начин той е нямал работа с никой от Костинброд или с който и да е от големите производители на кошери в България. Не знам как толкова много хора му вярвате на глупостите които разказва.
Аз съм последния човек, който ще му вярва на тоя олигофрен. Сигурно и за това е излъгал, то това му е начин на живот на тоя боклук.
Ако съм обидил някой да ме извини.

estabien6
10.05.2012, 21:15
http://beehivejournal.blogspot.com/2010/01/alpha.html това може да е полезно,около 300 модела на кошери ,ако не е в правилния раздел преместете мнението

dvidenov
02.06.2012, 20:57
Японска тръвна(неразборен)
http://www.youtube.com/watch?v=85YEErp5xPY&feature=g-vrec

jordanov
03.06.2012, 13:13
Мноого са ми симпатични ! Тук има още няколко: http://pchelari.com/forum/viewtopic.php?t=3284

syzi
14.11.2012, 19:43
Това е статия от електронното издание на списание "Пчелин".

http://s14.postimage.org/7kba4yanh/img004.jpg (http://postimage.org/image/7kba4yanh/) http://s14.postimage.org/mk3mssrjh/img005.jpg (http://postimage.org/image/mk3mssrjh/) http://s8.postimage.org/h2fj7urld/img006.jpg (http://postimage.org/image/h2fj7urld/)

зуница
03.01.2013, 20:39
За всички които мислят, че само у нас има калпави кошери :
http://blyuan.en.made-in-china.com/productimage/svTEFVLkZxhe-2f0j00zjCaSFVqCUof/China-Beehive.html
С такива кошери китайците ни цакат на пазара на мед.
Аз се радвам, че у нас не съм попадал на такива кошери.Нашите майстори несъмнено са с една глава по-високо, не само на ръст от китайците.

joromainata
03.01.2013, 21:05
Само че този кошер колкото и да е калпав струва 27 лв колкото един корпус от наш производител и то не със зъбна сглобка а на фалц

Oregon
05.01.2013, 19:10
След 2-3 месеца мисля да взимам 10 кошера, интересува ме някой добър производител във Врачанска или Софийска област?

LoGo
16.02.2013, 19:49
Вече съм убеден, че времето на дървените кошери е изтекло още много отдавна. Направих експеримент с 3 семейства чийто сандъци изолирах отвсякъде с стиропор 3см. Ограничих им вентилацията на горна и долна прелка на 30% и при последния преглед установих, че в момента имам повече пчели отколкото когато заземявах кошерите. Консумацията на мед обаче е доста по-голяма - 50-60% повече. Но семействата са изключително силни и здрави. Насочвайте се към XPS кошерите колеги.. Климата стана нестабилен а това компенсира температурните разлики и резките им смени!
Очарован съм и в момента си търся материал за да си правя изцяло XPS кошери!

Ивайло Георгиев - ingivo
16.02.2013, 20:17
Вече съм убеден, че времето на дървените кошери е изтекло още много отдавна. Направих експеримент с 3 семейства чийто сандъци изолирах отвсякъде с стиропор 3см. Ограничих им вентилацията на горна и долна прелка на 30% и при последния преглед установих, че в момента имам повече пчели отколкото когато заземявах кошерите. Консумацията на мед обаче е доста по-голяма - 50-60% повече. Но семействата са изключително силни и здрави. Насочвайте се към XPS кошерите колеги.. Климата стана нестабилен а това компенсира температурните разлики и резките им смени!
Очарован съм и в момента си търся материал за да си правя изцяло XPS кошери!

Щом си убеден няма да те разубеждявям . Не търси производители на кошери. Слепи си ги от фибран .

Румен Димитров
16.02.2013, 20:17
Начи, ако е за заземяване, досега не само да съм ги заземил, даже и гръмоотвод да съм им сложил wink;

....а причината да не се работи с "топли" сандъци по наще ширини е именно повишения разход на храна. Ква е файдата това което си извадил през лятото, половината да го върнеш за храна?!?!?!?..,..със същия резултат можеш да си гледаш и друго животно за домашен любимец wink;

LoGo
16.02.2013, 22:35
Според мен по-силното семейство ще работи повече на пролет от по-слабото и тия две пити мед ще се избият двойно (мое мнение) Вие как мислите ?

