PDA

Виж пълната версия : Даниел от Долна Оряховица



judas
03.06.2015, 13:27
Здравейте! Даниел от Долна Оряховица миналата седмица продаваше кошери Фарар с пчелите. Той е некоректен! Купих 11 кошера, единият от които е с две шепи пчели. Включва ми се гласова поща. Моля да бъде включен към некоректните търговци и ако занапред пусне обява, колегите да не му се доверяват!

marianski
03.06.2015, 22:06
А какво сте гледали като купувате и защо сте го купили този кошер с две шепи пчели???
Не е луд този,който яде баницата нали знаете!

zayo
03.06.2015, 22:20
А какво сте гледали като купувате и защо сте го купили този кошер с две шепи пчели???
Не е луд този,който дава баницата нали знаете!

"Кьорави овци - кьорави търговци“

rumenggr
03.06.2015, 23:03
Раздела е НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВЦИ, а не прецакани купувачи!!! Приказката с баницата не е точна(Не е луд този, който ЯДЕ....) и е неуместна. Емо е свястно момче и сега започва с пчелите. Малко подробности по сделката ще са полезни.

Цеко
04.06.2015, 09:23
judas онлайн ли купи кошерите и нямаше ли опция „отвори и виж“ при получаване?

evgeni.filimonov
04.06.2015, 10:26
Отиваш в 19 часа с уговорен транспорт. Продавача знае , че си новобранец и отваря 3-4 кошера силни и ти дава зор, че ще мръкне и няма време. Това е.
На мен пък ми е странно, ФАРАР на 3 корпуса-странна конфигурация, и ако искаш 4 ти корпус + 20 лв !!!

Цеко
04.06.2015, 10:38
Отиваш в 19 часа с уговорен транспорт. Продавача знае , че си новобранец и отваря 3-4 кошера силни и ти дава зор, че ще мръкне и няма време. Това е.
Не се прави така, първо уговаряш транспорта но да е „на повикване“, после отиваш (ако си новобранец водиш си някой разбирач) на спокойствие гледаш, избираш, пазариш се и ако стане сделката викаш транспорта. Малко по скъпо и сложно става, но „на сляпо“ се купуват само много изгодни кошери, но там пък рисковете са други.....

Aranis
04.06.2015, 11:09
Не се прави така, първо уговаряш транспорта но да е „на повикване“, после отиваш (ако си новобранец водиш си някой разбирач) на спокойствие гледаш, избираш, пазариш се и ако стане сделката викаш транспорта. Малко по скъпо и сложно става, но „на сляпо“ се купуват само много изгодни кошери, но там пък рисковете са други.....

Прав си, но човек се учи докато е жив. Емо едва ли ще направи същата грешка отново. Въпроса е, че не прави чест на продавача да го подхлъзне по този грозен начин, като го е видял, че е новобранец. Просто не е "пичовско". Като човек е наясно, че стоката не става - моемаш си мъжката загубите и не играеш на "прееби камилче". Продаваш си корпусите, хващаш си цената за изградените рамки и подаряваш 2-те шепи пчели в него. Не продаваш кошера като пчелно семейство. Използвал е най-стария номер със създаване на чувство за напрегнатост и бързане. А и разстоянието е прекалено голямо за описания от теб метод с транспорт на повикване. Сигурен съм, че Емо сам си е трил достатъчно сол на главата. Той е наистина поредния свестен човек, на когото собствената му доброта е изиграла лоша шега и с темата предупреждава хората да си имат едно на ум при сделки с този конкретен търговец.

evgeni.filimonov
04.06.2015, 11:59
Днес имам уговорка с Емо, да отида да го видя това семейство, защото преценките и разбиранията ни за слабо и силно семейство са ни доста различни.

