PDA

Виж пълната версия : ПРОДАВАМ ВОСЪЧНИ ОСНОВИ ДБ ТЕЖКИ



petar76
10.07.2015, 10:52
Здравейте,
продавам восъчни основи ДБ ТЕЖКИ - 90гр, внос от Турция.
Цената е 1,35лв/бр, за цял кашон
На дребно цената е 1,45лв/бр
Основите са с перфектно качество, пробвани са от над 30 колеги-пчелари, и отзивите са само положителни!
тел. 0897043703
4624

borislav aleksandrov
10.07.2015, 23:16
А към основите има ли:
- ВМУ за липса на гнилцови заболяваниия
- Сертификат за качество на восъчните основи.
- Фактура и касов бон

petar76
11.07.2015, 07:21
Основите са внесени напълно законно от Турция.Преди да ми ги дадът от митницата са минали ветеринарна и митническа проверка, мито, ДДС и т.н.
Така, че имат всички документи - ветеринарен сертификат, здравен сертификат, изследване за всички видове заболявания, които се изискват, включително и за гнилцови такива.
Фактура и касов бон не издавам, тъй като аз съм физическо лице, и ги внесох, като такова.Купих ги предимно за мен и няколко колеги, с който се комбинирахме за вноса.Въпроса е, че за да ни излязат на добра цена купихме голямо количество - 1 бус (около тон и половина основи) и продавам една част от тях.Бих си ги запазил за догодина, но ми трябват финанси в момента.А догодина със сигурност пак от там ще си взема, само че този път по рано, защото мноооого ни бавиха на митницата.

valaz
12.07.2015, 19:49
Така като ги гледам, основата в рамката е ДБ, а основите в пакета ми приличат на ЛР. Възможно е да греша.

petar76
12.07.2015, 20:07
Всички са даданблат на снимката, може да се получава зрителна измама :)

Mystislav
03.08.2015, 19:14
Колко основи имаш останали за продажба

nikola.vladov
03.08.2015, 20:43
Дай моля те размер. Така като гледам са 26 см високи. Гледам колко остава до долната летва.

ganchev55
04.08.2015, 07:47
25 см е височината.

petar76
20.08.2015, 07:16
Размерите са 41х25см. Има още основи :)

marianski
20.08.2015, 13:08
Размерите са 41х25см. Има още основи :)

Основи може и да има,градеж няма градеж!

Гогол
22.08.2015, 22:58
Основи може и да има,градеж няма градеж!
Земляк,при мен все още го има.На 48 часа по основа.Днес изкарах от лежаците по 2 новоизградени пити.Красота!!! Само работнически килийки.От 10–те–по една .Същата красота.За градеж ,са необходими млади пчели .Изключение– гол рой със стара майка.Щом при теб няма градеж,значи нямаш репродуктивност в с–вата.Лошо! От утре започвам подбудителното подхранване.Предполагам ,че ще намалят времето за градеж на единица основа.А на теб пожелавам успех при градежа,може и да започнат ?!!!!!!!

Христо Димитров
23.08.2015, 08:08
Земляк,при мен все още го има.На 48 часа по основа.Днес изкарах от лежаците по 2 новоизградени пити.Красота!!! Само работнически килийки.От 10–те–по една .Същата красота.За градеж ,са необходими млади пчели .Изключение– гол рой със стара майка.Щом при теб няма градеж,значи нямаш репродуктивност в с–вата.Лошо! От утре започвам подбудителното подхранване.Предполагам ,че ще намалят времето за градеж на единица основа.А на теб пожелавам успех при градежа,може и да започнат ?!!!!!!!


Щом при теб няма градеж,значи нямаш репродуктивност в с–вата.Лошо!


Колега май бъркаш наличието на паша с репродуктивността на семействата.Такива крайни изводи изобщо не са верни.При мен също няма градеж,но е поради липсата на паша,а не поради липсата на млади пчели.Дори и при подбудително подхранване продължават да не градят.Ако при теб градят явно е заради района,сигурно има някаква поддържаща паша.
Постоянно коментирам с колегите в региона , при никой в момента няма градеж,явно всички нямаме репродуктивност на семействата и нямаме млади пчели................

Поздрави и успех,marianski

marianski
23.08.2015, 16:35
Земляк при нас едва онзи ден валя от началото на лятото,голяма суша и паша вече никаква,какво да градят?Гледам прашец носят,но нектара е вече мираж! Няма ли паша няма и градеж ако не подхранваш( аз ще започвам сега подбудително по малко)
Оспамихме на колегата обявата да ни извини.