Драгошинов
17.02.2013, 00:08
:D месец март - рояци :D

Nik_m
26.02.2013, 13:02
Вече съм убеден, че времето на дървените кошери е изтекло още много отдавна. Направих експеримент с 3 семейства чийто сандъци изолирах отвсякъде с стиропор 3см. Ограничих им вентилацията на горна и долна прелка на 30% и при последния преглед установих, че в момента имам повече пчели отколкото когато заземявах кошерите. Консумацията на мед обаче е доста по-голяма - 50-60% повече. Но семействата са изключително силни и здрави. Насочвайте се към XPS кошерите колеги.. Климата стана нестабилен а това компенсира температурните разлики и резките им смени!
Очарован съм и в момента си търся материал за да си правя изцяло XPS кошери!
Един приятел направи изолация от фибран на половината си кошери и всички с фибрана му умряха а тези без фибрана нямаха никакви проблеми.
За това за мене си знам никакъв стериопор по кошерите.

gogol
01.04.2014, 20:40
Висящ кошер ? Някой разбира ли за какво става става дума ? http://www.ebay.co.uk/itm/Treated-softwood-hanging-Bee-House-with-metal-roof-/351022045911?pt=UK_Pet_Supplies_Bee_Keeping&hash=item51ba8b5ad7 Същото- http://www.ebay.co.uk/itm/Wildlife-World-Pollinating-Bee-Nesting-Log-/291106660162?pt=UK_Pet_Supplies_Bee_Keeping&hash=item43c74f1f42

kajgalool
29.04.2014, 12:53
Това е кошер за видовете пчели ,които не се грижата за поколението си ...те осигуряват всичко необходимо за развитието на личинката след излюпването и запечатват с кал ,смес от кал и восък ,стъготини и т.н.Това е , като къщичка за птички само ,че с пчели :)

simple
27.05.2014, 17:56
колеги, някой да е запознат с кошера на симеон николов от русе.

Искрен Мутафов
28.05.2014, 00:22
колеги, някой да е запознат с кошера на симеон николов от русе.

В последните 3-4 броя във вестника на Котларски(Пчели) на дълго и на широко го обясняваха. Ето и една негова(на Симеон Николов) лекция пред шопите:


https://www.youtube.com/watch?v=LwOn_R_cKwA

Вълчан
29.05.2014, 07:46
Много трудно изледах филма с лекцията на С.Н. Много хаотична и това криена на добивите! Прави лоша реклама. От лекцията по вече мис тава ясно, че системата на кошера е важна, в което съм убеден! Не ползвал захар и изкуствена храна уж, пък друго говори! Дано написаното във весника, да е хронологично.

bastet
05.01.2016, 00:32
Кошерите на тази жена /Юлияна/ не са добри ,защото са правени палачорски и съответно и цената им е по-ниска.Рекламира във Фейсбук и като и посочат недостатъците на това което предлага,прави друга ргистрация и продължава да предлага кошери.Качеството им не е добро.

Bobi-M9598
05.01.2016, 08:51
Здравейте,
Отивам в един склад за дървен м-л на околовръсното да пазарувам. Избирам, и шефа ме пита: Какво ще правя. Кошери. Онези момчета там купуват дъски за кошери. Отивам при тях и ги питам, къде ги правят. Отговарят, Костинброд. Само да не сте при въпросната г-жа. Там сме. Гледам какви дъски купуват, а те само че не капеше вода от тях. Казвам им защо ги вземате, много са мокри, кошерите ще се разсъхнат. А те, какъвто м-ла такива и кошерите.
Не знам какво да се направи, виждал съм я в Плевен на изложението. Беше показала за мостра що годе читав кошер. В селото където са ми пчелите един колега си купи кошери от нея, и той е недоволен. Като поръчвал се разбрали какво да му направи, а като отишъл да ги вземе, нъц. Ама нали е платил, и си ги взел.