Юрий Цветков
04.06.2015, 12:13
За да не се превърне дискусията в грозна препирня искам да внеса малко пояснения, понеже съм запознат със ситуацията. Предната вечер прегледах 30-40% от всичките фарари обявени за продажба. Всичко си беше нормално за сезона. Този точно кошер, явно съм го пропуснал. Имах намерение да ги взема всичките, но понеже нямаха вентилационни отвори освен някоя и друга кръгла пластмасова прелка на някои от корпусите, а трябваше да ги местим на повече от 300 км в затворен бус, ме достраша да товаря на 2 реда и затова взех само 13. Толкова се побраха на един ред. Не съм пробирал, товарихме подред. След това се чухме с judas и му казах че сделката си заслужава. Честното ми мнение е, че Даниел можеше спокойно да им вземе по още 50 лв минимум. На judas това са му първите кошери и той определено не е компетентен да прави лични преценки. Не вземам ничия страна и ми се ще да мисля, че това е по-скоро недоразумение. Ако Даниел е знаел за проблема вече е друг въпрос, но лично на мен ми запали пушалката и ми каза да отварям колкото и каквото искам. Нямах време за детайлен преглед на всички кошери, а и прецених че не е необходимо. Аз съм доволен от сделката която направих. Даже успях да ги прекарам без никакви щети.

Bobi-M9598
04.06.2015, 12:43
Здравейте,

Емо не съжалявай, човек се учи докато е жив! Дано да е грешка както пише Юри, обратното е доста грозно.
За мен е най-важно, че между нас вече има още един читав бъдещ пчелар! Успех, Емо не се отказвай!

Поздрави, Г. Георгиев

rumenggr
04.06.2015, 13:20
Емо, успех и от мен. Надявам се, да се засечем следващия път в Дианабад.

marianski
04.06.2015, 15:03
Раздела е НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВЦИ, а не прецакани купувачи!!! Приказката с баницата не е точна(Не е луд този, който ЯДЕ....) и е неуместна. Емо е свястно момче и сега започва с пчелите. Малко подробности по сделката ще са полезни.
Колега трябвало е просто judas да гледа какво купува и ако му е за сефте задължително взимаш,някой който разбира!Отваряш дупеш се ако трябва цял ден ама гледаш за какво си даваш парите.Не оправдавам и този Даниел типично по български е прееби другарче ама по голямата вина е в колегата новобранец според мен.

judas
04.06.2015, 15:32
Здравейте! Първо, в деня на обявата Даниел ми ги обеща на 150 лв, а на другия ден вдигна на 170. По това може да се съди що за човек е (макар че спазарих 160). Като отидохме на пчелина, беше вече късничко, той отвори най-силния кошер. После започнах аз да отварям още два-три кошера, а понеже времето напредваше, Даниел започна да запушва прелките с парцали. Понеже отворените кошери бяха добри, започнахме да запушваме и ние с моя човек. Вярно е, че Даниел ме приканваше да отварям кошерите, но ни чакаше 300 км път и аз му се доверих, че всичките са силни.

kapanec
04.06.2015, 18:16
Здравейте! Първо, в деня на обявата Даниел ми ги обеща на 150 лв, а на другия ден вдигна на 170. По това може да се съди що за човек е (макар че спазарих 160). Като отидохме на пчелина, беше вече късничко, той отвори най-силния кошер. После започнах аз да отварям още два-три кошера, а понеже времето напредваше, Даниел започна да запушва прелките с парцали. Понеже отворените кошери бяха добри, започнахме да запушваме и ние с моя човек. Вярно е, че Даниел ме приканваше да отварям кошерите, но ни чакаше 300 км път и аз му се доверих, че всичките са силни.
Има още много пчеларски тарикатлъци да учиш но поне си научил нещо като за начало .За напред малко повече търпение и старание ти пожелавам .
Успех

