PDA

Виж пълната версия : Боядисване на кошери



thegame999
20.06.2015, 11:59
От няколко дена има кошери и искам да ви питам като ги боядисам от вътре трябва ли да се боядисат .Или само от вън трябва да се боядисват, и със каква боя трябва може ли със обикновена боя или трябва да е някаква по специфична ?

А.Димитров
20.06.2015, 13:25
Само отвън. Вземи си боя на водна основа.Отвътре се обгарят с горелка ама като са стари и ползвани.Аз новите не ги обгарям.

thegame999
20.06.2015, 17:18
Само отвън. Вземи си боя на водна основа.Отвътре се обгарят с горелка ама като са стари и ползвани.Аз новите не ги обгарям.

Кошерите са ми нови но забрави да питам тези от магазина има ли значение боята .Аз си купих обикновена блажна боя и питам дали може със нея ?

solaris60
20.06.2015, 17:43
Кошерите са ми нови но забрави да питам тези от магазина има ли значение боята .Аз си купих обикновена блажна боя и питам дали може със нея ?

Може, а и след като си я купил вече.

Христо Димитров
21.06.2015, 18:06
Кошерите са ми нови но забрави да питам тези от магазина има ли значение боята .Аз си купих обикновена блажна боя и питам дали може със нея ?

По-добре си купи боя на водна основа с UV-филтър.Хем боята е безвредна за пчелите,хем издържа повече време на слънчевите лъжи.Блажната боя не е препоръчителна за кошери.

Тошева
21.06.2015, 20:24
Преди да се нанесе каквато и да е боя или лак е добре да безиросаш кошерите. След като дръпне безирът се нанася боя или лак. Приятна работа!

redbull
21.06.2015, 20:28
Преди да се нанесе каквато и да е боя или лак е добре да безиросаш кошерите. След като дръпне безирът се нанася боя или лак. Приятна работа!

Има импрегнатор на водна основа-защо безир?

Тошева
21.06.2015, 21:34
И с импрегнатор става. С каквото разполагаш. Моите кошери ги безиросах и след ги лакирах. Пет години не са мръднали. Почиствам само вътре дъната. Важното е да не се допуска влагата да уврежда дървесината.

the_lefty
01.07.2015, 07:15
Здравейте,от къде мога да си взема свестни сандъци(10 рамкови ДБ с подвижно дъно) в Ловешка област?

Bobi-M9598
01.07.2015, 17:45
Здравейте,

Пиши на Тотевски. Предполагам, че Троян не ти е далече. Дано не бъркам нещо!

Поздрави, Г. Георгиев

freddie46
05.01.2016, 14:12
За боядисване най-добре е да се вземе импрегнатор и боя на водна основа.Продават много добра -Русенско производство и не е скъпа.Има няколко цвята-бял,жълт, син, ,зелен, червен.Аз лично използвам жълт и син цвят.Нанасям със пистолет на две ръце и стават прекрасни.От вътре ги обгарям със газова горелка и това.Блажната боя не е за предпочитане-бързо се напуква и трябва по на често да се боядисват кошерите.

thegame999
27.03.2016, 10:58
Взех си боя на водна основа,Да ви питам трябва ли да мина кошерите първо със импрегнатор или направо да ги мина със боята ?

бат тянко
27.03.2016, 12:05
Трябва грунд, преди боята и то също на водна основа!

redbull
27.03.2016, 14:46
Грунд, две ръце боя и една лак-всичко на водна основа, но без компресор и пистолет ще си е мъка.

Sakar
27.03.2016, 16:13
... боя на водна основа.Продават много добра -Русенско производство...Нанасям със пистолет на две ръце и стават прекрасни...
Аз също ползвам такава боя, но с четка. Става добре.
Ако не е тайна, какъв пистолет трябва да се използва и с каква дюза?

thegame999
27.03.2016, 16:25
Аз ще ги боядисвам със четка,И исках да знам преди боята със какво да мина.

Sakar
27.03.2016, 16:45
Аз ще ги боядисвам със четка,И исках да знам преди боята със какво да мина.
С импрегнатор или с разредена боя. Първото е за предпочитане.

rumenggr
27.03.2016, 18:45
Аз ще ги боядисвам със четка,И исках да знам преди боята със какво да мина.
По магазините го търси като акрилен грунд за дърво. По спомен, с една кутия можеш да грундираш дървесина, за която ще ти отидат две кутий боя на две ръце(грубо казано). Не пести грунда, шляпай обилно. Е, не необходимо да тече.... Колкото може да дръпне дървото. Ще усетиш сам.