Поздрави, Няма да си купя от там кошери, ако ще и "без пари" да са! Г. Георгиев

georgestst
07.02.2016, 17:45
Привет колегиhi;,
Имам желание и мястото, Плана планина, и търся надежден производител на алпийски кошери.
Мисля да започна с 5, за да не сгреша с много ;)
Ако някои може да даде съвет, ще съм благодарен!
Успех на всички през годината!

Pinpinela
07.03.2016, 02:25
Здравейте и от мен ! Реших и аз да започна да гледам пчелички . От месец и нещо съм се заровила по форумите и чета за кошери , за хранене , за зазимяване.. но колкото повече чета , толкова повече се убеждавам че без практика ..май няма да стане. Имам къща и голям двор в Люлин планина -с.Росоман ,но за съжаление там не намерих пчелар който да ми покаже това онова... нищо ! Продължавам да чета . Мисля да си купя 1 семейство с кошер другата седмица , та дано успея! Имам желание и ще се постарая !

redbull
07.03.2016, 06:47
Здравейте и от мен ! Реших и аз да започна да гледам пчелички . От месец и нещо съм се заровила по форумите и чета за кошери , за хранене , за зазимяване.. но колкото повече чета , толкова повече се убеждавам че без практика ..май няма да стане. Имам къща и голям двор в Люлин планина -с.Росоман ,но за съжаление там не намерих пчелар който да ми покаже това онова... нищо ! Продължавам да чета . Мисля да си купя 1 семейство с кошер другата седмица , та дано успея! Имам желание и ще се постарая !

Добре дошла във форума! Първо провери да не си алергична към пчелната отрова и тогава действай.

pchelar4e
07.03.2016, 07:47
Всеки опитен пчелар, ще те посъветва да започнеш поне с 2 бр кошери. Ако се случи нещо с единят докато се обучаваш, да можеш да го възстановиш като евентуално направиш отводка от другият. Успех!

BateMisho
07.03.2016, 09:32
Здравейте и от мен ! Реших и аз да започна да гледам пчелички . От месец и нещо съм се заровила по форумите и чета за кошери , за хранене , за зазимяване.. но колкото повече чета , толкова повече се убеждавам че без практика ..май няма да стане. Имам къща и голям двор в Люлин планина -с.Росоман ,но за съжаление там не намерих пчелар който да ми покаже това онова... нищо ! Продължавам да чета . Мисля да си купя 1 семейство с кошер другата седмица , та дано успея! Имам желание и ще се постарая !

Започнете с 4-5 кошера. Така ще имате по-добра възможност да наблюдавате семействта, да сравнявате поведението им и да управлявате тяхното развитие (разформироване, изравняване, засилване). По-лесно ще зазимите силни семейства, които да презимуват успешно. Ако пък стане фал през зимата, ще можете по-лесно да компенсирате загубата напролет. Мислете и за инвентар - пушилка, кошери, рамки, основи, преносно сандъче и изградени пити. Писано е доста във форума - четете, водете си записки и питайте.

vlado 9
07.03.2016, 11:03
Здравейте и от мен ! Реших и аз да започна да гледам пчелички . От месец и нещо съм се заровила по форумите и чета за кошери , за хранене , за зазимяване.. но колкото повече чета , толкова повече се убеждавам че без практика ..май няма да стане. Имам къща и голям двор в Люлин планина -с.Росоман ,но за съжаление там не намерих пчелар който да ми покаже това онова... нищо ! Продължавам да чета . Мисля да си купя 1 семейство с кошер другата седмица , та дано успея! Имам желание и ще се постарая !Както са те посъветвали колегите 1един кошер -за никъде.3-4-5 максимум като начало за любител .Росоман е полупланинско около 700-750 м.нм.в. и е по скоро към веригата Вискяр планина ,пашата ще ти е предимно горско-ливадна,има доста акация а реката дава влага лятото на ливадите около нея ,горе долу прилични добиви ароматен букет.Успех.

НАСКО1976
07.03.2016, 20:16
Кошерите на тази жена /Юлияна/ не са добри ,защото са правени палачорски и съответно и цената им е по-ниска.Рекламира във Фейсбук и като и посочат недостатъците на това което предлага,прави друга ргистрация и продължава да предлага кошери.Качеството им не е добро.