Гогол
23.08.2015, 22:32
Щом при теб няма градеж,значи нямаш репродуктивност в с–вата.Лошо!


Колега май бъркаш наличието на паша с репродуктивността на семействата.Такива крайни изводи изобщо не са верни.При мен също няма градеж,но е поради липсата на паша,а не поради липсата на млади пчели.Дори и при подбудително подхранване продължават да не градят.Ако при теб градят явно е заради района,сигурно има някаква поддържаща паша.
Постоянно коментирам с колегите в региона , при никой в момента няма градеж,явно всички нямаме репродуктивност на семействата и нямаме млади пчели................

Поздрави и успех,marianski
ДА,НЯМАТЕ .Двете понятия са пряко свързани–има ли манджа , има повече млади пчели .Вие колега, изглежда реагирате първосигнално и затова бързате с заключенията си.Като четеш даден текст вникни в него,ако не знаеш значението на някоя дума,потърси я в речника.Вие самия казвате че нямате паша,а как тогава ще имате много млади пчели за градеж.Ха сега,след като ти обясних подробно,посочи ми къде бъркам,кои изводи са крайни? Прочети си поста и виж колко много си противоречиш.Още веднъж питам–откъде Вашите пч. с–ва имат толкова много млади пчели след като нямате паша ?Може би ,майката кара на фотосинтеза и блъска по 1800 яйца на ден по килийките? Това е от мен,ако не си разбрал ,мога и по–подробно,с по–прости думи и словосъчетания.

Христо Димитров
24.08.2015, 01:27
Восъкоотделянето и строежът на питите от пчелите зависят тясно от постъпването в кошера на пресен нектар и прашец. Ако няма паша, пчелите не отделят восък. Наличието на запечатан мед в питите не оказва забележимо влияние върху
восъкоотделянето. Колкото по-обилен е притокът на нектар и прашец в кошера, толкова повече восък се отделя от пчелите. Тази своеобразна особеност на пчелите да отделят восък и да строят пити само при паша се е изработила исторически като едно от приспособленията, насочени към икономия на медовите запаси, натрупани в гнездото. Пчелното семейство изразходва много храна за отделяне на восък по време на паша и не допуска такъв разход, когато пашата е преминала и пчелите трябва да се хранят с натрупаните медови запаси. Автор: Боян Първулов Иванов

Използвах цитата на г-н Боян Иванов просто да затвърдя написаното от мен,а то е ,че наличието на паша е водещото и задължително условие за градене на пити,и конкретния случай с колегата marianski е точно такъв според мен.И моля да не ми правите характеристики ,че реагирам първосигнално и не знам смисъла на някои думи,тъй като не ме познавате.
И не видях къде си противореча в краткия и лаконичен пост,дори напротив.

Mateev
24.08.2015, 06:34
....Щом при теб няма градеж,значи нямаш репродуктивност в с–вата......

Това въобще не е вярно. Градеж могат да правят или да не правят както слаби, така и силни семейства. Градежа зависи от пашата и от количеството на младите пчели, а не от това дали майката снася по-много или по-малко.


......Двете понятия са пряко свързани–има ли манджа , има повече млади пчели....

Това също не е вярно. Количеството на младите пчели въобще не зависи от това има ли сега паша или не. Количеството на младите пчели СЕГА зависи от количеството яйца, които е снасяла майката ПРЕДИ 21 ДЕНА.

Като цяло Гогол първо неправилно употребява думичката РЕПРОДУКТИВНОСТ. Тя означава ВЪЗПРОИЗВЕЖДАНЕ и има смисъл само в майкопроизводството. Тоест от пчелни майки се правят пчелни майки. Вътре в рамките на семейството НЯМА РЕПРОДУКТИВНОСТ, освен ако не става въпрос за самосмяна на майката или за роево настроение с много маточници.

Та ако се хванем за думичката РЕПРОДУКТИВНОСТ - ха-ха .... тя няма абсолютно никаква корелация с градежа. Ако приемем, че Гогол под репродуктивност разбира яйцеснасяне - да, тогава твърденията му вече добиват смисъл, но е пропуснал факта, че каквото снесе майката СЕГА, става на млади пчели чак след 21 дена. Така че корелация между много храна и много млади пчели ПАК НЯМА. И последно - обединяването на двете твърдения в едно общо също е грешно построено от логическа гледна точка.

