PDA

Виж пълната версия : Оплодно сандъче (Малко)



n_markov
07.06.2015, 22:36
Интересува ме размер на професионално оплодно сандъче (малко) т.е. колко рамково трябва да е. И размера на рамките. Ако знаете някои приозводител които продава малки рамки (нестандартни) моля да ми посочите координати. Не говоря за сандък с размери на рамка ДБ или ЛР. Нещо от сорта на 1/4 ДБ или подобно. Благодаря.

scutellator
07.06.2015, 23:54
Интересува ме размер на професионално оплодно сандъче (малко) т.е. колко рамково трябва да е......Нещо от сорта на 1/4 ДБ или подобно

То това не е за професионалисти, или поне не за нашите географски ширини. Ама ти като искаш - пробвай, най-добре човек се учи от собствените си грешки.

n_markov
08.06.2015, 17:20
То това не е за професионалисти, или поне не за нашите географски ширини. Ама ти като искаш - пробвай, най-добре човек се учи от собствените си грешки.
Колеги питах за размери и производител не искам мнение за кои географски ширини е по меридиани и така нататък. Явно е по лесно да напишеш неуместен коментар от колкото да напишеш акъл. Сори ама се запалих от четене на увъртания и т.н.
Виждал съм такива оплодни сандъчета в БГ поставени на стойки на височина около 1,5м.

Mateev
08.06.2015, 18:38
Аз мога да ти продам готови оплодни сандъчета, заедно с рамките и вътрешната хранилка. Сандъчетата са от дърво и са двойни (за две семейства). Вътре има 3 рамки, които представляват 1/3 магазинна рамка + една четвърта рамка, която всъщност е вътрешна хранилка за твърда храна. Трите 1/3 магазинни рамки са така направени, щото да се сглобяват до цяла магазинна рамка, която през зимата живее във фарарово семейство като най-долен корпус. Пролетта този корпус се слага най-отгоре, майката се качва в него и го осеменява. След това някъде в средата или в края на април осеменената рамка се взема, дели се на 3 и зарежда едно оплодно сандъче (по-точно 1/2 от него).

Имам над 400 броя. Готов съм да ги продам, защото сменям системата и преминавам на фибранени сандъчета.

ciko
08.06.2015, 22:26
Аз мога да ти продам готови оплодни сандъчета, заедно с рамките и вътрешната хранилка. Сандъчетата са от дърво и са двойни (за две семейства). Вътре има 3 рамки, които представляват 1/3 магазинна рамка + една четвърта рамка, която всъщност е вътрешна хранилка за твърда храна. Трите 1/3 магазинни рамки са така направени, щото да се сглобяват до цяла магазинна рамка, която през зимата живее във фарарово семейство като най-долен корпус. Пролетта този корпус се слага най-отгоре, майката се качва в него и го осеменява. След това някъде в средата или в края на април осеменената рамка се взема, дели се на 3 и зарежда едно оплодно сандъче (по-точно 1/2 от него).

Имам над 400 броя. Готов съм да ги продам, защото сменям системата и преминавам на фибранени сандъчета.

Каква ще е цената на едно такова сандъче?

scutellator
08.06.2015, 23:15
..... Явно е по лесно да напишеш неуместен коментар от колкото да напишеш акъл. .......

Защо смяташ че е неуместен? Намекнах ти че си има сериозни недостатъци (т.е. думичката "професионално", както ти твърдиш, съвсем не му пасва на описанието), но първо да го пробваш и сам да прецениш.

Пък ти ако искаш може да не вземаш мнението ми под внимание, поръчай си няколко стотин такива по собствено убеждение без да си ги пробвал първо, а ако пък се окаже че не ти допадат - ползвай ги за къщички за птички, аз нямам нищо против.

redbull
09.06.2015, 05:45
Аз мога да ти продам готови оплодни сандъчета, заедно с рамките и вътрешната хранилка. Сандъчетата са от дърво и са двойни (за две семейства). Вътре има 3 рамки, които представляват 1/3 магазинна рамка + една четвърта рамка, която всъщност е вътрешна хранилка за твърда храна. Трите 1/3 магазинни рамки са така направени, щото да се сглобяват до цяла магазинна рамка, която през зимата живее във фарарово семейство като най-долен корпус. Пролетта този корпус се слага най-отгоре, майката се качва в него и го осеменява. След това някъде в средата или в края на април осеменената рамка се взема, дели се на 3 и зарежда едно оплодно сандъче (по-точно 1/2 от него).

Имам над 400 броя. Готов съм да ги продам, защото сменям системата и преминавам на фибранени сандъчета.

И аз имам интерес,кажи цена.

solaris60
09.06.2015, 06:29
Защо смяташ че е неуместен? Намекнах ти че си има сериозни недостатъци (т.е. думичката "професионално", както ти твърдиш, съвсем не му пасва на описанието), но първо да го пробваш и сам да прецениш.

Пък ти ако искаш може да не вземаш мнението ми под внимание, поръчай си няколко стотин такива по собствено убеждение без да си ги пробвал първо, а ако пък се окаже че не ти допадат - ползвай ги за къщички за птички, аз нямам нищо против.

Аз също ползвам такива и съм доволен. Имам стационарни и подвижни.

Mateev
09.06.2015, 12:02
Каква ще е цената на едно такова сандъче?


И аз имам интерес,кажи цена.

Ще направя снимки и ще пусна обява за продан.