Пич, като не ти харесва качеството- просто не купувай..
За мен са идеални и съотношението качество-цена е екстра.
Имам наблюдения за ЛР закупени преди 12г. от Юлияна Радулова и са още в употреба.
п.п. като цена са екстра..,
лошото е когато се изхвърлиш с куп пари за хубави кошери и разчиташ, че си купил качествени и още на първата зима са се напукали като на Индиянец петата..имам и такива, но не искам да посочвам производители.

Ivan_vd
07.03.2016, 22:59
Пич, като не ти харесва качеството- просто не купувай..
За мен са идеални и съотношението качество-цена е екстра.
Имам наблюдения за ЛР закупени преди 12г. от Юлияна Радулова и са още в употреба.
п.п. като цена са екстра..,
лошото е когато се изхвърлиш с куп пари за хубави кошери и разчиташ, че си купил качествени и още на първата зима са се напукали като на Индиянец петата..имам и такива, но не искам да посочвам производители.Напротив колега трябва да им казваме имената за да се научат,все пак пари даваме като си видят имената във форума и никой не мине за поръчки ще се научат да работят качествено.

Pinpinela
08.03.2016, 16:02
здравейте отново ! реших да послушам съветите и ще си взема 3 кошера. с инвентар вече се сдобих, дядо ми гледаше пчели и от него бяха останали доста неща. само една центрофуга остана да я докарам от троян , но за нея има време :) ще изчакам малко по дъждовните дни другата седмица и отивам за пчеличките ! дано всичко да е наред

delta.e
08.03.2016, 17:07
здравейте отново ! реших да послушам съветите и ще си взема 3 кошера. с инвентар вече се сдобих, дядо ми гледаше пчели и от него бяха останали доста неща. само една центрофуга остана да я докарам от троян , но за нея има време :) ще изчакам малко по дъждовните дни другата седмица и отивам за пчеличките ! дано всичко да е наред
Има тънки моменти , но сама ще стигнеш до тях .
Успех в начинанието .

Гецата
08.03.2016, 23:35
Здравейте и от мен ! Реших и аз да започна да гледам пчелички . От месец и нещо съм се заровила по форумите и чета за кошери , за хранене , за зазимяване.. но колкото повече чета , толкова повече се убеждавам че без практика ..май няма да стане. Имам къща и голям двор в Люлин планина -с.Росоман ,но за съжаление там не намерих пчелар който да ми покаже това онова... нищо ! Продължавам да чета . Мисля да си купя 1 семейство с кошер другата седмица , та дано успея! Имам желание и ще се постарая !
В Златуша и Делян има пчелари,може при тях да попиташ за това и онова.Ако са разговорливи може и да понаучиш нещо,а може и пчели от тях да купиш.

freddie46
31.03.2016, 10:14
Здравей Pinpinela!Приветствам решението ти!Аз на времето започнах пролетта с един кошер и есента закупих още три.Тогава нямаше кой да ми каже,че с един кошер пчелар не се става.Ходих и при един стар пчелар който ме научи на много неща.Съветвам те ако има кой да ти показва не се дърпай.Успех в начинанието и добре дошла в гилдията на пчеларите!

nikolovvd
05.03.2017, 13:41
Здравейте! Днес се регистрирах с цел четене преди пристъпване към практика! Никога не съм се занимавал с пчеларство и нямам кошери, т.е. тръгвам от нулата и възнамерявам тази година да се отдам на четене и учене, за да мога в бъдеще поне да задавам правилни въпроси.
Търсих някаква информация за Био кошери, но търсачката не даде резултат. Та какво е това био пчеларство и био кошери?

ch.atanasov
05.03.2017, 15:29
Та какво е това био пчеларство и био кошери?

Био кошер, това е обикновен кошер, но с 25 евро субсидия.:)

julian103
06.03.2017, 04:58
Био кошер, това е обикновен кошер, но с 25 евро субсидия.:)


То и "Био мед" ли е нещо такова? :bigsmile:

Недялко Атанасов
06.03.2017, 19:54
Био кошер, това е обикновен кошер, но с 25 евро субсидия.:)
Интересно!Не знаех,че е намалена субсидията.

ch.atanasov
06.03.2017, 20:11
Интересно!Не знаех,че е намалена субсидията.