judas
04.06.2015, 22:01
За да не се превърне дискусията в грозна препирня искам да внеса малко пояснения, понеже съм запознат със ситуацията. Предната вечер прегледах 30-40% от всичките фарари обявени за продажба. Всичко си беше нормално за сезона. Този точно кошер, явно съм го пропуснал. Имах намерение да ги взема всичките, но понеже нямаха вентилационни отвори освен някоя и друга кръгла пластмасова прелка на някои от корпусите, а трябваше да ги местим на повече от 300 км в затворен бус, ме достраша да товаря на 2 реда и затова взех само 13. Толкова се побраха на един ред. Не съм пробирал, товарихме подред. След това се чухме с judas и му казах че сделката си заслужава. Честното ми мнение е, че Даниел можеше спокойно да им вземе по още 50 лв минимум. На judas това са му първите кошери и той определено не е компетентен да прави лични преценки. Не вземам ничия страна и ми се ще да мисля, че това е по-скоро недоразумение. Ако Даниел е знаел за проблема вече е друг въпрос, но лично на мен ми запали пушалката и ми каза да отварям колкото и каквото искам. Нямах време за детайлен преглед на всички кошери, а и прецених че не е необходимо. Аз съм доволен от сделката която направих. Даже успях да ги прекарам без никакви щети.
Юрка, при нас беше същото запали ни пушалката, каза да отварям, но мисля, че знаеше, че времето ни притиска и умишлено започна от най-силния кошер. Аз също съм доволен от сделката, с изключение на този полупразен кошер. Само за едно не съм съгласен с теб - колкото и да не съм компетентен, по броя на прилетящите пчели щях да определя що-годе състоянието на кошера. Само че вниманието ми беше отклонено (за което съм си виновен).

радо
04.06.2015, 22:06
колкото и да не съм компетентен, по броя на прилетящите пчели щях да определя що-годе състоянието на кошера.
Ако е било вечерта, което е сигурно нищо нямаше да забележиш това би трябвало да го знаеш ако си прочел нещичко.

judas
04.06.2015, 22:12
Ако е било вечерта, което е сигурно нищо нямаше да забележиш това би трябвало да го знаеш ако си прочел нещичко.
"Нещичко" съм прочел, беше към 20 часа, когато все още се прибираха пчелите. Заяждаш ли се?!
Чети и другите мнения.

радо
04.06.2015, 22:17
"Нещичко" съм прочел, беше към 20 часа, когато все още се прибираха пчелите. Заяждаш ли се?!
За да разбереш само по летежа какъв е кошера трябва да отидеш сутрин и тогава може да направиш правилна преценка вечерта в 20 часа вече всичко за деня е свършило и може да видиш само някоя закъсняла пчела и не не се заяждам само ти помагам защото смяташ ,че знаеш много ,а всъщност не е така.

jdrumev
04.06.2015, 22:32
миналата година и аз купува пчелни семейства наистина много некоректни пчелари има само да те усетят че не разбираш много и си изгорел но научих от тия сделки едно да гледам дали има мостове на рамките ако няма бягай с 220 значи семейството е оправено

s3s3s3
04.06.2015, 22:55
миналата година и аз купува пчелни семейства наистина много некоректни пчелари има само да те усетят че не разбираш много и си изгорел но научих от тия сделки едно да гледам дали има мостове на рамките ако няма бягай с 220 значи семейството е оправено

:bigsmile:

jdrumev
04.06.2015, 22:57
не се смей купувал ли си отводка на 6 рамки само пило няма 1килограм мед:bigsmile:

kapanec
05.06.2015, 06:08
не се смей купувал ли си отводка на 6 рамки само пило няма 1килограм мед:bigsmile:
Че от това по добра отводка здраве му кажи ;)

scutellator
05.06.2015, 07:40
не се смей купувал ли си отводка на 6 рамки само пило няма 1килограм мед

Че от това по добра отводка здраве му кажи ;)

То това по международен стандарт. Само че нашенеца явно си е свикнал на калпавото и продължава да си го търси.
Аз лично бих избягвал да купувам пчели, които правят венец над пилото и особенно пък отводка, нацапала рамките със мостове. Това като стане кошер трябва да си носиш кози крак за да откъртваш рамките.

