PDA

Виж пълната версия : Автоматизирано хранене на пчелите (зареждане на хранилките)



mmfsr
04.06.2015, 12:09
Здравейте, пчелари. Казвам се Веселин Драганов и съм инж.конструктор на свободна практика.Наскоро познати пчелари ми подхвърлиха ,дали може да се автоматизира процеса на хранене на пчелите. Не разбирам от кошери и пчели. Моля да споделите условията при които се хранят пчелите ,състава на сиропа ,неговата трайност във времето и климатичните условия.Ще се радвам някой да сподели мнение и да си бъдем полезни. Имам вече изградена концепция за хранилката, но предполагам ,че има неща ,които не знам и ми трябва повече информация . Благодаря за вниманието и се извинявам за некомпететноста.

Искрен Мутафов
04.06.2015, 12:27
Ако се поразровиш ще намериш много информация, има десетки страници изписана по въпросите с автоматизираното хранене...

tsc1
04.06.2015, 12:35
http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1610
Ето една от темите, но има и още. Има една тема, където с нещо като "мозъчна атака" изградихме концепция за цялостна система. Потърси!

mmfsr
04.06.2015, 16:02
Явно така няма да се получи и се налага да видя нещата на живо. Благодаря за мненията.

proinov1944
05.06.2015, 08:25
Явно така няма да се получи и се налага да видя нещата на живо. Благодаря за мненията.

За да не ферментира сиропа се прибавя 1гр натриев бензоат на литър сироп