Що ве, 35 в преход и 25 после. Ако е повече казвай, че да хуквам към балкана.:bigsmile:

Недялко Атанасов
08.03.2017, 07:54
Що ве, 35 в преход и 25 после. Ако е повече казвай, че да хуквам към балкана.:bigsmile:


Този отговор е по задоволителен.

ch.atanasov
08.03.2017, 08:34
Та какво е това био пчеларство и био кошери?


Този отговор е по задоволителен.

Брях, ти си бил много претенциозен бре.:bigsmile: Хайде сега ,като си удовлетворен, отговори на въпроса на Николов.

пп.Явно си в преход още, но давай, още един био пчелар-няма да счупи клона Я.:bigsmile:

Недялко Атанасов
08.03.2017, 09:57
Брях, ти си бил много претенциозен бре.:bigsmile: Хайде сега ,като си удовлетворен, отговори на въпроса на Николов.

пп.Явно си в преход още, но давай, още един био пчелар-няма да счупи клона Я.:bigsmile:Аз съм удовлетворен за себе си,и защо трябва да давам отговори на някой?Колкото до послеписа ти, Явно си много далече от мен.

ch.atanasov
08.03.2017, 10:20
Интересно!Не знаех,че е намалена субсидията.

Ей от тука тръгна приказката. Като си био и си наясно, и си далеч от мен, какво ти се видя толкова интересно. В крайна сметка, ако има друга различна цифра, казвай я и това е. Нема нужда от много коментари.

Недялко Атанасов
08.03.2017, 20:41
Аааа,чакай малко и на мен ми се иска да съм VIP, та имам нужда от коментари.

ch.atanasov
08.03.2017, 20:52
Аааа,чакай малко и на мен ми се иска да съм VIP, та имам нужда от коментари.

Ами давай, не тъпчи на едно място, кажи най-сетне колко вземаш на кошер.

пп. Като си сложиш и постингите с ника Лалов, ще си супер VIP.hi;

krasivasi
15.05.2017, 13:15
Направих си труда да прочета цялата тема ,7страници-63 поста и нищо не разбрах за видовете кошери.Все пак темата е ВИДОВЕ КОШЕРИ а не производители на кошери, били те лоши или добри.

jordanov
15.05.2017, 19:10
Няма начин. Ще трябва по-прецизно да подбираш темите които си заслужава да четеш от-до. Някои даже може и по-няколко пъти.

Георги Дюлгеров
25.01.2018, 19:00
Имам едно питане кой е по правилният вътрешен размер за 10 рамков кошер. Ширина 382мм.или 375мм.

ch.atanasov
25.01.2018, 19:05
Имам едно питане кой е по правилният вътрешен размер за 10 рамков кошер. Ширина 382мм.или 375мм.

375мм.......

Валентин.
25.01.2018, 20:35
Ако ползваш “Хофман“ и ти си правиш кошерите, сложи 1см отгоре (на 375), че се раздуват.


Че аз така напрасках 50 бройки с по 3 магазина на 375. И сега изменям Хофмана на 36-36,5 макс.

Bobi-M9598
25.01.2018, 20:43
Имам едно питане кой е по правилният вътрешен размер за 10 рамков кошер. Ширина 382мм.или 375мм.

Здравей Георги,

Ширината на рамката е 25мм. Междурамковото е 12.5мм. Общо 37.5мм. 10рамки по 37.5мм. и се получава 375мм.
По този начин имаш по 6мм към стените на кошера /и малко/. Ако твоето желание е към стените на кошера да е по-голямо, можеш да увеличиш. За мен към стените не трябва да бъде повече от 8мм.