Юрий Цветков
05.06.2015, 11:31
Емо, не съм искал да те обидя. Но по това време на деня наистина по " летежа" нищо почти няма да научиш. Не защитавам Даниел, не ми е никакъв, а той дали е бил наясно с проблема, не мога да кажа.

evgeni.filimonov
05.06.2015, 12:59
Емо, не съм искал да те обидя. Но по това време на деня наистина по " летежа" нищо почти няма да научиш. Не защитавам Даниел, не ми е никакъв, а той дали е бил наясно с проблема, не мога да кажа.

Няма как да не е бил наясно, всеки пчелар си знае мършите, както казваше Ванката от Попово. Но аз ако бях, щях да предупредя клиента и да му подаря един магазин с рамки. Емо наистина е доволен от сделката, но факта е че го мислят за балък, боли и създава отрицателното настроение. Иначе ако е за далавера, единия кошер имаше 10 пълни рамки с мед, които ако се извъртят, 150 лв на момента е върнал от разходите.

jordanov
05.06.2015, 14:20
Е ади стига безмислени приказки де. Кой кого мисли за балък и кой ги казва тез работи, че за пет страници дотука по две теми и съвсем се объркахме тия дето нямаме нищо общо със сделката. Купувача да излезе и да напише в двете теми доволен ли е от сделката или не и да ходим да си гледаме работата. Иначе разбрахме че един кошер от 18 /осемнадесет/ е проблемен след транспорта, това ясно. Кажете всички дето сте ги виждали и дето имате понятие от кошер сделката добра ли е или не и точка.

evgeni.filimonov
05.06.2015, 15:22
Аз съм доволен.
ТОЧКА по темата.

jordanov
07.06.2015, 20:31
Е има си хас да не си доволен. И хубаво, че слагаш твоята ТОЧКА. Ами Създателя на темата де го? Два дена минаха, да излиза и да си посипва главата с пепел, че покрай неговите и още бая смешки и тъпотии се изписаха. А занапред който ще пуска таквиз пошлости, нека да мисли и да прецизира малко нещата.

П.П. Ама много сполучливо заглавие като за Раздел "Некоректни търговци" - "Даниел от Долна Оряховица"! Още по-атрактивно щеше да бъде "Даниел от Долна О." или па направо "Даниел от Долна".

judas
08.06.2015, 08:45
… че покрай неговите и още бая смешки и тъпотии се изписаха. А занапред който ще пуска таквиз пошлости, нека да мисли и да прецизира малко нещата.
Нещо не ти разбирам мисълта. От десет кошера съм доволен, от единайсетия не съм. Не виждам кой би бил доволен от 10% фира. Матеев беше писал, че който е излъгал веднъж, си е такъв по природа. Затова смятам, че Даниел ще постъпва така и занапред и предупреждавам колегите.
Точка по темата!

salash
10.06.2015, 20:14
Всяко зло-за добро. Тъкмо на единайстия ще се учиш. Ако не е в трагично състояние , имаш време да го засилиш и да оцелее зимата. То иначе със силни кошери и силна паша......всеки може

judas
10.06.2015, 20:17
Всяко зло-за добро. Тъкмо на единайстия ще се учиш. Ако не е в трагично състояние , имаш време да го засилиш и да оцелее зимата. То иначе със силни кошери и силна паша......всеки може
Така е, но нито кошерите са силни, нито пашата. Беше в трагично състояние, ама с Генката Филимонов придадохме маточник и пило. Утре ще видим какво се е получило.

jdrumev
10.06.2015, 20:22
Така е, но нито кошерите са силни, нито пашата. Беше в трагично състояние, ама с Генката Филимонов придадохме маточник и пило. Утре ще видим какво се е получило.

да но сте успели да му помогнете късмет

judas
25.06.2015, 21:39
На "слабака"му се оплоди майка, защото онзи ден имаше личинки. Сипвам му сиропче, дори обогатено с витамин В12.

delta.e
25.06.2015, 21:57
Храната - прави борбата .