НАСКО1976
27.03.2016, 19:43
Ако не е тайна, какъв пистолет трябва да се използва и с каква дюза?
Sata или Devilbiss...1.8мм дюза- шегувам се..., но аз такива имам и такива ползвам.
Предполагам, че и всякакъв друг ще свърши работа.
Какъвто и да е, важното е да е HVLP- за ниско налягане.., разпрашава боята хубаво и нанася плътен слой при 2.3-2.5 атм.

Sakar
27.03.2016, 20:39
Доколкото знам, това са скъпички пистолети.
Боята на водна основа е доста гъста - иска ли много разреждане с такава дюза? Предполагам, че с по-голяма дюза 2.2 или 2.5 ще става с по-гъста боя.

НАСКО1976
27.03.2016, 20:59
Доколкото знам, това са скъпички пистолети.
Боята на водна основа е доста гъста - иска ли много разреждане с такава дюза? Предполагам, че с по-голяма дюза 2.2 или 2.5 ще става с по-гъста боя.

Ако е гъста боята-ще трябва да е разредиш до необходимата консистенция.
С дюза 1.8мм пръскам база- металик и лак, и това е за авто бои на водна основа.
Акрил- дюза 2.3мм.
Просто трябва да нацелиш гъстотата на боята-- хубаво да се разлива, но да не потече.
А ако ти е гъста- ще стои като портокалова кора- релефна ще е.

vencii
27.03.2016, 21:11
Купих на майка ми от втора употреба една чанта закрепена върху количка на 2 колелца и когато реших да окача чантата от количката се окза че отдолу има малък джоб в които намерих пистолет SATA в перфектно състояние. Подарих го на приятел който кърпи и боядисва коли. Голям купон беше.

thegame999
27.03.2016, 21:13
Понеже до сега не съм ползвал импрегнатор,първо да мина със него и да изчакам да изсъхне .После минава със боята ?

Sakar
27.03.2016, 21:16
Понеже до сега не съм ползвал импрегнатор,първо да мина със него и да изчакам да изсъхне .После минава със боята ?
Така би трябвало. Четете указанията на производителя на етикетите на импрегнатора и на боята.

Sakar
27.03.2016, 21:21
...Акрил- дюза 2.3мм. Просто трябва да нацелиш гъстотата на боята..
Да, практиката ще покаже.
Иначе при пистолетите - чета, че има и друга технология LVLP - при нея разходът на въздух бил по-малък. Дали ще става за акрилатни бои?

НАСКО1976
27.03.2016, 21:21
Купих на майка ми от втора употреба една чанта закрепена върху количка на 2 колелца и когато реших да окача чантата от количката се окза че отдолу има малък джоб в които намерих пистолет SATA в перфектно състояние. Подарих го на приятел който кърпи и боядисва коли. Голям купон беше.

Добре си направил Венци, като си го дал на човек, който знае как да работи с него.
Трябва да ти е бил доста голям приятел;)
Гаранция се е радвал като бебе на биберон.
Аз моя кит когато го купих му се радвах доста.., въпреки, че си го наплатих подобаващо.
Вече 8 години ми служи безотказно.

vencii
27.03.2016, 21:26
Добре си направил Венци, като си го дал на човек, който знае как да работи с него.
Трябва да ти е бил доста голям приятел;)
Гаранция се е радвал като бебе на биберон.
Аз моя кит когато го купих му се радвах доста.., въпреки, че си го наплатих подобаващо.
Вече 8 години ми служи безотказно.

Той ми е правил колите през годините без пари толкова пъти че вероятно го е платил многократно.

НАСКО1976
27.03.2016, 21:30
Дали ще става за акрилатни бои?

Предполагам, че ще ти свърши работа.
Поне цената им е що-годе приемлива, а и няма пък да гоним кой-знае какво качество на боядисване, гланц и т.н.
Хората с четки и мечета боядисват и пак им се получава.

Sakar
27.03.2016, 21:46
.. а и няма пък да гоним кой-знае какво качество на боядисване, гланц и т.н..
Така е. Гоним най-вече ефективност и икономия на време.

krasimir2006
27.03.2016, 21:47
Аз ползвам paint zoom за 30-тина лева.
За грунд ползвам разредена боя.
Използвам тази :
http://www.favorit3003.com/vboi.html
боя и съм доволен от цена - качество.
Успех !