Поздрави, Г. Георгиев
Това за рамки без уширител! /хофманови/
Видях, че Вальо е писал за неговите проблеми, и се дописах!

viktor tit
13.02.2019, 09:38
Здравейте, решил съм да си правя един лежак, който не знам с колко рамки ще бъде, но ще е толкова, че да събира 2бр. 10 рамкови магазини върху него. Мисля да е така за да не правя отделен инвентар само за него. Моля хората, които работят с тази система и мат наблюдение, да ме насочат за какво да внимавам при неговата изработка, някакви тънкости дето се казва.

batipej4o
18.12.2021, 22:45
Здравейте.Видове и размери на кошера пчеларска тайна ли е или има и друга тема която съм пропуснал?Има ли някакви размери за кошерите или всеки си твори така както той си знае?Нещо като стандарт?

Кразз
19.12.2021, 18:05
Здравейте.Видове и размери на кошера пчеларска тайна ли е или има и друга тема която съм пропуснал?Има ли някакви размери за кошерите или всеки си твори така както той си знае?Нещо като стандарт?

Това звучи доста странно...

batipej4o
19.12.2021, 23:04
Благодаря за линка.


Това звучи доста странно...

И на мен.
10814

Angel Yosifov
20.12.2021, 06:33
ЧЕРТЕЖИ И РАЗМЕРИ НА КОШЕРИ (pchelari.com) (https://pchelari.com/forum/showthread.php?t=145&highlight=%D1%87%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%B6%D0% B8+%D0%BA%D0%BE%D1%88%D0%B5%D1%80%D0%B8)

batipej4o
21.12.2021, 16:13
Благодаря ви.Явно грешката е в мен.

batipej4o
19.02.2022, 18:22
За такива като мен които виждат това за първи път.

10964

10965

10966

10967

batipej4o
04.03.2022, 20:37
Здравейте.Днес виях че са пуснали това нещо на магазина.Ако някой има опит с него моля да сподели.

11005

П.П.- С това USB за зареждане на батерията нещо май не е много добре ?

zapstojan
04.03.2022, 20:46
....

Бати Пейчо, кои маламашки са най-подходящи за финишера?

batipej4o
29.03.2022, 13:14
9 Ачас

11140

batipej4o
14.04.2022, 17:11
Здравейте.Да попитам знаещите какво означава това съкращение с трите букви? Искам да си разбича трупи.Гледам разни клипове и си фантазирам някой неща.Не знам дали ще се получи нещо? Ако някой иска да сподели тънкостите при закопуване на такава лента.

11182

Да речем нещо такова. Три метра лента дали ще ми стигне или ще е нужна повече ?

11183

П.П. - Може ли да се даде някаква цена за трупа към днешна дата?

11188

batipej4o
26.07.2022, 23:48
Днеска засякох това до магазинз с декоративните рибки .Явно е на някой от служителите на магазина.

11478

11479

11480

Трендафил Дончев
26.07.2022, 23:56
Днеска засякох това до магазинз с рибкитр .Явно е на някой от служителите.

11478

11479

11480

Нещо се губи в превода.;) Кажи пак какво си засякъл!?

зуница
27.07.2022, 07:42
Днеска засякох това до магазинз с рибкитр .Явно е на някой от служителите.
...
Виждам , че англичаните са изостанали от модерните дърводелски практики у нас.Всички кошери са "на сглобка.Явно "видиите" и лепилото са много скъпи.А и прилетни дъски не слагат. Егати скръндзите.Ама са се прецакали с покривите.Вместо еднодневките от алуминиево фолио на нашите са се "набутали" с поцинкована вечна ламарина.Ама са избили от боята.Няма я.И в резултат не са "екологични". Нямат "еко" покритие. Ингилизка им работа.:laughing:

Pero Melifero
14.08.2022, 19:59
Виждам , че англичаните са изостанали от модерните дърводелски практики у нас.Всички кошери са "на сглобка.Явно "видиите" и лепилото са много скъпи.А и прилетни дъски не слагат. Егати скръндзите.Ама са се прецакали с покривите.Вместо еднодневките от алуминиево фолио на нашите са се "набутали" с поцинкована вечна ламарина.Ама са избили от боята.Няма я.И в резултат не са "екологични". Нямат "еко" покритие. Ингилизка им работа.:laughing:

