PDA

Виж пълната версия : Пчелите усилено събират прополис



Marko
09.06.2015, 15:47
Понеже си ремонтирам кошерите ( на 15-на метра от пчелина) и от няколко дена ми прави впечатление че пчелите събират прополиса буквално от ръцете ми.Както куче размята чехъл - така се борят и си късат малки парченца от там където е полепналвключително от рамкоповдигача с който съм почиствал :).
Това индикатор ли е за нещо или по това време винаги е така?
Защото от ранна пролет си ремонтирам почти всеки ден по нещо но никога не са идвали да ми се навират в ръцете и дъските за прополиса.

kroum
10.06.2015, 07:06
В момента е глад (безпашие) по нашият край и се нахвърлят на всичко, което им е от полза.

Недялко Атанасов
11.06.2015, 22:15
........................., което им е от полза.
По скоро това е истината.

solaris60
11.06.2015, 22:21
Понеже си ремонтирам кошерите ( на 15-на метра от пчелина) и от няколко дена ми прави впечатление че пчелите събират прополиса буквално от ръцете ми.Както куче размята чехъл - така се борят и си късат малки парченца от там където е полепналвключително от рамкоповдигача с който съм почиствал :).
Това индикатор ли е за нещо или по това време винаги е така?
Защото от ранна пролет си ремонтирам почти всеки ден по нещо но никога не са идвали да ми се навират в ръцете и дъските за прополиса.

Предчувстват, че ще има много мед и подсилват конструкцията....... Дай боже да събират повече прополис и да подсилват, подсилват...:bigsmile: Шегувам се.