галин
16.01.2017, 21:16
Още не са готови кошерите, но гледам за боя вече и попаднах на нещо интересно. Мислех, че Сократес е гръцка боя, а се оказа че била Чешка.
Някой ползвал ли е Профешанъл Емайл гланц на Сократес или Akryl Lesk?
Поне по показаната мостра на Akryl Lesk, жълтото е по наситено от това на Сократес.
http://samola.eu/produktova-kategoria/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D 0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B1%D0%BE%D0%B8/

Ивайло_Иванов
17.01.2017, 19:43
Галине, правилно си се насочил към водоразтворимите бои - те са по издръжливи на студа през зимата. аз лично съм използвал на сократес най обикновенната, не тази професионал. смесвам 5 кутий бяла за количество и една цветна (по избор) от 1 кутия ти стига да боядисаш на 1 ръка два кошера дадан блат 10-ци със етажа. да ти кажа за импрегнатор не ползвай разредената боя както пише на кутията - първо по-скъпо и второ не е така стабилна за основа. използвай разредено до консистенция намляко лепило Ц200 или Ц300 - напива перфектно във дълбочина и като изсъхне става безцветно и стои като финно гумено покритие. след това мажеш със четката сократеса и като изсъхне си готов.
моите 20 бр ги боядисах по този начин и вече втора зима стоят като новобоядисани а преди тях една партида от 6 бр ги импрегнирах със разредена боя и на втората зима взе да се люпи тук там. и още една гяволия след боята ако имаш "сенник" над прелката облечи го от горе със печатарска плака - един път против водата и слънцето и втори път не държи сняг отгоре. Късмет и дано съм бил полезен.

Ивайло Георгиев - ingivo
17.01.2017, 21:04
Още не са готови кошерите, но гледам за боя вече и попаднах на нещо интересно. Мислех, че Сократес е гръцка боя, а се оказа че била Чешка.
Някой ползвал ли е Профешанъл Емайл гланц на Сократес или Akryl Lesk?
Поне по показаната мостра на Akryl Lesk, жълтото е по наситено от това на Сократес.
http://samola.eu/produktova-kategoria/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D 0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B1%D0%BE%D0%B8/

Аз работя с Akryl . Прекрасни бои бих казъл .Цветовете са наситени . Боята е гъста в кутията не е бистра като вода .Доволен съм . Даже ако не се лъжа завода производител на сократес и акрил е един и същ .

kuline
17.01.2017, 21:09
Някой да е пробвал да си боядисва сандъците с фасаген?

agro
17.01.2017, 21:13
Аз реших да не боядисвам, а само да импрегнирам отвън с Бохемит. Две ръце Бохемит импрегнант /кафяв/, после Бохемит Естетик с тоналност палисандър. Снимки съм пуснал из темите. Цвета е на естествено потъмняло дърво, каквото пчелите предполагам разпознават. Не става на люспи, подлежи на подновяване, като избелее. Времето ще покаже дали съм на прав път.

kuline
17.01.2017, 21:24
Ориентацията на пчелите не е свързана с цвета на жилището им, а от съседите им - предмети, растения и др.п. Цвета е важен за ориентацията на пчеларя, както и за количеството поета слънчева топлина.

2ма пчеларя
17.01.2017, 21:40
да става мн добре

agro
17.01.2017, 21:44
Ориентацията на пчелите не е свързана с цвета на жилището им, а от съседите им - предмети, растения и др.п. Цвета е важен за ориентацията на пчеларя, както и за количеството поета слънчева топлина.

И други количествено измерващи се работи поемат пчеларите, ама това друга работа. Иначе навсякъде чета за ползата от разноцветни кошери в гамата на разпознаваемите от пчелите цветове. Ти обаче успокои моето твърдоглавие да не се съобразявам с цветовете.

zayo
17.01.2017, 23:00
И други количествено измерващи се работи поемат пчеларите, ама това друга работа. Иначе навсякъде чета за ползата от разноцветни кошери в гамата на разпознаваемите от пчелите цветове. Ти обаче успокои моето твърдоглавие да не се съобразявам с цветовете.

Доколкото се сещам от прочетеното - пчелите имат едни от най-точните GPS в природата, като отчитат с точност до 15 см. Ако това наистина е така, то всички други белези по които се ориентират са последващи.

Димитър Бонев
21.01.2017, 21:00
Бохемита е много хубаво нещо, но за ограда и декоративни дървении. За кошери не е удачно, защото това си е доста силен инсектецид.

tihmr
21.01.2017, 21:04
Бохемита е много хубаво нещо, но за ограда и декоративни дървении. За кошери не е удачно, защото това си е доста силен инсектецид.

Напълно съм съгласен.
Но имат нов продукт, на маслена основа -Естетик.
В упътването му пише, че за по голяма защита на дървото може да се комбинира с биоцид.
Което предполага, че в самия продукт липсват опасни вещества.
Така си мисля, защото боядисах 20 нови корпуса и на пролет ще разширявам с тях .