Зуни, аз тая зъбната сглобка дето се вижда на един плодник и два капака, особено пък ако е "лястовича опашка", много си я тача, но трудно можеш да намериш някой да ти я направи. Знам че се лепи и като се бодне по някой пирон или винт тук там и е вечна. Инак за екото - еко са си от всякъде. Какво по еко от това, когато дървото няма никаква обработка? Ползваш, гние, сменяш. Само да е евтино, че ако са с цените дето ни налазиха напоследък, си е грехота така да се държат съндъците. Гледам напоследък искат по 30-35 лв за 12р. магазин. То сигурно и материала е поскъпнал, ама за 2 метра дъска нарязана на четири парчета, 2-4 фалца и 8 винта ми идва малко прекалено...

jordanov
15.08.2022, 20:15
Е тя тая сглобка лястовича опашка супер, ама ча пък толкова и от нея няма нужда. Имам сандъци от топола 25-30 мм /снимки някъде из форума/, прави ги комшията на село преди двайсетина години, страниците не нутвани само лепени, сглобка двоен фалц, лепени ковани с ръждиви пирони накръст, не са стояли без пчела, не са прибирани под покрив и не са мръднали почти. Също цинк отгоре /стар материал/ има едноскатни, има двускатни но всичко е със стрехи. само дето ги боядисвам и сменям сенници и прилетните през някоя и друга петилетка.

batipej4o
16.08.2022, 15:38
Здравейте .Да попитам практикантите.Колко мм, е допустимо да са тънки магазините ? И колко най дебели в мм . е практично да са дебели страниците на плодниците ? Тополата добър материал ли е за кошери или само в краен случай ? Правилно ли е да се каже че на чамова дъска 1 см отговаря топола 1.5 см. ?

П.П. - В превода се губи това че в УК средната годишна температура е 10 градуса .

The Chef
16.08.2022, 16:06
В Обединеното Кралство съм виждал само с дебелина около 25 мм Лангстрот-Руд. От Гърнзи,Джърси и Сарк та чак до Хебридите . Само в Шетлънд не съм имал време да проверя нагледно /око да види , ръка да пипне /. А средната температура според мен последните 7-8 години е 15 С . Лични впечатления , базирани на опит и анализи .

batipej4o
16.08.2022, 16:26
В Обединеното Кралство съм виждал само с дебелина около 25 мм Лангстрот-Руд. От Гърнзи,Джърси и Сарк та чак до Хебридите . Само в Шетлънд не съм имал време да проверя нагледно /око да види , ръка да пипне /. А средната температура според мен последните 7-8 години е 15 С . Лични впечатления , базирани на опит и анализи .

Забравих да напиша че въпросът ми е за БГ.

jordanov
16.08.2022, 18:17
БатиПейчо, колко допустими тънки магазини - зависи от майстора. На пчелите им пречи дотолкова доколко да могат да си регулират микроклимата вътре, средноденонощния. Иначе ако ги направиш достатъчно здрави, може и от един сантим шперплат. Но 25 мм е класика и стандарт по БДС - лр. За мах дебели - първите ми бяха дванайсетаци на около 4 санта - правено да изкара половин век или цял.
За тополата - повечето мнения са че за кошери е боклук. Също бях на подобно мнение преди мноого вече години, но ми падна материал без пари - талпи на метър и нещо, прекарах ги през сушилня и после ги наредих на тавана. комшията, макар и любител дърводелец и пчелар им разбира много, там обръщане и т.н. и като ги направи - ей го на - 20 години и още много ше изкарат. Но покривчетата ми са със стрехи, мисля че е важно.
Друг хубав материал за сандъци е червена върба, има го тук таме в изобилие.

Angel Yosifov
16.08.2022, 18:53
Надстройките ги правя 1см.При проверка не ги свалям.Свободно се поставя рамка за дообиране,голяма питка...и каквото се сетиш ...
Ако страничните дъски на магазина са 1см,събира+1 рамка..

batipej4o
16.08.2022, 20:07
Благодаря за инфото. Аз съм останал с впечатление че стените трябва да са 5 см. А то било според зависи. Не се бях замислил за тополата като материал. Баща ми казваше то тополата не е дърво.Гори като весник.Може би поради тази причина съм останал с впечатление че тополата не е добър дървен материал.
Питах един познат дърводелец какво му е мнението зъбите на зглобката да се птавят с ръчнч фреза ? Той ми каз следното : С една фрезер работиш 3 часа и го хвърляш .Цената му е 30 лв.Мисля че го разбрах .Оня в момента е болен на темата машини на батерии.Последните му попълнения .

