PDA

Виж пълната версия : ОСЕН



jdrumev
23.06.2015, 16:20
Края на април началото на май имах пълзящи пчели.Възможно ли е от ОСЕНА да умират пчели?

jdrumev
16.04.2018, 19:46
В тая тема никой не спомена нещо. При мен почва да цъфти и все си мисля, че е токсична пашата.

redbull
16.04.2018, 19:54
В тая тема никой не спомена нещо. При мен почва да цъфти и все си мисля, че е токсична.

И в моя район има осен, но не съм забелязал подобно нещо.

Трендафил Дончев
16.04.2018, 20:01
В тая тема никой не спомена нещо. При мен почва да цъфти и все си мисля, че е токсична.

Защо растенията отделят нектар? За да могат да привличат опрашители. А това са предимно пчелите. Ако нектара е отровен няма да може да се осъществи опрашване. Има едно растение - самакитка. От прашеца му е възможно да се получи отравяне, но количеството ще е малко.

Илиев
16.04.2018, 20:33
Нозематозка е било според мен, и при мен мин.г. пълзяха стотици пчели по земята, а тази пролет само 2-3 видях.

delta.e
22.04.2018, 14:35
Защо растенията отделят нектар? За да могат да привличат опрашители. А това са предимно пчелите. Ако нектара е отровен няма да може да се осъществи опрашване. Има едно растение - самакитка. От прашеца му е възможно да се получи отравяне, но количеството ще е малко.

Да споменем още растения в България - Беладона , Ралица , Червен напръсник , Вълча ягода .
Въпроса е , че за пчелите не са отровни разстения .