Препоръчвам на Гогол да попълни няколко логически теста в интернет, за да си направи самопроверка дали разсъждава логически правилно:
http://onlinetestove.com/test/test-za-logichno-mislene-82
http://www.academy-for-leaders.bg/blog/post/37

Ако искате, можете всички да попълните тестовете. Интересно е, пък и е важно, защото обикновенно проблемите с логическото мислене означават и проблеми с вземането на правилни решения в живота.

212
24.08.2015, 10:20
От 2 поредни опита 10 и 11 точки на този http://onlinetestove.com/test/test-z...hno-mislene-82 (http://onlinetestove.com/test/test-za-logichno-mislene-82)

интересно ми е на кой въпрос греша

Mateev
24.08.2015, 15:38
Въпроса с двете горички. Формулиран е неправилно. :)

Георги 1974
24.08.2015, 22:09
Не искам да натрапвам моето мнение по въпроса за градежа а да споделя един експеримент който приложих наскоро. Имам няколко кошера в полето и няколко в гора в местност наречена липака в полето този месец имаше слънчогледова паша и си градиха нормално но в гората страшен глад няма нито мед нито градеж. В кошер който е пригоден за две майки с два плодника аз го бях оставил с една майка за градеж на пити. Тази година до месец август изгради 10 дадан блатови основи и стана на 2 плодника и месец август спря да гради и аз го разбих на 2 като оставих на старото място отводката без майка с запечатаното пило а майката само с две рамки открито пило и стръскване на пчели я сложих отстрани на 8 основи(4многокорпосни и 4 дадан блат) + двете пити и започнах яко подхранване за 3 седмици изгради 2 дадан блатови пити и 3 многокорпосни .Ми това е а в другите кошери градеж никакъв.

Гогол
28.08.2015, 20:40
Това въобще не е вярно. Градеж могат да правят или да не правят както слаби, така и силни семейства. Градежа зависи от пашата и от количеството на младите пчели, а не от това дали майката снася по-много или по-малко.
Колега Матеев,дали майката снася сега,в момента или не ще се отрази на с–вото през януари,февруари и март. Ти самия пишеш '''...... и количеството на младите пчели''. Е, той ги няма налични в момента +някаква минимална залъгваща паша или малко сиропец в хранилката/100–150 мл./ И това ли трябва да описвам в поста си ,че ги мамя ежедневно с такива количества сиропец от разпечатките.А младите пчели/ голямото количество/ си ги имам /т.е. майката си ги е сътворила,като е снесла яйцата по време на последната главна паша.Винаги в плодника е имало по 8–10 рамки с различно пило по време на главна паша,от дъска до дъска.Така правим ние ,неделните пчелари .Вие професионалните трябва да го правите два пъти по добре от нас.Работя с 12 р. ДБ .Това ,мисля че отговаря и на второто ти ''.....това не е вярно''. Не съм писал че чакам сега мамашата да снесе яйце , да премине през всички фази на развитие и да започне да гради основи на дяда Гогол,че му трябва восък ,за да го изпрати на чичко Матеев и той да му изработи основи на ишлеме и т.н. и т.н.
Още веднъж напомням–младежите ги имам налични,буйни и работливи и чакащи само да им зададеш работа.
Питам колега Матеев ,защо трябва да отнасяме репродуктивноста само към майките? Аджеба,пчелите –работнички не са ли от същия вид,със закърнели яйценосни органи и при определени обстоятелства да се възстановят? Ако няма майка –няма пчели–работнички,ако няма пчели –работнички няма да има майка .Ще се възползвам от предложените тестове ,но в по–ненатоварено време/ноември–декември/.А по–красноречива логика не виждам .По–горе мисля ,че отговарям дали двете неща имат взаимовръзка/корелация/.И в края на поста си,се съгласяваш че е вярно твърдението, но си измиваш ръцете с израза ''......но е пропуснал факта,че каквото снесе майката сега,става на млади пчели чак след 21 дена'' .На това съм дал отговор,няма да се повтарям.Много неща от логическа гледна точка виждаме в една светлина ,но на практика се получава съвсем друго.Свалям ти шапка за техническите познания и или в икономическите.Апропо,не се подвеждай по палците,клакьори много на този свят.

petar76
13.11.2015, 13:29
Колеги, харесаха ли ви основите? Предполагам, че да... щом никой не ме е напсувал до сега.;)
Имам намерение следващия месец пак да поръчвам основи, но се ослушвам уш да падне цената малко, че в момента са по-скъпи от колкото бяха пролетта sweating;