11563

11564

Трендафиле това последното вече минава към глезотиите.

Angel Yosifov
16.08.2022, 20:41
Поразрови се за червената върба......

Трендафил Дончев
16.08.2022, 22:00
Благодаря за инфото. Аз съм останал с впечатление че стените трябва да са 5 см. А то било според зависи. Не се бях замислил за тополата като материал. Баща ми казваше то тополата не е дърво.Гори като весник.Може би поради тази причина съм останал с впечатление че тополата не е добър дървен материал.
Питах един познат дърводелец какво му е мнението зъбите на зглобката да се птавят с ръчнч фреза ? Той ми каз следното : С една фрезер работиш 3 часа и го хвърляш .Цената му е 30 лв.Мисля че го разбрах .Оня в момента е болен на темата машини на батерии.Последните му попълнения .

11563

11564

Трендафиле това последното вече минава към глезотиите.

Не пия кафе и за мен не е глезотия, а разхищение. :bigsmile:

Кразз
16.08.2022, 22:03
Поразрови се за червената върба......

Мисля, че става въпрос за елша(Черна елша).
Червената върба е храст.

batipej4o
16.08.2022, 22:20
Не пия кафе и за мен не е глезотия, а разхищение. :bigsmile:




Ти да не си от Габрово?

......................

batipej4o
16.08.2022, 22:36
Мисля, че става въпрос за елша(Черна елша).
Червената върба е храст.


Това ми излезе за Елша. Има го в изобилие по реките.

11569

П.П. - Като тросъка е.

Кразз
16.08.2022, 22:52
Това ми излезе за Елша. Има го в изобилие по реките.

11569

П.П. - Като тросъка е.

Да. Дървесината и много добра за направата на кошери, а и не само. Ако се импрегнира със смес от колофон, ленен безир, боров терпентин и восък, смятам, че ще издържи на открити атм. условия доста години.

batipej4o
16.08.2022, 23:40
Да попитам още. Това скоби за престягане при лепене на парчета ли са?

11571

mici-92
17.08.2022, 05:13
Това ми излезе за Елша. Има го в изобилие по реките.

11569

П.П. - Като тросъка е.
Да, хищно е като троскота, но не и на сухо.

Трендафил Дончев
17.08.2022, 08:07
Да попитам още. Това скоби за престягане при лепене на парчета ли са?

11571

Да.
.............

batipej4o
26.10.2022, 22:11
https://www.youtube.com/shorts/ZPaUbNGGwpQ

batipej4o
25.11.2022, 13:26
Здравейте.Да попитам в тези машинки само миноси ли има или и плюсове ?

11761

dvd111
09.01.2024, 16:24
Все бях виждал кошери, ама тия тръвни "избиха рибата"...

https://bazar.bg/obiava-43658868/tsimentovi-kosheri

Георги Куров
10.01.2024, 13:38
Колегата е работил в бетонен възел, що да дава пари за дъски.

dvd111
10.01.2024, 16:46
Колегата е работил в бетонен възел, що да дава пари за дъски.

Най-вероятно! Освен това рязко се намаля вероятността за кражби...
Да не говорим за страхотната физическа форма, която може (и трябва) да се поддържа с тях...

Angel Yosifov
10.01.2024, 17:03
Най-вероятно! Освен това рязко се намаля вероятността за кражби...
Да не говорим за страхотната физическа форма, която може (и трябва) да се поддържа с тях...
мани-мани ще трябва и да се санират:laughing:

meduza
17.01.2024, 13:21
Колеги,някой ползвал ли е кошери,произведени от ПЧПФ-Костинброд и ако да-какви са отзивите?
привет, точно тук по темите четох за тях - повечето колеги не са доволни от материала и от времето на доставка. Нямам лични наблюдения, но ако правите по-голяма поръчка си дайте точните спецификации и се уговорете за точна дата